Rechtszaken. lertiileuws. flBierwsls. Gemengd Nieuws. Tötegrrw-c;: SrafwisseliBf. zal in een eerstvolgende vergadering wor den gesproken. Als bestuursleden werden herkozen de boeren J. Laport en J. van Zetten. Effatha. Deze week zullen een 14-tal jonge dames bij de ingezetenen rondgaan, om een extra gave te vragen voor do vereeniging „Effatha", inrich ting tot verpleging en opvoeding van doof stomme kinderen, te Dordrecht. Het ge bouw is te klein, 't biedt slechts plaats voor 35 kinderen, en er zijn er nu 78, en uitbreiding kan in die buurt niet, zoodat verplaatsing noodig is. Een nieuw gebouw zal ongeveer IV2 ton moeten kos ten. Indien er dus nu door elk der 150 correspondentschappen, welke de veree niging over het heele land telt, een flink bedrag wordt bijgedragen, dan is Effatha geholpen. Wij hopen, dat zij, die zich belangloos met de inzameling belasten, warme sympathie zullen ont moeten. Zij zullen even dankbaar zijn voor een tientje, als voor een kwartje, mits ieder naar vermogen geeft, en uit liefde voor 'tgoede doel: de verzorging 'onzer doofstommen. Men verzoekt ons plaatsing van de volgende motie, aan welk verzoek wij willen voldoen met de opmerking, dat plaatsing allerminst bewijs van instem ming met den inhoud beteekent. De vergadering, belegd door den Ned. Boad van 'Werklieden in Overheidsdienst en den ALgem. Bond van Politiepersoneel, gehouden op Vrijdag 14 Nov.; gehoord de inleiding van den spreker, den heer L. Buurman, inzake het raadsbesluit, waarbij de loonen en salarissen met 10 pet. worden verlaagd en de werktijden met 10 ,pct. worden verlengd; van oordeel, dat de loonen en salaris sen in den huidigen vorm reeds onvol doende moeten worden geacht; dat de loonen en salarissen behooren te worden vastgesteld, los van den financieelen toe stand van de gemeente; dat echter op financieels gronden verlaging niet nood zakelijk is; dat ook de verlenging van den werstijd buiten elke verhouding staat tot andere gemeenten; spreekt als haar meening uit, dat be doeld besluit tot ongewenschte verhou dingen leidt; verzoekt den Raad, wel te willen besluiten tot intrekking; besluit deze motie in te dienen bij den gemeente raad en te publiceeren in de Pers. (w.g.) Voor den A. B. P. P.: Guran, voorzitter; J. Schouwenaar, secretaris. (w. g.) Voor den A. N. B. v. W. in 0. C. Rijn, voorz.; W'. v. Ginkel, secretaris. Met een enkel woord wiileh wij1 herinneren aan den Gezelle-avona voor Chr. Winterlezingen op Wbensdag a.s. in het Schuttershof. Elke aanbeveling is hier overbodig. Wie houdt niet van Gezelle? Een geleerd man, tot oordeelen bevoegd, heeft eens gezegd: „Als we Gezelle lezen, zijn onze ©ogen gelouterd, herdoopt; e>r wordt niet meer over de zaken gepraat: wo voelen ze, ademen ze in, we hooren de stem mien van het loover en den wi'nd, we ruiken de vochtigheid' van den dauw, we smaken den sm'aak van bet graisje in onzen mond; zingt de nachtegaal, dan is 't alsof in den vroegen jMeimorgen de vurige zuiverheid van zijn zang uit onze eigen ziel weld1©". 'i Woensdagavond nu komt er een emi nent Gezelle-vertolker, Hendrik Bulterijb, een Vlaamseh voordrachtkunstenaar, ook in ons land geen onbekende meer. Wie zal beter dan hij de taal van een Gezelle recht kunnen doen wedervaren? 'tRe- looft een schitterende avond te worden. Ritthem. De g. meenteraad hield Vrij dagmiddag een openbare vergadering, welke feitelijk een voortzetting was van de vorige vergadering, welke Dinsdag was gehouden. In deze vergadering werd goed gunstig beschikt op 't verzoek van de be^- woners van het Nieuwe Diorp om een gas lantaarn. liet bekende adres van de Z.L.M. over het ophouden van duiven werd voor kennisgeving aangenomen, maar in de algemeene politieverordening, welke ge heel herzien werd, zal bepaald worden, dat vanaf 15 Maart tot 1 November de duiven moeten worden opgehouden. Die raad kwam met de behandeling van de politieverordening niet 'klaar, zoodat de ze later zal worden vastgesteld. Ook werd nog gesproken over het werkloozenvraag- stuk. 's-Heer Arendskerke. Toen mej. Joha Vermont alhier een portefeuille met een bedrag aan bankpapier wilde opbergen en deze nazag, bemerkte zijj, dat er een bankbiljet van f 60 uit was verdwenen. Na een door de politie ingesteld onder zoek bleek de aldaar reeds vijf jaar werkzaam zijnde werkvrouw den diefstal te hebben, gepleegd. Ook werd er nog een bedrag van f35 aan zilvergeld vermist, wat zij echter nog bleef ontkennen ont vreemd te hebben. Reeds meermalen was er geld ontvreemd, doch mej. V. had niet het minste vermoeden op de werk vrouw gehad. Vlisslnpn. Zaterdagmiddag, vergaderde in het militair tehuis, alhier de centrale Vüssingen van antirevolutionaire kiesver- ©enigingen onder voorzitterschap van dhr G- van de Putte. Een 20-tal afgevaardig den waren aanwezig, alleen Ritthem was afwezig. In bet bestuur werd herkozen óhi A- Melis van Souburg en gekozen dhr P. Boone van Koudekerke. Tot afgevaaar- digden naar' 't Provinciale Comité werden voor 1925 benoemd dhrn G- van de Putte, P. G. Laernoes en A. Mielis. Uitvoerige besprekingen werden gevoerd over de propaganda voor de a.s. verkiezingen. Besloten werd over 14 dagen weer te ver gaderen. Kapeile. Zaterdag mocht dhr J. C. Pilaar zijn zilveren bruiloft vieren onder zeer groote belangstelling. Des voormiddags bracht bet fanfarekorps „Ons Genoegen" een s r nade en werd het echtpaar gecom plimenteerd doar den voorzitter, dhr H. Blok, en 's avonds kwam „Euphonia," uit Goes hun secretaris eveneens een sere nade 'brengen. Mr Stieger uit Goes feliciteerde het echtpaar- met dezen ge lukkige dag, roemde de medewerking en den steun aan „Euphonia" verleend en vooral de prestaties als secretaris. Over handigd werd een blijvend aandenken. lerseke. Zaterdag werd onder groote belangstelling bet stoffelijk overschot van den heer D'. Rietveld de Hond, in leven hoofd der school I, ter aarde besteld. Aan het graf spraken respectievelijk de heeren M- Steketee, namens het personeel en leerlingen, J. Oom als collega, E. de Jonge, als voorzitter der Boerenleen bank, S- D'uinkerken voor de prive-leer- lingen en Dis Beusekom als predikant. Een 9-tal kransen van verschillende ver- eenigingen en corporaties dekten de baar. Die zoon van den overledene dankte na mens de familie voor de öer den over ledene bewezen. Gekozen bij enkele candidaatstel.ling tot voorzitter der werkmansvereeniging „Eenarachl; maakt Macht", dhr Joh:. Pad mos Sr, zulks in de plaats van den heer H. Vendeville, die wegens drukke werk zaamheden bedankt had. Gisteren is alhier gearriveerd de En- gelsche boot „Martinet" van Goole, tot het innemen van een lading oesterschel pen voor Grimsby (Engeland). Schore. Onder zeer groote belangstel ling herdacht Zaterdag dhr Hemmekam den dag, dat hij 25 jaar geloden als veld wachter die functie aanvaardde. Reeds in den vroegen morgen wapperde van vele woningen de driekleur. In den voor middag gingen velen den jubilaris gjeluk- wensclien, waaronder ook de burgemees ter, die in hartelijke bewoordingen he-m een fraai rookstel overhandigde'. Dies na middags verschenen een groot aantal Zuid-Bevelandsche collega's, die hem een rnooien barometer aanboden, 's Avonds kwam een commissie uit de burgerijl, ge volgd cloor een groote menigte, onder de tonen van de muziek van „Schelde- galm" uit Hansweert, naar de woning -van den jubilaris, alwaar hem bij' mond© van den heer P. Stevense een gouden horloge werd ter hand gesteld. De geheele 'gemeente was in vroolijfce stemming. Rilland-Bafh. Djoor den heer P. A. van Boven, kantoorhouder bij den Post- en Telegraafdienst alhier, is tegen 30 Diec. a.s. eervol ontslag- als zoodanig aange vraagd. Heinkenszand. Do 73-jarige arbeider H. M-, die Vrijdagavond van zijn werk naar huis zou koeren, werdi pp den Zanddijk door een auto aangereden met het gevolg, dat de oude man, een arm- en een been breuk bekwam. Van dhr v. d. Di. waren vorige week kinderen met een schaar spelende. Een 3-jarig kind echter werd met dat voorwerp aan een zijner voeten verwond, waardoor bloedvergiftiging ontstond en waaraan de kleine Zaterdag is gestorven. Hoedekenskerke. De rijksveldwachter M. A- van de Vijver alhier, (Kwadendaimme) wordt met ingang van 26 Nov. a.s. over geplaatst naar Koewacht en vervangen door den rijksveldwachter F. de Bilde, thans te Clinge. Oostdijk. Voor de A. R. Kiesvereeniging alhier sprak dhr P. A. Schwartz, burge meester van Rilland-Ba,th, over de pro paganda. Besloten werd deze gezamen lijk te voeren in overleg met de Kies- vereenigingen te Krabbendijke en Rilland Bath. Dioor den secr., Clhr. Maas, zal in, een volgende vergadering een uit eenzetting worden gegeven van bet nieu we ontwerp-program van actie. Arnemuiden. Zaterdagmorgen ongeveer 10 uur werd het personeel der brand spuit alhier door klokgelui bijeengeroe pen. Die spuit rukte spoedig uit naar het Scborrctje, waar door onbekende oorzaak een .strooklamp in brand stond van dhr I. Cornelisse alhier. Diaar aangekomen werd echter van de spuit geen gebruik meer gemaakt, doch met brandhaken werd de strooklamp uit elkaar gehaald en de daaraan gelegen wagenloods werd met ©enige emmers water begoten. Al spoe dig bleek het gevaar voor uitbreiding voor de belendende gebouwen geweken, én kon het personeel der brandspuit ver trekken. Verzekering dekt de schade. Meliskerke. Zaterdag j.l. had de werk man L. V. alhier, welke eenige werk zaamheden moest verrichten in een schuur, het ongeluk, doordat een klamp stroo kwam te vallen, daaronder te ge raken en te vallen, waardoor zijn voet zoodanig werd gekneusd, dat onmiddellijk geneeskundige hulp moest worden inge roepen. Ned. Herv. Kerk. Drietal te Gorinchem F. M. Muller te Kerkdriel, C. Sundermeijer te Ritthem en H. J. Hak te Domburg. Beroepen te Nieuwolda H. van Dijk te Gieterveen; te Sluipwijk M. Ottevan- ger, cand. te Rotterdam.. Bedankt voor Rhenen door P. de Bruijn te Aalsmeer; voor Hattem door R. Bartlema te Hoogeveen. Geref. Kerken. Beroepen te Oldeboorn W. J. Baan, cand. te Heemstede. Aangenomen naar Krabbendijke door A. Andree te Werkendam. Chr. Ger. Kerk. Beroepen te De Krim K. G. van Sme den, cand. te Zwolle. Bedankt voor Vlaardingen door G. Sa- lomons te Amersfoort. Geref. Gemeenten. Beroepen te Charlois A. de Blois te Vlaardingen. Evang. Luth. Kerk. Drietal te Vlissingen-Middelburg J. N. Bieger te Stadskanaal, G. J. Duyvendak te Purmerend en C. Th. Scharten te Doesburg. (Standaard.) Grijpskerke. Bij de stemming voor de benoeming van ouderlingen en diakenen in de Herv. Gem. alhier, werden herkozen de broeders Jac. Looise en M. Francke. Goes. Tot onderwijzer aan de Chr. School voor Lager Onderwijs, Westwal 34a, alhier (hoofd dhr A.A. Nederhand) is benoemd dhr D. A. Oranje, thans onder wijzer te Sliedrecht, zulks in plaats van den heer J. P. Cornelis, die tot hoofd eener school te Almkerk is benoemd. Ongelukken. Te R'dam is 'n 40-j. man, toen hij uit den electr. trein sprong, terwijl deze nog in beweging was, geval len en onder den trein geraakt. Hij be kwam ernstige kneuzingen en een sche delbreuk. Zijn hoofdhuid was gescal peerd. In zeer ernstigen toestand werd de ongelukkige naar hei Ziekenhuis over gebracht. Te Hoogkerk (Gr.) is de veehouder de B. door een schok van den wagen van het voertuig gevallen en dermate gewond, dat hij is overleden. Toen eenige werklieden Vrijdagavond aan een suikerfabriek „Wittouck" te Princen- hage bezig waren het resteerende uit een schip, waaruit bieten gelost waren, op te ruimen, schoot een ledige zandbak, die niet behoorlijk was bevestigd, van den haak en trof een arbeider uit Etten. De bak kwam met zoo'n kracht op den man neer, dat deze in hoogst ernstigen toe stand per brancard naar het gasthuis ver voerd meest worden. 'Te Schelling- woude wordt sedert Donderdagavond ver mist de 19-jarige kantoorbediende N. Hij was werkzaam op een kantoor te Am sterdam en is dien avond niet thuis gekomen. De ouders vreezen, dat hem een ongeluk is overkomen. D' e moordaanslag te Den Haag. Volgens een bij de Haagsche politie ontvangen telegram uit Mondidier (Noord-Frankrijk), waarheen een inspec teur van de Haagsche recherche voor onderzoek was gezonden om Martijn, die den moordaanslag in de Kritzingerstraat te Den Haag gepleegd heeft, te arrestee ren, zou deze inspecteur erin geslaagd' zijn den verdachte te Avicourt aan te houden. M. is in voorloopige bewaring te Mondidier gesteld in afwachting 'dat zijn uitlevering dezerzijds gevraagd zal worden. Een me rkwaardig geval. Te Balgoy (Geld.) had de echtgenooto van zekere W. een viertal jaren geleden een operatie ondergaan. Sedert klaagde zij telkens over pijn. Thans is gebleken, dat bij die operatie een schaartje in het lichaam was geraakt, waarmee de vrouw al die jaren had rondgeloopen. Aanranding. Te Rotterdam is Zaterdagavond een 23-jarige handelsreizi ger, toen hij er met zijn vrouw lisp, door drie onbekend gebleven mantien aangevallen en mishandeld, blijkbaar met het doel, hen te berooven, wat hun echter niet gelukte. Toen er huhj op daagde kozen ze het "hazenpad. Botsing tussc'hen twee au to's. Eenige feestgangers te Rotterdam hadden Zaterdagnacht een autobus afge huurd om zich naar huis te laten brengen. Te half vijf in den nacht van Zaterdag op Zondag' is deze bus in botsing gekomen met een auto. Die botsing was hevig, daar beide voertuigen met groote snelheid re den. Die auto, die behoort aan dhr O. te Schiebroek, werd geheel vernield. Bij de bus werden de twee voorwielen ver nield, tengevolge waarvan het voertuig omsloeg. Dihr B. kwant onder den auto terecht. Hoe dat gebeurd is, kan niemand verklaren. Vermoed wordt, dat hij' ten gevolge van den schok door een ruit van de bus werd geslingerd en zoo onder den auto geraakte. Die borstkas werd den ongelukkige ingedrukt- Met zware inwen dige kneuzingen is hij' naar hét ziekenhuis gebracht en aldaar in bedenkelijken toe stand opgenomen. Van de passagiers werd nog een viertal cloor glasscherven aan hoofd en handen verwond. Zij konden, na in het ziekenhuis verbonden te zijln, weer huiswaarts koeren. D'e inzittenden in den auto" kwamen met den schrik vrij. Een, oude moordgeschie denis. Men schrijft aan „De Rotter dammer" dato 15 Nov.: Van daag is het zestig jaar geleden dat zich te Dinteloord een moordgeschie denis heeft afgespeeld, die nooit ten volle is berecht geworden. Op Woensdagavond 15 November 1864, toen 't donkere maan was, preekte ds J. Greven, van Sliedrecht, in de Chr. Geref. Kerk van Dinteloord, wier predikant hij later werd. Ook J. Stolk, vrouw en twee kinderen, wonende even buiten het dorp naast den grintweg naar Steenbergen, wa ren ter kerke gegaan; alleen hun dienst meisje Cornelia Laven, oud 21 jaar, af komstig van Tholen, was 'thuisgebleven. Toen is, terwijl het meisje in gebukte houding stond, met de eene hand een schort appelen vasthoudend en met de andere de kachel oppokend, iemand de woning binnengedrongen, die haar on verhoeds aanviel en zoo" goed als den hals afsneed; na nog eenig geld ont vreemd te hebben, verliet hij de woning. De kerkgangers, bij hun thuiskomst den moord ontdekkend, deden er den veld wachter en den burgemeester van ver wittigen en aanstonds was het anders zoo rustige dorp tot in den nacht in ru moer. Ieder speurde naar den moorde naar, zelfs de man, die later als de moor denaar werd aangeduid, nam er aan deel. De marechaussees uit Steenbergen en de rechters uit Breda konden bij hun onder zoek niet vorderen. Na schouwing werd het lijk vervoerd naar een kamertje bo ven het brandspuitenhuis, waarbij de ver dachte, een timmerman, tegenwoordig was, die ook de lijkkist maakte en de begrafenis bijwoonde. Zijn schuld is nooit bewezen geworden, maar de bevolking bleef hem voor den moordenaar houden. Een weemoedig lied over deze droeve historie is in die dagen gezongen: „van Prinslands dorp de bloem". Een half jaar na de begrafenis is op last van de justitie het graf weer geopend het hoofd uit de kist gehaald en ter ver dere schouwing naar Breda, vervoerd. Vele getuigen, ook de verdachte, moesten voor den rechter van instructie verschijnen, maar een veroordeeling is niet gevolgjd. Dlat de schuld niet bewezen kon wor den en de schuldenaar niet naar ge rechtigheid gestraft, is voor de bevolking in dit dorp immier een oorzaak van onvol daanheid geweest. Later heeft de ver dachte nog wel een zestal jaren gevange nisstraf ondergaan, doch dit was voor een andere zaak. Een geheimzinnige dief stal. Een geheimzinnige diefstal heeft plaats gehad in het Spaansche consulaat te Parijs. Men vermoedt, dat deze inbraak in verband staat met de troebelen in Spanje. D,e dieven stalen slechts rubber en metaalstempels, welke gebruikt wor den voor alle officieele documenten, die van het consulaat uitgaan, voornamelijk voor paspoorten. Boksende liefde. Een jeugdige Engelsche van Fulhane, door twee bok sers, George en Jim ten huwelijk ge vraagd; heeft, daar zij niet kon besluiten, nu het besluit genomen „haar hand en hart" weg te schenken aan dengene, die in een tweekamp tusschen de boksers de overwinning zal behalen. Het jonge meisje heeft beloofd zich aan de uit spraak van den scheidsrechter te zullen onderwerpen. Jim en George oefenen zich thans terdege en zijn bereid hun gezicht te laten behameren ter wille van de schoone oogen van de beminde. Twee vliegeniers vermist. Zaterdagmorgen zijn drie voor Portugal bestemde vliegtuigen van Schellingwoude naar Lissabon vertrokken. Het iag in de bedoeling der vliegeniers om Hoi Brest te vliegen en vandaar den tocht naar Lissabon voort te zetten. Er is ech ter slechts één vliegtuig te Brest geland, dat door den aviateur luitenant Bastos bestuurd wordt. Deze verklaarde, dat hij buitengewoon slecht weer had gehad. Er hing een dikke mist. Bastos wist niet, waar de beide andere vliegeniers geble ven waren. Hij zal te Brest blijven en beter weer afwachten. De aardbeving te Wono- s 0 b o. Wonosobosche bestuurskringen schatten het aantal' dooden op 300. Vol gens een ruwe raming bedraagt de scha de toegebracht aan de eigendommen van Europeanen te Wonosobo f273.000, aan die van Chineezen f66.000 en aan die van inlanders f 54.000. Vrijdagmiddag is een nieuwe aard schok gevoeld. De Europeesche bevol king van Wonosobo is gevlucht, alleen de bestuursambtenaren zijn gebleven. Het aantal vermisten bedraagt 600. Zes desa's zijn geïsoleerd door bandjirs, ontstaan ten gevolge van den trillenden aard bodem. Het centrum van de aardbeving is, waar de Kali Toelis in de Serajoe stort. Jonge boef. ü:e politie te Wee- nen heeft een zestien-jarigen jongen, leer ling van een vakschool, in hechtenis genomen, die een bedrog op groote schaal met bankbiljetten, op touw ge zet had. Hij sneed uit bankbiljetten klei ne strooken weg. De iets verkleinde biljetten gaf hij dan weer uit en zette met de strooken nieuwe in elkaar. Het bedrijf van dezen jongen had in korten tijd zulk een omvang aangenomen, dat de autoriteiten een waarschuwing tegen verkleinde bankbiljetten openbaar hebben moeten maken. De hardlooper Hart. Men zal zich herinneren, den wedloop tusschen man en paard, waarvan wij ecnigen tijd geleden melding hebben gemaakt. De hardlooper Hart heeft het tot veler verbazing toen van het paard gewonnen. Hart doet thans weer van zich spreken. Hij- zal zes dagen achtereen den afstand SouthamptonPortsmouth en te rug (92 KM) afleggen. Den eersten dag deed hij er met inbegrip van rust precies 10 uur over. Door de weersomstandigheden duurde de hard loop den tweeden dag 28 min. langer. MIDDELBÜRG. Hedenmiddag is een on geveer 60-jarige nog onbekende man op den nieuwen Vlissingschen weg door de electrische tram -overreden. Hij was on middellijk dood. 'AMSTERDAM. V- D. De Fokker VII is hedenmorgen van Rangoon naar Bangkok vertrokken. DEN HAAG- V. D. Het Haagsche ge rechts hof bevestigde heden het vonnis der Haagsche Rechtbank, waarbij de Staat niet allehn veroordeeld werd tot het uit betalen vair de opgenomen giro-saldi-l)e- dragen, maar tevens tot een rente van 5 pet.. DEN HAAG- V- D. In een perceel in de Weede van Dijkveldstraat is een clan destien bioscoop-theater ontdekt, waar voorstellingen aan plm. 55 personen kon den worden gegeven, 't Toestel en 20.000 M. film zijn in beslag genom'sn. DiEN HELDER. V. D. Vermoedelijk door kwaadwilligheid is brand ontstaan in een tijdelijk buiten dienst gestelde kanonneer boot. Die schade is aanmerkelijk. ARNHEM- V- D. Gisteren is nabij Rhe- den de stoomtram' ontspoord. De machine reed tegen een boom' en werd vernield. Die machinist bekwam eenige brandwon den. Verder kwamen geen persoonlijke ongelukken voor. PARIJS- V- D. De Times m'eldt: Een nieuw Britseh-Russisch conflict dreigt uit te breken als gevolg van den brief van Zinowjev. De Commissie van Onderzoek naar dezen brief is n.l. tot de conclusie gekomen, dat deze brief niet valsch is. Een nieuwe nota aan Rusland w.ordt verwacht. GhurcMll en andere leden van 'het Kabinet zouden den Russischen ge zant zijn paspoort willen geven. Wisselkoersen. Amsterdam, 17 Nov., 2.15 u. Berlijn 59i/8593/s Brussel 1212,03 Parijs 13.10—13.13 Londen 11.521/411.523/4 New-York 2.487/s—2.49i/s Brandstichting? In den nacht van 22 op 23 April 1924 is te Almelo een autogarage mlet 2 auto's verbrand, eigendom van zekeren W-, vrachtrijder aldaar. Een van de auto's behoorde aan diens compagnon E- Geruim'en tijd later op 18 Juni, diende deze E- bijl de maré- chaussée een aanklacht in tegein W- we gens brandstichting en bekl. werd gear resteerd. Hij bekende den volgenden dag den brand gesticht te hebben. Bekl. stond thans terecht wegens brandstichting. Hij ontkende en verklaarde, zich van zijn bekentenis niets te herinneren. Die des kundige verklaarde, dat bekl. na zijln vrij lating op 23 Juni langen tijd in een droom toestand geweest is. D|at beklaagde psy chologische afwijkingen vertoont, heeft de deskundige niet kunnenn constateeren. De ambtenaar van het O1- M. vorderde beklaagde's veroordeeling tot IV2 jaar gevangei^jsstraf. De L e i d s c h e malversaties. Thans, nu ook voor den laatsten be klaagde, betrokken bij de onregelmatig heden, gepleegd bij het voormalig bureau van den rijksbouwmeester voor de on derwijsgebouwen de termijn voor het aan- teekenen van hooger beroep verstreken is, kan worden medegedeeld, dat in drie der zaken, n.l. die van den rijksbouw meester V. (veroordeeld tot 21/2 jaar ge vangenisstraf met aftrek van voorarrest), en van bouwkundigen Van D. en De G. R. (beiden veroordeeld tot 2 jaren gevan genisstraf eveneens onder aftrek van pre ventief), zoowel door de beklaagden zelf als door het openbaar ministerie appèl is aangeteekend, terwijl in de vierde zaak, die tegen den aannemer van T. (veroor deeld tot I1/2 jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest) beklaagde en O. M. beiden in het vonnis hebben berust. K. te K. Voor dergelijke kerkelijke be richten hebben wij het Kerkelijk Hand boek. Rotterdam, 17 Nov. 1924. Graanmarkt. Tarwe met tamelijk aanbod in de mindere soorten iets meer gevraagd, tusschensoorten moeilijk te plaatsen, terwijl puike vrijwel vorige prij zen opbrachten f 11.50f 17.50, extra puike en zaai daarboven betaald. Rogge f 13.75—f 14.50. Gerst (chevallier) f 14.50f 15.50. Ha ver f 11f 13.25, kleine groene erwten f 15f21. kroonerwten f 17f21, schok kers puike f20f22, overigens f 15f 19, Bruine boonen puike f 29f 30.50, ove rigens f 20f 27, alles per 100 K.G. V eemarkt. Aanvoer 537 vette run deren, 179 vette Kalveren, 1638 Schapen en Lammeren, 1207 varkens. Prijzen per halve k.g.Koeien 37,5 40, 5052,5, 57,560. vette kalveren 70,77,580, 90—95. schapen 35, 42, lam meren f30f42 p. st.; varkens 40, 4i2, 43,5. Koeien aanvoer zeer groot, handel langzaam, prijzen gelijk als vorige week. Een enkel puik-best beest '2,5 ct. boven noteering. Er waren maar enkele ossen ter markt, zoodat hiermede geen rekening is gehouden. Vette kalveren aanvoer re delijk, handel tamelijk vlug, prijzen op dezelfde hoogte. Schapen en lammeren aanvoer tamelijk, handel luiachtig, prij zen vrijwel onveranderd. Varkens aan voer zeer ruim, handel traag, prijzen aan merkelijk lager. Enkele puikbeste exem plaren 1 ct. boven noteering. Voor het buitenland zeer weinig gekocht. Zaden. Bruin Mosterd f 65f 73, geel mosterd f30f33, blauw maanzaad f48 f49, kar wij zaad 'f 38f39, lijnzaad (bl.) f 23f 24, lijnzaad (wit) f27f29, ka-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 3