DE ZEEUW gemengd Nieuws. TWEEDE BLAD. Binnenland. VERVOLGD EN GERED. Uit de Pers. Rechtszaken. Posterijen en Telegrafie. A FEUILLETON. Zelfs enkele hoogmogende heeren van dit bedaarde college leven in de dwaling die reeds herhaaldelijk is Weerlegd. In hun gramschap tegen Minister Colijn ver tellen zij, dat een sluitende begrooting hoofdzakelijk door verzwaring der belas tingen werd verkregen. Be nuchtere cijfers zeggen het anders. Pp 130 millioen Was het tekort geraamd, dat echter door enkele meevallers lot 114 millioen kon worden beporkt. Onwaar is, dat deze hoofdzakelijk uit belasting zijn geput; nieuWe heffingen op thee, bier, tabak, rijwielenbelasting en invoerrechten staan op 34 millioen ge taxeerd. daartegenover Worden 80 mil lioen gevonden door besnoeiing der uit gaven. Onwaar is het, dat de verlaging van salarissen en loonen hiervan de be langrijkste bijdrage vormde. TJit deze ver laging zijn 23 millioen getrokken, terwijl de rest, 57 millioen, uit bezuiniging op den staatsdienst en opschorting van be taling wordt gevonden. Zoo en niet anders gijn de cijfers! Nog: altijd over de 700 millioen. Het overschot van hetgeen in ons land) wordt ingevoerd boven hetgeen Wordt uit gevoerd is nog altijd te groot, meent do Rotterdammer. Ziet hier het lijstje met de cijfers van in- en uitvoeren vanaf 1917, uit welk jaar onze tegenwoordige handelsstatistiek da- i 1 Odtti Invoer. Uitvoer. (In mill, guldens.) 1917 965 819 1918 608 381 1919 2826 1411 1920 3332 1701 1921 2240 1370 1922 2028 1221 1923 2009 1303 1924 2363 1661 Het afgeloopen jaar viel tegen. Door dien de uitvoer, vooral van landbouw producten, zoo enorm vermeerderde, be stond1 de verwachting, dat onze handels balans gunstiger beeld zou vertoonen. Echter kw'amen voor 354 millioen goede ren meer dan in het vorige jaar bij ons binnen en zoo Werd niets wezenlijks veranderd. Voor 706 millioen staan wij voor 1923 in het debet en in 1924 daalde dit slechts tot 702 millioen gulden. Nog altijd over de 700 millioen! Veel te hoog Een millioen voor de Olympiade. Hierover schrijft „Lichaamsoefening" als volgt: Ingediend is een door Minister de Visser onderteekend wetsontwerp om 4 achtereenvolgende jaren f 250-000 „bij drage" te verleenen in 4© kosten van de voorbereiding en het doen houden van de Olympische Spelen te Amsterdam. Is het in ons blad nog noodig op te merken, dat de Qhristelijike sport- be weging zich bij de kennisname van dit Voorstel diep gekrenkt en gegriefd heeft gevoeld? Ben millioen voor de Olympiade: een millioen voor een vertooning, die in zijn tegenwo ordigen vorm radicaal indruischt tegen het christelijk beginseleen mil lioen, voorgesteld door onze Regiering Ben millioen voor spelen, die, naar de praktijk aantoont, in vele opzichten hief tegenovergestelde tot resultaat hebben, van wat enkele enthousiasten dachten te bereiken. Een millioen voor een onder neming, die twee millioen kost en waar voorde organi satoren nog geen 10000 gulden konden bijeen brengen. Ben millioen in een tijd, waarin het woord bezuiniging niet van de lucht is. i Het behoeft na het bovenstaande geen betoog, dat wij als christelijke sportbe oefenaars lijnrecht stelling nemen tegen de Olympische gedachte. W ij wenschen de breede lagen van ons christelijk volksdeel te brengen 'tot de harmonische opvoeding van geest, ver stand èn lichaam. "W ij wenschen daartoe, voor zoover de lichamei. opvoeding betreft, sport, gymnastiek en athletiek uit hlun ontaar ding terug te brengen tot wat ze be- hooren te zijn: eenvoudige en doelmatige middelen ter bevordering van de lichame lijke weerbaarheid. W ij wenschen niet op te kweeken een geslacht van kampioenen, doch gen fris- sche Hollandschie jeugd, die vrijwillige tucht heeft geleerd en die boven alles Gode de eer brengt ook van lichamelijk welzijn en alzijdige ontwikkeling. Da drom zullen we ons verzetten met al dè kracht die in ons is tegen de Olym pische gedachte. 1 1 i i Moge onze stem straks Weerklank vin den in dit deel van de volksvertegen woordiging, waarvan we redelijkerwijs mo gen verwachten, dèt het mèt 0|ns die be zwaren deelt. 1 i Kindermoord. Te Heemstede js in een sloot nabij den Hout het lijkje van een pasgeboren kind gevonden. Ver moedelijk is het kind levend in het water geWorpen. Oplichters in een auto. Woensdagmiddag vervoegde zich hij de firma R. te Groningen een koopman, zich noemende Ossinga, die voor f1200 aan manufacturen kocht, nadat hij eerst des morgens de stalen had nagezien. Hij verzocht, deze goederen te bezorgen aan 'een Woning buiten het voormalige Klein Poortje, waar hij dan meteen zou betalen. Toen een bediende en een knecht des avonds halfzeven daar met de goederen kWamen, stond de koopman hen al op te wachten. Hij gaf een chèque op d'o Geldersche Credietvereeniging in betaling. De bediende weigerde dezen chèque zoo tnaar te accepteeren, maar liet zich ver leiden, met den knecht naar een naburi- gen sigarenwinkel te gaan om per telefoon bij zijn patroon en de bank te informee- ren, of de chèque goed kon zijn. De naam Ossinga was bij de bank echter niet be kend. Toen beide weer buiten kwamen zagen zij, dat de koopman de goederen inmiddels in een open Ford had ge laden, daarmee wegreed en onderweg nog iemand bij zich in de auto nam. De auto werd zoo spoedig mogelijk met een andere auto nagezet. Aanvankelijk raakte men het spoor bijster, maar tegen midder nacht werden de oplichters bij Dieverbrug Waar zij zich een tijdlang hadden ver- sèholen, achterhaald; met behulp van de Asser politie werd de auto met re volverschoten tot stilstand gedwongen. De oplichters echter reden daarop de auto in de Drentsche Hoofdvaart en zwommen de vaart over. De politienam de auto en de. goederen in beslag. Gisterenmorgen is een der vluchtelingen' in Meppel aangehouden. Hij heet J. H. d'Hont. Naar den ander, G. R. Barro genaamd, wordt nog gezocht. Beiden zijn Belgen, wat uit hun passen, enz. in de auto gevonden, gebleken is. Het waschmiddel „Persil"- In het M'aandblad tegen vervaischingen lezen we over "het waschmiddel „Parsü": Naar aanleiding van verschillende vragen te dezer .zake diene het volgende: De bedenkingen tegen Persil zijn door tal van deskundigen in verschillende Vak- Tijdschriften (speciaal van de Textiel-in- dustrie) voldoende weerlegd geworden, en mits behoorlijk aangewend en in de juiste verdunning (volgens de gebruiksaanwij zing) als een voortreffelijk waschmiddel te beschouwen, daar- het tijd 'bespaart, het goed behoorlijk bleekt en reinigt, de mechanische behandeling van het wasch- goed (te veel wringen en wrijven b.v.) overbodig maakt en daardoor' een ver nieling daarvan voorkomt- Waar duizende huisvrouwen in ver schillende landen, dit artikel bij voort during' met succes gebruiken, en ons M1- taisterie van Koloniën zelfs de aanwen ding van perboaaat (het meest werkzame bestanddeel van Persil) voorschrijft, op grond van deskundige adviezen, is de VAN VRIJDAG 13 FEBR. 1925. No. 114. Gewichtige bevoegdheid. I De bestaande DrankWet opent de ge legenheid, om eens in de vijf jaren het maximum aantal vergunningen voor den verkoop van sterken drank te verlagen. Een verzoek daartoe dient uit te gaan van den gemeenteraad en te worden ge richt aan H. M. de Koningin, aan Wie de beslissing staat. Langs dezen weg is den gemeenteraden een kostelijk middel geboden, om zon der schade en zeer geleidelijk het aantal vergunningslokaliteiten in te perken. In bestaande rechten wOrdt niet ge- tredten, maar komt door overlijden of an derszins een verleende vergunning open en gaat zij het maximum te hoven, dan Wordt in de opengevallen plaats niet voorzien. Nu aan alle gemeentebesturen van wege eenige drankbestrijdingsorganisaties een adres wlerd gericht, om van de hun door de Drankwet geboden bevoegd heid in 1925 gebruik te maken, komt deze zaak overal aan de orde. En de behandeling dezer kwestie in sommige gemeenteraden, ook in ons ge- West, doet de vraag rijzen, of aan dit punt wel voldoende aandacht wordt ge schonken. Vooral voor de opgroeiende jeugd, ook in onze dorpen, is elke drankgelegenheid een gevaar, dat dreigt en tot uithuizigheid noodigt. Laten daarom onze mannen op hun post zijn. Bij de behandeling van het initiatief voorstel Rutgers tot invoering' van Plaat selijke Keuze werd in de Tweede Kamer vanuit de linkerzijde de opmerking g©- maakt: „We hebben een goed© Drank- Wet". Precies. Welnu, die goede Drankwet schept de mogelijkheid, om gaandeweg het aantal vergunningen te doen inkrimpen. Laat er daarom straks geen plaats zijn voor de klacht dat de Drankwet, die zelfs ter linkerzijde goed Wordt genoemd, door rechtsche mannen zou zijn verwaar loosd. De nieuwe politieke partij. In aansluiting met hetgeen medege deeld is over de plannen tot oprichting van een nieuwe politieke organisatie, die Iredits en links zoo'n beetje wil verbin den en daarom de antithese buiten be schouwing wil laten, verneemt de „Tel-" dat tot de oprichters zouden beihooren het huidige Anti-Revolutionaire Tweede Kamerlid van der V-oort van Zijp, Dr Gerritsom, zoon van het Tweede Kamerlid de heer Torley Ouwel en Prof. Bygeman te Rotterdam. Waardige raadsleden. Tot welk peil de debatten in den Amsterdamschen Raad soms dalen door het optreden van sommige raadsleden, bleek bij een kwestie over het .eten van kindervoeding. Vrijdag j.l. kwam het communistisch raadslid mevr. van ZeJm opgewonden de raadszaal binnen met den uitroep, dat Ier buiten een arme man stond naet een stinkenden pot eten, afgeleverd door Kindervoeding, nog wel aan een ziek kind. Ze was slechts met moeite tot bedaren te krijgen. En haar partijgenoot Lisser maakte er een interpellatie van. Dinsdag heeft deze plaats gehad. De interpellant zei echter in het geheel niet dat het eten niet goed i3 geweest. En uit de mededeelingen van wethouder Polak bleek, dat dien dag (met hel oog op de katholieken) geen vleeschi was verstrekt, doch stamppot van aardappelen, kroten, bruine boonen en vet, en dat de kinde ren dat eten, dat zeer gped was ge weest, met smaak hadden verorberd. Het op het stadhuis gebrachte eten was bij uitzondering door een schoolhoofd vóór 34) o— Plots stond de hond een seconde stil en schoot daarop naar het water toe; naar een plaats waar blijkbaar een bootje gelegen had. Het riet was er plat getrapt, er stond een houten paal en van den paal hing een roestige ket ting in het water van het Ottergat. „Wel zool" riep Lergman uit; heeft hij het bootje van den visscher genomen] Da's jammer! Da's drommels jammer. Weet je wat, Kiepens loop naar het eind van 'tmeer, ginds bij dien hoogen boom. Daar ligt nog een bootje; dat waarmee de graaf eenden jaagt. De ketting zal wel van een slot voorzien zijn, maar hak maar een stuk uit den paai met je kle wang. Volg mi) met het schuitje. Ik zal je af en toe een teeken geven, dat je zien kunt waar ik ben. Twee dingen zijn mogelijk: Ten eerste, dat Holz ergens de boot weer verlaten heeft. Dan herkent Max echter zijn spoor weer. Maar monsieur kan zich ook nog ergens in het riet schuil houden. Vind ik geen nieuw spoor, dan is hij nog op 't water of pp één van de drie eilandjes. een ziek kind meegegeven. Maar dat kind woont in hetzelfde hiuis als het comm'. raadslid Doornbusch, en de vader was niet uit zichzelf naar het stadhuis geko men, maar was daarheen gezonden door mevr. van Zelm. Die heel© spontane ver ontwaardiging was slechts komedie ge weest. Mevr. van Zelm heeft niet de minste moeite gedaan haar erbarmelijke figuur te redden. Zo bleef oak na beant woording' van den wathooder, doorschim- pen op de kwaliteit van het eten. De staking te Giessendam. De staking in het hoepelmakers bedrijf duurt nog voort. Enkele hoepelmakers hebben het werk 1.1. Maandag op do oude voorwaarden hervat. Benige patroons en vertegenwoordigers van den Chr. en Neu tralen Houtbewerkers!)ond hebben de vo rige week in Den Haag een conferentie gehad met den oud-Minister IJsselstein als gedelegeerde der regeering voor ar beidsgeschillen. Ben paar patroons hieb- ben aan de looneischen toegegeven. Do patroonsorganisatie (niet alle patroons zijn hiervan lid) weigert te cpnfereeren met de vertegenwoordigers der vakbonden. 'Als gevolg van molest tegenover werk willigen heeft de burgemeester de politie versterkt en doen afkondigen, dat samen scholingen van meer dan 6 personen na 5 uur n.m. verboden zijn. Dinsdagavond heeft de politie een groep stakers, ver meerderd met een grooto massa op rel letjes belusten, met de gummistok uiteen gedreven. Mdtie. In de vergadering van de Haagsche ge meentelijke kieskring-organisatie der Chr- H. Unie is de volgende motie bij acclama tie aangenomen: De Christelijk-Historisclie Kiesvereeni- ging te 's-Gravenhage (Gemeentelijke Kies kring) in buitengewone vergadering bijeen, ter bespreking van de houding der Qhiris- telijk-Historische leden der Berst© Kamier, bij gelegenheid van de behandeling, van het wetsontwerp nopens de Plaatselijke Keuze; van oordeel, dat de door «len heer D© Vos van Steenwijk uitsluitend aan de waardigheid van genoemd college ontleende bezwaren tegen het voorstel Rutgers-Rakker c.s. ten ©enenmale onvol doende moeten worden geacht; overwe gende, dat de Ohristelijk-Historischi© leden, die tegen meergenoemd wetsontwerp stemden, zoodoende handelden in strijd met het Sociaal program der Christelijk- Historische Unie, betreurt ten zeerste de houding dezer vijf tegenstemmers, di© veler vertrouwen in de staatkunde der Unie heeft geschokt en waardoor een jarenlange strijd voor de beperking van het órankkwaad voorshands is mislukt, en besluit, deze motie ter kennis te bren gen van de Algemeen© Vergadering der dhr. H. Unie en haar voorts openbaar te maken door middel van de pers. (Ned.) i De cijfers. Cijfers schijnen moeilijk te kunnen Wor den onthouden, schrijft de Rotterdammer. Het pas uitgekomen Voorloopig Ver slag van het afdeeliqgsonderzoek der be grooting in de Eerste Kamer zou een mensch tureluursch maken. Da's vast. Fluks om de boot dus, terwijl ik doorloop om te zien of Max een nieuw spoor vindt 1" Als Lergman alleen zijn weg langs het riet vervolgt, jaagt hij een reiger op. Met loomen vleugelslag verheft de ge vederde visscher zich in de lucht, een pa ling in den scherpen hek meevoerend. Lergman ziet., hoe de paling zich kron kelt met snelle bewegingen om uit den reigersnavel los te komen, maar tever geefs. Kijk, 'tgindsche eilandje is door den vogel uitgekozen om er zijn buit ongestoord te verorberen. Hij daalt reeds, in een sierlijken spiraal. Plots echter slaat hij met kracht de vlerken uiten schiet omhoog. Hij zoekt een ander eilandje, zweeft er eenige oogenblikken speurend omheen, komt kringsgewijze al lager en lager en strijkt ten laatste neer achter hej; riet, dat het eiland omkranst, onzichtbaar nu voor het oog van den wachtmeester. „Ei!" zegt deze; „ei, deugt het niet voor je op dat eerste eiland I Welzoo vriend langbeen! En waarom deugt het daar niet voor je? Omdat er zich een mensch op bevindt, watblief? Ja, ja, je hebt me daar een aardigen dienst bewe zen, langbeen 1 Eet smakelijk 1 Je hebt een lekker hapje verdiend. Een reiger in dienst der politie 1 Je kunt toch komieke dingen beleven. Ja, Max, kereltje, je komt niks meer te kort als een stel wieken! Je moest kunnen vliegen, wat? Dat zou wat wezen! Dan pakte je den gladsten Russischen bolsjewiek 1" I Lachend speelt Lergman met zijn trou wen viervoeter en brengt het dier uit de slechte luim, waarin het zich blijkbaar bevindt, door het doodloopen van 't ge volgde spoor. „Tja!" herneemt de wachtmeester, (/wat geeft het nu eigenlijk, het heel© Ottergat rond te sjouwen? Naar een nieuw spoor behoeven We ,niet meer te zoeken. Holz zit op dat eiland, waar de reiger niet dalen durfde. Hem Zag de vogel. Ik zal eens in dien knotwilg klim men en zien of Kiepers al in zee ge stoken is. Dan moet hij me hier aan boord nemen; want het is niet geraden dat de jonge man alleen op het eiland van Holz afstevent. Holz is immers „des peraat", volgens De Beaunou ja, volgens den minst gemeenen van de twee Belgen." De politieman grijpt de lange takken van een m de nabijheid staanden knot wilg en klimt op den stevigen stam. Dan tuurt hij over het meer. Nergens is echter een spoor van een bootje te bemerken. „Dat kon toch wel een beetje vlugger," pruttelt Lergman. „'tls toch zoo ver niet loopen naar die sloep van den graaf 1 En ©en hak of twee, drie met een klewang is toch ook geen tijdroovend karwei. Wat treuzelt die Kiepers danl" Alsof hij het gemopper van zfjn chef gehoord heeft, verschijnt de marechaus see juist .pp dit oogenblik; echter niet in een bootje, maar te voet. Dat hij niet getreuzeld heeft, bewijzen de zweetdruppels, die op zijn gelaat pa relen. „Wat nou?" zoo roept de wachtmees ter hein al van een afstand toe. „Waar is nou de boot?" „Ja, wachtmeester; waar is de boot!" hijgt Kiepers; „niet op haar gewone plaats; verdwenen, met ketting en paal en al!" Daar staat Lergman toch een oogenblik paf van. j Zooiets had hij niet verwacht. Er valt niet aan te twijfelen, dat be grijpt hij dadelijk, of Holz heeft do boot weggenomen, teneinde zich voorloopig onbereikbaar te maken op zijn eiland. Maar wat wint hij daar op den duur mee? Hij wordt er immers toch afgehaald en hij kan toch wel nagaan, dat de ver dwijning der beide booten de aandacht der politie onmiddellijk op de drie eiland jes in het Ottergat moet vestigen, met het onschadelijkheid en het gunstige prac- tische nut van Persil voldoend© bewezen. Dr H. K. Mulder. Hen bekend chirurg te Leeuwarden en in geheel Fries land, D|r H. K. Mulder, is Dinsdag ta Amsterdam, waar hij voor een dag ver toefde, plotseling overleden. In de traml overkwam hem een acute hlartaandoe- ning. Toen omstanders hem wilden hel pen, was hij reeds overleden. Van hlet' Diaéonessenhuis te Leeuwarden wals Dr Mulder de ziel. Iets nieuwis. Het station Altona bij Hamburg herbergde dezer 'dagen een eigenaardig voertuig: een B-wagon, in gericht voor het onderwijs aan dienst personeel van het seinwozen. Dleze wa gon biedt plaats voor 40 personen, diö langs de wanden kunnen zitten, terwijl in het midden alle mogelijke seininrich- tingen, morsetoestellen, etc. zijn aan gebracht. De wagon heeft een zelfstandige verwarming en verlichting, zoodat zo ge heel onafhankelijk overal beschikbaar kan Worden gesteld. Die „school" reist van stad tot stad, waar hét personeel steeds met de nieuwste inrichtingen op de hoogte Wordt gebracht. Voor de 30 ver schillende districten, Waarin het Düitsche spoorwezen is ingedeeld, zjjn 11 van deze voertuigen in dienst gesteld. Ford gaat luchtschepen bouwen. Het succes van het Duitsche luchtschip heeft volgens een bericht uil NeW-York aan Ford aanleiding gegeven een nieuw) bestuurbaar luchtschip te laten bouw'en, waarmede een Üriedaagsch ver keer met Europa onderhouden zal wor den. De Fordfabrieken maken bekend, dat zij binnen drie dagen haar nieuwe luchtschip, dat voor het verkeer tus- schen Londen en Detroit bestemd is, een proeftocht zullen laten maken. "Het luchtschip is 150 voet lang en 53 breed en zal een inhoud van 200.000 kubieke voet hebben. Heftig© burenruzie. Te Rot terdam kreeg op 27 Nov. een tweetal woonschuitbewoonsters ruzie. Juffrouw v. R. zou juffrouw R. de V- hebben uitge scholden voor „ouwe lijkstatie", waarop juffrouw de V- in nog minder vriendelijke termen geantwoord zou hebben. De twist was steeds hcoger geloopen. Juffrouw R. had haar buurvrouw ten slotte een spie gel naar het hoofd geworpen. Dit vreemd soortige projectiel had zijU doel evenwel gemist. Juffr. De V- was heftig verbolgen geweest,had hiaar zuigeling, die ze op den arm had, neergezet, waarna ze een bijl greep. Met de veelzeggende woorden: „Ik sla je de hersens in", hiad ze naar juffrouw van R. geslagen. Deze had den slag afgeweerd, waarbij ze een bloedende wond aan de rechterhand opliep- Ter zake poging tot doodslag stond juffrouwi De V. gisteren terecht. Ze bekende vol ledig, Het O. M'- eischte 3 mnd. gev. str.f Melkvervalsching. Ben vee houder te Nieuwer Amstel was door hbt Hof te Amsterdam, met bevestiging van een vonnis der Rechtbank aldaar, ver oordeeld, wegens melkvervalsching, tot twee maanden gevangenisstraf. Na be handeling in cassatie verwees de Iloog© Raad de zaak naar het Haagsche Hof, dat den bekl. eveneens tot twee maanden gevangenisstraf veroordeelde. Opgave uitsluitend betreffende het post kantoor Middelburg en zijne hulppostkantoren. Over de maand Januari 1925. Aan bovenge noemde kantoren werd, in don Joop der maand, op spaarbankboekjes ingelegd f 79.887.90 en terugbetaald f65.179.40. Derhalve meer in gelegd dan terugbetaald f 14.708.50. Door tusschenkomst dezer kantoren werd ter Di rectie op staatsschuldboekjes ingeschreven no minaal f 1250. Opgave uitsluitend betreffende het postkan toor Goes en zijne hulppostkantoren. Over de maand Januari 1925. Aan 'bovengenoem de kantoren werd, in den loop der maand, op spaarbankboekjes ingelegd f 49.527.04 en terugbetaald f 50.367.36. Derhalve minder in gelegd dan terugbetaald f 840.32. Door tus schenkomst dezer kantoren werd ter Directie op staatsschuldboekjes ingeschreven f 500. gevolg, dat het meer onder toezicht ge steld wordt, zoolang niet een hoot is aan gevoerd! Maar waar een boot te vinden? Op het meer is er geen. Dat weet Lergman positief. „Weet je wat?" zegt hij na eenïg na denken; „ga jij, Kiepers, naar de kazerne terug en zend me twee marechaussee's per fiets. Laat ze wat optrappen; Want ik ben bang, dat Holz een poging zal doen om weg te komen, als hij ons gezien heeft. En stel je voor, dat hij een punt van landing kiest aan den anderen kant van 'tineer. Pak hem dan maar 'si Ik hoop echter, dat lig ons niet bemerkt heeft. In dat geval verlaat hij zijn schuil plaats natuurlijk niet vóór vannacht. Maar anders, nou, dan is mijn eenige hoop op de rappe boenen van Max gevestigd. Stuur ine dus onmiddellijk twee man per fiets. En loop jij daarna naar boer Van der Brink. Die heeft een roeiboot. Vraag hem, die roeiboot op een slee of een wagen of 'tkan niet schelen wat hierheen te brengen. Ennegeef wat brood en koffie mee met de wielrijders. Ik krijg trek en wie weet hoe lang ik hier nog bij dit miserable gat moet blijven rondschar relen. Nou, ga je gang!" (Wordt vervolgd) I 'n

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 5