eisblad" EN. Ne 84 Vrijdag 9 Januari !9%5 Stte Jaargang INTRE BstalaBd. BtoseiUrt. IËN IALE EN ADEN J VERVOLGD EN GERED. der Nederl. eisvereenigïng. Januari 1925, en Inboedel, 58 - GOES. [E PRIJZEN. Knecht ng gevraagd ime Schaapherder Dienstbode M e I s i e EN VAN ERHOOGING 68 60ES, Gemeenteraad van Goes. FEUILLETON. ANDOENING, st verkrijgbaar, en INDUSTRIE ARI-NUMKR 'an o. m. 't iet Centr. Bureau nsegracht 75, Dea sezending. irders ROSIER en op aan het woonhuis te Middelburg. verkoopeui 'afels, Stoelen, Spie- n, eiken Kast, groote iel met toebehooren, dito, Klok, Glas- Keuken- en Schuur- z. «TEN 3 KOOP: n in goede» staat ie Handkar.. Te bevragen by NDE te Rilland-Bath. j J. VOLKERS, itakersknecHnfc, Hoog reischte. DE PREE, Kgtmg- asplaat. [aart a.s. J. LINDENBERGH, ijk. woning beschikbaar. uishoudsfer, iOETER, Landbouwer, k. j Mevrouw MELOEN, WEINBECK, Avenue Rotterdam, iruari a. s. voor haar pers. netjes kunnende w«' oon. Brieven te adr - bovenstaand adres. Ve Zeeuw Brukkcrs-Exploitanten GOSTERBAAN LE COINTRE 60ES Bureaux: Lange Vorsts'.raat 68—70, Goes Tul.: Rwtodie no. 11; Adminislraiie no. 58 Postrekening No. 36000. Bijkantoor te Middelburg: Firma F. P. DHUIL L. Burg. Tel. no. 259 VERSCHIJNT ELKEN WERKDAG. Abonnementsprijs: Per 3 maanden, franco per post, f3.— Losse nummersf0.05 Prijs der Advertentiën: 1—4 regels f 1.20, elke regel meer 39 et. Bij abonnement belangrijke korting. „Bartiméus". Met visiendelijken dank ontvangen van de Chr. Zangvereeniging „de Lofstem" te Nieuwdorp f 14,25. Wij blijven Bartiméus dringend aan bevelen, daar wij in de noodzakelijkheid komen een scliool te bouwen. DONNER Sr. uoes, Jan. 1925. Electrificatie. Verbouwing vakschool. (jeen benoeming bij den Keurings dienst. Gisteravond vergaderde de Gemeente raad van Goes. Allen aanwezig. Voorzit ter de Burgemeester. Deze opent met voorlezing van het gebed en houdt daarna, een toespraak, waaraan wij het volgende ontleenen: „Ik spreek mijn beste Wenschen uit voor de Raadsleden en hun gezinnen en wenseh hun voorspoed in hun Werkkring, lk hoop, dat 1925 voor de gemeente Goes en hare ingezetenen in alle opzichten gunstig mag zijn. In dit jaar zullen belangrijke punten naar voren komen. Ten eerste het uit breidingsplan, dat ingediend is. En dan zal den heeren uit een communiqué in de bladen gebleken zijn, dat 'B. en Wl trachten de electrificatie van Goes mo gelijk te maken. Deze pogingen zijn in 'twerk gesteld, gezien het rapport der Prov. commissie voor de middengroep inzake de electrificatie en gezien de plan nen van enkele particulieren tot electri ficatie van hun perceelen. B. en W1. hebben zich daarom gewend tot Gedep. Staten. Eveneens tot enkele deskundigen, en wel 'met de vraag welke de kosten van electrificatie zouden zijn. Een bespreking met de commissie voor de middengroep is toen gevolgd. Binnen korten tijd zal dan ook kunnen worden tegemoet gezien een rapport omtrent de electrificatie van Goes en een schema omtrent de mogelijkheid van stroomlevering aan omliggende ge meenten op Zuid-Beveland. Ik meen, dat deze mededeeling wel goed is voor licn, die pogingen doen electriciteit in hun perceelen aan te brengen. Ik hoop, dat de besprekingen in dit jaar op aangename wijze zullen mogen ver- loopen en dat er zal zijn een waardee ring van anderer meening. Dhr. van Melle, als oudste Raadslid, zegt hartelijk dank voor de uitgesproken goede wenschen. Spr. wenscht den Bur gemeester gezondheid en kracht ioe om ononderbroken met lust en ijver zijn werkzaamheden te verrichten. Spr. hoopt eveneens op een aangename samenwer king tasschen voorzitter en Raad entus- schan de Raadsleden onderling. Nu werd aangevangen met de behande ling der punten van de agenda. Ingekomen stukken. Behalve de reeds vermelde, waren nog ingekomen: Diverse berichten van aanneming be noeming of herbenoeming "in verschillen de commissiën of besturen. Verzoek van Gedep. Staten tot wijziging van het raadsbesluit dd. 18 D'ec. 1924, betreffende rooien van hoornen. God. Staten vragen opgave aan wie en voor welken prijs do boomen zullen wior- den verkocht, dan wel of misschien open bare verkoop volgt. De voorz. zegt, dat R. en W'. de boomen aan den meestbie dende wilden verkoopen, evenals den vo- 7) o WillcKi deed nog een stap achteruit'. „Staan blijven, zeg ik je!" schreeuwde do withoed; en vooiuit springende, greep hij Willem in de borst. Dat was juist, wat deze gewild had. Zoolang die vuist met het schietwapen buiten het hei-eik van zijn band was, moest hf voorzichtig zijn. Hij geloofde wel niet, dat de vreemde werkelijk zou vuren; maar men kon toch nooit weten. De kranten maakten bijna eiken dag melding van. een moord en men had maai- zoo'n voor niets terug deinzend individu te treffen. Met de bedoeling, zijn tegenstander in den waan te brengen, dat hij bang was <m hem tot onvoorzichtigheid te verleiden, had Willem een paar passen rugwaarts ?<*iaan. He Hst gelukte. De man met het wapen had den vei- hgen afstand niet bewaard, maar was vooruit gesprongen en had hem aange grepen. Nu dan j.Aul Laat los! Laat los, schoft!" Bliksemsnel had Willem de gewapende hand gevat en deze met kracht omge- wrongen. Tegelijkertijd duwde hij den Vreemde met zulk een blijkbaar gemak ^hieruit en tegen den muUr aan, dat rigen keer, Wat toen door God. Staten is goedgekeurd. Nu is gebleken, dat hoog ste inschrijver voor de boomen is A. Okké, voor f 620. B. en W. stellen voor hem de boomen tegen dien prijs te ver koopen en dit Ged. Staten te berichten. Goedgevonden. Verbouwing vakschool voor Meisjes. (B. en W. stellen voor, naar aanleiding van gehouden besprekingen, de voor waarde omtrent do belasting met hypo theek van de eigendommen der vereeni- ging „Ambachtsschool", te doen verval len, waarmee do fin. com. zich nu vcr- ,'eenigt.) Dhr. v. Poelgeest zegt, dat er geen zot e r h e i d is, dat de Minister de zekerheidsstelling niet zal goedkeu ren. Het voorstel der fin. com. was zoo rationeel. Als men iets doet voor iemand die geen geld heeft, eischt men toch borgstelling. Die voorz. zegt, dat de In- spectrice van het Nijverheidsonderwijs heeft medegedeeld, dat de minister be doelde hypotheek niet zou goedkeuren. Dhr Labrijn betreurt ook zeer, dat er geen absolute zekerheid is. We weten niet, Wat er gebeuren zal, als het de vereen, eens minder gunstig ging. Is er geen 'doen aan, absolute zekerheid omtrent 's ministers meening te krijgen.? Dhr v. d. Bout zegt, dat' bij het doen dezer pogingen de kans bestaat, dat de minister lieelemaal geen vergunning tot verbouw geeft. Dhr v. Bommel v. Vloten bevestigt dit. De toestemming voor dezen verbouw is reeds met zoo groote moeite verkregen. Als de Raad nu nog meer moeilijkheden in den weg legt, bestaat de kans, dat de minister de vergunning alsnog weigert. Dhr Labrijn wist daarvan niets. Gehoord deze mededeelingen, gaat Spr. volkomen accoord met het voorstel van B. en W. Dhr Crucq vraagt naar d'e kosten. De voorz. zegt, dat de huur verhoogd wordt Dhr v. Poelgeest blijft tegen het voorstel. Overigens allen voor. Benoeming van een scheikundige aan den Keuringsdienst van Waren. 'Alvorens tot deze benoeming over te gaan, gaat de zitting over in een met gesloten deuren, welke van half 9 tot kwart over 10 duurde. Na heropening vraagt dhr v. Poelgeest het woord. We hebben 28 Aug. in den Raad behandeld een voorstel van den Directeur van den Keuringsdienst aan gaande deze vacature. Er was geplaatst een oproep op 'n salaris van f 3400-f 6000. Er waren 25 sollicitanten gekomen. De Di recteur zei toen dat het menschen waren, die geen ervaring hadden en 'te jeugdig waren, om als wïid. Directeur op te treden. Dit weet de Directeur aan het te laag salaris. Hij vroeg toen het aan- vangsalaris met f 600 te verhoogen. Diaar- op is opnieuw geadverteerd. En nu is opgemaakt een aanbeveling. Maar het type van de sollicitanten is hetzelfde als in Aug. De menschen, die ervaring hebben, staan niet op deze aanbe veling. Dus voor de verhooging van f 600 is voor deze aanbevolenen geen motief. Deze aanbevolenen vallen onder de oude categorie. Daarom stelt spr. voor de aan beveling terug te zenden, opdat B. en W. ■met den Directeur nader overleg plegen. Men kan dan deze personen weer aanbe velen, maar op het oude salaris öf men schen jnet ervaring voordragen op het lioogere salaris. Verschillende heeren ondersteunen dit voorstel. Het wordt aangenomen met 11 'tegen 2 st. (te gen dhrn. Stieger, v. d. Bout). deze op slag begreep, met iemand van buitengewone lichaamskracht te doen te hebben. „Ik zou je raden, niet om hulp te roe pen", zei de jonge Beijei-s op bedaarden 'toon; „als je 'tdeed, zou je me dwingen je de keel dicht te knijpen, zooals ik liet verleden winter een volwassen jongen wolf heb gedaan. Je hebt gemerkt, dat ik met mijn korte heenen harder loopen kan dan jij met je lange. Probeer daarom niet, weg te loopen, terwijl ik dit gevaar lijke ding de tandjes uittrek. Ik ben geen vechtersbaas; maar een poging tot ont snappen zou je slecht bekomen." Met een gezicht, niet meer rood van woede, maar wit van angst, zag de lange man lijdelijk aan, hoe Willem, de vier patronen, die de cylinder van den re volver bevatte, er uit haalde en wegwierp. Lieden van groote woorden zijn maar zelden lieden van groote daden. 'Als de nood aan den man komt, krui pen zij als een slak in hun huisje en als' een schildpad onder hun schaal. Zoo'n woordenheld was de withoed. Bewegingloos en zonder een kik te geven liet hij toe, dat Willem Beijers hem ontwapende. „Pak aan!" zei deze, hem den van patronen ontdanen revolver teruggeven de; „pak aan en steek in je zak!" Werktuigelijk stak de man het onge vaarlijk gemaakte wapen in den zak. „Bn nu zou ik wel eens willen weten, Rondvraag. Dhr. v. Bommel v. Vlo ten vraagt naai' aanleiding van de me dedeelingen van den voorzitter over de electrificatie of het wel goed is, dat de electrificatie-plannen voor Goes ontwor pen worden door de Commissie-Welle- man, die slechts in verwijderd verband staat tot Goes. Spr voelt meer voor een commissie uit den Raad, die dan samen werkt inet de commissie-Welleman. Aan vankelijk achtte Spr. het nog beter, dat de gasconnnissie deze zaak had ter hand genomen. Maar nu deze zaak eenmaal anders is geloopen, stelt Spr. voor dat Bu en W. He commissie-Welleman ver zoeken in hare vergaderingen over de electrificatie van Goes do gascommissie uit tc noodigen. De voorz. antwoordt, dat het de bedoe ling was, voeling te houden tusschen de commissie-Welleman en B. en W. Maar liet idee-v. Vloten acht spr. niet kwaad. Dhr Stieger zegt, dat het ook de mee ning der gascommissie was, dat zij de electrificatie moest bespreken. Een extra vergadering was reeds uitgeschreven. Maar de zaak nam toen een anderen, loop. Spr. geeft echter de verzekering dat de geheele gascommissie met het voorstel-v. Vloten accoord gaat. En ook de commissie-W,elleman zal er wel geen bezwaar tegen hebben. Dhr Vienings zegt, dat zoolang de Prov. Staten het genomen besluit van 1917 in zake de electrificatie niet intrekken, van daadwerkelijke electrificatie door ande ren dan de provincie, wel geen sprake zal kunnen zijn. Deze zaak zal dan ook in den breede op de extra-vergadering der Staten moeten behandeld worden. Spr. vraagt, of het geen daad van wijs beleid is, als Goes zorgt voor een eigen, gereedliggend plan, waarmee het dan, zoodra noodig, voor den dag kan komen. De voorz. waarschuwt tegen het gevaar dat er dan twee plannen komen. En dat kost geld. Dhr Vienings acht het voor Goes toch van belang een eigen plan te hebben. De drang uit de burgerij wordt sterk. Dhr v. Poelgeest is het daarmede eens. daarom betreurt spr. dat B. en W. 'een anderen weg zijn opgegaan. De com missie-W elleman beschikt over geen geld middelen van beteekenis. De gemeente Goes had haar eigen plan kunnen laten maken en de kosten daarvan zelf beta len. Nu dé zaken echter zoo geloopen zijn, is het beter nog niet. meer verdeeld heid teweeg te brengen. Dhr v. Vloten achtte ook een eigen plan beter. Maar het is nu het beste, voeling te houden tusschen gascommissie en commissie-Welleman. Dhr v. d. Bout zogt, dat 'het de be doeling is, een onderzoek in te stellen, of liet mogelijk is, voor Goes een centrale te stichten en pas in de tweede plaats of ook omliggende gemeenten elec triciteit zouden kunnen afnemen. De Raad aanvaardt daarna met alg. st. het denkbeeld v. Vloten. De voorz. acht het wenschelijk, dat We in do toekomst krijgen één lichtbedrijf en geen twee concurreerende bedrijven (gas en electriciteit). De noodige spoed met de rapporten is toegezegd. Daarna sluiting. Het mond- en klauwzeer in Zweden. Het mond- en klauwzeer, dat, gelijk wat je vóór hebt met die nalooperij. Nee, zet nu maar niet zoo'n onnoozel gezicht. Ik heb bovenst beste oogen man; en ik heb goed gezien, dat je bij juffrouw Pape gaai uit de deur gekomen bent en gewacht hebt tot ik ook naai' buiten kwam,"om me vervolgens op de hielen te blijven." „Nu", zei de withoed, „als je 'tdan we ten wilt, juffr. Papegaai is een tante van me. Toen ik vanavond bij haar kwam, was ze half gek van benauwdheid voor jou. Je had haar gedreigd, zei ze, en haar zoo valsch aangekeken, dat ze de deur voor je neus had dichtgeiworpen, vreezende, dat je wat kwaads in den zin had." „Praatjes", zei Willem; „ik zei de juf frouw, dat ik mijn. zuster wou bezoeken." „Ja", wierp de withoed tegen: „met zoo'n smoesje kan de grootste schurk wel binnen trachten te komen. In ieder geval vertrouwde de juffrouw het zaakje niet, en....." „De juffrouw! De juffrouw!" viel Wil lem hem spottend in de rede: „Tante, wil je zeker zeggen?" De withoed heet zich op ae lippen. „Nu, tante dan", verbeterde hij. „Tante wou, dat ik mij overtuigde, dat je de broer van juffrouw Beijers waart en om dat uil te vinden liep ik je na." „Dat ik de broer van juffrouw Beijers ben, wil ik je dan nu nog eens uitdrukke lijk verzekeren; en ik wil er bij zeggen, dat ik besloten ben, over haar te waken, men weel, in Zuid-Zweden woedt, neemt verontrustende afmetingen aan. Dinsdag zijn niet minder dan 20 boerderijen be smet verklaard, 782 koeien en meer dan 400 varkens werden afgemaakt. Dp re geering heeft een kabinetszitting gehou den, teneinde middelen te beramen om de epidemie te stuiten. Het afslachten van het vee en varkens in de besmette contra wordt echter te kostbaar, zonder dat het volledig resultaat heeft. Drie eigenaars der voornaamste veestal len met elk tusschen de 200 en 300 melk koeien ter waarde van ruim 21/2 ion heb ben verzocht, dat het. afslachten van een geheele haard zal gewijzigd worden in een strenge isolatie gedurende zes maanden met de kans, dat enkele dieren door een juiste - behandeling behouden kunnen blijven. .De epidemie verspreidt zich naar het schijnt ook onder de men schen. Op een boerderij zijn drie kinderen door het. mondzeer aangetast; waarschijn lijk door liet 'drinken van melk van be smette koeien. De schuldkwestie. De Daily Express verneemt uil Parijs „uit bevoegde bron", dat Clémentel aan Churchill medegedeeld heeft, dat Frank rijk bereid is, steeds evenredige beta lingen aan Engeland te doen, wanneer het Amerika betaalt. Frankrijk wil zijn schuld van 623 millioein pond sterling binnen tachtig jaar afdoen, 11a eerst een mo ratorium van tien jaar gehad1 en vervol gens tien jaar lang een half procent rente betaald te hebben. Daarna zou het 1 pet. plus amortisatierente betalen. Dlit zou liet mogelijk maken do Engelsche inkom stenbelasting met een halven stuiver in het pond te verminderen. Korte Berichten. Do ClevelandLijzersmelterij tc Wol verhampton heeft besloten haar bedrijf stil te zetten, waardoor 600 man werkloos zullen worden. Als reden wordt opge geven de hooge productie-kosten ten ge volge van plaatselijke en rijksbelastingen en hooge premies voor de rijksverzeke ringen tegen ziekte en werkloosheid. Het Rhymney-dal in Zuid-Wales wordt ernstig bedreigd door een gelei delijke verzakking van het gebergte erom heen, dat ondermijnd is door bronnen en overstroomingen. Men is bang, dat de treinen spoedig niet meer zullen kun nen loopen en gas- en waterleiding ver nield zullen worden. Honderdtwintig dui zend menschen hebben op het oogenblik in het dal hun woonplaats. In verschillende plaatsen van Zuid- Rusland zijn stakingen en onlusten uit gebroken, die niet alleen een econo misch, docli ook een politiek karakter zouden dragen. De arbeiders eischen de staking van den graanuitvoer. De re geering heeft soldaten naar het stakings- gebied gezonden. De leiders der delegaties op de in- tergeallieerde financieele conferentie te Parijs hebben een officieuse bespreking- gehouden om het schema der werkzaam heden vast te stellen. Tusschen de Amc- rikaansche en de Engelsche delegatie zou overeenstemming bereikt zijn. De regeeringscrisis in Duitschland is nog niet beëindigd. Men verwacht echter, dat Marx hecTen in zrpi pogingen, zal slagen en morgen de regeeringsverkla- ring zal afleggen. zoolang ze in de stad woont", hernam Willem; ,,en wee hem, die het waagt, mijn zuster een haai' te krenken!" Onder het uitspreken der laatste woor den, deed de jonge man onwillekeurig teen stap vooruit. Zijn dreigende oogen zagen strak in die van den withoed en deze drukte zich Vaster tegen den muur aan. „En nu goeden avond .mijnheer!" Willem draaide den withoed den rug toe en haastte zich terug naar den dokter. Een kwartiertje later zat hij op do l'iets, trappend uit alle macht ooi den verloren tijd in te halen. 1 Hoe meer hij over zijn ervaringen van den avond nadacht, boe duidelijker het hem werd, dat er iets met juffrouw Pape gaai niet in orde was. Zij en de withoed stonden tot elkaar 'in betrekking. Maar wat voor betrekking was dat en wat bedoelden ze? Verkeerde zijn zuster erdoor in gevaar? En zoo ja, wat kon men met haar voor hebben Willem stond voor een raadsel, flat hij niet kon oplossen. 't Gebeurde maai' zelden, dat er des 'avonds in de kerk van het dorp licht brandde; men had nooit avonddienst. Veertien dagen na het avontuur van Willem Beijtens in de stad straalden echter Zelfonderzoek. Ontwaakt gij's morgens met pijn ia den rug? Hebt gij donkere zwellingen onder de oogen? Zijn de enkels en handen gezwollen? Is de urine bewolkt., zanderig of brandend? Gescliicdt de loozing te vaak of te weinig. Zijn uw ledematen beverig en rheumatisch, vooral bij ruw en vochtig weer? D°ei uw ruS ^eer, als gij bukt of opstaat? Hoedt u bijtijds; laat. Foster's Rugpijn Nieren Pillen een nierziekte voorkomen; spoedige behandeling is het eenige be trouwbare voorbeh oedmiddel Verwaar loozing kweekt al le dikwijls blaasontsteking, waterzucht, rbeumatiek, steenvorming en urinezuur-vergiftiging. Hoewel Foster's Pillen zelfs bij deze latere verwikkelingen baten, is het ver standiger om dit speciaal niergeneesmid del tot voorkoming van nierziekte te ge- biuiken. Verkrijgbaar in apotheken en drogist zaken a 11-75 per flacon (geel etiket met zwarten opdruk). (26? De 'oppositie in Italië heeft zich iri een manifest tot het land1 gewend. Gisternacht zijn opnieuw in Opper- Baden evenals in een gedeelte van Zwitserland, vrij 'hevige aardschokken Waargenomen, die met een onderaardsch gc-rommel gepaard gingen. Het felst werd de aardbeving waargenomen in het 'kan ton Waadt, Aargau en in de meest© plaatsen van het kanton Bazel. Uit Lu- zern en Solothurn worden eveneens aard schokken gemeld. Woensdagochtend is een watervlieg tuig, dat le Friedriclishafen was opge stegen, bij Lindau in het Bodonmeer gevallen. Een van de vliegers werd ge dood, dè andere gewond. Het vliegtuig werd geborgen. In Zweden zijn sedert 1913 de huis huren 86 pet. gestegen. In het laatste jaar stegen ze 4V2 pet. Dc Regeeringsbe stelling aan een Britsche vliegtuigen- fabriek. Door den heer Ter Hall zijn aan den Minister van Marine de volgende vragen gesteld 1. Is liet juist, dat vanwege de Neder - landsche marine ten behoeve der nieuwe kruisers bij de Fairey Vliegtuigenfabriek in Engeland een bestelling geplaatst is op "vier watervliegtuigen van het dubbel- drijver-type 2. Zoo ja, wil de Minister dan mede- deelen, welke redenen aanwezig waren, dat de Nederlandsche vliegtuigennijver heid, die, naar veler meening, m staat geacht wordt, zichmet de beste der huitenlandsche fabrieken te meten, bij deze belangrijke bestelling voorbij werd gegaan en een Nederlandsche Regeerings bestelling aan een Britsche fabriek werd gegund? 3. Is het gerucht juist, dat de opdracht, aan bovenbedoelde Fairey-fabriek gege ven, de bestelling is, welke aanvankelijk geplaatst werd bij de Nederlandsche Vlieg tuigenfabriek, welke hestelling echter werd geannuleerd, toen het eerste toestel der serie van vier niet aan de gestelde eischen voldeed de ramen van het kleine kerkje als gloeiende schijven in de duisternis van den avond; en vele dorpelingen richtten, hun kalme schreden naar het gewijlde gebouw, niet, zooals gewoonlijk, om een predikatie te hooren, maar om te luisteren naar een spreker, die oen rede zou Jam den over de Middernachtzending. Sommigen der kerkgangers hadden van een Middernachtzending npoit gehoord. Anderen wisten wel, dat er een arbeid onder dien naam bestond, maai- wat die eigenlijk bedoelde en hoe die verricht werd, wisten ze niet. Geen belangstelling -dreef de dorpenaren dan ook kerkwaarts, maar nieuwsgierig heid. Middernachtzending? Zou dat een soort zending wezen, die 's nachts werd ver richt? En zou men hier, op het rustige dorp, waar 's nachts alles sliep, met die Middernachtzending iets van doen kunnen hebben? I i De dominé had gezegd van wel; en hij liad de gemeente met kracht opgewekt, die spreekbeurt voor de Middernachtzen- 'ding trouw bij te wonen, opdat men .beter gewapend zou komen te staan tegenover een kwaad, dat heeten mocht „een pestilentie, die in de donkerheid Wandelt", en dat zijn prooi zocht tot. in den boezem onzer Christelijke gezin nen toe. 1 - (Wprdt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 1