1 t States-ËeiieraaL WONDERLIJK GELEID. FEUILLETOSVI. 21). Gemeenteraad van Middelburg. ging aandringen op de invoering dezer wet, waartoe gelet op de steeds levendiger wordende kritiek in verschillenden kring op den gang der zaken bij de ziektever zekering, en de zich vertoonende kente ring, thans alle aanleiding bestaat. Commissie voor georganiseerd overleg. Naar „Het Centrum" verneemt is in de Commissie voor georganiseerd overleg overeenstemming bereikt betreffende de gewenschte reorganisatie van die Com missie. De commissie zal, wanneer de regeering met de voorstellen accoord gaat, meer Rechtstreeks contact krijgen met de regeering. In de commissie zullen zitting nemen de secretaris-generaal in algemeenen dienst, de thesaurier-generaal bij het De partement van Financiën, de raadsadvi seur bij het departement van Justitie, de directeur van het Centraal Bureau van voorbereiding voor Ambtenarenzaken en den voor speciale onderwerpen door den Minister, die het advies der commissie vraagt, aan te wijzen ambtenaar of amb tenaren. De bedoeling is dat de regeering bij ieder belangrijk onderwerp, dat aan de commissie om advies wordt gezon den, tegelijk den specialen ambtenaar of de ambtenaren aanwijst, die de beraad slagingen der commissie zullen bijwonen. Allerlei. Voor de betrekking van directeur der Nutsspaarbank te Amersfoort met een sa laris van f 5000 hebben zich ongeveer 400 gegadigden opgegeven. i Eertte Kamer. Die voorzitter wilde haast maken met het zoo pas door de Tweede Kamer aan genomen wetje tot wijziging van de Ar beidswet. Vooral van soc. dem. zijde rees hiertegen verzet, maar met 21 tegen 15 st. werd toch besloten het wetje nog gis termiddag in de afdeelingen te doen on derzoeken. 1 - De wetsontwerpen omtrent ruilverka veling en verjaring van geldvorderingen ten laste van rijft, provincie, gemeenten en polders, werden z. h. st. aangenomen. Betreffende het eerste zei minister Jtuys, dat hij voor de ruilverkaveling gaarne gebruik zal maken van de Ned. Heade-Mij', zoodat hiervoor geen nieuwe ambtenaren zullen worden aangesteld. Toen volgde de Motor- en Rijiwiehvet, waaimee de Kamer gisteren nog niet klaar kwam. De heer Van Wassenaar van Oatwijk (O-H.) ontwikkelde bezwaren tegen het nieuwe artikel 25bis, waarin b ij verkeers ongevallen de bewijslast wordt omgekeerd ten nadeele van den houder van het motorrijtuig. Spr erkende, dat het toe nemend verkeer het risico van den weg- verbruiker vergroot heeft. Het gaat echter niet aan, hierom een enkele categorie weggebruikers buiten 'tgemeene recht te stooten. Wat in ons land noodig is, dat is een algemeene wegenwet, waardoor de weggebruikers altijd zullen weten, hoe zij moeten rijden. Die heer Die Veer (A-R-) betwijfelde, of 't mogelijk zal blijken een algemeene verkeerswet in het leven te roepen. In de eerste plaats loópen de eiscben, die het verkeer stelt, onder verschillende om standigheden zoozeer uiteen, dat een al gemeene regeling niet wel mogelijk is. Bovendien bevindt het verkeer zich nog in een stadium van groei en hebben de wegen zich nog niet aan het nieuwe ver keer aangepast. Wat nu het nieuwe ar tikel 25bis betreft, was spr het blijkbaar wel eens met den vorigen spreker. Men hoede zich er voor, om het gevaar, dat de automobilisten scheppen, te overschat ten. In elk geval is men te ver gegaan door de schade van een ongeval af te wentelen op den automobilist, tenzij het (ongeval is te wijten aan overmacht of schuld van een derde. iAls spr voor het wetsontwerp stemt, tian doet hij dit op de overweging, dat de motorrijder zich tegen het hem op gelegde risico kan verzekeren. Alleen wil hij nog opmerken, dat het dwaas is de Schadevergoeding te beperken tot de waande van het motorrijtuig. Wat levert meer gevaar op: een prima Rolls Royce of een ond Poidje. Toeh zal bij een on geval met laatstgenoemd voertuig descha- Nu en dan hoorde men ook een vij- andigen kreet daartusschen: „Dat is eens goed voor dien Benarm; hij moet er ook maar eens aan gelooven, die vrome jongen, die bang is zijn vingers aan koud water te branden!" Van alle kanten .drong en schoof men tegen de gerechtsdienaars aan, die rust en ruimte g.iboden. Reek voelde tegenover die woelende menigte zijn moed en toorn weder opkomen. Met een plotselingen ruk ont snapte hij aan de handen der gerechts dienaren en trok aan de touwen, die zijn armen samensnoerden. Eenige kwaad willigen sprongen op hem toe en sneden de banden door. Hij was vrij en stond op het punt, zich met vernieuwde woede op ae beambten te werpen. Maar eer hij zijn voornemen kon uit voeren, liet hij zijn armen als machteloos zakken en sloeg hij zijn oogen naar den grond. Zuster Sophie stond voor hem. Allen Maakten ruimte voor haar. i devergoeding slechts enkele honderden guldens bedragen, terwijl bij een Rolls Royce in de duizenden zal moeten wor den betaald. Dhr Mendels (soc. dem.) was weer bij zonder ingenomen met art. 25bis. Het gebruik van een auto op een publieken weg, die daarvoor niet is ingericht, is op zichzelf reeds een gevaar en schept claaimede een stilzwijgende aansprakelijk heid in den zin van art. 1402 B. W. De motorrijders moesten zich de handen wrij ven, dat zij er zoo goedkoop van afko men Dhr Polak, ook een roode broeder, was 'tmet zijn voorganger niet eens. Vol gens den heer Polak moeten alle auto- en motorrijders niet als rijken worden Voorgesteld. Er zijn er velen, die deze voertuigen voor hun beroep noodig heb ben. Deze worden in hun bestaan be dreigd. Dhr Polak is van oordeel, dat 80 pet van de verkeers ongevallen zijln toe te schrijven aan de 'domheid, de koppig heid, de Hollandsche dwarsheid van de overige weggebruikei's. Hij zal dan ook tegen het wetsontwerp stemmen en krij gen we dus het vermakelijke feit, dat een rood Eerste Kamerlid zal stemmen t e gen een artikel, door zijn partijgenooten in de Tweede Kamer voorgesteld. Tweede Kamer. Be rs t moest nog een spoed wetje wor den afgedaan, n.l. de wijziging van art. 26 van de Arbeidswet 1910. Deze wjjj ziging heeft ten doel de overgangsbepa ling in de Arbeidswet, welke het moge lijk maakt, jeugdige werklieden meer dan 8 uur te laten weiken, met twee jaar te verlengen. Dhr Schaper wilde niet mee werken tot dezen maatregel, Daartegen over betoogde de heer Smeenk, dat het industrieele leven deze verlenging van den overgangsmaatregel eischt. Minister Aalberse wees op het aantal overwerkver- gimningen, dat voortdurend vermindert Met 61 tegen 19 stemmen werd hierna dat spoed-wetje aangenomen. De behandeling van het- Tarief begon met een succes voor mevr. Bakkei'-Nort, die een amendement had ingediend, om het invoerrecht voor mangels, wasch- en wringmachines voor huishoudelijk gjebruik fvan 8 op 5 pet te brengen. De minister nam het over. Evenals een amendement Van de heeren v. d. .Waerden en IJzer man, om gewone naaimachines, voor huis houdelijk gebruik bestemd, niet met 8, maar met 5 pet te belasten. De heer Boon, die bijna om den an deren post een amendement verdedigde, doch maar nooit een succes wist te boe ken, kreeg toch eenmaal zijn zin. Hij zag namelijk zijn amendement, om uit drukkelijk naalden voor breimachines vrij te stellen door den minister aangenomen. Ook aan het verlangen van den heer Bderema kwam de minister tegemoet door het invoerrecht voor hoefbeslag van 8 pet tot 5 pet to verlagen. Het schoeisel heeft de gemoederen nog al in beroering gebracht- De heer Bderema wilde schoenen, laarzen, pantoffels, enz. als voorwerpen van volksgebruik met slechts 5 pet belasten, terwijl de heer Fleskens een amendement had ingediend pm van klompen, welke in het ontwerp onbelast waren, 8 pet invoerrechten te heffen. Het eerste werd verworpen. Do laatste zaak liet de minister aan de Ka mer over. 1 Die strijd om de klompen ging voorna melijk tusschen de heeren Fleskens en v. d. Heuvel. Eerstgenoemde bepleitte een invoerrecht van 8 pet om de binnenland- sche klompenindustrie te beschermen; de laatste vreesde, dat de klompen, die voor- ai door de minder kapitaalkrachtigen op het platteland worden godraglen door deze heffing duurder zouden worden. Het werd een vrij1 heftig debat, waar aan staatsman Braaf ook meende te moe ten meedoen. Het amendcment-Fieskens werd tenslotte met 46 tegen 22 stemmen verworpen. Voor stemden, op de heeren Rutten, Van Schaik, Engels en Van Vuu- ren na, alle aanwezige Roomsch-Katho- lieken, benevens de anti-revolutionaire heer Rutgers. Gistermiddag vergaderde de gemeen teraad. Afwezig de heeren de Veer en Streefkerk, beide wegens uitstedigheid. Na de opening achtte de voorzitter het gewenscht direct in geheime vergadering over te gaan. Te half drie werd de open bare vergadering hervat en deelde de IIHIM I PKUC—BWUCTI iHllliCTMBKBBglUB „Reek", sprak zij, „gij moet aan de Overheid gehoorzamen. Gods geboden houden is net leven. Ik hoorde van het geval en had geen rust, voor ik mij weer herwaarts had gespoed. Moet ik nu van u scheiden met do gedachte: Reek is een slecht mensch, een oproermaker?" „Ik ga al mede", antwoordde hij ont wapend en beschroomd, „maar die ban den kan ik niet uitstaan". Zuster Sophie sprak een paar woorden tot Wouter en begaf zich ook nog een oogenblik naar Reek's woning, waar haar troostwoord hoog noodzakelijk was. Achter de gevangenen trok nog steeds de volksmenigte voort. Zij verwachtte, dat de metselaar weer zou iosbreken en poogde hem door allerhande uitroepen daartoe te prikkelen. Maar men bedroog rich. Zonder op de menigte acht te slaan, ging hij zijns weegs en Wouter naast hem beiden naar de gevangenis VIII. Voor den rechter Als een vrije vogel, die geween was te vliegen en zich neder te zetten waar het hem goeddacht, gevangen en in een kooi opgesloten wordt, treurt en verkwijnt voorzitter o.a. mede, dat God. Staten het besluit tot opheffing van de huurcom- missie hebben goedgekeurd. Verdaagd is echter de beslissing van Ged. Staten in zake het besluit tot verhuring van Over- water. Nog deelde de voorz. mede, dat de nieuwe commissaris van politie, de heer Goorliuis op 15 Nov. in functie zal komen. Bij de ingekomen stukken werd dat van den A. N. W. B. in handen van B. en W. gesteld ter afdoe ning, waarbij de voorzitter toezegde, dat eventueel met de wenschen rekening zal worden gehouden. D;e verzoeken in zake het vloekverbod werden in handen van B. en W. gesteld om .advies. Nog was een adres ingekomen, waarvan de onder- teekening onleesbaar was en dat op zijde werd gelegd als afkomstig van een on bekende. Tot lid van de commissie van be heer en toezicht van de gemeentelijke sportterreinen werd herbenoemd de heer W. L. Heijboer. De wijziging verordening vèe- en vleeschkeuringsdicnst werd aangehouden. Verkeer met motorrijtuigen. Het volgende voorstel was dat om een wijziging cler verordening tot rege ling van het verkeer op de wegen met motorrijtuigen enz. aan te brengen, waar door die op luchtbanden ook onder de bepalingen vallen. De heer Mes acht het een slechte wetgeving, een verbod uit te vaardigen en tevens te zeggen er toch ont heffing van te zullen verleenen. De voor zitter kan verzekeren dat alleen onthef fing wordt verleend als daartegen geen enkel bezwaar is. De heer Mes vraagt of net als bij de provincie voor ontheffingen geen legesgelden kunnen worden geheven. De heer Paul zegt, dat Ged. Staten ont heffing verleenen voor alle wegen en dat daarvoor leges wordt gerekend, hij meent dat het bezwaarlijk is als de ge meente nu nog weer eens leges heft. Het voorstel wordt z.h.s. aangenomen. Gemeentebegrooting 1924. De zevende wijziging van de begroo ting der gemeente voor 1924 werd goed gekeurd. De voorzitter zegde toe dat thans dagelijks toezicht wordt gehouden op het waterverbruik aan school G., dat volgens de verhoogde begrootingspost 500 emmers per dag zou bedragen. Rekening Keuringsdienst. Vastgesteld werd de rekening 1923 van den vee- en vTeeschkeuringsdienst mei een goed slot van f3121.31, waarvan Middelburg f2316.77i/s krijgt. De voorzit ter zegt, dat als ook de volgende jaren zulk, een overschot geven, verlaging der keurloonen zal moeten worden overwo gen. Jaarwedde secretaris godshuizen. Voorgesteld was de jaarwedde van den secretaris-penningm. van de godshuizen te verhoogen van f 1500 op f 2000. De heer Ilondius zal niet tegenstemmen, maar vindt het wel eigenaardig dat men met verhooging komt in dezen tijd nu men eerder overweegt wat kan worden verlaagd. Die heer Mes zal tegen stemmen de heer mr v. d. Weel wist wat het salaris was toen hij werd benoemd. De heer v. d. Weel zegt, dat de hee ren vergeten, dat f 1500 nog het salaris van vroeger is. De betrokkene heeft geen verzoek om verhooging gedaan. Het voorstel komt van het bestuur, dat overtuigd is, dat het werk zeer is toege nomen. Het voorstel wordt aangenomen met 14 tegen 1 stem, van dhr Mes. De garantie voor Volksbelang. Ter tafel komt nu het voorstel om de gemeente bij de firma Tak en Co ga rant te doen zijn voor de door de wo ningstichting „Volksbelang" op te nemen gelden. De heer Mes acht het verkeerd den sleu tel van de gemeentebrandkast in handen van anderen te geven. De voorzitter zegt, dat als geen garantie wordt gegeven, de gemeente alles moet betalen, en dan ook de rente kwijt is, die nu de vereeniging op zich neemt. Er is bij deze borgtocht geen gevaar en het kost geen geld. De heer Vertregt wijst er op, dat de ver eeniging geen geld in handen krijgt. De heer Mes zegt, dat het de gemeente toch geld kost. De voorz. zegt, dat de woning bouw de gemeente zeker geld kost, maar dat stond reeds vooruit vast, dat mag men betreuren, maar het kan niet anders. Kijk en gemeente betalen samen 50 pet. der exploitatiekosten. De heer den Hollan- lander zet uiteen hoe men komt tot een maximum som van f28.160,01. Het voor stel wordt z.h.s. aangenomen. hij en laat hij zijn voor de gouden lucht der vrijheid geschapen vleugels moede hangen, totdat hij van het stokje afvalt en dood is. Een mensch sterft niet zoo spoedig in de gevangenschap. Daarentegen woedt de smart heviger in hem, vooral wanneer hij onschuldig is. Het ruischen en bruisen van het groot- steedsche leven werpt tegen het tralie venster der gevangenis golf na golf, ge lijk de branding der zee tegen het strand. Diaar rollen de equipages. Vurig dra ven de paarden voorwaarts. Schoon aan den teugel loopend, hebben zij toch het trotsche gevoel der vrijheid. Zij schik ken zich naar de leidsels, zij hebben er genoegen in, op een wenk van den koet sier, him kracht, hun vuur ten toon te spreiden en zich met een vreemden lot genoot te meten. Ruiters draafden over het steenon pla veisel, zoo vrij, zoo vroolijk. Zij gevoelen zich met het paard een, het paard met hen: de een Je ent den ander rijn kracht of doorzicht. "Voetgangers, oud en jong, wandelen, loepen, ontwijken elkaar, op den Bur- gersteig. Ieder heeft zijn zaken, zijn weg «1 zijn doel. Hier en daar staat iemand Regeling openh. vervolgonderwijs. Het volgende voorstel was dal om te bepalen, dat gedurende den cursus 1924'25 bij het openbaar vervolgonder wijs slechts in een klasse les zal worden gegeven. 'De heer Vertregt zegt, dat de 11 leerlingen kunstmatig bijeen zijn ge bracht. Hij vraagt of deze cursus niet overbodig is, nu er zelfs geen tweede klasse is. I>e heer Hondius meent, dat hel doel niet moet zijn den cursus in het leven te houden als er geen behoefte aan is. Als overgangsmaatregel zal spr. niet tegen stemmen, maar behoudt zich zijn stem voor het volgende jaar voor als er weer minder leerlingen mochten zijn. De heer Onderdijk zegt, dat het open baar vervolgonderwijs juist ingesteld is voor de kinderen, die het vervolgonder wijs het meest noodig hebben, en die niet naar de Huishoudschool, de Avond school voor Nijverheidsonderwijs of de Ambachtsschool gaan. Als liet aantal leer lingen nog weer zou dalen, moest zeker een anderen weg worden ingeslagen. De heer Vertregt blijft 11 leerlingen voor twee onderwijzers toch wel wat weinig vinden. De heer den Hollander za'l niet tegenstemmen, maar er moet toch een grens worden gesteld. Mevrou.fr de Graaf acht dit onderwijs hroodnoodig, dat er niet meer leerlingen zijn, ligt bij de ouders, die de waarde van dit onderwijs niet begrijpen. Spr. zoit door advertenties en door de medewerking van de hoofden der scholen het aantal willen trachten uit te breiden. De voorz. zegt, dat de hoofden van scholen de ouders wel degelijk op het nut van dit onderwijs hebben gewezen. Men moet niet direct iets nuttigs opheffen als het eens een oogenblik wat minder goed gaat. Het voorstel wordt aangenomen z.h.s. Verkoopprijzen bouwterrein Noordsingel. Alsnu kwam aan de orde het voorstel tot vaststelling van de verkoopprijzen van den grond aan den Noordsingel en het geven van den naam „Park van Nieuwen- hove" aan den nieuwen aanleg aldaar. De heer Vertregt wijst er op dat een maximumprijs van f 6 goedkoop is, te Goes zijn heele stukken grond verkocht voor f8 en te Vlissingen loopt de prijs uiteen van f 10 tot f25 per vierk. M. De heer v. d. Weel vraagt of er geen gevaar is voor speculatie met den ge meentegrond. De voorzitter zegt, dat be paald wordt dat de kooper zelf binnen een jaar den grond moet bebouwen, of dat anders de grond weer aan de ge meente komt. De heer "Onderdijk zegt, dat de prijs zeker zeer matig is gesteld, maar de bedoeling is, dat er een zoo groot moge lijke tuinaanleg komt en dan is de prijs niet te laag en zou speculeeren gevaar lijk worden Het voorstel wordt z.h.s. aangenomen. Verl.ctering van de Bellinkbrug. Bij het voorstel tot het verleenen van een crediet van f3000 voor verbetering van de Bellinkbrug, brengt de heer Hon dius dank aan B. en W., dat zij zoo spoedig liebben voldaan aan zijn ver zoek in zake deze brug. Spr. vraagt of de trottoirs van vroeger niet kunnen worden hersteld, waar ook zoo veel wiel rijders van de brug gebruik maken. De heer Onderdijk zegt dat het in de be doeling ligt de brug geschikt te maken voor wielrijders en kleine handwagens o.a. door het wegnemen van de paaltjes. Het crediet wordt z.h.s. toegestaan. Opheffing veer Maisbaai. Bij het voorstel om bij wijze van proef het veer aan de Maisbaai op te heffen, dat in 1874 tot stand is gekomen, zegt de hoor Boasson dat de opheffing toch wel jammer is en vraagt of er niet iemand gevonden kan worden die het veer. voor eigen rekening wil exploiteeren. De voorz. zegt, dat dit zeker goed zou zijn. De heer Paul vraagt hoe het nu met het toe zicht op de kleedkamertjes aan den Ha- vendijk zal gaan. D,e heer Onderdijk zegt, dat het de bedoeling is, te trachten een regeling te treffen, dat de reiniging het toezicht houdt. De heer "Bosman blijft de opheffing jammer vinden en vraagt ook of er niet iemand voor eigen exploitatie te vinden is. De voorz. zegt, dat de tegenwoordige veerman het wel zal wil len doen. Hel voorstel wordt aangenomen z.h.s. Kooien boomen Klein Vlaanderen. Bij het voorstel om de boomen in voor het venster om de harddravers na te oogen. die de prachtige koets als een veertje voorttrekken. ,Vcel kommer en zorg rolt, rijdt, en wandelt mede. Ook de vrije vogel heeft menigmaal ver driet, als boosaardige jongenshanden zijn aardig, klein nest verwoesten of roof vogels en marters hem angst aangejaagd hebben. Maar vrij vliegt hij rond. Br zijn nog meer boomen en hagen dan de eerste, 'en elk jaar begint er een nieuwe lente. Arme jongen in den donkeren kerker! Slechts we uiige schreden, en dan loopt hij tegen den kouden, vuilgrijzen muur aan; draait hij zich om, dan is de we reld eveneens dichtgemetseld, en zoo is het aan alle kanten, want de met ijzer beslagen deur is afgesloten en gegren deld, het venstertje is gewapend met ijzeren staven, en tegelijk met het som bere licht, dringt er nog genoeg van het straatrumoer tot hem door, om den ar men jongen de verzuchting te doen sla ken: „Gevangen!" Dat was een nacht! Geen oog dicht gedaan. Het was of zqri hart van verdriet en ellende barsten zqu. Ternauwernood baande zich een stil Klei» Vlaanderen oi» de» anderen te rooien, zegt de heer Onderdijk, dat. het zeker nog jonge boomen betreft maar zij worden ook niet gerooid omdat zij slachtrijp zijn, maar omdat zij het licht benemen, waardoor ook de grond lang nat blijft. Kandelaren cler boome» helpt niet voldoende, dat is al meer geprobeerd. Aanvankelijk was het plan de verbeteria® tot 1925 uit te stellen, maar de toestand is onhoudbaar. De heer Portheine adviseert het voor stel liever te splitsen. Spr. acht verbete ring van de straat alleen voldoende en is tegen de rooiing van de boome». daar het de stad zal ontsieren. D;e heer Vertregt is ook tegen het rooi en der boomen, die hier niet dichter bij elkander staan dan elders. Betere waterafvoer is reeds te verkrijgen door het maken van meer syphons. De heer Onderdijk zegt: Be boomen kunnen na rooiing op het middenveld worden gelegd en dan kan tegelijkertijd met bestraten worden begonnen. Het riool is 'te verbeteren als men de buitenwijken ook op het pompgeliouwtje aansluit. Na nog enkele opmerkingen wordt het eerste deel van het voorstel, het rooien der boomen, aangenomen met 11 tege» 4 stemmen, die van mevr. de Graaf en de heeren v. d. Weel, Portheine en Ver tregt. De uitvoering der bestrating, waar bij dan zal worden nagegaan of dit op de begrooting van 1924 moet "komen of als het dit jaar niet meer kan, op die van 1925, wordt z.h.s. goedgekeurd. De niet genoemde voorstellen .werden aangenomen. Rondvraag. De heer Ilondius vraagt of de bij Klei» Vlaanderen overgenomen straat, Jeroni- musstraat moet blijven heeten. Dje voorzit ter gelooft niet dat dit een officieele naam is, men is juist bozig daarnaar een onderzoek in te stellen. De heer v. d. Weel wijst op het nog steeds niet verlaten zijn van een woning in de Rozemarrjnstraat, 'die onbewoon baar is verklaard. Ook wijst hij op het feit, dat een gezin van 5 personen reeds maanden op een pakhuiszolder huist. Spr. vraagt iets voor deze menschen te doen, vooral nu met de opheffing van de huur- commissie de huiseigenaren denken vrij spel te hebben. De voorz. wijst er met klem op, dat de Woningnoodwet niets te maken heeft met de liuurcommissiewet. De heer v. d. Weel wijst op een wo ning op den Zuidsingel, waar verschillen de gezinnen wonen, die men rangschikt" onder de ontoelaatbare. De voorz. zegt, dat er door de woningbouw wel opschui ving zal komen. Maar de kwestie zal ze ker in B. en W. besproken worden. De lieer Onderdijk zegt, dat er reeds een commissie werkzaam is in de door den heer v. d. Weel bedoelde richting. B. en W. zullen niet een gezin op straat zet ten, tenzij de raad dit wenscht. De bouw- vereeniging zal waarschuwen als een ge schikte woning ledig komt. Mevrouw Corné en enkele andere leden bespreken het kloppen van matjes bui ten de daarvoor bestemde uren en den hinder die voorbijgangers hebben van het uitkloppen van zeilvegers enz uit de bo venramen. De voorz. zegt toezicht toe, waarna de vergadering wordt gesloten. Beslissing van Ged. Staten. Ged. Staten hebben vernietigd het be sluit van de vergadering van ingelanden van den Oud-Westen-rijkpoldor (Z--Vlaan deren), waarb ij J. II. lot dijkgraaf is be noemd, aangezien een stembevoegd inge land niet tot deze vergadering was- opge roepen en deze niet-deelneming aan de stemming van invloed kon zijn geweest op den uitslag, aangezien de stemmen staakten. Afgewezen is het bezwaar van P. M- V. te S. om de loting voor deze ge meente ongegrond te verklaren, op grond dat de loting heeft plaats gehad ten be hoeve van G- A. de 0., die op den dag waarop de loting gehouden werd, over leden was. Ged. Staten overwegen, dat aan de loting deelnemen aile ingeschreve nen, met uitzondering van lien, omtrent wie vóór den dag, waarop de loting aan vangt is gebleken, dat zij bij onherroe pelijk geworden uitspraak voor den dienst voorgoed ongeschikt zijn verklaard of van den dienst zijn uitgesloten. De» loting wordt dus gehandhaafd. gebed een weg naar zijn lippen. Met het aanbreken van den dag be gon het gonzen en suizen van het. dage- lijksche leven. Eerst was het zacht, als wanneer een hand half in den droom het wevers- spoeltje werpt. Weldra ging de polsslag sneller, luider, krachtiger. In een stroom golfde het voort. Voor het bestoven venster begon een spin haar arbeid. Ijverig spon zij de zilveren draden, sprong vooruit en wierp zich terug, een zonderling spel in een kerker. Wouter sloeg haar half droomend ga de. Men had hem van zijn vader ge scheiden. Des te meer dacht brj met een bekommerd hart aan hem. Zfljn ge dachten zwierven naar de Grooïngerstraat naar zijn moeder, broeders en zuster, naar de Hopmarkt, in het kantoor van den heer Petersen, vyaar no. 20 ontbrak en misschien dienzelfden dag op de lijst doorgehaald werd. De heer Petersen kon couranten jongens genoeg krijgen, maar de oourantenjongen kreeg moeilik cc» dienst die zoo voor hem paste. (Woirdli vervolgd). j-dh A i del bu i tere» ge voor de Raad va: van het Naar I'oep cloo de Kr ooi Staten v Middelbi: singer' g< torrijtuig behalve hoogste klaring i de vrijbo op de w de insta der wegc Van d beroep g de sluiti ernstig w lijtkheden tocnomor slechts k verboten: hetgeen De Kt gebleken houding weg de t en Rijwi vooits, d berichten dat het n om het n van art. met Jichi te kunnei hen, die vervoereT het bestr - Ce bekend, schatkist der dire f 165,02 R D o m b u van den Het dage commissi te stellen wielpad van Vliss kapelle n Wanne< van dit i uitgevoen lijkheid ren aann dat achte singen er ongerept het verki belangrijk zeker op belanghel gerekend. De de Vlootc den in a: gaan bezi Vllssing vember a licht gesc batterr' ge van de M deelte var tusschen gr, van i stand var Kloeting Koningin zetters de P. O. Oeh Borssei! Woensdag zich voor openbare leerlingen, onderwijs een cursu de rijpere aan dien H. de Prie en mej. d< derwijzere f 1,50 per Tot lid schoolverz hoofd der Lamoré, woning vi der gezon verklaard, delijke On meentebeg uitgaaf va Biezclint van den 1: geluk van met het nc dige beliai door dr P. Kapelle. op den voerman 11 zijn kar en dinge kwa Pfeiffer pe voerd. Biggeker gistermiddf ving dhr I ken: een s in veraoch dening ee omtrent di zoen nog voor kenni ven van d lande, wai of 9 geme nis sa, voor

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 2