ïelegrwen. Leestafel. iarlttesffisi. Biivlife Staal Hfertsitin. iip Meopispü, iiteisips,®. Grijpskerke. 's-H. Hendrikskinderen. SCwadendamme. fifflelisk&rke. Oudelende. Ovezand. Wilhelminadorp. Westkapelle. Zouteiande. Diversen. Bij den aanvang van het Nieuw® Jaar wen schen ondergeteeken- den hunnen geachten Begunstigers en Vrien den Gods hesten zegen toe. Goes. Middelburg. Vlissingen. me» van overs troomingen van laag ge legen terreinen en van het buiten de oevers treden der rivieren. Rij Tausagh aan een zijlijn van de Great Northern Ry in Ierland is een spoordijk bezweken, tengevolge waarvan do rails over een afstand van 10 M. in de lucht kwamen te hangen. Gelukkig werd dit tijdig op gemerkt, waardoor men een passagiers- trein kon behouden. Het herstellingswerk is dadelijk begonnen. Rij Barmouth is de brug van de Great Western Ry door ao golven van zijn plaats geduwd en staat de spoorweg onder water. De dienst moest tijdelijk worden gestaakt en het verkeer met motorbussen worden onder houden. De brug is inmiddels hersteld en het verkeer hervat. Renter seint uit Londen d.d. gisteren: Na een korte tusschenpoo-s is ue storm in den afgeloopen nacht opnieuw opge stoken. Hij bereikte een snelheid van 50 mijlen per uur. Tevens namen overstroo mingen in hevigheid toe. De Theems is no g w e er z es inch en ge rezen en rijst thans nog. De rivier is op sommige plaatsen meer dan een mijl breed. De schade is overal zeer groot. Telefoon- en telegraafdraden werden los gerukt. Ben expres trein kon de reis niet voortzetten. Een draadloos bericht meldt, dat do nieuwe storm groote schade aangericht heeft. Over een groote uitge strektheid is heit Theemsdal veranderd iu een .groot rnieer. De waterstand is 'hooger dan hij in jaren was. Overal beer- schen dergelijke toestanden: overstroo mingen der landerijen en buiten den oever treden der rivieren. Dje bovengrondsche telefoonleidingen zijn op vele plaatsen gestoord en zelfs de ondergrondsche ver bindingen hebben veel van het water te lijden. Slechts twee van de veertien kabels tusschen Londen en Parijs zijn bruikbaar. Door een onverwacht hooge stijging van de rivier bij Penrith is de groote spoorwegverbinding van Londen naar Gar- lisle gedurende den nacht, onder water geloopen, zoodat de expres-treinen van Londen naar Schotland verscheidene uren vertraging hebben. Diefstallen en vernielin gen te Gorcum. Sinds eenigen tijd bestaat te Gorcum een grenzenlooze tuch teloosheid onder de straatjeugd. De po litie is niet bij machte, de baldadig heden, inbraken, diefstallen en vernie lingen te verhinderen. Do bandeloosheid ving aan tijdens de kermis met dief stal van sigaren, sigaretten, nougat, enz. uit een kermistent, daarna .zijd banket en sigarenwinkels geplunderd, dan volgden inbraken in scholen. De kasten werden geledigd en pennen, potlooden enz. toe geëigend. Terwijl in een gvmnastieksehool de leerlingen geoefend werden, hebben de boefjes de portemonnajes uit de zakken van de kleeren, die in de gang ophingen, gehaald. Ten slotte hebben de jongens een aantal kippen en duiven gestolen en deze op Indiaansche wijze boven een vuur, dat buiten de stad werd gestookt, geroosterd. De kippen, welke men niet kon verorberen, hebben zij verkocht. De politie heeft de daders van de inbraken en diefstallen, benevens de helers opge spoord. De boefjes zijn 12 tot 16 jaar oud. (Tel.) Inbrahk in een juweliers- winkel. In de Londensche wijk Rrix- ton werd gisteren ingebroken in een juwe- lierswinkeL Onmiddellijk werd een 100- tal politieagenten uitgezonden om jacht te maken op de drie inbrekers, die over 'de daken vluchtten. Bén hunner werd bijna 'dadelijk gegrepen, doch wist met de beide anderen te ontkomen, door zijn jas uit te trekken, die hij over het hoofd van den agent wierp, welke hem op de hielen zat. In de zakken van deze jas werd het grootste gedeelte van den buit teruggevonden. Aanvaring op het N oord zee ka, na al. Gedurende den hevigen storm van gisteravond is op het Noordzeekanaal ten zuiden van Westzaan het uitvarende stoomschip „Agamemnon" in aanvaring 'geweest met een zandbak, welke in een 'sleep uit IJmuiden 'kwam. De bak zonk en kwam dwars in de vaargeul te liggen, zoodat liet scheepvaartverkeer geheel Werd gestremd. Sneeuw in Zwitserland. Na lang wachten zien de toeristen in Zwit serland nu toch hun sneeuwdroornen in vervulling gaan. Uit St. Moritz wordt p.a. gemeld, dat aldaar een zware sne-euw- toekst van de aan de Duitsche regeering vollen gang. Ook 'uit andere plaatsen zooals Chamonix wordt sneeuw gemeld. Door den hoofdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat te Middelburg werd heden aanbesteed: a. het onderhoud der bodemdiept© in de buitenhavens van het kanaal door [Walcheren te Vlissingen en t© Veere, in de Stadshaven te Veere, en de W es ter- of Koopmanshaven te Vlissingen en in de haven 'te BreskeDs met bijkomende wer ken, gedurende 1925. Minste inschrijver A. Bos Pz. te Dordrecht voor 11 en 10 ct. per M3. opge baggerde specie, resp. met 48-u. en 55-u. werkweek. b. Het uitvoeren van baggerwerk tot het verbreeden van de toegangsgeul in den oostelijken mond der zandkreek nabij Cats, beboorende tot de zee-werken in de provincie Zeeland. LMinste inschrijver J. Kraaijeveld, Slie- dreebt, voor f 10800 en voor f 9900, ook resp. met 48-u. en 55-u. werkweek. c. Het onderhoud van het Neder- landsch gedeelte van het kanaal van Ter- aeuze» met bijkomende werken gedurende de jaren 1925 on 1926, in 2 perceel en en in massa. Alleen ingeschreven voor de massa en wel het minste door G. A. v. d. Straaten te Terneuzen voor f30994 per jaar. Raming perceel I f 14.500 per jaar, perceel II f 23.000, massa f 37.500. Vlissingen. Door notaris Paap werd gisteren verkocht: Winkelhuis met boven woning en erf, Groenewoud no. 38, groot 94 c.A. Opgehouden op f 600. Huis met 94 c.A. Opgehouden op f 6000. Huis met huisstraat no. 52, groot 260 c.A. Hoogste inschrijver dhr A. Kodde voor f7611. Kooper dhr J. van der Peijl qq. voor f8021. Winkelhuis met bovenwoning en erf, a. h. Groenewoud no. 26, groot 90 c.A. Kooper dhr B. Bouman qq. voor f 2500. Huis met bovenwoning en erf a. d. Beursstraat no. 35, groot 155 c.A. Opge houden voor f7100. MAASTRICHT. V. D. Gisterenavond zijn in het kantoor der Boerenleenbank te Beek plotseling 2 personen binnengedron gen. Zij draaiden het licht uit. Een hun ner hield den kassier met een revolver in bedwang. De ander nam een portefeuille met pl.m. f 10.000 weg. Van de daders is nog geen spoor bekend. VEENDAM. V. D. Gisteren is hier de arbeiderswoning van J. K. uitgebrand. De politie vermoedt, dat hier brandstichting in 't spel is. AMSTERDAM. V- D. De stremming van 't scheepvaartverkeer in liet Noordzee kanaal is heden opgeheven, doordat de gezonken bak gelicht is. AMSTERDAM. V. D. De Directie der Kon. Tïollandscbe Lloyd is voornemens het personeel in begin van 1925 een maand extra salaris te geven. LONDEN. V. D. Reizigers uit Rusland melden, dat Trotzky in het Kremlin ge vangen zit, in verband met zijn weige ring om naar Kaukasië te vertrekken. BERLIJN. V.D. De gebroeders Barmat, leiders van het concern Barmat, zijn gearresteerd. Deze arrestatie verwekte op de beurs groote sensatie. Timotheus, de bekende vriend, die wekelijks vanuit Den Ilaag over Zwolle onze Chr. gezinnen bezoekt, en in 't nu afgeloopen jaar daar zoo menige aangename verrassing bracht, heeft zjjn lozere aan 't eind des jaars weder verblijd met een keurig uitgevoerd Jaar-eind- nummer, dat reeds in zijn uiterlijk aantrekt: een wintergezicht in een rand van bulsblade ren. Natuurlijk bladeren wij dit nornmer eerst even door, alvorens ons aan het lezen te zetten; en dan trekken ons terstond aan die vele correspondenties met do handteekeningen der schrijvers en schrijfsters er onder, naar aanleiding van do vraag der hoofdredactie Wat dunkt u van den Christus? Wat dunkt u van den Bijbel? De Hoofdredacteur gaf bereids zelf het antwoord in zijn Meditatie „Jezus Christus" on in de rubriek „Indruk ken". Kort en krachtig zijn de antwoorden o.a. van Dr do Moor, Minister Idenburg, Generaal Weber en Insp. Van As (G. Schrij ver); iets breeder die van de anderen, o.w. Dr J. H. Gunning J.Hz., Dr Dijk, Dr De Ilartog en Mevrouw. Het meest eigenaardige en door zijn juistheid treffende isdat van Prof. Fabius, hetwelk wij elders overnemen. Verder doorbladerend lezen wij „Een kwart eeuw schrijfster", pok al van den Hoofd redacteur. De taak om daarover te schrij ven werd terecht aan hem opgedragen; want wie hier bedoeld wordt is mej. H. S. S. Kuyper, die in die 25 jaren zooveel schreef, zoovelon stichtte, zoovele jeugdigen aange naam bezig hield, en zoovele harten stal. Inderdaad J. N. V. heeft gelijk: H. S. S. K. mag wel vertolken Ilollandsche Stoere Schrijf sters Kracht. Doch wij gaan verder. Een bijdrage van den onvermoeiden, altijd pak- kenden schrijver P. Br. over „Een moeilijk Jaareind". Hij bedoelt niet 1924, ofschoon hij er ook van mee kan spreken, geduldige, altijd opgeruimde leerling in de lijdensschool Christi. Menigmaal van hem lezende, komt de gedachte in ons op: een optimist bij Godes gratie. God spare hem nog lang voor veel, ook voor Timotheus! Dan krijgen wij: „Een liedje", van H. W. Aalders, ge toonzet door Van Smeden. Wij hopen 't wel dra te hooren. Boven een photo uit Goslar, onzen Harz-bezoekers wèl bekend, staat een opstel van een jongen Hongaar over „Ou- baas" Penning. Goed gezien om (Jat op te nemen; dat trekt aan: een Hongaar, die zijn Hollanclsch begint te kennen en zijn eerste pennevrucht in die taal wijdt aan hem, die Hongarye bezocht heeft, en 't nu beschrijft, ook in deszelfs lijden. En dan dio illu straties, photo's, verzen en „een brief", alles betrekking hebbend op Oudejaarsavond,... Nu gaan wij aan 't lezen, van voren af aan. De bekende Almanak, Jaarboekje van de M. tot bev. van L. en V. in Zeeland over 1925 is verschenen; verzorgd door den heer C. W. Dhuij te Middelburg. De uitgave ge schiedt uitsluitend ten behoeve der leden; gelijk alle jaren is er ook een Jaaroverzicht en Ledenlijst aan toegevoegd. Middelburg, 31 Dec. 1924. Op de graanmarkt was geen aanvoer en werd er geen noteering opgemaakt. Boter f 1.221/2, part. f 1.32Va, Kipeieren f 9.50, part. f 10.50, Eendeieren f 9, part. f 10, Poeljeëieren f 7, part. f 8. GOES, 30 Dec. Comtesse de Paris 12 15, Josephine de Malines 816, Lim- burgsche Chaumontel 38, Dore The Royal 25, Gieser Wildeman 28, Klei- peren 26, Pondsperen 26, Wintersui- kei'ij 25, IJzerperen 14, Diverse pere« I—12, Goudreinet 823, Zure Bellefleur 616, Court Pendu 48, Campagnezoet 615, Diverse appels 212 gld., alles per 100 K.G. Diversen: Spruiten 515, Uien 2 gld., beide per 100 K.G.; Boerekool f2.01, Sa- voije Kool f 1, heide per 100 stuks; Hazen f2.75—f4.40, Fazanten f 1.01—f 1.30, bei de per stuk. VLISSINGEN, 30 Dec. Kleiperen 2—7, Gieser Wiklemau 46, Bergemot 8, Goud reinet 17, Zure Bellefleur 1214, Cam pagnezoet 14, Oranjepipping 7, Ribber 15, Witlof 2427, Schorseneeren 18—23, Uien 36,5, Koolrapen 0,51,5, Sprui ten '820, Kroten 3, Wijnpeeën 22,5, Peeën 3 c., alles per K.G.; Kipeieren 113, eendeieren 89 c., beide per 10 stuks; Roode Kool 1,57, Savoije Kool 2—5,5 c., alles per stuk; Selderie 0,53,5, Prei 58,5, Kroten 1,52, Rapen 24,5 c., alles per bos; Veldsla 1531, Andijvie 1950, Posteleijn 3944, Kervel 6, Pe terselie 21, Bloemkool 2-120, Boerekool 1035, Spruitkoppen 1517 c., alles per mand. MIDDELBURG. 30 Dec. Op de veiling werden de volgende prijzen besteed: Boe renkool 1327, Andijvie 1048, Bloem kool le soort 94114, 2e soort 1165, Molsla 6294, Veldsla 1721, alles per mandje of hen. Spruiten lc soort 815, 2e soort 24, Witlof le soort 2830, 2e soort 12. Uien 36-5, P'eeën 13, Rapen 2-5, Kroten 2-54-5, Spinazie 16 18, Schorseneeren 1719-5, alles per K.G. Roode Kool 2055. Savo-ye Kool le soort 40—62, 2e soort 8—20, Witte Kool 11, alles per 10 stuks. Knol selderie 3349, Selderie 921, Prei le soort 4581, Prei 2e soort 14, Rapen 3142, alles per hos, Sterappels 1ste soort 11, 2e soort 6, Pompenetto 4. Bergamot 3 6, Goudreinet le soort 18, 2o soort 4 —14, Ghampiagnezoet le soort 1115, 2e soort 67, Zure Bellefleur le soort II16, 2e soort 58, Foppepeeren 6, Roode Ribbing 911, 2e soort 57, Grauwzoet 7, Kleiperen 8. alles per K-G- ROTTERDAM. Ter Rotterdamsche vei ling, Warm oezierstraat 3739, waren aan gevoerd 45000 eieren. Prijzen: kipeieren f8.05—f13.10, eendeieren f8.85—f9.50. MIDDELBURG. Bevallen: E. Kerkhove geb. de Groot, d.; N. Josiasse geb. Joosse, d.; M. Antheunisse geb. La Brujeere, z.; T. Moens geb. Gijtenbeek, d. Overleden: L. D. Gillissen, 75 j., we duwnaar van P. J. Grootjans; C. Ver sluis, 80 j., weduwe van P. L. Verlinden. GOES. Geboren: Jacobus Geertrudes, z- v. Marinus Johannes Govers en Johanna Elizabeth Pieternella Walrave; Adriaan Marius, z. v. Adriaan van der Maas en Maria Josina Slimmens. Van 28—30 Dec. VLISSINGEN. Getrouwd: F. J. van Dierendonck, 25 j. en R. M. L. van Loo, 23 j. Bevallen: M. J. IJuijer geb. Lenaers, d. Overleden: J. v. d. Eijk, 72 j., weduw naar. II. A. Visser, 61 j., man v. A. C. van Dam. Van 2431 Dec. IERSEKE. Ondertrouwd: Hendrik Brandt, 34 j. jm. te Klundert en Maria Bolier, 27 j. jd- Pieter van Boven, 55 j„ wednr. van Tannetje Cornelia Zuijddijk en Adriana Jacoba Glerum, 47 j., wed. van 'Andries Willem Mol; Abraham Jan van der Jagt, 59 j., wednr. van Elisabeth Geluk en Cornelia Bom, 57 j., wed. van Anthoni Marinus Polderman. Geboren: Adriaan, z. v. Jan Salm en Francina Adriana de Jager. ÏELEGRAPHISCH WEERBERICHT, Hoogste barometerstand 767,8 te Co- runa, laagste 717,9 te Seydisfjord. Verwachting tot den avond van 1 Jan.: Matige tot krachtige, tijdelijk wellicht stormachtige zuidelijke tot zuidwestelijke wind, zwaarbewolkt met tijdelijke opkla ring, waarschijnlijk regenbuien, zelfde tem peratuur. Goes, 1925 Aan alle vrienden Gods zegen toegewenscht voor hart en huis en werk. K. WIELEMARER Goes, 1 Jan. Gods beste zegen toegewenscht aan Familie, Vrienden en Bekenden bij de intrede van 1925. P. VAN WUIJCKHU1SEN. Goes. Veel heil en zegen, toegewenscht aan Familie, Vrienden en Begun stigers voor 1925. P. GOEDBLOED, Veehandel. Goes. Veel heil en zegen toegewenscht aan 'Familie, Vrienden en Begun stigers voor 1925. B. KOLE, Brandstoffenhandel Goes. Gods beste zegen, toegewenscht aan Familie, Vrienden en Bekenden bij de intrede van 1925. Fam. G. ECKHARDff. Bakkerij. Korte Kerkstr. Goes Veel heil en zegen toegewenscht aan Familie, Vrienden en Begun stigers voor 1925. N.V. BEURT- EN VRACHTVAART „MARIA HELENA" GOES, v.h. 0S- SEWAARDE DEKKER. Gods beste zegen toegewenscht aan Familie, Vrienden en Begun stigers voor 1925. B. KOLE Goes. Brandstoffenhandel. M. A. L1NDH0UT Havenoord Goes. P-f- Rfiiddetbut-g. Een voorspoedig jaar toege wenscht door M. TIMMERMAN Fotograaf. Domb. schuitvlot 219, Middelburg. Met dank voor genoten vertrou wen wenschen wij onze geachte cli entèle Gods besten zegen. A. P. ROTTE en Echtg. Grijpskerkc. 1 Jan. '25. Bij de intrede van 1925 wenschen wij familie, vrienden en begunsti gers Gods besten zegen toe. JAC. SNOOD'IJK en Echtg. 'sH. H.kinderen. winkelier. Aan allen een gelukkig Nieuwjaar toegewenscht door P. BUTEIJN—SIMONS Kwadendamme. Manufacturen, Mode-artikelen, Naai machines, enz. Bij den aanvang van deezv nieu wen jaarkring wtenschen onderge- teekenden hun vrienden en beken den Gods onmisbaren zegen- toe. P'. GEENE E, GE ENE-GEERTSEi. Meliskerke, 1 Jan. 1925. Aan Familie, Vrienden en Beken den een gelukkig en gezegend jaar toegewenscht. W. DE JAGER M. DE JAGER—BRUINOOGE Oudelande, 1 Jan. 1925. Gods onmisbare zegen toege wenscht aan Familie, Vrienden en Begunstigers. A. C. VAN DE REPE E. VAN DE REPE—MOL Oudelande. Mijn beste wenschen aan familie, vrienden en begunstigers in 1925. A. WIJK. Ovezand. Commissionair. Mijn beste wenschen aan familie, vrienden en begunstigers in 1925. JOH. VAN DER POEL Ovezand. Timmerman. Schore. Veel heil en zegen toegewenscht aan Familie, Vrienden en Bekenden bij de intrede van 1925. Familie HOVESTADT, Schore. Veel heil en zegen toegewenscht aan familie, vrienden en begun stigers. J. STAAL, Mr Bakker. Wilhelminadorp. Aan vrienden en begunstigers een gelukkig nieuwjaar. L. MINDERHOUD In goud en zilver. Westkapelle. Wissesikej-ke. Veel heil en zegen toegewenscht aan Familie, Vrienden en Begun stigers voor 1925. Di. H. MATTHIJSSE In rijwielen en motoren. Veel heil en zegen toegewenscht aan Familie, Vrienden en Begun stigers voor 1925. G. DiE MOOR Bode op Goes. N.V. AUTODIENST KAMPERLAND i—!WISSENKE RK)E KORTGENE, p. f. *1 J. P. ENTfNK Zouteiande p. f. Gods beste zegen toegewenscht aan Familie, Vrienden en Bekendea bij de intrede van 1925. D. J. SYBENGA-VERLARE Groningen. Bij de intrede van het nieuwe jaar veel heil en zegen toege>- Wenscht aan familie, vrienden eu bekenden. C, M. C. GLERUM C. A. piE REGT Rijswijk Z.H., Lindelaan 34. Gods onmisbare zegen toege wenscht aan familie, vrienden en bekenden bij de intrede van 1925. J. DE JAGER A. J. DE JAGER-KOEMAN Uitwijk. 1925. Een gezegend jaar toegewenscht aan familie, vrienden en bekenden. M. J. DE JAGER C. C. DE JAGER-TIMMERMAN Koning Willem 11-lioeve. Biesbosch. Werkendam. W. de Witte, in fruit, Trompstraat 10. M. Meijaard, Langevorststraat. M. Arnoldi, horloger, 's-H. H. k. str. Lucas de Jonge Cz. en echtgenoote. J. A. Steketee, Klokstraat. W. Behage, in gasartikolcn enz. Nieuwstraat 8. P. A. Verplakke, schilder, Nieuwstr. 2. A. Touw, speelgoederen en brandstoffen 's-H. Hendrikskinderenstraat 3. J. Verboom, boekhandel, 's-Heer Hen drikskinderenstraat 28. J. Vleugel, mr bakker, 's-H. II. k. str. 56 A. Jobse, in velo-waschmachines-, Nieuwstraat 40. J. Steketee, Opril 2 A. v. Kleunen, in Trio-limonade, Sint Jacobstraat 38. P. A. de Witte, Oude Vischmarkt 810 A. Vermaire, in manufacturen. 11. P. v. d. Heil, in gasartikelen. Joh. Kloosterman, in kruidenierswaren. C. Dronkers, timmerman, Zusterstr. 6. C. Stroo en echtgenoote. K. Wielemaker en echtg., Sohenge- straat 58. Wed. J. v. d. Dries, melkhandel, Langeviele K 220. W. A. de Rijcke Sr, in manufacturen, Krommewcele K 207. Johs Gabriëlse, de Eendracht, Markt 3. W. Reijnierse, melksalon, Markt I 9. W. Rottier, bakker Lange Delft I 19. C. Schoe, winkelbed., Domburgsch Schuitvlot Q 210. A. de Troye, wanmolenmaker, K. Geere. D. Alewijnse Zonen, granen enz., Lange viele. Minderhoud, café Beddewykstraat. J. Pieterse, slager, Capoenstraat A 17. G. A. Wessels, Magazijn „De Maan.", Lange Delft B 154. A. J. Deist, in huish. art., Pottenmarkt K. 177. J. Dyke, kruidenierswaren, Lange vieïe K 223. P. do Plaa, in fruit en aardap., Lange Viele. S. van Eenennaam, melkhandel, Korte Noordstraat E 21. M. van Loo, kleedingmagazyn, Korte Noordstraat E 3. L. Janse, drogisterij, Noordstraat, hoek Hofplein. Wed. P. Abrahamse, grossierderij, Vlas- markt L 13. A. Joziasse, L. Burg B 5. C. M. Remigius, boekbinderij, Bogard- straat D 39. A. Labruyère, coiffeur, L. Burg B 23. A. A. Geuze, gep. veldwachter. W. P. Calliber, godsdienstonderwijzer. L. E. Rivière en echtgenoote. J. Gideonso en echtgenoote. J. Marijs, bode, Korte Singelstraat. J. Vader en echtg., landb., Seis weg. P. Poppe en echtgen., melkhandel. C. Janse en echtg., Kleversk. weg. A. Dobbelaar en echtgen., winkelier, Seisweg R 1.71. A. Dobbelaar en echtgen., winkelier, Seisweg R 171. Firma S. A. Luitwieler, Glas- en Verfhandel, Nieuwstraat. J. Goetheer, in kruidenierswaren, Walstraat. P. J. v. Damme, in Piano's en Orgels, Walstraat 74. Firma Joz. Ovaa en Zoon, Koloniale Waren, Bellamy park 41 C. Poppe, Melkhandel, Hellebaardierstraat 4 J. Sohier Wz., sleeper, Clyrergtr. J. Cjjvat, in groenten en airdappete», Mariniensplei* 3, 0

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 2