Serliieüws. Land- 8® Tol nbonw. Leestafe 1. Gssfflgd Nieuws. 4igd, maar dat dit ook bij het laden met kruiwagens en manden het geval is en dat de machinale laadwijze nog •teeds zal worden verbeterd. Met dank aan den heer Maas sloot de voorzitter ite vergadering. Gisteravond had te Diomburg een zelf de lezing plaats, waar ook de heer Maas het woord voerde en evenals t;e Middelburg de lichtbeelden vertoond wer den met behulp vaip den mooien lan taarn van den heer v. d. Bout. Goes. Bevolking gedurende de le helft, van Januari 1925. Ingekomen: H. H. Vahlenkamp, leeraar ambachts school, van Leeuwarden, Oostsingel 94; S. Buijs, arbeider N. S., van 'sGraven- hage, Nissepad 3; O. van Bruggen, ar chitect, van Middelburg, Oostsingel 78; G. Zwartepoorte, electro-monteur, van Temeuzen, 's-H. Hendrikskinderendijk 57; Iz. Lamain, schipper, van Wissenkerke, Opril Westwal 1; I. den Boer, mon teur, van Nieuwerkerk, Oude Singel 78; O. J. Luijks, gep. korp. Inf., van Assen, Ossenhoofdstr. 23; P. C. van der Kuip, winkeljuffrouw, van Middelburg, Groote Markt 18; W. Hamelink, pakhuisknecht, van W emeldinge, Oostwal 75C. G. Dale- boudt, landmeter, van 's Gravenhage, Oostsingel 80; J. Prins, kantoorbediende, van Ierseke, Scheldestraat 78; G. L. van Sluis, ambt. telegraaf, van Brouwersha ven, Oude Singel 78. Vertrokken: C. Oele, naaister, naar 's-Gravenhage; M. Dobbelaar, huishoud ster, naar \V olphaartsdrjkP. Zandee, rei ziger, naar Amsterdam; A. P. Magielse, kantoorbediende, naar Rotterdam; Joh. van Gorp, metselaar, naar Kloetinge; D. Everaers, postbode, naar Stavenisse; C. Tollenaar-Bartelse, zonder beroep, naar Middelburg; K. C. M. G. Bartelse, naai ster, naar Zierikzee. Krabbendijke. Ged. Staten hebben niet goedgekeurd het besluit van den ge meenteraad om voor de openb. school een 5e lokaal bij te bouwen. (G. C.) Ierseke. De werkman Jac. Mieras viel op de werf van Gebroeders Meerman al hier van een stelling en moest zich on der behandeling van den geneesheer dr Klinkenberg stellen, die inwendige kneu zingen constateerde. Oudelande. Woensdagavond werd in de Chr. school de eindles gehouden van de door den heer J. Bottenberg gegeven cursus in bedrijfscontrole of landbouw- boekhouden. Aanwezig was o.m. de heer Stevens uit Goes. De leerlingen gaven blijk dat zij met vrucht de gegeven les sen hebben gevolgd. Op de aan hen ge dane vragen werd over het algemeen zeer duidelijk geantwoord. Die volgende leerlingen hadden deelgenomen aan het onderwijs: J. Schouwenaar Cz., Adr. Krij ger, P. Westveer, J. de Jager, Adr. Mol, Jan Schipper, Jac. Westveer, Jac. de Dreu, Joh. Meulenberg, P. Schouwenaar, Adr. Schouwenaar, J. Wiskerke, C. Hoffius, H. A. Mol, Joh. Krijger, D. Louisse, P. v. d- Velde en A. Buteijn. Dhr Stevens sprak nog een enkel woord tot de leerlingen. Eén der leerlingejn dankte dhr Bottenberg voor het gegeven onderwijs. Kruiningen. De kolenvereen. „De Nieuwstraat" te Kruiningen hield 20 Jan. haar Algem. Jaarvergadering. Uit het ver slag van den penningmeester bleek, dat in 1924 was geleverd 4834i/2 H.L. kolen en 12360 K.G. bruinkoolbriketten aan de 120 leden met 145 aandeelen. De ont vangsten bedroegen f 7426.20i/2, de uit gaven f 7232.10i/2, alzoo een batig saldo van f 194.10 en 218 H.L. kolen op de bergplaats. Van het goed slot krijgt elk lid f2 op zijn nieuw boekje voor 1925 terwijl voortaan ook f0.30 presentiegeld aan de aanwezigen ter vergadering wordt betaald. De aftredende bestuursleden J. Krijger en P. Zwartepoorte werden her kozen, waarna een meerderheid zich ver klaarde voor een voorstel, om de jaar vergadering voortaan aantrekkelijker te maken door het geven van voordrach ten enz. na afloop derzaken. Nadat een der leden het bestuur dankte voor de vele moeiten en zorgen voor de vereen., sloot de voorz. de vergadering te 11 uur. Domburg. In de Donderdagavond ge houden Raadsvergadering heette de voor zitter de leden welkom in de eerste vergadering van het jaar. Hij sprak de hoop uit, dat dhr Almekinders, die reeds eenige malen door ziekte niet in de vergadering tegenwoordig had kunnen zijn, weer spoedig hersteld mag zijn. Daarna gaf hij een overzicht omtrent hetgeen in het afgeloopen jaar plaats vond, waarin hij toch naast eenige ongun stige voorvallen op verschillende betere zaken kon wijzen. Ook het vreemdelingen- bezoek was in het afgeloopen jaar zeer gunstig geweest. Hij eindigde met de beste wenschen voor do leden en hunne gezinnen voor het jaar dat weer in getreden was. Dhr de Visser wenschte als oudste lid den voorzitter het beste toe, bracht hem dank voor het gespro kene en sprak den wensch uit dat dhr. Almekinders weer spoedig de vergaderin gen zou kunnen bijwonen. Daarna wer den achtereenvolgens benoemd tot lid van het Burgerlijk Armbestuur dhr W'. de Pagter met wien dhr S, de Pagter Iz. op de voordracht stond. Tot leden der com missie tot wering van schoolverzuim de heeren v. d. Putte, Vergers, Rommeljé, A. de Kam en Corn. Maas. Tot plaats vervangend voorz. van het stembureau voor de 2e Kamer dhr. P. J. Elout, tot leden de heeren P. van Sluijs en A. Francke Lz„ tot plaatsvervangende leden de heeren J. de Visser en P. J. Alme kinders. Een verzoek van W. Roelse en Gebr. Schout om een voetpad te ma ken, werd ingewilligd. Het verzoek om dit pad op den ligger van wegen en voet paden te brengen, werd afgewezen. Een verzoek van A. Francke Pz. om eenige boomen voor zijn woning te rooien, werd aangehouden tot het najaar. Besloten werd tot onderhandsche verhuring van verschillende woningen. Naar aanleiding van een ingekomen circulaire van het Nationaal Comité tegen Alcoholisme werd uitvoerig van gedachten gewisseld om trent de wenscheiijkheid van verlaging van het maximum aantal vergunningen. Met algem. stemmen werd besloten geen voorstel daartoe te doen. Op voorstel van dhr Francke werd besloten op Westweg, Singel en Sehuit- vlotstraat thans schelpen te brengen. Een voorstel van dhr. de Visser om Aag- tekerke te verzoeken, een gedeelte van den Roosjesweg dat zeer dikwijls onder water staat op te hoogen, Werd aangeno men. N. en St. Joosfand. Maandag vergader de de Raad voltallig. Bij deze eerste vergadering in 1925 had de gebruike lijke nieuwjaarswensch plaats door den voorzitter, welke beantwoord werd door weth. Wattel. Een suppl. kohier Honden belasting over 1924 werd vastgesteld op f 3.75 voor 3 honden. Als lid der com missie van Toezicht op het L.O. werd herkozen dhr M. I. Verhulst. Als lid werkgever van de commissie der Werk loosheidsverzekering werd herbenoemd dhr J. Dingemanse en als lid werknemer dhr H. Luitwieler Sr. Debegrooting 1925 werd op verlangen van Ged. Staten ge wijzigd. Een door de kringgemeente Mid delburg voorgestelde wijziging in de ver ordening op den vee- en vleeschkeu- ringsdienst werd goedgekeurd. Hierbij kwam ter sprake de verdeeling van het batig saldo van den Keuringsdienst over 1923. De raad achtte de maatstaf per inwoner niet goed en zou dit liever zien naar gelang van het keurloon dat in die gemeente is ontvangen, en daar naar pondpondsgewijze verdoelen. Hierin zal getracht worden wijziging te brengen. Op verzoek van Ged'. Staten werd wij ziging gebracht in het raadsbesluit tot toekenning van een voorschot uit de ge meentekas aan de bouwvereeniging. En kele bepalingen moeten daarbij nog op genomen worden voor meerdere zeker heid der gemeente tegen eventueel ver lies. Op een verzoek van J. de Goffau om een stukje grond te kunnen koo- pen, tegen zijn tuin liggende, van de alg. begraafplaats, werd afwijzend be schikt. De Prov. Middernachtzending te Middelburg verzoekt een bijdrage in de kosten van een buitenechtelijke geboorte. Besloten wordt met 4 tegen 3 stemmen f 15 bijdrage te verleenen om die ver- eeniging te steunen in het goede doel dat zij beoogt. Tegen stemden Wattel, Rooze en Poppe. De rioleering achter de kerk, waarvoor een begrooting is opge maakt, zal niet uitgevoerd worden in 1925, met het oog op de kosten. Het aanbrengen van een oprit aan den dijk bij de Losplaats en het ver harden van de kruin van dien dijk, iy door den gemeentebouwkundige geraamd op f 400. Met het oog op de financiën stellen B. en W. voor één jaar te wach ten met de uitvoering daarvan. Nadat ge bleken is dat de raad dit werk toch noo- dig acht, stelt weth. Wattel aan de ge meente die f400 renteloos disponibel bij wijze van Voorschot Voor hoogstens 1 jaar. Dit aanbod wordt dankbaar aan vaard en besloten wordt nu tot uitvoe ring dièr werken in 1925. De watervoorziening bij eventueel» brandblussching wordt nog besproken, doch aangehouden om nadere inlichtin gen in te winnen inzake het plaatsen van een nieuwe Nortonput. Behoudens goedkeuring van Ged. Staten wordt beslo ten de gemeentewoning voor 1925 te verhuren aan dhr C. M. Roozemond, hoofd der school, voor f250. B. en W. worden gemachtigd het gras der oude begraafplaats en bij de Losplaats weder om publiek te verpachten voor 2 jaar, alsmede een lapje tuingrond aan de Vanakerstraat. Bij de rondvraag brengt het lid Goed hart de wenscheiijkheid ter sprake van uitbreiding van de kom der gemeente met het oog op de woningen aan het Molen wegje. B. en W. zullen een nieu we grensregeling ontwenen. Wethouder Wattel deelt nog me %^'at hij vele werk- loozen gehad heeft met verzoek om werk. Aangezien de gemeente geen bij zondere werkzaamheden heeft te verrich ten kunnen zij niet te werk worden gesteld. Daarna sluiting. Westkapelle. De raad vergaderde Woensdagmiddag voltallig. De voorzitter opende de vergadering en wenschte den leden het beste toe in het nieuw begonnen jaar en hoopte weer samen te mogen wer ken als verloop en jaar, wat tot heil der gemeente is. Hij memoreerde nog van de werkzaamheden in 't vorig jaar: de nieuwe bestrating en de .gedeeltelijke rio leering wat veel tot verbetering der ge meente heeft bijgedragen en zeide tevens dat het noodig is dit jaar op bescheiden schaal voort te gaan met bestrating en rioleering. Do voorzitter heette het raadslid Peen© ook hartelijk welkom, daar hij weer hersteld was. Die weth. K. Minderhoud dankte na mens den raad den voorzitter voor de gesproken woorden en wenschte hem en zijn gezin het beste toe voor 1925. Ook de heer Peene dankte den voorzitter voor de gesproken woorden. Door Ged. Staten was de goedkeuring verleend op de be grooting 1925 na enkele administratieve wijzigingen. Toegestaan werd een ver zoek van den straatmaker A- Louwerse otn geljjk vorige jaren toelage te ontvan gen voor gedaan nieuw kantwerk, zijnde II6V2 dag, a 50 cent per dag. Van het bestuur dei' Bijz. School alhier was een verzoek ingekomen, om het schoolgeld (dat tot heden door het bestuur zelf was geïnd) door den gemeente-ontvanger te doen innen. Dp voorzitter zeide dat de gemeente verplicht is daarvoor te zorgen, als het gevraagd wordt. Aan den heer j. J. van Elsacker werd op zijn gedaan verzoek de huur van de voor malige bcofdonderwijlzerswoning wederom voor een jaar verlengd op dezelfde voor waarden. Proces verbaal van de laatste kasopneming werd voorgelezen, waaruit bleek, dat alles in orde was bevonden. Het maximum aantal vergunningen werd van 6 op 5 gebracht met vier stemmen de beide weth. en Hendrik Oij'souw en H. de Kam, tegen Louwerse, Huibregtsen en Peene. Alsnu deed do voorzitter dp mededeeling dat de secretaris eene nieuwe schrijfmachine voor eigen rekening had gekocht. Daar vorengemelde machine voor de gemeente een voordeel zal opleveren, doet hij een beroep op den raad om ze voor rekening der gemeente te nemen. Na eenige bespreking hierover werd met 5 stemmen voor besloten de machine voor geaneenterekening te nemen. Tegen Iluib. Cijsoiuw en H- de Kam. Bij do rondvraag vraagt het lid de Kam of met 1 Februari het water van de vroo- nen weer wordt afgelaten, waarop de voorzitter antwoordt, dit op 1 Februari te zullen laten uitvoeren. Louwerse vraagt of langs de nieuw gelegde straten do kanten en waterloopen binnen korten tijd kunnen worden in orde gebracht en de Krekelstraat ook eene verbetering kan verkrijgen. De voorzitter zegt, dadelijk niet alles te kunnen uitvoeren, doch zal er aandacht aan geven, om liet een zoowel als het ander in orde te brengen. Het lid Hendrik Cijsouw vraagt indien mogelijk, een vroege schouwing te houden op de kleiwegen, opdat zij in het voorjaar te be lijden en te begaan zijn. De voorzitter zegt dat toe. Serooskerke (W.) Maandagavond hield de A.-R. Kiesvereeniging haar gewone jaarvergadering. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het ledental thans 80 bedraagt. De penningmeester sloot zijn boekjaar met een klein nadeelig saldo. De aftredende bestuursleden, de heeren H. Tavenier en Adr. Melis, wer den resp. als secr. en penningm. herko zen. De heeren P. de Visser en Joh. Won- dergem werden als afgevaardigden naar de Centrale vergadering aangewezen. Be sloten werd een motie in te dienen tegen den verzwaarden vaccinedwang. Vervol gens werd aan de orde gesteld grens regeling Vrouwepolder met Serooskerke. Een commissie van 7 personen moet aan den Baad hiervoor worden toegevoegd. Besloten werd door de vergadering 4 per sonen namens de Kiesvereeniging als can- didaten hiervoor aan te wijzen, n.l. de heeren P. Melis Wz., C. Ton, P. Kesteloo, en Jac. de Visser. Zoufelande. Voor de Anti-Rev. Kies vereeniging alhier trad Woensdagavond in openbare vergadering op de heer J. W. van 't Hoff, van St. Laurens. Spreker bepaalde de aanwezigen bij de beginselen der A.-R. partij, die haar grondslagen vinden in Gods Woord. Vooral werd er de nadruk op gelegd, dat de beginselen wer kelijkheid moeten zijn, dat in tijden van moeilijkheden of van gevaar moet wor den getoond, dat die beginselen kracht geven tot het aanvaarden van desnoods een zware taak. Spreker toonde aan, dat de A.-R. partij door haar leider ook bij het moeilijk en onaangenaam werk inzake het financieel herstel dien werkelijkheids zin, gevolg van waar belijden van haar beginselen, heeft aan den dag gelegd. Na het eindigen zijner rede beantwoordde de spreker verschillende gestelde vragen. De voorzitter dankte den heer Van 't Hoff voor zijn opwekkende woorden, waarna deze met dankgebed eindigde. Poortvliet. Met ingang van 1 Februari a.s. is benoemd tot veldwachter der ge meente Ouddorp de heer W. L. Koppen- hol, marechaussee te Roosendaal, voor heen wonende alhier. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Lunteren door E. Schim mel te Jaarsveld. Geref. Kerken. Beroepen te Oud-Vosmeer J. Ozinga te Bennekom; te Zutphen H. Hummelen te Bedum. Bedankt voor De Lier door Dr D. K. Wielenga te Baambrugge. Wolfaartsdijk. Benoemd tot leden van het kiescollege der Neil. Herv. Kerk alhier in de vacatures C. Zweedijk, P. Castel en W. Meulenberg, resp. de heeren M. Loen, J. van der Schraaff, en L. Almekinders. Verschenen is de Catalogus van de Zaadteelt- en Zaadhandel van Firma D. J. v. d. Have. „Anti-Revolutionaire Staatkunde". Kampen, J. H. Kok. Aflevering 4 is het lezen en bestudeeren weer overwaard. Mr V. H. Rutgors behandelt de „coalitie"; Mr Dambrink richt een per soonlijk woord tot zijn geestverwanten, de Chr .Gereformeerden, die, naar zijn mee ning, anti-rev. georganiseerd behooren le zijn, wat ook onze meening is; trouwens in onze omgeving behooren de Chr. gereformeerden tot de meest vooraanstaanden in de Anti- Revolutionaire actie. Dr Doyeweerd ver volgt zijn reeks: In den strijd voor een Chris telijke staatkunde, terwijl do vragenbus be handelt de vraag: „Hoe is het anti-rev. stand punt tegenover de opheffing van het pro cessieverbod?" Naar men ziet: belangrijke en degelijke inhoud. Moge „A.-R. Staatkunde" een ruim debiet vinden! Ongelukken. Eergisteravond is Op het station te Amersfoort oen droevig ongeluk gebeurd. Mevr. R. uit Utrecht die met den trein uit Nijmegen kwam, moest voor Utrecht overstappen. Niet tegenstaande de frein reeds in beweging was, wilde mevr. B. met haar zes-jarig dochtertje nog instappen. Het meisje viel en geraakte onder de wielen. Zij was 0ogenblikkelijk dood. Mevr. B. geraakte tusschen het penen en den trein, waar door zij ernstig werd verwond. Zij is naar het ziekenhuis vervoerd, waar ook het lijk van het meisje is heen gebracht. Op de scheepswerf te Huihuizen (O.-B.) werd de 16-jarige R. uit Doornenburg zoodanig door een vallende plaat ijzer getroffen, dat hij onmiddellijk werd ge dood. Te Katwijk aan Zee is het 3- jarig kind van H. in een emmer met ko kend water gevallen en verbrand. Te Velp (Gld.) is de timmerman M. op weg naar zijn woning door de duisternis te 'water geraakt en verdronken. Het autot-onge 1 uk te Nij!- wegen. Inzake het drama van het auto- imobiel-ongeluk in de Waal, kan thans als vaststaand worden aangenomen, dat het hier moord en zelfmoord van den heer O- betreft. Dp 22-jarige Duitsche vrouw, die Zaterdagavond eenige uren na het ongeval op dezelfde plek in da Waal is gesprongen, is gebleken de vroe gere "dienstbode van den heer O- te zijn. Kort geleden was tusschen den heer O- en de Duitsche dienstbode het plan.gerijpt, om deze week samen te vertrekken naar Amerika. Alles was voor dit vertrek hei melijk in gereedheid gebracht. Wat er in de laatste uren van zijn leven is omgegaan in den heer O-, zal nimmer bc-kend worden, maar vermoedelijk heeft tenslotte de heer O- teruggedeinsd voor het feit zijn vrouw en kinderen onverzorgd in Nijmegen achter te laten. O. heeft de auto moedwillig in de Waal gestuurd, hetzij bij volle verstand, hetzij in een aanval van waanzin met de bedoeling allen bet leven te benemen. Mogelijk is het ook, dat hij aldus zijn vrouw en kin deren wilde dooden en zelf ontsnappen. Die Duitsche dienstbode is reeds Zondag morgen door de politie over de grens gezet op transport naar haar woonplaats in Duitschland. De moord op den makelaar Busch. Die anonieme brief, door den Commissaris der Amsterdamsche Cen trale Recherche vopr ©enigen tijd ont vangen en waarin mededeelingen wer den gedaan over den moord op den make laar Busch, bevatte ook een zinsnede waarin gezegd werd, dat de thans gear resteerde v. M- meer zou weten van den enkele jaren geleden gep] ©egden moord op mr Wijsman en den verleden zomer g'epleegden moord in de Die Riemerstraat te Den Haag'. Do Amsterdamsche recher che heeft zich toen. in verbinding gesteld met de Haagsche politie, die deze aan wijzing grondig onderzocht heeft- Uit dit onderzoek is gebleken, dat wat het mis drijf in de De Riemerstraat betreft, elk verband absoluut is uitgesloten. Die po litie meent nog steeds, dat degene; dien zij van deze misdaad verdenkt, zich ter zake van inbraak en diefstal reeds in ver zekerde bewaring bevindt. Tegen den hier bedoelden persoon zijn verschillende be zwarende dingen naar voren gebracht. Ten opzichte van den moord op mr Wijs man is nit het onderzoek tot heden toe niet gebleken, dat er eenig verband tus schen beide misdrijven bestaat. Het onder zoek der Haagsche politie wordt ten zeerste bemoeilijkt door het feit, dat de schrijver van den anoniemen brief zich niet komt aanmelden. Men zou hem dan kun nen vragen op welke gronden hij! den moord op mr Wijsman er bij betrokken had en zijd getuigenis zou misschien van groot gewicht kunnen zij'n. De instructie zal echter nog' meer feiten aan bet licht moeten brengen. Zooals de zaken nu staan, zijn verrassingen niet uitgesloten, daar vaii M-, nu hij eenmaal den moord op Busch bekend heeft, misschien wel meer zal loslaten. De Haagsche politie houdt dan ook geregeld voeling met de Amsterdamsche recherche. Vad. De Bekentenis van Van M.uy lwijjkIn verband met de be kentenis van den beklaagde v. M!. ver neemt de „Tel." nog het volgende; reeds 'Zondagmorgen verklaarde de gedetineerde aan den zielverzorger van het huis van Bewaring, dat hij zich zeer bezwaard gevoelde en dat hij daarover gaarne zou willen spreken. Hem werd aangeraden zich tot den rechter-commissaris te wen den, wat ook geschiedde. Eerst Maandag morgen begon Muylwijk in het kabinet eenige kleine feiten toe te geven en toen slotte bekende hij Busch op Vrijdag 22 October 1915 te zijnen kantore ontvangen te hebben. Aangaande eenige financiëele omstandigheden wond Muylwijk zich op en er ontstond ruzie. Muylwijk verklaarde zoo driftig geworden te zijn, dat hij Busch, die op zijn stoel zat, plotseling aangreep en op den grond wierp. De gedetineerde izeide, dat zijn tegenstander onbewege lijk bleef liggen. Later toen tegenargu menten werden aangevoerd, zeide hij, dat hij, als hij driftig is, geen meester meer over zichzelf is en dat het heel goed mogelijk was, dat hij Bosch hau gewurgd. Ook gaf hij toe, het geld van zijn slacht offer te hebben weggenomen. Het ge roofde bedrag was echter nog niet de helft van de som, die Busch bij zich zou hebben gehad en die door de politie op f12000 wordt geschat. Na den dood van zijn slachtoffer was van Muylwijk naar hij zeide radeloos en stopte tiet lijk in een kist, welke hij begroef. De wijze, waarop Muylwijk bekende, maakt duidelijk, dat hij hoopt dat het gebeurde als doodslag" en niet als moord met voorbedachten rade zal worden ge kwalificeerd. 1 De Scheveningsche moord zaak. Voor eenigen tijd gelukte het com missaris Kramer eenig nieuw licht te brengen in een oude moordzaak, n.l. den in Kerstnacht 1918 gepleegden roof moord op Gerrit v. d. Oever, wonende Nieuwe Laantjes te Scheveningen. De po litie heeft toen een vijftal personen ge arresteerd, als verdacht van dien moord. Zooals men zich zal herinneren, was de politie door een toevallige omstandigheid ter oore gekomen, dat er voor het huis van v. d. O- een boom gelegen had, die in den nacht van den moord gestolen is. Van de indertijd gearresteerde personen hebben vier voor den rechter-commissaris bekend den boom gestolen te hebben. Zij beweren echter met den moord niets uitstaande gehad te hebben en ook niets er van te hebben geweten. Tegen hen kon ook niets bezwarends worden aan gevoerd, zoodat de Justitie geen termen aanwezig achtte, hen langer in arrest te houden. Voor den vijfden verdachte liep het onderzoek echter niet zoo gunT stig af. Tegen hem. konden verschillende zeer bezwarende aanwijzingen ingebracht worden, zoodat een ernstig vermoeden bestaat, dat hij den moord gepleegd heeft. Men neemt aan, dat het voor-onderzoek voldoende bewijzen heeft opgeleverd, zoo dat met de openbare behandeling' kan worden aangevangen. Hrgerlijke baldadigheid. Te Roel of arendsveen hebben opgeschoten jon gelui, die nog al eens meer baldadig heden uithalen, de ergerlijke onbe schaamdheid gehad om Zondagavond de leuningen van de brug, die toegang geeft tot de St. Pancratiuszaal, alsmede de knop van de deur dier zaal met meststoffen te besmeuren. Het gevolg hiervan is ge weest, dat verschillende jongens, alsook enkele der heeren van de Patronaats commissie hunne handen en zelfs hunne kleederen hebben bevuild. Pseu do-onder off icier en. Vorige weck kwamen twee sergeants bij een rijwielhandelaar te Breda fietsen hu ren. Do handelaar gaf ze mee, maar zag ze niet op den aangegeven tijd terug. Den volgenden dag- werd ten politiebureele door een anderen rijwielhandelaar ge klaagd, dat een sergeant een oud rijwiel ter reparatie in zijn werkplaats had ach tergelaten en zoo lang een veel betere fiets had meegenomen met de belofte het stalen ros weer terug to brengen als de oude fiets was gerepareerd. Zoo waren er dus reeds drie rijwielen zoek. De re cherche toog op onderzoek uit en weldra bleek dat (wee onderofficieren getracht hadden twee fietsen te verknopen aan een smid te Dorst. De recherche stelde direct alle politiebureaux in Brabant in kennis met het geval en het mocht de Til- bmgsche politie gelukken de beide mili tairen aan te houden. 'Zij waren nog in het bezit der twee rijwielen, welke in beslag werden genomen en weer in hot bezit der resp. eigenaars konden gesteld worden. De heeren hebben hun serge anten-rol meesterlijk gespeeld. Het onder zoek heeft uitgewezen, dat zij zelfs in de Ohassé-kazerne zijn geweest. Zij droegen vrij behoorlijke uniformen, welke zij bij een uitdrager gekocht hadden. Eenige knoopen zaten met een lucifers vast, een bekende solclatentruc, weike bij een in spectie gaarne worden toegepast. De twee „onderofficieren" zijn verpleegden van het krankzinnigengesticht te 's Hertogenbosch, vanwaar zij wisten te ontvluchten. Thans zitten zij weer vast en overdenken hun kortstondige vrijheid. Typisch is het wel, dat heide krankzinnigen nooit in dienst zijn geweest. (D- v. N.-Br.) Inbrekers aan het werk. Reeds geruimen tijd scharrelden in de omgeving van Thorbeekegracht te Zwolle, nabij het kantoor en do opslagplaats van den A. B, T. B. ongunstig uitziende personen, die in die buurt overigens niets te maken hadden. Dat bezoek, waaraan verder geen aandacht geschonken werd, herhaalde zich de laat ste weken meer dan eens en achteraf ge zien, met de bedoeling om te inspecteeren de komst en het vertrek van het personeel, en do inrichting van het kantoor. Dinsdag avond 8 uur is het tot een overval gekomen. Drie gemaskerde bandieten drongen het kan toor binnen, gewapend met revolver en gum mistok, juist toen do heer L. C. Peters, kan toorbediende aldaar, zijn bureau verlaten zou. Hij trok z'n jas aan, om heen te gaan, toen hij menschen hoorde binnenkomen. Di rect daarna werd de kantoordeur opengegooid en (pt z'n grooten schrik drongen drie ge maskerde kerels binnen. De eerste sprong direct over het hek en riep: „Handen om hoog", terwijl no. 2 een revolver voor den dag haalde, die op den hoor P. richtte, en vergeefs trachtte het electrisch licht uit te draaien, want van het derde brandende licht bevond zich het contact achter in het lokaal. Automatisch voldeed do heer P. aan dat verzoek. De derde met een gummistok gewapend ging voor hem staan on riep: „Het geld of je leven". Eerst dacht de heer P. dat bet een grap was en zeide tot hen: „Er is tooh niets te halen". Moteoa gaf hij

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 2