freihrta der M. lat Even jeugdig als in de schooljaren PALMOLIVE ZEEP MENT" PTi SaritterieliteB. Bsrserlijke Stani SOLISTENCONCERT vivr*6 Moiping iiraiidpedgreii Sclionwing Voetpaden met de Haastwerken, POE IT OF MUIS Rechtszaken. ZOUTELANDE. «Dl paulus van de linde augustina slabbekoorn, publiek te verk00pen: Maatschappij tot bevordering) der Toonkunst VRIJMG 7 NOVEMBER f924, Vraagt Uwen winkelier HAVANA-Sigaren H.f. Sigarenfabriek „De Witte Raaf" steenwijk. Op Maandag 10 November 1924, trachten te verkoopen: Aanvangende 10 November e.k. kostbaar lakwerk wordt met een enkelehand- streek over die spatborden bedorven, zon der dal men er zelfs maar aan schijnt te denken, hoeveel schade daardoor wordt ver oorzaakt. Van schadevergoeding of bestraf fing is ook nooit sprake, daar het publiek onveranderlijk partij trekt tegen den auto- mdSïlist, waarbij de laatst aangekomenen steeds blijk geven, het beste van den stand van zaken op de hoogte te zijn. Hoe onrede lijk bet misleide publiek daarbij te werk kan gaan, spreekt overtuigend uit het vol gende staaltje. Voor eenige maanden werd; op het Beursplein te Rotterdam een vrouw lioht aangereden door een omnibus. Toeval lig passeerde een dokter in Zijn auto, die onmiddellijk hulp verleende en daartoe de vrouw binnendroeg in den politiepost en aldaar onderzocht. Toen hij in zijn even onbeheerd gebleven auto terugkeerde, was met groote letters op het lakwerk gekrast „moordenaar". Groote hilariteit en zichtbare voldoening onder het omgevende publiek. Nie mand der lachende omstanders kende natuur lijk den dader. Stakende scholieren. Wegens een te groote repetitie heeft de vijfde klasse eener H. B. S. in het Gooi gestaakt. Het papier voor deze repetitie werd blanco in geleverd. De klasse werd op een vrijen mid dag terug ontboden, waarop de jongelui an dermaal weigerden het werk te. leveren, be halve twee leerlingen, die de vragen beant woordden. Thans is een der leiders voor een week van de school verwijderd, in af wachting van een nadere beslissing. De verduistering te Breda. In aansluiting bij ons bericht betreffende het aanhouden van den boekhouder-kassier der gasfabriek te Breda en van een hoofdklerk bij dat bedrijf, als verdacht van fraude met gemeentegelden, ontleenen wij nog aan het „Dagblad van N.-Br." Enkele dagen geleden werd bekend, dat het met de hoofdboekhouding aan de gasfa briek mis- was. Maandagmorgen, vroeger dan gewoonlijk, kwam de boekhouder op zijn kan toor, dat hij echter weldra verliet, onder het voorwendsel voor zaken op reis to moeten. In den loop van den dag werd hij' fietsende te Princenhage gezien, terwijl hij in den middag ten stadhuize ontboden werd bij het college van B. en W., Maandagmorgen had, den accountants onverwacht alle boeken en papieren der gasfabriek nagezien, wat uiter aard het personeel ten zeerste verwonderde, te meer daar het jongste periodieke accoun tantsonderzoek eerst enkele weken geleden had plaats gevonden. Zeer vermoedelijk, heeft het accountants-onderzoek geen voor den boek houder gunstig verloop gehad, want reeds Dinsdagmorgen volgde de schorsing van beide ambtenaren, terwijl Woensdagmiddag onver wacht de arrestatie plaats vond. Over de hoegrootheid der zoekgeraakte gel den kon het blad niets vernemen, doch al gemeen wordt beweerd, dat deze de borg stelling niet overschrijdt, zoodat de gemeente Breda geen financiëele nadeelen zal onder vinden. De deernis in dit tragische geval, waarin twee gezinnen zijn betrokken, gaat algemeen nit naar den hoofdklerk, een man-, die de algemeene achting genoot van zijn superieuren en ondergeschikten en in de stad bekend stond als een degelijk, oppassend amb- tenaar en huisvader, die eenvoudig leefde. Minder goed wordt gesproken over den boekhouder-kassier, een man met een avon tuurlijk, frivool karakter. Deze wordt ge schilderd als 'een man, die geen tegenspraak duldde, geen andere meening toeliet en geen ander inzicht kon verdragen. Met de critiek op zijn ondergeschikten en meerderen was hij even gul als met den lof op zichzelf. Een heldhaftige vrouw. Te Roubaix is de 50-jarige mevrouw R-, een weduwe, die er een kinderbewaar- piaats op na hield, als slachtoffer van haar heldhaftiglieid overleden. In de kin- derfoewaarpiaats brak brand uit en me vrouw B- wendde bovenmnnsphelijke po gingen aan, om alle aan haar zorg toe vertrouwde babies to redden. Tot twee maal loe keerde zij! in 't brandende ge bouw terug en redde acht babies. „Er zijn er nog twee binnen!" riep zij tegen menschen, die beproefden haar te gen te houden, toen ze opnieuw het ge bouw wilde binnendringen. .Nauwelijks was zij het huis weer binnengegaan, of het dak stortte in en begroef haar en de twee kinderen, resp. 3 en 2 jaar oud, on der de brandende puin-en. - Een kranige jon g e dam e. In een hulppostkantoor te Bristol verscheen Zaterdagavond een man, die .de' dienst doende vrouwelijke beambte een voorwerp onder den neus hield, hetwelk een re volver schoen te zijn. Een dochter van de dame kwam op hetzelfde oogenblik binnen en moeder en dochter doken ach ter het loket weg, terwijl het meisje een Uitgang wist te bereiken. Do man, die haar bewegingen had gadegeslagen, vluchtte, achtervolgd door de jongedame, welke daarbij weldra assistentie verkreeg van een voorbijganger- Zij' mochten er echter niet 'in slagen, het individu te grijpen. Vreemde smokkelwaar. Bij aankomst to New-York van een stoom schip uit Hongkong, ontdekte de politie zeven Chineezen, die in kisten verpakt en zoo aan boord gU'braeht waren. Zes van hen leden bij aankomst aan berri-berri;' de zevende was overleden. Drie Chinee zen, 'die te New-York wonen, werden gearresteerd, onder verdenking, van het - smokkelen v;m de zeven Chineezen in de Vereenigde Staten, opdat zij zouden kun nen deelnemen aan den strijd tusschen twee Chineescbe vereenigingen. Deze •strijd duurt reeds een maand en reeds zijn bijna twintig Chineezen in Ncw-Yoik ver moord. De politie doorzocht het geheele schip, doch vond geen andere Chineezen meer aan boord. Haar was gemeld, dat veeTtig Chineezen in de Vereenigde Sta ten zouden worden gesmokkeld. Waarzegster veroordeeld. In Ehgeland zit men, zooals men weet, van Justiticele zijde den waarzegsters zeer 'in het vaarwater en vaak worden be oefenaars der- edele sport van het „waar zeggen" tot. niet malscbe straffen veroor deeld. i Thans maakt een Londenseh blad weer melding1 van de veroordeeling van een EO-jarige jonge dame, die in een Lon denseh amusementspark' lieden „de waar heid voorspelde", zooals dat heet. Die rechtbank kwalificeerde de praktijken der vrouw als doodgewone oplichting door "waarzegging. Die schuldige had men op de in Engeland' meer giebruikelijke wijze namelijk met behulp van ©en vrouwelijke politiebeambte, door de mand doen val len. De vrouwelijke beambte had zich als cliënt bij de waarzegster aangemeld en zich in de lijnen der hand laten lezen. Als resultaat van d^-ze operatie werd haar incegedecld: „Er komt veel verandering in uw leven. Ge zult eeu hoop geluk en tegenslagen hebben. Ge zult het water oversteken naar een plaats, beginnende met een A. pf C- Er is een man in uw leyen, die zeer goed voor u zal zijn. Er komt ook een man terug in uw leven, die u nadeel berokkend heeft. Wacht u voor hem!" - Die waarzegster werd tot 25 pond ster ling boete en betaling van '7 pond ster ling 7 shillingj kosten veroordeeld, alles bijeengenomen dus een kleine f 400- In ons land zijn we nog zoo ver niet, dal' waarzegsters vervolgjd worden. Een d r e i g b r i e f s c h r ij v e r. De 27-jarige W., los werkman te Rotterdam, had in Juni j.l. iemand een anoniemen brief gestuurd, waarin hij dreigde den ontvanger van den brief en diens vrouw te zullen vermoorden, indien hem met op een bepaalden dag in een bootje op de Kralingsche Plas f 1700 werd ter hand gesteld'. De bedreigde had de politie hiermede in kennis gesteld en W. we?d door middel van een dikken brief die 'hem inderdaad in een bootje op de Plas werd overhandigd, geknipt. Ter terecht zitting zei beklaagde, dat de bedreiging slechts „gekheid" was geweest. In dienst is beklaagde echter al eens voor een gelijksoortig feit veroordeeld. Het 0. M. eischte drie jaar gevangenisstraf. De rechtbank legde beklaagde thans een jaar en negen maanden gevangenisstraf op. Be malversaties b.ij den dienst der Rijksgebouwen. De Haagsclie Rechtbank heeft gisteren uit spraak gedaan in de laatste der zaken betrekking hebbende op de bij het voor malig bureau van den Rijksbouwmees ter voor de onderwijsgebouwen gepleeg de onregelmatigheden. D|e geschorste Rijksbouwmeester J. A. Wi. V. uit Dien Haag, gedetineerd, wérd schuldig ver klaard aan oplichting en aan valschbeid in geschrifte en deswege veroordeeld tot 2 jaren en 6 maanden gevangenisstraf met aftrek van de preventieve hechtenis. De eisch tegen bekl. luidde 4 jaren ge vangenisstraf. Het Hof te Amsterdam veroordeelde tot 1 jaar gevangenisstraf voorw., met een proeftijd van drie jaren, een 42-'jarige bloemkweeker uit Aalsmeer, beschuldigd van opzettelijke brandstichting in den nacht van 27 op 28 Mei j.l., gepleegd in een wagenloods te Aalsmeer, grenzende aan gebouwen, Welke een wliarde wan f 220.000 hadden. De rechtbank te Haarlem had bekl. eveneens tot 1 jaar voorw. gevangenis straf veroordeeld. Middelburg. Het bericht betreffende openbare verkoop van aandeelen van de A.Z.E.M. dient in zoover te worden aan gevuld, dat verkocht zijn 8 aandeelen van f500, afgestempeld op f300, 5 "wer den verkocht voor f37 en 3 voor f30. lerseke. Het bouwen van een woonhuis met schuur in de gemeente Kloetinge voor rekening van de Diaconie der Ned. Herv. Gem. te lerseke, waarvoor werd in geschreven door: P. Zuijdweg en C. J. Vercouteren voor f4619, J. Marteijn voor f 4438, J. Luteijn voor f 4423, L. Korstanje, Wemeldinge, voor f 4320, Jacs. de Jonge, Biezelinge, voor f4258, J. M. J. Schrijver en Zonen, Goes, voor f4243, is opgedra gen aan den minsten inschrijver. 's-Heer Hendrikskinderen. Donderdag werd alhier door not. Pilaar voor de Ned. Herv. Gemeente alhier publiek verkocht een hoefje, bestaande uit woonhuis, schuur, keet, erf, boomgaard en weiland, groot 1.02.65 H.A., aan den heer Adr. .T. de 'Jager q.q. te Biezelinge voor f9100. Accessoiren f 205. Samen f 9305. Door notaris J. L. van der Harst te Vlissingen werd gisterenavond in het 'Vei- lingsgebotiw „Mercurius" te Middelburg verkocht: 1. Een winkelhuis met erf aan het Dom- burgsch Schuitvlot Q 213, groot 75 c.A. Kooper W. Hioolen q.q. voor f 3500. 2. Een huis en erf met tuin aan de Lange Geere, K 316, groot 1 A. 80 cA. Kooper J. de Klerk q.q. voor f 3550. GOES, 30 Oct. Peren: General Totleben 25, Soldat Laboureur 21, Beurré Clairgeau 1418, Beurré Diel 715, Bezy van Schonauwen 1012, Nouveau Poiteau 7 9, v Groene Chaumontel 24, Jodenperen 46, Winterlouwtjes 47, Pondsperen 46, Wintersuikerijen 45, Gieser Wilde man 712, Kleiperen 4—6, Afval- en Kroetperen 13 gulden, alles per 100K.G. Appelen: Goudreinetten 1219, Dubbele zure Bellefleur 1314, Zure Bellefleur 712, Framsche Bellefleur 35, Ster appels 1721', Baumans Reinetten 8 11, Blenheims Pipping 911, Princesse Noble f 12, Winter Princes 10, Ribston Pipping 911, Adams Permain 9, Lanes Prins Albert 912, Grauwzuur 8, Lady Hennyker 10, Pomme d'Oranje 913, Zoete Canipagner 711, Zoete Armgaarde 1012, Afval- en Kroetappels 16 gul den, alles per 100 K.G. Diversen: Mispels 1213, Spruiten 7 13 gulden, beide per 100 stuks; Savoije kool 5.10 gulden per 100 stuks; Fazan ten 1.451.74, Pairijzen 0.70, Eenden 0,36 gld., alles per stuk. MIDDELBURG. Huw.-aang.J. A. L. van Gemert 25 j. en J. H. de Fouw 18 j.; J. Labruijere, 25 j. en C. J. Verhage 20 j,; C. M. Lokerse, 20 j. en M. P de Kok, 29 j. Gehuwd: W. A. P. L. Broeksma, 35 j. en T. P. Ruijtenburg, 28 j. Bevallen: J. M. Kuijlen-Overbéeke, z. Overleden: C. van Weel©, 25 j. ongeh. z.'; J. de Rijke, 7 mnd., z. GOES. Overleden: Jeanne Marie Assel- bergs, 54 j., gehuwd met Gerardus Emi- lius Florentius Maria Geijsen. Van 23 tot 29 October. VLISSINGEN. Ondertrouwd: H. Meul- meester, 22 j. cn C'. de Nooijer, 20 j.; L» Barentsen, 25 j. en G. M. van Breen, '21 j.; G. Mulder, 23 j. en J. M. de Visser, 22 j.; H. M. van Oei, 28 j. en D, van Dijk, 26 j., A. M. Cortlials, 23 j. en P. van Schijndel, 19 j.; W. de Jager, 26 j. en N. J. Kruidenier, 23 j.; Th. de Hamer, 25 j. en S. Bertijn, 21 j.0. Pie- terse, 34 j. en B: Straver, 37 j.M. E. J. C. Bekkens, 20 j. en J. Djeputter, 20 j.; j.; M. J. van Putten, 21 j. en O. van Doorn, 21 j.; Th. C. A. van Gerven, 23 j. en F. Noordzij, 21 j. GetrouwdM. Tavenier, 27 j. en M. Bro- sens, 20 j.; J. O. Van Noorden, 26 j. en E. M. v. d. Kop, 24 j.; A. Caljouw, 23 j. en W. Stroo, 22 j.; L. de Nooijer, 22 j. en E. J. v. d. Velde, 20 j. BevallenP. M. Guttig, geb. Martens, z. G. C. Veen, geb. v. Zwol, z.C. M. v. d. Graaf,, geb. v. Dijk, z.; S. Schipper, geb. Lc Conté, z.; M. de Regt, geb. de Kok, z.; J. Geldof, geb. de Pagter, d.C. Sclireuder, geb. Wielink, z. Overleden: W. A. Voorhans, wed. van N. J. Klaasseti, 88 j.H. M. de Haan, 86 j. jd'. SOUBURG. Ondertrouwd: Adriaan Ku- zee, 36 j. en Cornelia de Moor, 26 j. Pieter Wisse, 29 j. en Frederika Baren- dina van Iloucke, 25 j.; Hendrik Koppe- jan, 24 j. en Pictemella Wilhelmina Hart- hoorn, 25 j. Getrouwd: Paulus Koole, 22 j. jm. en Pieternella van Wallenburg, 23 j. jd Geboren: Boudewijn, z. v. Boudewijn Koole en Jacomina Sinke"; Louwrens, z.v. Frans de Nooijer en Sazanna van Soelen. Overleden: Leijn Suurmond, 87 j., man van Pietemella®uijssoorL Levenloos geboren een zoon van Pieter Vreeke en Pieternella tTange. Van 24—31 Oct. lerseke. Gehuwd: Jacobus Abraham Siereveld, 21 j. jm. en Maria Catharina Flachs, 24 j. jd. Geboren: Anthonie Johannis, z.v. Jacob v. d'. Velde en Elizabeth Kruijsse. i i Wisselkoersen. Amsterdam, 31 Oct. 2.15 'u. Berlijn 6CU/4603/t' Brussel 12.17i/212.22 Va Parijs 13.2513.30 Londen 11.47V211.48 Dollar 2,531/22.54. TELEGRAPHISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen in den ochtend van 31 Oct., medegedeeld door het Kon. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 769,0 te Ca- runa, laagste 738,0 te Valdersund. Verwachting tot den avond van 1 Nov.: Krachtige tot matige zuidelijke tot wes telijke wind, betrokken tot zwaarbeVolkt met tijdelijke opklaring, regenbuien, zelfde temperatuur. Zoo de Heere wil en zij leven hopen onze geliefde Ouders, Behuwd en Groot ouders, LEUNIS DINGEMANSE en ELIZABETH CLARÏSSE, op Vrijdag 7 November a.s. hun 40 jarige Echtvereeniging te herdenken, dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wenseh van Hun dankbare Kinderen, Behuwd en Kleinkinderen. Zoutelande, Oetober 1924. Zondag 2 November a.s. hopen onze geliefde Ouders,. Behuwd- en Grootouders, en hun 30-jarige Echtvereeniging te herdenken. Spare de Heere hen nog vele jaren zij de wensch van Hun dankbare Kindeken, Behuwd- en Kleinkinderen en Verloofde. Wolphaartsdijk, 31 Oct. 1924. Heden overleed tot onze diepe droefheid na een lang durig lijden, onze geliefde Moeder, Behuwd-Groot- en Overgrootmoeder JAK0MINA R0ELSE, Wed. van Johannis Gabriëlse, in den ouderdom van ruim 84 jaren. Uit aller naam, W. GABRIËLSE Jz. Westkapelle, 30 Oct. 1924. Voor de zeer vele en hartelijke blijken van deelneming, ondervon den tijdens de ziekte en na het over lijden van on^e lieve Vrouw en Moeder NEELTJE DE RIJCICE, betuigen wij, mede namens de Fa milie, onzen hartelijken dank. E. ELZENGA en Kinderen. Kampen, 31 Oetober 1924. Voor de vele bewijzen van deel neming ontvangen tijdens de ziekte en bij het overlijden onzer innig geliefde Dochter, Zuster, Behuwd zuster en Tante Mej. MAARTJE MARIA VAN GORSEL, betuigen wij onzen hartelijken dank. J. VAN GORSEL en Kinderen. Rilland Bath, Oct. 1924. TE SOES. ZONDAG 2 NOVEMBER Voorm. half 10: Ds. R. J. v. d. Veen. Avond 6 uur: Idem. Coll. voor alg. christelijke belangen. De Notaris H. R. STRUVE te Middelburg, is voornemens op Donderdag 13 November 1024, des avonds 8 uur, in het veilings gebouw „Mercurius" aan de Koe- poortstraat aldaar, 1. Een Huis met Schuur, Erf en Tuin, aan de Heerengracht M 22 te Middelburg, groot 3 Aren 66 Centiaren; in eigen gebruik. 2. Een Huis en Erf, aan den Veerschen Singel S 33 aldaar, groot ongeveer 3 Aren; bewoond door den heer A. de Nood. Beide perceelen ontruimd te aan vaarden 27 Novemher 1924. Bezichtiging daags vóór en op den verkoopdag telkens van 10—12 en vau 24 uur, op vertoon va» een toegaogsbewijs verkrijgbaar ten kantore van voornoemden Notaris STRUVE. AFOEELIHG GÜE3. tq geven op des avonds te 8 uur, in „De Prins B van Oranje" door: Mej. corrie van batenburg, Violoncelliste, 's-Gravenhage Mej. beatrix n0lj0ra, Zangeres, Amsterdam Dhr. jan wagenaar, Pianist, Utrecht, Toegankelijkvoor leden der Maatschappij op vertoon vau de lidmaatschapskaart en voor niet- leden tegen betaling van f 1.{- stedelijke belasting. Toegangskaarten te verkrijgen in den Boekhandel PIETERMAN en in de zaal. i' in prijzen van 6, 7, 8, 10, 12, 15 cent. Te Goes bij Wed. fukken. DE WILDE HEI JBOER, Deurw. zullen Woensdag 5 November 1924, des voormiddags om 10 uur. aan de herberg van dhr. W. de Baar, bij Kwadendamme, verkoopeni Eenig Kalfvee, partij Ossen, Vaar zen en Graskalvers en Loopvarkens. Weest zorgzaam voor de frischheid Uwer teint, waarop U trotsch zijt, want de oorzaken van ontsiering van l|w gelaat (puistjes, huiduitslag, etc.) zijn slechts 't gevolg van nalatigheid. Bij een huid, dagelijks met goede zeep gewasschen komen zij niet voor. Gebruikt daarom zeep, welke in de huidporiën doordringt zonder eenig gevaar voor prikkeling. Welke zeep echter te gebruiken? U hebt de keusaan den eenen kant toiletzeep, vervaardigd uit dierlijke vetten, aan den anderen kant PALMOL1VE, de eenigste zeep samengesteld uit plantaardige oliën. Wascht Uw gelaat iederen dag met deze room achtig schuimende zeep gemaakt van de schoon heid-gevende Palm- en Olijfolie en de frischheid Uwer teint zal in den loop der jaren onveran derlijk blijven. Overal Verkrijgbaar. 30 CENTS Palm- en Olijfolie en niets anders, geven aan de Palmolive-zeep haar natuurlijke groene kleur. des voormiddags tien uur zal de Burgemeester der gemeente Kruiningen op de Sluis te Hanswaert 1 eiken Roeiboot en 1 Sloep; 2 Roeiriemen; 3 Reddïnggor- dels; 88 Scheepsluiken; 2 Bal ken 1 Oliejas, 1 Touwladder 1 Kastje. a GEEN RAT KAN DEN 'EP DANS ONT- SPRINGEN ÉN MUIZEN UIT "Rodent" is een doodelijk ratte n-verdelgingsmiddel. Geen rat of muis kan de mach tige aantrekkingskracht van "Rodent" weerstaan en geen ï'at of rnuis leeft ooit weer op van het eerste hapje, dat zij genoodzaakt werd er van te nemen. Rodentis een rattenvergif, dat het ongedierte volmaakt uitroeit. Geen teleur stelling, moeilijkheid of last. Koopt vlug een doosje. 45 en 90 cent. Uw drogist verkoopt "RODENT.®? Imp. Fa. B. Meindersma, Den Haag. Fabr. T. Harley, Apotb., Pertb. Te Goes bij Fa GEBRs MULDER

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 1