RlaBesIawl. Staten-Generaal. it de Provincie, fMüieïiws, Last van gal en slijm beslagen tong, een voortdurend on aange nomen smaak, tragen stoelgang en een op geblazen gevoel. Gebruik hiertegen de zonder eenige kramp werkende Mijn hard t's Laxeertabletten. Doos 60 ets. Bij apoth. en drogisten. De regeling der intergeallieerde schulden. Die Parijs che correspondent van de Manchester Guardian" meldt, dat thans met zekerheid kan worden gezegd, dat do Pransche regeering zich uiet kan vereeni gen met het Brits chie standpunt, zooals het in de nota van Gbkirchill werd ge formuleerd. Poincaré heeft indertijd hlet beginsel verkondigd, dat de betaling van Frankrijks schulden onafscheidelijk is van de betaling der schadeloosstelling door Diuitschland en aan dit beginsel houdt ook de tegenwoordige regeering vast, ter- wjjl in de Britsche nota juist het omge keerde wordt verlangd, n.l. dat Frankrijk zijn verplichtingen tegenover Engeland zal nakomen, onafhankelijk van hetgeen Dtuitschland betaalt. De eenige manier om tot een overeenstemming te geraken zoiu daarom zijn, dat Engeland toegeeft. Korte berichten. Het rapport van het luchtministerie over die oorzaak van de ramp die met Kerstmis met een vliegtuig Lond'sn— Parijs te Croydon is gebeurd, verklaart dat er geen aanw'ijzingien bestaan voor ieen onder het vliegen ontstaan manke ment. Bij het opstijgen ging alles naar behooren. Kapitein Stewart was een on berispelijk vlieger. Geen enkel ambtenaar beeft zijn plicht verzuimd. Die Onbevre digende toestand van het vliegveld te Croydon kan intusschen meegewerkt heb ben aan het ongeluk. Volgens de Morning Post acht men het in Engelsche Roomsche kringen zeer Waarschijnlijk, dat binnenkort een concor daat zal worden gesloten tusscben Mus solini en den Paus, Waarna de Paus een Wereldreis zou gaan maken. Te Praag is het bij communistische betoogingen tegen de duurte tot bloedige botsingen met de politie gekomen. Er Werden schoten gewisseld en tal van lieden zijn gewond. De Saksische Landdag heeft een commissie benoemd, om een onderzoek in te stellen naar de groote leveringen door Barmat van levensmiddelen uit Ne derland aan den Saksischen Staat in 1920. \1 In de Portugeesche kamer is een motie van wantrouwen tegen de regeering met 65 tegen 45 stemmen aangenomen. De minister-president zal het ontslag van het kabinet indienen. Bjj het communistenproces te Sofia zijn 52 communisten veroordeeld, tezamen tot 137 jaar tuchthuisstraf en 1,200.000 leva schadevergoeding. Gisteren steeg de thermometer te Berlijn tot 13 graden in de schaduw. Het was de warmste dag van den winter. Warboel bij de belastingen. Een lezer vertelt, aan het Vad., dat hij voor een paar weken verrast is met een aanmaning voor reeds in Juli betaalde Grondbelasting. Op 9 Februari kreeg een andere lezer een aanschrijving om binnen drie dagen het beschrijvingsbiljet Perso- neele Belasting in te leveren. Maar het biljet was al 6 Febr. verzonden. Het mooi ste geval van de reeks was echter, daf bij 'n Schouwburgdirectie beslag werd gelegd op het salaris van een acteur, die zich van geen schuld bewust was. Inderdaad slaag de hij er ook 'in met zijn biljetten te be wijzen, dat de fiscus niets meer van hem1 te vorderen had. Dat alles is toch wel bedenkelijk! Allerlei. Mr Zimmerman, oud-burgemeester van Rotterdam, thans commissaris-generaal van den Volkenbond in Oostenrijk, is in Den Haag aangekomen. De Kamer van Koophandel te Utrecht verklaarde zich vóór behoud van den Zomertijd. De Tweede Kamer zal de wetsontwer pen tot afschaffing van de Staatsloterij en den Zomertijd a.s. Vrijdag in de af- deelingen onderzoeken. Naar de Msb. verneemt wordt met in gang van 1 April a.s. de Raad van Arbeid te Gouda opgeheven. De tolkantoren Esschen (station) en Esschen (dorp) zijn tot nader order voor den invoer van herkauwers uit Nederland gesloten. Tweede Kamer. De vernieuwde afdeelingen hebben tot haar voorzitters gekozen de heeren Rut gers, Nolens, Bakker, Vliegen en Van Vuu- ren; tot tweede voorzitters de heeren Snoeck Henkemans, de Monté Verloren, Marchant, Van Sasse van IJsselt en Duy- maer van Twist. Besloten werd, de interpellatie-Oud in zake de verbreking door de regeering van het contact met den Centr. Bond van post en telegraafpersoneel aan de orde te stel len vandaag bij den aanvang der ver gadering. Bij opmaking van de nominatie voor de raadsheerplaats in den Hoogen Raad ten gevolge van de vacature, ontstaan door de benoeming van mr Fentener van Vlis- singen tot vice-president, werd tot eersten eandidaat gekozen mr G. Kirberger, raads heer in het gerechtshof te Amsterdam^ met 39 van de 77 uitgebrachte stemmen (nr. 2 van de aanbeveling, door den Hoo gen Raad zelf ingediend). Tweede eandi daat werd mr P. Polvliet, raadsheer in het gerechtshof in Den Haag (nr. 1 der aan beveling van den Hoogen Raad). Derde eandidaat werd na schier einde- looze stemmingen een Roomsch-Katholiek, die niet op de aanbeveling voorkwamjhr. mr G. A. II. Michiels van Kessenich, ad vocaat te Roermond. De voorzitter wees ten slotte aan als leden der commissie die de voordracht aan H. M. de Koningin zullen aanbieden, de heeren Duys, Fruytier, Gerritsen en Ebels. Bij Kon. besluit is met ingang van 1 Mei a.s. eervol ontslag verleend aan den heer Wi. H. de Horn, directeur van het post- en telegraafk. ito Bruinisse. Trouw. Heden is het 35 jaar ge leden, dat Mej. F. 0- de Fluiter in dienst trad bij de familie Ruitenbeek, een feit, dat zeker wel een unicum mag genoemd worden. Trouw en eerlijk heeft ze in die reeks van jaren veel lief en leed met genoemde familie doorleefd. Geen wonder dan ook, dat haar dienst ten zeerste wordt gewaardeerd. I Centrale Goies van A- Rev. Kiesvereenig'ingen. Dinsdag kwam de Centrale Goes bijeen in druk bezochte vergadering met afgevaardigden der aan gesloten kiesvereenigingen. Na opening met gebed door den voorzitter en bet afdoen van enkel© huishoudelijke zaken kwam in bespreking het advies van het Centraal Clomité inzake samenstelling van hoofdlijst en bijlijst voor de a.s. Kamer verkiezing'. De vergadering kon zich in het algemeen vereenigen met de in het advies aangegeven volgorde voor de hoofdlijst, behoudens een kleine omzet ting, waardoor althans de verkiezing van een landbouwcandidaat zou verzekerd zijin. Bij motie sprak de verga- deringeenparig haar grootete- laurstelling uit over het feit, dat ondanks de door de Kies vereenigingen 'uitgebrachte ad viezen, niet de minste rekening wals gehomden, noch! voor de hoofdlijst, noch voor de bijlijst, met enkele Zeeuwsche candid turen en geen enkele Zeeuwsche naam op de lijsten voorkomt. Deze motie zal ter kennis worden gebracht van het Cen traal Comité, het Provinciaal Ciomité en de Statencentrales in Zeeland. Bespreking volgde over d© samenstelling van de biji- lijst, waarop de vergadering aan het hoofd van de bijlijst wonschte geplaatst te zien: 1. P. A. Schwartz to Rilland-Bathi, 2. S- Brandsma te Middelburg. Daarop ging ds van Wijngaarden in dankzegging voor, waarna sluiting. Gemeente- en Waterschaps archieven in Zeeland. Aan het in druk verschenen verslag over 1924 van den Inspecteur der gemeente- en water schapsarchieven in Zeeland, mr A. Mieer kamp van Embden, ontleenen we: Baarland. Bij mijn bezoek vertoonde men mij een aantal oude archiefstukken, die op een afzonderlijk boord in eene droge kast cp een kamertje der bovenver dieping worden bewaard. Ze hebben veel van brandschade te lijfden gehad. Daar zij niet onbelangrijk schenen, heb ik op zending van de stukken naar Middelburg gevraagd, waar zij op mijn bureau zullen worden beschreven. Driewegen. Het oiud-archief, 1731 1866 ,is thans geordend en beslaat, verpakt in 8 portefeuilles, een afzonder lijk boord in de archiefkast. Ook is eene beschrijving van den inhoud ervan op gemaakt door de goede zorgen van den burgemeester. In de raadzaal, waar de kast staat, wordt in den winter 1924/5 bijna dagelijks gestookt, wat den toestand der stukkon zeer ten goede komt. Goies. Bij mijn bezoek leidde de ge meente-archivaris mij ro-nd in het archief, dat eene reeks vertrekken op de boven verdieping van het raadhuis inneemt. De gilde-archieven zijn in bewerking. De ste delijke ordonnantiën staan mot de poor- terlijsten van 1449 af in dezelfde regis ters. Deze geheele serie is kortelings ge restaureerd. Het weeskamerarchief is nog geheel ongeordend, evenals dat van de Godshuizen. De notulen van raad en ge recht staan op de kamer van den secre taris. Ofschoon op den bovengang een brandslang aanwezig is, laat de toestand uit een oogpunt van brandgevaar, te wen- schen over. De archivaris zou het oudere deel van het archief gaarne zien onder gebracht' in een gewelf gelijkvloersch, dat aan de straat uitkomt. Deze ruimte bleek mij bij bezichtiging inderdaad vele voor doelen te bieden. Op het oogenblik wordt zij echter door de gemeente voor andere doeleinden gebruikt. In de raadsvergade ring van 4 December 1924, werd aan gedrongen op reoiganisatie van de brand weer. In dit verband vestigde de heer Labrijn de aandacht op de schatten van het stadhuis en opperde de mogelijkheid, deze, overeenkomstig het advies van den gemeente-archivaris, in de onderverdie ping te bergen. Hiernaar zal een onder zoek worden ingesteld. 's-Gravenpolder. De archiefkastin de raadzaal bleek bij mijn bezoek zeer vochtig te zijn. Het bovenste gedeelte is met hout beschoten. De kast zal, naar ik vrees, ongeschikt blijven, ook al wordt het onderste gedeelte eveneens van eène houten bekleeding voorzien. Sedert de inspectie van 1920 zijn open kasten aan geschaft. Daarin zal nu, zooals ik met den burgemeester afsprak, het oud-archief, 16471813, ordelijk worden opgesteld. Aangaande vernietiging van stukken, die daarvoor vatbaar zijn, zie ik een voorstel tegemoet. Do burgemeester zal eene lijst van het oud-archief opmaken en mij die in afschrift meedeelen. Bij resolutie van den Minister van Financiën is de ontvanger G. Woudenberg verplaatst van het kantoor deir directe belastingen en accijnzen te Veere naar het kantoor dier middelen te Vinnen. Aankoop van vaste goede ren door gemeentebesturen.' Door Ged. Staten is aan R. en W- der gemeenten geschreven; In den laatsten tijd is het een- en' andermaal voorgekomen, dat gemeentebesturen zijn overgegaan tol iden aankoop van vaste goederen, zonder dat zij zich van te voren vergewist had den, dat bij ons College tegen dozen aankoop geen bezwaar bestond. Dit moe! onvermijdelijk tot moeilijkheden voor liet betrokken gemeentebestuur leiden, indien naderhand mocht blijken, dat bij ons tegen goedkeuring van het raadsbesluit tot aan koop bedenkingen bestaan. Nog is het voorgekomen, dat de Raad in dergelijke gevallen besloot tot aankoop, zonder dat een maximum-bedrag werd bepaald, waarvoor de koop zou kunnen geschieden. Ook tegen een dergelijke handelwijze, waarvan het gevolg kan zijn, dat de gemeente meer betaalt, dan het aange kochte goed waard is, bestaan bij ons bedenkingen. Wij verzoeken U, in de toe komst met het bovenstaande rekening te willen houden. Nlsse. Woensdagavond hield de kolen- vereeniging „Ons voordeel" haar jaar vergadering. Uit het verslag van den se cretaris-penningmeester werd vernomen, dat het ledental thans 102 bedraagt. Voorts dat in 1924 geleverd was aan de leden 912V2 ILL. stukkolen, 888 H.L. eierkolen, 70 H.L. nootjeskolen, 63 H.L. Anthraciet en 4400 K G. bruinkolen (slof fen) voor een gezamenlijk bedrag van f3617.63. De inkomsten over 1924 be droegen f3617.63 en de uitg. f3695.36 alzoo een kwaad slot van f77.73- Het goed slot van 1923 was f 116.03, zoodat thans nog in kas is f 38.30. Daarna was er verkiezing. Aftredend waren de secre taris-penningmeester C- Otte en de com missaris van toezicht E- Sanderse, welke als zoodanig werden herkozen en bun hei'1 benoeming aannamen. Besloten word, dat leden die in een vol jaar geen brandstof afnemen van de vereeniging, van de leden lijst afgevoerd zullen worden. 's-Gravenpolder. Woensdagavond ver gaderde de gemeenteraad. Afwezig wegens ziekte Weth. Vermue. pnder de ingeko men stukken is een aanvrage van het bestuur der bijzondere school om een bedrag, groot 400 gulden over het loo- pendo jaar. Goedgekeurd wordt voor Min naar 276 gulden te storten als inkoop voor pensioen als gewezen telefonist. Naar aanleiding van eenige op- cn aan merkingen van Ged. Staten wordt de be- grooting 1925 gewijzigd. Op een aanvraag om een heining te plaatsen op gemeente grond, wordt besloten dit te verleenen voor 50 cent per jaar tot wederopzeggings toe. In verband hiermede zal de verorde ning' gewijzigd worden. Medegedeeld wordt dat het hakhout op de begraafplaats is verkocht voor 19 gulden en de vuilnisbak voor f 1.25. Bij de rondvraag informeert dhr Verhulst, hoe het komt, dat zijn voorstel, dat hij indiende op de vergade ring van 31 December niet op de agenda stond, waarop de voorzitter antwoordt, dat B- en W. oordeelden, dat dit niet noodig was en hebben ook niet het plan het op de agenda te plaatsen. Dhr Ver- hulst zegt, dat dit een gemakkelijke me tbode is om een voorstel onschadelijk te maken. Daarna sluiting'. Rilland-Bath. Door de Kerkvoogdij der Ned. lierv. Gemeente alhier werd besloten zoo spoedig mogelijk het nog resteerende verschuldigde bedrag groot f 327-72 te voldoen aan den Raad van beheer ten einde gelegenheid te geven aan het Kies college weldra het beroepingswerk te her vatten. Afwijzend werd beschikt op een verzoek van het Bestuur der Oud-Geref. schoolvereen. om het benoemde hoofd der school tijdelijk in de pastorie dei- Hervormde Kerk te doen wonen. (Te laat voor ons nummer van gisteren ontvangen. Red.) Krabbendijke. Woensdagavond verga derde in het veilingsgebouw „Het Groene Kruis" onder voorzitterschap van dhr Frelier. Deze deelde mede, dat afwe zig waren do dokter, wegens zijn verblijf in het gasthuis te Middelburg' (zijn toe stand is heel ernstig), de magazijnmees ter en het bestuurslid J. Vogelaar. Het ledental is langzaam stijgende en be draagt nu 508. De oude stoelen worden langzamer hand opgeruimd en 5 ruststoelen Werden in het afgeloopen jaar aangeschaft en verder 1 rekverband, 3 luchtkussens en wat klein materiaal. Van do verschil lende artikelen werd weer ruim gebruik gemaakt, vooral in de wintermaanden als ziekten als influenza (ditmaal ge paard met hikziekte) weer onder de men- schen verschijnen. De voorzitter las een stuk voor van dokter Molleman van Scheveningen pver .Griep (influenza) van 22 Januari 1922. De penningm. deed rekening en verant woording over 1924. Was er eind 1923 nog een saldo van f 74.99, nu is er een tekort van f 110.13. Aan ledengeld werd f 520.35 ontvangen en in totaal sluit het jaar met een uitgaaf van f2023.56. Onder de uitgaven komt een post van f222.43 voor wegens aankoop materia len. Het reservefonds steeg tot f503.75. De begrooting over 1925 loopt over een bedrag van f 1785, met een geraamd te kort van 300. Dlhv. Jacobusse brengt een uitgebreid verslag uit van de gehouden prov. vergadering. Dhr Jacobusse wordt bij acclamatie tot bestuurslid' herkozen. De verslagen van de commissie voor Wijkverpleging en T.B.C., de rekening en verantwoording en do begrooting over 1925 Worden voorgelezen en zijn reeds van Waarde in ons blad vermeld. Daarna sluiting. De vergadering was maar door 25 leden bezocht. Woensdagavond Was er in de Chr school ouderavond. De vergadering stond onder leiding van den voorz. van het schoolbestuur dhr G. van Harn, die na opening een kort Woord' sprak, waarna dhr v. Hekken, hoofd der school, sprak over „Gehoorzaamheid". Spreker Wees op de klacht „de jeugd is zoo baldadig, tvroeger was het veel beter". Die vroegere kinderen waren echter niet beter dan nu. Op één punt echter Wel, en flat is op punt der gehoorzaamheid. Ieder wil nu zijn eigen heer wezen. Met practische gevallen toonde spreker aan, dat gehoor zaamheid reeds in de eerste kinderjaren geleerd moet worden. Een algemeene regel welke middelen gebruikt moeten worden, is niet te geven. Het kind is een mensch, dus niet gelijk van aard met een ander kind. Spreker behandelde hier na het redeneeren met het kind, en het straffen. Wat men echter ook doe, liefde is het gebod. Dhr Haverhoek behandelde het onder werp „Doopsformulier en Onderwijs". In alle kerken is hetzelfde Doopsformulier in gebruik, dus het is geen partijdig .onderwerp. Spr. begint bij het opschrift en behandelde zoo het .geheele formulier, duidelijk aantoonende het verband dat bestaat tusschen dat fqrmulier en den eiscli der opvoeding. De opvoeding 'be rust in de eerste plaats bij de ouders. Deze dragen echter een deel er van over op de onderwijzers. Die ouders moeten dus het personeel kunnen vertrouwen. Wie dan ook onderwijzer aan een Chr. school is, moet belijden Wat in het Doopsformulier staat. Hierna w'erd ge pauzeerd. Aan het einde van de pauze werd door 't personeel en mej. d. K. een twee tal nummers, met begeleiding, zeer ver dienstelijk gezongen. Na de pauze behandelde dhr de Borst „Stille dingen". Spr. wilde laten 'zien en heeft ook laten zien, stille dingen, die de kinderen in de stilte hem lieten zien. Hij nam voorbeelden, schetsen, uit zijn ervaring. Uit die schetsen bleek, dat er in kinderen zooveel meer zit, dan men zoo aan de oppervlakte ziet. Na weer een oogenblik gepauzeerd' te hebben kreeg dhr Verlare het woord, om te spreken over: „Liefde in het kinderle ven". Spr. handelde over, wat liefde is, hoe ze dikwijls is, maar niet zijn moet, hoe de liefde wtel moet zijn. Ten laatste wees hij op Jezus aan het kruis, hoe dezo de Ware liefde had, de liefde is. De voorzitter dankte hierna allen, die aan het welslagen van diezen avond had den meegewerkt, en de aanwezigen voor hun opkomst. Nadat gezongen w'as Ps. 72:11 eindigde Ds A. Andreo den zeer leerzamen en gezelligen avond met dank gebed. De opkomst w'as vrij goed. Souburg. Woensdag werd in de Juliana- school to Souburg een ouderavond gehou den. Vele ouders hadden van de gelegen heid gebruik gemaakt om met het school werk hunner kinderen kennis te maken. Het hoofd der school, de heer A- Ballast, hield een inleiding over het onderwerp „Overgang", waarop een levendige be spreking volgde. De geheel© samenkomst gaf blijk van een prettige samenwerking tusschen ouders, bestuur en personeel der school. Door den voorzitter, ds A. Graves van Willenswaard werd de bijeen komst met dankzegging gesloten. Zoutelande. Maandagavond werd dooi de Chr. Ilist. Kiesvereeniging onder voor zitterschap van den heer J. Stroo jaarver gadering gehouden. Na opening heette de voorzitter de niet talrijk aanwezigen wel kom. Door den penningmeester P. Leijnse wordt verslag uitgebracht van reke ning en verantwoording van liet afge loopen boekjaar. Die inkomsten bedragen f59 50 en de uitgaven f21.475, zooJat een batig saldo* in kas aanwezig is van f 38 02r'. Dhr P. Leijnse werd als bestuurs lid herkozen. Besproken werd de groslijst voor leden van de Tweede Kamer. Als afgevaardigde naar de kringvergadering werd benoemd de heer J. Stroo en tot plaatsvervanger dhr P. Leijnse. Bij de rondvraag werd door een der aanwezigen gevraagd, of het niet goed zou zijn om namens de vereeniging protest aan te teekenen tegen het voornemen der regee ring om de hulpkantoren 4e klasse der P. T. I. op te heffen en in poststations om te zetten, daar dit niet in het ben lang dezer gemeente zou zijn en wij daar van de moei, ijk lieden zu.len ondervinden, alsmede cm adhesie te betuigen aan het voornemen der regeering om den zomer tijd af te schaffen. Dit is van groot belang voor de landbouwende bevolking. De voor zitter zegt, dat hiermede to zijner tijd rekening zal worden gehouden. Maandagavond hield de geitenfok- veereeniging hare jaarvergadering. De se cretaris, do heer G- Kodde, bracht verslag uit van het 15-jarig bestaan der vereeni ging. Hij memoreerde hos dat in 1910 door enkele personen aan den heer .Zwa german een verzoek werd gericht om een lezing te komen houden, betreffende de geitenfokkorij. Door de/en word hieraan voldaan en schetste toen het nut dat de geit afwerpt vooral voor de arbeidende klasse. Na deze lezing werd ©en vereeni ging opgericht met aanvankelijk 33 leden Een bestuur werd gekozen mot den lieer BergSma als ecre-voorzitter, die tot op deze o ogenblikken aan de vereeniging in deze functie is verbonden. Gedurende deze 15 jaar werden drie tentoonstellingen, jgehoudon namelijk een Provinciale, een Afdeelingis- en een Kringfontoonstelling. Verder is aangelegd een Provinciaal Stam boek, waarin de best voorkomende geiten na keuring worden ingeschreven. Thans is het ledental het vorige jaar gestegen van 45 tot 64- De inkomsten bedroegen f119 97 en de uitgaven f9911, alzoo een batig saldo van f20.86. Da contri butie werd vastgesteld op fO-75 per lid. Do heeren A- Wijkhuijs en r. de Korte werden herbenoemd als bestuurslid. Een voorstel werd goedgekeurd, om de jonge geiten van moeders die in het Provinciaal Stamboek ingeschreven en ge controleerd zijn door den secretaris, aan de leden beschikbaar te stellen voor f 1 per stuk, aan te geven bij den secre taris. Bij te veel aangiften worden ze bij loting toegewezen. Besloten werd dat nieuwe leden zich kunnen aanmelden tot 1 Augustus a.s., alsmede dat de vereeni- gingsbok voor geiten van niet-leden niet meer ter dekking staat. Het loon van den bokhouder J. Pleyte werd bepaald op f 50 per jaar, benevens 100 K-G- graan en fÓ-10 voor iedere geit die door den vorrenigingsbok gedekt wordt- St. Laurens. Woensdagmiddag verga derde de Raad in voltallige zitting. De voorzitter opende met gebeid, Daar het de eerste zitting in dit jaar is, sprak de voorz. de gebruikelijke Nieuwjaarsrede uit. De heer van Langteveld© als oudste raadslid, beantwoordde namens allen deze Nieuwjaarsrede. Van den heer J. Franse was ingekomen een verzoek om een ge- deelto van den Schotelweg vanaf den Noordweg te verharden in verband met den minder goeden toestand, waarin zich dit bevindt. Die voorzitter verklaart, dat deze weg niet slechter is dan andere wegen en stelt namens R. en W. voor, te volstaan met het gewoon onderhoud. Z.b.s. goedgekeurd evenals oen verzoek van C- Hendrikse om oen kleine jaar- lijksche vergoeding voor het ledigen van den aschbak te Brigdamme; voorstel B- en W- was in deze f 10 per jaar toe te kennen. Met algem. st. wordt op voorstel van B. en W. goedgekeurd eene wijziging in de Verordening op den Vleosehkeu- ringsdienst. Voorts stellen B. en W- voor gebruik te maken van de bevoegdheid, verleend in art. 4 van de Drankwet ein het besluit to nemen, dat in het eerstvol gend vijfjarig tijdvak geen nieuwe ver gunningen voor den .verkoop van sterken drank zullen worden verleend. Tot lid van het Burgerlijk Arnibestu'ur wordt met algemeene stemmen herkozen de heer O- Willemse. Bij de rondvraag vestigt de lieer Simonse de aandacht op het groot overschot, dat in 1923 de Vee- en vleesch- keuringsdienst in den kring Middelburg heeft gehad. Hij keurt de terugbetaling aan de gemeente naai' evenredigheid van den omzet op zichzelf natuurlijk góed. Hij zou echter liever zien, dat, wanneer we derom mocht blijken, dat er een over schot is, dus dat de keurloonen te hoog zijn, door B. en W. pogingen in het werk zullen werden gesteld om tot verlaging der keurloonen te geraken, omdat dan de direct belanghebbenden daarvan kunnen profiteeren. Die voorzitter zegt toe, dat wanneer het resultaat over '1924 hekend js, B. en W. aan deze aangelegenheid jiunne aandacht zullen wijden. De voorzitter deelt nog mede, dat in verband met een reeds vroeger genomen besluit 160 meter brandslangen zijin aangeschaft en dat in verband met de grootere brandspuit het personeel van de brandweer is uitgebreid tot 56 man. i Kamperland. Woensdagavond had al hier de gewone jaavlijksche ledenvergade ring plaats der vereeniging voor Bijz. Lager onderwijis op Gerei, grondslag. De voorzitter, dhr J. 0de Muijnck, opende deze vergadering op de gebruikelijke wijze, en wees in zijn openingswoord op de groote zegeningen, welke God in dit af geloopen jaar weer geschonken had. De secretaris dhr Abr. Buijize gewaagde in zijn jaarverslag dat het ledental 84 be droeg, en het aantal schoolkinderen 146- Dat behalve 2 leden door den dood wer den weggenomen, er ook 2 schoolkinderen werden grafwaarts gedragen. Ook memo reerde hij nog in 'tkort den laatst ge houden ouderavond en de gunstige in drukken der bestuursleden opgedaan bij bezoeken der school gedurende het geven van Onderwijs aan de kinderen. De pen ningmeester dhr W- Th. de Looff gaf een breedvoerig verslag aangaande .de finan- ciëele toestand en kan een voorloopig batig saldo van ruim f1100 den leden bekend maken. Tot bestuursleden werden gekozen dhr A. Buijze, aftr. en W. Zwemer Cz. in plaats van L. Sehrier, die bedankt had. Besloten werd de Unie-eo.lecte, die vier jaar geleden werd afgeschaft, weder te houden, terwijl er bij meerderheid van stemmen werd besloten niet toe te treden tot den Bond van besturen en onderwijzers in Zuid- en Noord-Beveland. Ds v. d. Ende eindigde dezen gezelligen avond mot een kort slotwoord e>n dank gebed. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Kerkdriel (toez.) Th. M. Loran te De Liorj; te Assen (Vereen, van Chr. Belangen) E. H. Blaauwendraad te Vlagtwedde. Geref. Kerken. Beroepen te Aalsmeer D. K. Wielenga te Baambrugge.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 2