Buitenland. Binnenland. ÜMmeuws. Ge«np Mïenws. per jaar meer kost dan het bizonder. Er moet in deze een Rijkswet komen; de Regeering versta ook in dit opzicht de pacificatie-gedachte goed. Dhr .Schokking teekende protest aan tegen de rede van Prof. Visscher (A.-R) over de opheffing der theolo gische faculteit aan de Rijksuniversi teiten. Dhr Dresselhuys verweet op zijn beurt den heer Rutgors weer, dat hij niet vóór het amendement-Boon in zake de Vroedvrouwenschool te Heer len heeft gestemd. Dhr R. bezuinigt dus ook niet voldoende, zei Spr. Tenslotte kwam de minister aan het woord. Hij stelde er prijs op te ver klaren, dat hij, zoolang hij zijn ambt waarneemt, onpartijdig staat tegen over openbaar en bijzonder onderwijs onderling. Ook ten aanzien van de opleidingsinrichtingen is hij onpartijdig gebleven. Wat betreft de kwestie der hand- teekeningen, dacht de minister, dat dhr Van Zadelhoff beter op de hoogte was. Spr. noemde eenige gevallen, o.m. uit Vlaardingerambacht, ten bewijze, dat de Minister maar niet zonder meer de handteekeningen aanneemt. In antwoord op dhr Visscher, die aandrong op afschaffing der theolo gische faculteit, zei de minister, dat noch ten aanzien van het aantal Rijks universiteiten, noch van opheffing der theologische faculteit iets van hem is te verwachten. Ten slotte beantwoordde de minis ter mej. Westerman, die wederinvoe ring van het Fransch op de Lagere J School vroeg, uitvoerig. Principiëel blijft de minister op zijn standpunt staan: in de zes klassen der lagere school geen vreemde talen. Maar hij was ernstig teleurgesteld over de me dewerking van het Middelbaar Onder wijs om dat onderwijs te doen aanslui ten aan het lager onderwijs. Men wei- ?ert bij' het M. O. eenvoudig den kin eren 'de eerste beginselen van het Fransch te leeren, klaagde de minister. Die toestand is onhoudbaar en daar om overweegt hij uit practisch oog punt, hoe die moeilijkheid is op te heffen. Ais het niet anders kan dan door in de 5e en 6e klas der lagere schooi het onderwijs in het Fransch toe te laten, dan zal hij er zich on danks zijn principe niet tegen blijven verzetten, verklaarde hij. De communistische aanslag te Reval. Volgens berichten uit Kopenhagen mel den de bladen aldaar, dat gedurende den opstand een eskader van sowjet-schepen in de Finsche golf kruiste. Het vertrok, toen de opstand onderdrukt was. Men gelooft, dat dit eskader troepen zou heb ben geland, indien de beweging geslaagd zou zijn. De wapenen, de granaten en de munitie, die de communistische opstandelingen te hunner beschikking hadden, zijn het land binnengesmokkeld van uit Sowjet-Rus- land. Korte Berichten. Volgens een bericht uit Berlijn kan op grond van de in November bekend ge worden oogstcijfers worden vastgesteld, dat de toestand veel gunstiger is dan algemeen werd aangenomen. De oogst aan broodgraan zal ongeveer 72.10 pet. van dien van verleden jaar beloopen, terwijl de aardappeloogst grooter dan die van vorig jaar is. Er behoeft dus geen vrees te bestaan voor de voorziening der be volking met levensmiddelen. Het aantal werkloozen in Engeland het algemeen te laag is, kan de minister niet deelen. In 't algemeen zijn ze eer te hoog 'dan te laag. De minister let niet alleen op hetgeen uit economische over wegingen toelaatbaar is, doch ook op hetgeen voor het noodzakelijk levens onderhoud der betrokkenen onmisbaar is. Sinaasappelen. De Belgische importeurs te Antwerpen hebben Dinsdag, bij wijze van protest te gen het nieuwe invoerrecht van 27 frank per 100 kilo op sinaasappelen, de aan gevoerde sinaasappelen geweigerd. Een groot deel ervan wordt naar Nederland en Duitschland gezonden. De Spaansche verzenders willen ook geen sinaasappelen meer naar België zenden. Een voortduren van dezen toestand zou een verplaatsing van den sinaasappelenhandel van Ant werpen naar Rotterdam, Amsterdam en elders tengevolge hebben. Geen aftreden van Baron van Wijnbergen. „De Tijd" ontving het onderstaande be richt „Naar wij vernemen, zou Mr A. Baron van Wijnbergen in parlementairen kring als zijn voornemen te kennen hebben ge geven, zich bij de volgende verkiezingen niet meer voor het lidmaatschap der Tweede Kamer beschikbaar te stellen." Bij informatie bij den heer Van Wijn bergen deelde deze aan het blad mede, dat bovenstaand bericht geheel uit de lucht is gegrepen. Hij kwalificeerde het als „malligheid". De R.-K. Staatspartij en St. Michaël. De heer Bongaerts heeft in een rede voor de R.-K. Kiesvereeniging te Roer mond verklaard, dat z. i. tusschen de Katholieke Staatspartij en St. Michaël niet „alles uit is", ten minste wanneer „St. Michaël" vasthoudt aan zijn bedoeling om in de Katholieke Staatspartij te blijven en naast dat der Staatspartij geen ander program wil stellen. Dhr Bongaerts deelt dus blijkbaar niet de meening van de meerderheid van het Bondsbestuur, en van den Bondsvoorzitter persoonlijk, die in De Tijd uitdrukkelijk te kennen gaf, dat het met „St. Michaël" uit is. Penning. De „Nieuwe Provinciale" brengt nog het volgende omtrent dezen 70-jarigen „ou-baas" in herinnering. Hij is in 1854 als predikantszoon ge boren te Bunde, een plaatsje in Oost- Friesland, d. i. Pruisen. Hij werd opgevoed in de vreeze des Heeren en in liefde tot het oude vaderland, tot Holland. In dat hem bezielende vaderland ge komen, wonende te Dussen in Brabant, moest hij daar van zijn 17de tot zijn 23ste jaar voor zijn moeder, broers en zusters den kost gaan verdienen, door met kruidenierswaren den boer op te gaan. Daar zat ook nog romantiek voor hem in: hij ging eerst op stap met den kruiwagen, later met een ezelwagen en nog later met een hondenkar. Later ging hij, voor z'n eigen broodje, weer naar Oost-Friesland, waar hij in den houthandel werkte, en is daarna voor goed naar Holland teruggekeerd, en was er als boekhouder-vertegenwoordiger der firma Blankers te Gorinchem jarenlang in den graanhandel werkzaam. Tot hij schrij ver werd. Jacht op wilde ganzen. De Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw heeft tot de sluiting van de jacht op wilde ganzen aan alle houders van jachtakten vergund op den door hen gebruikten grond of op grond in gebruik bij anderen, van wie zij daartoe toestem ming hebben verkregen, wilde ganzen te vangen door middel van vang- of trek- netten, waarvan de vleugels een lengte hebben van meer dan 10 meter, gemeten bedroog op 24 November 1.190.400, dat is minder dan op 17 November, stijggaren 'tot stijggaren, zooals het Sinds het aftreden van het labourkabmet is de werkloosheid aanhoudend en niet onbelangrijk verminderd. Volgens een bericht uit Riga zou het leger van Estland in allerijl aan de Russische grens zijn geconcentreerd. Het Estlandsche leger telt in totaal slechts 15.000 manschappen. Te Kaïro zijn krachtige maatregelen getroffen uit voorzorg tegen eventueele aanslagen op den tegenwoordigen pre mier Zivar Pacha. Nog steeds komen in Egypte en Soedan Britsche versterkingen aan. De Engelsche minister Chamberlain heeft verklaard, dat naar zijn meening de gebeurtenissen in Egypte niet vallen onder de bepalingen betreffende de be voegdheid van den Volkenbond, en dat derhalve inmenging van den bond is uit gesloten. De regeering en de werk verschaffing. Aan de Memorie van Antwoord van den minister van Binnenlandsche Zaken onüeenen wij: Wat betreft de wijze, waarop de minis ter inzake werkverschaffing tegen ge-* meentebesturen meent te moeten optre den, merkt de minister o.m. op, dat de loonen hij de werkverschaffing zoo die nen te zijn, dat ze voldoenden prikkel geven om de tewerkgestelden naar werk in het vrije bedrijf te doen omzien. Te recht zou men er de regeering een ern stig verwijt van kunnen maken, indien ze steun verleent aan een gemeente, die maatregelen treft, tengevolge waarvan de omvang der werkloosheid toeneemt. De meening van verschillende leden dat hei loon bjj de werkverschaffing over is bevestigd aan de bovenlijn, en een breedte van meer dan 2 meter, gemeten volgens de lengte der staven, en waar van de mazen een lengte en breedte heb ben van meer dan 3 c.M. De regels voor het verkeer. Het dagelijksch bestuur van den A. N. W. B., Toeristenbond voor Nederland, heeft aan alle gemeente- en schoolbestu ren .een rondschrijven gezonden, 'twelk betrekking heeft op de door den A. N. W. B. uitgegeven schoolplaten, ter be vordering van kennis bij de jeugd van de regels voor het verkeer en de gevaren op den weg. Wij juichen deze uitgave ten zeerste toe en wij hopen, dat alle gemeente- en schoolbesturen een dankbaar gebruik zul len maken van deze platen, want verbete ring is in dezen hard noodig. De onder wijzers kunnen nu aan de leerlingen aan schouwelijk voorstellen, hoe gevaarlijk ze soms op straat handelen, door het zich niet strikt houden aan de regels voor het verkeer op den weg. De schoolplaten zijn zoo sprekend mo gelijk en als de gevaren, daarop voor gesteld, herhaaldelijk onder de aandacht van de kinderen worden gebracht, zullen deze platen zeker het géwenschte nut afwerpen. Allerlei. De gemeenteraad te 's-Gravenhage heeft na breedvoerige discussie met 25 tegen 20 stemmen dus in voltallige zitting aangenomen het voorstel van Burg. en Weth. om 5 pet. pensioenkorting voor het gemeente-personeel toe te passen. In verband met den financieelen toe stand kan niet tot uitbreiding van het aan tal lagere land- en tuinbouwscholen wor den overgegaan. Minister Ruys is bereid, te bevorderen om, indien een blijvende verbetering ran 's lands financiën zal zijn ingetreden, den Rijkssteun voor proefvelden te verhoogen. Minister Ruys zal met zijn ambtgenoot van oorlog overleggen in hoever, als in 1924, pok voor 1925 van de gelden, op de Oorlogsbegrooting voor de paarden fokkerij uitgetrokken, een deel ter be schikking kan worden gesteld voor de paardenfokkerij ten behoeve van den land bouw. Autobus te water. Dinsdag morgen omstreeks 9 uur reed een auto bus van den dienst St. Annaland-Ber gen op Zoom door het onklaar worden van de stuurinrichting geheel te water. Passagiers en chauffeur wisten in tijds uit de bus te springen, zoodat geen per soonlijke ongelukken voorkwamen. De schade bleef beperkt tot de bus en de bagage van de inzittenden. Electrificatie van Schou wen en Dui ve 1 an d. Op vragen van het Tweede Kamerlid Braat betreffende electrificatie van de eilanden Schouwen en Duiveland, heeft de minister van wa terstaat geantwoord: Vanwege de commissie voor de elec trificatie van Schouwen en Diuiveland kwam bij den voorzitter van Ged. Staten van Zeeland in een rapport van een electrotechnisch-adviseur, welk rapport uitvoerige beschouwingen bevatte omtrent zoodanige electrificatie. Dit rapport werd om advies doorgezonden aan den raad van commissarissen der N.V. Provinciale Zeeuwsche Electriciteits-Mij. Kort daarna ontvingen Ged. Staten van de burge meesters op Schouweu eu Diuiveland een adres ter ondersteuning van de in bedoeld rapport neergelegde electrificatie-gedach- ten; ook dit adres Werd aan commissa rissen voornoemd doorgezonden. Teneinde eenig denkbeeld te geven om trent de beteekenis van d© onderneming, diene, dat de totale kosten van al het noodige blijkens dat rapport worden be groot op ruim f 1.100.000. D'e bovenbe doelde burgemeesters geven ia hun adres te verstaan, dat de provincie de som men voor aflossing en rente der te leenen bedragen vereischt, zou kunnen garandee ren. Ged. Staten van Zeeland berichten, dat van commissarissen der Prov. Zeeuwsche Electriciteits-Mij. de gevraagd© adviezen nog niet zijn ontvangen. Zjj! deelen voorts mede, dat zelfs de gedachte aan tegen werking bij hen nimmer is opgekomen en dat er hun niets van bekend is, dat d© provincie van de nieuw op te richten naamiooze vennootschap een zeker jaar- lijksch bedrag zou wenschen te heffen. Zij teekenen verder aan, dat op grond van de aan de Provinciale Zeeuwsche Elec triciteits-Mij door Ged. Staten verleende Concessie een electrificatieplan ook voor Schouwen en Duiveland van commissa rissen dezer maatschappij wordt inge wacht. Aangezien van een onnoodige tegen werking dus niet is gebleken, behoeven maatregelen tot opheffing daarvan dezer zijds niet overwogen te wórden. Failliet verklaard: P. Pleune, land bouwer, te Sir Jansland (Oosterland). De A ZE M. In de gistermiddag gehouden buitengewone vergadering van aandeelhouders van de Alg. Zeeuwsche Electriciteits-Miji te Middelburg, was op nieuw aan de orde het voorstel tot liqui datie. Eerst deelde de president-com missaris mede, dat bij de rechtbank reeds een aanvrage tot failliet-verklaring der AZEM is ingekomen, doch dat de recht bank welwillend liet verloop van deze vergadering wilde afwachten. Bij; de be handeling van het voorstel tot liquidatie, ontspon zich Weer een uitvoerige discus sie, waarbij een der aanwezigen, die la ter bleek te zijjn. de faillissementaanvra ger, in een uitvoerig pleidooi uiteenzette, dat z.i. de afdeeling nettenbouw en an dere groote werken moeten worden stop gezet, maar dat de afdeeling huisinstal laties en verkoop van lampen enz. ge rust kan worden voortgezet en dat er dan zeker winst gemaakt zal worden. Deze spreker meende ook, dat het op deze wijlze voortzetten der zaak in het belang van de bankassociatie zal zijn en zou willen trachten deze te Jjewegen hot cre- diet van f90.000 niet óp 24 D'ecember op te zeggen, maar liet voort te laten bestaan tegen vooraf te betalen rente en een aflossingsplan. Van verschillende zijiden, ook door den aandeelhouder, die de vorige maal had 'toegezegd, nog eens iniet de Bank te spreken, werd betoogd, j dat van die zijde geen verdere faciliteiten meer zijn te wachten. Deze laatstbedoelde aandeelhouder kwam er ook op terug, dat de inventaris te hoog is opgenomen op de balans, waartegen de directeur aan de hand van cijfers opkwam. Ook Werd van andere zijide gevraagd of f20.000 voor de centrale enz. te Domburg niet te hoog ge- j raamd is. De directie wees op de moge- j lijkheid van overname door de gemeente, wat vau andere zijide in twijfel werd ge trokken. Ook had de directie gelegenheid er eens op te wijben, dat een der oor zaken van de geleden verliezen daarin is gelegen, dat men biji de oprichting van de P.Z.E.M. ook een lichaam als de A.Z.E.M. wenschelijk achtte, en eerst was er dan ook samenwerking, maar thans heeft men van de P.Z.E.M. niets dan tegenwerking. Na de besprekingen werd gestemd over het voorstel van commissarissen en wer den 20 stemmen voor en 10 tegen liqui datie uitgebracht, terwijl een stem in blanco was uitgebracht. Het voorstul was verworpen, daar drie vierden der stem men wordt vereischt. Besloten werd thans om surcéance aan te vragen, ter wijl de faillissement-aanvrager te kennen gaf zijii aanvrage te zullen intrekken, omdat de zaak nu voortgang zal kunnen hebben. Middelburg. Gistermiddag heeft op de Markt alhier een geesteszwakke jon geman zich zelf onder de electriseho tram geworpen. Met een afgereden been en ook verder verwond, werd de onge lukkige naar het stadhuis gedragen en later per brancard naar het gasthuis over gebracht. (M. Ct.) Vlissingen. Daar het in het belang van den financieelen toestand der gemeente wenschelijk is op verschillende takken van gemeentedienst te bezuinigen, zonder dat vermindering van salaris voor het betrokken personeel noodig is, zal oen raadscommissie benoemd worden, die met voorstellen tot 'reorganisatie zal komen. Van deze commissie, waarvoor iedere raadsfractie één lid zal aanwijzen, zal de burgemeester voorzitter en de gemeente secretaris secretaris zijn, meldt het Volk. Vlissingen. De prijs van de melk is hier met 2 cent veiiaagd en weder gebracht op 14 cent. Goes. De alhier gehouden collecte voor Effatha, het Chr. Dloofstommeninsti- tuut te Dordrecht, 'bracht f 172.02, op, waarvoor het Comité vriendelijk: dank zegt. Zierikzee. In de Dinsdagmiddag gehou den raadsvergadering werd de begroo ting voor 1925 behandeld. D;e meerder heid van de commissie van onderzoek was van meening, dat de financiën van deze gemeente in een goeden toestand verkeeren; dp belasting behoofde niet verhoogd en de meerderheid was boven dien van meening, dat er geen 'enkele reden bestond om voorstellen tot salaris verlaging te doen. De minderheid was daarentegen van oordeel, dat nu de tijd gekomen was eenige salarisverlaging voor 'te stellen en wel 5 pet. op de salarissen der gemeenteambtenaren hoven de f2000 en 5 pet. in te houden van hen, die minder dan f2000 verdienen, als bijdrage in hun pensioenstorting. Na uitvoerige discussies trok de minderheid der be- grootingscommissie haar eerste voorstel in, doch bracht liet voorstel ter tafel een commissie te benoemen uit den raad om de salarissen van het geheele ge- meentepersoneel te onderzoeken, welk voorstel met 76 stemmen werd aange nomen Baarland. Op de haven zijfn dit jaar aangevoerd 3.837.689 kilo bieten; vorig jaar 3.834.625 kilo. Wemeldlnge. Gistermorgen had de land bouwersknecht J. M. het ongeluk, terwijl hij zich te paard op weg bevond naar den smid', dat het dier struikelde en viel en de berijder onder het paard kwam te liggen. Spoedig was 'deze uit zijn netelige positie verlost doch moest zich onmiddellijk onder geneeskundige behan deling stellen. Oostkapelle. Woensdag vergaderde de gemeenteraad alhier in voltallige zitting. Opening met gebed. Rekening was inge komen van den Keuringsdienst van Wa ren uit Goes; voor kennisgeving aange nomen. De leges der jachtacten werden ongewijzigd gelaten. Het bekende adres inzake brandgevaar bij loodgieterswerk werd eveneens voor kennisgeving aan genomen, daar er steeds voldoende toe zicht is biji dergelijke werkzaamheden. Aan de bijzondere school werd f50 toe gestaan voor herhalingsonderwijs. Het be drag aan genoemde school voor haar onderwijs uit te keeren bedraagt f 9.273/2 per leerling, of voor 123 leerlingen fll40.82i/2. 'Óp voorstel van R. en W. werd de instructie voor het Hoofd van den Vleeschkeuringsdienst en voor den hulpkeurmeester gewijlzigd. Een verzoek van genoemd Hoofd van dienst om zijn jaarlijlksche vacantie van 15 dagen op 3 Weken te brengen werd z.h.s. ingewil ligd. Van den gemeenteontvanger was een verzoek ingekomen om eervol ont slag als zoodanig tegen 1 Januari a.s. Dit wordt op de meest eervolle wijze verleend. Tevens Werden B. en W. ge machtigd om een oproeping te doen voor een nieuwen titularis. Het bedrag der borgtocht zal f3000 bedragen. Als le den der Commissie tot wering van school verzuim werden benoemd de heeren Jan Koene en K. Coppoolse Jzn. in plaats van de heeren Arend de Kam en H. Brand en werden herbenoemd 'de heeren J. J. Lebbe, J. Geldof Lzn. en P. Cor- nelisse. Hierna sluiting op de gebruike lijke wijze. Aagtekerke. In de Dinsdagmiddag ge houden raadsvergadering werd het ver zoek van de heeren J. Kwekkeboom en P. de Visser om eervol ontslag als le den der Commissie van Toezicht op Het Lager Onderwijs aangehouden. De ver goeding over 1923 uit te keeren aan de Bijzondere School werd vastgesteld op f 1168.65 zijnde f 9.27i/2 per leerling. W. Trieller was in beroep gekomen van een besluit van B. en W. waarbij een door hem aangevraagde afwijking van de bouw verordening niet werd toegestaan. De voorzitter gaf een overzicht van hetgeen geschied is. Niettegenstaande Triolier daartoe geen vergunning is verleend gaat hi j toch door met bouwen hui ten de rooilijn en vraagt eerst thans vergunning om daarvan af te wijken. Waar men algemeen van oordeel was, dat veran dering van de rooilijn daar ter plaatse ongowenscht is, Werd met 6 stemmen vóór besloten het besluit vau R. eu W. te handhaven. Dhr Bosselaar hield zich buiten stemming. Dhr P. de Visser vroeg verbetering van de afwatering van den weg bij de nieuwe school. B .en W. zullen een onderzoek instellen. Vewl*r vreftf dhr P. de Visser bijplaatsing van een lantaarn ongeveer bij die school, mr wordt daar steeds bijgebouwd en eenige ret- lichting schijnt hem wenscheljjk. Dhr. Kodde zou liet dan ook billijk achten dat op den geheelen weg van de trant naar het dorp lantaarns werden bijge plaatst wat echter te bezwarend werd gevonden. Het voorstel van dhr de Vissen tot plaatsing van één lantaarn werd daarna met algemeen© stemmen aangeno men. Nadat de heeren Corré en Maljer* nog hadden aangedrongen op beter schoonhouden van de wegen werd d» vergadering gesloten. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te De Meern M. Wi. A. Kalk man te Werkendam; te Aalburg M. Ottevanger, cand. te Rotterdam; te Rilland-Bath C. Sundermeijer te Ritthem. (Rotterdammer.) Bedankt voor Ernst door W. R. Boeren dans te Harmeien. Geref. Kerken. Bedankt voor Uithoorn door H. Veld kamp te Anna Jacobapolder. Chr. Ger. Kerk. Beroepen te Oud-Beijerland. G. Mole naar te Baarn. „De vroegdoop". Na al wat over do kwestie van den vroeajdoop reed» voor en na is geschreven, zegt Dis K. Fcrnhout te Vreeland in Z'n vragenru- biiek in „De Reformatie", meen ik, met een kort bescheid over de mij gesteld© vraag te kunnen volstaan- Trouwens, dat zou ook kunnen, e» misschien nog beter kunnen, als er onder ons minder over gesproken en geschreven was; want al dat schrijven en praten heeft de zaak veeltijds maar vertroebeld. Ze is dunkt me, zoo doodeenvoudig» 21e komt eigenlijk neer op deze andere: Is de genade, die God de Hoere ons en ons kind in den II. Epop, d.w.z. in de verzegeling van zijn Verhond, schenken komt, al of niet waard, dat we ons haas ten haar voor ons kind te zoeken? Is ze het niet laten we dan den Dioop maar uitstellen tot het Óns eens g|e» legen komt er aan te denken. Is ze het wèl laat ons dan zonaer noodzaak geen dag verliezen. Eezie vraag stellen is het antwoord geven. Of is er grooter genade denkbaar voor ons en onze kinderen, dan de verzegeling van de afwassching der zonde* door Je zus bloed en Geest? Laat dan de spoed, waarmee we haar zoeken, met deze onuitsprekelijke gave Gods in overeenstemming zijn. Beter, dat menschen, die niet beter weten, ons vroeg-dooper of Roomsch schelden, dan dat we voor God schuldig werden aan geringschatting van Zijn ge nade over ons en onze kinderen. Derhalve: zoo mogelijk, den Dpop vra gen, zelfs eer de moeder hersteld is? Ik antwoord alweer met een weder vraag. Met deze: of de Epop voor hiet kind is of voor de moeder. Waarom zou 'tkind clan op Btoeder's herstel moeten wachten? Hoe meer de moeder móéder is, en een gouvreezonde moeder is hoe minder ze zal willen, dat haar kind om harent wille, ook maar een dag of een uur ver stoken blijft van wat betere liefde dan de hare het geven wil. Het waren deze overwegingen en geen Boomsc'h© bijgeloovigheden, die onze ker ken in haar kerkenorde deden schrijven, „dat men den Doop der jonge kinderen zoo haast zal zoeken als mogelijk is". En welk een ernst het onze kerken in vroe ger lijld hiermede was, blijkt uit het feit dat in den oorspronkelijkon tekst van ons Draopsformulier de derde „doopsvraag" wèl den vader of de getuigen, maar niet de moeder noemt. Laat ons dit goede voorbeeld volgen. „Ons eigen tijdschrift". Uitg. van C. J. v. Houten Zn te Weesp. Hoofdred. D. J- v. d. Ven, Oosterbeek. Dit tijdschrift was al terstond bij zijn verschijning populair- In vel© gezinnen- werd het de welkome vriend, omdat het zooveel leerrijke lectuur, en keurige pla ten bracht; en dit blijft in toenemend© mate het geval. Daarbij' komt nog, dat er een aangename, zoete samenstemming en samenwerking is ontstaan tnssch® genoemde fiima en de lezers, zoodat bei der belangen voortreffelijk worden bevor derd. Ook de beide laatste afleveringen bevatten weer veel en velerlei, dat de be langstelling wekt van jong en oud, zoo uit ons eigen land als uit het buitenland en onze Indiën, zoo in woord als in fceelu. Eie nieuwe jaargang zette in A<>- vember uitnemend in en handhaafde ook in D'ecember zijn goeden naam als pro pagandist van Kunst en Wetenschap, en om liefde te wekken voor de Natuur en de schoone Letteren en gepaste ontspanning te bevorderen. Wat dit laatste, de ont spanning, aangaat, strekken ten bewijze- 't November no.: over „Sunte Maartere J en 't Decemberno. over „Sinterklaas nu' zijn jeugdherinneringen. Ongelukken. Miej. d. V- to 0111' Niedorp, die zich in een vlaag van mr Btandsvexbijetcring saot petroleum goot en daarna de is aairi de govolgeij Op den weg vari Michielsgestel is <1. St Michielsgestel, to weg rijdende, wildcj «autobus door deze dood. Den chaufféj EP man laat vrbuv Te Broek op Langel arbeider met zijn fie| geraakt. Toen hij haald, was hij reed| De roode derland". In den| op Dinsdag heeft me de roode vlag gelid durende den geheel] heeft. 'Bij het aanl: moet de vlag weer daders is niets bek| De 8-voudii gen. De van het voudigen moord ver gerstein heeft bekei gepleegd te hebben. I inhechtenisneming li digd, doch voorloopil kenhuis als gevange aanvallen op het hui stein gefingeerd. Meij het werk van een denking was op Angd men niemand het hif dringen en wijl de| onaangeroerd was werden op de verrn| gerafdrukken ontdek Angerstein overeenkl dingen, die hij zelf zichzelf toegebracht, duisteringen gepleegc mislukken van specu De heele villa wa| drenkt, daar de dac ting de sporen der doen verdwijnen. Moedige rel (Engeland) vernam toen hij bezig was brengen, dat ergens gen door een bulldi en dat men te vergen' knaap uit zijn benar vrijden. De postman binnen, greep hond i hen te scheiden. Ma Ziende, dat de h( wenschte los te late] dende dier met een lijf, doch mocht hicrij succes inoogsten. Al sleurde hij den jona telijk geopende deur] zoo ver mee, dat dej schen deur en deur, Dit eenigszins op nol middel om overspan] te kalmeeren bleek vj lustigen viervoeter vloed uit te oefenen slotte zijn slachtoffeJ getuigen van het vooa de brievenbesteller dl treden den jongen s| gered. Sabotage. Dd zig is te Rotterdam erl wen, waarin o.m. eenl ondergebracht, had df selaar ontslagen. De2| dit ontslag te hebber thans den volgenden] wer de stokerij zoo] ze afgebroken en w<| bouwd moet wordenj In het watei. teren is te Den Haag] door een onbekend gel jaren oud zijnden loo| ter geduwd. Deze zat het ventje niet spoc ontstak hij zoo in in het water gooide.l pogingen werden dot om het jongetje te red tig door. Door eenige] /jongetje op het droge Een Haagsl bestolen. De Haagi kow, die met den expl Nederland terugkeerde! len van een valies, in dietbrieven van 10.00 van 300.000 frank el diefstal werd waarsch] wijl de heer Thurkowï wagen dineerde. Tnssl Esschen miste de inJ nij stelde de Belgische! in kennis hiervan. De moeder! Perga. In verband wegens moedermoord, te Peperga verleden ja;! vermeldt de „Leeuw. volgende bijzonderhedl „Verleden jaar 3 s] kermis in de buurt va Jarige J. vroeger en landbouwer, wilde I ten, waarvoor het noo ter onlbrak. In Blessel r> 'lie een boerderij veel met haar zoon I ''arl ook alles wat' em moest wegbergen. "J naar de ouderlijke beeren geld los te krij «en avond zat hetT melken. Wat zich toer techter-commissaris vi blijken Zijn aankla ®ren> dat hij zijn mo<>< imerrnanshamer een f heeft toegebrar ©ad ontstoad, .die r

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 2