\jOtl6 GRENADINE5AUJ5 ïïit da Prróftfe venpaM/e Russisch optreden. Op 3 Februari werden plotseling de fabrieken der N.V. J. van Arendonk's Schoen- en Lederfabrieken te Tilburg door de politiemacht bezet. Blijkbaar op uitdrukkelijke lastgeving van het districts hoofd te Breda, verschenen aldaar vier controleurs der arbeidsinspectie om saam, datum van geboorte en aard der Werkzaamheden van ieder aanwezige op te nemen, terwijl de toegangen tot de fabrieken door twee rechercheurs w;erd bezet. Deze uitgebreide politiemaatregelen wierden uitsluitend genomen, ter controle ran het aantal 'werklieden, in verband met een in den loop van 1924 door den minister toegestane overwerkvergunning, waarbij als voorwaarde was gesteld, dat het personeel tot 1 Maart 1925 niet zou worden verminderd. Ofschoon nagenoeg elke maand con trole Was geoefend, door inzage der loon lijsten, achtte het districtshoofd een der gelijke controle blijkbaar niet voldoende en prefereerde de omslachtiger methode om elk persoon afzonderlijk te onder vragen, Door deze controle, die van 9.30 uur v.m. tot 5.30 uur n.m. duurde, werd een stagnatie veroorzaakt, die de N.V. op een flink bedrag wegens productiever lies komt te staan. Ten slotte bleek, evenals bij elke vorige controle, dat het vereischte aantal perso- •en (circa 400) nog steeds in dienst gehouden werd, zoodat het districts hoofd te Breda dus geheel ongemotiveerd een firma overlast en financieel nadeel berokkende. Gedenksteen Jhr Mr A. F. de Savornin Lohman. Zaterdagmiddag had de plechtige ont hulling plaats van den gedenksteen in het huis van wijlen jhr mr A. F. de Savornin Lohman aan de Trompstraat 334 te Den Haag door den oud-minister ranFinanciën, jhr mr. D. J. de Geer. Zeer velen hadden zich voor het huis verzameld ow bij deze hulde, den over reden Staatsman te Bewijzen, tegenwoor- Jdig te zijn. H, M. de Koningin had zich doen ver tegenwoordigen door Haar kamerheer i. b. d. mr jhr J. A. baron de Vos van Steen wijk. Voorts waren aanwezig de Mi nister van Onderwijs, de Eerste Kamer leden mr W. L. baron de Vos van Steen- wijk en mr Verkouteren, de Tweede Ka merleden Krijger, mr Frida Katz en Ti- lanus, de Amsterdamsche Wethouder de heer Jan ter Haar en ds I. Voorsteegh van Katwijk, lid van het Hoofdbestuur der Chr.-Hist. Unie. Ook was aanwezig mevr. Schokking (mr Schokking was door ongesteldheid verhinderd), de heeren Hovy, oud-burgemeester van Loosduinen, Daamen, oud-directeur van het dag blad „de Nederlander", ds Creutzberg, predikant te Dien Haag, jh Teixeira de Mattos en voorts vele bekende personen uit chr.-hist. kringen, benevens afgevaar digden van de verschillende c.-h. kiesver- eenigingen in ons land1. Toen ook de familieleden van wijlen jhr Lohman aanwezig waren en allen zich rond het huis geschaard hadden, trad naar voren jhr mr de Geer, die een korte gedachtenisrede uitsprak. De heer Lenz, amanuensis van het Hoofdbestuur der Christ.-Historische Unie, trok daarna liet doek weg dat den steen bedekte. Ver volgens sprak de oudste zoon van den overleden staatsman, jhr mr Wi. II. de Savornin Lohman, president van den Hoogen Raad, een woord van dank, in 't bijzonder tot H. M. de Koningin, die zich heeft doen vertegenwoordigen bij deze plechtigheid. Spr. dankte vervolgens al len, die meegewerkt hadden om deze een voudige hulde tot stand te doen komen, een hulde geheel in overeenstemming met het karakter van spreker's vader. De plechtigheid was hiermede geëindigd. Op den steen zijn aangebracht de woor den Hier woonde en werkte jhr mr A. F. de Savornin Lohman. Allerlei. De modem georganiseerde schilders gezellen hebben met overweldigende meerderheid van stemmen het patroons- voorstel om het bestaande collectief oon- contract voor 1925—1926 vrijwel onge wijzigd te continueeren, verworpen. Ete Algem. Ned. Bond van handels- en kantoorbedienden heeft aan de Twee de Kamer verzocht, bet ontwerp van wet tot intrekking van den zomertijd niet aan te nemen. Hij schrijft, dat de vele duizenden, die in winkels, magazijnen of kantoren .werkzaam zijn, door de af schaffing van den zomertijd buitenge woon gedupeerd zullen worden. Het voorontwerp van een wettelijke regeling van de verbindendverklaring van collectieve Arbeidsovereenkomsten zal binnenkort aan den Hoogen Raad van Arbeid om advies worden gezonden. fn de Vrijdag te Driewegen ge houden buitgewone vergadering van in gelanden van het waterschap Ellewouts- dijk, d e bij ontstentenis van den dijkgraaf J. Nieuwenhuise en den waarnemenden dijkgraaf M. Rentmeester met goedvin den van de vergadering Werd voorgeze ten door den heer E. A. van der Bent, waren "35 van de 38 ingelanden tegen woordig of vertegenwoordigd. Onder de ingekomen stukken behoor de een mededeeling van den heer J. Nieuwenhuise, dat hij om jjezondheids- redenen zich verplicht heeft gezien degen 1 Mei a.s. ontslag üit zijn betrekking als dijkgraaf aan II. M. de Koningin te verzoeken. Kennis Werd ook genomen van een qghrijven van Ged. Stoten van 9 Febr., waarin werd medegedeeld, dat er be zwaren zijn om te voldoen aan het ver langen van ingelanden om langer dan in de komende zomermaanden uitstel te geven tot vernieuwing van een vak ver sleten sfeenglooiing. Die vergadering be sloot dan ook do uitvoering van dit werk in de maand Maart aan te besteden. Het eigenlijke doel van de buitenge wone ingelandenvergadering was om een beslissing te nemen omtrent de uitvoering van eenige Werken, noodig geworden door geconstateerde verzakkingen in den Waterkeerenden dijk beoosten de haven te Ellewoutsdijk en het meer landwaarts verleggen van de onderlangs den berm loopende waterleiding. De door het bestuur ontworpen om schrijving, gebaseerd op de adviezen van de Prov. Technische ambtenaren, werd ongewijzigd goedgekeurd, en het Be stuur ontving de vereischte machtiging tot uitvoering en aankoop van gronden. Een besluit Werd genomen tot wijziging van den staat van waterleidingen. Hef Bestuur werd machtiging verleend tot de aanstelling van een hulpopzichter voor het houden van toezicht bij de uitvoering der heide werken. Aan het gemeentebestuur van Elle woutsdijk werd op verzoek vergund om op het Westelijk haventerrein een ge deelte van een aanwezigen steenstrook en glooiing in te nemen ter verruiming van den rijweg op gemeld terrein aanwezig. Ten slotte werd voor de zooveelsta maal in bespreking genomen het denk beeld van den heer B. Burger te Drie wegen om krachtens de bepalingen van het polderreglement, de vroonen en vrij landen in eventueel te heffen buiten gewoon dijkgeschot te treffen. Bdj de ver gadering bestonden nog steeds dezelfde practische bezwaren, waarop reeds eenige malen een aanslag is afgestuit. (M. Ct.) Bethesda. Een annonce in dit nr geeft nadere bijzonderheden omtrent het optreden van ds en mevr. Riberauer te Middelburg en K rab bend ijk e- Nogmaals willen wij van de gelegenheid gebruik maken om belangstelling te wekken yoor dit werk te Boedapest, dat bedoelt de Gereformeerde actie aldaar, die zoo heea- lijk tot. ontwaking kwam, te versterken. Wij hooren veel over Hongarije, maar weten nog zoo weinig, hoe het daar met het Geref. kerkelijk leven staat. D|aar- om heeft een comité, waarin o.a. zitting hebben prof. Hoekstra, mej. Kuyper en dhr Kok, die allen Hongarije door per soonlijk hezoek kennen, ds en mevr. Bibe- rauer uitgenoodigd in ons land lezingen te houden. Het is inderdaad jammer dat de ver gadering te Middelburg saamvalt met een politieke vergadering. Toch zullen er nog genoegzaam vele vrienden en vriendinnen van onze Hongaarsche verdrukte geloofs- genooten overblijven om ds en mevrouw B- te komen hooren, en h/un gezegenoen arbeid door gebed en gave te steunen. Wij steunen van harte hetgeen mej. Kuyper in De Heraut" van 20 Febr. schreef: „Bethesda" is door al de donkere ja ren geweest een vluchthaven voor al wie bekommerd was en in lichamelijke en geestelijke ellende dreigde onder te gaan. Van dat stille weak van Gods zoe kende liefde, waardoor menigeen voor vertwijfeling, wanhoop, ja zelfmoord, be waard werd, zouden boekdoelen vol te schrijven zijn. Wij kunnen in eerbiedige bewondering dat werk eeren, en do menschen liefheb ben, die met opoffering van eigen levens gemak dat werk in stand houden. i Maar wij moeten meer doen. Waar onder Gods leiding de band tusschen het Gereformeerd Hongarije en het Gerefor meerd-Holland zoo hecht en sterk is go- worden de laatste jaren, moeten wij ook de tosten en nooden van den arbeid in Hongarije steunen en dragen. En daar om moeten wij als Nederiandsche Gere formeerden de handen ineen slaan, om ook „Bethesda" te helpen en niet alleen tijdehjken, maai- afdoenden steun te bie den, opdat deze stichting haar- gezegeinden arbeid kan blijven volbrengen. Hoe wij kunen helpen? Op allerlei wijze. Gaat ds en mevrouw Biberauer hooren en tracht giften te verzamelen. Tracht op allerlei wijze geld bijeen te brengen, door het houden vau bazars, het geven van zanguitvoeringen, enz. enz. Doet dit alles in overleg met het lid van het Zeeuwsche „Bethesda"-comité. De afdeeling „Zeelana" van het Vrijwillig Landstormkorps Miotordienst zal Vrijdag 27 Februari a.s. een eendaagsche oefening houden op Zuid-Beveland, waar toe de manschappen te half negen bijeen zullen komen teKapelle- De uit Zeeuwsch- Vlaanderen, Schouwen en Noord-Beveland komende manschappen hebben voor zich en hun auto's of motorrijwielen vrij ver voer op de Provinciale booten. Wij vestigen er de aandacht van belanghebbenden op, dat sinds 1 Jan. j.l. op de aangiften ten uitvoer van vruchten en van vruchtenpulp, de soort moet wor den aangegeven. Exemplaren van eene te dezer zake door den Directeur van het Oentraal Bureau voor de Statistiek uit gegeven circulaire, zjjn, zoolang de voor raad strekt, voor belanghebbenden op het Bureau vair de Kamer van Koophandel te Middelburg verkrijgbaar. Daar de heer Lindeijef benoemd zal worden tot lid der Eerste Kamer, ontstaat oene vacature in de Staten van Zeeland, omdat volgens art. 21 <ler Provinciale wet het eerste kamerlidmaatschap onver- eenigbaar is met dat van de Provinciale Staten. De heer Lindeifer werd in 1923 gekozen op de S D A.P.-lijst in den kies kring Ytissingen. Zijn eerste drie opvol gers op die lijst zijn de heeren L- Ónder- dijk, A. M. Overhof en A- C. de Pauw, doch deze hebben resp. reeds zitting voor do kieskringen Middelburg, Goes en Hulst. Opvolger is nu de heer A. 0- de Raaro te Vlissingen, no. 5 der lijst. GM8. Na hetgeen wij Zaterdag schireven ever „Elias", behoeven wij zeker geen opwekkend woord voor de uitvoering van dit werk meer te plaatsen. Het Christelijk Gemengd Koor heeft Donderdagav. recht op gioote belangstelling voor zijn uit voering. De solisten- men zie do ad vertentie in dit nr, doen ook bijzonder veel gceds verwachten. Ete meeste hunner zijn voor de Goessenarcn geen on bekenden. In de Raadsvergadering van Vrij dag 27 Febr. a.s. te 8 uur nm. zijn na vaststelling der notulen aan de orde: 1. Stukken. 2. Voorstel vaststelling plan uitbreiding gemeente. 3. Verzoek bestuur Hervormde Schoolvereeniging om beschik baarstelling van gelden ingevolge art. 72 der L. O-wet 1920. 4 en 5. Verzoeken van de besturen der bijzondere lagere scholen om vaststelling van het bedrag der gemeentelijke vergoeding, bedoeld bij art. 101 der L. O.-wet 1920 over 1922, en om een voorschot op de gemeentelijke vergoeding, bedoeld bij art. 101 der L Onderwijswet 1920, voor het dienstjaar 1925. 6. Aanvraag bestuur R.-K. Meisjes school om beschikbaarstelling van gel den voor het aanschaffen van natuur kundige instrumenten. 7. Verzoek van den heer B. Vlaming om verlenging der erf pacht van grond aan de haven. 8. Ver zoek van den heer D. C, W. Meijer om hem een stuk grond in Bouwplan I als tuingrond 'te verhuren of wel t.e verkoopen zonder 'daarop bouwverbod te leggen. 9. Wijziging begrooting Keuringsdienst van Vee en Vleesch voor 1924. 10. Verzoek bestuur marktkoopliedenbond voor Mid delburg en Omstreken om het marktgeld voor kooplieden van buiten de gemeente gelijk te maken aan dat voor ingezetenen. 11. Rekening Fonds voormalige Gilden over 1924. 12. Voorstel tot het aangaan eener geldleening ad f 6463,90 ten be hoeve der restauratie van de Groote kerk. 13. Verzoek Nationale Commissie tegen het Alcoholisme (N. C- A.) om aan H. M. de Koningin een voorstel te doen tot ver laging van het piaxjmum-aantol vergun ningen. 14. Verzoek van het Comité, het welk de feestelijkheden bij gelegenheid van het Koninklijk bezoek op 7 Augustus 1924 heeft geregeld, om dekking van het tekort zijner rekening. 15. Voorstel wij ziging gemeente-begrooting voor 1924. 16. Benoeming leden en plaatsvervangende leden in de verschillende stembureaux voor de a.s. verkiezing. Krabbendijke. Men schrijft ons: Vrijdag hield de Ned. Herv. Schoolvereeniging alhier een buitengewone vergadering van de leden en begunstigers met hunne vrou wen in de consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk. Omtrent zestig personen na men aan de vergadering deel. Na zingen van psalm 43:3 en 4, en na lezen van Neh. 2:9 tot h'et einde ging de voorz. voor in gebed. Hij heette daarna de aan wezigen harte'rjk welkom, dankte inzon derheid de beide wethouders Hirdes en Krijger, alsook het raadslid Eiagendijk voor hun krachtige medewerking en stelde den heer Deij (het benoemde hoofd) met zijn echtgenoote aan de vergadering voor en deed daarna de mededeeling, dat de lang durige strijd van het Bestuur met allerlei tegenstanders eindelijk door Gods goed heid zoodanig met zegen is bekroond, dat de opening der school zal kunnen plaats hebben op D- V. 9 Maart. Aan vankelijk zal de school nog worden ge houden in de consistoriekamer, hiertoe dooi- heeren Kerkvoogden zoo welwillend ebschikbaar gesteld; „maar, wij zullen", zoo zeide de Voorzitter, „niet rusten voor dat aan onze vereeniging volkomen recht is gedaan, en wij onzen intrek mogen ne men in de twee lokalen van de openb. school, welke aan onze Vereeniging reeds geruimen tijd in hoogster instantie zijn toegewezen, en die men desniettegen staande weigert voor ons te ontruimen." Dhr D< ij droeg hierna voor „IIting de Klokke luider', uit Oostloorn, van U if ere. 'Staande de vergadering werden 45 kin keren toegezegd. Daar enkele ouders af wezig waren, rekent men met 55, mis schien met 60 kinderen te zu.len kunnen beginnen. Nadat nog gezongen was Ps. 25:2 en 6 sloot de voorzitter ae verga dering, die een gezellig verloop had, met dankgebed. 's Heer Arendskerke. Zaterdagmorgen ontdekte W-, dal uit zijd hoop aardappe len, gelegen op een perceel bouwland, na bij het station alhier, een hoeveelheid ontvreemd was. Met behulp van den Rijks- politiehond „Alex" was men den dader J. van O., tijdelijk alhier werkzaam, wo nende te Roosendaal, spoedig op het spoor, die ook bekende den diefstal ge pleegd te hebben. Rilland Bath. Donderdagavond verga derde de A. R Kiesvereen. Ite opkomst was goed. De voorz. wees er in zijn ope ningswoord op, wat er thans reeds al op het politieke erf te zien is en wekte die leden op waakzaam en trouw te blijven. De afgev. naar de Centrale Goes bracht verslag uit. Ete afgevaardigde ter prov. vergadering was niet aanvvezig De hoofd lijst voor de as. verkiezingen werd, met een kleine afwijking van het advies Cen trale Gees, aangenomen. Da bijl ijst werd ongewijzigd aanvaard. Adhesie werd be tuigd aan de motie O'debroak inzake toe kenning subsidie Olympische spelen. Door J. Role werd een onderwerp geleverd, waarop eenige bespreking volgde. 's-Heer Abtskerke. In de Zaterdag namiddag gehouden gemeenteraadszitting, waarin alle leden aanwezig waren, werd. na voorlezing en goedkeuring der notulen door den voorzitter meegedeeld de goed keuring door Ged. Staten van de wijzi ging "der begrooting 1924, der gemeente- rekening 1923, en van de begrooting 1925 van 'den keuringsdienst van waren to Goes. Verder de koninklijke goedkeuring op de gewijzigde iegesverordeningen en het aannemen hunner herbenoeming van al degenen, die in de vorige raadszitting in diverse qualiteit werden herbenoemd. Eveneens, dat bij kasopname boeken en kas van den gemeente-ontvanger in orde zijn bevonden. Het verslag der commissie van toezicht op het L. 0. werd na voor lezing voor kennisgeving aangenomen. Hei primitief kohier hondenbelasting werd vastgesteld met 42 honden. Na eindelooze stemming werd het stem bureau voor do a.s. Tweede Kamerverkie zing samengesteld uit de heeren I. Lu- teijn en J. Vermue leden en C. Meijaard en M. van Weele als hun plaatsvervangers. i Vastgesteld werd een af- en over schrijving op de gemeentebegrooting 1924 tot een bedrag van f 117.77i/2. Bij de rondvraag namen B. en Wi. naar aan leiding van een opmerking van dhr Van Weele op zich te onderzoeken waarom voor de schoolschoonmaakster zegels vol gens de Invaliditeitswet geplakt moeten worden, en naar aanleiding van een op merking van dhr Meijaard, een onderzoek in te stellen naar den toestand der dorps- vate. De Raad gaat daarna in besloten zit ting over. i Wemeldinge. In het met Mei a.s. te openen Rusthuis voor Ouden van dagen is dhr W- de Roioij tot directeur en diens echtgenoote tot directrice benoemd, thians in gelijke betrekkingen in het bcstedelin- genhuis te Arnhlem. Helnkenszand. Onder voorzitterschap van den heer II. van 'Iwaarden, werd door de muziekvereeniging „Euterpe" Zaterdag algemeene vergadering gehouden. Door den penningmeester werd rekening en verantwoording gedaan over 1924- Ont vangen föOS.OÖVa, uitgegeven 1266.52%, alzoo een goed .slot van f241.54. De aftredende bestuursleden de heeren R. de Baar en 0. Griep werden herkozen en als bestuursleden gekozen de heeren F. Oh. Jansen Verplanke en A- Rijk Dz. Een voorste] van den secretaris om den directeur een toeslag van f 25 toe te kennen; wordt aangenomen. Vervolgens worden uitgeloot 4 aandeeltjes ad f10- Medegedeeld wordt nog, dat iemand uit de burgerij een derde ring voor de kroon van het vaandel wenscht aan te bieden, hetgeen in dank aanvaard wordt. Ook zal 't korps dit jaar weer meedoen aan het te houden concours voor voor harmonie ën fanfarekorpsen van den Zeeuwschen bond en wel in de Eerste Afdeeling fan fare. Schore. Vrijdagavond kwam alhier het Groene Kruis KruiningenHansweert Schore bijeen. De voorzitter deelt mede, dat hij gaarne een zuurstofapparaat zag aangeschaft bij hulp van drenkelingen enz. Na eenige discussie blijkt echter, dat hiertoe de kas niet toereikend is. Alsnog zal getracht, worden met steun van anderen zulk een apparaat te Hansweert geplaatst te krijgen. Do begrooting 1925 en rekening 1924 worden vastgesteld en goedgekeurd. Op de in 1925 te Kruiningen te houden landbouwtentoonstelling zal, als gevolg van den toestand der kas, geen tent kunnen geplaatst worden. Echter zat met steun van particuliere zijde alsnog getracht worden daar te exposeeren. In de plaats van dhr p. de Smit wordt tot bestuurslid benoemd dhr D- v. d. Peiji te Kruiningen en in bet dames-comité in de plaats van Mej. van Ackeren, Mej. Maas te Hansweert. Dhr p. do Smit en Mej. van Ackeren worden voor hun aan de vereeniging gegeven krachten dankbaar herdacht. Bij de rondvraag informeert dhr Stevens e naar het aanwezige ziekenver- plegingsmateriaal, waarop zuster Snel ant woordt, dat de voorraad materiaal vol doende is. De dokter deelt mede dat hier in een groeten steun is het werk van den Raad van Arbeid betreffende t. b. c.- verpleging in sanatoria. Hierna sluiting. De opkomst was, voorzoover het de gemeente Schore betreft, beslist onvol doende, daar slechts enkele leden aanwe zig waren. Kamperland. Donderdagavond hield de Geref. Jongeingsvereeniging Reed. 12:1a haar I2e jaarvergadering met begunsti gers en genoodigden. De voorzitter G- J. Noordhoek sprak zijn openings- en wel komstwoord naar aanleiding van Dan. 1. De secr- Jobs Verburg Cz. getuigde in zijn jaarverslag van den bloei oer Vereen. Het ledental is van 21 tot 24 geklommen. De penningmeester II. de Bruin gaf een financieel overzicht der Vereen. Er is een batig saldo van ruim f 12 De bibli othecaris J. Felius Mz- deelde mede dat de Vereen. 134 nummers rijk is. Daarna werden opstellen geleverd, waarin duide lijk uitkwam dat de kennis der leden toegenomen is, o.a. van J. Felius Mz. over art. 36 der Geloofsbelijdenis. Eén opstel van Jacob Marcusse over Art. 15 van het Antirev. program, een dito van J. Eras, die Mozes' eerste levensperiode schetste, terwijl door L- de Bruine Ilz. do Waldenzen werden geteekend- Verder voordrachten. Khrn W. F. Ooumeu. en J. de Buck werd het Eere-lidma'atschap aan geboden. Namens den kerkeraad derGer. kerk en bestuur dei- Chr. school, Meisjes- vereen., Meisjes- en Knapen vergadering weiden felicitaties overgebracht. Dp eere voorzitter Ds F. J. v. d. Emlci sprak het slotwoord en eindigde met dankzeg ging- Wissenkerke In de raadsvergadering van 20 dezer, waren 4 van Je 11 leden afwezig. Een verzoek der Z- L- M- om subsidie voor een cursus in de landbouw- huishioudkunde, werd ingewilligd- Dihrn P. G. Leendertse te Kampei-land en M- v. d. Velde te Geersdijk werden benoemd tot leden der Commissie tot wering van Schoolverzuim en de heer J. O. Kramer, raadslid, tot lid der PI. Schoolcommissie- Het verzoek van den autodienst tot dek king van zijn tekort werd toegestaan. Den heer J. L. Krijger- werd het toezicht op de gemeentewegen opgedragen h f 150 per jaar. Naar aanleiding van het ver vallen eener „vergunning" werd besloten het maximum opnieuw met één te ver lagen en dus op 10 te brengen. De rond- vraag leverde niets belangrijks op. m.. o.) Rittbem. De geitenfokvereeniging hield Vrijdagavond haar algem. jaarvergadering Uit de verslagen bleek o.a. dat de ver eeniging thans 45 leden telt met plra. 100 geiten, waarvan er 85 door den vereeni- gingsbok zijn gedekt. Het dekgeM werd vastgesteld op f 1 per geit. De ontvangsten bedroegen f96.57 en de uitgaven f8350 alzoo een goed slot van f 13 07. De heeren A- Tange en A. W. Osté werden als be stuursleden herkozen en namen hunne benoeming aan. Dhr J. M'. Ce vaal* bracht verslag uit van de vergadering der protv. vereeniging te Goes gehouden. Als con troleur van het melkonderzoek werd be noemd dhr A. W- Osté en tot plaats vervanger dhr M- Hoogesteger. Besloten werd f 10 af te lossen op den bokken- stal, terwij1! aan de Pro,v. vereeniging subsidie aangevraagd zal worden om den gcheelen stal in eigendom te krijjgen. Domburg. Zaterdagavond vergaderde al hier de a.-r. kiesvereeniging „Nederland en Oranje". De voorzitter, de heer L- J. van Voorthuyscn opende met gebed en het lezen van Matth. 6:18. De aftre dende bestuursleden, de heeren J. de Visser Sz., J. de Visser Lz. en J. Biimmel werden herkozen. Uit het verslag van den penningmeester, den heer A. Francke, bleek, dat er een nadeelig saldo in. kas is van f 1.59V2- Naar aanleiding van de Circulaire van het Prov. Comité werd besloten haai- advies te volgen wat be treft de hoofdlijst. Wat de bijlijst betreft, was men van gevoelen dat deze dient aangevuld te worden met de naman van do heeren S- Brandsma te Middelburg en J. W. van 'tHof to St. Laurens. De laatste hoopt te Domburg in openbare vergadering op te treden in het lokaal „Rehobótb" op Donderdag 12 Maart a.s. 's avonds half 8- Daarna sluiting. Zoutelande. Vrijdagavond gaf liet Gha\ Fanfarekorps „Luctor et Emergo" alhier in de school, haar tweede uitvoering. D» heer D- Le Coq, eerevoorzitter dor ver eeniging opende de bijeenkomst met go- bed, hij heette de in zeer groeten getale opgekomenen van harte welkom en sprak den wensch uit, dat ieder een genoege- lijken avond zou mogen hebben; inzonder heid dankte hij den ijverigen directeur den heer André J. Geijsen voor zijn onver- moeiden ijver en do lessen, die hij den leden gaf, waardoor deze in staat waren deze uitvoering te geven. Het was jam mer, dat wegens een sterfgeval enkele muzikanten afwezig moesten blijven. Daarna werd overgegaan tot het af werken van het programma, dat een S- tal nummers bevatte, terwijl nog een ex tra-nummer ten beste werd gegeven. Ter afwisseling der muziek werden eeu 3-ta.l voordrachten gegeven. Het bleek, dat zoo wel de muziek als de voordrachten goed waren ingestudeerd. Ned- Herv. Kerk. Beroepen te Nieuwkoop H. J. Houders te Zoeterwoude; te Almelo J. P- A. 'Ie Roy, aldaar; te Olst A. A. Snijdelaar te Yhorst-de Wijk. Aangenomen naar Wassenaar door .4. A. Donszelmann te Workum. Bedankt voor Aalburg door J. Bus te Vreeswijk; voor Oldebroek door N. v. d. Snoek te Kralingen. Geref. Kerken. Tweetal te Doorn B. van Halsoma te Ermelo en B. v. d. Werff te Den Helder. Bedankt voor Grijpskerk door M. Post te Bunschoten; voor Lollum door H. v. d. Zanden te Wapenveld. Geref- Gemeenten. Tweetal te Den Ilaag G. H. Kersten te Ierseke en J. Fraanje te Barneveld. Cand- P. v. d. Marei te Koudekerk a. d. Rijn zal thans gaarne een eventueel beroep uit de Geref. Kerken in over weging nemen. Opleiding van predikanten. Gelijk men weet zal Prof. Dr Hugo Vis- scher naast zijn gewone colleges aan de Rijksuniversiteit te Utrecht in opdracht van den Geref. Bond tot verbreiding eti verdediging van de Waarheid in de Ned. Herv. (Geref.) Kerk een cursus geven in' de Calvinistische levens- en wereldbe schouwing en een practisch college met het oog op de predikkunde. Naar we in „De Waarheidsvriend" le zen, heeft het hoofdbestuur van den Ger.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 2