Tetejrawa. Allerlei. Financieels Berichten. ln» fehiip, lateleip® ferMlertsMa. Bwprlijte Staal goot en daarna de kleeren in brand stak is aian de gevolgen daarvan overleden. Op den weg van Elan Bosch, naai' St Michielsgestel is de landbouwer EJ. te St Michielsgestel, toen hij links van den weg rijdende, wilde uitwijken voor een autobus door deze bus gegrepen en ge dood. Dien chauffeur treft gjeen schuld. E|e man laat vrouw en kind achter. Te Broek op Langend ijk is een 18-jarig arbeider met zijn l'iets geslipt en te water geraakt. Toen hij eindelijk werd opge haald, was hij reeds overleden. Be roode vlag op de „Gel derland". In den nacht van Maandag op Dinsdag heeft men op de „Gelderland" de roode vlag geheschen, die daar ge durende den geheelen nacht gewapperd heeft- 'Bij het aanbreken van den dag moet de vlag weer zijn ingehaald. Van de daders is niets bekend. De 8-voudige moord te Sie- gen. De van het plegen van den acht- voudigen moord verdachte directeur An- gerstein heeft bekend, de misdaad zelf gepleegd te hebben. Er is een bevel tot inhechtenisneming tegen hem uitgevaar digd, doch voorloopig blijft hij in het zie kenhuis als gevangene in voorarrest. De aanvallen op het huis waren door Anger- stein gefingeerd. Men houdt de daad voor het werk van een krankzinnige. De ver denking was op Angerstein gevestigd, wijl men niemand het huis had zien binnen dringen en wijl de geldkast volkomen onaangeroerd was gebleven. Bovendien werden op de vermoorde personen vin gerafdrukken ontdekt, die met die van Angerstein overeenkwamen. De verwon dingen, die hij zelf vertoonde, heeft hij zichzelf toegebracht. Angerstein moet ver duisteringen gepleegd hebben wegens het mislukken van speculaties in bouwgrond. De heele villa was met benzine door drenkt, daar de dader door brandstich ting de sporen der misdaad had willen doen verdwijnen. Moedige redder. Te Sheffield (Engeland) vernam een brievenbesteller, toen hij bezig was poststukken rond te brengen, dat ergens in een huis een jon gen door een bulldog werd aangevallen en dat men tevergeefs doende was, den knaap uit zijn benarden toestand te be vrijden. De postman drong de woning binnen, greep hond en jongen en poogde hen te scheiden. Maar zonder resultaat. Ziende, dat de hond zijn prooi niet wenschte los te laten, ging hij het woe dende dier met een tang en een pook te lijf, doch mocht hiermede al even weinig succes inoogsten. Als laatste redmiddel sleurde hij den .jongen door de gedeel telijk geopende deur en trok den hond zoo ver mee, dat deze met zijn kop tus- schen deur en deurpost bekneld raakte. Dit eenigszins op notenkraken gelijkende middel om overspannen hondenzenuwen te kalmeeren bleek werkelijk op den bijt- lustigen viervoeter een bedarenden in vloed uit te oefenen en bewoog hem ten slotte zijn slachtoffer los te laten. Oog getuigen van het voorval verklaarden, dat de brievenbesteller door zijn kordaat op treden den jongen stellig het leven had gered. Sabotage. De bouwer K., die be zig is te Rotterdam eenige panden te bou wen, waarin o.m. een waterstokerij wordt ondergebracht, had dezer dagen een met selaar ontslagen. Deze schijnt zich over dit ontslag te hebben willen wreken, al thans den volgenden dag vond de bou wer de stokerij zoodanig vernield, dat ze afgebroken en weder opnieuw opge bouwd moet worden. In het water geworpen. Gis teren is te Den Haag een 9-jarige jongen door een onbekend gebleven, ongeveer 17 jaren oud zijnden loopjongen, in het wa ter geduwd. Deze zat op een fiets en toen het ventje niet spoedig genoeg uitweek, ontstak hij zoo in woede, dat hij hem) in het water gooide. Niet de geringste pogingen werden door hem aangewend om het jongetje te redden; hjj fietste rus tig door. Door eenige kameraadjes is het jongetje op het droge gebracht. Een Haagsche ingenieur bestolen. De Haagsche ingenieur Thur- kow, die met den express uit Parijs naar Nederland terugkeerde, is in België besto len van een valies, inhoudende twee cre- dietbrieven van 10.000 gulden, ©en som van 300.000 frank en een .pelsjas. De diefstal werd waarschijnlijk gepleegd ter wijl de heer Thurkow in den restauratie wagen dineerde. Tusschen Antwerpen ën Esschen miste de ingenieur zijn valies; hij stelde de Belgische politie onmiddellijk in kennis hiervan. 'De moedermoord te P e - Perga. In verband met de aanklacht wegens moedermoord, welke door J. C- te Peperga verleden jaar zou zijn gepleegd, vermeldt de „Leeuw. Crt." o.m. nog de volgende bijzonderheden „Verleden jaar 3 September was het kermis in de buurt van Peperga. De 38- jarige J. C., vroeger timmermansknecht en landbouwer, wilde graag kermis vie ren, waarvoor het noodige geld hem ech ter ontbrak. In Blesse woonde zijn. moe- tier, die een boerderijtje hield. Ze had veel met haar zoon te stellen, waarom rij dan ook alles wat waarde had, voor hem moest wegbergen. Ook nu weer ging hfi naar de ouderlijke woning om te pro beren geld los te krijgen. Bij zijn komst ln den avond zat het oudje een geit te kelken. Wat zich toen afspeelde zal den rechter-commïssaris waarschijnlijk spoe- blijken. Zijn aanklagers van thans be weren, dat hij zijn moeder met een houten brnmermanshamer een slag tegen het voor hoofd heeft toegebracht, waardoor een wond ontstoad, .die vermoedelijk doode- lijk zal zijn geweest. In ieder geval was de vrouw bewusteloos geslagen. Kalmweg heeft toen de zoon de sleutels uit den zak van de vrouw genomen, een kast opengemaakt en daaruit een bankbiljet van f 10 en eenig kleingeld gestolen. Dit losse geld stopte hij weer in den zak der moeder, waarna hij het lichaam met het hoofd naar beneden in. een 24 voet diepen put heeft geworpen, waarin nog geen me ter water stond. Met overleg zette hij het emmertje, waarmee het wajer werd op gehaald, naast den openstaanden put, om op die manier den indruk te geven, dat er een ongeluk was geschied. Vervolgens ging hij met de f 10 op stap naar de ker mis en hield het daar tot 's nachts 12 uur uit. Thuis gekomen maakte hij luid misbaar, omdat hij zijn moeder miste, die hij toen even later zelf uit den put op haalde. Algemeen werd aan een ongeluk gedacht. Do dokter, die den doodschouw verrichtte, ontdekte wel de hoofdwonde, doch schreef deze toe aan den val in den put zoodat dan ook verlof tot begraven werd gegeven. In de buurt van Blesse staat een wit geschilderde woonwagen. Daarin woont J. C. met een vrouw, Griet S., afkomstig uit Leeuwarden. Dit tweetal staat met an dere, gelijk gestemde naluren in relatie. Op een zekeren dag schijnt een plan de campagne voor een diefstal te zijn be sproken, waaraan een moord moest voor afgaan. .Een der bondgenooten schrikte daarvoor terug. Dit was hem te erg. Met bravoure moet J. C. toen hebben uitgeroe pen: „Durf jij dat niet? Voor f 10 heb ik mijn moeder wel van kant gemaakt"! Deze ongelooflijke bekentenis bereikte den brigadier-marechaussee te Wolvega. Gisteren was op het kerkhof te Peperga, wa.ar de oude vrouw is begraven, de justi tie aanwezig. De kist werd opgegraven en geopend, waarna dr Mieremet op de over blijfselen sectie verrichtte en hierbij con stateerde, dat de hersenpan van de vrouw als het ware was ingeslagen. Zigeunerplaag. In de Bomme- lerwaard zweeft een zigeunersbende rond, welke het vooral den neringdoenden las tig maakt. In een winkel te Rossum werd de lade gelicht en f400 ontvreemd. De politie achtervolgde de bende en kon de dievegge arresteeren in Nijmegen. G e v a a r 1 ij! k s p e e 1 g o e d. De di recteur der Gemeente-Electriciteitswerken te Amsterdam geeft de volgende waar schuwing Bij een uitgebreid onderzoek is mij gebleken, dat in vele speelgoedwinkels en ook door installateurs, z.g. electrisch kinderspeelgoed wordt verkocht, dat in de handen van kinderen levensgevaarlijk ge noemd mag worden. Diit speelgoed be staat meestal uit een electrischen spoor trein, welke door tusschenkomst van een lampenweerstand wordt aangesloten op de netspanning. De uitvoering is zoo onvoldoende, dat kinderen zeer gemak kelijk in aanraking kunnen komen met de volle 220 Volt spanning, terwijl reeds bij het aanraken van één pool, zij' bloot gesteld kunnen worden aan een spanning van 127 Volt tegen aarde, welke ook reeds zeer gevaarlijk genoemd mag wor den. Ook werd een z.g. electrisch kinder fornuisje aangetroffen (nota bene nog wel bij een installateur), dat direct op de 220 Voltleiding moest worden aangeslo ten! Er zijn mij dan ook reeds gevallen gerapporteerd, waar kinderen gevoelige schokken van dergelijk „speelgoed" heb ben ontvangen, waarbij het een geluk mag worden genoemd, dat tot op heden nog geen ernstiger ongelukken zijn gebeurd. Sabotage in een azijnfa- b r i e k. D,ezer dagen is melding gemaakt van een schade door sabotage in de azijlnmakerij van de bierbrouwerij „Die Gekroonde Valk" te Amsterdam. Klaar blijkelijk door toedoen van een kwaadwil lige is des nachts een groote hoeveelheid azijn weggevloeid. Het blijkt, dat men hier met een zeer ernstig geval van scha de door sabotage te doen heeft. Niet, zooals aanvankelijk was vermeld, is van slechts één reservoir 's nachts de kraan geopend', doch van 10 azijhreservoirs zijn de kranen opengedraaid en niet minder dan 4Ö0 H.L. (40.000 liter)azijln zijn weg gevloeid, terwijl bovendien in verschil lende kuipen waarin de azijn wordt ver vaardigd, soda is geworpen. Door de directie is een bedrag van f300 uitge loofd voor hem die aanwijzingen omtrent den dader kan verschaffen. Verzekering dekt de schade. Die militaire knoeierijen te Maastricht. Na de twee arrestaties, die te Maastricht in verband met de militaire knoeierijen hebben plaats gehad, wordt nog een derde verwacht. De mal versaties zijn ontdekt "doordat een kapi tein over geleverde aardappelen klaagde. Een vrouwelijke strooper. Te Borne is door de Rijjksveldwacht de wed. P. bekeurd Wegens het bemachtigen van een haas. Kastekort. Om een verder vrij onderzoek te kunnen doen naar het ont staan der belangrijke tekorten in de ge meentekassen te Veenendaal werd de se cretaris voor onbepaalden tijd geschorst met behoud van salaris. Het betreft hier een tekort van f 17.000 in het beheer der militaire vergoedingen. Het varken uit den kelder. Te Born is ingebroken gedurende den nacht bij een landbouwer. Uit den kelder werd een geslacht varken gestolen. Met hulp van politiehonden deed de politie tevergeefs moeite cm den dader op te sporen. Brand in een kerk. Tijdens den dienst ran Zondagavond ontstond brand in het z.g. stovenhok van de Geref. kerk te Enkhuizen. Het hok stond vol rook, die ook reeds in de kerk begon binnen te dringen. Daardoor dreigde de dienst een oogenblik te worden gestoord, maar door kloek ingrijpen van enkele dia kenen was het vuur aanstonds gebluscht en kon de dienst voortgang hebben. Zoo zijn er. „Die Schakel" schrijft: Een vrij chic gekleede dame met een kindje heeft op 't bureau van een voorschotten verleenende instelling voor maatschappelijk hulpbetoon uitvoerig; uit eengezet, dat 'thaar onmogelijk is, haar aflossingen te voldoen. Voorloopig wordt eenig uitstel verleend en de dame wil heengaan. Nu klinkt een hoog kinder stemmetje: „Nietwaar, mammie, nu gjaan we toch naar de modiste?" Een Duitsch schip met ge weren. Het Diuitsche schip „Normark" beladen met ruim 37.000 Djuitsche ge weren is te Tandjong Priok binnenge- loopen tot het innemen van water en het uitvoeren van herstellingien. D|e toestem ming tot het meren werd geweigerd en het schip werd onder politiebewaking ge steld. Maandagmiddag heeft het den tocht naar Mansjoerij-e voortgezet. Aardbeving in Kedoe- M,bdjjo- tengat is bedolven; het aantal do oden is onbekend. De herstelde verbindingswegen zijin. weer vernield. Er zijn vluchtelingen- barakken opgericht- De dessa Nangtjolo- !redjo, welke 125 bewoners telt, is ver nield. Slechts 35 van de inwoners heb ben zich aangemeld biji het bestuur. Die scholen te Wonosobo zijln gesloten, en het herstelw-erk is gestaakt. Ilollandsche jongemannen in de Amerikaansche gevange nis. Er is in de pers reeds een en an dermaal gewezen op het onderdachte han delen van Hollanders, die zonder pas poort of visum de Vereenigde Staten trachten binnen te komen. In vele ge vallen wordt zulks dan gedaan via Ca nada. Somtijds gelukt zulk een poging, somtijds wordt zij verijdeld. Onlangs was ik, aldus een schrijver in het Amerikaansche blad „Onze Toekomst" in het Noorden van Mïnesota en te Grand Forks in Noord-D|akota. In laatstgenoem de plaats ontmoette ik den Hollandschen hotelhouder, mr N. Pleur, dien ik eenigs zins van nabij heb leeren kennen door mijn reizen heen en weer in het belang van de Inwendige Zending. Dieze vertelde mij, dat er in FargjO', No.ord-D|akota, vijf HoIIanasche jongemannen in de gevan genis zaten, die op onwettige wijize, zon- der paspoorten, getracht hadden binnen de Vereenigde Staten te komen. Zij! waren gesnapt en in de gevangenis gezet. Eu zij zaten daar nu al ongeveer een half jaar achter slot en grendel. Dénk eens aan; een half jaar in de gevangenis, in een vreemd land, zonder dat zij de taal des lands verstaan. Zij zouden eerstdaags te ruggebracht worden naar Nederland, maar ondertusschen zaten ze reeds zoo lang in de gevangenis. Ieder Nederlander, die van gedachte is via Canada in Amerika een heenkomen te zoeken zonder de vereischte papieren, rekene met een feit als dit. Die vreemde ling die gesnapt wordt, krijgt ©en plaats in de gevangenis totdat zijn zaak voor komt en in de meeste gevallen wordt hij zonder bijzondere gratie teruggezonden vanwaar hij komt. (Voor dezen jongemannen was gedaan, wat er gedaan kon worden, maar de wet is streng en onverbiddelijk- Mén moet een paspoort bezitten óm ons land binnen te komen. En de wet, op spionnen zin spelende, gedurende éten oorlog door -het congres aangenomen is op zulke lieden van toepassing. Die wet tot haar uiterste toegepast, ©ischt gevangenisstraf van twin tig jaar of een groote geldboete. Van daar dat al de pogingen van landgenoo- ten in het "belang van zulke jongemannen ook weinig uitwerking hebben. Oneerlijke postbeambten. Reeds eenigen tijd verdacht de politie te Amsterdam eenige brievenbestellers van oneerlijkheid, zulks naar aanleiding van het feit, dat het herhaaldelijk voorkwam, dat brieven de plaats hunner bestemming niet bereikten. Een der verdachten werd deze Vfcek betrapt, toen hij brieven op het hoofdpostkantoor in zijn zak stak. De tweede werd in zijn woning gearres teerd. Deze man had de gewoonte brieven in grooten getale naar huis te nemen en ze daar te openen. Het geld zoo dit er in zat nam hij er uit. Ook drukwerken, als boeken enz. verduisterde hij. Een en ander werd in beslag genomen. (Tel.) Een nieuwe vuurtoren te O s t e n d e. Te Ostende werd ter plaatse, waar gedurende den oorlog de vuurtoren door een Engelsche obus werd vernield, een nieuwe, 60 M. hooge toren gebouwd, waarop een lichtapparaat zal Worden ge plaatst dat 17.000 K.G. weegt. De koepel van dat apparaat is niet bedekt, zoodat het licht ook uit de hoogte zal worden gezien en de toren derhalve ook een baken voor de luchtvaart zal wezen. Het installeeren van het lichtappa raat zal zoo wat drie maanden duren. Ver wacht wordt, dat de nieuwe toren om streeks Maart a.s. in werking zal kunnen worden gesteld. (Tel.) Royale beschikking. De moeder van den bankier Morgan (dus de weduwe van den yoorheen zoo wereld vermaarden financier J. Pierpont Morgan) is dezer dagen overleden. Zij heeft in haar testament bepaald, dat alle leenin gen en voorschotten die zij bij haar le ven aan vrienden en kennissen had ge daan, en flie bij haar dood nog uitston den onder de menschen, niet behoeven te worden terugbetaald. De verpleegster van mevr. Morgan, die later ook haar secretaresse was geweest, kreeg een lijfrente van 90.000 dollar. Het postkantoor bij Gerzon. Amsterdam wordt steeds meer een we reldstad. Thans heeft het ook zijn mo demagazijn met eigen postkantoor. Maan dagmorgen is n.l. het bijkantoor, dat de Ned. Posterijen in het modemagazijn der firma Gerzon gevestigd hebben, officieel geopend, zoodat dus nu de winkelende dames, wanneer zij bij Gerzon zijn, te vens hun postzaken kunnen afdoen, als daar zijn: postzegels koopen, postwissels versturen, giro- en spaarbankzaken, pak- ketpost, enz. 't Is nog niet mogelijk aan dit bijkantoor telegrammen af te geven, doch 't ligt in de bedoeling binnenkort ook daarvoor de gelegenheid te openen. Het bijkantoor zal van 's morgens 10 uur tot 's middags half 6 geopend zijn en heeft eigen stempels„Bijkantoor-Gerzon". Opesöara Verfcoopisgeii esi Ver- paeötingeB. Dec. 6 Ritthem en Souburg, nieuw hout, Rosier Vervaat. 6 Kwadendamme en 's-Gravenpolder, nieuw hout, de Wilde Heijboer. 8 Middelburg, boomen, Hioolen. 8 Vrouwepolder, huizen, bouwland, Itt- mann. 8 Driewegen, Baarland, nieuw hout, de Wilde Heijboer. 9 Gapinge en Kleverskerke, nieuw hout, Rosier Vervaat. 11 Wemeldinge, fruitboomen, Kram. 11 Krabbendijke, woonhuis, Neervoort. 11 Kortgene, huis, schuur, tuin, Mar- kusse. 12 Oostkapelle, olmen, Blaupot ten Cate. 16 Ritthem, huis, schuur, bouwland, Hioolen. 18 Middelburg, autogarage, Ittmamn. 18 Kapelle, meub. goederen, Kram. 19 Wolphaartsdijk, huis en tuin, bouw land en dijk, Pilaar. 22 Ellewoutsdijk, huis en dijk, Pilaar. Febr. 20 Kamperland, inspan, Markusse. 25 Wolphaartsdijk, kap. boereninspan, Van Dissel. 26 Ovezande, inspan, Beth. Colijnsplaat, inspan, Heijboer. Rilland, huis, Pilaar. Mrt. 4 Kats, inspan, Markusse. DEN HAAG. V.Dl. Biiji den aanvang der Twieede Kamerzitting van heden deelde de voorzitter mede, dat zoo juist een schrijfven was ingekomen van den Mi nister van Arbeid, waarbijl deze mede deelde, na gehouden overleg bereid te zijn de behandeling zijner begrooting te hervatten. ARNHEM. V.D|. Het Gerechtshof beval heden een onderzoek naar de geestvermo gens van J. v. Munster, beklaagd van den dubbelen moord te Wych.en. LONDEN. VD'. Uit Cairo wordt ge meld, dat er een algemeen© staking, ook 'voor de spoorwegen, dreigt. Die Daily Mail meent, dat de regeering een verpletterende nederlaag zou lijden, als het parlement nu bijéénkwam. MADlRIDl V.D. Een hevige cycloon heeft het land geteisterd. Telegraaf- en telefoonverbindingen werden verbroken. Diaken werden weggeslingerd. Boomen omvergeworpen. Er Werden o personen gedood en 10 gewond. Sluw! Kellner, een biefstuk enne..., ik ben erg bijziende, dus... geef me 'n beetje groote! Sn el-fotografie verdachten. Nadert iemand, die er verdacht uit ziet, een der vele kassen van de Fransche Bank te Parijs, dan wordt een geheim teeken gegeven aan een verborgen photo- graaf en is de man, zonder daarvan zelf bewust te zijn, in een seconde ge- photografeerd. Haarspeldenpolitiek. Voor een poosje brak er in Amerika plot seling een campagne uit tegen de vrou wen en meisjes, die bobbed en shingled haar droegen. Diames met pagekopjes kon den zich nergens meer veilig vertonnen, en in enkele straten marcheerden zelfs vrijwillige patrouilles rond, die, zoo dra zij een kortharige dame zagen, met voetzoekers begonnen te werpen. Het ef fect was natuurlijk, dat de dames de haargroeimiddelenwinkels en de haar- speldenwinkels- bestormden, alsmede de pruikenleveranciers. Achteraf bleek de heele campagne op touw gezet te zijn door de haarspeldenfabrikanten, wieri het begon te verdrieten, dat hun bedrijf een periode van slapte doormaakte. Het zoo- veelste bewijs voor de dwaasheid der mode. Ook een wereldreiziger. Een Amerikaan, wonende in den staat Ohio, is begonnen een tocht rond de wereld te maken. Dit is tegenwoordig iets heel gewoons. Het zonderlinge van dezen wereldreiziger is echter, dat hij zich met een ketting aan zijn rij'wiel heeft laten vastklinken. De commissaris van politie te Toledo heeft den ketting met een slot rond den rechterpols van den wielrijder vastgemaakt en toen gesmolten lood in het sleutelgat laten vloeien, zoo dat het slot niet meer kan worden open gemaakt. De wereldreiziger hoopt in 3 jaar zijn reis te volbrengen. De lichte vrouweaklee- d i n g. 2 pond en 3 onsziedaar het gewicht der kleeding van de moderne vrouw. Want een goede hoed weegt 80 gram, een marocain japon 120 Jram, de onderkleederen met de kousebanden we gen 600 gram, de kousen 60 en de schoentjes 300 gram. Als mep daarbij bedenkt, dat onze degelijke grootmoeder 10 a 15 pond aan haar lichaam meedroeg! Maar ach, dat was de tijd der haken en oogen. WUseikeerse». Amsterdam, 4 Dec. 3 30 u. Berlijn 58.7558.80 Brussel 12.3012.35 Parijs 13.55—13.60 Londen 11.541/211.56 New-York 2.453/42.457/8 Vllsslnjjsn. Döor notaris Raap zijn gis teren verkocht de volgende onroerende goederen: perc. 1—5. 1.98.90 H.A. bouw en weiland aan den Zwanenburgschen weg, aan M! Maas q.q. voor f5575; perc. 6- 35.10 A- bouwland, aldaar, aan H. van Vlaanderen, Koudekerk© voor f 1400; perc. 78. 181.60 H.A. bouw- en1'wei land, aan den Vrijldomweg, aan M|. Maas q.q. voor f4654; perc. 9. 32.90 Abouw land, aldaar, aan G- van der Star q.q. voor f 1037perc. 10. 52.40 A. bouwland in den Zaai hoek bij de tramhaan, aan J. 'van! de Velde voor f2200; perc. 11. 39-80 'A- bouwland, aan den Kapoentjesweg, aan M. Maas q.q. f1727; perc. 12. 64.60 A. weiland te Koudekerke aan den Perduins- weg aan A- Pluijmers c a. te Middelburg voor f 1615- MIDDELBURG. 4 Dec. '24, Op de graanmarkt was de aanvoer matig. Tarwe f 11f 18, Witte boonen f24—f31, ronde br. boonen f28f33, lange br. boonen f20f27, Kroonerwten f 17—f 20. Boter f 1.05, part. f 1.15, kipeieren f 13.50, part. f 14.50, poeleieren 8, part. 9 ct„ eendeieren 11, part. 12 ct. TELEGRAPHISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen in den ochtend van 4 Diec., medegedeeld door het Kon. Meteor. Instituut te De Bilt Hoogste barometerstand 7703 te Val- deisund; laagste 729-5 te Vestmanoer. Verwachting tot den av. van 5 Diec.: Krachtige, later afnemend zuidelijke tot zuidwestelijke wind, betrokken to.t zwaar bewolkt, waarschijnlijk regen, iets zachter. GOES. Geboren: Antonetta, d. v. Mar- tinus de Jonge en Geesina Wies Meijer. 28 Nov.3 D|ec. VLISSINGEN. Getrouwd: L. van. S tri en. 22 j. en P. Hekhuis, 19 j.; II. de Muijnck, 23 j. en N. Proost, 23 j. Bevallen: A. Vroome geb. Blondé, z. Overleden: M. 0. v. Eenennaam, 61 j. wed. v. J. Ruijs; E.. Sorel 80 j. wed. v. F. J. Malgo. j Over de maand November. ELLEWOUTSDIJK. Gehuwd: 6, Mari- nus Johannes van Putten, 21 j. en Cor nelia van Doom 21 j.; 20, Jan Oele '2(5 j. en D|ina Oosthoek 25 j. Geboren: 1, Cornelis z.v. Jan de Beste en Janna Maria Jeremiasse; 14, Amelia d.v. Jan van D|oorn en Jannetje Adriana Platschorre. (G. C.) KRABBENDIJKE. Ondertrouwd: 21: Martinus Cornelis Wissekerke, 22 j. te Vlissingen en Tannetje Jozina Siabbe- koorn 19 j. te Krabbendijke. Geboren: 7, Johannis, z.v. Cornelis Blok en Elena Weststrate; 16, Adriana Catharina Helena d.v. Adriaan Kornelis Meulendijk en Cornelia Maria lacoha Kort; 21, Johanna Elizabeth, d.v. Corne lis Johannes Bergs en Josina Tavenier 24, Jacobus Anthonie, z.v. Johannis Bouwens en Leuntje Lavooij; 30, Adria na d.v. Markus Huissen en Pieternella Meenwse. Overleden: 5, Neeltje Smit 47 j. echtg. v. Huibrecht de Kok; 26, te Middelburg, Johanna Elizabeth Bergs, 5 dagen d.v. Cornelis Johannes Bergs en Josina Tave nier. GRIJPSKER.KE. Geboren: 12, Willem z.v. Jan Meijers en Jannetje Wisse. POORTVLIET. Gehuwd: Pieter Geene, 23 j. jm. en Christina Catharina Pieter nella Bevelander 25 j. jd. Geboren: Cornelis Pieter, z.v. Adriaan Lindhoud en Janna Maria de Hond; Ma ria d.v. Marinus van Stee en Huiberdina Anthonisse. Overleden: Cornelis Marinus Uijl, 51 j., echtgen. v. Catharina Janna v. Sorge. OOSTKAPELLE. Ondertrouwd: E. J. J. Geldof, 32 j. en L- E. Guiot, 24 jaar. Geboren: Pieter Adriaan, z. v. A. Polderman en C. v. d. Meule. ZOUTELANBE. Geboren: 8, Jan, s. v. Pieter van Sluijs en Adriana Kleine- pier: 10, Janna, d. v. Klaas Verhage en Cornelia van Sluijs12, Neeltje, a.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 3