Het MiddeJburgsch Ziekenfonds. Aan het jaarverslag over 1923'24 van het Middelburgsch Ziekenfonds, uitge bracht door den heer L. Onderdijk, in de gisterenavond onder voorzitterschap van den heer Herman Snijders gehouden jaar vergadering, is het volgende ontleend Het fonds mag zich nog steeds in een gestadigen groei verheugen en de re organisatie, die vorig jaar 1 Juli haar beslag heeft gekregen, blijkt volkomen aan haar doel te beantwoorden, zoo dat zelfs de behoefte aan een eigen kan toor er door op den achtergrond is ge dreven, daar het fonds nu toch een vast vergaderlokaal heeft. Er is nu geregeld" contact met de leden, en wel opmerkelijk is, dat op die zitting avonden weinig nieuwe leden zich komen aanmelden, deze aanmelding heeft zich meer naar de bode's verplaatst, maar dat des te meer dien avond is geworden het spreekuur van het fonds. Met één slag heeft dan ook nu deze reorganisatie aan de ontevredenheid dei- leden een eind gemaakt. Ze worden nu niet meer „van 't kastje naar den muur" gestuurd om terugbetalingen" van hun wota's. Betreffende het aantal leden, wordt ge meld, dat dit op 2 Juli 1923 bedroeg 4287 volwassenen en 1839 kinderen, op 1 Oef. '23 4290 en 1847; op 2 Januari '24 4368 en 1841, op 7, April 4385 en 1853 eu op 7 Juli 4394 en 1843. In een jaar werden 351 volwassenen en 10 kin deren ingeschreven. Uit den staat blijkt, dat waar het le dental met 107 toenam, het aantal kin deren slechts met 4 vermeerderde, in tegenstelling met vorig jaar toen deze cij fers resp. waren 56 en 25. De groei is dus bijiia 100 pet. meer dan in 't vorig jaar. Geboren werden, voor zoover het leden van het fonds betreft, 134 kin deren, of ,precies hetzelfde aantal als vorig jaar. Het sterftecijfer daarvan be droeg in totaal 5; dus nog weer gunsti ger dan vorig jaar toen dit op hetzelfde geboortecijfer 6 bedroeg. Aan 69 kraamvrouwen is door de zus ter hulp verleend, terwijl het aantal zui gelingen dat door haar werd verzorgd was 75. Er werden in totaal door haar 3174 bezoeken afgelegd'. Niet minder gunst'ig als het sterftecij1 fer der kinderen is dat der volwassenen. Dat bedroeg 43, dus ongeveer 1 pet. van het ledental. De ontvangsten bedroegen f 60.519.87, ea voor f56.54 werd vrijstelling van con tributiebetaling verleend. Na gewezen te hebben op de belang rijke voorstellen, die in deze vergadering aan de orde zouden komen, eindigde spr. met te zeggen, dat het fonds* er flink en krachtig voorstaat en meer en meer voor de leden zal worden het fonds waarop zij te allen tijde kunnen rekenen e* wat hun de beste hulp tracht te verschaffen op medisch gebied. Het verslag werd goedgekeurd met dank aan den secretaris. Die commissie tot nazien der rekening ea verantwoording van den penning meester en van den administrateur deelde mede een en ander in orde te hebben bevonden, het werd goedgekeurd. Den penningmeester, dhr J. 0. Gieben, werd dank gebracht voor zijn verslag. In de commissie voor de controle werden voor 1924 herbenoemd do heeren dr L. Weijl, J. J. van Aartsen en A. Fraanje. Tot bestuurslid werd herkozen de heer UMï.. Wiesncr en gekozen de heer Cd H. A. Nonhebel. Aan dhr J. C, v. d. Harst die zich niet meer beschikbaar stelde als bestuurslid, zal schriftelijk dank ge bracht gorden voor het vele, dat hij' in het belang van het fonds heeft gedaan. Aangenomen werd het volgende be stuursvoorstel a. met ingang van 1 Januari 1925 wordt aan de leden 50 pet. terugbetaald van door hen betaalde 3e klasse verplegingskosten in 't gasthuis tot een maximum van 14 verpleegdagen en voor zoover deze verpleging in verband staat met "chirurgische behandeling; b. met ingang van 1 Januari 1925 worden de genees- en verbandmiddelen, in het gasthuis verstrekt, geheel voor rekening van het fonds genomen; c. deze beide regelingen gelden' voorloopig voor één jaar. /laieiji fffeiiws. Ongelukken. De toestand van den heer Hiemstra, commissaris van politie te Bloemendaal, die te Bloemen daal door een auto is aangereden, is vrij gunstig. Te Oudeschoot kwam een 9-jarige jongen uit de Chr. school. Hij wilde den weg oversteken, toen een auto aankwam. Het knaapje kwam voor de auto te vallen. De chauffeur poogde nog om hem heen te rijden, maar kon niet ver genoeg meer uitwijken. De wielen gingen over het ventje heen, dat kort daarna overleed. Het driejarig zoon tje van den landbouwer K. op het Kam pereiland, viel al spelende met het ach terhoofd op de scherpe pennen van een landbouwmachine. Het knaapje is aan de gevolgen overleden. Bij Deventer werd de landbouwer R. uit Balhmen, die daar per rijwiel passeerde, aangereden door een auto. R. bekwam een ernstige kneuzing in de buikholte. Te Gla- nerbrug heeft het 4-jarig zoontje van den arbeider S., dat met eenige ander© kinderen onder een stilstaanden wagen speelde, een rad over de borst gekregen toen het paard plotseling aantrok. Het ventje overleed ©enige oogenblikken later. Hoog water. Uit Maastricht: Die Maas is sedert gistermorgen enkele c.M. gevallen. Uit Visé werd 20 c.M. val ge seind. Uit Roermond: Sedert gistermiddag 3 uur is het wassen der Maas tot stilstand gekomen. Die door het water bereikte hoogte blijft slechts enkele centimeters beneden die va.fi 1920- De bewoners van de Weerd hebben hun vee, dat overal ruim een M- hoog in het water stond, met aken naai- Horn overgebracht. Uit Venlo: Ondanks de val te Maastricht blijft do Maas hier nog steeds stijgen. Men schrijft dit toe aan het water der Roer, dat zich te Roermond in de Maas stort. Het verkeer in de ondorgeloopen stadsgedeelten geschiedt in hoofdzaak over in der 'haast opgeslagen noodbrug gen, bestaande uit planken, rustende op schragen, ook wel per schuitje. Thans wordt het gevaar dreigend voor het. cen- tinm der stad. Sinds gistermorgen half zeven werkt do Beersche Maas tusschen Boers en Gassel over de geheel e breedte (4 K-M.). Mo menteel wordt bij wassende Maas de omgeving van 70 Maasdorpen tusschen Grave en 's Hcrtogenbosch met overstroo- ming bedreigd, indien niet spoedig val intreedt. t— D'c Brusselsche bank. De Amstcrdamsche politie had ontdekt, dat zich bij een bankinstelling aldaar een safe bevond, die op naam stond van den voort- vluchtigen directeur van de Brusselsche bank, Die Jong. In verband met deze ont dekking kreeg de rechtsgeleerde raadsman die de belangen van oen aantal slacht offers van genoemde bank behandelt van den president van de rechtbank mach tiging de safe te doen openen. Toen de deurwaarder de safe wilde openen, werd hem dit geweigerd door de rechtskundige van de bank, Na een bespreking met de justitie kon evenwel spoedig tot opening worden overgegaan. Br werd echter niets gevonden. Reeds zijn, naar de „Tel." ver neemt, ongeveer 12 safes waaronder er waren bij banken te Keulen, Bonn en Dusscldorp geopend en men lieeft be slag kunnen leggen op een paar ton. Een gO'Cde beurt van de post. Iemand in Utrecht had een brief kaart geschreven naar een familielid te Amsterdam, doch in de haast verzuimd èn het adres van het familielid, èn het adres van zichzelf op de kaart te zetten, 's Middags stopt hij' haar in do bus; des avonds vond hiji ha,ar in de bus van zijn eigen wonmg terug. Langs welken geheimzinnigen weg had de post uitgevonden, dat do briefkaart door hem geschreven was en door nie mand anders? Hel schrift is niet opval lend, kon ook niet bekend zijn, daar de verzender gemeenlijk zijn correspondentie per schrijfmachine aftikt. Ben definitieve oplossing heeft hij niet maar een waarschijnlijke wel. Hij heeft namelijk tegelijk met de betrokken brief kaart ook een tweede geschreven en ge post, die nauwkeuriger behandeld was en waar zijn adres wèl opstond. Het is dus waarschijnlijk, dat de post de blinde briefkaart met de andere heeft verge leken, en dus mogelijk met de kaart zon der adres in de hand, gezocht naar een tweede, die haar licht kon verschaffen. Een merkwaardige staking. Dinsdagmorgen is, volgens de „Tel." bij de N.V. Houthandel 'v.h. Vair Wessem en Co. een Staking uitgebroken, die, wat de oorzaak betreft, uniek is te noemen. Die staking vindt haar oorsprong in het feit, dat deze arbeiders aan het einde der Week, h. i. te veel wordt afgehouden om hun belastingschuld aan te zuiveren; men sprak van 5 en- 10 gulden per week op een weekloon van 30 gulden. Nadat Maandag bij wijze van protest het werk een uur was neergelegd, is men gisteren, na een conferentie met de directie om tot een mildere schikking te komen, welke echter geen resultaat opleverde, tot sta king overgegaan. De stakende arbeiders hebben zich met een dergelijk verzoek eveneens gewend tot den ontvanger der dir .belastingen, die evenwel niet dadelijk aan hun verlangens kon voldoen. Met de verzekering vandaag terug te komen, heb ben zij het kantoor van flen inspecteur verlaten. Dp staking omvat 50 man". Het Daarnsche geval. De rechtskundige raadsman van den Baarn- schen agent Huisman bekend uit het zwerversdrama zal voor zijn cliënt een civiele vordering tegen „De Telegraaf" instellen, wegens het buiten diens goed vinden opnemen van zijn portret. Tragisch! Te Purmerend viel Dinsdagmiddag, een kind van den kleer maker J. in het water. Do moeder sprong het direct na, zonder evenwel in staat te zijn het te redden. Beiden werden door inmiddels toegeschoten nieuwsgierigen op het droge gebracht. Plotseling kwam een buurvrouw mej. B. aanloopen, baande zich een weg door de menigte en sprong in haar opgewondenheid eveneens te wa ter, om direct in de diepte te verdwijnen. Dte heer P. Moerbek, een hekend duiker, die reeds meer dan 10 drenkelingen heeft opgedoken slaagde erin na vijf maal dui ken de vrouw boven te brengen. Drie doctoren, die het geval bijwoonden stel den onmiddellijk krachtige pogingen in het werk om de levensgeesten weder op te wekken, doch hadden geen succes. Die deelneming onder de burgerij is groot. Tram ontspoord. Gisteroch tend is dicht bij het dorp De Bilt de Zeister tram ontspoord, waardoor eén boom omvergereden werd", en de motor wagen boven de sloot langs den weg kwam te hangen. Persoonlijke ongelukken kwamen er niet bij voor. Die tramdienst ondervond veel vertraging. Te eken des tijds. Onder de sollicitanten voor de betrekking van agent van politie 2e kl. te Enkhuizen be- hooren onder meer een politie-opziener uit Ned.-Indië, met verlof hier te lande, en een candidaat die in het bezit is van diploma 3-jarige H. B. S„ eind-diploma ambachtsschool, diploma electricien en -politie-diploma. Bovendien is hij vaan drig bij het Ned. leger met groot verlof. Inval in een nachtcafé. Het was geruimen tijd hij de politie bekend, te Beverwijk, dat ten huize van zekeren B. aldaar, gelegenheid werd gegeven, tot het gebruiken van sterken drank. Het scheen een formeel nachtcafé to zijn. Do politic besloot tot een inval in do 'woning van B., welke in den nacht van Zaterdag op Zondag plaats vond. Het perceel bleek zoowel aan de voor- als aan de achterzijde gesloten, terwijl men weigerde op sommatie van den inspecteur van politic de deur te ontsluiten. Hierop werd met een zwaren hamei' de poort, naast het Jiuis gelegen en toegang ge vende tot de achterzijde van het perceel, door de politic ingeslagen, waarna de agenten met de revolver in de vuist binnendrongen. Juist op tijd, want eenige bezoekers trachtten over een schutting een goed heenkomen te zoeken. Een 12- tal aanwezige gasten werd in hechtenis genomen, terwijl de politie overtreding der Drankwet constateerde. Verschillende hoeveelheden sterke drank werden aan getroffen. Die gearresteerden werden aan 'een verhoor onderworpen, waarbij zij al spoedig door de mand vielen. Na beken tenis en het opmaken van proces-verbaal werden zij op vrij© voeten gesteld. Tegen den houder van het nachtcafé werden pro- cessen-verbaal opgemaakt wegens over treding der drankwet en wegens belem- pering van de politie bij de uitoefening van haar ambt. Ontvlucht- Op het stationstem- placement te Venlo werd in een rern- kast verborgen ontdekt een 14-jarige jon gen uit Rotterdam, die niet een goederen trein zich naar 't Zuiden gesmokkeld had. Hij was oen verpleegde uit een gesticht voor psychopathische kinderen te Rotter dam, waaruit hij; ontvlucht was. Hij is onder geleide teruggebracht. D ijk d o o r g e s t o k e n. Men meldt uit Sommelbdijk: Het watergemaal vart den polder Everdina moest den laatsten tijd onophoudelijk dag en nacht doorwer ken, zonder dat men bemerken kon, dat hot waterpeil zakte. Tens'.olte kwam men tot do ontdekking, dat de scheidingsdam tusschen dezen polder en den polder Kraaycnstein was doorgestoken. Een on derzoek naar de(n) dader(s) wordt thans ingesteld. Een be'ooning is uitgeloofd aan dengene, die aanwijzingen kan doen, welke kunnen leiden tot vervolging. Die malversaties te Bre da. Gemeld wordt, dat de geschorste hoofd klerk bij de Bredasche gasfabriek G„ op vrije voeten is gesteld, doch niet van rechtsvervolging ontslagen. Die boekhou der-kassier S- blijft in verzékerde bewa ring. Va 1 sch geld.*" Sedert een half jaar ongeveer bestond bij, den burgemees ter bij Koog a. d. Zaan het vermoeden, dat in zijn gemeente valsch bankpapier gemaakt werd; gedurende dien tijd liet de burgemeester dan ook de 'gang van dc hiervan verdachte personen nagaan. Speciale aandacht werd gewijld aan S-, eertijds lithograaf van bero-cp, doch thans werkzaam op een olieslagerij:. Gisteroch tend is ten huize van S- onder leiding van den 'burgemeester, een huiszoeking gedaan. E'i werden 40 a 50 cliehé's voor de vervaardiging' van bankbiljetten ge vonden. Voorts kon een partij vair ruim 120 afgewerkte bankbiljetten in beslag worden genomen. D(e dader, die gisteren juist 30 jaar is geworden, is per auto naar Haarlem overgebracht. Een drama. Een jongeman van vier-en-twintig jaar, die met zijn moeder te Bagnolet, een voorstad van Parijs sa menwoonde, heeft Maandagochtend zijn moeder doodgeschoten, en in den loop van den dag oo(fc zich zelf van het leven beroofd. Van de aanleiding tot deze verschrikkelijke daden is niets he kend. De beide slachtoffers leefden heel rustig, voor zoover buren weten, in goe de verstandhouding. Zij verkeerden in groote nooddruft. De nati onale rattenweek in Engeland. Maandag is in Engeland weer de jaarlijksche nationale rattenweek ingezet. Het aantal van deze dieren is dit jaar echter niet zoo enorm groot als de vorige jaren, terwijl de menigte rat tenvangers juist flink vermeerderd is. Een nauwkeurig cijfer omtrent het aantal rat ten valt niet te geven, daar zij zich in geen enkel opzicht aan de verordeningen der Engelsche regeering houden. Elk dis trict heeft zijn eigen methode om ratten te verdelgen. In sommige plaatsen wor den ze met gas bewerkt, in andere ver giftigd, weer ergens anders met honden en vallen bestreden. In de haven van Londen alleen zijn er gedurende 1923 48-574 ratten gedood. Vliegt ui g-S töwaway. Tc Ang- liers (Quebec) kwam een zeevliegtuig aan, dat een „stowaway" aan boord bleek t© hebben. Bij de landing van het vliegtuig bemerkte mc-n, dat dit aan de staartzijde zwaarder was dan normaal is. De machine doorzoekende, ontdekte de vlieger in den romp van het toestel een man, die ver klaarde, dat hij heimwee had naar zijd vrouw en kinderen en deze gevaarlijke manier had uitgekozen om zijh verlangen naar huis te bevredigen. Gevaarlijk Londen. De sta tistieken ran de Londensche verkeers politie toonen aan, dat in de maanden Juli, Augustus en September 10000 ver keersongevallen hebben plaats gehad, waarvan 124 met doodelijken afloop. De particuliere auto's maakten de meeste slachtoffers en veroorzaakten n.l. -5974 ongevallen, waarvan 55 gevallen met doo delijken atioop. De motorrijwielen dood den 26 personen bij 1997 ongevallen, De omnibussen veroorzaakten 2238 on gevallen, waarvan 41 met doodelijken afloop. De trams waren het minst gevaar lijk. Van de 1132 door deze voertuigen veroorzaakte ongevallen hadden er maar twee een doodelijken afloop. Telogramm T1EL- V. D. Het water van de Waal staat van dijk tot dijk. Het voertuigen- verkeer is gestremd- De schade, die de stc-enfabrikanten lijden, is groot. GRAVE. V. D. De Elftweg is over stroomd. Het verkeer wordt per roei boot onderhouden. Het verkeer Grave Den B.osch is voor voertuigen gestaakt. VENLO. V. D. Hier is nog 19 c.M- was waargenomen. "Uit Maastricht wordt 34 cM. ral gemeld. RHEDEN- V- D'. Wegéns het hooge water is de pont uit de vaart genomen. Dc overtocht van rij- en voertuigen is gestaakt. De voetgangers worden per roei boo: overgezet. AMSTERDAM. V. D. Drie valsche mun ters zijn heden resp. tot 3 jaar, 3 jaar ca IW jaar gevangenisstraf veroordeeld. De eisch was tegen ieder 5 jaar. BERLIJN. V.Bj. Het in 't buitenland in geschrevene op de Duitsche leening be draagt 795 miljoen goudmark. In Duitsch- land moet dus slechts 5 miljoen worden ingeschreven. OpesMre Verkoopman en Ver pachtingen. Nov. 7 Goes, olmen, Pilaar. w 7 Veere, hof steetje, landbouwgerei, in boedel, Blaupot ten Cate. 8 Middelburg, afbraak, Rosier Vervaal 10 Wilhelminadorp, boomen, Pilaar. üi! de Pers. De bezuiniging. Die bezuiniging heeft ook van antirevo lutionairen offers gevraagd en er is zoo als de „Rotterdammer"' opmerkte, ook onder hen derhalve wel eens eenige on tevredenheid. Mr Rutgers gaf in de „Rot terdammer" een treffende verdediging van pnzc politiek en richtte zich aldus tegen de klagers; „Ten deele valt het niet moeilijk, om mede te gevoelen met de klagers over de Regee- ringsmaatregelen. Welke goede gronden et ook mogen bestaan voor de verlaging der salarissen, de bezoldiging der ambtenaren in ons land is toch niet zóó ruim geweest, dat de herhaalde verlaging daarvan niet de grootste zorg zou meebrengen, in .de eerste plaats voor de huismoeders. Het is ontwil felbaar, dat heel wat zorg en leed het recht streeksch gevolg zijnvan de bezuinigings maatregelen der Regeering. „Toch moet een veroordeeling der Regee- ring wegens haar bezuinigingsmaatregelen! wor den ingehouden. Haar staatkunde, hoezeer voor velen pijnlijk, is in 's lands belang onvermijdelijk. Zij verdient daarvoor geen blaam, maar steun. Steun verdient de Re geering ook in haar salarispolitiek. „Zeker zou de Regeering een heel wal gemakkelijker leven hebben en den bijval van velen kunnen winnen, wanneer zij1 hel met de financiën wat lichter nam; wanneei zjj zich over de tekorten niet zoo veront rustte; wanneer z{j' fnet name de salaris sen der ambtenaren meer ontzag. Het is een niet te weerspreken feit, dat de financiëelo maatregelen der Regeering aan haar popu lariteit bij velen belangrijk afbreuk doen. De Regeering weet dit natuurlijk ook wel. en zjj, die de Regeering steunen, eveneens Maar de Regeering kan en mag daardooi haar handelen niet laten bepalen. „De Regeering koos den moeilijken weg Zij wist natuurlijk wel, op hoeveel oppositie haar beleid zou stuiten. Zij ontwijkt die op positie niet; zij kiest juist het omgekeerde van den weg, dien haar eigen rust en op pervlakkig politiek belang aanwijzen. Die keus kan alleen gedaan worden op grond van hel besef, dat de plicht het gebiedt. Dit mag wel eens gezegd worden, en mag ook door sommige ambtenaren wel eens overwogen worden. Uit sommige verbitterde uitingen blijkt, hoe aan de Regeering de meest mogelijke kwade trouw wordt toegedicht. Terwiji toch werkelijk bij eenig nadenken volkomen dui delijk is, dat Ministers, die iets anders zoe kén dan 's lands belang, voor de agitatie der ambtenaren op zjj gegaan zouden zijn, en zich over 's Rijks financiën niet zóó ver ontrust zou hebben. Wanneer onzuivere mo tieven werken, is niets gemakkelijker dan zich aan de zijde der ambtenaren te scharen Natuurlijk wil dit niet zeggen, dat al wie aan hunne zijde .staat, door onzuivere mo tieven gedreven wordt. Maar sommige amb tenaren mogen wel eens bedenken, dat steeds een onzuiver element in de politiek wordt gebracht door dreigementen; en dat demon straties zich licht in onzuivere richting ont wikkelen. De vrienden, die men zich dooi dreigementen verwerft, zijn de rechte vrien den niet. „Met hoeveel omstandigheden moet bijl een salarisherziening niet worden gerekend. Mei index-cjjfers, met den gang der loonen in particulieren dienst, met 's lands financiën, en wat niet meer. De nieuwe salarisregeling is er nu. Zjj schijnt weinig te bevredigen Voor zóóver dit hierop berust, dat bepaalde groepen zich in vergelijking met andere achter gesteld gevoelen, kan getracht worden hiervan redres te verkrjjgen, en zou hierin natuurlijk geen aanleiding zijn voor een, algemeene be weging onder de ambtenaren. „Dat een algemeene verlaging in verband met 's lands financiëelen toestand onvermij delijk is, heeft de Regeering herhaaldelijk aan getoond, naar onze meening op overtuigende wijze. „Geen ander middel, om tot een sluitende, begrooting to komen, is verwaarloosd. Et zijn allerlei bezuinigingen doorgezet, ondanks scherpe oppositie daartegen. Waar het maai even kon en Iconen geoorloofd scheen, zijn uitgaven van den gewonen dienst naar den buitengewonen gebracht. Trots alle verzet zijn nieuwe inkomsten vorzekerd. Maar verlaging van salarissen bleef onvermijdelijk. Een ver laging waartoe ook do daling der index cijfers en daling van particuliere loonen vrij heid gaf. „In alle landen zien de Regeeringen zich gesteld voor harde noodzakelijkheden. Maai een Regeering, die haar plaats waard is, mag daarvoor niet uit den weg gaan. En evenzoo staat het met de politieke partijen. Er wordt zooveel gespeculeerd op de zwak ke plek van staatkundige partijen, haar po sitie bij de stembus. Door koop en ruiling zijn zooveel stemmen te verwerven. De par til, die daaraan toegeeft, is verloren. Wat zij in ruil geeft voor een gehoopt, tijdelijk succes, is haar prestige, haar achtenswaar digheid, haar politieke kracht." Dit mag door ons allen wel goed wor den overwogen, voegt de N- Prov. Gron, er "bij. Onze partij vroeg niet naar kiezers gunst. Zij deed haar eenvoudigen plicht. En dat uit gehoorzaamheid aan haar roeping. 1 i t Welnu wij zijn en blijven daar dank baar voor. Welke gevolgen het overigens ook mocht hebben. Finaiicisële Berichteg. De Ned. Bank en de Rotterdamsche Bankvereeniging. De Regeering deelt het volgende mede: De Nederlandsche Bank heeft de Rotter damsche Bankvereeniging gesteund in haar liquiditeit. Zij Reeft dit gedaan in het algemeen belang en niet alleen met voorkennis, maar ook met volledige in stemming van de Regeering. De Neder landsche Bank vroeg daarbij of de Regee ring bereid zou zijn haar een garantie te geven, voor zoover haar credietgeving de normale gebruikelijke grenzen zou over schrijden. De Regeering heeft, de zeer bij zondere omstandigheden in aanmerking genomen, deze garantie toegezegd, voor het geval dat deze noodig zou blijken, natuurlijk onder het voorbehoud eener eventueele nadere goedkeuring door de Wetgevende Macht. De huidige toestand geeft geen aanleiding om te verwachten, dat die goedkeuring behoeft te worden gevraagd. v Wisselkoersen. Amsterdam, 6 Nov., 2 uur- Berlijn 595/8597/g Brussel 12,02i/212,10 Parijs 13,10-13,17i/2 Londen 11,471/4—11,4734 Dollar 2,51—2,511/4 Rseitszakwi. Dezer dagen is te Bergen op Zoom con vrachtrijder uit Tholen tot f 35 boete veroordeeld, omdat hij' op 5 Sept. j.l. zich niet stoorde aan signalen van een naderende auto, welke daardoor zóó ,iiitwijken moest, dat ze bijna verongelukte. Het waren de hoeren wethouders van Bergen op Zoom, die in de auto zittend© dit gevalletje hadden toen ze den Bur gemeester van Tholen gingen verwelko men bij zijn installatie. Het kan tot voor- beelü dienen aan anderen, dat hier Streng gestraft-wordt.. K n o e i e r iji e n b ij aannemers- w e r k De 36-jarige timmerman-aanne mer H v. H. te Heerlen stond te Maas tricht terecht terzake van uitlokking van diefstal Uit het getuigenverhoor blijkt, dat beklaagde aan den knecht van een bouwvereeniging, S., had gevraagd, hem bij elke vracht steenen, er een paar hon derd meer op de kar te laden. Beklaagde had die steenen noodig voor het bonwen van een paar huizen. In bot geheel had hij' op die wijze 26.000 steenen ontvangen, doch er maar 15 000 betaald. Het O.M- achtte het een zeer ernstig feit. Op die wijze wordt er vaak hij aannemingen ge knoei,:. Men schrijft beneden den prijk in, en als het werk dan wordt gegund, tracht men door allerlei lakenswaardige prfktijken, omkooping, poging tot diefstal, en uitlokking, er toch zooveel mogelijk uit te halen Ter zake van het misdrijf uitlokken tot diefstal eisehte spreker 9 maanden gevangenisstraf tegen bekl. ISfeflCBSgB. Middelburg, 6 November. Op de graanmarkt was de aanvoer tamelijk. Tarwe f 11f 17, witte boonen f24— f 32, ronde bruine boonen f 30f 35, lange bruine boonen f25f30, kroonerwten f 17f 21.50, Maanzaad f 45f 50. Boter fl.15, part. f 1.25kipeieren 14, part. 15 ct., eendeieren 11, part. 12 ct. KAPELLE-BIEZELINGE, 5 Nor. 1924. Pe ren: Comteese de Paris 1218, Beurré Alex-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 3