PUROL 30« Biwslaal Dit fie Proracie. Kerknieuws. Onderwijs. Land- en Tsinbonw. Gesprongen Handen Ruwe, Schrale Huid Springende Lippen Huldwondjes Last van gal en slijm Tot rijn leedwezen kan de minister niet verklaren, dat de regeering vóór 1 Januari 1926 geen verdere salaris-korting zal voorstellen. Zooals de omstandigheden zich echter laten aanzien, is het i n hooge mate onwaarschijnlijk, dat de regeering van haar bevoegdheid ten deze zou moeten gebruik maken. De onderhandelingen met de Commissie van Overleg zijn geenszins afgebroken. Alleen ten aaneen van het Bezoldigings besluit kwamen de onderhandelingen op het doode punt, omdat de Commissie wei gerde advies uit te brengen. Een verant woordelijke regeering kan zich niet neer leggen bij een wijze van- handelen waarbij niet zij, doch de Centrale Commissie den pas aangeeft. De beslissing moet blijven bij de regeering. De Commissie kan nooit anders dan adyies geven. Wat de vierde vraag van den interpel- lant betreft, vraagt de Minister welk be drag als grens moet worden gesteld. Dit hang toch af van de eischen, die men aan het leven stelt. In ieder geval kan spr. op deze vraag bevestigend antwoorden. Bij Apoth. en Drogisten. Hatelijk en elkander hatende. Over het slot van een communistische vergadering in Rotterdam schrijft de „Rotterdammer" „Toen hij (de voorzitter) in zijn dank woord aan sprekers en raadsleden had gezegd, dat men van den heer v. Burink: niets dan last had gehad, ontstond een onbeschrijfelijke herrie. Er werd geroe pen om debat, geschreeuwd: „verraders" en „jullie verkoopen ons", een juffrouw raakte slaags met een man, die zich ook opwond, .waarna de voorzitter de ver gadering sloot. Nadat nog wat nagepleit en geschreeuwd was in verschillende groepen, liep de zaal eindelijk leeg." En het. „Rott. Nieuwsblad": „Bij het sluiten van de vergadering ont stond groot rumoer naar aanleiding van een opmerking van den voorzitter aan het adres van den heer Van Burink, welk rumoer door den restaurateur van het Verkooplokaal door het uitdraaien der zaalverlichting werd beëindigd". 't Is zooals de Heilige Schrift leert hatelijk en elkander hatende. D,e belastingen. In de memorie van antwoord op het voorloopig verslag van de Tweede Ka mer, nopens hoofdstuk I van de Staats- begrootijg 1925, wordt ten aanzien van de belastingen meegedeeld dat de minis ter van financiën beoogt te komen tot verlaging van het successierecht, verlich ting van den druk der verdedigingsbe- lastingen en vergrooting van den kin deraftrek bij de inkomstenbelasting. De belasting op weeldeverteringen, die in voorbereiding is, zal geheven worden van de verteringen in hotels en restaurants, die een bepaald bedrag te boven gaan, cn bij aanschaffing van bepaalde weelde artikelen. Gelijk reedsin de Memorie van Ant- w'oord op hoofdstuk I der staatsbegrooting voor 1924 is medegedeeld, overweegt de regeering de indiening van een wets ontwerp tot heffing van een belasting voor het gebruik van hoofdverkeerswe gen met bepaalde aan te geven voer tuigen. Dit wetsontwerp is geruimen lijd geleden naar de colleges van Ged. Sta ten gezonden om bericht en raad. Zoodra alle ambtsberichten zullen zijn ingeko men zal worden nagegaan, welke wijzi gingen in verband daarmede nog wen- schelijk zijn en daarna zal de indiening zooveel mogelijk worden bespoedigd. Nederland's onzijdighei d in den oorlog. In een voortreffelijk opstel in de Dé- bats weerlegt de stafkapitein van Voorst tot Voorst eenige beweringen in de be schouwing van 13 September in dat blad, onder andere behelzend, dat Duitschland gedurende den oorlog herhaaldelijk de onzijdigheid van Limburg geschonden heeft. Hij betoogt dat de eerbiediging van dat gebied door 'de Duitschers in 1914 hun opmarsch op zijn minst drie dagen heeft vertraagd en in het geheel 63 Duitsche officieren en 1793 minderen in ons land ontwapend zijn. Van Voorst gaat aan de hand der geschriften van von Schlieffen den druk na, dien ons leger op de rechterflank van de Duitschers moest oefenen, ook indirect, daar het een aanzienlijke jnacht moest binden, wat de Fransche verdediging ten goede moest komen en herinnert eraan, dat ons veld leger bezuiden Den Bosch gereed stond om in geval van nood de zes bataljons te steunen die de Maas-overgangen moes ten verdedigen. Ter staving van zijn stel ling beroept van Voorst zich op Duitsche en Engelsche militairen. De verkiezing s-techniek der v r ij z.-d emocraten. De huishoudelijke vergadering van den vrijz.-dem. bond heeft besloten, dat voor de verkiezingen voor de Tweede Kamer in 1925, de kieskringen zullen worden inge deeld in vier groepen. De wijze van indeeling zal worden vast gesteld door het hoofdbestuur in overleg met den partijraad. In alle kieskringen van elk dezer groepen zal een gelijklui dende lijst worden ingediend, zoodat in het geheel met vier verschillende lijsten zal worden uitgekomen. Op al deze lijsten zullen de eerste twaalf plaatsen worden ingenomen door dezelfde candidaten in dezelfde volgorde. Deze candidaten z lillen worden aangewezen en hun on'derlinge volgorde zal worden vastgesteld door een referendum waaraan alle leden der partij deelnemen. Voor dit referendum kunnen door de kieskringfederaties alsmede door ten minste vijf afdeelingen voor 22 iSov. a.s. voorloopige candidaten worden opge geven. Vervolgens zal door den partij raad een advies voor de stemming wor den uitgebracht. Die candidaten voor de overige plaatsen der lijst zullen worden aangewezen bij referendum, te houden onder de leden der partij, wonende bin nen de groep, waarvoor de lijst zal gel den. Om de Peelschatten. Er bestaat van Engelsche zijde wel be langstelling voor een eventueele exploi tatie der Peelkolenvelden. Of deze be langstelling tot eenig positief resultaat zal voeren, zal natuurlijkgeheel afhangen van het wetsvoorstel, dat de regeering daaromtrent zal indienen. Niet op de hoogte van d e fc kalender. De gemeenteraad van Gendringen heeft besloten om de wekelijksche groenten- markt te Ulft voortaan in plaats van op Vrijdag op Zaterdag te houden. Het raadsbesluit bepaalt verder, dat, mocht een Zaterdag vallen op Nieuwjaarsdag, Pinksterdag of Kerstdag, de markt wordt gehouden op den laatsten daaraan vooraf- gaanden werkdag. De redactie van de „Gemeentestem" teekent hierbij aan: Wij hebben geen verwachting, dat Ged. Sta ten van Gelderland, bij 'hunne beslissing ingevolge art. 195 der gemeentewet, den gemeenteraad van Gendringen zullen vol gen in zijn opzet om voor Pasclien en Pinksteren andere dagen te bepalen dan Zondag en Maandag, zooals de .kalender aanwijst. Actie in het Kleedingbedrijf. Het hoofdbestuur van den Ned. Chr. Bond van arbeiders(sters) in de Kleeding- industrie deelt ons het volgende mede: In onze hoofdbestuursvergadering van 25 October 1924 werd besloten, om (be houdens goedkeuring onzer afdeelingen) in overleg te treden met de andere werk nemersbonden in ons bedrijf, teneinde te geraken tot opzegging van de Collec tieve Arbeidsovereenkomsten, en op die wijze mogelijk te maken, voorstellen tot verbetering der arbeidsvoorwaarden aan do werkgevers te doen. Aan onze afdee lingen werd verzocht, vóór 1 Dec.- a.s. aan het hoofdbestuur mede te deelen of zij met de zienswijze van het hoofd bestuur accoord gaan. Blijkens een mededeeling in „Het Volk" van 4 November heeft de moderne bond in de vergadering van zijn hoofdbestuur gehouden op 1 November, een besluit van gelijke strekking genomen. Het was tot lieden geen gewoonte, dergelijke beslui ten te publiceeren vóórdat overleg tus- schen de werknemersbonden was ge pleegd. Nu de moderne bond met deze gewoonte zonder voorafgaande mede deeling aan de andere werknemersbonden breekt, is het noodig dat ook wij ons besluit afzonderlijk ter kennis van het publiek brengen. Die Vlissingsche haven. Minister Colijn heeft in zijn Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer medegedeeld, dat het in de qnaestie der Vlissingsche haven gaat om het beleid van het geheele kabinet. Het bezwaar, ge rezen tegen het plan van uitvoering, blijkt door eenige beperking te ondervan gen en het is, nu de toestand der fi nanciën het gedoogt, het voornemen als nog de noodige gelden om te kunnen beginnen met dc uitvoering van den kaai muur, aan te vragen. Niet in uniform. Door de onderofficierenvereen. „Ons Belang" te Den llaag was aan den Gar- nizoens-commandant van 's Gravenhage vergunning verzocht om in uniform te mogen deelnemen aan een gezamenlijk marcheeren der leden vanaf het Station Hollandsche Spoor naai- den Dierentuin op 8 November a.s. ter deelneming aan het salariscongres. Dit is, na gevraagde beslissing aan den Minister van Oorlog, geweigerd. Allerlei. Heden werd gekozen verklaard tot lid der Eerste Kamer (vacature-v. Kol) dhr F. L. Ossendorp. Bij de Tweede Kamer zijn wetsontwer pen ingediend tot definitieve regeling van de salarieering van de rechterlijke ambte naren, van de leden van de militair- rechterlijke macht, van de leden van den Raad van State en van de Algemeene Rekenkamer. De benoeming tot hoogleeraar aan de Universiteit te Amsterdam van dr J. L. Palache (Israëliet) is door den minister goedgekeurd. Door den Commissaris der Koningin is aan den heer J. G- van Niftrik te Vlis- singen met ingang van 1 Nov. j.l. eervol ontslag verleend als lid van de commissie van toezicht op den doortocht en het 'vervoer van landverhuizers te Vlissingon en op dien datum in zijn plaats benoemd Ühr H. J. M. van Raai te aldaar. Goes. Benoemd tot tijdelijk ingenieur bij den Rijkswaterstaat voor de werke» van het kanaal door Zuid-Bevelana met standplaats G^es, Ir H. ten Bokkel Hui;- nink c.i. (G. Crt) Oeconomische Spijsuitdee- ling. Woensdagavond had de jaarlijk- sclie rekening en verantwoording plaats der commissie voor de Oeconomische Spijsuildeeling, in het gebouw der Spijs kokerij, in tegenwoordigheid van den Burgemeester, wethouder Van den Bout en den gemeentel-secretaris. Doordat de commissie van 10 tot 12 leden is uitgebreid en er twee vacatures waren (door het vertrek van dhr Jos Stieger en het bedanken van dhr P. A. dc Ligny} zijn er vier nieuwe leden, n.l. do heeren: W- Stieger, D'onner Jr, Broek stra en H oliestelle. Die voorz., de heer P. A. de Ligny, heet allen welkom en dankt het dag. be stuur der gemeente voor zijn tegenwoor digheid, waarin spr een blijk van belang stelling van het gemeentebestuur ziet. Daarna leest de secr.-penningm., dhr T. Faberij' de Jonge, de rekening 1923 - ,'24 voor. Nadat deze nagezien is, adviseert de burgemeester tot goedkeuring. Aldus be sloten De voorzitter deelt vervolgens mede, dat .met bet oog op de uitbreiding dei- stad besloten is, aan do vier wijken nog een vijfde bij te voegen, in verband hier mede is het aantal commissieleden met twee uitgebreid. Spr zegt daarna, dat hij om gezondheidsredenen er het bijltje hij moet neerleggen. Spr heeft 29 jaar zitting in de commissie gehad en memo reert, hoe indertijd na veel tegenkanting zijn voorstel is aangenomen om den vuur haard te veranderen. Diie verandering bleek een succes, wat voor spr een heeïe satisfactie was. Het kolenverbruik is hierdoor tot op meer dan de helft verminderd, terwijl met den nieuw gegoten rooster 14 jaar is gedaan en men met de oude om de 14 dagen naar den smid moest. Het gast- huisbestuur heeft toen ook dergelijke roos ters laten gieten. Het vorige jaar had spr reeds willen heengaan, maar hij- is toen voor den aandrang der leden om te blijven, ge zwicht. Het afscheid gaat spr wel aan het hart. Hierna volgde voorlezing van het ver slag, dat eveneens werd goedgekeurd. Wij ontlecnen er het volgende aan: Daar er weinig sneeuw en vorst voor kwamen, konden de werkzaamheden bijlna onafgebroken voortgaan, zoodat er, verge leken bij andere jaren, zeer weinig aan vragen inkwamen. Door deze omstandigheid heeft de com missie de gewone bedeeling van driemaal per week gehandhaafd en daaraan ook geen uitbreiding gegeven. Dien 26en December 1923 begonnen met een rol van 152 porties, breidde dit getal in Januari zich uit tot 180 porties met 75 gezinshoofden. In dit tijdperk van 14 weken zijn uit gereikt in totaal 14540 porties warme voedzame spijs. Voor deze bedeelingen zijn aangeschaft 1540 K-G. erwten, 125 KG. lijst, 269Vs K.G- inlandsch spek, groenten en de noodige specerijen. Do rekening wijst aan een ontvangst van f 2061,02V2 en een uitgaaf van f2127,401//2, dus een nadeeliff slot van f 66,38- Ook op 13 September 1923 werd het zilveren regeeringsjubileum gevierd van onze Koningin, wat voor de Commissie niet onopgemerkt kon voobijgaan. Ter ge legenheid van dezen feestdag werd be sloten een extra bedeeling van brood en kaas te houden en deze zoo ruim mo gelijk te doen plaats hebben aan ieder, die dit aanvroeg. Voor deze uitreiking zijin benoodigd ge- Aveest 696 brooden en 337V2 pond witte kaas. Gaarne brengt do commissie hier openlijk dank, ook aan hot Burgerlijk Arm bestuur en een milddadig ingezetene uit onze stad, die met een flinke bijdrage de kas hiervoor steunden. In de Commissie kwamen door het bedanken van de heeren Hollmann en W. Kakebeeke twee vacatures. We moch ten het geluk hebben de heeren J. Mol hoek en J. M. van Bommel van Vloten bereid te vinden deze vacatures tc ver vullen. Dl» commissie brengt de afgetre den heeren hartelijk dank voor den ijver en toewijding, zoo lange jaren voor onze minvermogende stadgenooten getoond. Dankbaar mag worden opgemerkt, dat de geAvone bedeelingskosten bestreden zijn kunnen worden uit de gecollecteerde gelden, wat uitsluitend verklaring vindt in de zoo zeer beperkte aanvragen, als ge volg van de vele werkzaamheden, die bijna den gebeelen Avinter konden voort gaan. Tot slot sprak de burgemeester namens het gemeentebestuur een woord van dank aan de bestuurders, speciaal den voorz., en den secr.-penn. voor hun werkzaam heden in het afgeloopen jaar. Spr knoop te hier een extra woord van hulde en clank aan vast, aan het adres van den fecbeidenden voorz., die zoo vele jaren zijn krachten aan de spijskokerij heeft ge- Avijd. Zonder aan de verdiensten der an dere commissieleden iets te kort te doen, zegt spr., dat het van algemeene bekend heid was, dat. de voorz. de ziel der ne- 'gotie was. Spr hoopt, dat hij nog vele jaren, in zoo goed mogelijke gezondheid getuige moge zijn van den bloei der eco nomische spijskokerij. Dhr De Ligny dankte hartelijk voor 'deze woorden en sprak ook een woord van dank uit aan de pers voor haar mede werking. Tot soepkoker werd daarna in plaats van dhr. J. Geene benoemd dhr. P. J. Govers. Het Bestuur koos tot zijn voor zitter in de-\-acature-de Ligny den heer T. van Heel. De heer de Ligny werd tot eerelid be noemd. Oudelande. Met. dank door de zuster voor de av ijk verpleging ontvangen een gift a'an hier a f2,60 lerseke. Oesterverzending Oct. 1924: Nederland 318-956, België 285.400, En geland 2-199-350, Duitschland 133.275, Frankrijk 32.400. andere landen 58-950. Te samen 3028.331. Vorig jaar 2.470 599. Nieuwdorp. Wij verwijzen onze lezers naar cte advertentie in dit nr, waarin het optieden van ds Netelenbos voor de Chr. Jongelingsvereeniging Avordt be kend gemaakt. Gaarne wekken wij, tot druk bezoek op. Wissenkerke. Do raad dezer gemeente vergaderde Vrijdag volta1 lig. liet duiven- adres der Z.L.M werd voor kennisgeving aangenomen wegens ontstentenis van dui- a'cn. De behandeling van het in de vorige vergadering aangehouden adres van de N. V. Auto-omnibusdienst Averd voortge zet cn leidde na eenige gelachtenwisse- ling tusschen hel. lid Den Boer en den voorzitter lot het met op één na alge meene stemmen genomen besluit, de N-V- te subsidieeren met f 100 minder dan de helft van de Provinciale subsidie en tot een maximum van f337,50- Ingetrokken werd het besluit tot verzekering der ge- meentegebouwen bij de yer. v yfed. Ge meenten. Besloten werd over te gaan tot hel homven van een brandspuithuisje, te Geersdijk. Ingekomen Avas een adres der afdee- lin.g A'an volksonderwijs, verzoekende het gebruik van een schoollokaal en de aan wezige leermiddelen voor het honden van een vervolgcursus. Uit een daarbij, ge voegde begrooling bleek, dat er een tekort geraamd Avas van f 160, dat bestreden zou kunnen worden door een gemeentelijke subsidie a f0,50 per leerling. R. en W. gaven in overweging de subsidie te be palen op f90 Het lid Die Regt betoogde, daarin gesteund door het lid Abrahams?, dat een schoolgeld van f0,30 per kind en per Aveek a'oor de meeste ouders te drukkend zou zijn. Hij stelde a'oor, het tekort te dekken door een subsidie van hoogstens f 150 M.a.s. aangenomen'. D'e gemeenteA'eklAvachter De Bart had 'verzocht, dat de gemeente een door hem voor f 3000 gekocht Avoonhuis met 50 roeden grond zou overnemen. B. en W. stelden voor f150 'sjaars vergoeding te geven. Het lid Dien Boer merkte op, dat de veldwachter v. d. Vreugde zelf de pacht van zijn tuin moest betalen en stel de voor de vergoeding te bepalen op f 125- Met 7 tegen 4 stemmen vereenigde de raad zich daarmede. Naar aanleiding van de Acroeger doer het lid v. NieuAvenhuijzen uitgesproken wenschelijkheid het moge lijk te maken, dat ook buiten de dienst uren der kantoren de medicus per telefoon bereikbaar zou zijn, Avas een schrij'ven van den directeur te Goes ingekomen, dat bleek, niet aan de bedoeling te be antwoorden. Op voorstel van den voor zitter nam het lid ar. Niemvenhnijzen op zich, zijn bedoeling nader aan den di recteur uiteen te zetten. Bijl de behandeling der begmoting voor 1925 werden geen algemeene beschou wingen gehouden. Bij post. 15 vraagt het lid Schippers, of de ambtenaar Wisse in zijh hoedanigheid van gemoenfcer-omt- vanger of ambtenaar ter secretarie niet verplicht is, de pensioenen uit te betalen zonder afzonderlijke belooning. De a'oor- zitter antwoordt, dat de ambtenaar, be last met de uitbetaling der pensioenen, door het gemeentebestuur volgens de wet is aangesteld, doch het Pensioenfonds is feitelijk de werkgever en de ambtenaar zou het volste recht hebben de hem op gedragen werkzaamheden te weigeren zon der belooning. Het lid Schippers, a'an oordeel, dat een knecht die voor een zaak gehuurd is, naast zijn loon geen afzonderlijk salaris \'oor allerlei Averk- zaamheden behoeft te ontvangen, is door 's voorzitters antwoord niet bevredigd en stelt voor den post te schrappen. Slechts 4 der 11 leden blijken bij' stemming het met hem eens te zijn, n.l. de leden De Regt, Van Hee, Die Ridder en Van Nieu- Avenhuijze. Het lid Dien Boer stelt- voor, post 21. met f 50 te verminderen, omdat de kolenprijzen verlaagd en de avond- Averkuren ten gemeentehuize verminderd zijn. De leden Do Ridder, v. Hoe, Breure en Schippers sluiten zich bij; de stem ming bij den voorsteller aan, zoodat het voorstel valt. Bij post 30 stellen B. en W. voor het bedrag met f 100 te verlagen, daar zij van oordeel zijn, dat f25 per stembureau voldoende is. Het lid Blo Regt verklaart weinig roeping te gevoelen, on der zoo'n schriel regime een ganschen dag in het stemlokaal door te brengen. Die a-erlaging wordt z.h.st. goedgekeurd. Bij post 72 deelt de voorzitter mede, dat aan B. cn W. bekend is, dat het hoofd van den vleeschkeuringsdienst het wenschelijk acht, eventueele saldo's te bewaren tot de dienst hoogere uitgaven aan instrumenten of gebouwen zal vor deren. B. en W. wenschen in dien geest te handelen. Post 83 leidde tot verschillende op merkingen omtrent rouAvkoets, begrafe- nisiechten en eigen graven, wat B. en W- aanleiding gaf mede te deelen, dat dit college in een volgende vergadering her- zieningsvoorstellen wenscht te doen. Bij post 97, Reinigingsdienst, uiten ver schillende leden de klacht, dat de inge zetenen het huisAnrii op den openbaren weg werpen. Zij vragen beter politietoe zicht- De voorzitter wijst er op, dat de politie onmogelijk alle achterbaks uit gevoerde overtredingen kan achterhalen en dat afdoende verbetering alleen te Avachten is a'an verbetering in de gezind heid der ingezetenen. liet lid Schippers stelt a-oor post 105 te schrappen en vraagt of de diaconie ook voor het aanschaffen van nieuAve lijkkleeden moet zorgen. De voorzitter meent van neen. Het lid De Regt ver moedt, dat men hier met een eeuwigdu rend servituut te doen heeft en is tegen schrapping. De voorzitter geeft nog eeni ge veiklaring omtrent den post. Het lid Schippers zou Avillen zien, wat de dia conie hij schrapping doen zal en vele an- ucre leden vallen hem bij. Bij post 166 geeft het lid Den Boer in overweging, de belasting naar het in komen met 0,1 pet te verminderen, daar er f 1700 aan secretariesalarissen minder noodig is, d.i. een tiende deel der ge raamde belasting. De voorzitter wijst er op, dat dit a-oordeel ontoereikend is om de hoogere onderwijskosten te dekken. Het lid Schippers meent, dat deze ge meente de duurste is op belastinggebied ten plattelande. De voorzitter bestrijdt dit. a Het lid Kramer wenschte de raadszit tingen met dankgebed te eindigen. De voorzitter verzocht hem, in de volgende vergadering een afgerond voorstel te doen. Oud-Vossemeer. Toen een jagei op een stuk wild schoot werd per ongeluk een arbeher, die aan het werk was. getrof fen. Geneeskundige hulp moest, worden ingeroepen. Zaamslag. Dinsdagnacht zijn ongerioo- de gasten door openschuiving a'an ramen langs de achterzijde binnengedrongen in de woning van ds Van D|is, bij den rus.- tend landbouwer Bakker en biij den tim- Imerman-Avinkelier K- Dlieleman. Op eerst- gemeklo plaats is niets vermist, bij de tweede is een mannen- en een vrouwen kous zoek, doch op de derde plaats werd een betere buit de gading dor bezoekers. Zij hebben in den Avinkel alles doorzocht, uit de toonbanklade een bedrag van on- geveer f20 aan kleingeld meegenomen, terwijl uit de lade van een bureautje in de achterkamer volgens opgaaf een be drag vermist wordt van plm. f 900. De marechauëséc stelt een uitgebreid onder zoek in. (Zei.) beslagen tong, een voortdurend onaan- genamen smaak, tragen stoelgang en een opgeblazen gevoel. Gebruik hiertegen de zonder eenige kramp werkende Mijnhardt's Laxeertabletten. Doos 60 ets. Bij apoth. en drogisten. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Ameide-Tienhoven C. J. v. d. Graaf te Kockengen. Gereï. Kerken. Tweetal te Amersfoort P. van Dijk te Zaamslag en J. a'. d. Meulen te 's-Her- togenbosch. Bedankt voor Grijpskerke door B. Went- sel te Ridderkerk. St. Maartensdijk. Bij de op Maandag gehouden 2e vrije stemming voor een lid van het kiescollege der N.-H. kerk, wer den uitgebracht 281 stemmen, waarvan 7 van onwaarde. De volstrekte meerder heid bedroeg 138. Uitgebracht werden op den heer C. M. Quakkelaar 127 en op den heer H. Charpentier 113 stemmen, terwijl de overige stemmen verdeeld wa ren over verschillende personen. Waar ook thans door niémand volstrekte meer derheid van stemmen is verkregen, zal herstemming moeten plaats hebben tus schen de heeren Quakkelaar en Char pentier. (M. C.) Geslaagd te Amsterdam voor het examen Staathuishoudkunde en Statistiek M. O. mej. J. M. P. Habraken te Vlissin- gen. Te 's-Gravenhage voor het stuur liedenexamen koopvaardij groote stoom vaart eerste stuurman de heeren J. Blok zijl, R. Bak, K. I. Leeuwerke on C. Tie- lemans. De voordracht, voor hoofd der O.L. School te Anna-Jacobapolder luidt als volgt: 1. G. Geerts te Nieuwe-Pekela; 2. A. Rijnberg te Waddinxveen; 3. A. Berk- heij te Hoek van Holland en 4. A. F. R. Brandes te St.-Philipsland. (Z. Nwsb.) Rijkslandbouwwinterschool te Goes. Na afgelegd toelatingsexamen werden heden tot de eerste klasse der school toegelaten J. Dekker, Borssele, J. W. Doeleman, Dreischor, M. C. M. Gast, Ellemeet, W. F. van Gorsel, Rilland, H. J. W. Hengeyeld, Goes, H. van Hoeve, Anna Jacobapolder, J. van Hoeve, Anna Jacobapolder, H. C. de Kater, Wolphaartsdijk, J. Klompe, Brui- nisse, C. A. Krijger, Rilland, C. J. van Langeraad, Dreischor, J. C. van Lange- raad, Dreischor, M. A. van Liere, Kloe- tinge, Chr. MeeuAvse, Kloetinge, L. M. Oele, 's-H. Hendrikskinderen, C. W. Ro- meijn, Ouwerkcrk, C. de Roo, Biezelinge, J. C. Steketee, Driewegen, A. M. Tollenaar, Krabbendijke, J. C. J. van de Velde, Kam perland, C. J. van Westen, Poortvliet, H. A. Zandee, Goes. Tot de 2e klasse Averd na afgelegd her examen alsnog onvoorwaardelijk bevor derd: L. J. Rruijnzeel te Riliand-Bjrth.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 2