IÏE ZEEUW Buitenland. Uw Vader en uw Moeder. Biinnlafll. Uit Ie Provincie. DERDE BLAD. FEUILLETON. VAN WOENSDAG 31 DEC. 1924. No. 77. Santee. Dit vreemde woord wil ook op Nieu- wejaarsdag zeggen: Op iemands ge- z ondhe id drinken. Een val- sche leus en een slechte gewoonte, waar tegen terecht door de drankbestrijders zoo wordt geijverd, welke reeds in het begin der zeventiende eeuw de verontwaardi ging wekten. De drucker-uitgever Dirck Pietersz. Pers, „Op 't Water, in de witte Persse" te Amsterdam, laat zich in zijn „Wonder werken van Bacchus" op deze wijze uit over „het gaen om Santeën": Dan gaender om Santeën, op 't wel-vaert van de landen, Op 't welvaert van den Prins, op Koningh o! op standen. Gesontheyd van u vriend, of op sijn goede tocht, Op dattet hem na wensch en wil gedyen mocht- So krijgt men 't buyckjen rond, en heeft i hem wel gequeten. Wat sal mijn Heer de Prins van u San teën weten? Geen Prins en is gedient, dat ghy u lichaem dwinglit, Dat ghy u ongesond, om syne welvaert, drinckt. En wie dan deze dronck met reden soeckt te weeren, Die mach niet bij het volck, noch bij de Maets verkeeren, Die draegt geen rechte sucht noch liefde tot het land, Maer is een rechte bloed, en haelt te grooten schand. En 't schijnt of nimmermeer de zeghen sal verschijnen, 't En zij men is gevult en op-geperst met wijnen En 't schijnt of nimmermeer het land en sal bestaan, 't En zy men mette wijn is totte keel gelaen. 't. Is groote tyranny, dat aan so wreede banden D'een vriend den andren boeyt in dese vrye landen, 't Is groote tyranny, enz. Korte berichten. De toestand van den Zweedscben premier Branting is verergerd. De tempe ratuur is hooger en de polsslag sneller geworden. De mijnwerkersbonden in het Roer gebied hebben de overwerk-overeenkomst met ingang van 28 Febr. opgezegd. Het mond- en klauwzeer in Zuid- Zweden breidt zich nog steeds uit. De waarde van het afgemaakte vee wordt reeds op vier millioen kronen geschat. Na de uitbreiding en verbetering van het vliegveld va,n Croydon (Enge land) waaraan 225,000 p. st. zal ten koste worden gelegd, zal deze luchthaven van Londen een der best geoutilleerde op de geheele wereld zijn. Het plan om vat het bouwen van nieuwe kantoren, een groot hotel en een toren van 60 voet boog, waaruit het bestuur van de lucht haven de aankomst en het vertrek der vliegtuigen zal kunnen regelen. De burgemeester van Keulen protes teert in een telegram aan den rijkskanse lier tegen de verlenging der bezetting der Op zijn laatste ziekbed lag een oude vader met sneeuwwit haar, en hij, ver telde uit zijn lange leven: „Ik heb een ^oon gehad, maar mijn leven zou ge lukkiger zijn geweest, als ik geen zoon had gehad." Is er wel treuriger opschrift te geven hoven 't leven van een zoon? Die zoon had eerst in zijn jonge jaren door zijn lichtzinnigheid en zijn geld verspilling zijn ouders veel verdriet ge daan. Toen had hij tegen hun zin een vrouw getrouwd, die verdeeldheid in de familie bracht, en het hart van den zoon voor altijd van de ouders vervreemdde. En hij was gestorven, zonder dat het tot een verzoening was gekomen. Laat mij u een ander beeld voor oogen plaatsen .Daar staat een oude vader aan de baar van zijn veelbelovenden zoon en 'dj roept uit: „Dat is het eerste verdriet dat wij van hem hebben!" Tot dusver al- hjd vreugde, zijn sterven het eerste ver driet. Dat was schoon! „Gij kinderen, zijt uw ouders gehoor zaam in den Heere, want dat is recht. Eert uw vader en uW moeder." Hoe vele zonen zijn er, die geen eer- wed hebben voor hun ouders, die lachen om hun vermaningen. Menig )°nge man, die thuis door vader en moe- der zoo goed is opgevoed, laat zich in {orten tijd door slecht gezelschap mis- eiden. Tallooze zonen en dochters trou wen tegen den wil van hun ouders, en iet gevolg is altijd harteleed. Nooit gaat et goed met zulk een huwelijk. Het ge- 2111 's de eerste instelling, die God heeft gegeven tot zegen van de menschen, en Keulsche zöne. Hij verzoekt de Duitsche regeering, inet alle middelen Duitschlands recht op een tijdige ontruiming van dit gebied te doen géiden. Primo de Rivera wordt begin Januari te Madrid verwacht, waar hij den koning en de regeering rapport zal uitbrengen over den militairen toestand in Marokko. De Engelsche regeering heeft den tekst van de aan de Duitsche regeering te zenden nota over de niet-ontruiming der Keulsche zone goedgekeurd. Nieuwejaarswensch en Nieuwejaarsfooi. Eerstgenoemde (de wensch) wordt nog steeds aan de hand gehouden; laatst genoemde (de fooi) geraakt in onbruik. •Menigcneen zal het eerste toejuichen en het laatste betreuren, of ook omgekeerd het laatste loven en het eerste misprijzen. Wij gunnen op dat punt een ieder het [zijne, al willen wij wel zeggen nooit veel voor den nieuwjaarswensch en voor al niet in den bekenden kaartjes- en .anrioncen-vorm gevoeld te hebben. Wij zijn 'tmeer met -onzen Huygens eens: (zie ons nommer van Dinsdag): de men schen vleien elkaar „met mallen over vloed van onverstandig wenschen." Over de Nieuwjaars fooi lazen wij: in oen oud blad 't een en ander dat wij wel waard vinden nog eens in herinne ring te worden gebracht. Wan oudsher al was het geven van geschenken op den Nieuwjaarsdag een vast gebruik. De Romeinen zonden elkaar geschenken, die meerendeels bestonden uit dadels, gedroogde vijgen, patjes ho ning en oude. munten uit de dagen der koningen. Uooge staatsambtenaren wer den met prachtige geschenken bedacht. In 1651 zond de zijdehandelares miss Montagne aan koningin Elisabeth van En geland een paar zwarte zijden kousen. Ze vielen de koningin zoo in den smaak, dat zij voortaan geen andere meer wilde dragen. Ook ontbraken kostbare cadeaux niet. D:en eersten Januari 1571 ontving zij van haar gunsteling Lord Leicester een praehtigen, rijk met diamanten en ro bijnen bezetten gouden armband, waar aan nog allerlei kostbare cn kunstig be werkte stukken bevestigd waren. Sir Thomas M'oore, de grootkanselier, ontving van miss Croaker, voor wie hij een belangrijke gunstige beslissing li,ad bewerkt, op Nieuwjaarsdag eens een paar handschoenen, waarin 40 gouden munten zaten. Thomas Moore kon zich met het geschenk niet geheel vereenigen en schreef dit hoffelijk briefje: „Daar het in strijd zou zijn met de goede ma-nieren om een nieuwjaarsge schenk terug te zenden, neem ik de hand schoenen in dank aan, maar de voering er van kan ik niet gebruiken." Onze nieuwjaarsfooi is een verbleekte herinnering aan de vroege nieuwjaars geschenken. Ieder gaf in den goeien ouden tijd naar zijn vermogen zijin nieuwjaars cadeau. Zelfs gevangenen gaf men op dezen, dag zoo al geen gratie, dan toch vermindering van straf. Liefdadigheidsgestichten, kloosters, gast huizen deelden ruim brood en geld uit aa|n de armen. Vooral in België gaf men vele nieuw jaarsgeschenken. In Brussel plaatsten de rijken voor hun huizen groote witgedekte tafels met' allerlei ververschingen en ver snaperingen. Tusschen die verschillende gerechten schitterden tal van waskaarsen, pn noodigd.en met hun vriendelijke licht jes de voorbijgangers uit tot het nemen van een lekker proefje- Vroeger gingen kleinen en grooten op Niouwjaarsdag langs de huizen en zongen een toepasselijk Nieuwjaarslied. Zcozong ue aloude nachtwacht oftewel klepperman met dreunende stern; het gezin berust op het gezag van vader en moeder. Waar deze Goddelijke orde ning geminacht wordt, daar treedt het verderf binnen. Toen God op Sinai aan de menschen verkondigde, wat de eene mensch den anderen schuldig is, toen begon Hij met met te zeggen, hoe koningen moeten re- geeren of kooplieden handel drijven, maar Ilij zeide allereerst, dat zonen en dochters hun ouders moesten eeren. Het is duidelijk, dat men geen Chris ten kan zijn, zonder zijn ouders te eeren. Eeren omvat Jiefde en dankbaarheid en hoogachting. ,(Wie zijn vader ol' moeder vloekt, diens lamp zal uitgebluscht wor den in zwarte duisternis". (Spr. 20:20.) Menig misdadiger heeft bekend, dat in ongehoorzaamheid en minachting van zijn ouders het begin van.zijn val is ge weest. Hoe staat gij tegenover uw ouders? Nooit kan een mensch vergelden, wat zijn ouders voor hem hebben gedaan. Toen gij ziek waart, Was het uw1, moeder nooit te veel, aan uw bed te moeten waken. Zij zou wel gaarne in uw plaats de pijnen hebben gedragen. Geen offer was haar te groot. Maar wij leven in dagen, waarvan de Schrift zegt: „Weet dit, dat in de laat ste dagen ontstaan zullen zware tijden. Want de menschen zullen zijn liefheb bers van zichzelf, geldgierig, laatdun kend', hoovaardig, lasteraars, den ouders ongehoorzaam, ondankbaar, onheilig, zonder natuurlijke liefdemeer lief hebbers der wellusten dan liefhebbers Gods". (2 Tim. 3:14.) Waarlijk, die tijden zijn gekomen. F.en zeer eenvoudig man, die slechts een nederige positie op deze aarde be kleedde; ontzegde zich dikwijls het hoog Ik wensch U al te gaar Een zalig Nieuwe Jaar; In voorspoed en verdriet Vergeet den Schepper niet! Ook in gezelschap trok men langs d6 huizen en zong: Dag vrouw, dag man, dag al te gaar, Ik kom u wenschen een goed 'jaar Deur dik, deur dun, ik kom geloopen, Ik en ga ze niet verkoopen. 't Is een goed vrouwtjen, die me dat geeft, 'tls te wenschen, dat zo nog 't naaste jaar leeft, Goed vrouwtjen, goed vrouwtjen, Hebt ge niet een wafertjen of twee, Ik steek ze al in mijn mouwtjen. Nieuwejaarken, ik sta. hier buiten. Ik heb een korfken en 'twil niet sluiten, Ik heb een mesken en 'twil niet snijden, Ik heb boter en 'twil niet brajen. Ik zie 'n koekjen en ik kan 't niet koopen, Geef me een stuiver en laat me loopen. Van geheel anderen a,ard is het vol gende-: Op Nieuwjaarsavond De bakker sloeg zijn wijf, Al met de heete palen. Zoo deerlijk o>p haar lijf, Het wijf kroop in den oven, Dje bakker achterna, Zij waren erg bestoven: 'k Wensch u een zalig Nieuwjaar W ij z i g i ng Bezoldigingsbesluit. Naar wij vernemen is binnenkort een wijziging van het Bezoldigingsbesluit 1925 te verwachten, in hoofdzaak neerkomende op een beperking van den achteruitgang in inkomsten voor alle ambtenaren die 31 December gehuwd of kostwinner zijn tot 10 pet., behoudens voor ambtenaren- werklieden in gemeenten der derde klasse voor wie de vermindering hoogstens 15 pet. kan bedragen. Voor 'de overige ambtenaren' is cle achteruitgang gelimiteerd tot 20 pet., uit gezonderd voor ambtenaren-werklieden, in de dorde klas gemeenten tot 25 pet. Voor zoover het Bezoldigingsbesluit 1925 aan een functie, die volgens het Bezoldigingsbesluit 1920 met meer dan f600 in maximum werd gesalarieerd, een hoogere wedde toekent, dan daarin 1 Oct. 1924 werd genoten, wordt voor die functie de op 31 December geldende regeling gehandhaafd. (Aangezien het telegram in ons nr. van gisteren minder volledig was, nemen wij bovenstaand nogmaals op. Red.) Uit de S. D. A. P. In het pas verschenen Jaarboekje 1925 van de S.D.A.P. komt een overzicht voor van den secretaris Werkhoven, waaruit blijkt, dat op 30 September 1924 ,de S.D.A.P. 38,265 leden (van wie 9393 vrou wen) telde tegen 41.774 leden (van wie 10.145 vrouwen) op 30 September 1923. Het aantal afdeelingen daalde van 587 op 580. Spoorwegmaatschappij „Zuid-Beveland". (Slot van de vergadering van gister middag.) Vermelden we nog, dat dhr v. d. Veen aan het slot van zijn interessante me- dedeelingen zeide, dat de stationsgebou wen netjes, maar eenvoudig zullen wor den ingericht. Er zal slechts één wacht kamer zijn, omdat op de lijn het één- klasse-systeem toepassing zal vinden. Geen le, 2e en 3e klasse dus. En wat de opleveringstermijnen aan gaat: na 24 maanden na aanvang van het pas aanbestede werk (dus zonder de gebouwen) moet dit gereed zijn. Rekenen we nog enkele maanden daarbij voor de gebouwen, dan zullen b.v. in Maart 1927 de lijnen gereed zijn, zoo dat in den zomer van 192? de opening der lijnen wellicht zal kunnen pi a a t s hebben. Hierna werd gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen. Dhr v. Iwaarden uit Heinkenszand vroeg of de greppels in onderhoud komen bij het waterschap of bij de spoorwegen. De voorzitter meent bij polder- of gemeentebesturen. Dhr v. d. Veen zegt: Dit moet geregeld wor den door de Directie in overleg met belanghebbenden en Ged. Staten. Dhr Vienings wijst op het gevaar van sommige onbewaakte overwegen in dit land van mist en nevel. Is er geen alarmtoestel uit te denken, dat tijdig waarschuwt, wanneer er een trein aan komt? Dhr v. d. Veen antwoordt: dat er zeker nagegaan zal worden of er bij zonder gevaarlijke punten zijn. De Mij. zal alles doen, wat zij kan, om in dergelijke gevallen het aantal ongevallen tot hel kleinst mogelijke te beperken. Toch zijn er ook bij den Noord-Ooster-locaal-spooi geen bewaakte overwegen. Ook in tie Haarlemmermeer niet, en in beide stre ken gebeuren er zoo goed als geen ongelukken. Dhr Slegt vraagt, waar begonnen wordt met het uitvoeren der werken. Dhr v. d. Veen antwoordt, dat de aannemer een werkplan heeft gemaakt. Hier in Goes zal begonnen worden. Daarna gaat het eerst naar Hoedekenskerke, vervolgens naar 'sH. Arendskerke en dan in de richting Wemeldinge. Hoedekenskerke wordt hoofdaanvoerplaats voor de ma terialen. Daarom gaat men eerst begin nen van Goes naar Hoedekenskerke. Groote ploegen werkvolk zullen voor het grondwerk wel noodig zijn. De voorz. brengt ten slotte dank aan den heer v. d. Veen voor zijn hoogst belangrijke mededeelingen. (Applaus.) Schore. Maandagmiddag kwam de raad in openbare vergadering beijén. Afwezig dhrn G. Zoeteweij en J. v. Sparrentak; Ingekomen is: goedkeuringsbesluit dor gem.-bogrooting: 1925; een schrijven van het Burg. Armbestuur waarbij wordt medegedeeld, dat afwijzend is beschik! op het verzoek van den raad om een bijdrage als tegemoetkoming in de kos ten der werkloosheidsverzorging, welke ten laste der gemeente komen. Een schrijven van het Burg. Armbestuur, waarbij wordt medegedeeld dat dat be stuur geen gebruik meer zal maken van het gemeentehuis voor het houden zijnei vergaderingen; goedkeuring raadsbeslui ten door Ged. Staten; een schrijven van dhr Ir. A. A. Dobbe te 's-Gravenhage, waarbij déze voorstelt een spoorwegnet te projecteeren ten Z.W. van de spoor lijn 's Gravenhage—Rotterdam- Breda Vlissingen. Voor kennisgeving, aangeno men. Aan de oudercommissie wordt f 15 ver leend ter bestrijding der kosten voort vloeiende uit het houden van een ouder avond. De pensioensgrondslag van dhr M. Maas, hoofd der school, Wordt vast gesteld op f 2900 met ingang van 1 Mei 1924 en die van mej. A. L. Beurt— Theunisse, vroedvrouw, op f450 met in gang van 1 Oct. 1922. Tot lid. der com missie van toezicht op het L. O. wordt herbenoemd' mej. H. F. de Korte en tot leden van de commissie tot wering van schoolverzuim de heeren W. Karelse, M. Maas, A. C. Martijn, P. M. Stevense en G. Zoeteweij. Tenslotte zegt de burgemeester alle raadsleden en den secretaris dank voor hun krachten die ze in dienst der ge meente hebben willen beschikbaar stellen in het afgeloopen jaar. Hij hoopt, dat ook in het nieuwe jaar op die krachten zal kunnen worden gerekend en dat door de raadzaal ook in 1925 de frissche wind zal blijven waaien, zoodat de vergaderin gen in goede harmonie zullen worden ge houden zooals dat in 1924 steeds het geval was. Hierna sluiting. Domburg. Maandagavond vergaderde alhier de afdeeling Domburg der „Vsr- eeniging tot Chr. Verzorging van Krank zinnigen in Zeeland", onder voorzitter schap van den heer L. J. van Voorthuy- sen. Door den secretaris-penningm. den heer J. de Visser Sz., werd het finan cieel verslag uitgebracht, waaruit o.a. bleek, dat de afd. 45 leden telt. Al gemeen werd dit aantal veel te gering geooydeeld voor een gemeente als Dom burg. De heeren S. de Pagter en P. Provoost Jz. werden bereid gevonden po gingen in het werk te stellen om zooveel mogelijk nieuwe leden te Werven, welke bereidwilligheid door de vergadering mot instemming werd begroet. Als afge vaardigden naar de jaarvergadering in 1925 werden gekozen de heeren S. de Pagter en S. Louwerse, en als secundi de heeren J. v. Eijzeren en W. Pro voost. Als secretaris penningmeester werd herkozen de heer J. de Visser Sz. Met algemeene stemmen werd1 besloten te trachten weer eens een spreker te laten optreden. Daar de voorlaatste en de laatste malen hier sprekers waren ge weest resp. behoorende tot de Geref en Herv. kerken, wenschte men nu bij voorkeur als zoodanig een lid van de Geref. Gemeente, waarbij de namen ge noemd werden van de predikanten Ker sten, Verhagen en Vreugdenhil. Daarna zal dan weer de beurt komen aan een lidmaat der Geref. Kerk, waarbij ge dacht werd aan Z. Exc. Minister J. J. C. van Dijk en aan de predikanten B. Meij er te lerseke en P'. C. v. d. Vliet te Vlissingen. Daarna sluiting op de ge bruikelijke wijze. f Grijpskerke. Maandagavond gaf hat Chr. Fanfarekorps Soli Deo Gloria in de Chr. school zijn 3e uitvoering De be langstelling van de zijde der begunsti gers was matig. De voorz. der vereen. Pbr D'. J. Everaars sprak in zijn openings woord over de nieuwe muziektent, waar 'in het zomerhalfjaar eenige malen eeti uitvoering zal gegeven worden. Nadat was voorgegaan in gebed werd het Pro gramma achtereenvolgens afgewerkt. Een elftal muzieknummers, afgewisseld door voordracht en samenspraken, werden uit gevoerd. Dat ijverig gestudeerd is in het afgeloopen jaar 'bleek uit verschil lende nos. Den directeur, dhr A. P. Rotte, komt een woord van hulde toe. Jammer, dat de uitvoering niet in een grootere localiteit kon gegeven worden. Heel leuk in het Grijpskerksch Fanfare is, dat een meisje van 15 jaar de groote trom slaat, 't Zand. De Kiesvereeniging „Vreest God, eert den Koning", afd. der St. Geref. Partij, kwam Maandag in druk bezochte openbare vergadering bijeen. De voorzit ter f pende op de gebruikelijke w ij ze. Hierna leidde dhr C. Dees zijn onder werp in „Hedendaagsche toestanden". Spr. begon met te wijzen op de don kerheid der tijden, zoodat op het einde des jaars met gewijden ernst de angst- vraag moet klemmen: Wachter wat is er van den nacht? Als op den laatsten dag des jaars de klokken twaalf brom men, dan is er een jaar achter ons van een schier over de geheele wereld heerschende chaos in het maatschappelijk en kerkelijk leven. Spr. stond langen tijd stil hoe de machten van ongeloof en revolutie toenemen, door het socialisme, communisme, materialisme, bolsjewis me, enz. Vervolgens behandelde hij de idee „Ontwapening". Geen conferentie, geen protocol van Genève, maar de stal van Bethlehem is middelpuntsopenba ring. Is dat het oude Holland van wel eer, het Holland dat den 80-jarigen kamp streed tegen het machtige Spanje, dat we nu zien? Vervolgens kwam aait de beurt de dit jaar verworpen Vlootwet en het verkeerde vertrouwen in de coa litie. Verder eenige gegevens omtrent de bioscoop, de pers, bal- en danszalen. Ver der sprak hij over het gezantschap bij groote schuld duidelijk voor zich zien, wanneer ze zich voor de aandacht bren gen Iioeveei liefde ze aan hun ouders te kort gekomen zijn. Ach, dit is dan slechts één schuldpost in den langen zon denketen van hun leven! Jozef was na Farao de eerste in Egyp te, de machtige onderkoning. Toen hij zich echter aan zijn broeders bekend maakte, was zijn eerste vraag: „Leeft mijn vader nog?" Mijn vriend, leeft uw vader, uw moe der nog? Hebt gij hen misschien verla ten om een eigen weg te gaan? En bid den zij wellicht in het ouderlijk huis voor u? Zien zijverlangend uil naar ulw terugkomst? O, keer dan terug en bedroef hen niet langer. En ge bedroeft niet alleen ben, maar odk God1 in den hemel ziet er verlangend naar uit, dat ge stilstaat op uw weg, dat ge Hem niet langer den rug toekeert, maar als een berouwvol zondaar tot Hem nadert. Hij wil. zijn uw Vader in Christus, uw "he- melsche Vader, die niet alleen zorgt voor uw tijdelijk, maar ook voor uW eeuwig heil. Hij vraagt niet anders van u, dan dat ge schuld belijdt; dat ge als een berouwvol zondaar, als een afge dwaald kind tot Hem nadert en gelooft in den Heere Jezus, Zijn eigen Zoon, die om u te kunnen brengen aan het hart Zijns Vaders den hemel veriiet, op aar de leefde, om de straf, die gij verdient hebt, voor u te dragen, en die daarop weer ten hemel voer, om plaats te be reiden in het huis des Vaders voor allen, die Zijn offer aannemen en in Hem gelooven. (N. II. C.) E. B. noodige, om toch maar to kunnen zor gen, dat zijn zoon een goede opvoeding kreeg, waartoe hij hem naar de stad had gezonden. Op zekeren dag bracht de va der een lading hout naar du stad ten verkoop. In een der straten zag hij op eens zijn zoon, die daar keurig en naar de nieuwste mode gekleed met eenige vrienden wandelde. Zoodra de vader zijn kind zag, liet hij zijn wagen voor een oogenblik in den steek en liep zijn zoop tegemoet om hem te begroeten. Doch de zoon schaamde zich -voor ziin vader, die daar in arbeiderskleeding voor hem stond; Hij wendde zich met een gram storig gebaar af, terwijl hij zeide: „ik weet niet, wie gij zijt!" Daarop ver volgde hij met zijn vrienden zijn weg, terwijl de vader als door den donder troffen bleef staan. Hoe onbarmhartig worden bejaarde ouders dikwijls behandeld door hun zelfzuchtige kinderen; niet alleen, dat men naar hun raad niet luistert, maar men laat ze gebrek lijden, geeft hun de minste kamer van het huis, zorgt zelEs niet voor behoorlijke kleeding. Ge vindt, dat zulke kinderen zich moeten scha men? Maar handelen dan jonge lieden heter, die hun ouders .maar steeds geld afpersen; die alleen naar huis schrijven wanneer ze geld noodig hebben? Hoe vele zonen verkwisten, wat de ouders onder vele ontberingen hebben verwor ven! En gij? Hebt gij uw ouders ge- eerd, liefgehad, voor hen gezorgd en voor hen gebeden, zooals gij schuldig waart? Zou dit voor zoo vele ionge menschen niet de oorzaak zijn van onvrede i;> hun leven? Men zij er van verzekerd: wan neer men zijn ouders niet eert, dan wordt dit opgeschreven in Gods gedenk boek. Gij1, die uw ouders nog hebt, haast u, want de dag nadert, dat gij hen niet. meer eeren kunt. Er worden op het graf van vele ou ders stapels bloemen gelegd, maar vele kinderen deden beter, wanneer ze die bloemen strooiden op den levensweg van hun ouders. i Het is stil in dat kleine huis daar. In de achterkamer staat de doodkist van de moeder, en de dochter snikt: „Gij hebt vroeg en laat voor ons gezorgd en gewerkt, gij liebt ons gedragen op uw1 biddend hart, en hoe weinig hebben wij het u vergolden!" En in een hoek van de kamer zit een jonge man, om wien niemand zich bekommert. Die liefde tot hem is gestorven, sedert hij door zijn lichtzinnig leven zich van de zijnen heeft afgesneden. Als de anderen de kamer uit zijn, treedt hij aafa. de baar en voor het eerst sinds vele jaren komen er weer tranen in zijn oogen. „O, moe der", fluistert hij, „gij. zijt altijd goed voor mij geweest, toen de anderen zich van mij afwendden. Gij alleen hebt mij liefgehad. O, wat spijt het mij, dat ik u zooveel verdriet heb aangedaan". Zijn moeder hoort de klacht niet meer. Geen 'klacht kan de schuld wegnemen. Maar het bloed van Jezus Christus kan den vloek uit 'uw leven wegnemen en uw gew'eteu tot rust brengen. Hij zorg de nog, toen Hij aan 't kruis hing, Voor Zijn moeder. Dat woord van Hem„Zie, uw moeder!" kan zondaars op de knieën brengen, wanneer ze er zich re kenschap van geven, hoe slecht zij de liefde hunner moeder hebben vergolden. En ook voor die zonde is vergiffenis te vinden bij Hem. t Velen, die hun zonden niet zien wil len, ze trachten te bedekken met hun rechtschapenheid, kunnen soms hun

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 9