H Pu TOL [fS Binnenland. I! Ss Praml jjjsEHB Ruwe en Schrale Huid jp||PE^ #vl D°OS 30, 60,90 Cent. - I By Apoth. en Drogisten. I|aK^/\ ■J Pharm.Fobr. A.Mtjnfiardt -*7^ Zeist programma's die draadloos worden uit gezonden tot nu toe zijn verleend. Een van drie motoren voorzien Fransch vliegtuig is Vrijdagmiddag te Moskou gearriveerd. Het is het eerste Fransche vliegtuig, dat naar Rusland is gevlogen. Het toestel kruiste boven Mos kou en wierp manifesten uit, waarop een groet van den Fransehen luchtvaartdienst aan het Russische volk. De vliegers zijn met geestdrift door (je autoriteiten en door de bevolking ontvangen. Naar uit Praag wordt gemeld, heb- "ben de Tsjecho-Slowaaksche staatswapen- fabrieken te Brünn van de Grieksche re geering opdracht gekregen tot levering op korten 'termijn van Mausergeweren, ter gezamenlijke waarde van 25 a 30 mil joen Tsjecho-kronen. j Te Oostakker bij Gent is overleden de Belgische divisie-generaal baron Drab bel, die in 1918 met zijn tweede divisie een groot aandeel had in het bevrijdings offensief van Vlaanderen. Een poging van de directie van de Berlijnsche tunnelspoor om het verkeer op een van de lijnen te herstellen, is mis lukt, aangezien de stakers 'den werkwilli gen den toegang tot de stations beletten. Er zijn pogingen gedaan om het conflict uit de wereld te helpen. De directie is bereid tot het voeren van onderhande lingen, mits echter het werk eerst wordt hervat. De Belgische regeering heeft twee ambtenaren ter beschikking van den com missaris-generaal van den Volkenbond ge steld. Zij zullen worden belast met de controle bij de Oostenrijksche posterijen en telegrafie. De eigenaars van de Berlijnsche bioscopen hebben besloten, den 1 De cember te sluiten, als de belasting op de openbare vermakelijkheden niet wordt verminderd. Het geheele personeel is ont slagen. ■v Te Greifswald hebben de gezworenen twee zusters, meisjes van 23 en 24 jaar, ter dood veroordeeld. Zij waren binnen gedrongen in de woning van ©en oude vrouw en hadden die met bijlslagen ge dood. Na het lijk te hebben begraven, plunderden zij de woning van hun slacht offer. Geestelijke en lichamelijke kracht vol gen na tijdelijk gebruik van Foster's Maag- pillen. Dit geneesmiddel regelt de gal, bevordert de spijsvertering, verschaft nor male werking der ingewanden, en helpt de lever om gezond, voedend bloed te vormen Alle leden der familie kunnen dit welbekend huismiddel veilig toepas sen. Prijs per flacon van vijftig versui- kerde pillen f0,65; in apotheken en dro gistzaken. (11) De Ziektewet-Aalberse. Voor den Prov. Bond van Zieken kassen in Zuid-Holland, heeft het Tweede Kamerlid, de heer J. R. Snoeck Henke- mans, gesproken over het voor-ontwerp- Ziektewet van Minister Aalberse. De heer Snoeck Henkemans zeide, dat het voor-ontwerp niet alleen mag worden beoordeeld uit een oogpunt van ontwik keling der vrije ziekenkassen. Ware nu het voorontwerp goed, bracht het so ciale verbetering, dan zou men zich kun nen afvragen, of het niet wenschelijk was, de belangen der ziekenkassen op te offeren aan die van het gemeenebest. Doch het tegendeel is een feit. In 1911 sprak de Tweede Kamer zich uit, dat het ongewenscht Was de ziekte verzekering alleen te doen plaats hebben door van overheidswege in te stellen organen. Het debat ging toen hoofdza kelijk over de erkende, bijzondere en plaatselijke kassen. De verzekering bij de bijzondere kassen staat dan ook op den voorgrond in de gewijzigde wet-Talma. We waren na die wijziging dus in het goede spoor. In 1913 werd het betref fende artikel zonder beraadslaging of stemming aangenomen en de ziektewet met 58 tegen 22 stemmen. Hoe is het nu te verklaren, dat in 1924 een ont werp dat de kassen vermoordt, kans schijnt te hebben? D© politiek speelde in de eerste plaats een rol. De administratie van de nieuwe ziek tewet zal zeer ingewikkeld worden. Het stelsel wordt veel duurder. Die registree- ring der arbeiders zal grootendeels dub bel moeten geschieden, ©enerzijds door de raden van arbeid, anderzijds door de bedrijfsvereenigingen. Heeft het nieuwe plan een meer de mocratische strekking? Ook deze vraag moet ontkennend worden beantwoord. De medewerking van de verzekerden houdt geheel op. De bedrijfsvereenigingen wor den door de ondernemers bestuurd. We gaan hier een belangrijken stap terug in de verkeerde richting. De bezwaren tegen dit ontwerp worden ten volle erkend door de voorstanders doch waarom is men er dan toe geko men, dit ontwerp aan te bevelen? In de wetten van Talma Was de ge dachte uitgedrukt, dat verzekerde en werkgever samen de premie moeten beta len. In 1919 is echter te kwader ure ten opzichte van de invaliditeitswet be sloten, dat de geheele premie betaald zou worden door den werkgever. Dit is de psychologische fout geweest. De ongevallen-verzekering dient te blij ven. wat zij nu is. De ziekte- en invalidi teitsverzekering dienen te worden aan eengeschakeld. Men komt dan tot twee administraties, in plaats van tot drie zoo als volgens bet plan. De ziekenkassen kunnen dan, natuurlijk onder de noodige controle, blijven bestaan. Op een vraag uit de vergadering, hoe de heer Snoeck Henkemans zal stemmen bij de behandeling van het ontwerp, ant woordde spr., dat er heel wat zal moe ten gebeuren, eer hij aan een dergelijk ontwerp zijn stem geeft. Een raak antwoord. Zekere heer Van Mierlo heeft aan de „Volkskrant", waarvan o.m. redacteur is het r.-k. Tweede Kamerlid Kuiper, een stuk geschreven, waarin hij zijn ontstemd heid lucht over de houding der It. K. Kamerfractie bij de interpellatie-Gerhard. Het Kamerlid Kuiper geeft het vol gend antwoord: Wij kunnen er inkomen, dat de heer Van Mierlo zijn hart eens luchten wil. Zijn zure opmerkingen aan 't adres van de Katholieke Kamerfractie en aan de Kamerleden zijn, voor wat er zakelijks in zit, echter volkomen misplaatst. Moeten wij hem nu nog eens aan het verstand brengen, dat de zaak niets ver anderd was als alle 7 moties waren aangenomen geworden? Die bezoldiging der ambtenaren is door de Grondwet aan de Kroon opgedragen; daar veranderen 100 aangenomen moties niets aan. Toen dus minister Ruys had meegedeeld, dat de Regeering geen enkele motie zou uitvoeren, was er momenteel niets voor het Overheidspersoneel te be reiken, want een conflict tusschen Kamer en Regeering zou een Kamerontbinding hebben gebracht, doch de regeering en het bezoldigingsbesluit waren gebleven. Het is natuurlijk Van Mierlo's volste recht om den Katholieken Kamerleden het vertrouwen op te zeggen en het zijne te doen hen het volgend jaar allen door anderen te vervangen. Maar als allen 32 postambtenaren waren geweest, en en bloc voor alle moties hadden gestemd, was daarmede aan het Bezol digingsbesluit nóg niets gewijzigd. Een Engelsch oordeel over onzen woningbouw. De Engelsche commissie, die onder lei ding van Sir Charles Ruthen, directeur- generaal voor den woningbouw van het departement van hygiëne, een officieel bezoek aan Nederland heeft gebracht ter bestudeering vair den woningbouw al daar is thans in Engeland teruggekeerd. Sir Charles Ruthen werd vergezeld door den lord provoost Sleg en den gemeente secretaris van Edinburgh, den voorzitter van de woningbouwcommissie van Liver pool, Thomas White, en vertegenwoor digers van verscheidene andere gemeen ten. De leden der commissie verklaren in Nederland veel te hebben geleerd, vooral wat betreft den bouw van bëton- woningen te Amsterdam, doch hun be langrijkste ervaring was dat de bouw van groote woningcomplexen in Neder land veel goedkooper kan geschieden dan in Engeland, ofschoon de kosten van bouwmaterialen in beide landen onge veer dezelfde zijn, terwijl in Nederland het heien nog veel extra kosten mee brengt. D|e commissie schrijft dit toe aan het feit, dat de Nederlandsche arbeiders veel vlugger werken dan de Engelsche. Een Nederlandsche metselaar legt per dag ongeveer 2000 steenen, een Engel sche slechts 4 a 500, in sommjge geval len zelfs niet meer dan 200. E r g e r I ij k e annonce. Eenigen tijd geleden wezen Wij op het goddeloos karakter van sommige bios coop-advertenties, die in bladen als de N. R. Ct. voorkomen. Thans vonden wij in de R. IC. Maasbode de volgende ergerlijke, grof-profane annonce: „De Wrekende God komt Zondagmid dag 30 Nov. weer in den Grooten Schouwburg." Een droef symptoom van de verwor ding van onzen tijd De vliegtocht Nederland-Indië. Van der Hoop seinde uit Rangoon aan het Haagsche Aneta-kantoor d.d. 15 Nov.: „Wij zijn alhier aangekomen. Van het aanvankelijk voornemen oin direct door te vliegen naar Bangkok zijn we terugge komen, wegens de moeilijkheden op het traject RangoonBangkok: lastig te pas- seeren bergen en geen landingsterreinen, Omstreeks 12 uur waren wij reeds boven de stad, maar Van Weerden Poelman en ik vonden het vliegveld veel te klein om te landen, en de omgeving niet vrij genoeg. Wij zijn daarom na lang zoeken gedaald op een raceterrein, vier kilometers Noordelijker gelegen, dat wij groot genoeg oordeelden. De landing ge schiedde best en Van Weerden Poel man, v. d. Broeke en ik maken het uitstekend. Toestel en motor houden zich voortreffelijk. Maandag vliegen wij naar Bangkok." Wanneer de vliegers te Bangkok zijn aangekomen, hebben ze 12971 van de 15899 K.M. afgelegd. Hun resten dan nog 2928 K.M. B. en W. van Haarlem hebben bepaald dat onmiddellijk na het bericht van de landing ,der Ned. vliegers te Batavia van de torens der stad de vlag zal worden uitgestoken. Spoorwegpersoneel. Bij <de Ned. Spoorwegen zullen de bestuursleden van de personeelorganisa- ties niet meer, als tot nog toe, verlof met behoud van bezoldiging ontvangen, indien zij deelnemen aan de maandelijk- sche conferenties met de directie, bij klein overleg, mondelinge besprekingen enz. Voortaan zullen die bestuursleden uitsluitend verlof kunnen krijgen zonder bezoldiging. Schriftelijke verantwoording g e i s c h t. Alle deelnemers aan de demonstratie van 3 October te Rotterdam, die dien middag te laat in dienst zijn gekomen, hebben persoonlijk een brief van de di rectie van het postkantoor ontvangen, waarin, in opdracht van den directeur- generaal, gezegd wordt, dat een schrifte lijke verantwoording omtrent het te laat in diensttreden op Vrijdagmiddag 3 Oct. wordt i ngewacht. Ook zij die op het mo ment van aanvang der demonstratie in hun schafttijd het kantoor hebben verla ten, hebben zich schriftelijk te ver antwoorden Wegens het „zonder toestem ming" en „in diensttijd" verlaten van het kantoor. Belastingverlaging en salaris- korting. B. en W:. van Den Haag willen de belastingen gaan verlagen. Ze willen de opcenten op de personeele belasting ver lagen en den aftrek voor noodzakelijk levensonderhoud bij de gemeentelijke in komstenbelasting voor gehuwden met f 100 verhoogen en den kinderaftrek van f100 tot f150 per kind'. Verder zullen B. en Wi. een voorstel in dienen om op het gemeente-personeel 5 pet. bijdrage te verhalen voor wedu wen- en Weezenpensioen en wel 3 pet. van 1 Jan. 1925 af en bovendien 2 pet. van 1 Juli 1925 af. Tenslotte zal het salaris voor personen, die een door B. en W. aan te wijzen ambt bekleeden en den leeftijd van 18 jaar wel, doch dien van 23 jaar niet hebben bereikt de aan hun ambt verbonden minimum-wedde verminderd worden: a. voor elk jaar beneden het 23e doch boven het 19e levensjaar met f150; b. voor elk jaar beneden het 20e, doch boven hef 17e met f 200 Ernst en luim. De politieke hoofdredacteur van „Het Vaderland", de man die in 1909 zijn halve partij deed lachen met zijn „wat heeft nu een dooie aan een rijksdaal der", waarmee hij de Wetsontvverpen- Talma „te lijf gmg", verhaalde Zater dag in zijn blad dat de heer Schouten, ons antirev. Kamerlid, in een politieke vergadering der A.-R. partij in Den Haag had voorspeld dat al kregen in '25 de Linksche partijen saam zestig zetels in de Tweede Kamer, de linkerzijde tot regeeren onmachtig zou blijken, met haar combinatie BraatDresselhuisMarchant AlberdaWijnkoop. Om dit voorbeeld werd gelachen, naar aanleiding Waarvan de redactie opmerkt: „men lacht blijkbaar spoedig in antirevolutionairen kring". Zou dit, mogen wij vragen, in den kring waar de schrijver dezer opmerking met zoo groot (lachj-succes zijn aardigheid omtrent den „dooie" en diens rijksdaalder te plaatsen wist, zoo geheel anders zijn? Men is daar, meenden wij, toch ook niet gewend, dergelijke opmerkingen met een uitgestreken gezicht aan te hooren! Nederland enFIongarije. De Hongaarsch-Nederlandsche Vereeni- ging te "Boedapest heeft een fihn laten maken, die de hulp, door Nederland aan Hongarije verleend door het opnemen van Hongaarsche kinderen en het zenden van liefdegiften, op zinnebeeldige en artistieke wijze in het licht stelt en de herinnering daaraan voor de toekomst bewaart. Deze film is met medewerking van het ministe rie van onderwijs in drievoud vervaar digd, en alle bioscopen in Hongarije wor den door de regeering tot de vertooning verplicht. Aan deze film ontbreken nog slechts eenige karakteristieke gedeelten van Ne derland, als een zeegezicht, bloemenvel den. een havengezicht, iets van Zeeland, kortom, de dingen van Nederland, waar van een Hongaarsch kind, dat in ons land geweest is, aan zijn ouders vertelt. De vereeniging Nederland in den Vreemde heeft nu toegezegd, dat zij dezer dagen haar verkorte „Nederland-film" naar Boe dapest zal zenden, welke de in Honga rije vervaardigde film zal completeeren. Niet vier, maar drie. In enkele bladen wordt verhaald, dat bij de stemming over de Tariefwet j.l. Vrijdag vier leden van Rechts ontbraken. Dit is onjuist. Er ontbraken er slechts drie: Prof. Visscher (a.r.), Gerretson (c.h.) en Kersten (s.g.) Iïü Seder gezSn, Dermirs. Omdat Dermin zoo best is voor gesprongen K U E H 8 0 en zoo goedkoop. Per groote doos 30 cent. Bij Uw drogist. Uitvoering Vleeschkeu- ringswet. Te Middelburg had onder leiding van den veterinair hoofdinspec teur van de Volksgezondheid, dr Ber ger, een bijeenkomst plaats van de keu- ringsveeartsen-hoofden van gemeentelijke vleeschkeuringsdiensten in Zeeland, met den veterinair inspecteur van de Volks gezondheid voor Zuid-Holland en Zee land, dr Zwart, terwijl de chef van de vetarm aire afdeeling van het Centraal Laboratorium voor de Vollesgezondheid dr Fienkel, mede aanwezig was. Dloel van de t «^poking was de Vleeschkeu- ringswet op de meest doeltreffende wijze, z:vu! uil hygiënisch aals uit econo mised oogpunt uit te voeren. Ten opzich te v au net laatste dringt de hoofdinspec teur in zijl inleiding erop aan, nog meer dar, tot beden zich te interesseeren voor net bat ieiiologisch vleeschonderzoek en het instituut der „vrijbank" en de In spectie te steunen bij die gemeentebestu ren, bij welke juiste begrippen, mitsdien de voordeden ervan, nog niet zijn door gedrongen. Uit hem ter beschikking staan de gegevens toonde de hoofdinspecteur aan, dat Zeeland de provincie is, waar naar verhouding het minste aantal bacte riologische onderzoekingen zijn verricht. Hij deelde verder mede, dat ingevolge het bacteriologisch vleeschonderzoek in 1923 een groot kapitaal aan nationaal vermogen in den vorm van vleesch is ge red, dat anders „den grond ware inge gaan," terwijl meer ander vleesch ten nadeele van de volksgezondheid in con sumptie zou zijn gebracht. In dat jaar hadden de boeren, door het instituut van 'de „vrijbank" voor hun noodslachtingen eenige tonnen gouds meer ontvangen, dan zij1 voor de inwerkingtreding der al ge meene vleeschkeuring ervoor zouden hebben gekregen. Dsr Frenkel hield een causerie over bacteriologisch vleeschonderzoek, over de werkzaamheden zijner afdeeling en de monstreerde vele belangrijke pathologi sche preparaten, betrekking hebbend op de vleeschkeuring. Hij spoorde de vee artsen aan, indien zij' niet in de gelegen heid waren zelve het bacteriologisch on derzoek te verrichten, liet verdachte ma teriaal naar de veterinaire afdeeling van het Centraal laboratorium voor de Volks gezondheid te zenden. Naar do hoofdinspecteur mededeelde, zullen in alle provinciën soortgelijke bij eenkomsten gehouden worden. Flinke vrouw. Aan 'tBrus- selsch „Laatste Nieuws" wordt uit Koe wacht gemeld: In onze grensgemeente woont mevr. Eli DL, die als rijke vrouw hekend staat. Zij bewoont alleen een huis dicht bij de kerk. Dinsdagnacht was de vrouw om 2 uur te bed, toén zijl aa.n haar deur een verdacht gerucht hoorde. De vrouw kwam beneden en plaatste zich met e-en revolver in de gang van het huis. Opeens bemerkte zij', dat dieven bezig waren een grooten ijzeren koevoet tus schen de deur te plaatsen en deze te te openen. Zij dreigde de inbrekers, ten getale van 3, neer te schieten, waarop de kerels de vlucht namen over de Ne derlandsche grens. D1 e waterleiding op Schou wen. Te Zierikzee wordt met lijsten gewerkt om handteekeningen te verza melen tegen de verplichte aansluiting aan de Waterleiding-Mij; Schouwen-Duiveland. Door den raad van Kerkwerve is met meerderheid van stemmen de verplichte aansluiting hij de waterleiding verwor pen. Die gemeenteraad van Rurgh deed zulks met algemeen© stemmen. L ij k o p g e h a a 1 cl. Het bij Hoe- dekenskerke opgevischte lijk is dat van den oip 27 October 1.1. verdronken F. .Verbeeck van Sliedrecht, die toen van een baggermolen over boord is geslagen en verdronken. (Msb.) Benoemd tot Rijksveldwachter ter standplaats Renesse M. de Jonge, thans veldwachter der gemeenten Eikerzee en Ellemeet. Middelburg. Vrijdagavond j.l. kwam on ze antirevolutionaire kiesvereeniging in eerste goedbezochte wintervergadering bijr- een. Die voorzitter, Mr P. Bieleman, wek te; op tot krachtige actie voor de yerkie- zingen in '25 en deelde mede, dat toezeg ging voor een spreekbeurt in openbare vergadering hebben gedaan onze Kamer leden Dr Beumer, Mr De Wilde, Iden- burg en A- Colijn. Ook hoopt minister C|o- lijn in openbare vergadering op te treden voor do centrale kieskring Middelburg. Die vice voorzitter feliciteerde onder warme instemming van de vergadering, den voorzitter met zijn benoeming tot Ridder in de orde van den Ned. Leeuw, herinnerde er aan, dat onze kiesvereeni ging thans voor de tweede maal de eer te beurt valt een voorzitter te hebben, getooid met deze ridderorde en sprak zijn blijdschap uit, dat mr Dieleman deze onderscheiding kreeg als lid van Ged. Staten, waardoor gezegd kan worden, dat onze antirevolutionaire partijl een steen tje heeft bijgedragen, n.l. door hem te brengen in de Staten. Na afdoening van enkele huishoudelijke zaken trad op dhr J. W. van 'tlloff van St Laurens, als lid van het Uitvoerend Comité der antirevolutionaire' Propaganda- clubs, met het onderwerp: „Het vaste Fundament". Spreker begon met te zeg gen, dat er moet zijn liefde tot onzen God, maar ook liefde voor onze leiders Iden- burg en Colijn, en voor onze afgevaardig den. Ontbreekt deze niet te veel? Zij;n wij niet te critisch aangelegd? Als ik zal spreken over „Het vaste Fundament", dan bedoel ik dat Fundament uit den Corinthiërbrief: Jezus Christus. En dan merken we op twee dingen: hoe het staat, oat is vast; en dat er is: één Fundament, dus géén ander. Onze eeuw heeft gebrek aan vastheid. Overal veranderingen in de Regeering en in de landen van bet Oude Europa. Ook in ons land viel het vorige jaar de regeering', maar kwam weer terug door de onvastheid der Linkerzijde. Ook de financieele politiek moeten we bezien in het licht van Gods Woord. Ons bedreigde inflatie, dat vreeselijk ge- Leuren, dat we rondom ons zagen in andere landen. Het dienen van Mammon neemt daardoor zeer toe. Inflatie betee- kent voor hen, die moeten leven van ren ten of pensioen: armoede. Voor den ar beider loonsverlaging. Colijn moest het tekort wegwerken of we gingen naar den finaneieelen afgrond. Er zijn drie wegen om het tekort te doen verdwijnen: verhooging van inkom sten, verlaging van uitgaven, of beide. Het laatste is gekozen, vermindering vaa uitgaven ging voorop. In 1921 werd per hoofd in Nederland betaald aan alle be lastingen f 139,20. Nu nog vordert het Rijk alleen 1/4 van alle inkomens. Deze hooge belastingen belemmeren kapitaalvorming. En kapitaalvorming is noodig. Men ver- gete niet, dat in Nederland jaarlijks 25.000 nieuwe huisgezinnen worden ge vormd. Wat zeggen wil, dat in Nederland per jaar f300.000.000 kapitaal moet wor den gevormd, wil Nederland op dezelfde hoogte blijven waarop het nu staat. De politieke strijd heeft als grond vóór of 'tegen Christus, hoe men dit ook weg doezelt. De strijd gaat niet om bijkom stigheden. Wij bouwen vanaf het fun dament en al zouden dan de mannen van de revolutie ons overwinnen, on danks ellende hebben wij vrede in ons hart. Laster verdragende door dat ééne, dat wij gebouwd hebben op Jezus Chris tus onzen Heere. Na deze met gloed uitgesproken rede, volgde een inderdaad zeer aangename en leerrijke bespreking, waaraan door zeer vele leden werd deelgenomen. Ook in het debat bleek de heer Van 't Hoff een vaardig strijder. Een langdurige discussie werd gevoerd over het door de Geref. Gemeente en de Geref. Kerk gezonden adres inzake een vloekveTbod aan den Gemeenteraad van Middelburg. Besloten werd een adhaesiebetuiging met dit adres aan de zen Raad te zenden. In verband met het wetsontwerp tot wegneming van den vaccinedwang, doch tevens om een ver plichte revaccinatie van alle kinderen bo ven de 11 jaar en van het onderwijzend personeel voor te schrijven, werd ad- haesie betuigd aan de motie-Zwijndrecht en hiervan mededeeling gedaan aan de A.-R. Kamerclub. Goes. Vrijdagavond hield de A.-R. kiesvereeniging alhier haar jaarvergade ring, die vriji goed bezocht was. De voor zitter, dhr N- J. Bastmeijer, herinnerde in zijn openingswoord aann het verlies, dat de Kiesvereeniging dit jaar had, door dat door een droevig ongeval een der ijverigste leden, dhr J. J. de Jonge Nz., door den dood werd weggenomen. Spr herinnerde aan den velerlei arbeid, door dhr De Jonge voor de kiesvereeniging verricht. Waar zulken uit ons midden weggaan, mogen de overblijvenden er wel op toezien, dat zij door het goede voor beeld van trouw en toewijding geprikkeld, hem vervangen. Wat we zijn, zijn we ook als Antirevo lutionairen, ook als partij; door God. Diat legt ons de verplichting op. om ook voor God te leven en te arbeiden op allerlei terrein. Als leden van de kerk van Christus, hebben we ook op Staat kundig terrein een dnre roeping om op ons volk in te werken. Bij' de inzinking, die overal fee be speuren is, moet de A- R. partij als van ouds, de wacht bij hot beginsel blijven betrekken. Uit 'het Jaarverslag van den Secretaris bleek, dat het ledental vooruitging met 10, en de vereeniging thans 122 leden telt, waaronder 3li dames. Br werden 5 bestuurs-, 1 leden-, 3 cursus- en 1 openbare vergadering gehouden. Boven dien een buitengewone ledenvergadering tot huldiging van den voorzitter ter ge legenheid van zijn 75-sten verjaardag. Het jaarverslag van den penningmees ter wees ©ear batig saldo aan, dat echter in verband met de a.s. Kamerverkiezing noodig versterking behoeft. De penning meester bepleitte de toetreding van de velen, die A. R. kiezers zijn, als lid. Waar de A- R. partij in Goes ongeveer 500 stemmen uitbrengt, is een ledental van 122 voor de Kiesvereeniging veel te gering. Als de kiezers zich als lid bij de kiesvereeniging aansluiten, kan uit de gewone contributie van gemiddeld f 1 per jid steeds een flinke strijdkas worden gevormd. Het bestuur hoopt in deze rich ting werkzaam te zijn. Op voorstel van het bestuur wordt een propagandaclub opgericht, die onder eigen bestuur systematisch namens de kiesver eeniging zal werken. De heer B. G. Sliggers doet enkele mededeelingen over de cursusvergaderin gen, die in October 2 dagen te Den Haag vanwege het Centraal Comité werden be legd en waar voor 'n kleinen kring van personen uit alle provinciën door de voor mannen onzer partij een 5-tal onderwer pen werden behandeld. Het daar ver werkte zullen nu de daar aanw'ezige per sonen moeten uitdragen in eigen kring en zoo voor de a.s. verkiezingen de A.R. kiezers moeten instrueeren. Deze ver plichting namen die personen op zich. Voor Zeeland zijn dit de heeren B. C. Sliggers, te Kloetinge, P. G. Laer- noes te Flissingen, Van 't Hoff te St. Lau rens, Schwartz, burgemeester te Rilland en D. Mulder -te Zierikzee. Waar dhr B. C. Sliggers zich bereid verklaarde, om voor de A.-R. Kiesvereen, en kiezers in Zuid-Beveland over de be doelde vijf onderwerpen te spreken, werd naar aanleiding van het medegedeelde besloten, dat van de 5 genoemde onder werpen er 4 in cursusvergaderingen zul len worden behandeld door Sliggers en andere leden. Ook wordt aangenomen een bestuurs voorstel, om bij de Dleputatenvergadering een voorstel in te dienen, om de vrou welijke leden der kiesvereeniging, wier echtgenoot mede lid is, vriji te stellen van het betalen van contributie. Over het wets ontwerp betreffende de ïevaccinatie, dat ter sprake werd gebracht

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 2