GR#» bankiers. 50 pet. van het kapitaal der bank in Frankrijk zal worden verstrekt door de sovjet-regeering. Ellende in Ierland. Gemeld wordt, dat de aardappeloogst in Ierland grootendeels mislukt is en dat dientengevolge hongersnood dreigt. Volgens den Dublinschen correspondent van de „Daily Chronicle" moet de toe stand in sommige graafschappen reeds doen denken aan de vreeselijke jaren 1847 en 1879. Reeds zijn gevallen van honger dood voorgekomen .en in verscheidene arme districten dreigen epidemieën. Ten gevolge van den voortdurenden regen is het ook vrijwel onmogelijk, de turf te snijden, zoodat in vele huizen al geen vuur meer brandt. Tot overmaat van ramp hebben de meeste Ieren het afge- loopen jaar niet in Engeland gewerkt, zoodat er van spaarduitjes ook geen sprake is. Duizenden kinderen lijden hon ger en loopen in lompen rond. De graaf schap she sturen zijn reeds begonnen met de distributie van 6000 ton steenkool en 10.000 ton brandhout, en zij zullen dagelijks een maaltijd verzorgen voor iö.OOO schoolkinderen. De Iersche regee ring heeft reeds 250.000 pond sterling toegestaan voor het hulpwerk. De broodprijs. Ook in Londen stijgt de broodprijs en wel van 7 d. op 11 d. Geen klein beetje dus. Die levensmiddelencommissie aldaar hoeft vergaderd over deze enorme stijging1. De oorzaak van de b 1 oom p r ijsv e rh oogingj is de schandelijke speculatie op de beurs' te Chicago (Amerika). Br werd op ge wezen, dat deze beurs, waar iedere lift- jongen in graan speculeert, feitelijk de wereldmarkt beheerscht en de prijzen, dicteert., 'tls wel diep-treurig, dat daarvan miljoenen de dupe worden. Korte berichten. Naar gemeld wordt zijn Fransche vliegeniers voornemens binnen afzien- baren tijd een vlucht van Parijs naar New-York te ondernemen. In de monding van de Tyne (Eng.) is in de duisternis een loodsboot over varen door een groot stoomschip, ten gevolge waarvan zes loodsen over boord werden geslagen. Twee loodsen zijn ver dronken. Een derde werd ernstig gewond. De tarweprijs begint nu toch ernstige bezorgdheid te wekken, zegt een bericht uit Londen. De noteeringen voor tarwe bereikten eergisteren het hoogste punl waarop zij in 26 jaar gestaan hadden. Het fonds voor de St. Paul's ka thedraal heeft de 200.000 p. st. over schreden. Een vlieger is met een regeerings- ambtenaar over den Himalaya gevlogen. bereikte een hoogte van bijkans 6000 M. Een nieuw financieel schandaal is te Berlijn ontdekt. Onverwachts heeft de geheime regeeringsraad Nehring ontslag uit den dienst genomen. Onder zijn lei ding zou de instelling aan twee hem bekende officieren groote credieten heb ben verstrekt om hen in staat te stellen in grond te speculeeren. Beweerd wordt dat Nehring hun in het geheel 4 mil lioen mark heeft verschaft. Een officieel onderzoek is geopend. Naar de Deutsche Allgem. Ztg. ver neemt, is generaal Ludendorff voorne mens zich uit het politieke leven terug te trekken, ten einde Hitier bij zijn pogin gen tot herstel van de nationaal-socia listische beweging niet in den weg te staan. Het bergdorpje Saleccho in de pro vincie Piemont (Italië,) mag zich in een zeer gunstige reputatie verheugen. Se dert drie jaren is er niemand overleden. De Belgische Kamer heeft met 96 tegen 68 stemmen besloten tot de be handeling van de onderwijzerssalarissen en vervolgens tot die van het Vrouwen kiesrecht over te gaan. Naar vernomen wordt, zullen de liberalen uit de regee ring treden, indien het vrouwenkiesrecht wordt aangenomen. „Praw da" bericht, dat vooral ia Noord-Kaukasië de hongersnood zich op onrustbarende wijze uitbreidt. Het aantal dakloos rondzwervende kinderen heeft een recordcijfer bereikt; alleen in het district Kabardin bedraagt het nagenoeg 45.000. Trotzki heeft zich voor het doen van een kuur naar het Zuiden begeven. In welingelichte kringen te Boeda pest is men verbaasd over het bericht omtrent een aanslag op Horthy, Welk bericht, naar thans gebleken is, van de „New-York Herald" afkomstig is. Een onderzoek wordt ingesteld naar de wijze Waarop dit gerucht, dat van allen grond is ontbloot, in de Wereld is gezonden. De Egyptische bladen gelooven, dat de moordenaars van den sirdar thans in handen der politie zijn. Men beweert, dat één der bij de misdaad betrokkenen een volledige bekentenis heeft afgelegd. In Alaska, maar vooral in Nome, heerscht er een ernstige diphteri- tus-epidemie. Er is te Nome maar één dokter, en deze heeft geen serum te zij ner beschikking. Er zal nu per hondeslee of per vliegtuig serum worden gestuurd. Een ernstige teruggang in het cijfer der geboorten en huwelijken valt gedu rende de laatste twee jaren te Berlijn te constateeren. Het geboortecijfer te Berlijn bedroeg de laatste twee jaren on geveer 10 per 1000 tegen het dubbele of drievoudige voor den oorlog. Het aantal huwelijken is sinds vier jaar met een vierde gedaald. 15.000 man troepen, behoorende tot het zegevierende leger van Loe Joeng Sjang, zijn te Sjanghai aangekomen en hebben de heele stad bezet, waar alles volkomen rustig is. MMVMwrrcjn Bon aubade aan den e x-k e i z e r. Aan den vooravond van den verjaar dag van den Duitschen keizer heeft op Huize Doorn een zanguitvoering plaats gehad, die bedoeld was als een aubade aan den vorstel ijken bewoner. Een groep Djuitsche meisjes, voor hot meerendeel in dienstbetrekking, vertrok des middags half drie in twee groote autobussen van Utrecht uit. naar Doorn; onderweg wer den noig verscheidene deelneemsters opge vangen. Toen men in Doorn aankwam, was het gezelschap tot een zestigtal ge groeid. Aan Huize Doorn werd men op gewacht door den hofmaarschalk en eenige andere leden van de hofhouding, die de meisjes allereerst het park lieten zien, en speciaal het rosarium, een ge liefkoosd plekje van wijlen keizerin Au gusta Victoria, die zich zeer speciaal vodf den rozenkweek interesseerde. Ver volgens, nadat het gezelschap onthaald was op typisch-Duitsche koeken etc., stel- den de zangeressen zich in de hal op, Waai' de ex-keizer en zïjh echtgenoote plaats genomen hadden, om naar den zang te luisteren, meldt het „U. D-"- Het clubje, dat gedirigeerd werd door den heer G. Strassburg, bracht meerstemmig en met veel élan een tweetal vaderland- sche en een tweetal geestelijke liederen ten gehoore. Do ex-keizer drukte zijn groote vreugde en dankbaarheid uit oven- deze aJubade, en zijn echtgenoote onder- lüeld zich met alle meisjes persoonlijk met ongedwongen hartelijkheid informeer rend naar allerlei omstandigheden. Het spreekt haast vanzelf, dat zij zich bij zonder interesseerde voor een van de jonge dames, die uit haar eigen geboorte plaats afkomstig was. Vóórdat het ge zeischap vertrok ontvingen alle deelneem sters een portret van den ex-keizer en van zijn vrouw. De Kamerzetel van dhr Knigge- Men schrijft O'.m. aan de „Utreehtschie Courant: Van algemeene bekendheid is het, dat men op de politieke advies-ver gadering tot éénstemmigheid is gekomen om den heer 'C- Knigge (R.-K.) niet in het politieke advies op te nemen, zoodat naar allen schijn de lieer Knigge niet meer in de Kamer zal terugkeeren. Naar wij echter vernemen, zullen de aanhan gers van den heer Knigge in de provincie Utrecht alles in het werk stellen oon, on danks het politiek advies, den heer Knigge toch c.andidaat gesteld te krijgen, wat echter, gezien de houding, die de hieer Knigge en de zijnen den Matsten tijd hebben aangenomen, om, tegen den wensch van de R.-K. Kerkelijke Overheid in, Katholieke boerenbonden op te rich ten, niet veel kans van slagen zal hebben. Die daling der katotenprijzen. De katoenprij'zen bewegen zich nog steeds in dalende richting, meldt Het Volk. Toen het conflict in de textiel industrie uitbrak, kostte de ruwe katoen f 1-10 het pond, toen het af gekropen was, was de prijs fl. In November 1924was de prijs gedaald tot 75 cent. Maandag 26 Januari stond ze genoteerd op 70 cent. Diat is dus sinds November een daling van meer dan 30 pCt- Dat is de moeite waard, vooral als men bedenkt, dat die prijs van de ruwe katoen beslissend is 'voor den kostprijs van de manufacturen; terwijl in 1923 de waaide van de heele productie 160 millïoen gulden bedroeg, was de waarde van de gebruikte grond stoffen 88 millioen gulden. Diaalt de prijs in zóó beduidende wijze als thans het geval is, dan scheelt dat meer dan 25 millioen gulden per jaar. De weeldebelasting. Naar de Iiaagsche redacteur van de Maasbode verneemt, is een wetsontwerp tot invoering van een weelde-belasting in vergevordeiden staat van voorberei ding, zoodat de indiening ervan spoedig kan worden tegemoet gezien. De bedoeling van dit wetsontwerp is oa. een belas ting te heffen van de verteringen in café's, restaurants, enz. Die opbrengst dezer belasting wordt op 25 millioen geraamd, weik bedrag de Minister van Financiën wenscht te benutten om de Ver dedigingsbelasting II te hal voeren en voorts de Rijksinkomstenbelasting voor wat betreft de gehuwden en groote ge zinnen te verlagen. De Minister hoopt deze belasting nog vóór den aanstaanden zomer ingevoerd te zien. (Wij hopen van harte, dat het den minister gelukken moge, dit loffelijk voor nemen uitgevoerd te krijgen. Hij zal er den dank van zeer velen mee oogsten en een groot volksbelang is er mede gemoeid. Red.) i Bon roerig begin van een raads zitting. Gisteren vergaderde de gemeenteraad van Rotterdam. Bij het verzoek: het vraag stuk eener arbeidsreserve tot snelle op lossing to brengen, wordt het woord ge voerd door den heer Lührs (S- D- A. F.) die snel praeadvies vraagt en door den heer van Burink (G.-P.) die meent dat in deze vergadering deze zaak nog wel in behandeling kan komen. De voorzitter toont de onmogelijkheid aan van het ver- zoek-van Burink. De heer Lühr is het eens met den voorzitter. De heer van Burink dient een voorstel in om deze zaak nog in deze vergadering aan de orde te stellen. Dit voorstel wordt niet voldoende ondersteund. De, heer van Burink begint het woord te voeren over de orde, geïnterrumpeerd door de soci aal-democraten. Spr. noemt het niet- ondersteunon van zijn voorstel onbeschoft. De voorzitter: Als het zoo doorgaat, moet ik de vergadering schorsen. De heer van Burink kan zich niet ver- eeenigen met don gang van zaken in aezen raad. De heer Mol heeft op een kwajongensachtige wijzeDe voor zitter hamert. De hoor Mol (S.D A P.) vraagt het woord raar een persoonlijk feit- De heer van Burink moet zeer spoedig naar een zenuw- gesticht. Die voorzitter hamert- De heer Miol: Die meneer denkt, da,t hij alles hier maai' doen mago|p 'een gemeene manier. D'e voorzitter hamert. Het voorstel van Burink wordt verwor pen m§t 42 tegen 3 stemmen. Het Gentralen-Gonvent. Het, Ccntralen Convent der A- R. Partij dat Woensdag in hotel „Witte Brug" te 's-Gravenhage gehouden is, was zeer druk bezocht. De grooto zaal van .het hotel was te klein. De vergadering stond, we gens verhindering va,n den heer Idenburg door ziekte, onder leiding van den secret taris van het Centraal Comité, Mr J. A. do Wilde Aanwezig waren o.a. de mi nisters Ciolijin, Heemskerk en Van Dijk. Aan den heer Idenburg werd staande de verg'adei-ing een telegram gezonden, waar op spoedig een dankbetuiging; inkwam. Tot leden van het college van gemach tigden werden benoemd de heeren Prof. Mr A. Anema, II. de Wilde, Mr P. B- Biïët en Joh. Krap. Plaatsvervangers zul len zijn de heer J. II. de Waal Malefijit, Mr II. v. d. Vegte, H- v. Andel en D. Mlulde». Nadat vrij vlot het voorstel van het Centraal Comité inzake de candidaatstel- ling was afgedaan verzet van betee- kenis was er niet tegen Meld minister Colijn 'n rede, die tevens viel te beschou wen als 'n toelichting op het program van actie. Het. ontwerp stembus-program werd 'afgedaan in een deel der niiddagzitting en in een avondvergadering;, die van 8 tot 11 Uur duurde. Ds G. Hofstede van Blokzijl eindigde met dankgebed, nadat hij den voorzitter dank gezegd had voor zijn prettige en flinke leiding. (Rott.) (Andere jaren wordt van het Centralen Convent aan alle A.-R. bladen gelijktijdig een communiqué gezonden. Van deze ge woonte is nu blijkbaar afgeweken, wat wij wel eenigszins betreuren. Red.) 0 h r. Ilist. ontstemming. De Chr. Ilist. Kiesvereeniging te Assen en van den Statenkieskring Assen heeft een motie aangenomen, waarin zij', kennis genomen hebbend van de rede van het Eerste Kamerild d© Vos van Steenw'ijk en van de houding van de meerderheid der Chr. Hist. Eerste Kamerleden onder aanvoering van genoemden Leer, bij1 de behandeling en stemming over het wets- ontwerp-Rutgers inzake Plaatsel. Keuze, haar sterke afkeuring uitspreekt dat het mogelijk is gebleken, zelfs in afwijking van het sociaal program der Unie, dat niet de kwestie van het algemeen volks belang van een wetsontwerp, doch de reverentie voor de leden der Eerste Ka mer den doorslag gaven bij het bepa len van hunne houding. St. Mi ch a1. „Hot Vaderland", melding makende van het feit, dat de leider, ofschoon niet de voorzitter, van S. Michaël, zich door Prof. Aengenent heeft laten overreden zijn actie tegen den Bond van R. K. Rijkskieskringj- organisaties te staken 'en in de R. K. gelederen terug te keeren, neemt hier een loopje mee en past met een kleine variatie op hem de woorden uit den Vos Reinaerde toe: „Here Wittert, wel soete vrient Hi hevet U qualike gbedient Die beriet dese g'anc". De L-trein uil den dienst? Naar het Vad. verneemt, bestaat bij de betrokken spoorwegautoriteiten hef voornemen den L-trcin LondenHoek van HollandBerlijn met ingang van 1 Februari a.s. uit den dienst te nemen. De reden daarvoor moet gezocht worden in hét feit, dat van dezen trein slechts zeer zelden door reizigers gebruik wordt gemaakt- Doorgaans zijn ©r slechts 10 20 reizigers en het is zelfs wol eens voor gekomen, dat zich in den uit drie wagons le klasse, een restauratierijtuig en een goederenwagen bestaanden trein, bij het passeeren van de Nederlandsch-Diuitsch© grens slechts één enkelen reiziger bevond. ,Mr Romans wil er niet uit! Het Tweede-Kamerlid mr J. B. Romans heeft dezer dagen een politieke rede ge houden te Roelofarendsveen, waarin hij scherp het huidig kiesreglement heeft aan gevallen. Hij keurde af de macht van het adviseerend collego te Utrecht, om zoo maar zonder vorm van proces Kamer leden te wippen. Niet de voikswil, maar het adviseerend college speelt den baas. Het adviseerend college schijnt ook spr. uit de Kamer te willen hebben, maar dat zal, aldus spreker, niet lukken! Al 1 e r 1 i Namens de anti-rev. Kamerclub zijn de heeren prof. dr H. Visscher en C. Smeenk in verband met den aldaar heer- schenden ncod naar de D;rentsch© veen- streken vertrokken, teneinde aldaar een onderzoek in te stellen en besprekingen te houden. De Nederl. handelsbeweging1 toont over December een grooto afname van den 'uitvoer. Bij de posterijen en telegrafie is aan imej. J. J. de Dreu eervol ontslag ver leend als commies der p. en t. wegens huwelijk; en is do surnumerair W. L. P. Boni met 1 Febr. a.s. benoemd tot com mies der p. en t. De uit Oost-Indië terugkeerende lui tenant ter zee J. S. Remijnse wordt als eerste officier geplaatst bij de marine kazerne te Willemsoord. Officier van den mmrinestoomvaartdienst H. W. Polder mans wordt ter beschikking gesteld van den directeur van 's rijks werf aldaar. Luitenant ter zee marine reserve J. D1. Jibben is heden geplaatst aan boord van liet wachtschip te Vlissingen. Door de ouders verlaten. Ongeveer drie maanden geleden verliet de vrouw van E. S. te Zierikzee do echte lijke woning, man en kinderen achter latende. Eenige weken later volgde de man dit voorbeeld, zoodat 5 kinderen, waarvan de oudste 17 jaar is, aan hun lot werden overgelaten. Het gevolg daar van is, dat de woning op een stal gelijkt. De kinderen slapen op stroo, doen hun behoeften op den grond en geraakten ook op andere wijze verontreinigd. Den laatsten tijd worden de stumperds door het Burgerl. Armbestuur van brood voor zien, terwijl de diaconie hun 's middags warm eten verstrekt. (Volk.) Kapitein L. K. van Loon, comman dant der Afdeeling Zeeuwsch-Vlaanderen te Neuzen van den Vr. Landstorm, wordt op nader te bepalen datum overgeplaatst bij het 17e Regt. Inf. te Venlo. De sergt. Geelhoed, adm. der Afd. Z.-Vlaanderen van den Vrijw. Landstorm te Neuzen, wordt op 15 Febr. eerstkomen de weer bij zijn korps, 14e R. I. te Middelburg, gedirigeerd. (M. C.) Na verkregen machtiging worden de zer dagen door den Algem. Ned. Wiel rijders Bond, Touristenbond voor Neder land, geplaatst twee nieuwe wegwijzers aan den nieuwen Rijksweg van Goes naar, Kloetinge en wel een op het 'eind van Nieuw Goes onder no. 2892 en een voor het dorp Kloetinge onder no. 2893. Bij den ontvanger der directe be lastingen, enz. te Zierikzee is ontvangen f517,87 wegens te weinig betaalde in komstenbelasting en verdedigingsbelasting II over de belastingjaren 1917/1918 tot en met 1921/1922. Middelburg. In het jaarverslag over 1924 van den Christelrjken Besturenbond herinnert de secretaris, de heer A. S. Boone, aan den strijd der Twentsche •textielarbeiders en aan dien van andere werknemers, die trachtten hun bestaan te handhaven of te verbeteren. Naast deze sombere dingen noemt de secretaris als gelukkig verschijnsel, dat in de bouwbedrijven ook te Middelburg weer eenige opleving kwam en daardoor eenigszins mindere werkloosheid. De Bond trad dit jaar met zijn werken niet onmiddellijk naar buiten; het is meer in eigen kring gebleven. Als goed geslaagd noemt spr. den Landdag op derden Pink sterdag en de viering van het 10-jarig be staan van den Chr. 13. B. op 22 Mei j.l. Niet vergeten wordt, het aanbieden van een vaandel bij dit tweede lustrum. Een poging tot oprichting van een afdeeling van den Chr. Fabrieks- en Transport- arbeidersbond, had nog niet het ge- wenschte succes. Voor Twente werd f 236.35 ingezameld. Aan de huldebetoo- ging voor H. M. de Koningin werd deel genomen door ongeveer 100 leden, die zich achter het nieuwe vaandel groe peerden. Wat betreft het ledental, deelt de se cretaris mede, dat zijn aangesloten: me taalbewerkers 90; N. C- B. 70; handels- en kantoorbedienden 43; kleermakers 22; typografen 19; post- en tel.personeel 16; ambtenaren 12; meubelmakers 10; per soneel in particulieren dienst 7Chr. Nat. Werkmansbond 79; Patrimonium 70, of totaal vakafd. 289 leden, Soc. Bonden 149 leden, algeheel totaal 438. Vorig jaar waren de totalen 297 en 155, algeheel 452. Alzoo nog een kleine teruggang van 8 leden bij de vakafd. en van 6 leden bij de Soc. Bonden. Betreffende het Rechtskundig Bureau wordt gemeld, dat over 1924 door den adviseur 38 adviezen werden gegeven en wel 13 over belastingzaken, 10 over ar beidscontract, 5 over invordering, 3 over Invaliditeitswet, 2 over huurkwesties, 1 over rechtsvordering, 1 over eigendoms- kwesties, 1 over pensioenkwestie, 1 over I de Rijksverzekeringsbank en 1 over een correspondentie. Betreffende het t.b.c.-fonds „D. E. L." wordt gemeld, dat de ontvangsten be droegen f 769,35. De uitgaven waren f 727.45, alzoo een batig saldo van f 41.90. Wat de financieele hulp betreft, wordt gememoreerd, dat deze werd verleend aan 5 leden of één der gezinsleden. De gezamenlijke kosten bedroegen f 879.65. De secretaris wekt met klem op tot meerdere aansluiting bjj dit faads. De aan het verslag toegevoegde rekening wijst in ontvang aan f445.44 e» in uit gaaf f 449.45, alzoo een nadeelig saldo van f4.01. Goes. Zooals gisteren in een adver tentie in ons blad is medegedeeld, zal het Zuid-Bevelandsch a, Capella-koor (di recteur dhr. S. J. Tamminga), dat deze week weer een tournée door do provin cies Zuid- en Noord-Holland maakt, ook hier .in Goes een uitvoering geven en wel a.s. Maandagavond in „de Prins van Oranje". Op deze uitvoering zullen de zelfde liederen worden gezongen als tij dens het tournée van deze week. Gaarne wekken wij tot druk bezoek aan deze uitvoering op. Krabbendijke. Donderdagavond kwamen de kiesvereenigingen van Rilland-Bath en Krabbendijke samen in 4e vergadering om te hooren naar de opwekkende rede van dhr. B. C. Sliggers uit Kloetinge. In zijn rede schetste hij de leden van de anti- rev. Kamerclub in korte en scherpe trek ken. Verder ging spreker na de wetten, die tot stand kwamen en besprak per sonen, die op den voorgrond kwamen. Aan het slot wekte hij op de banier der beginselen omhoog te heffen en te gen de revolutie het evangelie te stellen. Een drietal leden gaven zich op voor de bespreking en stelden vragen, die door den inleider kort maar duidelijk werden beantwoord. De bijeenkomst stond onder leiding van dhr. C- P. Vogelaar en was goed bezocht. Serooskerke. Voor de Vereen, ran Oud- leerlingen der L. W.-cursussen trad de heer Zwagerman op met een lezing over „Productievererving en opbrengst ver- scliillend". Spreker wijst op de factoren 'die van invloed zijn op melkgift en vet gehalte. De melkgift kan gemakkelijk op geveerd worden, b.v. door sterke eiwit rijke voeding, in 't begin na 't kalven drie keer per dag melken, de tijd van het )kalven (Nov., Dec.). De leeftijd der koe is ook van belang (5e, 7e kalf). Het vet gehalte kan door de voeding slechts tij delijk worden verhoogd, niet blijvend, wel echter door doelmatig fokken met dieren, bekend om hun hoog vetgehalte. De ge middelde melkgift is in Zeeland 4400 K.G., de laagste 2 k 3000 K.G., de hoogste 8 a 10.000 K.G.; het gemiddelde vetgehalte 3 pet. Door controle is bewezen, dat bij de beste koeien en stieren de vererving het sterkst is, zoodat het van groot be lang is, steeds kalfvee aan te fokken van melkrijke families. Dit wordt aangetoond met cijfers van gecontroleerde moeders en dochters. In den regel is 70 pet. weer goed. Spreker wijst op de resultaten in Zeeuwsch Vlaanderen verkregen met Nico en Diamant en het nut eener stieren- en oontrolevereeniging. -De voorzitter zegt den geachten spreker dank voor zijn be langrijke lezing. Hoek. Dinsdag vergaderde de Raad. Tegenwoordig alle leden. De voorzitter opende de vergadering en sprak den wensch uit dat het jaar 1925 voor de gemeente een gezegend jaar mag zijn. Hij hoopte, dat de secretaris, die door ziekte reeds eenige vergaderingen niet kon bij wonen, weer spoedig aanwezig zou zijn. Ingekomen was een missive van den Commissaris der Koningin betreffende de herbenoeming van den heer A. Wol- fert als burgemeester dezer gemeente. Wethouder J. A. Meerlens wenschte den voorzitter geluk met deze herbenoeming en sprak namens den Raad den wensch uit, dat de burgemeester nog vele jaren in gezondheid als hoofd dezer gemeente mag regeeren. Schrijven van God- St. be treffende de goedgekeurde begrooling voor 1925. Verzoek van de werkloozen om werkverschaffing. Z. h. st. werd dit ver zoek afgewezen, daar er in do gemeente geen werk te vinden is. Verzoek van de Paardenverzekering-Mij. te Sluiskil om het door den electrischen slroom gedood paard van L. Dieleman uit te betalen. De voorzitter sloot nu de openbare verga dering. Na wederopening der vergadering werd met a]g. stemmen besloten op dit verzoek afwijzend te beschikken. Hierna sluiting. Ned. Ilerv. Kerk. Beroepen te Wassenaar A. A. Diniszehnaxm te Workum; té Lienden A. Prins te Poe- deroijen. Geref. Kerken. Aangenomen naar Haastrecht en bedankt, voor Marken door L. E. Smilde, cond. te Utrecht (verb, bericht). Vrije Evangelische Gemeenten. Beroepen te Oude-Bikltzijl P. van Vliet, te Wemeldinge. Cand. P. Boes te Eiland Marken is be reid een beroep uit de Geref. Kerken in overweging te nemen. Ds J. H. Landwehr, oudste predikant der Geref. Kerk van Rotterdam, heeft om gezond heidsredenen zijn emeritaat aangevraagd, in gaande 1 Mei a.s. Z.Eerw. werd geboren te Leiden 4 Maart 1864, pred. te Monster 7 Nov. 1886; Sneek 15 Maart 1892; Rotter dam 15 Febr. 1894. Geslaagd aan de Technische Hooge- school voor het candidaats examen werk- tuigkundig-ingenieur de heeren P, A. de Blieck en P. J. va* Wel.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 2