rtmeiJiws. gemengd meows. Laatste ieiisMei. Gemeenteraad van Middelburg. den ingesteld en de ketting in beslag was genomen, werd het lijk naar het gast huis overgebracht, en daar ter beschik king der justitie gehouden. D|oor de po litie werd via den burgemeester van de woonplaats van den verongelukte, de fa milie met het gebeurde in kennis gesteld. Op de Zaterdagavond j.l. alhier gehouden vergadering van den Bond van ('hr Zangvereen. in Walcheren, werd het definitief bestuur vastgesteld als volgt: de heercri 7. Suurmond, Gapinge, voorz., J. Schoolmeester, 't Zandt li 159, Secre taris, J. .7. Ornée, Middelburg, penning meester, 3. Lorier, Vlissingen, vice-voor- zitter, O. de Wolff, Middelburg, 2e Secr., .i. de Karn, Oostkapelle, 2e penningm. en 3. P. Pieterse, Middelburg, algemeen plaatsvervanger. Tot, nog toe bestaat de hond uit tien afdeelingen, o. w. „Halle luja" van Oostkapelle, „Looft den Heer", van 't Zandt, „Hoop op Zegen" van Vlis singen, „Soli Deo Gloria", Zoutelande, „Soli Deo Gloria", Middelburg, „Ho sanna", Middelburg, en „Sursum Corda" vim Middelburg. Goes. De harmonie „Hosanna" hoopt '&S. Donderdag 25 December (le Kerst dag) des 's middags van 12 tot 1 uur, een concert te geven op de Groote Markt alhier. Het programma vermeldt de vol gende nummers: 1. Koraal. Psalm 138:3. 2. „Stille nacht, heilige nacht". 8- „Bede". 4. „Cantique de Noël". Ad. Adam. 5- „Fantasie über den Weihnachtsge- sang": (O du fröhliche, o du selige) H. Wen zei. 6. Kerstliederen-fantasie. Schweinberg. 7. „Weihnachtspastorale". H. Wenzel. 8- „Ehre sei Gott". Fr. Silcher. O. Lofzang va,n Zacharias. Koraal. 10- Koraal. Psalm 105:2. Op den eersten Kerstdag, 's morgens tusschen 8 en 9 uur, wordt op de Groole Markt, vanwege het Leger des Heils mu ziek en zang gegeven. Zie verder de ad vertentie in dit nummer, betreffende de diensten gedurende de Kerstdagen. Vrijdag 19 dezer ontving de Goesche Damclub op bezoek de Middel- bupgsche Damclub. De uitslag is als volgt: 1. 3. Strooband—J. v. d. Meulen Bosma 2—0; 2. ToebesW. van Zweeden 11; 3. Reijnierse—Jac. van Zweeden 20; 4. >W. BoogaardP. Slabbekoorn 11; 5. SanderseK. L. Kramer 11; 6. Sinke— B. Torbijn 02; 7. Dekker3. 3. Snoodijk 20; 8. ,T. BoogaardP. Cornelissen 2 0; 9. StaalN. Leijs 02; 10. 7. Roelans -C. 3. v. Zweeden 20; 11. J. v. Wijk C. Merison 20; 12. C. de BesteJ. v. Kaknthout 02. Stand: Middelburg 15 punten. Goes 9 punten. In de laatstgehouden vergadering der Geref. Mannenvereen. „Calvijn" werd door den beer P. Staal een inleiding ge houden over „De Afscheiding van 1834". Spr. schetste den toestand der Geref. Kerken omstreeks 1795; handelde over Jtiet ingrijpen van koning Willem I, in 1816, waardoor de Geref. Kerken haar zelf standigheid verloren, en besprak vervol gens de vragen en actie voor kerkherstel, die hiervan een gevolg waren. Gewezen werd op de beteekenis van het Reveil ten opzichte van de Afscheiding en den in vloed van mannen als Bilderdijk, Scholte, Da Costa e. a. Vervolgens werd meer uit voerig stilgestaan hij de Afscheiding te Ulrum en de kerkrechtelijke beteekenis hiervan en werden vele bijzonderheden en wetenswaardigheden uit het leven van de predikanten en kerken der Afscheiding medegedeeld. Aan de bespreking, welke op dit refe raat volgde, werd door vele leden deel genomen en was deze discussie zeer ge animeerd. Belangrijke punten, zooals het kerkrechtelijk karakter der Afscheiding, de rol die de Gezangenkwestie speelde, het Koninklijk besluit van 1816, de ver houding tusschen de Geref. Kerken en de Herv. Kerk van thans, kwamen naar voren en werden nader belicht. Op de 4de Internationale Tentoon stelling der Eerste Roosendaalsche Pluim- veevereeniging te Roosendaal, behaalde flhr. C. Lakkó met zijn Saksische Krop- pers een lsten, 2den en een eereprijs. Heinkenszand. Zaterdag waren twee knaapjes aan het z.g. boomenrooien, waartoe zij een stok in den grond had den gezet. 'Terwijl de een de bijl reeds ophief moest de ander nog eens een stukje hout wegdoen, wat tengevolge had dat dezen een lid' van een zijner vingers werd afgekapt. Dr Griep verleende heel kundige hulp. Wolphaartsdijk. Zaterdagavond hield de vereeniging „Landbouw en Veeteelt" een alg. vergadering. De voorzitter 3. Linden- bergh heette speciaal welkom dhr. Kiel- ,stra, 1ste secretaris der Z. L. M. Als bestuursleden werden herkozen dhrn .T. Koert en 3. L. Goetheer en gekozen in de plaats van dhr. C- van Nieuwenhuize, die door aanstaand vertrek bedankte, dhr. M. J. Mol. De voorzitter dankte dhr. Van Nieuwenhuize voor alles wat hij in 't be lang der vereeniging tot stand heeft hel pen brengen. (Applaus.) Dhr. Van Nieu wenhuize dankte voor deze aangename woorden. Tot leden van de commissie van aankoop werden herkozen K. v. d. Slikke en gekozen in de plaats van C. van Nieuwenhuize dhr. 3. A. Koert. Tot lid van de commissie tot het nazien van de rekeningen werd gekozen in de plaats van P. Blok dhr. 3. Driedijk. Uit de rekening en het verslag van de musschenbestrijding bleek, dat er was ont vangen f 453,27 en uitgegeven f 328,50, batig saldo f 124,77. Ingeleverd werden B190 oude musschen, 5486 jonge mus- schen en 5529 eitjes. Besloten werd, het punt gemeenschappelijke aankoop van een vee-vervoerwagen uit te stellen tot een volgende vergadering en het bestuur opgedragen een en ander te onderzoeken. Door dhr. Kielstra werd een lezing gehou den over hel Rechtskundig Bureau, iep andere instellingen der Z. L. M. Daarna werden eenige films vertoond door ge noemden spreker, w.o. van verschillende buitenlandsche planten en bloemen en ook oen film over de Biet (van zaad tot sui ker). Ook werd nog de film vertoond van de Landbouwtentoonstelling te Vlissingen. Kapelle. Onder groote belangstelling liad Zaterdagavond de eindles plaats van den gehouden cursus in verpakking en sor teering van fruit in bet Veilingsgebouw. Door dhr. v. d. Plassche werd aan de volgende lieeren een diploma uitgereikt: P. Molhoek, C. de Jager, W. Veerhoek, L. Lavooij, 7. Q. v. d. Vrie, M. Baijens, C. Baijens, A. Hoogstrate, J. A. Mol, P. M. Polderman, P. van Willegen en B. M. Meijaard. Dhr v. d. Plassche deed dit met ge noegen nu voor de achtste vereeniging en hoopte dat het aangeleerde mocht be- nut worden en overgedragen in de prac- tijk. Spr. feliciteerde den onderwijzer dhr W. Glas met het behaalde succes. Dhr P. Scheele sprak als voorzitter der commissie van toezicht een enkel woord en hoopte dat de lessen mochten bijdra gen tot opbloei van het fruitwezen, in 't bijzonder op Zuid-Beveland. Dhr P. Molhoek dankte namens zijn mede-cursisten den onderwijzer voor het genoten onderwijs. Niet alleen, aldus spr., bleef het bij de gewone verpakking; ook postpakketverpakking en de Engelsche verpakking werden aangeleerd. Dhr W. Glas dankte voor het gespro kene, roemde de medewerking van de Veilingsvereen., van de Tuinbouwvereen. en van oud-leerlingen van de Tuinbouw- cursussen. Wemeldlnge. Vrijdag hield de vereeni ging van Oud-leerlingen der land, en tuin- bouwcursussen haar jaarlijksche leöen- vergaaering. Uit het jaarverslag van oen secreta ris bleek, dat de afdeeling thans 29 le den telt en dat in het afgeloopen jaar belangrijke lezingen gehouden, excursies georganiseerd, en cursussen in boekhou den, landmeten en waterpassen, enz. op gericht geworden zijn. De rekening werd vastgesteld in ontvang op f 49,231/2 en de uitgaaf op f21,52, alzoo met een goed slot van f27,71 Va- De- aftredende bestuursleden A- Walrave en G. Burger Fz. en M v. d. Hamer, werden resp. in hun kwaliteit van plv. voorzitter, secre taris en bibliothecaris herkozen. De se cretaris werd belast met het bodewerk. Het ten vorige jare door de afdeeling geëxploiteerde aardappelproefveld, gaf als resultaat, dat weer ten duidelijkste bleek het groote nut van goed geselecteerd poot- goed boven de z.g. nateelt. Re voorzitter, idhr F- de groene, die het rapport uit bracht, deed als practicus op dit gebied nog vele nuttige wenken aan de hand, welke in het belang van den aardappel teelt zeker ten goede kan komen. Die tioor den B V.G. gezonden 5 vraagpunten werden uitvoerig in bespreking gebracht. Het program van actie voor het komende jaar werd weer opgemaakt. Colijnsplaat. In de Vrijdag gehouden voltallige raadsvergadering, werd door den voorzitter in waardeerende woorden herdacht, het onlangs overleden oud- raatislid en oud-wethouder, wijlen dhr P. Tazelaar, die gedurende vele jaren in genoemde functies de belangen der ge meente heeft behartigd. Onder de inge komen stukken was een besluit van Ged. Stalen, waarbij de bezoldiging van de ambtenaren van den Burg. Stand res pectievelijk op f240 en f40 werd vast gesteld, derhalve in totaal verminderd met f 40- De gemeentebesturen van Kort- gene en Wissenkerke geven te kennen, niet te zullen medewerken tot het ver eenigen der twee op dit eiland bestaande keuringskringen, ingevolge de vleeschkeu- ringswet. Tot lid der oonimissie van toe zicht op het L- O. werd herbenoemd dhr J. Felius, en het presentiegeld voor die commissie, op voorstel van B- en W. bepaald op f5 per jaar. Vastgesteld werd een suppletoir-kohier hondenbelasting '24 tot een bedrag van f24,15 en de voor waarden vastgesteld, waaronder subsidie zal worden verleend, voor de wijkver pleging door „Het Groene Kruis". Op een vraag van dhr De Regt, naar de wijze, waarop de peeslib op de haven zal worden vervoerd, deelde de voorz. mede, dat die grond, evenals het vorige jaar, per kruiwagen vervoerd zal worden, teneinde aan de werklooze hoofden van gezinnen eenige dagen werk te verse oaf- fen. Daar 'het de laatste raadsvergadering in 1924 zal zijn, wensctit do voorz. de raadsleden een gelukkig uiteinde van het oude jaar to© en sluit daarop de ver gadering. Ritthem. In de Vrijdag, gehouden Raads vergadering waren de volgende ingeko men stukken, n.l. a. Een schrijven van Ged. Staten, inhoudende mededeeling der goedkeuring van het raadsbesluit van 11 Nov. 1924, tot het aangaan ran een geldleening, groot f2000- 1). Idem van een geldleening, groot f 1100- c. een schrij ven van den directeur der directe belas tingen, enz. te Brecla, dat met ingang Van 1 Jan. 1925 le. het kantoor Mid delburg (buitengemeenten) voor de ont vangst der directe belastingen za.1 zijn opengesteld op Dinsdag van des voorm. 9 uur tot des namiddags 1 uur; Don derdag van voorm. 9 uur tot namiddags 1 uur en van nam. 2 uur tot nam. 4 uur. Vrijdag van voorm. 9 uur tot nam. 1 uur. 2e. De zitdagen voor de ontvangst der directe belastingen zuilen worden gehou den in de gemeente Ritthem op den 3den Maandag van de Maanden Maart, Juni, September en December van des namid dags 23Va uur. Vervolgens deelt de voorz. mede, dat fte begrooting vo,or der: dienst 1925, alsmede de verordening op de bcgrafenisrechten is goedgekeurd. Naar aanleiding van een schrijven van den Min. van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen over terugbetaling van cte te veel genoten voorschot Rijksvergoeding over 1922 bedoeld in art. 56 juncto art. 201 der L.ü.-wet, wordt op voor stel van B. en W. besloten een kasgeld- leening aan te gaan van f2500, daar de kasgeldmiddclen momenteel niet toerei kend zijn om liet terug te betalen lied rag ad f4899 te voldoen. Aan dhr 0. M. Bolier wordt op zijn 'verzoek ontslag ver leend als ambtenaar bedoeld bij art. 91 der woningwet, zulks met ingang van '1 Jan. 1925 en wordt, overeeenkomstig het voorstel van B. en W. met ingang van denzelfden datum als zoodanig be noemd dhr D Ruijssen alhier. In verband met een nader ingekomen schrijven van B. en W. van Vlissingen, inzake aankoo pvan een sterilisator wordt thans, op voorstel van R. en W. met alg. Stemmen besloten daartoe goedkeuring te verleenen. In de vorige vergadering werd dit punt aangehouden, wijl toen niet met zekerheid kon worden vastgesteld, of de gemeente al dan niet aandeel in rekening zou worden gebracht. Dit zal nu even wel niet het geval behoeven te zijn. Hierna wordt een wijziging in de begroo ting 1924 goedgekeurd. Ten slotte wor den eenige bepalingen met betrekking tot (do nieuw ontworpen algemeenc politie verordening behandeld en zal nu in de eerstvolgende vergadering worden vast gesteld. Daar het, behoudens onvoorziene om standigheden de laatste vergadering in dit jaar zal zijn, houdt de voorzitter de gebruikelijke sluitingsrede. Biggekerke. Ged. Staten .ïebben niet goedgekeurd "liet raadsbesluit, waarbij vroongrond ten vérkoop was toegestaan tot het inridhlten van een hoenderpark. Grijpskerke. Vrijdag vergaderde de A R. Propagandaclub. Behandeld werd art. 9 van „Ons Program", dat handelt over het verwerpen van begrootingen. Ook werd geleverd een schets over Jhr Mr A. F. de Savornin Lobman, die geteekend werd in zijn lange politieke loopbaan. (Belangloos bericht). Zoutelande. Vrijdagavond gaf de Chr. Zangvereeniging „Soli Deo Gloria" naar jaarlijksche openbare uitvoering in de Chr. school. De school was goed bezet, ook waren van elders nog enkele personen aanwezig. Alle op het programma staan de nummers werden vlug en netjes af gewerkt, vooral no. 12: „De twee Jagers", was eenig mooi. De solo kwam goed tot haar recht. Jammer, dat deze vereeni ging in het laatst veirloopen jaar goede tenorstemmen heeft moeten verliezen, wat dan ook goed merkbaar was in Ps 118. Doch niettegenstaande dit, kan zij toch met voldoening op dezen avond terug zien. (Een woord van dank aan den ijve- rigen directeur is hier dan ook zeker op zijn plaats. Door den vice-voor/.itter werd een woord van dank gebracht tot de aanwezigen, voor de goede orde >e« ;tot den (jjrectenr voor zij'n ijverigen ar beid, waarna deze met dankzegging ein digde. Serooskerke. (W.) Vrijdagavond hield de A. R. Kicsvereeniging alhier een leden vergadering, waarin het Ontwerp Stem bus Program 1925 is besproken en aanlei ding («jat' tot een aangename bespreking, welke tot uitslag gaf, dat, behalve een paar opmerkingen, eenparig besloten werd hier instemming aan te betuigen. Vervolgens kwam in bespreking de toe gezonden circulaire, namens 'liet Cen traal Comité, waarin het verzoek wordt gericht zich uit te spreken, zal de A. R. partij evenals de vorige malen tot groeps vorming voor de candidaatstelling over gaan? Of zal dit een identieke lijst met aanvullingslijst worden. Besloten wordt aan het Centraal Comité de volgende hëe- ren als candidaten voor te stellen voor de a.s. Tweede Kamer-verkiezing, n.l. Diuymaer van Twist, D11 Schaurer, Mr J. A de Wilde, M,r Rutgers, G. v. d. Heuvel, J. Schouten, H. Colijn, A. Colijn. Mr P. Dieleman, De Monté ver Loren, Mr Ë- 'J. Benmer, Leenstra, J. J. C van Dijk, Schwartz en J. v. d. Molen. Cadzand. Vrijdagmiddag vergaderde de raad. Ged. Staten hebben goedgekeurd het tarief voor eleclriscben stroom. Be sloten werd niet toe te treden tot de Nederlandsche vereeniging .„Landverhui zing". Aan W. Brevet wordt irnet 1 Jan. 1925 eervol ontslag verleend als schoon houden' der schoollokalen, terwijl in zijn plaats benoemd wordt dhr J. Oh. Decker. Op verzoek van Ged. Staten wordt wij ziging gebracht in het raadsbesluit, be treffende het verhuren van electriciteits- ineters. Lichtmeters zullen voor 40 cent, meters voor kracht of kracht en licht sa men voor f 1,50 per maand verhuurd worden. D12 vroeger genomen geldleenings besluiten voor de elektriciteitsvoorziening worden ingetrokken, wijl thans voor de gansche electrificatie besloten wordt een bedrag van hoogstens f22.500 te leenen. Sas van Gent. Alhier heeft zich Vrijdag een vreemdsoortig geval afgespeeld. In den voormiddag kwam een auto, van Fransclie kenmerken voorzien, in volle vaart door het Belgische stadje Selzaete gereden, in de richting der Nederland sche grens. Dit onbedaarlijk rijden wekte argwaan, temeer, waar bij de na dering der grens het tempo niet vermin derde. Een der postende Belgische doua niers sommeerde door armgezwaai den chauffeur te stoppen, waaraan echter door dezen geen gevolg werd gegeven. Mét onverminderde vaart vloog de auto voert terwijl de douanier het gevaarvolle staal tje volbracht zich op de voetplank tc werpen, waarin hij meesterlijk slaagde. Hij werkte zich toen in de auto, waar echter een passagier bleek, en met wien hij eerst oen woordenwisseling kreeg en daarna handgemeen werd, met het ge volg, dat beiden elkander uit den wagen werkten. Dit had bet tempo eenigszins doen verminderen en was de wagen do grens genaderd, waar een tweede doua nier eveneens op de voetplank sprong en zich naast den chauffeur opdrong. In- tusschen was de wagen do grens over schreden en het Nederlandsche gebied opgereden, terwijl de chauffeur op zijn beurt weer in handentvvist kwam met den tweeden douanier. Dp eerste had zijn plaats achter het stuur verlaten en was op de voetplank in tegenoverge stelde richting gaan staan, daarbij met één hand het stuur hanteerende. Hij sloeg micidenvijl verscheidene malen naar clcn douanier, welke nog steeds zijn plaats handhaafde. Een slag in het volle gelaat trof dezen laatsten, doch deed hem, ondanks alles, toch blijven. Die auto volgde bij al deze manoeuvres op zig-zag-wijze den we», aan den eenen kant het kanaal Gent-Terneuzen en aan den anderen kant huizen en kleine heg jes. Deze gevaarvolle tocht bracht eenmaal den wagen in botsing met een heg, een tweede maal in aanraking met een voor een huis ongeheerd staande fiets, persoonlijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor. In deze uiterst gevaarlijke positie bereikte de auto eindelijk het Nederland sche douanekantoor. Een onzer kommie zen stelde zich midden op den weg op en gaf het toeken tot sloppen, waaraan ditmaal met de meeste bereidwilligheid werd voldaan. liet bleek toen, dat de auto flink voorzien was van Fransch zil vergeld, dat begrijpelijk tot doel had, naar ons land te worden gesmokkeld, in weerwil van het uitvoerverbod in België- De Belgische douanier-, die hier eveneens kon uitstappen, mocht echter van zijn recht geen gebruik maken en moest 0nvarrici:terzake terugkeeren. Volgens de bepalingen der invoerrech ten werd hot zilver gedeclareerd. Advies van hooger hand is aangevraagd, waarna beslissing volgen zal. (M'. 0.) Uw eerste taak 's morgens zij zorg te dragen voor goede ontlasting. Tenzij dit geregeld geschiedt, krijgt gij hinder van hoofdpijn, gedruktheid, maagpijn, onzui ver bloed, enz. Foster's Maagpillen gene zen verstopping, regelen de lever, maag en ingewanden, en versterken zoodoende uw geheele gestel. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen f0.65; in apotheken en drogistzaken. (10) Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Gorinchem door E. M. Muller te Kcrkdriel. Bedankt voor Rilland-Bal.li (toez.) door C. Sundermeijer te Ritthem. Geref. Kerken. Beroepen te Grijpskerke (Z.) Joh. H. Riet berg te Maassluis. Baarland. Gekozen als oud. der Ger. Kerk in de vac. A. v. d. Velde, Adr. Nieuwenhuize, en tot diaken in de vac. A. Moerdijk, C. A. van de Repe. GOES. Benoemd tot tijdelijk onderwijzeres aan de Chr. School aan den Westwal (hoofd dhr A. A. Nederhand) mej. Mientje Vertregt te Middelburg. 011 derwijs on Sport. De univer siteit van Jena heeft verordend, dat na 1 Oct. a.s. het afleggen van examens alleen zal worden toegestaan, als de examinandus het bewijs kan overleggen deel te hebben geno men aan lichaamsoefeningen. Dit is voor het eerst aan een Duitsche universiteit, dat sport ajs verplicht vak wordt aangemerkt. Op het examen voor krankzinnigen verpleging met candidatenlijst slaagden o.a. voor het eerste gedeelte M. C. den Hollander en W. M. Lobbezoovoor het tweede ge deelte J. v. d. Velde en M. Verhagen; voor het derde gedeelte A. v. d. Kooi, allen van het gesticht Endegeest te Oegstgeost. BWMPMMgpracwJwofMimTi1 wmii ii^ssoa^icssaenxmMgx^^mwraKsxmTssaircT, Ongelukken. Een ruim .80-jarige weduwe te Kampen, had het ongeluk van de trap te vallen. De dood trad onmiddellijk in. Toen een 74-jarige landbouwer te WerX- hoven bezig was een koe te melken, schopte de koe, die er naast stond, het melkblok om, met het gevolg, dat B. viel en door de koe zoodanig op de borst werd getrapt, dat hij aan de gevelgen overleed. Te Amsterdam zijn twee glazenwasschers van een ladder gestort. Beiden zijn naar het gasthuis overgebracht. Hun toestand liet zich vrij ernstig aanzien. Dief gepakt. Te Enschedé is aan gehouden zekeren E., verdacht van verschil lende inbraken, alleen en in vereeniging met anderen gepleegd. De Almelosche politie blijkt met deze arrestatie een goede vangst te heb ben gedaan. De arrestant was in het bezit van een uitstekende collectie inbrekerswerk tuigen en uit het verhoor kwam vast te staan, dat hij bij vele belangrijke inbraken betrokken is. o.a. bg twee inbraken in de coöperatieve stoomzuivelfabriek te Deldener- broek en bü den heer Tilanus, in diens villa, waar in den nacht, van 31 Januari 1921 een hoeve-elheid geld en tafelzilver is buitge maakt. Bankroof b ij Hamburg. Uit Ham burg wordt gemeldIn een filiaal van de t'ankvcreeniging voor SleeswijkHolstein in Holstenbeck verschenen. Donderdag op klaar lichten dag twee mannen met getrokken re volvers en verlangden van den kassier de onmiddellijke overgave van alle contanten. Toevallig was cr slechts 3550 Mark aanwezig. De kassier, een man in de zestig, wist niets anders te doen dan het geld to overhandigen. De roovers gingen daarop ijlings met htm buil, er vandoor. De onmiddellijk gealarmeerd» politie slaagde er echter spoedig in, roover* en buit in te pikken. Koude in Amerika. Volgens een bericht uit New York woeden er in midden- en Noord-Amerika winterstormen. De koude bedraagt tot 30 graden onder nul. Talrijke verwoestingen vallen te melden, terwijl vele verkeersstoringen zich voordeden en vele per sonen werden gedood. Straatongelukken te Londen. Uil een statistische opgave blijkt, dat te Londen gedurende de eerste 9 maanden van dit jaar 607 personen bij straatongevallon werden gedood. Behalve deze ongevallen luid den er 61.537 ongelukken plaats, waarbij eett groot aantal personen min of meer zwaar gewond werden. 15-jarige gifmenger. ïe Win chester (Engeland) had zich Vrijdag een 15- jarige jongen voor den kinderrechter te ver antwoorden wegens een poging tot vergif tiging. De jongen, die ergens als IKindschap penjongen in dienst was, had het dienst meisje van zijn meesteres, dat Item nog al eens beknorde, een soort rattengift op het brood toegediend. De vergiftigingspgingen faal den echter doordat het meisje, merkende, dat er iets niet in orde was, weigerde het brood te eten. De jongen was bij herhaling oneerlijk geweest. Angerstein, die kort geleden te Haiger zijn acht luiisgenooten vermoordde, en na zijn woning in brand te hebben gestoken, zeifmoord trachtte te plegen, is titans zoover hersteld, dat hij weldra uit do kliniek van de universiteit te Giossen, waar hij verpleegd werd, naar de gevangenis van Limburg zal kunnen worden overgebracht. Hij is reeds herhaaldelijk aan een verhoor opderworpen, doch hij antwoordt nauwelijks op de hem ge stelde vragen, zoodat nog in het geheel niet is opgehelderd, om welke redenera hij de vreeselijke misdaad pleegde. Gummistok met bedwelmend gas. Panorama en Wereldkroniek geven een politieman te Atlanta te aanschouwen, die zoodanigen stok hanteert. Door op oen knop te drukken komt een hoeveelheid gas vrij voldoende om 8 a 10 aanvallers buiten ge vecht te stellen. IHBiitEhii.1» -irr*,aj* ucKirc ffinan mot Naxor.-vc BOTTERDAM. 22 Dec. -Graanmarkt. Tarwe met tamelijk aanbod in de puike en tusschensoorten onveranderd verkocht, afwijkende iets ge makkelijker te plaatsen, verkocht naar kwaliteit van f 11f 16, extra nuike daar boven betaald, rogge f 13—f 14.25, gerst (chevallier) f 14.50—f 15.50, haver fll— f 12.50, kleine groene erwten in alle soor ten f 15f 19 verkocht, bruine boonen onveranderd f 15—f 24.50, alles »er 100 1C.G. GRONINGEN. VD. De 52-jarige schip per H. F. is Zaterdagavond gewurgd thuis gevonden. Het gerucht gaat, dat hij door zijn familie is vermoord. Het lijk is in beslag genomen en de naaste familie leden zijn gearresteerd. ZWOLLE. V. D. Bij een onbewaakten overweg te Zwollekerspel is ©en mét een paard bespannen tilbury door een snel trein aangereden. Paard cn rijtuig werden 20 M. meegesleurd. Het paard werd ge dood. De voerman is in hopeloozen toe stand naar het ziekenhuis verroerd. EIBERGEN. Bij een twist heeft gis teren een zwerver zijn vrouw met ee* stok doodgeslagen. De dader is gearres teerd en heeft bekend. LAREN. V. D. Gisteren stapte een 38- jarige gehuwde vtouw (moeder ran 6 kinderen) uit de in beweging zijnde stoom tram. Zij werd overreden en gedood. Zaterdagmorgen is door den trein van Terneuzen naar Gent in de gemeente Sas van Gent een met twee paarden be spannen voertuig aangereden. De roerman bekwam een .lichte kwetsuur aan het hoofd en de paarden werden gewond- Hedenmorgen te 10 uur ving de verga dering van den Raad aan onder voorzit terschap van den burgemeester. Aanwezig waren alle leden. Onder de ingekomen stukken was hf' verslag van het bureau voor Woningslatif tiek en Woningbeurs. Herinnerd word er aan, dat volgens het vorig verslag de gemeente 4974 woningen telde. Do bebou wing van het Bagijnhof was een groote aanwinst voor de huisvesting, daar de verdwenen huisjes bijna zonder uitzon zondering van dien aard waren, dat be woning vrijwel onmogelijk was. De parti culiere bouwnijverheid leefde ook op, ai bewoog zich deze dsu» ook slechts rooi

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 2