Uit de Provincie. ■wet hebben voldaan on in het bezit zijn van do verklaring, bedoold in art. 18 der wet, zullen ze bovendien hun bedrijf ■iet mogen voortzetten en tot liquidatio moeten overgaan. Een belastingophaaldienst. In navolging van eenige andere ge meenten, zooals o.a. Zwolle en Zaan dam, zal ook te Leeuwarden een stor king- en ophaaldienst voor de belastingen in het leven worden geroepen en binnen kort worden geopend. In de genoemde steden is de dienst een gemeentelijke instelling. Te Leeuwarden zal het een particuliere onderneming worden, onder gemeentelijke controle. Ned. Chr. Gymnastie k-V e r b o nd. Te Utrecht werd j.l. Zaterdag de 15e Jaarvergadering van het Ned. Chr. Gyin- nastiekverbond gehouden. Na opening der druk bezochte vergadering op onder ons gebruikelijke wijze, sprak de voorz. dhr K. Duiker van Groningen een ope ningswoord. Er was grooten bloei te constateerenvereenigingen in Fries land, Groningen, Overijsel, Gelderland en Zuid-Holland traden toe tot het Verbond, terwijl alom in den lande nieuwe chr. gymnastiekvereenigingen werden en wor den opgericht. Bond en Gewesten legden een groota activiteit aan den dag. Een toestellen- fonds kwam zwakke vereenigingen te hulp, propaganda-demonstraties en -uitvoeringen brachten nieuwe vereeni gingen, gewestelijke turndagen slaagden naar wcnsch. Voor het eerst werden vaar digheids- en voorturners-examens gehou den, terwijl de nieuw ingestelde turn- marschen uitstekend verliepen. Dank zij het niet-ontvangen van eenig subsidie, sloot de rekening met een te kort. Het verslag van de Technische Com missie wees op het heidensch karakter van stelsels als van Loges en Bode, die, hoewel met een Wetenschappelijk sausje opgediend, met lichamelijke oefening wei nig te maken hebben en wees als taak van het Chr. Verbond aan met klem hier tegen te protesteeren en te blijven op pa den, die in overeenstemming zijn met Gods Woord. Nadat de rekening 1924 was goedgekeurd, Werd besloten, het Bondsbestuur in te krimpen tot 5 leden, en de T. C. uit te breiden tot 7 le den. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren K. Duiker, Ph. v. Hinsbergen, J. B. Grootendorst, M. Ouwerkerk, M. Z. de Pagter. Besloten werd het Weekblad „Li chaamsoefening" voortaan als officieel orgaan aan te nemen. De begrooting 1925 werd na enkele wijzigingen goedge keurd. Medegedeeld werd, dat het Ver bond binnenkort in het bezit zal zpn van een keurig vaandel. Ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan van het Verbond zullen, waarschijnlijk te Utrecht, dezen zomer D.V. turners en turnsters uit het N. C. G. V., tezamen komen, om in vriendschappelijken strijd do krachten te meten. Niet neutraal, niet Roomsch. De Roomsche ziekenhuizen gaan de neutrale ziekenhuizen verdringen. In den laatsten tijd deden zich hierover kwesties voor in Velzen, Winterswijk, Alkmaar, Purmerend en zeker nog wel meer plaat sen. De positie van de openbare zieken huizen zal op den duur even onhoudbaar blijken als die van het openbaar onder wijs, omdat deze openbare instellingen niet op hun vrienden kunnen rekenen. Daarom is het noodzakelijk, dat wij ko men tot do inrichting van ziekenhuizen met uitgesproken Prot. Chr. karakter ook in de plaatsen, waar deze nu nog ont-» breken. („Praktika".) Wijziging dienstplicht. Ingediend is een ontwerp van wet houdende wijziging van de Dienstplicht wet. Aan de Memorie van Toelichting wordt het volgende ontleend. De onmiddellijke aanleiding tot de in diening van dit ontwerp is gelegen in het voornemen om de oefeningen tot v werving van het bewijs van voorgeoe fendheid op een eenigszins anderen voet te regelen. Vooral bezuinigingsoverwegin gen zijn het, die tot dit ovornenjen hebben geleid. Volgens het huidige stelsel moeten be doelde oefeningen plaats hebben voor de inlijving. Het gevolg hiervan is, dat aan deze oefeningen velen deelnemen, die niet tot gewoon dienstplichtige wor den bestemd, en wellicht ook, dat an deren van deelneming aan de oefeningen worden teruggehouden in verband met de kans, dat zij bij loting een nummer trekken, waaraan slechts de bestem ming tot buitengewoon dienstplichtige verbonden is. Een en ander zal worden ontgaan, in dien zooals in de bedoeling ligt eerst nadat de aanstaande dienstplichtigen hebben ge loot en nadat is uitgemaakt wie tot gewoon en tot buitengewoon dienstplich tige worden bestemd, de gelegenheid wordt opengesteld en wel uitslui tend aan eerstbedoelden om zidh de voorgeoefendheid te verschaf fen, die verkoiting van den duur der eer ste oefening geeft. Het ligt voor de hand, dat de opkomst voor eerste oefening van hen, die zich voor de vooroefeningen opgeven, als hun inlijving reeds in het verschiet ligt, een jaar verschoven zal moeten worden, daar deze oefeningen over ongeveer oen jaar verdeeld zullen worden. Voor zooveel evenwel bij het vooroefe ningsinstituut opleiding tot een rang plaats heeft welke opleiding een lan- geren tijd vordert moet het wensche- lijk heeten de oefeningen vroeger te doen aanvangen. Het thans bestaande bezwaar, dat er geen zekerheid bestaat, dat de deelnemer aan de vooroefeningen later de diensten zal verrichten, waarvoor hij is opgeleid, kan ten aanzien van deze opleiding, die gericht is op het examen van reserve-sergeant, worden ontgaan, door invoering van een verbintenis, wel ke den deelnemer na afloop van de voor opleiding doet overgaan naar het reserve kader. Tevens is een andere wijziging ten aanzien van de voorgeoefenden noodig gebleken; deze betreft den duur der ver korting van den eerste-oefeningstijd. Uit de rapporten van alle leger-autoriteiten, is thans met voldoende zekerheid geble ken, dat de mate va nvoorgeoefendheid,, verkregen bij het behalen van het diplo ma op grond van het thans gevolgde oefeningsprogramma, niet kan worden ge lijkgesteld met die, welke bij vier maan den verblijf in het leger wordt verkregen. De praktijk heeft aangetoond, dat het uitgesloten is om in de lVs maand, welke den troepencommandant tot dat doel ten dienste staan, den dienstplich tigen alles bij te brengen, wat zfïj nog behoeven om behoorlijk afgericht met groot verlof te kunnen vertrekken. Daarom is het de aangewezen weg den duur van de verkorting, waarop het bewijs van voorgeoefendheid aanspraak geeft, te verlagen en deze van vier oj> drie maan de n terug te bren gen. Kostelooze rijwielmerk en. Het antwoord van den Minister van Financiën op de vragen van den heer Hiemstra betreffende verstrekking van kostelooze rijwielmerken aan werklooze arbeiders, luidt als volgt: Het is den ondergeteekende bekend, dat aan arbeiders, die werkloos zijn, geen rijwielmerk kosteloos wordt uitge reikt, ook niet, indien dit hun in 1924 wèl is gegeven, op grond, dat zij toen voldeden aan de eischen, die de wet stelt. Zij, die werk hebben gevonden bij een gemeentelijke of particuliere werkver schaffing, worden ten deze niet als werk loos beschouwd. Die ondergeteekende acht zich niet bevoegd te bevorderen dat aan werklooze arbeiders een rijwiel merk kosteloos wordt verstrekt, aange zien de wet onder meer als eisch stolt, dat zij, die een rijwielmerk kosteloos ontvangen een rijwiel noodig moeten heb ben voor hun beroep of bedrijf en hiervan geen sprake kan zijn bij iemand, die niet een beroep of bedrijf uitoefent. Bo vendien is het nimmer vooraf te zeggen of, indien een werklooze arbeider er in slaagt, in 1925 weder werk te vinden, de omstandigheden, waaronder hij zal werken, al of niet zullen afwijken van die, waaronder hem in 1921 een rij wielmerk kosteloos kon worden uitge reikt. Allerlei. Het soc. dom. lid der Eerste Kamer, de heer P. Moltmaker, is Zaterdag te Stadskanaal, waar hij als spreker in een vergadering van spoor- en tramwegperso neel zou optreden, ongesteld geworden. Een dokter achtte een operatie ge- wenscht. De heer Moltmaker word per auto naar het ziekenhuis te Groningen gebracht. Naar wij vernemen is de .toestand van prof. mr M. Wj. F. Treub thans zoover verbeterd, dat de patiënt in het begin van Februari het ziekenhuis te Den Haag zal verlaten en een reis zal ondernemen naar Zuid-Frankrijk, waar hij eenigen tijd zal vertoeven voor volledig herstel. Faillissement. Failliet ver klaard 26 Jan. 1925: G. II. Vertregt, timmerman en aannemer te Middelburg, Sint Janstraat. Rechter-Oommissaris Mr P. J. van Bortel. Curator Mr A. Q. A. Jacobse Boudewijnse te Middelburg. Het drama te St Annaland. Naar de Zoom verneemt, is de toestand van vrouw Ileijboer, die in het Algem. Burger-Gasthuis te Bergen op Zoom werd verpleegd, zeer bevredigend en mag thans worden aangenomen dat zij binnen niet al to langen tijd hersteld zal zijn van haar zware verwondingen. Ook de toe stand van de dochter van Ileijboer is zeer bevredigend. Nog vernemen wij dat de officier van Justitie nog Zaterdag ver lof tot begraven heeft gegeven en dat dientengevolge gistermiddag, om 2 uur in allen eenvoud de teraardebestelling van het stoffelijk overschot van Ileijboer heeft plaats gehad. Vertelavonden over Lim burg. Gisterenavond hield de Weleer w. heer Ds D. van Maanen, predikant aan do Staatsmijn Wi.helmina, te Wühelminadorp de eerste der in ons Zaterdagnr aange kondigde vertelavonden. In de eerste af- deeling gaf hij ons enkele indrukken van onze mooie, maar helaas zoolang stiefzus- t er lijk behandelde elfde provincie. De enkele grepen, die de verteder zich kon veroorloven, toonden ons overluide'ijk, hoe rijk dit land door natuur en historie is begiftigd. Diepen indruk maakte vooral de tweede afdoeling, toen de verteder ons rond leidde aan de hand van schitte rende foto's gemaakt 325 meter onder den grond, welwillend te zijner beschikking gesteld door de Directie der Staatsmijn en ons zeer aanschouwelijk maakte hoe de onmisbare brandstof, het zwarte goud, gewonnen wordt, niet dan ten koste van ontzaglijke gevaren. Zooals men van een "predikant mag verwachten, werd ook de nooiige aandacht geschonken aan de psy- chologio van den arbeid. Wel niet vol ledig, maar niettemin zeer interessant was ook de derde afdeeJing: 'twerk van de Nederl. Herv. Kerk onder den mijn werker. Dit werk bleek zoowel in hoofd lijn (de gemeente Heerlen is de eenige gemeente in ons vaderland waar het zoo vurig begeerde parochiesysteem is inge voerd), als in onderdeelen (jeugdorgani satie, psychologisch gebaseerde zielszorg en bedeeling) geheel op de hoogte van den tijd te zijn. Met groote warmte en 'liefde vertelde hij van den arbeid zoowel onder intellectueelen als arbeiders indien uithoek van ons vaderland, waar de pre dikant op huisbezoek nooit weet, wat aan den anderen kant van de deur hem te wachten staat, waar hij gemeenteleden heeft uit alle provincies, zelfs uit zeer diverse naties, waar alle geestesStrc 0- imingen discipelen of slachtoffers eischen uit zijn gemeenteleden, en waar men toch meestal zoo. kinderlijk blij is voor de door de kerk toegestoken hand, waai* ge lukkig' ook het aantal predikanten in zes jaar tijlds verzesvoudigd is. Wij wenschen Dis van Maanen toe, dat hij door deze en volgende tourneés erin plagen moge geld te verzamelen voor zijn drievoudig doel: gtichting van een „kleuterhuis", organisatie van arbeid voor jongens, die de school hebben verlaten en op de mijn nog niet gebruikt kunnen werden, en inrichting van een gezellen- huis voor den ongehuwden mijhwerketr 1 In dezen uithoek van Nederland ligt een zware taak maar ook een hoopvolle be lofte voor de Kerk. Goes. Maggi-demonstratie. Dd reclame, die verschillende fabrikanten voor hun producten voeren, door de monstratie en filmvertooning daarin te betrekken, blijkt bij het publiek wel in den smaak te vallen. Althans voor do eerste van de drie voordrachten over de bekende Maggi's producten, welke in de Bioscoop van den heer Van Liere (Korte Vorststraat) gegeven worden, was gister middag veel belangstelling. De heer F. Weisfeit sprak een inleidend woord. Hij riep den aanwezigen het wel kom toe en wees op do belangstelling, voor goede, doelmatige voeding, die 'in den laatsten tijd grooter is dan vroeger. In vroegere tijden bekommerde men zich min der om de voedingswaarde der diverse spij zen, dan nu. Bij1 onze voorvaderen nam pap een zeer voorname plaats in het me nu in. Dikke, vette soepen werden een enkele maal gegeten. Ook nu nog Jhoudt men in Nederland van een stevigen pot. Dit ligl voornamelijk aan ons klimaat. In Frankrijk en Italië kiest men lichtere spijzen. Ook van stamppot houden velen nog. Maar toch zegt men tegenwoordig veelal de zware spijzen vaarwel. Men voedt zich n.l. niet met de spijten, die men eet, maai- die men verteert. Daarom gaat men meer en meer over tot toepassing van den regel: lichte, voedzame spijzen in voldoende afwisseling. Spr. breekt een lans voor een bordje lichte, voedzame, smakelijke soep, vóór den maaltijd en zet daarom in den breede de voordeelen van een goed samengestelde soep en bouillon uiteen. Het trekken van bouillon is een tijiclroo- vend werk, maai- daarom is het zoo van belang te weten, dat de Maggi-producten dat werk voor de huisvrouw overbodig maken. De vervaardiging van de Maggi-pro ducten heeft een hooge vlucht genomen. Eerst werd begonnen met de fabricatie van - soepen, daarna bouillonblokjes en ten slotte aroma. Over de geheele wereld worden nu de Maggi-producten gebruikt. De fabriek legt er zich op toe, een groote voedingswaarde in haar- producten te leg gen. Ze heeft eigen landbouw- en vee teeltbedrijf en een veestapel van 450 stuks Mevrouw Meylink, kookleerares, gaf daarna een uiteenzetting van de M'aggi- soepen, verkrijgbaar- tegen twee prijzen (10 en 15 cent). Er zijn twee soorten van soep: strooi- en aanmaaksoep, waar van de gebruiksaanwijzing wordt aan gegeven op de pakjes. Spr. demonstreerde daarna het berei den van een aanmaaksoep (Windsorsoep), waarhij gerust bij het aanmaken wat veel koud water kan worden gebruikt. Ook het klaarmaken van strooisoep werd gede monstreerd. De inhoud van het pakje wo-rdt in kokend water gestrooid. Na menging, resp. strooiing moeten de soe pen dan den aangegeven tijd koken. De aanwezigen werden nu in de ge legenheid gesteld eon proef te nemen van dc Windsorsoep, een soepsoort, die zich voortreffelijk smaken liet. Daarna ving de filmvertooning aan. De Maggi-fabrieken zijn gevestigd te Keonpttal bij Zurich (Zwitserland) In het reusachtige gebouwen-complex (1 K- M. lang), dat op het doek vertoond word, werken pi m. 1000 arbeiders(sters). In de omgeving der fabriek, temidden van het bekoorlijke Zwitsersche bergachtige land schap, liggen haai- talrijke bezittingen. Do fabriek heeft 650 H.A grond in eigen dom. We zagen op het doek de stallen, met piacht-exemplaren vee, later in schoo- no Alpenweiden grazend, de varkensteelt, het groot-landbouwbedrijf, veibi uw van veevoeder (hooibouw), akkerbouw, (veel graan is noodig voor de bereiding der meelspijzen), groentetce't (voor de soep- bereiding is groente onmisbaar), enz. Uit de filmvertooning was vooral te zien, hoe groot het bedrijf is opgezet. Zeer veel geschiedt machinaal en de ma chines dwongen dan ook onze bewonde ring at Zelfs poten, wieden en ploegen geschieden er machinaal. Mevr. Meylink zette nu uiteen de goede kwaliteiten van Maggi's boui.lonblokjea (al heel eenvoudig te bereiden) en van Maggi's aroma (groenten-extract), 't laatste te gebruiken bij ieder gerecht, dat een beetje flauw is, echter alleen bij te voe gen, als de spijzen overigens geheel klaar zijn. Spr raadde aan, de blokjes altijd in busverpakking te kcopen. In het tweede deel der film zagen we, hoe in de fabriek de verbouwde en ge- importeerde producten worden verwerkt. Zooveel mogelijk geschiedt de bereiding der soeptabletten, etc. machinaal, ja zelfs het afwegen, per-sen en verpakken. Overal heerscht arde en netheid. Tot slot werd een prachtstukje Zwit- sersch natuurschoon vertoond- Het waren een paar gezellige, onderhoudende uren, welke aan de bezoekers(sters) werden be reid. Gisteravond hield de Chr. Besturen bond zijn jaarvergadering. Behalve het moderamen en de afgevaardigden waren ook enkele Bestuursleden der aangesloten organisaties aanwezig. Er heerschte een aangename, broederlijke toon, waar de verrichte werkzaamheden in 't afgeloopen vereenigingsjaar werden overzien en de arbeid voor 't nieuwe jaar werd bespro ken. Uit het verslag van den penningmees ter, den heer G. Gorsse, bleek, dat de •ontvangsten bedroegen f 90.641/2, de uit gaven f88.79, alzoo een batig saldo van f 1.851/2. Uit het verslag van den secreta ris, den heer C. K. Maartense, bleek, dat 1924 een kalm vereenigingsjaar is ge weest. Veel kon door het Dag. Bestuur worden afgehandeld. Er werden 4 ver gaderingen met afgevaardigden en 2 open bare vergaderingen gehouden. Herinnerd werd aan de steunactie voor Twente, aan het vertrek van den voorzitter, den heer Dirks, aan de actie tot duurtebestrijding en die tot verlaging der tarieven van het ziekenfonds. Een opwekking tot drukker bezoek aan de openbare en cursusverga deringen kon helaas niet achterwege blij ven. Toch viel in het verslag een dank bare toon te beluisteren. De aftredende bestuursleden, dhrn Weststrate, v. d. Weert en Maartense werden herkozen. Be sloten werd, in Februari zoo mogelijk een openbare vergadering te houden. Tal van punten werden bij de rondvraag genoemd, waaraan de Chr. Besturenbond zijn aan dacht zal hebben te schenken. Vlissingen. Burg. en Welk. van Vlis singen stellen den gemeenteraad voor aan den heer P. J. van Aartsen met ingang van 1 April eervol ontslag te verleenen als onderwijzer aan de openbare Ulo school. De afdeding Vlissingen van den Chr. Nat. Werkmansbond heeft Maandag avond in de Groote Kerk haar 20-jarig bestaan herdacht. Het openingswoord werd gesproken door ds W- A- R. ten Kate, waarna ds R. Torenbeek te Dor drecht, vroeger te Vlissingen, de feest rede hield. Het gesprokene werd afgewis seld door zang van de Dhr. Zangvereemi- ging „Hoop op Zegen" en orgelspel van den heer A. P. Varel. Hedenavond wordt het jubileum op feestelijke wijze herdacht in het Con certgebouw, waar muziek, zang en voor dracht elkaar zullen afwisselen. Ter hoogte van „Die Wandelaar" is gisteren bij het aan boord lgrongen der loodsen de boot van de Nederlandsche motor-af baaiboot, waarin zich negen man bevonden omgeslagen. Allen konden ech ter worden gered. Krabbendijke. Maandagavond vergader- do de afdoeling van „Vrederust" ondor vcorzitterschap van dhr 0- P- Vogelaar. Deze las Markus 9:1729, ging voor in gebed en sprak een hartelijk openings woord. De vergadering werd door een 20-tal leden bezocht. Als afgevaardigde naar do eerstvolgende algemoene verg. werd aangewezen dhr J. Vergouwe, sec. dhr J. F. Allaart. Bij acclamatie werd dhr J. de Koning als bestuurslid herkozen. Het lid C- Haverhoek vraagt nog naar de samenstelling van het Bestuur van „Vrederust" en zou ook een der predikan ten van de geref. gemeente willen zien •optreden bij een spreekbeurt voor „Vrederust". Bij de beantwoording blijkt, dat het Bestuur ook wel leden wil uit den middenstand of uit de kringen der arbeiders. De correspondent zal zijn best doen voor een volgende spreekbeurt een der predikanten, Ds Verhagen, Ds Vreug- denhil of Dis Kok te krijlgen. Door het bestuurslid J. de Koning werd behandeld het onderwerp: „Die liefde Gods en onze roeping Hij toonde aan hoe door heel de schrift als een zilverader loopt de betooning van Gods liefde tot eindelijk in 1 Job. 4 tot tweemaal (vers 8 en vers 16) wordt gezegd: „God is liefde*'. Vol gens Elleze 5:1 moeten we zijn navolgens Gods, dus zijn ook geroepen liefde te betrachten. Hij toont uit 1 Oor. 13 aan, hoe die liefde is. En hij wijst er op, wat uit liefde voor „Vrederustkan gedaan worcten en gedaan is. I11 dat verband deed hij ook uitkomen de beteekenis van den arbeid op onze stichting en die van prof. Bouman te Amsterdam in verband met kliniek en polikliniek aan het Valerius- plein aldaar. Borssele. Zaterdagnamiddag werd de openbare eindlcs gegeven van den aldaar gehouden landbouw huishoudeursus. De cursisten, een veertiental, gaven blijk, dat ze werkelijk geprofiteerd hadden van de lessen, haar door mej. Kome en dhr Vos gegeven, govendien toonden ze, bij theu- rethische kennis ook heel wat praetische kennis te hebben opgedaan. Van het laat ste getuigden de vele tentoongestelde pro ducten van kook- en br aadkunst, waarvan de toehoorders bovendien konden geme ten. Na afloop van het examen nam de heer KieJstra het woord om in de eerste plaats zijn groote tevredenheid er over te uilen, dat zooveel belangstellenden wa ren opgekomen. Hij had nimmer een ei rul les bijgewoond, waar- die belangstcking zoo groot was als te Borssele. Hij dankte den lSiigemeester in 't bijzonder en den gemeenteraad uit riaam der jfcouwsche Land bouwmaatschappij v oor da onder vonden medewerking. De dames Ml- Bruin- ooge, T. Biuinooge, .Jac. de Kunder, C- van Liere, J. de Krijger, D- Mol, C. Quist, Ant. Rottier, Cath. Rotlier, J. do Regt, 'Ant. de Regt, Corn, van do Velde en 0. van do Velde ontvingen hel diploma. Do heeren Stevens en van der Plasscho woonden ook deze eindles bij. Bon der leerlingen dankte den heer Vos en mej. Kom o voor het gegeven onderwijl terwijl aan beiden als blijk van waardeering een passend geschenk werd aangeboden. Ct.) Middelburg. De heer J. Schipper alhier is met 1 Februari e.k. benoemd tot Rijles- klerk ten kantore van de Bewaring van de Hypotheken enz. alhier. Waarde. Maandagavond werd alhier de vergadering gehouden van de Groene Kiuisvereeniging en Wijkverpleging. Alvo rens hiermede een begin gemaakt werd, las Dr Hondelink als voorzitter v. d. T. B. C- het Jaarverslag en J. Jaeobusse ajs penningmeester van de T. B. 0- vereeni- ging Krabbendijke-Waarde de rekening en begrooting, die dan door een Commissie uit de leden van Krabbendijke nagezien moet worden. Daarna wijdt de voorzitter W- E- de Jager een woord aan de nagedachtenis van het overleden Bestuurslid A- Pieper. Eu opent daarna de vergadering; verzocht den secretaris de notulen van de yorige vergadering voor te lezen die onveran derd worden goedgekeurd en getookend. De rekening door den penningmeester M. Allewijn voor-gelezen, werd nagezien door de leden J. en M. Pieper en Weststrate met ontv. f 248-64 en uitg. f 166.52, alzoo een saldo van f82.12, dat met het goed slot van 1923 van f418.58 een kassaldo geeft van f500.50. Dit verminderd met een bijdrage aan de T. R. C- van f72.55, blijft in kas f428.15- Werd goedgekeurd en geteekeud. Uit het verslag van den Bode en Magazijnmeester J. CLooij bleek dat er in 50 gevallen van de materialen van het Groene Kruis gebruik gemaakt is. De onbruikbare materialen zu.len op geruimd worden en zoo noodig door nieuwe en betere vervangen worden. Voor de verkiezing in de vacature A. Pieper werd na herhaalde stemmingen M- Water manBom gekozen met 23 van de 35 uitgebrachte stemmen, die deze benoe ming aanneemt. Voor bestuurslid van de- T. B. C. voor Krabbendijke en Waarde is aan de beurt van aftreding de Secr. A. Mol, die bij acclamatie wordt herbe noemd. H&nswcert. Het klipperschip „Onder nemingschipper Vermeulen, bestemd voor Antwerpen is alhier binnengeloopen met verlies van zwaard. Alvorens do reis voort to zetten zal het schip eerst een nieuw zwaard moeten aanhangen. Als een bijzonderheid kan vrorden gemeld dat het water- op de Schelde gis- iteren zoo laag kwam, dat men het schut ten met de sluizen geruimen tijd moest stil zetten, claar de schepen die in de sluizen lagen, allen aan den grond zaten. Geersdijk. Zaterdag hield de Bouds ring van Geref. J. V- Wesf-Zuid-Bevel. en N. Beveland haai- 12e jaarvergadering alhier, onder voorzitterschap van II. Schout, we gens afwezigheid van den voorzitter. Na gebruikelijke opening leverde dc secre taris zijn jaarverslag, waaruit bleek, dat het aantal leden niet klimt, maar ook niet halende is. Het werk op de verschillende vereenigingen getuigt dat er flinke krach ten schuilen. De penn. had dit jaar een batig saldo van f 30 te boeken. Als onder werpen geleverd: „Schriftonderzoek" dcor vr. J. Markusse van Kamperland. Hij wees ons op het groote hoofddoel van dat onderzoek. De noodzakelijkheid er van. En dat niet alleen persoonlijk, maar voornamelijk op de J. V., omdat hot is de Bron. Een ondorwerp over het kerk recht op de J. V. werd voorgelezen door A- Nieuwetihuijse van Baarland, waarin gewezen werd op de plicht onzerzijds, om do beginselen, die aan de Kerkgemeen schap ten grondslag liggen dc leden voor cogen te houden. Hoe weinigen weten iets van het Kerkrecht af. Daarom is liet noodig het kerkelijk besef aan te kwee ken, te versterken, waar dit zou kwijnen. Dat hoeft niet te ontaarden in korkisme. Willen de menschen ons voor kerkistisch uitschelden, goed, liever in hun oogen korkist sch dan kerkloos. Daarom behoort ook dit vak op den rooster van werk zaamheden. Op beide onderwerpen volgde een aangename geilachtenwiss ali ngwaar na de vergadering werd gesloten, met dankzegging. Colijnsplaat. De Maandagmiddag door allo leden bijgewoonde raadszitting werd aoor den voorzitter met de gebruikelijke nieuwjaarstoespraak geopend en daaiin geconstateerd dat het verloopen jaar voor de gemeente alleszins 5.Is een gunstig jaar kan worden aangemerkt en voorts de wensch uitgesproken dat ook dit jaar een voor de ingezetenen voorspoedig jaar- mag zijn en de door den raad te houden besprekingen eveneens voor de belangen der gemeente zul,en bevorderlijk zijn. Van Ged. Staten was de meledeeling ontvangen, dat de goedkeuring op de begrooting is aangehouden tot 1 April Een voorstel van B. en W- om lantaarns te plaatsen bij de woningen van J Visser Az., I. C- V00 en S- Visser, gaf den heer Verburg aanleiding voor te stellen ook nog een lantaarn te plaatsen, in do Lepelstraat; met a gemoene stemmen werd besloten bed00 de lantaarns te plaatsen. Op een verzoek van den boekhouder van het electriseh bedrijf om vuriiooging zijner jaarwedde, stelden B- en W- voor, die jaarwedde met f 100 te verhoogen, op

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 2