Aanbesteding. SraiMigi Mieaws. Teiesmme». MarttterieMea. Burgerlijke Staal linten der Geril. M op dit blad. GRIJPSKERKE. Fanfarekorps „8. D. G." Titels J. 2. Tl DG tot en met 29 Decemlier. j Vrpag a.s. BAZAR Mil AFWEZIG Medicinale Kolawijn OjjSBöare Verkcopmgej! es Ver- pchtlapB. Vereenlging tot bevordering van Christelijk Schoolonderwijs te Goes UITVOERING op Dinsdag 30 December a.s. Woensdag 7 Januari 1925, De Hofstede „Torenzicht" B. F. TE ROLLER, Middelburg. Dinsdag 20 Januari 1925, Te koop bij inschrijving: Arbeiderswoning met Erf, officieren, die van hun tractement moe ken leven. Het vraagstuk van toelagen enz. a*n verlofsofficieren is een groot ge heel, waaromtrent spr. een regeling in voorbereiding heeft. fn de Avondvergadering ging het vooral over de herhalingsoefeningen van dit jaar. Dhr K. ter Laan herinnerde aan de plaats gehad hebbende relletjes, waar bij zelfs met scherp is geschoten. Als één van de oorzaken van deze moeilijk heden acht spr. het optreden van de autoriteiten, waarbij b.v. de pietluttige plagerijen over de kleeding. Spr. vraagt of het niet meer in het legerbelang is, do menschen, die toch veelal man en vader zijn, thuis te laten. Spr. diende daarom een motie in, waar in do Kamer, van oordeel, dat de her halingsoefeningen voor het jaar 1925 een te zwaren last zouden leggen op de be grooting en een te grooten persoonlij ken last op de dienstplichtigen en hun gezinnen den minister verzoekt met dit oordeel rekening te houden. Do heer Van Rappard (V.B.) diende een motie in, waarbij de Kamer als haar oordeel uitspreekt, dat de gelegenheid tot opleiding tot sergeant-majoors en op perwachtmeesters weder moet worden opengesteld. Minister Van Dijk antwoordde inzake de herhalingsoefeningen, dat het wen- schelijk is ons oordeel op te schorten, totdat we eenindruk kunnen krijgen uit de offïcieele rapporten. Dat de oefeningen geen enkel resultaat hebben opgeleverd, wenscht spr. thans a priori tegen te spreken. Do motie om de herhalingsoefeningen het volgend jaar niet te houden, is voor de regeering onaannemelijk. Over de moties zal vandaag worden gestemd. Ongelukken. Een beurtschipper kreeg nabij Halfeen in de Vecht een lijk tusschen de schroef. Het was een 81-jarige man uit Lemelerveld, die sedert Dinsdag vermist werd'. Te Baam is een knaapje, dat op een hek geklauterd was, in een punt van dat hek gevallen, waardoor een diepe wonde weid veroorzaakt. In deerniswaardigen toe stand is de jongen opgenomen en in huis gedragen. Ofschoon spoedig geneeskundige hulp werd verleend, is er infectie ontstaan, zoodat de kleine gevaarlijk ziek is en ernstig voor zijn loven wordt gevreesd'. Tusschen Erp en Ilemert is Zondagavond een zekere F. uit Helmond, door de stoomtram overreden en godood. Te Borculo is de vrouw vaneen landbouwer, die aan een halte in de tram wou uitstappen, onder de tram geraakt en gedood. Een jongmensoh uit den Bosch is nabjj Gemert door een stoomtram over reden en gedood'. Brand te Delft. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft een ernstige brand gewoed in Van Deventer's Glasfabrieken te Delft. Omstreeks half één, terwijl een 20- tal arbeiders in de afdeeling „machinale fa bricage" druk aan den arbeid was, bezweek plotseling het gewelf van 'den met olie ge stookten oven, waardoor reusachtige vlammen vrij spel kregen. Deze sloegen in de kap van liet gebouw en zetten spoedig de geheele fabriek in lichte laaie. De aanwezige arbeiders konden zich door een overhaaste vlucht bij tijds buiten gevaar stellen. Dank zij het krachtig optreden van de brandweer, bleel de brand beperkt tot de machinale afdeeling. D.j^rr behalve het. gebp_uw, de zgnr, JfOjst.- baro machines totaal verloren gingen, is de schade zeer aanzienlijk. Deze wordt op 1 ton geschat en is door verzekering gedokt. Geheime distilleerder ij ont dekt. Te Bergen (■N.-tl.) waar twee jaai geleden een groote geheime distilleerderij werd ontdekt, is, volgens het „Vad.", thans dooi eenige ambtenaren der rijksbelastingen, ver gezeld van eenige autoriteiten, bij een inval ten huize van D. W. B., een dergelijke in richting ontdekt. Verschillende der aanwezigo voorwerpen werden in beslag genomen en naar Alkmaar overgebracht. De Biekorf van Brugge, waar, gelijk wij gisteren meldden, Hendrik Geerart, de man van den Yser, in vergeten armoede doodziek ligt, herinnert aan het aandeel, dat hij heeft gehad in de inundatie (onder waterzetting) van de streek gelegen tusschen de bocht van den Yser en de spoorlijn Nieuwpoort-Dix- muiden, waardoor de opmarsch der Duit- schers naar Calais gestuit werd. De sluiswachter van Nieuwpoort Geeraard Dingens was de eerste, die in October 1914 op de mogelijkheid dier inundatie wees. Zijn plannen werden ondersteund door Karei Cogge, een opzichter uit het Veurnsche. Op 25 en 26 October stopte men de 28 waterloopen in den spoordijk. Ondertusschen evenwel werd do ontruiming van Nieuwpoort voortgezet, want het inlaten van het vloedwater bij de oude Veurnsche sluis uit de Geule had niet de resultaten, die men verwachtte. Op Woens dag 28 October beproefde kapitein Borlon het op aanwijzing van den opzichter Bour- goingnie en schipper Hendrik Geeracrt bij de Palingbrug, de uitwatering van het Veur- ner Ambacht. Ook deze poging werd gestaakt. 's Avonds van den volgenden dag het Belgische leger was overgetrokken werd de poging hervat door kapitein Umé met schipper Geeraert, Ballno, Van Belle en Cogge. Een handvol schutters strekten hen tot dek king. Zij werden beschoten door de Fran- schen, die hen voor Duitsehers hielden. Do vergissing werd gelukkig tijdig bemerkt en bi) dood ty werden de deuren geopend. Zes uur later bij weder intreden der eb werd de sluis weder gesloten. Op 30 en 31 Oct. en het laatst op 1 Nov. werd het werk her haald en de inundatie had haar beslag ge kregen. Hooge landprijzen. In De Streek (N.-H.), voornamelijk in de gemeenten Boven- karspel en Enkhuizen gelden voor tuingronden den laatsten tijd ongekend hooge prijzen. Landerijen, die slechts enkele jaren ge leden werden aangekocht tegen f 3000 a f 4000 per. hectare, worden thans verkocht tegen f 7000 a f 9000 per hectare. Dit verschijnsel vindt voornamelijk een verklaring in de snel toenemende zaad- en bollenteelt in deze om geving. Na de slapte der laatste jaren in deze cultuur, is thans een buitengewone opleving te constateeren. Theorie en practijk. In de raads vergadering van Bloemendaal riqp de heer Blankevoort, toen hij éénmaal in de rede wel gevallen: „laten ze niet interrompeeren In de ochtend- en piiddagvergadering had de heer Blankevoort zelf 52 maal geïnter- rompeerd Kerstdagen in Londen. Gezien de duizenden, die Londen gedurende de rust dagen verlaten hebben, schijnt het dat men vroeger met de feestdagen begint, dan andere jaren. Het aantal dergenen, die naar do plaatsen op de Zuidkust ziju vertrokken is vermoedelijk een record. De spoorwegen trof fen hun maatregelen voor een nog veel drukker passagiersvervoer dan voor eenig kerstfeest sedert den oorlog. De meeste win kels zullen op den avond voor Kerstmis sluiten tot Maandag. Dit geldt zoowel voof Londen als voor de 179 grootste steden des lands, zoodat vermoedelijk meer dan een half millioen winkelbedienden zullen kunnen genieten van deze extra-vacantie. Grans. de ter dood veroordeelde mede plichtige van Haarmann, heeft herziening van het proces gevraagd. Eenige weken geleden is te Berlijn na afloop van een communistische verkiezings vergadering een agent van politie op straat doodgeschoten. De vermoedelijke dader op wiens aanhouding een belooning van 3000 mark was gesteld, is gisteren in hechtenis genomen. Het is een kantoorbediende. Een medewerker van het Acht Uhr Abendblatt vertelt, dat hij onlangs in de haven van Konstantinopel Schulz, den moordenaar van Erzberger, heeft gezien. Schulz bedelde bij matrozen van Duitsche schepen. Hij' stelde zich voor als luitenant Tuermann en beweerde uit Duitschland te zijn gevlucht omdat hij aldaar wegens het deelnemen aan een nati onalistische staatsgreep werd gezocht. Toen hij van de matrozen geen geld kreeg, vroeg hij om warm eten. Ook verzocht hij de ma trozen hem mee te nemen naar Portugal. HÜ zag er armzalig uit in zijn zeer ver sleten plunje. N. R. C. De Britsche schoener Jyffy, met sterke drank aan boord ter waarde van 800.000 dollar is door de Amerikaansche kuslbe- wakers gepakt. „Gebruik geen poeder of rouge, draag geen schoenen met hooge hakken, slaap tien uur per nacht, drink een liter melk per dag en eet veel groenten", ziellier de vjjf levens regelen van mej. Inez Harden uit Drew (Miss.) die uit 350.000 jonge dames uitver koren is als degene, die het meest de vol maakte schoonheid nabij komt. De kleine Inez is echter pas 16 jaar oud, zoodat zij eerst nog moet bewijzen of haar levensregelefi den toets des tjjds kunnen doorstaan en haar de schoonheid, waar zij thans prat op mag gaan, zullen laten behouden. Als een voorbeeld voor andere jonge meisjes van dezen Jeeftijd moge intusschen dienen, dat Inez al om 8 uur naar bed gaat en 's ochtends om half zeven opstaat. De weinige sneeuw in Zwït serland. Men moet bijna een eeuw in do geschiedenis terug, om een bericht over zulk een drogen en sneeuwloozen winter als dezen te vinden. De monniken van den Gróo- ten St. Bernard hebben nog nooit zoo weinig sneeuw op de huil klooster omringende bor gen gezien. Een zeldzaamheid is ook, dal midden December de Simplon-pas nog voor het verkeer open is. Er is nauwelijks oen voet sneeuw op minder dan 1000 M. hoggto in Oost-Zwitserland en Engadin, voorts on geveer 6 c.M. in het Berner Oberland, terwijl men in West-Zwitserland 2000 M. moet klim men om voldoende sneeuw voor het slrieën te vinden. Te Gstadt, Villars, Montana en op het Juragebergte is zelfs geen sneeuw te zien. Hier en daar groeien nog bloemen! Dec. 24 Krabbendijke, verpachten bouwland, Schram. 24 Borssele, olmen, Beth. 24 Middelburg, diversen, Hioolen. 27 Brigdamme, afbraak, Struve. 29 Wolphaartsdijk, bouwland, Pilaar. 29 Kapelle, wisschenbossch en uitweg, v. Dissel. 30 M'burg, aannemersmaterialen, Struve. 30 West-Souburg, hofstede, Loeff. 30 Vlissingen, huis, bouw- en weiland, v. d. Harst. 30 Vlissingen, winkelhuizen en huizen, Paap. 31 Kwadendamme, huis, Beth. Jan. 5 Baarland, hoefje, van Dissel. 9 Oostkapelle, kap- en takhout, Blaupot ten Cate. 9 's-Heer Arendskerke, boomgaard en schuurtje, Pilaar. 20 Oostkapelle, kaphout, enz., Blaupot ten Cate. Goes, bouwland, Pilaar. Febr. 18 Wolphaartsdijk, inspan, Pilaar. 20 Kamperland, inspan, Markusse. 25 Wolphaartsdijk, kap. boereninspan, Van Dissel. 25 Colijnsplaat, inspan, Heijboer. 26 Ovezande, inspan, Beth. Mrt. 4 Kats, inspan, Markusse. 4 Noord-Kraaijert, kap. boereninspan, v. Dissel. Colijnsplaat, inspan, Heijboer. Rilland, huis, Pilaar. DiEN HAAG. V.D. Naar wij van be voegde zijde vernemen, is thans definitief vastgesteld, dat de Wet op de verhooging van den tabaksaccijns met 1 Jan. in werking treedt. DEN HAAG. Tweede Kamer. Aan de orde Was wetsontwerp inzake salarissen voor rechterlijke macht, leden rekenka mer, enz. Min. Colijn verklaart Tiet amen dement Schouten niet aanvaardbaar. Dhr Snoeck Henkemans motiveert zijn stem vóór het wetsontwerp, evenals dhr Beu- mer. Dhr v. d. Tempel dient een motie tot uitstel in en wil éérst behandeling in „georganiseerd overleg". Deze motie wordt met 50 tegen 19 st. (vóór soc. en vrijz. dem.) verworpen. 16 pet.; C. den Boer 12 pet., M. W. Verplakke 21 pet.; Jac. de Graaff 14 pet.; J. Vermeule 15 pet.; P. A. Verplakke 20 pet.; M. de Wilde 13 pet.; allen be neden tarief. Voor timmerwerk door Baarends en Hopmans 8 pet.; P. Cbamuleau 16 pet.; W. de Jonge 17 pet.; A. de Bruijne 10 pet.; J. M. J. Schrijver 14 pet; M. F. Goedemondt 8 pet.; allen beneden tarief. .Voor metselwerk door Baarends en Hopmans 7 pet.; P. Cbamuleau 16 pet.; A. de Bruijne 10 pet.; J. M. J. Schrij ver 16 pet.; M. F. Goedemondt 8 pet.; allen beneden tarief. Voor het straatmakers werk door F. E'uijnhouwer Sr. 5 pet. boven tarief. Voor het vrachtrijderswerk door K. Pik en Zn.volgens tarief; Wed. S. Boone 10 pet. boven tarief. Voor het smidswerk door P. Nonne- kes 5 pet.; I. Adriaanse 3 pet.; D. Adriaanse 6 pet.; allen boven tarief. Voor het loodgieterswerk door C. Reijerse 5 pet.; M. Kok 6 pet.; Wed. A. Tamse 6 pet.; allen beneden tarief. Wtestikeereea. Amsterdam, 23 D|ec., 2.30 uur. Berlijn 58-9059. Brussel 123212.34. Parijs 13.32—13.34. Londen 11.64Va11.65- New York 2-473/s2.47Va- Ellewoutsdijk. Maandag werd alhier door notaris Pilaar publiek verkocht een woonhuis met schuur, erf en tuin, groot 5 A. 18 c.A. aan Adr. Smallegange Jz. alhier voor f 3010. Goes. Maandagmiddag werd door B. en W. dezer gemeente aanbesteed het onderhoud van en de leveranties ten behoeve van de gemeentewerken voor 1925. Ingeschreven werd: Voor schilderwerk door: M. van Stee Goes, 23 Dteoember 1924- Graanmarkt Nieuwe tarwe f 11 16, Wintergerst f 14,50, Goudgerst f 14 15, Haver f 1213, Kook-erwten f 18 20, Kroonerwten f 1620, Bruine boe nen f 15—24- Aanvoer gering, stemming kalm. i Boter f 2 per K-G„ middenprijs f 1 per Va K.G., winkelprijs f 1,10- Bieren f8,50 per 100 stuks, middenprijs f 2,12 per '25 stuks, winkelprijls f0,10- Aanvoer far biieksboter 74 pond, verkocht a fl,30- Boter 230 pond. Eieren 230 stuks. Ben- deneieren 8Va ent. V. P. JV. Aanvoer 4420 eieren. Prijs f8.50 per 100 stuks. GOES. Ondertrouwd: Jan Francies Baa rends, jm. 25 j. en Henriette Adriana ran Riet, jd. 22 j. Overleden: Pieter Joosse, 65 j., weduw naar van Stoffelina Diane. TELEGRAPHISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen in den ochtend van 23 Dec., medegedeeld door het Kon. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand1 774.8 te Zu rich, laagste 315.3 te Isafjord'. Verwachting tot den avond van 24 December Matige tot krachtige zuidelijke tot zuid westelijke wind, zwaar bewolkt met tij delijke opklaringen, weinig of geen regen, aanvankelijk zachter. Verloofd i MIA COONEN en CONSTANT VAN HORSIGH. Echt (Limburg) Eerate ^rstdag'24. Getrouwd a J. F. MAGENDANS Chef He Afd. Prov. Griff. v. Zeeland, en H. SUSANNA VAN DER POT, die hartelijk dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling «ij hun huwelijk ondervonden. Middelburg, 23 december 1924. D.V. hoopt onze geliefde Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, JAN VAN SCHAIK, °P 25 December zijn 75sten Verjaardag te herdenken Dat hij nog lang gespaard blijve 18 de wensch van ons allen. De Familie VAN SCHAIK. Borsselen, Dec. 1924. Hiermede vervullen wjj den treurigen plicht U kennis te geven van het overlijden, na een kortstondige ziekte, van onze geliefde Vrouw, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder APP0LL0NIA BRUIJNZEEL, in den ouderdom van 61 jaar en 4 maanden. A. BLOK. Borssele J. BLOK. M. BLOK—Meeuwse. Wolfaartsdijk: P. BLÓK. M. F BLOKZuijdweg. Krabbendijke M. BLOK. L. BLOKCornelissen, J. BLOK. J. S. BLOK—van Lieke. A. BLOK en Verloofde. Krabbendijke 21 Dec. 1924. School Westwal 34a, v/h Wijngaardstraat Heden overleed te Numans- dorp, onze geliefde Moeder, behuwd-, Groot- en Over- grootmoeder, TANNETJE VAN DALSEN, Wed. van M. van IJzerloo, m den ouderdom van 86 jaar etl maanden. Uit aller naam, J. VAN IJZERLOO. Kruiningen, 20 Dec. 1924. Mijnen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling ondervonden op mijn 80sten ge boortedag. Wed. P. SANDERSE. Nisse, 22 Dec. 1924. TE ©OSES. 25 DECEMBER (Kerstfeest) Voorm. half 10: Ds R. J. van der Veen. Avond 6 uur: Idem. 26 DECEMBER Geen dienst. ZONDAG 28 DECEMBER Voorm. half 10: Ds R. J. van der Veen. Avond 6 uur: Idem. Des morgens bevestiging van ambtsdragers. Het Bestuur van bovengenoemde Vereeniging deelt mede, dat alle obligatiën der geldleeningen van 1895, 1902 en 1911 aflosbaar zijn gesteld vanaf 1 Januari 1925 ad f 100.per stuk; de coupons per 1 Juli 1925 met f 2.en de coupons per 1 October 1925 met f 1.per coupon. Vanaf 1 Jan. as. houdt de intrest der obligatiën op. De inwisseling geschiedt door den Penningmeester J. LAPORT, ten kantore van Hendrikse Co's Bankiers- en Effeotenkantoor, Bees tenmarkt 8 Goes, onder overlegging van de obligatiën en coupons. Het Bestuur, P. OOSTERBAAN Voorz. L. DUVEKOT Czn, Secr. Goes, Dec. 1924. De Notaris H. R. STRUVE te Middelburg, is voornemens op Dinsdag den 30 December 1924, des voormiddags 10 uur, ten ver zoeke van den heer R. J. SCHIJF wegens beëindiging van de Timmer mans- en Metselaarsaff óre aan de werkplaats aan de Lange Gist- straat te Middelburg, publiek ie verfeoapem AannemDrsmaterialen, Kolders, Planken, Kortlingen, Tou wen, Ladders, Schragen, Trappen, Schaafbanken, Hardsteenen en Marmeren Tegels, verdere timmer mans benoodigdheden, als: Schaven, Boren, Repen, Blokken, Ijzer waren, als: Spijkers, Schroeven, Draadnagels, Fitsen enz. Bezichtiging daags vóór den ver koop van 1012 en van 2—4 uur en op den morgen van den verkoop. VERMIST Duitsche Herder (reu), bruin met zwart dek, hoog 70 cM. Ge lieve bij vinding dood of levend, bericht te zenden aan C. Eversdijk, 's-Heer Arendskerke. te geven door het Aanvang precies G.30 n.tn. Door het BESTUUR van het GAST HUIS te GOES, zal op 's namiddags 3 uur, in de Regen tenkamer van het Gesticht, worden aanbesteed „Het afbreken van een vier tal perceeien aan den Oost- wal en Kleine Kerkstraat te Goes, en het ter plaatse bouwen van een ZUSTER HUIS." Bestek en teekeningen zijn ver krijgbaar bij den heer J. KOR- STANJE LzMagdalenastraat 4, te Goes, ad f7.— per stel; voor elk stel, dat op den dag der aanbeste ding onbeschadigd wordt ingeleverd, wordt f5.terugbetaald. Iaschrijvingsbiljetten moeten op den dag der aanbesteding vóór 's morgens 12 uur worden ingele verd bij den Voorzitter van het Bestuur, den heer JOH. PILAAR te Goes. Aanwijzing op het terrein Maan dag 29 December 1924, 's morgens 11 uur. De Architekten B. N. A. F. G. C ROTHUIZEN. A. A. KOK. Goes Groote Kade 26, Goes, De Notaris Mr. JAN LOEFF zal Dinsdag 30 December 1924, des voorm oru 10 uur, te West- Souburg, bij Millenaar, veilen i onder Vlissingen, aan den Hoogen Weg en het Boschwegeling, met de Gebouwen, in 1909 gebouwd, j en Landen, ter grootte van 2.8890 H A. (7 G. 108 R.) in 8 perceeien. j Terstond te aanvaardenDe ge- I bouwen 1 Maart '25. Omsschrijv. te bek. bij den Notaris. Te bezich tigen Zaterdag 27 Dec. 1924. van de Geref. Meisjesvereen. te Baarland van 2 tot 5 uur en van f 7 tot 9 uur, in de Chr. School te OUDEL&NDE. j IEDER wordt beleefd verzocht j te komen. Entrée f O.IO. geïmporteerd uit Frankrijk, zeer geneeskrachtige Wijn. Aanbevolen door H H. Doctoren, voor zieken en herstellenden. Speciaal geschikt voor Zenuwziekten en hartkwalen, vervangt alle beste Medicijnen. Per fleschf 1.75. Alleen Verkrijgbaar bij de Importeurs: Denetfers F/èr«s iWSiddaStaurg. Amsterdam' 22 Dec. 1924. in alle prijzen. Ziet Etalage. De Notaris J. C. BLAUPOT TEN CATE, zal op des voormiddags te 10 uur, op de Buitenplaatsen „Eikenoord",„Duin beek" en „Berkenbosch" te Oost kapelle, in het openbaar verkaopeni Eene groote partij geslagen Es- schen-, Elzen- en Berken Kap hout, Dikhout,Takhout en Spaan ders. Voorts 81 Eiken Stammen, 3 Olmen Stammen en 2 Esschen Stammen. Van bovenstaande Stammen zijn inmiddels uit de hand te koop, in 4 perceeien: le perc. 7 Eiken stammen in „Berkenbosch". 2eperc. 3 Olmenstammen Duinbeeksche weg, 3e perc. 14 Eikenstammen Duinbeeksche weg, Westzijde, 4e perc. 8 Eikenstammen Duinbeek sche weg. Oostzijde. Inschrijvingsbiijetten in te leve ren vóór 13 Januari 1925, ten kantore van genoemden Notaris, alwaar nadere inlichtingen zijn te bekomen. Aanwijzing geschiedt door L. TA VENIER op „Duinbeek". De verkoop vangt aan bij de hofstede van S. Louwerse, aan den Duinbeekschen weg. onder 's Heer Arendskerke, in den Noord-Kraayert, van de Heeren Gebrs. Remyn aldaar: een goed onder houden groot 2 A., 80 c.A., gelegen tegen den dijk van den Sloepolder. HuurderJohs de Kok, voor f 2.50 per week Op gebruik 1 Maart 1925. Inschrijvingen worden voor of op 13 Januari 1925 ingewacht bij de eigenaren of ten kantore van No taris VAN DISSEL te Goes. De Graene Kruis Hoestbonbons merk „LOCARBITS" van de LONDON CARAMEL-WORKS te Breda zijn alleeu de echte en kosten slechts 25 cent per ons. 1 cent per stuk.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 3