Keel-, Oar- en Nensziekten Laatste Berichten. Allerlei. Rechtszakei. Mnrkf.Hm'kMt ft Bnrprlijte Staal AdnrtoBtifti Abonnsert op dit blad. COLPORTEURS dineerde maar fijn, rookte dure sigaren, reed ia auto's en hield paard en rijtuig. En als «ui dan geen geld meer had, kwam ,hvj bij mijn man vragen. Groote bedragen. Soms ge beurde het, dat we hem eenige maanden of aelfe wel een .paar jaar niet zagen, maar dan was hy er weer geregeld en altijd, altijd was er ellende met zijn schulden. En mijn man betaalde maar. Toen hij dat groote huis op den Overtoom bouwde in 1918 had hij opeens geen geld meer. En toen kwam hij iederen Zaterdag met de loonlijsten bij m'n man om bedragen vafn 7 ;x 800 gulden. Ik zei toon tegen m'n man„hy maakt ons arm, je moet hem niet meer geven", en m'n man deed dat ook niet meer. Toen v. M. kwam, zei hij„ik geef je niets meer." v M.. keek hem aan en opeens greep hy hem over de tafel bij de schouders en zei„geld, gold, anders ga ik failliet!" M'n man heeft hem niets gegeven en v. M. is toen ook fail liet gegaan. Maar na dien tijd was m'n man bang voor hem, hij durfde nooit meer met v. M. alleen te zijn en als hij hem zag aankomen dan riep hjj mij of e.en van de arbeiders. „Moe der", zei hy dikwijls tegen my', ik ben bang voor Maroelus sinds hij me vast greep en me aoo aankeek, dat is me in hot bloed ge slagen. 't Is een nagel aan m'n doodkist!" M'n man was toen al heel zwak en hy is toen ook, nn een jaar of vijf geleden, ge storven. Vóór zijn dood heeft hij1 echter nog eens met me gesproken en gezegd: Och moe der, we moesten die schuld maar kwijt schel den, ik wou graag m'n hoofd neerleggen met de gedachte, dat zus geen schuld meer heeft". Hij hooft toen die f 11.000 doorgekrast. Och zus was onze eenigste dochter Maar daarbij is het niet gebleven. Na den dood van m'n man is v. M. doorgegaan zooals vroeger Nadat ik naar hier verhuisde, is hy nog eens by me geweest, dat was op den tweeden Januari. Hij wist dat ik dan altijd pacht ont ving en 's avonds om half twaalf kwam hij aan. 'k Wilde hem niet in huis hebben en zei: „man ik ben bang voor jou", 'k Was toen ziek ook en ik durfde hem er niet in laten. Als hy me, zooals hy vertelde, wat belangrijks wilde laten zien, kon liyl net zoo goed overdag komen. Sinds dien tijd heb ik hem niet meer ge sproken, maar gister veertien dagen geleden is hij nog hier aan het kantongerecht geweest, om mij onder curateele te laten stellen. „U zegt, dat u bang voor v. M. was. Hadt u hem in* staat geacht tot een dergelijke daad als hy nu blijkt te hebben geploegd?" „Ree. 'k H ad ook nooit verband gezocht tusschen dien moord en v. M." Op straat gezet. Dinsdagavond werd in het armste gedeelte van Maastricht een vrouw met twee kinderen op straat gezet. Zij hebben met huil drieën den nacht in de open lucht doorgebracht, bij een tem poratuur van eenige graden onder het vries punt .Do volgenden morgen zat de vrouw half versuft en verkleumd, met haar arme lijke meubeltjes by een rookend kacheltje, dat medelijdende buren, die 't zelf haast njet hebben, met bij elkaar gefiedelde kolen, voor haar hadden aangemaakt. De buurvrouwen vertelden, dat het huis of liever het krotje, waarvan de vrouw reeds 16 jaar lang een kamer bewoont, in eigendom toebehoort aan een weduwe, die in Luik woont en de huur door anderen laat ophalen. De vrouw heeft al die jaren trouw haar kamerhuur van 25 gulden in de 3 maanden betaald. Haar man, die in een krankzinnigengesticht ver pleegd wordt, heeft een schamel Indisch pen sioentje, en nu had men haar pensioen drie maanden ingehouden, zoodat zij met de huur achter geraakte. Met veel moeite had zij het geld nu bijeen gescharreld en wilde, dat bij de komst van den deurwaarder betalen, doch de vrouw, die geen besef had van ver- volgingskoslen, kon dat bijkomende niet be talen en werd toen maar op straat gezet. Algemeen vond men het schandelijk, dat iemand, die zoo goed de huur had betaald in al die jaren en nog liever honger leed dan aan het geld van de huur te komen, nu maar zóó op straat werd gezet. De nieuwe Pa panda jan- kra- t e r. In den nieuwen Papandajan-krater is een groote opening ontstaan, waaruit hevige stoomwolken ontsnappen. Vulcanologen zijn er heen vertrokken. Moordaanslag op een veld wachter. Te Putten liep Woensdagavond een verdacht individu door het dorp, dat zich meestal verschool in donkere schuilhoeken. Door de nachtwacht opgemerkt en gesommeerd om door te loopen, bleak het, dat de land- looper hierin niet veel zin scheen te hebben. De veldwachter werd vervolgens door den nachtwaker te hulp geroepen. Nu begon het individu zich geducht te verweren en sloeg den veldwachter met een boksijzer ter neer en ontkwam in de duisternis. Donderdag was de veldwachter nog bewusteloos. Men heeft den landlooper nog niet kunnen pakken. Inbreker aangehouden. Eenige rechercheurs hebben in Den Haag aangehou den den lossen werkman B., die verdacht wordt een inbraak gepleegd te hebben in het gemeentehuis van Koudekerk, in het be gin van deze maand. De burgemeester yan Koudekerk had deswege zijn opsporing en aanhouding verzocht. Toen de rechercheurs hem wilden arresteeren, vluchtte de man uit zijn woning .De rechercheurs liepen hem achterna en losten eenige schoten uit hun dienstrevolvers op den vluchteling. In een doodloopend hofje werd hij tenslotte gegre pen Men vond op hem ve.rschillende inbre kerswerktuigen. Vermoed wordt, dat hy nog meer op zijn geweten heeft. Trein-ontsporing. Van den per sonentrein te 9 u. 23 van Vork vertrekkend m de richting Arnhem, ontspoorde gister morgen tengevolge van verkeerden wissel stand de locomotief en een bagagewagen. Dank zij den geringen gang kwamen geen persoonlijke ongelukken Voor. De reizigers gmgea saet een anderen trein, op verkeerd spoor, naar Eist verder en kwamen met ge ringe vertraging te Arnhem aan. Kranige oude heer. De 81-jarige Engelschman Wood uit Bath (Eng.) is, na per vliegtuig het Kanaal te zijn overgestoken met bestemming naar Parys, vandaar ge deeltelijk per trein en gedeeltelijk te voet over Yperen naar Brussel jjereisd. Gisteren is hij per vliegtuig vau Brussel naar Londen vertrokken. Bij Kon. besluit zijn herbenoemd tot kantonrechter-plaatsvervanger in de kantons: Middelburg mr P. D'ieleman en mr F. B. Evers; Goes mr Zaajjer; Oost burg mr G. H. Moolenbergh. Voorts is aan den reserve-eerste-luitenant mr C. A. J. Blankers van. het 3e regiment inf. eervol ontslagen uit den militairen dienst verleend. De min. van binnenl. zaken en landbouw heeft bepaald dat worden aan gewezen als plaatsvervangers van den insp. van den veeartsenijkundigen dienst in het district Zeeland-Westelijk N. Bra bant de plaatsvervangende inspecteurs in bet voormalige district Middelburg'. KRABBENDIJKE. Gisteren vergaderde de varkenshond Hulp in nood. Tegen woordig 26 leden van de 44. Be secr. doet verslag van den toestand der kas. Aan contributie en rente was ontvangen 238.91, en de uitgaven beliepen f 187.29. De toestand der kas is op heden f 1668.48 op de boerenleenbank, Rijkspostspaar bank f62,03, samen f 1730,51. Tot com. "werden herkozen met alg. stemmen M. Franke en W'. 0. Lagendijk. Donderdag, op den eersten verjaar dag van den sterfdag van Lenin, wap perde de sovjet-vlag halfstok van het Russische consulaat te Koningsbergen. De bedoeling was de vlag 24 uur te laten hangen, maar 's nachts is zij door on bekenden gestolen. Belastingen in vroeger tijid- Oude menschen hebben er nog .al eens het handje van, als zij hun critiek doen hoor en over den modernen tijd, den neus op te halen en te zeggen: iri onze gooi© oude tijd was het toch heel anders j Ein uit eerbied voor de grijze haren onzer grootouders houden de jongeren dan den mond en misschien ook wel, omdat zij al bij voorbaat aannemen, dat het vroeger inderdaad beter was. Zoo zal 't ook wel in vele gevallen vroeger béter geweest zijn, dan nu. Maar toch waren er ook toen dingen, die min der aangenaam waren. Als wijl tegen woordig met betrokken gezichten onze be- lasüngbiljelten uit de bekende envelop pen losmaken, denken wij misschien ook weieons, dat het daarmede vroeger beter was. 'tKan zijn en in den tijd toen onze grootouders jong wazen, was het op dit terrein ook wellicht beter. Dat neemt evenwel niet weg, dat ,er tijden zijn ge weest, dat het den belastingbetaler groen en geel voor de oogen moet zijn gewor den, als hij vernam hoeveel hij te dokken had. i Ik, arme Sijmen, moet betalen Mocht ik ze op mijn vork onthalen. verzucht Sijmen, de trieste hoer van een der plaatjes uit het nu niet meer bekende spel „Roerenschroom". Men wist er dus vroeger ook al van mee te praten en in d ien tijd waren de boeren meestal het kind van de rekening. In den tijd -van Mazarin wij doen nu een heele groote stap terug in de geschiedenis hadden ze het in Frankrijk al heel erg, zelfs kwam het voor, dat de belastingambte naren hun de kleeren afnamen, omdat zij niet betalen kondenzoo goed als naakt kropen ze dan in mestvaalten, om maar warm te blijven. En de edele kardi naal, die oppermachtig heerscher was, geeft ongeveer terzelfder tijld, als Lodewijk XIV in het huwelijk treedt, de Koningin voor maar even een slordige veertien millioen frank aan juweelen, om van gouden serviezen, staatsie-rijtuigen en wat daar verder volgt, maar niet eens ie spreken. Inderdaad, er zou van de geschiedenis van het belastingwezen een interessant schoon niet altijd amusant boek te schrij ven zijn. Reeds een dertig eeuwen gei leden liet een koning (Rehabeom) zijn volk al dermate belasting betalen, dat zij in woede zijn belastinggaarder steenigden en ten slotte den koning afdankten. In onze eigen geschiedenis lezen wij ook weieens van geva.Ien van vertwijfe ling, die tot uitbarsting leidde. Toen de Romeinen aan de Friezen den buitenge woon onbillijken eisch stelden, grooter ossenhuiden, (de belasting van die dagen) in te leveren, onbillijk omdat het Friescho vee nu eenmaal niet zoo groot van stuk was, "werden de Friezen de Romeinsche overheerscbing moe en stonden ze tegen den vreemden indringer op. Tevergeefs (echter, 19 jaar later legden ze het toch weer af. Dat is het eerste voorbeeld, er zijn er echter meer. We noemen den opstand van het Kaas- en Broodvolk in 1492 en het Pachteroproer in 1748, niet een opstand van pachters, maar tegen pachters, d.w.z. de lieden, die het recht van jinfning van de belastinggelden ge pacht hadden en het volk uitzogen. Men merkt uit deze opsomming wel, dat het vroeger ook niet altijd botertje tot den boom was op het gebied der be lastingen. Ook de Romeinen wisten er van mee te praten en ajs men nu nog leest, welke belastingen dié zooal had den, verbaast men er zich over, hoe zij ze alle onthouden konden. Maar er zullen dan ook vaak „waarschuwingen" en „aan maningen" noodig geweest zijn. Zoo hadden zij een toga-belasting, d; w.z. een belasting, die betaald wérd voor het recht de toga pura te dragen, wat op een bepaalden leeftijd ieder Romeinsch Jongeling' mocht. Ongehuwde dames van geverderden leeftijd, die bemiddeld waren, hadden ook al een speciale belasting. En Vespasianus voerde zelfs een belasting in, waar een bijzonder luchtje aan was: de faecaliënbelasting, iets wat zijn zoon Titus niet naar den zin scheen te zijn, want het was naar aanleiding van zijn klacht dat zijn vindingrijke vader hem het eerste geldstuk, uit die belasting binnengekomen, onder den neushield, met de vraag, of hij er soms aitemet iets van ruiken kon. Men zal erkennen, dat dit al een heel zonderlinge belasting was. Een. later kei zer, die nog meer verlegen om geld scheen te zijn, maakte het nog bonter; bij voerde een belasting in op de lucht, Idio men inademde. Dat do menschen op dit gebied in vele eeuwen niet verstan diger waren geworden, blijkt uit het voor stel, dat een hoveling van Lodewijk XIV, deed, namelijk om het verstand te be lasten. Denkelijk wilde deze man nóg ,meer belastingen, waaraan hij niet be talen moest. Ook Frederik I van Pruisen wist wel aan geld te komen. Allereerst voerde hij een hoofdelijke omslag in, waaraan -ieder moest betalen; bij zelf betaalde ook mee en w-el 4000 thaler. Voor een officier kwam die belasting op één maand soldij te staan. Frederik wist op allerlei wij'ze de men schen te laten dokken. Men hield to-en van erg weelderige pruiken, welnu, wie een heele mooie pruik had, dokte daar voor 2Va thaler per jaar. Toen hij naar Ehgelsch voorbeeld een vensterbelasting ging' invoeren, metselden velen hun ven sters -dicht. En dan was er ook nog 'een prinsessenbelastimg, wat niet zeggen wil, dat de prinsessen die mpesten betalen, maar dat zij ten voordeele dier dames kwam. Die belasting werd b.v. telkens opgebracht, als een prinses van het ko ninklijke huis in het huwelijk ging treden. Daar werden dan de kosten van haar uit zet mede betaald. (Vad.) Arrondissemens-Rechtbank te Middelburg. Zitting van 23 Januari 1925. j De volgende vonnissen werden uitge sproken oplichting: J. A. B., 26 j., boekhouder te Bergen op Zoom, gedetineerd, 4 maan den gevangenisstraf met aftrek van de preventieve hechtenis; verduistering: D. |D., 22 j., koopman, Axel, gedetineerd, 4 'weken gev.straf met invrijheidstelling; mishandeling van zijn moeder: P. J. B., 18 j., opperman, Hulst, vrijgesproken; diefstal: C. de K., 29 j., grondwerker te 's-H. Arendskerke, 6 maanden gev.straf; F. C. J., 21 j., werkman, Middelburg, 2 maanden gev.straf; onbevoegd uitoefe nen van de geneeskunde: J- B., 38 j., natuurgeneeskundige, Rotterdam, vernie tiging vonnis van den kantonrechter te Middelburg en 1 maand hechtenis. Tegen A. W., 47 jaar, werkman te Ter- neuzen en H. O., 40 jaar, werkman té Hoek, gedetineerd te Middelburg, werd wegens oplichting, gepleegd te Hoek op 20 Nov. j.l., geëischt 6 maanden gevan genisstraf voor ieder. Politierechter. Zitting van 23 Januari. In de volgende zaken, welke de vorige week behandeld werden, werd uitspraak gedaan Verduistering: J. P. J., 42 j„ beurt schipper te Terncuzen, 1 maand gev.; wederspannigheid: J. v. M., 24 j., schaap herder te Wolphaartsdijk, f25 of 25 d. h. De volgende personen waren gedag vaard N. H., 30 j., arbeider te Ierseke, we gens diefstal van 36 K.G. oesters, toe- behoorende aan B. V. Pols en D. Pols te Ierseke op 27 Nov. 1924. Eisch 1 tand gev. Uitspraak idem; J. J. L., 31 j., werkman, Wemeldinge, wegens mis handeling van P. Hooglander te We meldinge, op 18 Dec. j.l. Eisch en uitspr. f20 of 20 d. h.J. de B„ 24 j., voer man te Hulst, wegens diefstal van 65 k.g. manufacturen, toebehoorende aan de fir ma Wilking te Hulst, gepleegd te Kern- seke, op 18 Diec. 1924. Eisch en uitspr. f25 of 25 d. h.; G. S„ 30 j, land bouwer te Hontenisse, A. P. A., 29 j., landbouwersknecht te Hontenisse en J. A. N., 27 j., werkman te Hontenisse, wegens mishandeling van P. E. Neve, te zamen en in vereeniging, op 14 Dec. te Hontenisse. Eisch ieder f 20 of 20 d., Uitspraak idem; J. Wi. v. B., huisvr. J. C. Z., te Kattendijke, wegens diefstal van een bankbiljet van f 60, toe behoorende aan Joha. Menheere te 's H. Arendskerke op 5 Nov. j.l. Eisch 2 mnd. gev. voorw. pr. 3 j.; J. 0., 18 j., vlasbewerker te Axel, wegens toe- eigening van een duif, toebehoorende aan C. van Bendegem te Axel in October 1924. Eisch f 10 of 10 d. h. Uitspr. idem; J. M. O., 23 j„ koopman te Dzcndijko, wegens huisvredebreuk, gepleegd te Schoondijke op 17 Dcc. 1924. Eisch f 15 of 15 d. h. Uitspr. idetiï! De arrondissements-rechlbank heeft met 30 dagen verlengd de gevangenhou ding van A. V., 37 j., horlogemaker te 's-Heerenhoek, thans gedetineerd, ver dacht van ontucht, gepleegd te 's-Hee renhoek op 7 en 14 December 1924. Wonderdokter Ei Iers. Voor het Amhemsche gerechtshof heeft Don derdag terecht gestaan de Leidsche won derdokter H. J. Ë'ilers, ter zake van het huiten noodzaak uitoefenen der genees kunst. Beklaagde heeft op 22 October te Zutphen een patiënte in behandeling ge nomen en medicijnen voorgeschreven. Hij nam daarvoor f250 in ontvangst. Die rechtbank te Zutphen veroordeelde bekl. tot 2 maanden hechtenis, liet Hof ver anderde de straf in f 100 boete. In cas satie werd de zaak door den Hoogten Raad naar het Hof terug gewezen. De advocaat-generaal, mr Cnopius, be toogde dat bekl. ook door zijn verleden niet het vertrouwen genieten mag, dat een medicus wordt geschonken. Bekl. mag zich wellicht verbeelden werkzaam te zijn ten bate van de menschhcid, het onder zoek van bevoegde zijde ingesteld, naar bekl.'s geneeswijze van t.b.c. heeft niets ten voordeele van deze methode opge leverd, zoodat het vermoeden voor de hand ligt, dat bekl. zijn werk doet in het belang van zijn eigen portemonnaïe. D]e behandelde patiënte is door twee dok toren onderzocht, daarna is zij bijl bekl. gekomen. Adv.-gen. acht het niet uit gesloten, dat het ziektegeval door bekl. is verknoeid. Bekl. is ©en ernstig gevaar voor do maatschappij en een strenge straf is noodzakelijk. Eisch: 2 maanden hech tenis. i Bekl. voerde zelf zij'n. verdediging. Hij vertelde, dat hij vroeger zelf aan t.b.c. leed, doch zich wist te redden met een petroleumextract, dat hij uitvond. In 1905 l'ied dr Tresling hem aan dit middel in de wereld te brengen. Na de genezing van eenige t.b.c.-patiënten wendde hij zich tot de Regeer ing om zijn uitvinding openbaar te maken. Het resultaat is ge weest, dat hij vervolgd werd wegens het onbevoegd uitoefenen der geneeskunst. Hij werkt nu twintig jaar en behandelt al leen patiënten, die door de medici zijn opgegeven. Daarom acht hij zich niet schuldig aan het buiten noodzaak uit oefenen der geneeskunst. Uit noodweer. Donderdag dien de voor de Bredasche rechtbank de zaak van G. Dekker, landbouwer te Hoeve, die op 24 Sept. 1.1. zijn schoonvader C. de Hooi heeft doodgeslagen. Voor de ope ning van de rechtzitting werd bekend ge maakt, dat Woensdag de beklaagde Dek ker, die tot dusverre ontkend had zich aan doodslag te hebben schuldig ge maakt, een bekentenis heeft afgelegd. De rechtbank eischto echter op grond van noodweer-exces ontslag van rechtsver volging. De verdediger verzocht onmiddel lijke invrijheidstelling. De officier van justitie verzette zich daartegen. Na in raadkamer bijeen geweest te zijn werd zijn invrijheidstelling gelast. Slootwater bij de melk. In het dorpje Hoog-Blokland wordt het mode om slootwater voor melk te verkoopen. Kort geleden is door den Gorcumscben kantonrechter een boer veroordeeld tot f 75 boete, voor het feit, dat hij 24 pet. water bij de melk had gevoegd; thans is een andere boer, tenminste zijn huis vrouw mej. G. van K., door den kanton rechter veroordeeld tot f 250 boete of 1 maand hechtenis. De kantonrechter waarschuwde dat hij als dit feit weer geconstateerd wordt, geen geldboeten meer zou opleggen, maar uitsluitend ge vangenisstraf zal toepassen. Van K. had niet minder dan 30 pet. slootwater bij gevoegd. (Volk.) Moord op zijn vro uw. Donder dagmiddag stond voor de rechtbank te Rotterdam terecht de 43-jarige schipper S. Hem was ten laste gelegd in den nacht van Zaterdag 16 op Zondag 17 Augustus j.l. zijn vrouw, van wie hij gescheiden leefde, met messteken om het leven te hebben gebracht. Beklaagde, die aanvan kelijk het hem ten laste gelegde had be kend, ontkende thans, dat hij zijn vrouw had vermoord. Hij gaf toe, dat hij haar dien bewusten avond had opgewacht en haar naar haar woning had gebracht. Uit het getuigenverhoor bleek, dat bekl. meer malen had gedreigd zijn vrouw te ver moorden. Een wachtsman heeft gezien, dat bekl. een stekende beweging maakte en iets in het water wierp. De inspecteur van politie, J. W. Holsteijn, die de ver moorde vrouw even voor haar dood had gehoord, deelde mede, dat zij heeft ver teld, dat haar man de dader was. Bekl., die uiterst kalm was, bleef hardnekkig ontkennen. Het O. M. eischte wegens moord met voorbedachten rade, acht ja ren gevangenisstraf. De edelachtbare rap ai 11e- vertegenwoordiger. Het lid van den Rotlerdamschen Raad, de heer Core- mans, had met het rapaljaansch-actualis- tisch orgaan „De Galg" gecolporteerd. Hij had geroepen: De Galg, koopt de galg! Kost zes spie! Een politieagent had hem gelast door te loopen, aan welk bevel Zijn Edelachtbare geen gevolg wenschte te geven. De Rotterdamsche rechtbank eischte voor dit laatste feit f 5 boete subs. 5 dagen hechtenis. Zijn Edelacht bare hield een lange verdedigingsspeech, waarin hij uitpakte tegen socialisten en communisten, die tegen hem samenspan den. Enkele oogenblikkcn na de rechts zitting troonde hij weer op zijn raads- zetel aan den Coolsingel. KAPELLE-BIEZEL1NGE, 21 Jan. Ap pels: Goudreinet 1425, Zure Bellefleur 814, Campagnezoet 9, Holl. Zoet 810, Pomme d'Orange 8 gulden, alles per 100 Kilogram. Peren: Comtesse de. Paris 14, Ponds peren 5, Gieser Wildeman 68, SintRemv 6, Kleiperen 25 gulden, alles per 10Ö Kilogram. Diversen: Spruiten 711 gld. per 100 K.G.; eieren f7.20 per 100 stuks; honing 5862 cent per flacon. VLISSINGEN, 23 Jan. Pondsperen 27, Kleiperen 12, Gieser Wildeman 45, Bergemot 24, Winterlouwtjes 2, Goud reinet 1617, Zure Bellefleur 815, Campagnezoet 1620, Ermgaard 18, Roode Bakker 10, Witlof 18—24, Bruine boonen 1123, Schorseneeren 23, Uien 9—10, Rapen 0,51, Spruiten 314, Kroten 1,53, Wijnpeeën 22,5, Peeën 24 cent, alles per K.G.; Poters 3239 cent per 10 K.G.; eieren 74—78 cent per 10 stuks; Roode Kool 3,5—8,5, Savoije Kool 0,54 cent, beide per stuk; Selderie 0,54. Prei 1,54,5, Rapen 23,5 cent, alles per bos; Veldsla 1036, Andijvie 35—59, Kervel 20, Peterselie 19—37, Bloemkool 40114, Boerekool 724, Spruitkoppen 120 cent, alles per mand. OOLIJNSPLAAT. Geboren: 16 Jan., Ni- colaas, z. v. Cornelis Pjetor Filius en Elizabeth Grietje Bteeke. Overleden: 13, Jan. Adriana Wester weel, 79 jr wed. van Pieter v. d'. Weele. WISSENKERKE. Geboren; 12, Janna, d. v. Marus Douw en Maria Moerman, 15, Louis, z. v. Willem1 Bosselaar en Jacomina "Cornelia Strijd. (Adv. Bid.) Op 6 Februari hopen onze Ouders J. DE VRIES EN J. W. DE VRIES-Luuring, hun 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. DE KINDEREN. Pastorie. Wilhelminadorp. Heden overleed, na een korte ongesteldheid, mijn zeer geachte Patroon, de Weledele Heer 6. VAN DER HOEK, Apotheker, van wien ik reeds tal van jaren het volste vertrouwen genoot. Zijn bediende, H. HÏÏNGSTMANGERS. Goes, 22 Jan 1925. gevraagd, P. G., (m. of vr.) voor Boeken, Tijdschriften (en event, advertentie-gedeelte) Zonder uit stekende referenties van soliditeit enz. onnosdig zich aan te melden. Opgaaf van leeftijd en vorige werk kring verzocht. Brieven onder No. 10, Bureau van dit Blad te Goes. J. HOOQK&MER Geneesheer-Specialist te Vlissingen hoopt a.s. Maandag SPREEKUUR te houden te Terneuzen in het Zieken huis van 6—8 uur n.m., a s. Dinsdag van 9—11 uur v.m. te Ax8l bij F. W. Dieleman, West straat, en a.s. Donderdag te Oostburg bij Luteija, Zuidzaudsche weg 43, van 911 uur v.m.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 3