Oniarwtjs. Gemengd Nieuws. Rechtszaken. Teleararomftn. lunvoti ax J. itschlap aa.n- aad derGer. o.ol, Méisjes- xvergadering ht. D|'i eere- EJixda sprak iet dankzeg- vergadering do 11 leden L- M- om i© laudbouw- illigd. Dhrn Hand csx M- ten. benoemd wering van 0. Kramer, olcommissie. >nst tot ri-etlc- toegeetann. het toezicht ragen A f 150 ■an h,et ver- erd besloten één te ver en. De rand- jks op. (M. O.) «ïiging hitlxl irvergadering dat de ver net plm. 100, den vereen i- LekgeM werd ontvangsten raven f83.50 7. DO heerm ;rden als be amen hunne ie vaal" bracht ng der Pgoiv. en. Als con- >ek werd be- tot plaats ter. Besloten den bokken- vereeniging «■den om den 'e krijgjen. vergaderde al- „Nedorland ïe heer L. J- iet gebed en 8. De aftre- eeren J. de :n J. Bimrnel verslag van r A- Francke, saldo in kas iding van de Gonxité werd tgen wat be- njlijst betreft, t deze dient namen van Middelburg St. Laurens, in openbare n hot lokaal L2 Maart. a.s. duiting. gaf liet Ghi'. nergo" alhier itvoering. De Ltter der ver- omst met ge- rooten. getale com en sprak een genotege- ►en; inzonder- jen directeur or zijn onver die hij den staat waren Iet was jam- Cgoval en kal o sten blijven, tot' het af- dat een 8- t nog een ex- gegeven. Ter den een 3-tal leek, dal zoo- trachten goed r. 1. J. Bonders ïslo J. P. A. A. Snijdelaar naar door A. n. or J. Bus te oek door N. Halsema te Den Helder, door M. Post Hum door H. :n. H. Kersten te irneveld. te Koudekerk een eventueel ien in over- sdikanten. Dr Hugo Vis- lleges aan de in opdracht erbreiding eü id in de Ned. rsus geven in' en wereldbe- i college met idsvriend" le- van de* Ger. Bond' twee brieven ontvangen, één van 18 studenten en één van 13 studenten, waarin dank betuigd wordt voor de uit nemende wijze, waarop, naast de bestu deering van de Gereformeerde dogmatiek, de studeerenden tevens in de gelegenheid gesteld zijn onder de bekwame leiding van Prof. Di- Hugo Visscher, zich ook voor te bereiden voor den practischen arbeid van den Dienaar des Woords. De penningmeester van den Bond, de heer J. C. Fliehe, illustreert de noodzake lijkheid van een dergelijke opleiding, waar hij eenigen tijd geleden een schrijven ont ving van een predikant, die al geruimen tijd in zijn gemeente arbeidt, waarin hij zeide, nu vooral zoo terdege te gevoelen een betere Gereformeerde opleiding te hebben gemist, vooral tegenover zijn col lega uit de Geref. Kerk, die zooveel beter was jmderlegd in alles wat een Geref- dienaar des Woords moest weten. Zaterdag werd met gunstigen uit slag aan de Leidsche Universiteit afge legd het doctoraal examen in de taal- en letterkunde van den O.-I. Archipel door den heer P. Voorhoeve van Vlissingen. De Unie „Een school met dein Bijbel". Aan de correspondenten en besturen van de locale comité's der Unie is het volgend schrijven verzonden: De 47ste jaarvergadering der Unie zal, D. V., op Dinsdag 14 April 1925 (in de Paaschweek) te Utrecht gehouden wor den. Wij noodigen u uit, de voorstellen en onderwerpen, die gij wenscht, dat van wege? uw locaal comité in deze jaarverga dering zullen behandeld worden, vóór of uiterlijk op 7 Maart 1925 te zenden aan den secretaris Mr J. Terpstra, Sweelinck- straat 39, Den Haag. Tot onze blijdschap is de Uniecollecte in 1924 ongeveer zesduizend gulden ge stegen boven die van 1923. Van verschei den locale comité's werd echter over 1924 nog geen bijdrage voor de UniekaS ontvangen. Wij dringen er bij de corres pondenten en besturen, die in dit opzicht nalatig hieven, op aan, hun bijdrage als nog in te zienden en dus ook in dit op zicht onze statuten (zie art. 3) na te leven. Dit verzoek richten wij ook tot die locale comité's, die in 1924 tot onze spijt de Uniecollecte niet gehouden hebben; ook zjj zullen, naar wij vertrou wen, de organisatie der Unie mede willen helpen in stand houden. Ongelukken. Toen Zaterdagavond een r&tuigpoetser te Amsterdam de rails wilde oversteken, tusschen de wachtende wagens van een personentrein en een locomotief, die voor die wagens wilde rijden, werd hij dooi de locomotief gegrepen. De man, die 36 jaar oud is, raakte bekneld tusschen de buffers «i was onmiddellijk dood. De agent-brand wacht G„ die Dinsdagavond bij een ongeluk met een motorbrandspuit te Den Haag ernstig gekwetst werd, is in het Ziekenhuis overleden. Bij het losmaken van een staaldraad van een schoener te IJselmonde, is de Duitseho sohe matroos R., oud 21 jaar, te water geraakt en verdronken. Op heeterdaad. Op het geroep van een winkelier te Amsterdam hebben twee agon ton in den nacht van Vrijdag op Zater dag een uit de zaak van dien winkeliet vluchtenden man aangehouden, terwijl zij daar na in den winkel zelf nog een tweeden per soon arresteerden, die zich in den winkel verborgen had. Naar het bureau geleid, bleken de arrestanten in het bezit te jzijn van pl.m f 3000 aan gouden ringen, horloges enz. uil genoemden winkel ontvreemd, door verbreking van het bovenlicht der winkeldeur en van het slot van de vitrine. Tr a g i s c h einde. Bij het strijken van een sloep van het te Semarang liggende s.s. Borneo «van de Mij. Nederland zijn twea matrozen te water geraakt waarvan een, de 20-jarige Van Tuinen, verdronk. Zijn ver minkt lijk werd den volgenden middag op gehaald. Hetgeen het ongeval al heel tragisch maakt, is, dat de jonge van Tuinen geen beroepsmatroos was, doch een student in Ne derland, die gaarne zijn zuster te Semarang wilde bezoeken, maar hot noodige geld hier voor miste en zich daarom als gewoon matroos op de Borneo liet aanwerven. Longenpest bij de varkens. Bij den landbouwer H. te Valkenswaard zijn 10 varkens gestorven. Door den rijksveearts is vastgesteld, dat de dieren gestorven zijn ten gevolge van longenpest. De kadavers zijn onschadelijk gemaakt. Aanslag op z'n vrouw. Sedert eenigen tijd heeft de 27-jarige vrouw van den 46-jarigen woonschuitbewoner L. de K te Leiden haar man verlaten en is samen gaan wonen met H. S., aldaar. Vrijdag heeft de K. zich daar vervoegd en heeft hij zijl) vrouw een bierglas met vitriool naar het hoofd gesmeten. Het glas kwam door een afwerendo beweging van de vrouw tegen haar arm terecht De vrouw kreeg hevige brandwonden aan den arm. K. is Boor de politie opge sloten. Vervalschte melk. In het orgaan „De Melkveehouder" lezen wij naar aanlei ding van de raadsdebatten te Amsterdam Wel moet de keuringsdienst waakzaam blij ven, maar het watergiaten is op een kleinig heid na verdwenen.' Een enkele boer loopt nog wel eens tegen de lamp, omdat hij te dom is om zóó te knoeien, dat hij niet gesnapt wordt. Vervalschingen met water worden alle achterhaald, zoodat we gerust kunnen aan nemen, dat de enkele veroordeelingen te dezen opzichte, ook wel tevens alle debieten be treffen. Nochtans zijn de vaklui (en dat zijn niet de boeren) niet too gemakkelijk te achter halen. Uit de raadsdebatten is gebleken, dat de vervalschingen met onderraeik, door han delarea vrij algemeen zijn, en ook sommige melkinrichtingen de verleiding van dit extra winstje niet kunnen weerstaan. Een procentje of zeven acht, schijnt nog maar moeilijk te konstateeren. Melk met een vetgehalte van 3.10 pCt. en een vetvrije droogrest van 3.66 pCt., kan nog mot een zeker percentage ondermelk zijn vermengd. Wij wisten inderdaad niet, dat het zoo erg was. Wel wisten wij, dat door zeer veel handelaren gaarne do avondmelk wordt afgehaald om ze zelf ge durende den nacht te bewaren en ook was ons bekend, dat 's avonds in de omringende gemeenten do centrifuges lustig draaiden en van meerdere handelaren was de steeds toe nemende welstand opvallend groot. Schan delijk Tragisch einde. Vrijdagavond vond te IJmuiden een feestvergadering van de Chr- Hist. Kiesvereeniging plaats, waarbij speciaal de heer P. Cupido Sr. wegens zijn onafge broken werkzaamheid als penningmeester se dert de oprichting gehuldigd werd. Tijdens de vergadering werd de gehuldigde plotseling onwel, waarop hij het lokaal verliet. Hij1 kon ovenwei niet verder komen dan de vestibule, alwaar hij den geest gaf. De vergadering werd onmiddellijk beëindigd. Een ge vaarlijke vergissing. Te Zandvoort dronk een juffrouw bü vergissing uit een flesch ammoniak. Zij moest naar het gasthuis te Haarlem worden overgebracht. W ra a k Gisternacht werd door een tot nog toe onbekend persoon bü den jacht opziener van W. te D. (Steenbergen) een schot hagel uit een jachtgeweer door de ruiten gelost. Ongelukken werden niet ver oorzaakt. Men vermoedt, dat hier wraakzucht in 't spel is. De gemeente-politie heeft reeds een verdachte gearresteerd. Jeugdige zakkenrollers. De politie te Rotterdam is achter iets gekomen, dat menigeen met verbazing vervullen zal. Op de Hoogstraat bemerkte een juffrouw, die voor een modemagazijn had staan kijken, dat haar portemonnaie met vijf gulden gerold was. Ze was zoo verstandig, hiervan onver wijld bij de politie aangifte te doen en zoo gelukkig zich het uiterlijk te herinneren van een ongeveer 10-jarig jnoisje, dat voor den winkel herhaaldelijk tegen haar was opge drongen. Het signalement werd direct rond- getelefoneerd en na. een uur werd het meisje aangehouden. Het bleek een elfjarig meisje te zjn en werd aan een nauwkeurig verhoor onderworpen en langzamerhand kwamen er interessante dingen ,aan het licht. Ze maakte deel uit en was eigenlijk de aanvoerster van een troepje van vier meisjes, tien tot twaalf jaar oud, die zich speciaal toelegden op hot zakkenrollen, alleen bü vrouwen. Do gisteren gestolen portemonnaie was al reeds verstopt in een gat van den muur van een slop. Daar is fee door de politie gevonden. Het aangehouden meisje deelde verder nog mede, dat ze Zondag bü de Thalia-bioscoop een portemonnaie met f 10 heeft gerold. De portemonnaie had ze aan een vriendje, een dertienjarigen loopjongen gegeven-. Door dezen was ze in den kelder van de zaak van zijn patroon verborgen. Ook deze portemonnaie is in beslag .genomen. De jeugdige dieveggen bleven van school weg om uit Zakkenrollen te gaan. Het geld werd meestal versnoept of in een .bioscoop opgemaakt. De 23-jarige postbeambte te Amster dam, die uit een posttrommel een bedrag van f 10.000 ontvreemdde, is te Antwer pen gearresteerd. Nog f5 had hij bij rich. Doch tijdens het verhoor -verklaarde hij f 9000 aan een vriend in Nederland te hebben 'ter hand gesteld. Bij een huis zoeking bij dien vriend en nog een ander, beiden te Amsterdam, werd nog f 7500 gevonden. De hoofddader heeft ongeveer f3000 in België opgemaakt; en zijn vrien den te Amsterdam f500. Het recht om te dooden wordl den laatsten tijd door sommige mensclien niel enkel voorgestaan in theorie, maar ook in praktük gebracht. En niet uitsluitend in Frank rijk. Zoo hebben Engelsohe bladen een tele gram uit de Ver. Staten. In de plaats Cresco-, staat Iowa, heeft zekere William Dunn, een man van 40 jaar, zpn beide ouders gedood en toen zichzelf het leven benomen. Dunn liet een briefje achter, waarin hij1 uitlegt uit medelgden te hebben gehandeld. De ouders waren in de buurt van de tachtig, de vadei leed zwaar aan asthma, de moeder was onge neeslük ziek aan kanker. Gevaarlijke i n b r e k e r s be n d e gearresteerd. De politie te Reims heeft verschillende leden van een inbrekersbende gearresteerd, die geruimen tijd Paris en de groote provinciesteden onveilig maakten. Zij legden zich vooral toe op inbraken in juwe lierswinkels. Tot nu toe heeft men kunnen vaststellen, dat de bende 17 moorden heeft gepleegd. De bende bestaat uit ongeveer 30 leden, voor het grootste gedeelte uit Polen afkomstig. Onbreekbaar porcelein. Na langdurige experimenten is de bekende Konink- ljjke Deensche Porcelein fabriek van Kopen hagen er in geslaagd een nieuw soort por celein te produceercn, dat slechts bp zeer ruw gebruik breken kan. Op artistieke wpze zal dit porcelein in den handel worden ge bracht onder zeer speciaal handelsmerk. Rechtbank te Middelburg. Politierechter. Vrijdag werd de volgende zaak behandeld: L. O. Azn, 39 jaar, schipper en visscher te Zierikzee, was ten laste gelegd het vis- schen van mosselen en mosselzaad op 13 Sept. j.l. op een peroeel onder de gemeente Bruinisse, verpacht aan W. Otte. Beklaagde wat te dier zake door de» Politierechter wegensvjschstrooperij veroordeeld, bp ver stek, tot 3 weken hechtenis. Den 6en Januari j.l. werd het verzet be handeld en een ambtenaar van de Visscherij- politie .gehoord. Mr Ch. J. B. du Croo, advocaat te Zie rikzee, beklaagde» verdediger, betwistte toen het recht van het waterschap Schouwen om daar ter plaatse liet visohrecht te verpachten, aangezien het daar ryksgrond is en visch- water voor alle houders van consent, hetgeen beklaagde is. De behandeling der zaak werd toen geschorst en de oproeping van den Voorzitter van- het Waterschap Schouwen als getuige bevolen. Mr A. J. F. Fokker, voorzitter van het Waterschap, verklaarde thans, dat Schouwen wel degelijk gerechtigd is, om het perceel daar te verpachten, aangezien de grond voorgrond is van Schouwen. Mr du Croo bleef dit bestrijden mede op grond van door hem ontvangen Departemen tale inlichtingen en vroeg ontslag van alle rechtsvervolging, omdat het gepleegde feit niet strafbaar is. De officier van Justitie eischte bekrachtiging van het verstekvonnis. In de zaak betreffende de inbraak in het kantoor van de Ned. Bank to Kampen, waarin het gerechtshof Donderdag 12 Febr. uitspraak deed, is door vier der 5 veroor deelden cassatie aangeteekend. AReeu W. N., die tot 3 jaar gev. straf was veroordeeld heeft in deze uitspraak berust. Gevangenhouding is bevolen tegen A. D., 44 jaar, havenmeester te Biervliet, P. E. M., 53 jaar, herbergier te Biervliet en tegen C. M. de S., 39 jaar, metselaar, thans te, Rotterdam, allen gedetineerd te Middelburg, terzake van knoeierij bü bietenleveringen. Kantongerecht te Goes. Heden diende de zaak tegen J. L., autobus-ondernemer te Wemeldinge, wel ke ten laste gelegd wordt het in gevaar brengen van 't verkeer. Kantonrechter was mr G- Lucasse, amb tenaar O- M- F. M- Wilbrenninck. Beklaagde wordt ten laste gelegd, dat hij met z'n vrachtauto op een opril bij Wemeldinge is blijven staan, waardoor een autobus van de fa Kraak Steemann niet kon passoeren en wegens de gladheid omsloeg, na eerst tegen den dijk te zijn opgereden. Bekl. zegt, dat hij bij Wet oprijden van een oprit geen andere auto zag. De kan tonrechter zegt: waarom stopte u dan? Waarom reed u dan niet ineens door? Dhr Kraak Steemann, hierna gehoord, dient een eisch tot schadevergoeding in, groot f39 65, zijinde de schade aan de autobus. Bekl. zegt, dat Kraak Steemann zijn auto ook wel eens heeft stukgereden. Teen weigerde zelfs een politieman ver baal op te maken. De verdediger, mr Heijso, vraagt, of de remmen vóór bet ongeluk in orde waren. Dhr Kraak antwoordt bevestigend. De verdediger zegt, dat een chauffeur het tegendeel beweerd had. Dlhlr Kraak zegt, da-t bij een monteur beeft, die geregeld ook de remmen naziet. Bovendien wordt het gauw genoeg gemérkt, als de remmen niet in orde zijn, daar de chauffeurs vaak moeten stoppen vbor de passagiers. Volgende getuige was de veldwachter van Hoorn, -die teekeningen overlegt. Ge tuige meent ook, dat de remmen van de autobus in orde waren. Hij heeft gezien uit de sporen hoe krachtig geremd is. Getuig© Willemstein (chauffeur) ver klaart, dat hij niets zag, vóór hij op den oprei was. Hij zag pas de auto van Leendertse, toen hij plm. 5 M1- op den oprei was. De kantonrechter prees ge tuige, dat hij persoonlijke ongelukken wist te voorkomen. Op een vraag van verde diger verklaart getuige, dat hij geremd heeft en dat de remmen in orde waren Hij heeft tegen niemand gezegd, dat do remmen niet in orde waren Getuige Hovestadt hoorde pas iets aan gaande het ongeluk, toen hét gebeurd was en verklaart, dat het dien morgen tamelijk mistig was. Mén kon dus de bus pas zien, toen ze vlak aan den oprit was. if et is gewoonte, daar op den oprit geen passage mogelijk is, dat het Vb-srtuig, dat benedendijks is, wacht tot betgeen van boven komt, gepasseerd is. Getuige I. van Boven verklaart, dat de voetrem van de autobus wel in orde was, de handrem niet- Zulks bleek een paar uur later. Het mankement kan niet dooï den val zijin ontstaan. Wel zou remmen met de voetrem alleen mogelijk zijn op den oprit. Getuige L- W- Schippef, chauffeur bij Leendertse, wijist op de groote vaart, waarmee de auto van Kr. S- van den dijk kwam. Zijn wagen stond al een eindje op de helling en kon dus niet op zjj. Getuige van Hoorn zegt nog, dat nog gewoonte was, om beneden aan den oprit te wachten als er van boven iets aankwam. Men kon de carosseri© al van verre zien. De ambtenaar O- Mi- prijfet het gedrag van chauffeur Wilemstein en zegt, clat L. geen "hand heeft uitgestoken, om W- te helpen. L. is de verantwoordelijke per soon. Schipper voerde slechts de bevelen van L. uit. Spr. noemt L- een man, die reeds vele kleine ongeval en heeft veroorzaakt. Spr. acht L- een gevaar voor bet verkeer. Hij is een anverschill'g man. Spr. eischt een geldboete van f 60 b. s. 60 d. h. met ont zetting van de bevoegdheid om gedurende 1 jaar een motorrijtuig te besturen en toewijzing van de civiele vordering. De verdeclig&r, mr Heijsa, kent niet die serie ongeval.n, waaraan L- schuldig is. Hij weet, dat hij althans van een enkel geval is- vrijgesproken. Spr. weet niet, waarom *L. en niet de chauffeur, de aan sprakelijke persoon is. Spr. houdt vast aan de verklaring van Schipper, dat hij gestopt beeft, zoodra Kg de autobus zag. Spr. zegt, dat één dag van te- voren aan Willemstein is gezegd, dat de remmen niet in orde waren en dat de bus tevoren tegen een boom gereden is. Do ambtenaar O- M- meent, dat liet niet in orde zijn der remmen van de bus Kr. S. de schuld van L- wel verlicht, maar niet opheft. Het is gebruik, dat hij, die beneden aan den dijk is, wacht. Het door den verdediger genoemde andere ongeval is een gevolg van een manke ment, bij het eerste ongeval opge'Joopen. Uitspraak over 14 dagen. Verder stond terecht dhr. A. C. v. d. R., alhier, oud 23 jaar, terzake, dat hij in de maanden Januari en Februari 1925, al thans op 6 Eebr. 1925, des nam. pl.m. 2 uur in de gemeente Goes als apothe kers-assistent (hulp-apotheker) in de apo theek van de firma A. C. v. d. Rest, gelegen Groote Markt 9, anders dan onder toezicht van een apotheker of van een geneeskundige, bevoegd tot het leveren van geneesmiddelen, werkzaam is ge weest. Op een vraag van den kantonrechter zegt v. d. R., dat zijn provisor gehuwd is, woont te Fijnaart en op ongeregelde tijden komt oontroleeren. Zij is te Goes gedo- miliceerd. Den inspecteur van de Volks gezondheid is alles bekend. De vereischte inschrijving ter inspectie is geschied vóór de opening van de apotheek. Dhr. A. H. v. d. Velde, inspecteur der Volksgezondheid, is eerste getuige. De kantonrechter vraagt, of getuige deze zaak niet eerder heeft opgemerkt. Getuige geeft de volgende verklaring De apotheker zendt zijn diploma ter viseering in, waar hij zich vestigt en welke assistent hij in zijn dienst heeft- Mevr- Snijders heeft Juni 1924 overgelegd een bewijs van inschrijving in de gemeen te Goes. Dat zij gehuwd is, en haar man te Fijnaart woont, was hem bij de ope ning der apotheek niet bekend. Die fei ten zijn hem nu pas tijdens het onderzoek der laatste weken bekend geworden- Op een vraag van den kantonrechter zegt getuige, dat do apotheker die de zaak heeft, verplicht is, de grondstoffen, in de zaak te gebruiken, te onderzoeken. De kantonrechter vraagt, of getuige in Sept. wist, dat mevr. Snijders te Fijnaart woonde. Getuige antwoordt, dat hem dit toen werd medegedeeld. De kantonrechter vindt het een moei lijke beoordeeling, nu de Inspecteur deze zaak zoolang heeft toegelaten. De kantonrechter vraagt, of de provisor eigenaar van de apotheek moet zijn. Ge tuige antwoordt, dat dit niet noodzake lijk is. De kantonrechter meent, dat ook deze wet erg onduidelijk is. Gesteld, dat bekl. wordt vrijgesproken, wat beteekent de wet dan? Getuige zegt, dat bekl. ook eigenaar van de zaak kan wezen, zonder in bot sing met de wet te komen. Verdediger, mr Goedbloed, vraagt, of er in elke apotheek een laboratorium is. Getuige zegt, dat er inderdaad apotheken zijn, waar geen labo ratorium is. Bekl. zegt, dat hij geen laboratorium heeft, d. w. z. dat hij niet de instrumen ten heeft, om de grondstoffen te onder zoeken. Ook zegt getuige, op een vTaag van den verdediger, dat de apotheken hier in Goes geen laboratorium heb ben. Ook vele geneeskundigen die geneesmiddelen aflever en, hebben het niet. Ook zegt verdediger, dat getuige al eerder dan deze of vorige maaud wist, dat mevr- Snijders te Fijnaart woonde. De verdediger zegt, dat getuige op 22 Sept. een schrijven aan mevr. Snijders aond, vragende inlichting hieromtrent. Ge tuige zegt, daarop geen antwoord ontvan gen te hebben. Verdediger vraagt, of de apotheek van v. d. R. overigens (afgedacht dan van het laboratorium) een volwaardige apo theek is. Getuige antwoordt bevestigend. Verdediger vraagt, of Kot den inspecteur bekend is, dat een apotheker t© Sittard te Yelp woont en een te Helmond te Weert woont. Getuige heeft hte-t gehoord. Het stond in de krant. Het laatste is een geval, ontstaan door overlijden. Is daar nu c-ok een vervolging tegen ingesteld? Getuige antwoordt ontkennend. Verdediger vraagt, of alle apothekers keuren de medicijnen, die af geleverd wor den, ook door assistenten. Getuige kan dit moeilijik zeggen. De kantonrechter zegt, dat een bevoegd apotheker zichl ook wel eens uit zijn zaak verwijdert, gaat wan delen, vergaderingen bezoekt, enz. Mén zou kunnen vragen, of een assistent, die enkele uren medicijnen klaar maakt, het ook niet altijd kan doen. Bekl. v. d. R. is nu 9 jaar in een apotheek en kan zeggen, dat de grond stoffen bijna, nooit worden onderzocht. Verdediger vraagt, waarom niet de apo thekeres, maar wel de assistent wordt gedagvaard. Dit zal de ambtenaar O- M'. beantwoorden. Verdediger vraagt, wanneer volgens den inspecteur het toezicht van een apotheker voldoende is. Getuige antwoordt: Wanneer de apo theker geregeld in d-c apotheek komt en toezicht houdt op het werk, daar verricht. De kantonrechter vraagt, boe het gaat in een apotheek, wanneer de apotheker enkele dagen uit is. Getuige antwoordt dat dan een naburig© apotheker om toe zicht gevraagd wordt. De eisch luidde f25 boete subs. 10 d. h. Morgen uitvoeriger verslag. NIJMEGEN. In de woonwagens nabij deze gemeente zijn zes gevallen van buik- typhus geconstateerd. Een persoon is reeds overleden. Terstond zijn voorzorgs maatregelen genomen om te trachten uit breiding te voorkomen. ROTTERDAM. Zondag had op den weg gemeente Overschie een ernstige botsing plaats tusschen den motorrijder A. B. en den fietser K. K. uit Den Haag. De mo torrijder en de knaap werden beiden tegen den weg geslingerd en werden buiten bewustzijn opgenomen. Een dokter con stateerde bij beiden hersenschudding en ernstige verwondingen. In hoogst ernsti- gen toestand werden beiden naar het zie kenhuis alhier vervoerd. AMSTERDAM. De Bond van „Kleer makerspatroons in Nederland" heeft zich per adres tot de Tweede -Kamer gewend met het verzoek om het wetsontwerp tot uitbreiding der Zegelwet (Weeldebelas ting) te verwerpen. IJLST. Zondagvoormiddag tijdens den dienst ontstond er brand in het kerkge- gebouw der Ned. Herv. Gemeente. De brand was ontstaan in het kolenhok en had de kerk aangetast. In allerijl werd de dienst gestaakt en verlieten de kerk gangers het gebouw, waarop de brand weer optrad, en den brand wist te be perken. Het schoone gebouw heeft echter veel waterschade. De oorzaak van den brand is onbekend. ROTTERDAM. Hedenmorgen bad onder groote betooning van deelneming de be grafenis plaats van vier lijken van de omgekomenen bij de ramp van Donderdag j.l. op do Maas; twee lijken zijn nog 'niet gevonden. Rotterdam, 23 Febr. 1925. .Tarwe met zeer ruim aanbod! in alle soorten lager en in dé schottarwé belang rijk lager verkocht. Een gedéelte niet ge ruimd. Verkocht naar kwaliteit van f 10— f15; extra puike daarboven betaald. Rogge lager f 14f 14.75, gerst ckevallier f 15f 15.50. Haver, onveranderd f 10 f 12. Zaaihaver daarboven. Erwten, kleine groene flauw! gestemd1 f 13f 16, kroon- crwten dito. Schokkers erwten in de puike kwaliteiten gevraagd, overigens on veranderd f 15f 22, naar kwaliteit. Brui ne boonen onveranderd verhandeld, ver kocht van f 15f 21, alles per '100 Kl.G. Wisselkoersen. Amsterdam, 23 Febr.' nm. 2 uur. Berlü'n 59.371/2—59.42i/2 Parijs 12.4813 Brussel 12.55—12.60 Londen 11.871/4-11-873/4 New-York 2.491/22.493/7 Stukken voor den Gemeenteraad van Goes. B-ij1 adres dd. 1 Aug. 1924 verzocht de heer Dl. O. Wi- Meijer, wonende Vosmaer- straat 2, om aan hem 'te verkoopen een stuk grond aan gemelde straat, tenein de dit als moesgrond te bezigen. B. en Wi. adviseeren hierop afwijzend, in de le plaats omdat de grond inder tijd met Rijksvoorschot is aangekocht ten einde te dienen tot het bouwen van. Woningen en niet tot "het aanleggen van moestuinen en in de tweede plaats omdat zij het gevaar niet denkbeeldig achten, dat inwilliging van het verzoek de ge legenheid zou openstellen tot het voe ren van ongewenschte grondspeculaties. De Raad meende echter het verzoek te moeten inwilligen, doch öm aan het tweede bezwaar tegemoet te komen, werd bepaald, dat op 'het verkochte nimmer gebouwen zouden mogen worden ge sticht. Blijkens het verzoekschrift nu, heeft de heer Meijer tegen die bepaling bezwaar, weshalve hij van koop afziet tenzij het bouwverbod Weder wordt op geheven, en vraagt, gemelden grond aan hem te verhuren, zoolang hij zich in staat acht om dezen zelf te bewerken. Voorts verklaart hij zich bereid om (jen jaarlijksche huursom te betalen van f 85. Het door B, .en "Wj. eenmaal ingeno men standpunt, dat de grond niet is aan gekocht om als moestuinen te wérden verhuurd, handhavende, stellen zij den 'Raad voor, het verzoek aï te Wijzen. Opgemerkt zij nog, dat besluiten tot verhuring voor onbepaalden tijd door Ged. Staten niet worden goedgekeurd. Erfpacht B. Vlaming. B. en W'. stellen voor, de gevraagd si verlenging te verleenen voor eon tijdvak van 10 achtereenvolgende jaren, thans tegen een canon van f0.40 per c.A. voor beide peroeelen en verder onder de voor waarden in een concept-besluit vermeld. Subsidie scholen- Een 4-tal besturen van bijzondere la gere scholen in deze gemeente ver zochten om vaststelling der vergoeding als bedoeld in art. 101 der Lager-Onder- wijswet 1920, d.w. de z.g. exploitatiekos ten over he tjaar 1922 voor Welke ver goeding door den Raad bij besluit van 9 Maart 1922, no 4 een voorschot is ver leend ad 80 pet. van de te dier zake gedane uitgaven over het jaar 1920. Nu de gemeenterekening over 1922 door Gedep. Staten is gesloten, moet ingevolge het bepaalde in art. 103, 4e lid der L. O.-w'et 1920 het bedrag' der vergoeding worden vastgesteld, waarop de besturen der in deze gemeente ge vestigde bijzondere lagere scholen over het jaar 1922 aanspraak hebben voor de instandhouding dier scholen. Grondslag voor de berekening vormt het bedrag der kosten, hetwelk in genoemd jaar ten behoeve van de openbare lagere scho len in Goes is uitgegeven. Volgens ge maakte becijfering bedragen deze koste* voor de scholen voor gewoon lager on derwijs f H.941/2 per leerling en voor de school voor uitgebreid lager onder- vrijs f29.12 per leerling. Het bedrag de<r

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 3