Wetenschap en Kunst. Laai- en Tainlww. Allerlei itedln Burierljjle Staal 'TelgrêMffi. werd de jubi- br. de Graaf, Geloofd zij God ia kwamen zijn leeraar compli- ïken aanbieden, rkvoogden com- bij monde van iceptie voor de van een bijzon- rmaakt. Ook de den jubilaris Borsselen-Drie- 1 Maart in den en 's middags nsn en niet 15, :n in de Geref. liddags, na des door zijn broe rwijnen. ds A. de Visser ambtsjubilé te rlijke loopbaan arna achtereen- Wolphaartsdijk oor B ij b e I- reèniging voor erdam, Keizers- dngmcester Mar. ubliceert in een lit haar arbeid- spreidt zij het f 52000, die zij' lar 1922—1923 n f 33.000 voor it boekjaar ont- daardoor ver dij ke wijze het schen maar tot Over één jaar 940 volledige inenten, 26.000 rienden, 61.805 1584 uitgekozen 1, 57.785 raad- ozen Psalmen, Bijbelbladen, 25 ansiohtkaar- arlen voorZon- reiding op ker- at de Vsreeni- k noodig heeft ig van 40.000 aden alleen in og sleehts een ofdstad bereikt nog niets heb- ilinke geldelijke Ze vraagt dan ter Christenen, deelingen over nding, over de ver den arbeid het stedelijk beoordeelingen en van de Mi er en van de a, Dr H. Vis- S. Greydanus en. c h e v ij a n d- okjakarta, pu- ad" der Geref- Javaan, dat hij lanspraak den1 erzijds de ont- in Mohamme- over den voort- gt: aan den hond ioedikoen, aan i alle Christe- elijden met. je toekomst ge- an Mohamme- it vrees je sa- jelui allemaal jk oordeel ont- zijn zending naam van een Zendi ng s- iamp, van de op Java, hoopt nstaande echt- Nederlanden" De benoemde Zendingshospi- Meinders, van Maart met de naar het tsr- Geref. Kerken, roopt per s.s. erlof naar het lezen in „Het terken :n löden Nov. gestorven. Sa- man geweest e geschiedenis g op Midden- e Zending en erbazenden in- Izendtallen tot kwam het tot en de Geref- ieenten kozen le Zending on- t schier weer kloqf tussche* leek niet meer heeft hij zich chen, en is hij Java". eid werd doo* ïg, waren ook van Keboemen erworedjo. Da ken, maar dit Een gebedi in de D' o m b u r gr scka „manteling". Dr Gunning schrijft in „Pniël" het volgende schetsje, geplateerd 5 Juli '24: Heden morgen wandelde ik door de bosschen van Dlomburg. Hoe schoon is toch die westelijke duinrand van ons eiland11 Hoe prachtig groeien de eiken en varens daar in dien mul Hen grond, hoe vriendelijk slingeren de paden zich tus1 schen dat heerlijke groen! Zelfs nu nog ontmoet ge bijkans niemand1. Het zijn maar weinigen, die van deze schoonheid genieten kunnen. Alleen des Zondags en in het korte badseizoen is het er vol. Maar dan ben ik er niet. Ik schuw die drukke uitgaahders 'ik ben liefst met mijn gedachten alléén, of, nog liever, met een verwante ziel om je wederzijd- sche indrukken eens te kunnen „üteren", zooals de Zeeuwen zeggen. Ik kwam een oud1 mannetje tegen, 'n Mooie, grijze kop met verstandige, hel dere oogen. Wie raakten even in gesprek en ik vroeg hem naast mij te komen zitten op een der makkelijke banken van „Hoogduinen". Ik. Wat is de natuur toch rijk hier, vadertje! Je zult er ook wel van genie ten, hè? Hij. Jawel, meneer, maar wat heb jo aan dio natuur als je geen rust van binnen hebt? Ik. Daar heb je gelijk aan, vriend!I Maar wat is het nou heerlijk dat je die rust krijgen kuntl „Komt tot Mij, allen die belast en beladen zijt en Ik zal u rust geven". Je weet toch wel wie dat gezégd heeft? H ij. Is meneer soms een dominee? Ik. Ik ben een medewandelaar op den weg naar het graf. Als we nu maar alle bei óver het graf heen mogen zien," va dertje 1 Hij. Hoor is, meneer, ik w'acht er al meer dan zestig jaren op, maar als de Heere het je nou niet belieft te geven, wat doe je dan? Ik. Ach, vriend, de Heere biedt het je al langer dan zestig jaren aan, maai onze "handen zijn te lui om Zijn gaven aan te nemen. Toen ik aan mijnheer Elout een kaart vroeg om hier te mogen wandelen, gaf hij me die dadelijk, maar ik moést zo toch aannemen? Anders lei ze nog bij hem op z'n kantoor in Dlom burg. Is het zoo niet? H ij. Meneer, of laat ik liever zeg gen: Dominee, want je mót wel een dominee zijn ik durf het niet, want ik ben veel te hang met een ingebeelden hemel naar de hel te gaan. Toen kreeg ik toch zoo innig meiJe- lijden met dien ouden stakker met zijn mooie zilveren haren, dat ik zei„vriend je, laat ons eens even bidden, wé zijn hier in 's Vaders huis. Vind je dat goed?" Even keek-i me half verschrikt aan vanwege die ongehoorde „nieuwigheid", zóó maar in de Manteling te gaan bid1 den, terwijl je toch geen boterham vóór je hadmaar met een ernstig gebaar knikte hij van ja. 'Dadelijk ging z'n pet van z'n hoofd en eerbiedig voor z'n gezicht, en toen hebben w'e even samen gebeden. Ik vroeg den Heere dat Hij dien armen ouden man tot een rijken man mocht maken, doordat hij zijn groote armoede besef te en tot zijn rijken Vader de toevlucht nam. En toen stond ik op en gaf hem de hand. „Ben je nou een dominee van die groote of van de kleine karke?" vroeg hij nog. „En hoe hiet je?" Ik antwoordde„ik behoor bij de groote kerk, Waar alle zondaren thuis lioorenj u net zoo goed als ik; en weet je wie daar de dominee is? Je^us Christus, en die alleen. Begriep je me?" Hij. Jawel, meneer, maar je bent toch maar 'n oarigen. En zoo ging ik door naar Westhove en hij naar Dlomburg. Ik gaf hem een tekstkaart mee, die hij met eerbied aan nam en in zijn binnenzak stopte, waarna hij opstond met een „dank je voor het onderricht, meneer!" Toen ik nog eens even omkeek Was hij bezig z'n püpe, die uitgegaan was, Weer aan te steken. God zegene den ouwen baas! Zou hij nog in leven zijn als deze regels ge drukt worden? Hij zal „Pniël" wel niet lezen, maar misschien neemt „de Zeeuw" dit stukje Wel eens over. En „de Zeeuw;" lezen ze haast allemaal! Ach, ach, wat gaan de menschan hier toch armelijk en tobbcrig door het leven! Zest:g jaren te wachten op de gewillig heid van een God, die zegt: „doet uwen mond wijd open en Ik zal hem vervullen" Als zij Zijne liefde wisten, Alle menschen werden Christen! Benoemd aan de Chr. school te We- meldingo tegen 1 Mei a.s. de heer J. Hoo» gerheide, thans onderwijzer te Waardhuizen, afkomstig ran Coljjnsplaat. Geslaagd voor het eindexamen der Mid delbare Technische School „Amsterdam", af- deeling electrotechniek, o.a. de heer P. Koole; te 's-Gravonhage voor het stuurlieden-examen tweede stuurman groote vaart de heeren C. Miedema, K. Bruinsma en J. Henderson, en voor derde stuurman H. Jansen. Genezing van nierziekten. Volgens een bericht uit New-York is door dr Leonard van het John Hopkins- ziekenhuis na langdurig onderzoek en proefnemingen een kiemendoodende stot samengesteld, welke zal dienen om ont steking der nieren en urinewegen te ge nezen. In sommige gevallen was de ont steking binnen 48 uur genezen. Het nieu we geneesmiddel draagt den naam van hexylresorcinol. Volgens een blad is deze stof 50 maal sterker dan koolzuur, doch voor het menschelijk lichaam absoluut onschadelijk. Goes. Gisteren werd in de Prins van Oranje een lezing met lichtbeelden over de bijenteelt gehouden. Voor deze lezing was veel belangstelling, wat zeker verband houdt met de steeds toenemende fruitteelt op Zuid-Beveland. De voorzitter van de afd. N.- en Z.- Beveland tot Bev. van Bijenteelt, dhr. S. A. de Visser te Kruiningen, opende de vergadering. Dhr Steyaert uit Rulst deed daarna aan de hand van aangebrachte teekeningen, uitvoerige medodeelingen over de samenstelling van liet lichaam van de bij en van de ontwikkeling van ei tot bij. Spr. schetste ook op onderhoudende wijze het leven van de bij. De eerste uitvluchten van de bij zijn vooral voor de fruitkweekers van belang, omdat ze dan hoofdzakelijk stuifmeel verzamelt. Pas na eeuige dagen wordt de bij ho ningbij. In 1684 werd voor 't eerst opgemerkt, dat stuifmeel moest komen op de stem pel van een bloem, wil er vruchtzetting komen. Later ontdekte Darwin dat kruis bestuiving noodig is voor pen krachtige vrucht. In den breede ging Spr. het proces der bestuiving na. Vele bloemen •zijn door ongelijktijdige rijpheid van stem pels en meeldraden ingericht op1 kruisbe stuiving. Bij kruisbestuiving ontstaan krachtiger vruchten, zoodat de bij voor de boomgaarden van groot belang is. Spr. noemde voorbeelden, dat rijen boomen, dichter bij een bijenstal gelegen, meer vrucht en ook met meer pitten gaven dan verafgelegen rijen, terwijl ook de "Vruch ten van de eerste rijen vaster aan de boomen zaten. Spr. wees ook op Limburg, waar de kersenteelt van belang ïb en Waar proe ven in 1908 uitwezen, dat n iet-best oven takken geen vrucht gaven, en dat het stuifmeel van de eene soort noodzakelijk: Was voor de bevruchting van de andere. De bij heeft de bloem noodig, maar de bloem ook de bij. De bijen brengen dus duizenden gul- ,-dens voordeel voor de fruittelers- In dien er geen bijen gehouden werden, zou de fruit- en koolzaadoogst er zeer onder lijden. Zij, die zich dan ook geven aan de liefhebberij van bijenhouden van geld- verdienen is geen sprake verdienen den dank van de fruitkweekers. Spr. wees ook nog op de hooge voedings waarde van honing, zoodat dit artikel, gerekend naar de vleeschprijzen b.v., zeer goedkoop is. Een uitgebreide, duidelijke serie licht beelden besloot de leerzame vergadering. Het Landbouwhuishoudonderwijs. Op 17 Februari j.l. werd te Goes een vereeniging opgericht van oud-leerlingen der landbouwhuishoudcursussen op Zuid- Beveland en "Walcheren, met aanvankelijk 45 leden. Secretaresse is mejuffrouw E. van der Werff te Wolphaartsdijk- Ongelukken. Te Hengelo is de schil- dersknecht J. Y„ waarschijnlijk tengevolge van misbruik van sterkendrank, verdronken-. Uit de Buitengracht te Woerden is opgehaald het lijk van een 22-jarige vrouw, die sedert eenige dagen werd vermist.' Gisterenavond terwijl de 18-jarige V. met haar verloofde v. d. P. te Tilburg aan het wandelen was, zijn beiden, vermoedelijk door de duisternis misleid, in het kanaal te water geraakt. Op hun hulpgeroep snelde iemand toe, die v. d. P. wist te redden. Het meisje, dat reeds in het water verdwenen was, werd eerst een half uur later opgehaald. Na vruchtelooze toepassing der kunstmatige ademhaling moes! de dood worden geconstateerd. (Tel.) Lot e rij z wen del. Bij de opsporing van een aantal loterijtjes die te Hilversum bij verschillende kleine winkeliers werden ge houden, is de politie tot do ontdekking ge komen, dat de hoofd-ondernemer van deze praktijken was de firma R. te Den Haag. Deze gaf aan verschillende kleine kruideniers te Hilversum haar „waren" in den vorm van verlegen en beschimmelde chocolade als prijzen bij een z.g. prikbord. De „lotelin- gen" mochten tegen betaling van een dub beltje één van de 500 gaatjes, welke zich op het prikbord bevonden uitsteken. Als prij zen waren aan deze onderneming, die den naam van „prik puzzle" droeg, verbonden een wankel schemerlampje, een roestige wek ker en de bovenvermelde geurige chocolade. De firma R. verdiende flink aan deze ver kapte loterij, want waar er aan prijzen slechts f 10 was uitgegeven, bracht ieder bord f 50 op. De winkeliers, die de prikborden in com missie hadden, verdienden er zelf eigenlijk niets aan, zoodat. de ambtenaar van het O. M. zal trachten de firma R. voor de een en twintig processen verbaal, die gemaakt zijn, te vervolgen en niet de winkeliertjes, welko zij er in heeft laten vliegen. Te slim af. Dezer dagen vervoegde zich bij een bankinstelling te R'dam een jong- mensch, dat een kwitantie groot f 2500 ter uitbetaling aanbood. De onderteekening, dio de kwitantie droeg, was wel op het eerste ge zicht die van den directeur van een onzer groote industrie-instellingen daar ter stede, maar bleek toch bij nader onderzoek, in verge lijk met de autenthieke handteekening, bij de firma gedeponeerd, eenige niet onbelangrijke afwijkingen te vertoonen. Toen de kassier zich evenwel weer naar liet loket begaf om den jongeman te vragen zioh nader te willen legi timeeren, bleek deze intusschen, reeds ter voorkoming van erger, de plaat te hebben gepoetst. Wolven- en bereninvasie. Heel het Kaukasusgebied ligt onder de sneeuw en do wilde dieren verlaten het gebergte en do bosschen, teneinde in de dorpen hun voedsel te zoeken. Te Kutais, een stad van meer dan 50.000 inwoners, verscheen een groote bende wolven op het marktplein. Men moest een formeel gevecht met de uitgehongerde beesten aangaan, teneinde hen te verjagen. Te Batoem hebben zich soortgelijke tooneelen afgespeeld. 'Wolven hebben zich daar op- voorbijgangers geworpen en verscheidene slachtoffers gemaakt. In de omstreken dier stad werden roode garden door beren aangevallen. Ook te Tiflis' vertoonden zich de gevreesde gasten en een corps communistische vrijwilligers moest ge formeerd worden om de indringers te ver drijven. Olifanten contra autobus. Uit Britsch-Indië worden bijzonderheden gemeld, omtrent een treffen tusschen een motoromni bus, en een bende wilde olifanten. De om nibus, die acht personen bevatte, naderde eens klaps den troep dikhuiden en één der passa giers maakte een der beesten woedend door een geweerschot te lossen. Het gevolg was, dat 'do olifanten, zich alle tegen de omni bus keerden en deze met de kracht hunner slurven vernielden. Een gevluchte arrestant. Op 6 December 1.1. was een vrouwelijk gevangene, de 31-jarigo L., zonder beroep, uit de Rot- terdamsche gevangenis ontvlucht. De politie aldaar zocht haar langen tijd tevergeefs. De Haarlemsche recherche mocht het gelukken de uitbreekster op straat aan te houden. De vluchtelinge werd naar het politiebureau gebracht en bevindt zich thans weder te Rotterdam. Gasvergiftiging. Gistermiddag klaagden in de walelafdeeling van de Zwol sche Biscuitfabriek eenige meisjes over heviga hoofdpijn. Dc directie stelde een onderzoek in en bemerkte, dat een gedeelte van da gasleiding, welke veranderd zou worden, af gebroken was, terwijl de opening met een plug was dichtgeschroefd en tevens nog een buis van een kraan was afgeschroefd en deze kraan was gesloten. Een en ander had een smid Zaterdagmiddag toen de fabriek stil stond, gedaan, zonder de directie of den bedrijfschef daarvan in kennis te stellen. He! dichtschroeven en sluiten is blijkbaar nie! zorgvuldig geschied. Bij het aanzetten van de fabriek is het gas door de beide lekken naar binnen gestroomd en het had zich in het lokaal verzameld, met het gevolg, dat de meisjes ongesteld werden. Op drie na zijn zij echter weer aan het werk gegaan. Dievegge gepakt. Mej. M. D., huisvrouw van J. te Beverwijk, reed gister middag te fiets in de verkeerde riohting door de Warmoesstraat te Haarlem. Een agent van politie riep haar toe af te stappen, maar zij gaf aan dit bevel geen gevolg. Op dat oogenbiik snelde een man toe, die de juffrouw voor dievegge uitmaakte. De agent achterhaalde de juffrouw en bracht haar naar het bureau van politie. Daar bleek, dat zij een schoenhandelaar voor twee paar schoe nen had opgelicht en voorts bekende zij, zich twee Edammerkaasjes op onrechtmatige wijze te hebben toegeëigend. De recherche stel de vervolgens een onderzoek in in het 'huis te' Beverwjjk en daar werden allereerst dames- handtaschjes en een lap stof gevonden. De vrouw bekende zich die goederen onrecht matig te hebben toegeëigend ten nadeele van een winkelier te Velsen. Veertien dagen ge leden had zij voorts haar slag geslagen in de Bijenkorf te Amsterdam, waar zij drie cou pons stof had ontvreemd. Bij de firma Vroom en Dreesman te Haarlem had zij twee cou pons kant gestolen. Eindelijk zijn in haar bezit gevo-nden vier kerkboekjes, afkomstig van een winkelier te Haarlem. Alle goede ren zijn in beslag genomen. Valsche rijwielplaatjes. De po litie te Rotterdam is er in geslaagd de hand te leggen op drie mannen, die betrok ken zijn bij de uitgifte van valsche rijwiel- plaatjes. Eén der aangehoudenen is vermoe delijk de maker van vele der in omloop zijnde valsche plaatjes. In ieder geval is hij degene, die opdracht tot het maken gaf. De twee anderen brachten ze aan den man. Bij een .huiszoeking heeft de politie eenige onafgewerkte stempels, welke bij de fabri- katie dienst deden, in beslag genomen. Het onderzoek is in vollen gang. Kinderlijkje ge vonden. Gister morgen its tuit het water van de Loosduin- sche vaart te Den Haag het geheel naakte lijkje van een pasgeboren kind van- het man nelijk geslacht opgehaald. Elke aanwijzing om trent de afkomst van dit kind ontbreekt. Briedeé. De Nederlandscho regeering heeft opnieuw aan de Engelsche autoriteiten de arrestatie van Briedeé, den voortvluch- tigen directeur der Rrussejsche Bank, ver zocht. Hij blijkt echter te zijn gevlogen. Zijn signalement is in de Engelsche bladen ge publiceerd. Hij i© Beer corpulent en weegt 108 K.G. Het is niet bekend of Briedeé Londen of zelfs Engeland heeft verlaten. Zijn vertrek uit de een of andere Engelsche haven zou aan de autoriteiten niet onbekend heb ben kunnen blijven en als hij tracht zich te Londen of elders in Engeland schuil te houden, zal hem dit niets baten, maar zijn zaak nog erger maken, terwijl een ieder, die hem op de een of andere wijze mocht helpen, zich te verbergen en zich aan zjjn arrestatie te oKttrekken, volgens de Engel sche wet Teryolgd kan worden. (Tel.) wordt toegestaan en zal Dinsdag worden gehouden. Daarna wordt voortgegaan met de behandeling van het regeeringsrcgle- ment voor Indië. Dhr Rutgers van Rozen burg bespreekt de positie van den Gou verneur-Generaal. DjEN HAAG- V.D. Het Gerechtshof al hier heeft den gewezen Rijks bon wme ester V- (die door de, Rechtbank wegens de be kende malversaties te Leiden is veroor deeld tot 2V2 jaar gevangenisstraf met aftrek preventief) veroordeeld tot 6 maan den gevangenisstraf met aftrek van de preventieve hechtenis, welke langer dan 6 maanden geduurd heeft. V- is reeds o<p vrije voeten gesteld. STOCKHOLM'. V-D- De Zweedsche re geering heeft een commissie benoemd tot arbitrage in de huidige arbeidsconflicten. Die uitsluiting in de papi<erfabrieken is uit gesteld tot 21 Febr. LO'NDjEiN. V.D. De politie doet ijverig nasporingen naai' de verblijfplaats van Brifcdée, wiens arrestatie opnieuw door de Nederlandscho regeering is verzocht. Het gerucht loopt, dat hij Engeland reeds verlaten heeft en zichi naar Frankrijk heeft begeven. Ju D'EN HAAG. Tweede Kamer. De interpellatie-Weitkamp over den toestand in die renen in Overijsel en Drenthe Sneeuwstorm en hevige re genval. Uit het geheele Alpengebied ko men berichten van sneeuwstormen en hevigen regenval'. Terwijl het Zondag in Berlijn zomer was, woedde in het zuiden van het land nood weer. Boven Munchen en 'het Beiersche Hoch- wald heeft een Föhn gewaaid, welke vele ongevallen en groote schade heeft veroor zaakt,. In de Beiersche hoofdstad werden op verschillende plaatsen boomen ontworteld; tal rijke personen werden-- door dakpannen enz. getroffen. Geweldig is de schade in het ge bergte aangericht, waar duizenden vierkante meters bosch zyn neergeslagen, vele telefoon- en telegraafpalen zijn gebroken en lichtge- ieidingen zijn vernield, terwijl vele wegen onbegaanbaar- zijn geworden. Maar ook elders is het bar weer ge weest. Volgens berichten uit Salzburg heeft het daar buitengewoon heftig gestormd. Reeds maakten wij melding van het spoorwegon geluk bij Ischl, waar een trein door den storm van de rails woei. Nog niet vermeld werd, dat een uitgezonden hulptrein eenzelfde lol onderging. Niet minder geweldig is het noodweer in Zwitserland geweest. Sinds Zaterdag woeden in geheel Noord-Zwitserland stormen van ge weldige kracht. Daarbij steeg- de temperatuur tot zomersche hoogte. Op „het Vierwaldstat- termeer kon de scheepvaart slechts met do grootste moeite gehandhaafd worden. Ook in Italië sneeuwt het. Uit de Alpen komen berichten over de eersten sneeuw val dit jaar en de eerste lawinen. Het ver keer door de passen over de Bemina naar het Engadin is stopgezet. De meeste telefoon verbindingen naar Zwitserland en Frankrijk zijn verbroken. Aan de Ligurische kust heeft een waterhoos groote schade aangericht; een huis werd weggerukt en op een spoorlijn geworpen, zoodat het verkeer gestremd was. Do hoos ging vergezeld van een hevigen stormover een lengte van honderd mijl werden alle telegraaf- en telefoonpalen uit den grond gerukt. Op de akkers werd groote schade aangericht. In de haven van Genua moesten maatregelen genomen worden, om het driftig worden van de schepen te voor komen. Een vreeselijke storm heeft verder IJs land geteisterdhier werden vijf mensohen gedood. Bijna de geheele internationale vis- sehersvloot, uit eenige honderden schepen be staande, moest in de IJslandsche havens vluchten. Een Engelsche en een IJslandsche boot worden vermist. Practisch gebruik. Onder wijzer: „Wie kan mij zeggen, welk dier toch het beste toot voedsel leent." Leerling: „De kip, meester, want die kan men vóór haar geboorte en na haar geboorte opeten." (Msb.) Wisselkoersen. Amsterdam, 18 Febr. 12.30 u. Berlijn 59.3059.40 Brussel 12.6012.65 Parijs 13.17V213.22i/2 Londen 11.87i/i11.873/4 Dollar 2.491/82.493/8 SEROOSKERKE. Zaterdag is door notaris W. Hioolen verkocht de hofstede „Dorp-zicht", met bijbehooreiide gronden te Gapinge ter grootte van 2 II.A. 21 A. 46 o.A. De hof stede „Dorpzicht", B 65, groot 16 A. 86 c.A. Koopers Joh. de Klerk en A. Flipse, beiden te Middelburg voor f4089 40 A. bouwland aan den Weelweg, nabij Gapinge, aan Corn, r. Maldegem, aldaar, voor f 800. 85 A. 81 o.A. bouwland en sprink, aan W. v: d. Slikke, te Colijnsplaat, voor f2700. 78 A. 79 c.A. bouwland en sprink, aan Jac. Dellebeke te Gapinge voor f 2525. MIDDELBURG, Bevallen: J. F. de Rijk, geb. Geldof, d.; J. A. Reijnoudt, geb. Tjarks, zoon. Overleden: A. Passenier, 62 j., geh. met. J, W. Delzenne. GOES. Geboren: Cornelis Gommert, z. r. Marinus Kole en Wouterina van Rossom; Johannes Petrus, z. v. Gerrit de Paa en Maria van Hoorn. ROTTERDAM. Ter Rotterdamscho Vei ling, Warmoezierstraat 3739, Waren aangevoerd! 155.000 stuks. Prijsf 5.35 f 8.50, eendeieren f 7f 7.50. GOES. Veiling van 17 Febr. Comtesse de Paris 919; winter Bergamot 79, Wiintersuikerij 48, Winterlouwtjes 3 5, Gieser Wildeman 510, KJeiperen .4 —8, Pondsperen 610, St. Remeij. 5—7, diverse peren 4—9, Kroetperen 14, Goud Reinet 1433, zure Bellefleur S- 20, Fransche Bellefleur 58, Bouwmans Reinet 7—9, Blance Courtpendu 57, Grauw' zuur 46, zoete Campagne 7 14, zoete Bellefleur 510, Pomme d' Oranje 8—13, Huismanszoet 46, di verse appels 618, Kroetapipels 315 gulden, alles per 100 kilo; scliorseneeren 6, uiten 46, stekuien 34, wijnpeen 2, spruiten 3—6, gele savoijekool 6 gulden, alles per 100 kilo, roode kool 35.10, Witte kool 3, groene savoije kool 4.205.10, boerekool 2.10, prei 1.30. VLISSINGEN. Veiling van 17 Febr. Pondsperen 9, kleiperen 4, Gieser Wil deman 68, zure Bellefleur 1416, grauwzoet 19, witlof 2331, bruine boe nen 1719, schorseneeren 1624, uien 6—8, koolrapen 22.5, spruiten 2,5 10, kroten 12, wijnpeen 2,54, peen 2,53 ct. alles per kilo; poters 31 34 ct. per 10 kilo; rood'e kool 29, sa voije kool 1,54, beiden per stuk. Sel derie 0.51, prei 4-8, rabarber 9, ra pen 3,54,5 ct„ alles per bos, veldsla 833, andijvie 8499, Posteleijn (fran sche) 4750, spinazje 6566, Peterse lie 19, zuring 17, bloemkool 7099, boe rekool 311, spruitkoppen 4 ct., alles per mand. W—b—wH——B—fB—a—tui TELEGRAPHISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen in den ochtend van 18 Febr., medegedeeld door het Kon. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 765.0 te Coruna, laagste 749.1 te Shielden. Verwachting tot den avond van 19 Febr. Moest matige Zuidwestelijke tot Noordwes telijke wind, zwaarbewolkt met tijdelijke op klaring, aanvankelijk nog regenbuien. Iets kouder. Kantengerectit te Middelburg. Dto-o-r het kantongerecht alhier zijn ver oordeeld wegens overtreding art- -437 S- wb.; Gh. Ci. L-, Middelburg, tot 3 maal f 50 b. s. 3 maal 50 d. h.; overtreding Vleescbkeuiingsw-et: M|. J. K., Vlisisingien, tot 3 maal f25 b. s. 3 maal 10 d. h.; J. 0., W-estkapelle, tot f 15 b. s. '15 d. h.; overtreding Veiligheidswet: L. T., Mid delburg, tot f50 b. s .50 d. h.; fietsen zonder licht en hiet opaeven van een vaischen naam: A. W- G., Arnemuidem, tot f3 en f25 boete subs'. 3 en 25 d. h.; M. J. D'. Arnemniden, tot f3 en f15 b. s. 3 en 15 d. h.; overtreding Hinder wet: J. P., Middelburg, tot. f15 b. s. 15 d. h.; overtreding Invaliditeitswet; Mi- IC, wed. P. K., Souburg, tot 36 maal f2 b. s. 36 maal 1 d. h.; overtreding Treik- homeïenwet: L- de N., yiissingen, tot terug gave aan ouders, zonder straftoepassing: overtreding Arbeidswet: J. de V., Vlis- singen, tot 3 d. h.; G. F. D., Middelburg, tot f3 b. s. 3d. h.; overtreding Mótor en Rijwielwet: A- L- M., Nieuwdorp, H. D. S-, Middelburg, ieder tof fl b. s. ld. h.; venten zonder vergunning: A. W- S-, Middelburg, tot f3 b. s. 3 d. b.; overtr. Mollenwet en Jachtwet: F. B., Ritlhem, tot 2 maal f2 b. s. 2 maal 2 d. h.; mollen buidein en klemmen ver beurd verklaard; overtreding Reglement op de wegen en voetpaden: J. A., Koude- kerke, tot f3 b. s. 3 d. h.; na sluitings uur publiek in een winkel aanwezig heb ben: J. W- E., Vlissingen, tot f3 b. s. 3d. h.; muziek maken zonder vergun ning: J. 0. II., A. B., J. v. d. W„ H. J. E-, allen Amsterdam, allen tot f 3 b. s. 3 d. h.; fietsen zonder licht: A. F-, Mélis- kerke, tot fl b. s. 1 d. h.; J. de G-, Nieuwland, tot fl b. s. 1 w. t.; A. J. Arnemuiden, J. V., Middelburg, tot terug gave aan ouders, zonder straftoepassing; W. V„ Middelburg, J. B-, S. A. J., W. F-, allen te Nieuwland, 0- M„ Amemuiden W- V-, Zoutelande, D. W'., Vlissingein, allen tot f3 b. s. 3 d. h.; fietsen zonder bel: J. F., Middelburg, tot fl b. s. '1' d. h.; dronkenschapW. B., Souburg tot f 10 b. s. 10 d. h.; M!. D., J. van den B., beiden Middelburg, ieder tot f 15 b. s. 15 dagen hechtenis. .Vrijgesproken is: B. F. Ml, Middelburg, aangeklaagd wegens overtreding art. 437 Strafwetboek. Ontslagen van rechtsvervolging is: J. J. K-, Souburg, aangeklaagd wegens over treding der Invaliditeitswet. "Vervallen verklaard is: het door P. F. R., Rotterdam, tegen het verstek-vonnis van dit Kantongerecht, d.d. 29 Oct. 1924 gedaan verzet, bij welk vonnis hij, wegen* ovntr. van art. 455 Swb., is veroor deeld tot f25 b. s. 25 d. h. Kantongerecht te Goes. Door den kantonrechter te Goes zijltt veroordeeld wegens: Een uur na zons ondergang en een uur voor zonsopgang jagen zonder vergunning: M de R„ N. de R., Borsselle, f2 of 2 d.; Jagen in verboden tijd: P. de II., K. S„ Wolphaarts dijk, f5 of 5 d., uitlevering geweer of f3 of 3 d.; Op Zondag' jagen: J. v. d.' D-, flednkenszand, f5 b. 3. 5 d-, uitlove-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 3