Onderwas. lieatitf Nieuws. Tetegraaaes. Allerlei, Miszaken. Posteren en Telegrafie. Bwprljjte Stand. Advertenties. MiiMeii der M. Kerk van Zuid-Beijerland. Donderdagav. 7 n. ds J. Meijer van Fijnaart. Veere, vm. "leeskerk, nm. ds Telkamp. Wemeldinge, vm. en nm. cand. den Boer van. Zierikzee. Wolfaartsdjjk, 9.30 en 2 u. ds Lanting. Geref. Gemeenten. Middelburg, vm., nm. en av. ds Verbagen. Goes, vm., nm. en av. leeskerk. Borssete, 9, 2 en 5.30 u. ds Vreugdenhil. Lereeke, vm., nm. en av. ds Ketsten. Krabbendjjke, vm., nm. en av. leeskerk. Coljjnsplaat, 9.30, 2 en 6 u. leeskerk. WemeWinge (Bierweg), 9.30, 1.30 en 5.30 u. leeskerk. 's-Gravenpolder, 9, 1.30 en 5 u. leeskerk. Nieuwdorp, Donderdagav. 6,15 u. ds R. Kok van Aagtekerke. Chr. Geref. Kerk. Biezelinge, 9.30 en 2 u. ds Hovius uit Sneek. Doopgez. Gemeente. Goes, Lcgerdijk, geen dienst. Eiland Tholen. Poortvliet, 9.30 u. leeskerk, 2 u. ds Verschoor. Poortvliet, (Geref.), 9.30 en 2 u. ds Bouma, 6 u. leeskerk. Rillami-Bath. Aan de op 1 Maart a-s. te openen Oud-Gereformeerde school is benoemd de heer H. Kattenberg te Kam pen als hoofd dier school; en mej. F- J. Knoop te Vlaardingen als onderwij zeres. (M. C.) Saldlri sregeling hoofden en ond e r w ij z er s. Bij Kon. Besl. zijn, ingaande 1 Januari jl,, opnieuw regelen vastgesteld voor 'de bezoldiging van de hoofden en de onderwijzers aan de scho len voor gewoon, uitgebreid en meer uit gebreid lager onderwijs: De jaarwedde van den onderwijzer, die niet de akte als hoofdonderwijzer bezit, bedraagt f 1300, na 2 en 4 dienstjaren te verhoog en telkens met f200, en na 6', 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20 en 22 dienstjaren te verhoogen telkens met f 100. De jaarwedde van den onderwijzer, die de akte als hoofdonderwijzer bezit, be draagt f1500, na 2, 4, 6, 8 en 10 dienst jaren te verhoogen telkens met f 200, en na 12, 14, 16, 18, 20 en 22 dienstjaren te verhoogen telkens met f 100. O.m. wordt als diensttijd aangemerkt de tijd, door den onderwijzer na 1 Aug. 1914 en vóór 1 Jan. 1925 in verplichten krijgsdienst doorgebracht, voor zoover die tijd met bijtelling van verplichten dienst tijd vóór 1 Aug. 1914 8V2 maand te boven gaat, en voor zoover hij in het bezit was van éen akte van bekwaamheid als on derwijzer. De jaarwedde van het hoofd ofden onderwijzer eener school voor gewoon L. O. wordt verhoogd, indien hij de be voegdheid bezit tot het geven van L. O- in Fransche taal, Duitsche taal, Engel- sche taal of wiskunde; en wel voor elke dezer bevoegdheden met f50. Bezit hij voor eenig vak uit meerderen hoofde be voegdheid, dan wordt slechts één dier bevoegdheden in aanmerking genomen. De jaarwedde van den onderwijzer, die hoofd is eener school voor U. L. 0. of eener school voor M. U. L. O., alsmede de jaarwedde van den onderwijzer eener school voor U. L. O. of van de klasse van het zevende of een hooger leerjaar eener school voor M. U. L. O. wordt verhoogd, indien hij de bevoegdheid be zit tot het geven van L. O. in Fransche taal, Duitsche taal, Engelsche taal, wis kunde of handelskennis, voor elk vak, waarvoor hij de bevoegdheid bezit, met f 100, en voor elk dier vakken, waarvoor hij een hoogere bevoegdheid bezit, met f 200, mits in het vak, waarvoor de be voegdheid strekt, aan de school of aan de klassen van het zevende en de hoo gere leerjaren onderwijs wordt gegeven. Bezit hij voor eenig vak uit meerderen hoofde bevoegdheid, dan wordt alleen in aanmerking genomen de bevoegdheid, ©p grond waarvan de hoogste verhooging kan worden genoten. De onderwijzer, die hoofd is eener school voor gewoon L. O., geniet als zoo danig een verhooging zijner jaarwedde van f 300, indien het aantal leerlingen minder dan 145 bedraagt; van f500, in dien het aantal leerlingen 145 of meer, doch minder dan 337 bedraagt; van f 700, indien het aantal leerlingen 337 of meer bedraagt. Zoolang het hoofd aan die school verbonden blijft, heeft verminde ring van het aantal leerlingen in zoover geen vermindering van jaarwedde ten ge volge, dat de hier bedoelde verhoogingen gehandhaafd blijven, zoolang niet uit an deren hoofde een verhooging tot ten min ste hetzelfde bedrag wordt verkregen. De onderwijzer, die hoofd is eener school voor U. L. 0., met uitzondering van die, bedoeld in het. tweede lid van art. 27 der L. O.-wet 1920, geniet als zoo danig, indien bij hetzij de bevoegdheid bezit tot het geven van L. O. in ten minste twee der vakken Fransche taal, Duitsche taal, Engelsche taal, wiskunde of handelskennis, hetzij een hoogere be voegdheid voor ten minste één dier vak ken, een verhooging zijner jaarwedde van f700, indien het aantal leerlingen minder dan 91 bedraagt; van f900, indien het aantal leerlingen 91 of meer, doch min der dan 181 bedraagt; van f1100, in dien het aantal leerlingen 181. of meer be draagt. 'Zoolang het hoofd aan die school verbonden blijft, heeft vermindering van bet aantal leerlingen in zoover geen ver mindering van jaarwedde ten gevolge, dat de hier bedoelde verhoogingen gehand haafd blijven, zoolang niet uit anderen hoofde een verhooging tot tenminste het zelfde bedrag wordt verkregen. De onderwijzer, die overeenkomstig het hveede lid van art. 27 der 'L. O.-wet 1930 hoofd is eener school voor U. L. O. en van een school voor gewoon L. O., 'zoomede de onderwijzer, die hoofd is eener school voor M. U. L. O., geniet als zoodanig onder de in pet vorige lid ge stelde voorwaarden een verhooging zijner jaarwedde, welke f 100 grooter is dan daar genoemd; met dien verstande, dat met de daar vermelde aantallen leerlin gen, wat de schooi voor meer uitgebreid lager onderwijs betreft, uitsluitend zijn bedoeld de leerlingen van het zevende en de hoogere leerjaren. Het hoofd der school, die de bevoegd heid niet bezit tot het geven van L. O. in ten minste twee 'der bovengenoemde vak ken, of niet voor ten minste één dier vak ken een hoogere bevoegdheid bezit, geniet een verhooging zijner jaarwedde, welke f400 kleiner is dan in het eerste en liet tweede lid genoemd. Op initiatief van enkele besturen van Chr. scholen op Walcheren was de Weled. gestr. heer Mr J. Terpstra, secretaris van den Schoolraad uitgenoodigd om te spreken over de finantieele afrekening met de gemeente. De vergadering hiertoe werd gisteren (Don derdag) te Middelburg gehouden, in de bo venzaal van „De Eendracht". Zeer vele be sturen van Chr. scholen en Hoofden van scholen, zoowel van Walcheren als daar bui ten, benevens heeren Burgemeesters, Wethou ders en raadsleden hadden aan de uitnoo- diging gehoor gegeven, zoodat de zaal stamp vol was. Dhr H. J. Versluijs, hoofd der Chr. school te Serooskerke (W.), opende de vergadering met gebed en had verder de leiding. Hij dankt dhr Terpstra voor zijn bereidwilligheid om over het belangrijke onder werp te komen spreken, dhr Brandsma, in specteur in de inspectie Middelburg en Ds Heij v^n Koudekerke, gedelegeerde van den Schoolraad, voor Kun aanwezigheid. Voor Mr Terpstra sprak, werd gelegenheid gegeven over het te behandelen onderwerp vragen te stellen. Van deze gelegenheid werd door vele bestuursleden en hoofden van scholen gebruik gemaakt Alvoren.s al die vragen te beantwoorden, zette de geachte spreker eerst uiteen wat er onder exploitatiekosten eener school verstaan wordt en noemde vervolgens de vele bezwaren op, die er z.i. zijn tegen de huidige onderwijswet, welke eischt, dat voor de finantiëele afrekening tusschen de bijzon dere school en de gemeente de uitgaven voor de openbare school als norm moeten worden genomen. Hierbij wees hij: op 't groote ver schil tusschen de kosten per leerling aan verschillende openbare scholen in ons land. Zoo was in 1923 dit bedrag in de gemeenten Brunsum (L.) f5,58 en te Aduard (Gr.) f31. De bedragen voor de U. L. O. scholen vari eerden tusschen de f 16 en f 54 per leerling. Voor het vakonderwijs zijn die verschillen nog grooter. De vele vragen werden daarna dui delijk en afdoende beantwoord. Het was een "leerzame vergadering. Ds Heij eindigde met dankzegging. Ongelukken. De glazenwasscher S-, die Vrijdag te Den Haag met zijn ladder achteroversloeg, is aan de ge volgen overleden. Ook H- v. L„ die aldaar door de stoomtram werd over reden, is aan de bekomen verwondingen bezweken. De ongehuwde heer v. G- te Eindhoven is door een auto aangereden en ernstig verwond. Hij moest dadelijk worden geopereerd. In de loods van een scheepswerf te Heelhuizen, bij Bem- mel, is een karretje met ijzeren platen gevallen op den 16-jaiigen' W-, die kort daarna is overleden. Die schilder P., te Asten had van een vriend een broek gekocht en vond er een revolver in. Hij trok aan de haan, het ding ging af en trof zijn vrouw, die bij de kachel zat, in den buik. Die ongelukkige is direct naar het gasthuis overgebracht. In den nacht van Dinsdag op Woensdag reed een van Kerkrade komende auto, waarin 4 personen zaten, te Heerlen tegen den trottoirband en vloog tegen een paal. De °heer M- kreeg' een armbreuk, mevr. C. werd ernstig aan het oog gewond. De landbouwer v. B. te Ee.de is Woens dagavond te water geraakt en .levenloos opgehaald. Te Kerkenbovenveen bij Ho'Ogeveen is een nog jeugdige dienst bode van een visite komende, door da duisternis misleid, te water geraakt en jammerlijk verdronken. Vermist. Te Veghel wordt sinds Zondag de 20-jarige juffrouw J. v. B- vermist. In de bus vond de politie een briefje, dat zij van zich zou laten hooren, zoodra zij haar bestemming had bereikt. De politie stelt een onderzoek in. Verkeerde golflengte. In 'ji dorpje in Friesland, vlak bij Joure, zou voor de gemeentelijke afd. der S- D- A. P. een spreekster optreden, waarna er mu ziek ten gehcore zou worden gebracht door een radio-toestel. Van heinde en verre, ook uit naburige gemeenten, waren partijleden toegestroomd (radio is in die omgeving nog een nieuwtje!), om van de muziek en de toespraak te genieten. Het eerste muzieknummer, dat ten gehoore weid gebracht, was">... het Wilhelmus! Mén had op een „verkeerde golflengte" ingesteld en den heelen avond lukte het niet „de goede" golflengte te vinden; ue luidspreker liet vrijwel enkel vader- landsche liederen hooren, waarvan alleen het „Frysk Folksïietnog eenige instem ming vond. Die voorzitter wist niets beters op te merken dan: „Ben gegeven paard moet je niet in den bek zien!" (Ned.) Een communistisch relle tje. Een onbeduidend communisten-rel letje is te Bandoeng voorgevallen. In een vergadering van 3C0 aanwezigen heeft de commissaris van pol tie den spreker Soetan Djenan gesommeerd mede te gaan. Onder gekrijsch van mannen en vrouwen is geweigerd hieraan te voldoen. Soetan, I die bij den arm werd gepakt, nikte zich los en slpeg een hoofdagent van politie op het oog. Andere communisten vielen den agent eveneens aan en scheurden zijn uniform. Soetan werd gearresteerd. 200 communisten verzamelden zich voor het erf van den resident en eischten vrijlating van Soetan, die naar het hoofd bureau werd geleid. De eisch werd uiter aard geweigerd. De menigte ging 'uiteen communistische liederen zingend en orga niseerde een optocht, welke ontbonden werd. Barometerstand. De zeer hooge barometerstand van j.l. Maandag (7831) was niet de hoogste, gelijk men allicht zou denken. Hij was 29 Dec. 1893 783 5; 11 Dec. 1905 zelfs 783.8 en 2 Jan. 1907, zijnde het record, 786.6. Dergelijke zeer hooge barometerstanden komen bij voorkeur in de wintermaanden voor, men had ze trouwens vanaf 1888 al 30 maal zoo gehad. Die zonsverduistering. Za terdag (morgen dus) is het zonsverduiste ring. I11 Amerika is het eeu totale, hier slechts een gedeeltelijke. In Amerika is de belangstelling groot. Maar de vooruitzich ten van het weer zijn in dit jaargetijde niet gunstig; voorbereiding tot de waar neming geschiedt daarom op vrij beschei den schaal, terwijl kostbare expedities van verafgelegen sterrewachten achter wege blijven. Iets geheel bijzonders is echter het uitzenden van het bestuurbare reuzenluchtschip Los Angelos. Vanuit het luchtschip zullen photo's genomen wor den. Ook zal men trachten het geheel© verloop der verduistering, en de nadering en verwijdering van den schaduwkegel der maan cinematisch op te nemen; en men zal zoeken naar mogelijk aanwezige kometen en planeten. In Nederland (althans gerekend voor Amsterdam) is het verloop aldus (alleen vreezen wij, dat de wolken de waarneming wel zullen beletten): begin der verduiste ring 3 u. 15 min., maximum om 4 u. 19 min. (dan is 4/5 der zonsmiddellijh be dekt), te half 5 gaat de zou nog gedeel telijk verduisterd onder. De slappe winter. De kans om in Januari nog schaatsen te rijden, is vrijwel uitgesloten. Willen wij vriezend weer krijgen, dan zou in het Noorden -een gebied van hoogen druk moeten ko men. Op het oogenblik schijnt daar weinig kans voor. In het IJszeegebied is juist de druk zeer laag. De barometerstanden in ons land zijn abnormaal hoog. Wij liggen vrijwel midden in een gebied van hoogen druk. Aanwijzingen, dat de toe- Stand spoedig zal veranderen, zijn er niet. Het ziet er naar uit, dat het mistige weer nog zal aanhouden. Beroioving in een trein.Toen Woensdagavond de passagierstrein Maag denburg'Erfurt het station Sandersleben even had verlaten, drongen drie roevers een afdeeling 2e klasse binnen en plun derden een daarin aanwezigen passagier. Na hun rooverswerk voltrokken te heb ben, trokken zij aan de noodrem, spron gen, toen de 'trein stilhield, uit den wag'en en verdwenen in de duisternis. De onmiddellijk begonnen vervolging leverde tot nog toe geen resultaat op. Journalist en staatsman. De Londensche pers heeft gisteren een noenmaal aangeboden aan Baldwin, Chur chill en eenige andere bekende politici. Baldwin hield een toespraak waarin hij zeide; Er bestaan vele punten van over eenkomst tusschen het vak van journalist en dat van staatsman; zij hebben geen van beiden vaste uren voor hun maalt ij den, en de acht- utendag geldt voior hen niet. Beiden kunnen zij zonder vooraf te zijn gewaarschuwd op straat worden gezet en zij brengen het geen van beiden tot een onbezorgden ouden dag of een villa aan de Riviera. v Lord Birkenhead, die na den premier het woord voerde, zeide, dat hij het steeds goed met de pers heeft kunnen vinden: zjij heeft hiepa altijd gesteund als hij fouten maakte, en aan gevallen als hij gelijk had. 1 I N. R. 0. LONDEN. V. D. Uit Sydney wordt gemeld, dat de Australische regeering zal voorstel len het protocol van Genève te verwerpen. Ook van andere dominions kwam eenzelfde bericht in. De Times schrijft, dat Engeland het protocol niet als geheel zal verwerpen, maar, na verkregen overeenstemming met do Dominions, eenige wijzigingen zal: voorstellen. ROME. V. D. De Senaat heeft het protocol van Genève onder voorbehoud goedgekeurd. Kleine levensdingen. Vroeg in den morgen, een keurig nette meneer met een valiesje in zijn hand .staat te dralen voor een der Parijscbe stations. Hij kijkt links, hjij kijkt rechts, hij kijkt achter zich, kijkt naar het station, maar gaat er niet in. Hij ziet een bloemenkoopman, die zijn stalletje gaat opslaan, vlak bij het station. Daar vliegt hij' op af. 1 Verkoopt u ook boordeniknoopjes Neen, meneer, het spijl me, enkel rozen, anjers en mimosa. O ja, viooltjes ook nog. Hm! zegt de meneer, en keert zich om. Hij draagt een dikken foulard om zijn nek. Hij kijkt weer links, rechts, achter en vooruit, en stevent dan jhotseling af op een café, waar slaperig een kellner achter de toonbank staat. Heeft u geen boordenknoopje voor me? vraagt hij jachtig, met zijn horloge in de hand. Met of zonder melk? vraagt de kellner die maax half geluisterd beeft. Een boordenknoopje vraag ik je! roept de meneer zenuwachtig. Die heb ik niet bij me, "t spijt me. Maar ik wil den patroon wel even vragen. De patroon heeft ook geen boordenknoop- jes over. Die dingen moest je altijd in voorraad in je zak hebben! zegt hij goedig. Dank uzegt de meneer en bolt wan hopig het café uit. De stationsklok staat al tien minuten later nu. Hij springt op een voorbijganger af; Méneer, geef me uw boordenknoopje, ik zal er u dubbel en dwars voor be talen. Neemt u me niet kwalijk, ik ben heuscli niet gek, maar een dame wacht mij en zóó kan ik toch niet gaan1 En om te toonen, dat hij de waarheid spreekt, rukt hij' zijn foulard van zijn hals en laat den stom-verbaasden voorbijgan ger zien het losse gapende boordje, zon der knoopje. Maar meneerzegt die, toch met iets van medelijden in zijn sïem. Er wacht een dame op me, meneer, en zóó kan ik toch niet gaan I M'n trein vertrekt over twee minuten! Plotseling staat voor hem een jongen roet een pet op, een volksjongen, die op een afstandje had staan luisteren en bet geval dolamusant vindt. Daar, ouwe jongen! zegt die en steekt hem een groenig-koperen knoopje toe, nog warm en wel, nqt losgepeuterd uit zijn eigen boord. Dank u, dank u! zegt de meneer rood en stotterend, terwijl hij roet de ecnie hand en stotterend, terwijl hij met de eene hand naar het groenige knoopje grijpt en met de andere in zijn zak. rfNiet noodig ouwetje! weert de jongen af. Haast u n[Uf maar-, anders mist u uw trein nog! D|enk maar eens aan me, straks, als u bij „haar" bent. 1 Meteen loopt hij fluitend weg- De meneer hólt naar het station, boord los, knoopje in zijin hand dat komt straks allemaal wel in orde, in de coupé. Als hij eindelijk, hijgend, zit, net op tijd, nog, denkt bijl dankbaar, terwijl hij het groenig© knoopje bestaart: Er zijn nog menschen in de \y,ereld, waarlijk goede menschen! En ponder eenig gevoel van weerzin drukt hij het viezige koperen knoopje even tegen zijn lippen, voor hij het zijn boord inwurmt. (Hand.) Wisselkoersen. Amsterdam, ,23 Jan1.; 2 ut Berlijn 58.9059. Brussel 12.671/2—12.771/2. Parijs 13.4013.45. Londen H.891/2—11.90. Dollar 2.475/8—2.47Vs. Scha ndelijke ver waar 1 o 0- zi'ng van een kind. Voor de recht bank te Almelo heeft terechtgestaan de 40-jarige turfhandelaar te D- te Olden- zaal, beschuldigd van mishandeling van zijn vierjarig dochtertje. De president merkt tegen bekl. op, dat, wanneer een derde waar is, van "hetgeen 'beklaagde wordt ten laste gelegd, het al meer dan erg is. De moeder is ©enigen tijd geleden gestorven. Na haar dood werden de kin deren verwaarloosd. De opperwachtmees ter der marechaussée deelt mede, dat van verschillende zijlden hem klachten bereikten omtrent de slechte behandeling van het kind. Op verzoek van den toe- zienden vcogd heeft hij een onderzoek ingesteld. Hij vroeg de huishoudster naar de kinderen. Een tweejarig kind gaf geen aanleiding tot opmerkingen. In een hoek onder den schoorsteen zat de vierjarige kleine, die er allertreurigst uitzag; het lichaampje was met brandwonden over dekt. Het kind droeg de droevige sporen van verwaarlcozing en mishandeling. Veorioopig wordt het te Losser verpleegd. De officier merkte pp, dat in deze zaak het laatste wcord nog niet is gesproken. Bij het voorstel tot ontzetting uit de ouderlijke macht komt zij weer ter sprake. Spr. wil zich nu bepalen tot de mishande ling en eischt twee maanden gevangenis straf. -Opgave uitsluitend betreffende het postkantoor Middelburg en zijne hulp postkantoren gedurende de maand Dec. 1924- Aan bovengenoemde kantoren werd in den lcop der maand op spaarbank beekjes ingelegd f 62693.59 en terugbe taald f70-650.48. Derhalve minder in gelegd dan terugbetaald f 7956-89. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes bedroeg 66- Door tusschenkomst dezer kantoren werd ter Directie op staatsschuldboekjes ingeschreven nominaal f 1300 en afge schreven f 4350. Derhalve minder in- dan afgeschreven f 3050. Opgave uitsluitend betreffende het post kantoor -Goes en zijne hulppostkantoren gedurende de maand December 1924. Aan bovengenoemde kantoren werd in den loop der maand, op spaarbankboekjes ingelegd f60648.25 en terugbetaald 43 duizend f15101- Derhalve meer inge legd dan "terugbetaald f 17.497.24- Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes bedroeg 47- MIDDELBURG. Gehuwd: 21, Keter La- bruijère, 30 j. jm. en Catharina Maria van der Burgt, 27 j. jd.Jacobus Dekker, 29 j. jm. en Helena Zietse, 25 j. jd. Geboren: 19, Martha Maria, d. v. F. P. G. Kroll en M. de Poorte; 21, Martinus, z. v. G. Wagenvoort en J. Torbijn; 22, Maria, d. v. P. J. Adam ran L. Wielemaker. Overleden: 19, Maria Minderhoud, 62 j., wed. v. Izaak de Lange; 21, Virginia Maria Vercouteren, 42 j., echtg. v. Jan Noels. GOES. GeborenPaulus, z. v. Abraham Nonnekes en Tannetje Klazina Markusse. Overleden: Marinus Jacobus Crucq, 18 j., z. v. Jacobus Crucq en Cornelia Mcijler. Van 15—21 Jan. VLISSINGEN. Ondertrouwd: C. W. Gebraad, 26 j. en J. Jacobse, 27 j. Getrouwd: A. J. v. d'. Bijl, 26 j. en H. A. Bieze, 20 j.; J. Degener, 44 j. en O. ,J. E. Collet, 32 j.; L. Corthals, 29 j. en H. C. Groenenberg, 20 'j. BevallenM. A. Harent, geb. Verstraete, d,M. Piek, geb. Valkier, d.S. J. Boste laar, geb. v. d. Luijster, z.J. v. d. Heijden, geb. Brouwer, d.J. Arendse, geb. Wijkhuis, d.; J. F. E. van Dijk Soerewijn, geb. Dross, z.P. J. Lagace, geb. Bouoherie, z. Overleden: J Kr.ol, jm. 69 j.; J. W_ Toet, z. 7 d. Van 15—22 Jan. SOUBURG. Geboren: Josephus Cornells, z. v. Joseph van de Leur en Hendrika Heijkans; Anthony Pieter Marinus1, z. v. Anthony Keter Leenhouts en Maatje van Sparrentak. (Vliss. Crt.) IERSEKE. Ondertrouwd: Jacobus Adriaan van Boven, 31 j. jm. en Janna Paulina Laban 30 j. jd.Jan Dirk Zujjdwegt, 22 j. jm. en Wilhelmina Maas, 21 j. jd. Gehuwd: Jan van Stee, 19 j. jm. en Jo hanna Pekaar, 19 j. jd. Overleden: Cornelia Lindenberg, 70 j. echtg. v. Jan Siebes. TELEGRAPHISCH WEERBERICHT, Naar waarneminglen in den morgen van 23 Januari medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 779-0 te Mlünchen. Laag ste barometerstand 754.5 te Isafjord. jVérwachting tot den av. van 24 dezer: Zwakke tot matige Zuidwestelijke tot Zuidelijke wind, meest zwaarbewolkt, wei nig of geen neerslag, aanvankelijk zachter. Zoo de Heere wil en zij leven, hopen onze geliefde Ouders ADRIAAN L0KERSE en CORNELIA MAAS op Woensdag 28 Januari a.s. hun 50 jarige Echtvereeniging te herdenken. Hun dankbare Kinderen. 's Heer Abtskerke, 23 Jan. '25. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze geliefde Zoon en Broeder MARINUS JACOBUS, in den leeftijd van 18 jaar. J. CRUCQ. C. CRUCQ—Meijler. BETSIE. FRANS. DIEN. JEANNE. LEUNTJE. Goes, 23 Januari 1925. In plaats van kaarten. Heden overleed te Wemel- dinge, onze geliefde Vader, BehuwdGroot- en Over grootvader, de Heer P. SCHRAVESANDE, Weduwnaar van Maria Oudenaarde, in den ouderdom van ruim 98 jaar. Namens de Familie, A. SCHRAVESANDE. Rotterdam, 22 Januari 1925. Heden overleed, na een korte ongesteldheid, mijn zeer geachte Patroon, de Weledele Heer G. VAN DER HOEK, Apotheker, van wien ik reeds tal van jaren het volste vertrouwen genoot. Zijn bediende, H. HENGSTMANGERS. Goes, 22 Jan. 1924 Voor de vele bewijzen van be langstelling ondervonden op 16 dezer, bij mijn 90sten Geboortedag, betuig ik langs dezen weg mijn hartelijken dank. ANDR. VERSCHUURE. Ierseke. 23 Jan. 1925. TE GOES. ZONDAG 25 JANUARI. Voorm. half 10; Ds. R J. v. d. Veen. Bediening v.h. H. Avondmaal. Avond 6 uur: idem Nabetrachting.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 3