tenlezerJi Stasi oei! als li SERRABEHS Donderdag 8 Januari 19%5 Slle Jaargang VERVOLGD EN GERED. Buitenland. irtij droge ISusterd, top een groote Hit, een Knecht ing Sla; evraagd, bS inke Dien»tb°o L%'# Tegen slapeloosheid, Overspanning, Gejaagdheid, Prikkelbaarheid en Examenvrees, gebruikt m«n d® Zenuwstillende en Zenuwsterkende Wlijnhardt's Zenuwtabletten A 47, Kervel 81, fle- 26—156, Boerekool 25 c., alles per rallen. E. M. van ïck, z.; C. M. M. Daane—Vreke, tik—Rijke, d. louisius Theodoras en Anna Catkariaa jaar. z. v. Pieter den terbeem te Kat ten - Amelie Constance luwe van 'Johannes Land D;ec. 9, Nicolina Ma- Inke en Leintje Za~ i Adriaan, z.v. Wiil- de-Witte. Wisse, 43 j., vr. WEERBERICHT. in den ochtend edeeld door het tuut te De Brit. tand 778.4 te Ren te Isafjord. den avond van 8 Lelijk krachtige, ove- -alike westelijke tot ig tot zwaarbewolkt, of geen neerslag, rachts, overdag iets aveeistraat, gem (Oonöeröag) uw| pkoopen in de ATERIE „MODEKNE" I brdstrsat, frtiddeSiiurgj koop gevraag® ïi en Witte Wezels,I sra, na 6 uur Gortstraall FLIPSE, Middelburg. »Se Pakhuizen, zeer [>r autogarage of timmer] enz. Te bevragen bijl S, Nieuwstraat 31, Goes] koop aangeboden tieke tweedeiirsliasi legd beeldhouwwerk, tt letter Y, Bureau van dit oes. TE KOOP: ie en in rjoedein staatj lijnde fiaiidkar, lillijk. Te bevragen (E LINDE te Rilland-Batl TE KOOP: TE KOOP: 3UWER, Koudekerke. koop of in ruil: ^ulendragend Paard. Stal Bellingstraat, Midi TE KOOP: vare Olmeboomen, n een partij ROTTIER te Bieeelioge] gegarandeerd vertroufll iverker. S. BOON, Molt'j n St. Joosland. bij J. VOLKEBSJ older. aart onende Boerenk"®® I bij A. BRUINOOGE, Biezelinge, Evers#] degelijk Jong",e,,sCJ h beleefd aan als 20 jaar. aan 1 4oes. ar. Brieven 011 het Bureau van dhandel, GOl^, vraH STMA, Biggekerke, s. Mei j, rv., van goede g^ Baikkers-Expioitanten OOSTBRBAAN LE COINTRE GOES Bureaux: Lange Vorstslraat 68—70, Gees Tel.: Redactie no. II; Administratie no. 58 Postrekening No. 36000. Bijkantoor te Middelburg: Firma F. P. DHUIJ.. L. Burg. Tel. no. 259 De Zeeuw VERSCHIJNT ELKEN WERKDAC. Abonnementsprijs: Per 3 maanden, franco per post, f 3.—- Losse nummersfO.Qi Prijs der Advertentiën: t—4 regels f 1.20, elke regel meer 3# et Bij abonnement belangrijke korting. HET JAAR 1924. (Vervolg.) Nemen wij nu Italië en Rusland even in het vizier. Zij liggen wel ver van elkaar, en verschillen van malkander in ieder opzicht. Toch ligt er zelfs in de meest tegengestelde verhoudingen dezer beide landen nog een enkele trek van overeenkomst. Beide volken dragen dan trek naar vrijheid en machtsoefening in bun binnenste om; beiden drinken met wellust uit den beker der revolutie. Doch do uitwerking is verschillend. Rusland aanvaardde de „zegeningen" van het bolsjewisme, en Italië koos zich het fas cisme bot heer. Het bolsjewisme, geboren uit wrevel tegen het Tsarisme, verplaatste de macht van do grootvorsten en kapitalisten naar do onaanzienlijken en minst bedeelden. Het fascisme, geboren uit reactie tegein de oppermacht der revolutionairen en ra dicalen van het. Russische soort, greep «aar het ideaal van het beschermde ko ningschap en de aan diens gezag onder worpen revolutie. En beide machten zijn aanvankelijk ge slaagd, Rusland door duizendvoudige bloedvergieting, Italië door gevangenne mingen en terreur. Doch dit was slechts aanvankelijk. Zoolang Lenin leefde bleef Rusland rus tig, e* tot nog toe hield ook Mussolini Italië in bedwang. Maar Lenin is dood en Trotzky viel in ongenade bij zijn op volgers. En ook Mussolini loopt gevaar zijn invloed te verliezen, allereerst over zijn eigen zwarthemden, maar ook over zijn vijanden. In beide landen mokt men of verzet zich metterdaad. Het rechte komt men niet be weten; doch benijdenswaardig schijnt het er niet. O ja, er is een depu tatie van Engelsche en Nederlandsche werklieden geweest die, opgetogen terug gekeerd, een schitterend rapport, hebben uitgebracht. Zij gelooven werkelijk, ook de Nederlandsche deputaat Fimmen! dat het Bolsjewisme voor Rusland heil zaam is geweest, en dat men het in andere landen ook maar hebben moest; doch nie mand hecht veel waarde aan de geest driftige vertoogen dezer misleiden. Waar zooveel Russen zelf zich zeer ongunstig uitlaten over den toestand, de Russische machthebbers zeiven steeds meer van hun beginselen moeten prijs geven, en zelfs Trotzky, de vader van het bolsje- wisme, om zijn gematigdheid uit de synode geworpen is, kan niemand gelooven dat er uit zulk een chaos van tweedracht en tweespalt nog iets goeds kan voort- kome». Het militarisme heerscht er ge weldiger dan ooit. Indie* hierin geen verandering komt, staat Rusland aan den vooravond eener nieuwe revolutie, die wel eens zou kun nen leiden tot herstel van het Keizer schap. Want inderdaad, wie weten wil hoe een volk gedemoraliseerd, zelfs gemilita riseerd, en economisch geru-ineerd wordt, die ga naar Rusland en zie daar de vrijheid ondergaan in gruwelijke slavernij. In Italië gaat het weer anders. Daar is Mussolini er in geslaagd de revolutionai ren ten onder te brengen. Wapengeweld, vernieling, brandstichting, vrijheidsberoo- ving, skupmoord en moord zijn de mid delen, waardoor zijn zwartkielen de orde FEUSLLETOM." 6) -K>_ Ongeveer tien minuten verliepen; toen kwam Keetje terug. „Nu' zei ze, „goed dat ik maar naar beneden ging. De juffrouw is half bewus teloos van hoofdpijn. Zo ligt op een divan, met het hoofd in een kussen, en had daardoor de schel niet gehoord. Ik vroeg, waarom ze jo toch zoo gek ontvangen liad. 0r was, zei ze, vanmorgen, toen w alleen thuis was, iemand aan de deur geweest met loten. Toen ze geen lot wou knopen werd de man nijdig. Die juffrouw lad hem in staat geacht, haar te lijf te gaan «n wist van angst niet, wat ze beginnen zou; maar gelukkig kwam juist 4e groenteboer. Juffrouw Papegaai vloog 4en zich in do kamer bevindenden indrin ger voorbij en riep do hulp van den groen- tonboer in; doch eer deze van zijn "kar gekomen was en zijn paard vastgebonden had, was de loterijagent al naar buiten gekomen. Hij had zich echter niet ver wijderd zonder de juffrouw een dreigen den blik toe te werpen. Het geval heeft baar van streek gebracht en hoofdpijn bezorgd. Zooeven, toen jij aanbelde en 4e juffrouw je open deed, meende ze den jotenman te herkennen. Vandaar haar bangheid en het toeslaan der deur. Je iraag naar mij had ze voor een smoesje van oen brutalen vent gehouden, om maar weer binnen te komen. Het spijt weten te handhaven. Doch nu ondervindt hij dat dergelijke knevelarijen den volks geest niet in den band kunnen houden. Bijna de gansche pers is nu legen hem. Zij kweekt een geest van verzet, waartegen zelfs de strengste maatregelen, als onder anderen het sluiten van een aantal dag- blad-bureaux en dagblad-drukkerijen, het vernielen van persen en machines en het verbranden der gebouwen, niets vermogen. In de Kamer heeft zijn woord nog groot gezag. Hij heeft daar oen dezer dagen een redevoering uitgesproken, waar in hij door zijn groote welsprekendheid onwoorden wist te imponeeren. Hij zeidc dat hij zijn pogingen tot normali satie van het landsbestuur zou voort zetten en voegde er aan toe dat indien het fascisme een vereeniging van boos wichten is, zooals men beweert, hij zelf de chef van deze misdadigersbende is. Toen hierop een motie van wantrouwen tegen hom en zijn mede-ministers werd ingediend, was de bestrijding zijnerzijds er van zoo heftig, dat de voorstellers de ïnotie introkken. Na de Kamerzitting werd onder Mussolini's voorzitterschap een con ferentie gehouden, waarin tot zeer straffe maatregelen besloten werd, o. a- mobili satie van de spoorweg-militie, verster king van de spoorwegen- en stations bewaking; stuiting van alle verdachte bij - penkomsten, alles ter verzekering van de nationale veiligheid! Net als in Rusland! Doch ook van deze actie mag de vraag gelden: wat zal daar te eeniger tijd nog eens uit voortkomen! Intusschen gaat de Koning voort de vriendschapsbanden met andere vorsten huizen nauwer toe te halen. Met de Koningin bezocht hij de hoven te Madrid en te Londen. Wat dit laatste betreft, daarin heeft hij gelijk; immers Engeland heeft, door zijn bezit van Gi braltar en door zijn steenkolen, die Italië niet missen kan, het lot van dit land in handen. Het wekt verwondering dat deze trouwelooze vorst het verbond met de beide keizers van Midden-Europa, van welke een zijn aartsvijand was, zoo lang heeft volgehouden. Een valsch spel van vele jaren. liet geschil met Griekenland, om een kleinigheid: een moord op een Italiaansch onderdaan, liep feitelijk op een nederlaag voor Italië uit. Het beslag op Corfu moest al heel spoedig worden opgeheven. De mogendheden hebben hem duidelijk ge maakt dat deze sleutel op do Adriatische Zee aan Griekenland behoorde te ver blijven. Omtrent de overige landen kunnen wij kort zijn. Spanje bleef ook in dit jaar bakkeleien met Marokko, en was daarbij niet aan de winnende hand. Ook in dit .land is een soort fascisme aan het bewind, al berust althans in naam nog alle gezag bij den Koning. Eenige generaals zorgen er voor de orde; en Riveira speelt er de eerste viool. Do vader van den Koning werd indertijd ook door een generaal Priim op den troon gebracht, en raakte er kort na diens gewelddadigen dood af. Hoe zal 't met hem worden? België beging een prijzenswaardige on- onvoorzichtigheid tegenover Frankrijk, toen de Kamer het fractaat met genoemd haar vreeselijk, dat ze zoo zenuwachtig geweest is en ze vroeg me of ik Y bij je verontschuldigen wou." „Zood Hm! Ik kon anders niet vinden, dat cie juffrouw Papegaai er zoo zenuw achtig uitzag, zooeven. Ze zag er eer uit om me te verscheuren, dan om voor me op den loop te gaan. Afijn, we zullen de waarheid van haar verhaal maar aan nemen. En die weggaande meneer van zooeven; heb je daar ook naar ge vraagd?" „Maar jongen, ben je mal! Ik zal de juffrouw er rekenschap van vragen, wie ze bij zich ontvangt! Stel je voor!" „Nou, dan niet!" gaf Willem ietwat 'geprikkeld terug. „Maar ik moet naar den dokter, die wel zoo ongeveer terug zal zijn. Nog wat aan vader en moeder 'te zeggen? Niks als de groeten; en Zater- jdag thuis, hè? Nou, Kee, tot ziens." Drie schreden was Willem de trap af; toen keerde hij zich pLots om, sloeg zijn arm om het middel van zijn zuster en fluisterde in een opwelling van broeder lijke bezorgdheid: „Keetje, zeg het mij (dadelijk als je iets merkt wat niet in orde is, hoor! Ik kom af en toe eens kijken ook!" Speefech als vroeger thuis, sloeg Keetje haar broer tegen den wang. „Als ze aanstalten maken om mij op te eten, zal ik je hulp inroepen; dat beloof jk je; en dan kom jij net als de broer van mevrouw Blauwbaard om mij te ver lossen, wat?" „Opeten zullen ze je niet", zei Willem, land verwierp, ten gevolge waarvan het ministerie aftrad. Nooit zal België, althans het Vlaamsche deel, vergeten dat Frankrijk in 1830 Bel gië heeft willen inlijven of, in zacht Duitsch gezegd „annexeeren", of in valsch Oostenrijkscly uilgedrnkt, „bezetten". Economisch staat 't met onzen Zuider- buurmau nog niet best, omdat het een groot leger, veel te groot voor zijn krach ten, op de been houdt. De betrekkingen met Nederland schijnen beter te worden, al is do Wielingen- quaestie nog niet opgelost. Oostenrijk gaat geleidelijk voort zich te herstellen van de slagen door den wereldkrijg hem toegebracht. Dank vooral den arbeid der beide schrandere staats lieden-financiers dr Seipel en dr Zimmer man. Eerstgenoemde mocht gelukkig lier- stellen na oen moordaanslag, en laatst genoemde, schoon gehaat in sommige kringen, blijft 't vertrouwen genieten van de regeering en een groot deel der natie. Het zal echter lang duren, eer dit land den financieelen en moreelen slag der laatste jaren te boven komt. Dit land, of liever zijn kortzichtige staatslieden hebben willens en wetens den oorlog doen ont branden. Thans ligt 't van zijn beste hulp bronnen en zijn nijverste burgers beroofd, zwaar geamputeerd ter neer. Dat Oosten rijk leve! Ook de Balkan staten beginnen te her leven. Bulgarije schijnt over het kwaad ste heen te zijn. De aanstaande verloving van Koning Boris duidt op een poging tot verzoening en nauwere aaneensluiting, ,Ook deed de premier een reis naar Bel grado en Boekarest, met de bedoeling om 'oud-Serviö, Roemenië en Bulgarije te ver eenigen in een driebond tot afwering van ■het bolsjewistisch gevaar, dat nog altijd uit. Moskou dreigt. De samenspreking schijnt voorloopig mislukt, dewijl Bulgarije heeft aangedron gen op een grooter weermacht dan het vredesverdrag van Versailles (wij schre ven gisteren abusievelijk Genève) toelaat. De Zuid-Slaven schijnen 't bolsjewistisch gevaar niet zoo groot te vinden, wat Po len hun anders wel anders zou kunnen vertellen. Immers nog steeds heeft dit arme land •te lijden van invallen en aanvallen der benden uit Rusland, die zich onledig hou den met het verbranden van dorpen, het (dooden van de arme grensbewoners en het rooven van vee. De Poolsche politie doet wat zij kan deze benden te keeren, doch schijnt machteloos, 't Is nog altijd ■als van ouds: aim Polen. In de Scandinavische landen gaat het leven als altijd geregeld en rustig voort. De Koning van Denemarken onderhoudt vriendschapsbetrekkingen naar alle kan ten. Dit land, alsmede Noorwegen en Zweden, ondergaan in hun bestuur nog steeds den socialistischen invloed. Een groote vermindering van krijgsvolk kwam tot stand of wordt voorbereid. De premier 'in Zweden, de hoogst bekwame socia listische staatsman Granting, die van een zware ziekte begon te herstellen, bestuurt, 's lands zaken, zoo wat het binnenlandsch als 't buitenlandsch beheer aangaat, met (zoo groote voorzichtigheid, dat niemand m»j(«iujan«iiiM>innimii ■■MiwwaaiMBre-aii aarnaaagririinir» KIM»*— de trap afgaande; „daar ben ik niet bang voor. Nou, 'tbeste Kee!" Zijn hand kneep stevig de hare, toen stapte hij de straat op. Willem liep vlug door tot aan de wo ning van den dokter. Bij het opgaan van het bordes sloeg hij onwillekeurig' een blik op den af gel egden weg. Dadelijk trok hij de hand, die reeds opgeheven was, om de schelknop over te halen, terug; want ginds, op twintig meter af stand, hield een man met een vreemden, witachtigen hoed halt en wendde zich naar een winkelraam, als om de uitstal ling te bezien. Geen twijfel was mogelijk; dat was dezelfde, die uit het huis van juffrouw Papegaai gekomen was. Hij moest Willem 'hebben gevolgd- Maar met welk doel? „Dat kan me maar een kwartiertje schelen", bromde Willem, de stoep weer afwippend; „maai' daar wil ik meer van weten." Niet zoodra echter zag de' man mei den vreemden hoed Willem naderen o( hij maakte rechtsomkeert- Do rollen waren verwisseld: de vervol ger was vervolgde, de vervolgde ver volger geworden. De lichte klem en de vreemde vorm van den hoed des onbekenden kwamen Willem Beijers bij de vervolging zeer te stade. Zonder dat in 'toog vallende ■hoofddeksel zou de man ongetwijfeld aan Willems blikken ontsnapt zijn. Thans lukte het hem niet, zich tusschen de menigte te verschuilen. hem voor een sociaal-democraat zou ver slijten. Als dergelijke menschen in de regeering komen, vallen zij mee, doch aan de andere zijde weer tegen en effe nen zoo den weg voor hun opvolgersden communist ep den bolsjewiek. Het bekeiide trapje en het bekende versje van. Beets! Jammer. Do Landarbeiderswet stelt als cisch dat de- landarbeider, die zich een plaatsje wenscht to verwerven, zelf over oen mini mum van f400 beschikt- Een billijke eisch, die het verantwoorde lijkheidsgevoel scherpt. Thans wordt echter voorgesteld dii minimum tot f800 op te voeren. De vrees is gewettigd, dat deze ver zwaring van den eisch een ernstige be lemmering zal blijken voor de practiscbe uitvoering der wet. Bij den betrekkelijk lagen stand toch der loonen in den veldarbeid zal het den gehuwden landarbeider niet. gemakke lijk vallen een bedrag van f800 over te sparen. Wie lust heeft in een eigen plaatsje, zal dan ook verstandig 'doen vóór zijn huwelijk zich tot sparen te zetten. iVoor vele jongeren behoeft dit geen bezwaar te zijn. In den landarbeid is het gezinsloon vrijwel onbekend. D(it heeft tengevolge, dat de yeldarbei der in den regel op 18-ja,rigen leeftijd de volle verdiensten geniet. Wie dan niet op al te jeugdigen leeftijd huwt, heeft volop gelegenheid pen deel van het verdiende loon af te zonderen voor een plaatsje. En Waar do goede gewoonte bestaat om liet geld aan de ouders af te dragen, zullen dezen verstandig doen aan de toe komst van hun kind te denken. Wellicht dat zóó do verscherpte eisch eenigerraate kan worden ondervangen. Benig annate. Want dat de toepassingder wet ten gevolge van de beperkende bepaling zal worden ingekrompen, staat wel vast. En dat zou jammer zijn. Niet het minst voor den landarbeider zelf. De financieeie Conferentie. De conferentie van de geallieerde minis ters van financiën, zijnde de 29e confe rentie na den vrede, is gistermiddag te Parijs geopend. De openingszitting heeft bijna twee uren geduurd. Vanmiddag om 5 uur zal een nieuwe bijeenkomst plaats hebben en men hoopt dan het rapport voor zich 4e hebben van de financieeie deskundigen, die belast zijn geweest met het voorbe reiden der conferentie. Daarna moet de werkmethode van de conferentie worden vastgesteld. De onzekerheid omtrent het verleop van de conferentie teekent zich zeer dui delijk af en men kan wel zeggen, dat in de Fransche kringen een groote ongerust- Iiij deed er anders wel zijn best toe. In de drukste straten liep hij nu eens aan den eenen, dan weer aan den ande ren kant; nu langzaam, dan vlug; nu halt houdend voor een winkel, om met schuine blikken te loeren of de boeren jongen hem nog op 't spoor was, dan weer schielijk de wandeling hervattend on pogend zich achter groepjes menschen onzichtbaar ite maken. Maar de scherpe blikken van den bosch- wachterszoon hielden hein vast met on verbiddelijke waakzaamheid; en daarom besloot do vervolgde, van tactiek te ver anderen. Hij sloeg plotseling een stille, sober verlichte dwarsstraat in. Tien schreden achter hem sloeg Willem den hoek om. Een o ogenblik stond hij stil; waar was de withoed nu zoo gauw? Ha, daar zag de jonge jager hem weer. Wel vijftig meter verder. In de schaduw der huizen met onhoor bare schreden rennend uit alle macht. Nu, jennen kon Willem ook Daar ging hij al! In minder dan geen tijd had hij den afstand tot den vluchteling tot op de helft verkleind; en toen deze weer een hoek om sloeg, was hij zijn vervolger geen tien meter meer voor. Met een vaart van geweld stoof ook Willem de zijstraat in; maai- nu ver anderde de situatie nogmaals. Bijna botste hij tegen den withoed aan, die, wel inziende, dat hij er niet in slagen beid heerscht. De kwestie, die niet op het program staat, n.l. die van de onderlinge schulden, beheerscht den gehoelen gang van zaken. Clementel heeft daarover met Churchill in den loop van den ochtend geconfereerd en het heet, dat Churchill ten aanzien van de kwestie van de on derlinge schulden zeer toegeeflijke voor stellen in zijn zak heeft. Uit Washington wordt gemeld, dat het Fransche memorandum inzake de schuld aan Amerika ernstige teleurstelling heeft gewekt in regeerings- en congreskringen, daar men gehoopt had, dat Frankrijk met definitieve plannen zou aankomen. Voor stellen zooals die welke op het schrappen van rente in het verleden en in de toe komst tot het pind van het moratorium (aandringen, worden te Londen als een feitelijke beleediging opgenomen. De Barmat-affaire. In de Barmat-affaire is men zoover met het onderzoek gevorderd, dat er nu éindelijk een rechterlijk bevel tot gevan genneming tegen drie der vier broeders is uitgevaardigd kunnen worden. De vier- 'de, Salomon, die te ziek is om te vluch ten, is voorloopig op vrije voeten gesteld. Behalve deze drie heeren zijn er in het geheel nog negen andere op bevel der justitie in verzekerde bewaring gesteld. Inmiddels is nog altijd onbekend op grond van welke vermoedens of beschuldigingen deze stappen genomen zijn. Volgens het Berliner Tageblatt wil de Duitsch natio nale volkspartij een parlementaire en quête doen instellen naar de gevallen Barmat, Kutisker en Michael. Afhankelijk van de Barmatzaak staat de affaire Ku tisker, waarvan nu acht leidende personen op grond van gerechtelijke bevelen opge sloten zijn. Uit Oldenburg wordt gemeld, dat de Oldenburger bank in de Barmatgeschiede- nis betrokken is. Naar verluidt, heeft de Oldenburger bank geld van de post ont vangen, waarvan het de helft volgens eigen inzicht kon gebruiken, om naar ver plichting de andere helft aan Barmat af te dragen en voor dat bedrag borg te blij ven. Hoe groot de betrokken som is, wordt niet gemeld, schrijft de Msb. Steeds vlugger. Een vliegtuig van den expresdien st LondenBerlijn heeft de reis heen en terug, in totaal 1300 mijlen, in elf vlieg uren afgelegd. Het vliegtuig vertrok Maan dagmorgen 8 uur 10 van Croydon, bleef anderhalf uur te Amsterdam en een uur te Hannover en kwam 's middags om 2 uur 10 te Berlijn aan. Het vertrok den volgenden morgen om 8 uur 25 uit Ber lijn, bleef wederom oen uur te Hannover en anderhalf uur te Amsterdam en arri veerde des namiddags om 4 uur te Croydon. Het vliegtuig was slechts een kleine machine, daar de groote Napier D. II.-vliegtuigen die vroeger voor den dienst LondenBerlijn werden gebruikt biet meer over Duitsch gebied mogen vlie gen, zoolang de geallieerden aan Duitsch- land verbieden even groote vliegtuigen te bouwen. Een dreigende broodcrisis. Als een der gronden van het koren- iuitvoerverbod voert de „Dimineata" aan, kon, zijn tegenstander te ontloopen, was blijven staan en blijkbaar andere midde len wilde toepassen. Hijgend van inspanning en woede trad hij op Willem toe. „Halt!" gromde hij; „hier zijn we onder vier oogen; hier wilde ik je hebben; hier zul je me vertellen, schoftige boeren kinkel, wat je van me moet!" Hij stond op twee pas afstand van Willem en zag in letterlijken en figuur lijken zin uit de hoogte op den jongen liaan neer; want hij was stellig een hoofd langer dan deze. „Ik zou kunnen vragen, wat gij van mij moest", gaf Willem terug; „gij hebt mij gevolgd van juffrouw Papegaai af tot Dr Nieuwhoff toe, en pm te onderzoeken wat dat be toekende hen ik u nagegaan." „Dacht je, dat ik mij een verklaring aan jou verschuldigd acht? Ben je d'r soms één van de middernachtzending? Jo 'naam, en vlug een beetje!" 1 Onder het uitspreken van deze woorden had de withoed de hand in zijn broekzak gebracht en eensklaps zag Willem den loop van een mooien, kleinen revolver op zijn hoofd gericht. „Meneer zal me toch nietniet dood schieten!" liakkelde hij1, een stap achter uit doende. „Zander pardon jaag ik je een kogel door den kop, als je me niet onmiddellijk zegt, wie je bent", siste de lange; „draai je niet om, om weg te loopen, want met den eersten stap lig je er." (Wordt vervolgd).

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 1