Kerknieuws. 1 Ingezonden Stekken. ËeiMgfl Nieuws. Laatste SMsMeit Rechtszaken. Briefwisseling. nop,!**,.,,,, de age I den er- du» I niet zou bmer Iheel van de om- tldea I zijn: een die of lit op van I zwij- h* leemt ir ter Ine hoe ft, en van leroep Itverp hiboot relegd |r van lidend pn be lt'ater- |r zou over |ig ge- je blij- uwe lergoe- Jdwerp hiérbij |u mij raad) of tot It wor- rdacht lomen h, Idat U Iht de aan pan aJ voor it zrjn lieel in doen. |ichting it aan- 6n ver legt de |gelegd. It aan- I Kruis" lit de lm f 75- vroord tuber- Ibbelen. Vt „Het orstaat. Ier dan Ido ver- lnschaf-\ pet zoo |at „Het rancard |odzake- |ter om ken «Ie Jlitieverv Jöbse, booting, lige op- I bet vol- ik een- Per den emeente voor de roor de te grens r drukt, inkom- Die S- 4k- gemeen e begraafplaats f 25 bespreken dhrn. Brouwer en La Soe, dat er weinig toezicht is op het onderhoud van het kerkhof en dat dit netter behoort te worden onderhouden. Het gebeurt, dat be zoekers struikelen over beenderen. Het gras'groeit zoo boog, dat men op sommige plaatsen tot de knieën er door gaat. Dhrn Jobs# en Suurmond bevestigen zulks, ter wijl dhr Suurmond vraagt, hoeveel jaren een graf ongeschonden moet blijven. Dhr Cijsouw, als kerkvoogd, geeft toelichting over het hooge gras. De raad is. van oordeel, dat de besproken zaken afkeu ring verdienen. Wegens het late uw Woensdagavond 7.30 uur voortzetting. Terneuzen. De langs de Schelde uit Bel gië komende binnenschepen, bestemd voor havens aan de Wester-Schelde, moeten inklaren te Bath, terwijl de voor het overige Nederland of het buitenland be stemde vaartuigen te Hanswecrt inkla ren. Voor eerstgenoemde vaartuigen betce- kent dit, in den regel in verband met het getij groot tijdverlies, maar bovendien biedt Bath onder vele omstandigheden voor schepen, die wachten moeten, geen veilige ankerplaats. De Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Zeeuwsch Vlaanderen heeft besloten den minister van financiën te verzoeken, voor alle schepen de gelegenheid tot inklaren te Hanswecrt bpen te stellen of wel het kantóor van Bath te verplaatsen naar vei liger reede bij Walzoorden. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Wierden door B. G. C. Steenbeek te Suawoude; naar Wad- dinxveen door H. A. de Geus te Vee- nendaal. Bedankt voorGorinchem door A. A. Donszelmann te Workum; voor Olde- broek door B. G. C. Steenbeek te Sua woude; voor Ernst door D. Ozinga te Pemis; voor Ooltgen splaat door A. F. P. Pop te Nijkerk. Geref. Kerken. Tweetal te Oostwold P. Prins, cand. te Hilversum en E. J. van Voorst te Koot wijk. Chr. Ger. Kerk. Bedankt voor Werkendam door K. Groen te Zwrjndrecht. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Dirksland door A. de Blois te Vlaardingen. Hersteld Ev. Luth. Gem. Beroepen te Gorinchem V. W. F- B. Schmif, cand. te Amsterdam; te Zwolle P. Grarnsberg, cand. te Enkhuizen. Tot ouderlingen der Ned. Herv. kerk te Vlissingen werden gisteravond herko zen de heeren J. Polderman, I. Rekkers J. Vader en 'P. Zwaai, terwijl voor de vaicatore, ontstaan door het bedanken van dhr J. P. Lönwerse, een herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren C- J. Mommaas en J. Moll. De rapporten der commissie voor het houden van een onderzoek naar het godsdienstonderwijs in de Ned. Herv. Kerk wijzen uit dat de predikanten te Am sterdam niet meer dan een procent van het zielenaantal op de catechisatie heb ben. De 30 Amsterdamsche predikanten hebben in totaal duizend catechisanten. (Standaard.) Ds J. Tolsma nam Zondagavond af scheid van de Chr. Geref. Gemeente te Zeist met de tekstwoorden uit Hebr. 13:2021, zijn gehoor bepalende bp Paulus' afscheidsbede. Staande werd den naar Zaamslag vertrekkenden leeraar toe gezongen Psalm 121 vers 4. Velen maak ten van de gelegenheid gebruik ds en mevr. Tolsma voor het laatst de hand- te drukken. De Unie-collecte heeft opgebracht te Zoutelande f 52,45 en te Sehoondijke f67,22. Veeartsen ij kundige Hoo ge- school. Aan de „Vox Studiosorum" is van zeer bevoegde zijnde medegedeeld, dat de Vereeniging van de Veeartsenijkun- dige Hoogeschool met de Utrechtsche Uni versiteit als een voldongen feit mag be schouwd worden. Alleen zeer onver wachte politieke gebeurtenissen zouden een verandering in den voorspelden loop der dingen kunnen veroorzaken. (Buiten verant,woordelijkheid der Redactie.] Geachte Redactie, Naar aanleiding van het raadsver- slag dato 2 Oct. j.l., wensoh ifc een enkei woord, en wei over het gezegde van dhr Pluijpe inzake zijn mededeeling uit de vergadering van Heeren Ged. Staten. Vind u het verstandig Van uw ver slaggever, nu dhr Puijpe zelf erken de zijn neus voorhij te praten, om hier van dan nog melding te maken?1) En als uw verslaggever meende, dit ter- wille van de volledigheid niet te mo gen nalaten, waarom heeft hij er dan niet bij vermeld, dat dhr Puijpe hier voor een ernstige berisping van den Voorzitter kreeg. Nu de kwestie zelf. Toen ondergeteekende bij Heeren Ged. Staten het behoud der school te Kleverskerke bepleitte, ook met het oog op de toekomst, heb ik, wijzende op de toename van het kleingrondge- bruik in Walcheren, gezegd, dat dit te Kleverskerke nog in zijn jnnder- schoenen staat. De reden, die ik hier voor aanvoerde zijn tot voor korten tijd de slechte wegen, en tot op heden het grootgrondbezit. Ik voegde er evenwel aan toe, dat dit laatste met vrij groote zekerheid ook binnen af- zienbaren tüd zal veranderen. Toen naar aanleiding hiervan een der hee ren van Ged. Staten mij nadere aan duiding vroeg, hen ik niet zoo onbe scheiden geweest, die te weigeren; evenwel gaf ik ze onder voorwaarde als zijnde van vertrouwelijken aard. B. FRANSE, raadslid. Arnemuiden, 27 Oct. 1924. 1) De Raadsvergadering was open baar, dus was tegen' vermelding geen bezwaar. Red. Ongelukken. Te Gauw (Pr.) ge raakte een 25-jarige arbeider op zijn werk te water. Toen men hem ophaalde, bleken do levensgeesten reeds geweken te zijn. Ilij laat een vrouw en drie kin deren achter. Gisteravond is op den weg van Geldrop naar Heeze, R. uit Gel- drop, door een auto overreden eo gedood. Eie chauffeur van de auto bekommerde zich niet om het geval en reed door. Zondagmorgen is op den rijksweg Sit tara-Ueerieri de 18-jarige D- uit. Winhoek door een aiuto aangereden. Voorbijgangers vonden den zwaar verongelukte, waarna onmiddellijk geneeskundige hulp werd in geroepen. Die auto-bestuurder was door gereden zonder zich het lot van. den aangcredene aan te trekken. De ruit van de auto was vernield. Die marechaussée 'uit Sittard zoekt den onbekenden auto bestuurder, die in de richting Heerlen is verdwenen.Di. had hersenschudding be komen, zijn hoofd vertoonde een diepe wónd. Zijn toestand is hoog ernstig. - Langs do spoorlijn Oeffelt-Gennep is Za terdagnacht het lijk gevonden van mej. J., uit Oeffelt. Vermoedelijk is do vrouw, die nabij den spoorweg woont, bij het oversteken van de rails door een snel trein gegrepen. Zondag werd op den Muiderstraatweg een 12-jarig jongetje, dat plotseling dc-n weg overstak, door 'nluxe auto overreden. De bestuurder reed aan vankelijk door, doch een motorrijder wist hem dit te beletten, door zijn motor voor den auto te werpen. Door een dok ter werd schedelbreuk cn lichamelijk let sel geconstateerd. Met een auto is hij naar 't Ziekenhuis te Amsterdam veivoerd. - Gisteravond is te Scheveningen een 12-jarig jongetje spelende door een stoom tram overreden en gedood. Het hoofd was yerpletterd. Te Buitenpost is thans overleden zekere B-, die dezer dagen bij het op hol gaan fijner paarden eene hersenschudding bekwam. Ren geheimzinnige zaak. Een koopman te Bussum heeft bij de po litie aangifte gedaan, dat hij op 22 dezer zijn bediende een 40-tal brieven voor verzending buiten Amsterdam in een brievenbus der Posterijlen heeft laten be zorgen. Op 24 dezer heeft hij een 5-tal dezer brieven zonder convert en bevuild van den Directeur van den Raad van Arbeid terugontvangen, wien ze tezamen in een bedrukt convert op 24 dezer door middel van de Ned. Posterijen werden toegezonden. Griep. Aan boord van het stoom schip „Joban de Witt", dat van Indië te Amsterdam arriveerde, bevonden zich verschillende passagiers die aan griep leden. Ook de gezagvoerder behoorde tot de patiënten en moest bij het binnenko men de leiding van het schip aan den eersten stuUrman overlaten. In de val. In de avonddrukte van de stad ontrukte een oude straattype te Nijmegen een dame een taschje met geld. Hij werd g|esnapt en achtervolgd en vluchtte in een R. K. kerk, waar het Lof juist begonnen was. Hij meende zich hier onder de hoorders te kunnen ver schuilen; do politie zette evenwel alle toegangen tot do kerk af; een burger haalde den man in de kerk af en dei straatdief liep toen bij den uitgang in de handen der politie. Ben .woesteling. Burgers za gen Zondagavond omstreeks 12 uur op den Schiedamschedijk te Rotterdam, dat een man een vrouw met een revolver bedreigde. Ze snelden toe en overman den den kerel en wilden hem daarop naar het politiebureau overbrengen. Voor het bureau nikte het heerschap zich ech ter plotseling los en nam de vlucht. Ben eind verder versperde de landmeter G. hem den weg en trachtte hem te gxijipen. Beiden rolden over den grond. De woeste ling, die zijn revolver had weten te behouden, schoot deze plotseling af. Hij ti-of G. onder het rechteroog. Gelukkig was de wonde niet ernstig en geholpen door onmiddellijk naderbij gekomen per sonen, slaagde hij! er in, zijn aanvaller^ te overmeesteren. Deze bleek de 32-jarige matroos D- te zijn. Hij werd in verze-- kerde bewaring gesteld en zal wegens poging tot doodslag vervolgd worden. Onjuist. Het bericht, als zou de officier van JUstitie bij de rechtbank te Tiel ambtshalve een klacht wegens las ter hebben ingediend wegens laster tegen den heer O- de Bous te öulemborg, naar aanleiding van diens artikelen in „D|e 'Arbeid' prer commissaris Blok aldaar, in velband met den dubbelen moord, is volgens de „Tielschc Ot" onjuist. Gis teren althans was die klacht nog niet ingesteld. De vergeten zwerver. De burgemeester van Baarn heeft thans, na gedaan onderzoek in de zaak van den vergeten zwerver, den hoofdagent van politie S-, en den agent van politie v. cl. G. een disciplinaire straf opgelegd we gens gebleken tekortkomingen in hun dienst, gedurende de opsluiting van den zwerver Rigter. De blauwe tong. In het week blad „Volksvoeding", vertelt v. E. van een juffrouw, die met een blauwe tong bij den dokter was gekomen, en vertelde, dat zij enkel een paai' boterhammen had gegeten met een lik margarine en een beetje leverpastei en gedronken niets an ders dan thee en nu was 'ttoch wel ca- suweol, dat zij en d'r zuster allebei zoo'n rare tong hadden en do anderen geen van allen. Zoo heel erg „casuweel" vond de medicus het niet, toen hij hoorde, dat die anderen niet van de leverpastei had den genoten. Hij vond hierin een kostbare vingerwijzing, dat de oorzaak van het vreemd gebeuren wel in de pastei zou schuilen, al kon hij voorshands niet be vroeden, welke die oorzaak wel zou zijn. Enfin, de juffrouw moest zich maar niet ongerust maken, dan zou hij1 die lever pastei wel eens laten onderzoeken. Zóó kwam het geval bij den keurings dienst. Die leverpastei (paté foie gras stond er op het blikje), zag er heel gewoon uit, maar 't blik zelf was (op sommige plaat sen althans) sterk aangetast, zóó zelfs, dat men den bodem het best pokdalig zou kunnen noemen. Behalve tin, was er, zooals uit de ingestelde reactie's bleek, ook ijzer in de eetwaar overgegaan en Wel zóóveel, flat de paté niet minder dan 0 3 pet ijzer bevatte. Hierin lag de op lossing van het mysterie. Immers, de juffrouw met de blauwe tong had bij het nuttigen van de ijzerhoudende pastei óók thee gebruikt, en aangezien deze, vooral als ze wat sterk is afgetrokken vrij wat looizuur bevat, had zij dus gelijktijdig de beide ingrediënten tot zich genomen die van oudshei voor de bereiding van galnoteninkt werden gebezigd. Ook on- uer deze ongewone omstandigheden had den het ijzer en het looizuur zich even prompt met elkaar verccnigd als dat zij dat in een reageerbuis doen, de mond holte van de juffrouw in kwestie was als 'twarc tot een inktpot geworden en niet ongestraft had de tong in dit inktbad haar werk moeten verrichten. Bijna gestikt. Te Ernrelo kreeg een kind van plm. I1/2 jaar een klein stukje wortel in do keel. Geneeskundige hulp te Ermelo mocht niet baten om het hevig benauwde kind te verlossen. In allerijl werd het kind naar Amers foort per auto yervoercl waar 'het stukje wortel uit het keeltje verwijderd is door het van buiten af te opereer en. Daarmee was het leven der kleine tot hiertoe gered. 'tZal je gebeuren. Vrouw L. zat rustig aardappelen te schillen bij den haard in haar huisje, gelegen tegen den Kamperzeodijk bij Grafhorst, teen zij op eens een zwaren bons boven zich hoor de en tegelijk door het dak vier spar telende ponten zag steken, die terecht kwamen op de linnenkast, welke onderst boven ging. Wat was er gebeurd? Een stier, die over den dijk werd geleid, schrikte voor een auto, nikte zich los, en sprong van den dijk af, dwars door een doornen heg boven op het dak van de daglooncrshut met bovengemeld gevolg Begrijpelijk kostte het heef wat moeite het dier uit zijn benarde positie te be vrijden. Moord. Omstreeks tien uur gis teravond is tijdens een u ui a c t ijken twist in een woning aan de Steinwegstraat te Rotterdam, de 53-jarige Fransche koop man W. door R. met een mes zoodanig in de rechterzijde gestoken, dat de man kort daarna ter plaatse aan inwendige verbloeding overleed. De veimoorde leefde samen met den 72-iarigen Diuitscher R. en de 45-jarige huishoudster S-, eveneens van D|uitsehe afkomst. B. kwam gisteravond in beschon ken toestand thuis. Br ontstond toen een in de kamer aanwezige papegaai hem in de hand beet, een woordenwisseling tus- sehen hem en de vrouw. Deze hitste den papegaai op en sarde B., die zich zeer driftig maakte, met rijst, gooide, welke op tafel stond, en tenslotte de vrouw een klap in het gezicht gaf. De 72-jarige R. trok daarop haar partij. Hij nam een slagersmes, waarschuwde B-, zich te ma tigen, er bij voegend: Pas op, ik heb een mes. B. keerde zich op het hooren van ticzr; woorden plotseling om en bij den onverwachten en krachligen draai, dien hij maakte, drong het scherpe mes, daar R. vlak achter hem stond in zijn rechterzijde, waardoor de inwen dige organen zwaar bcleedigd werden. De ongelukkige zakte in elkaar en stierf. Do dader, die zeer onder den indruk, van het gebeurde was en nog, een dok ter had gehaald, werd in de woning door de politie gearresteerd. Hij is op het bureau in verzekerde bewaring gesteld. De schilderijendiefstal te Düsseldorf. In het huis van bewa ring te Amsterdam bevinden zich nog altijd de beide gearresteerde Daitschers die verdacht worden betrokken te zijn bij den diefstal van eenige waardevolle schil derijen uit het stedelijk museum te Düs seldorf. Zij zijn daar gedetineerd in af wachting van htim uitlevering aan de Eluilsche justitie. Dezer dagen is een der verdachten, zooals we reeds kort meld den, 'D.lydr Huppert, naar het Binnen gas t- 1 huis overgebracht, omdat hij een infectie aan een der armen heeft gekregen, welke geheel opgezwollen is. Men neemt aan, dat de verdachte, die een bekwaam me dicus is gebleken te zijn, zich in een onbewaakt oogenblik, met een of anoere stof, vermoedelijk petroleum, een injectie heeft weten toe te dienen, met het doel een einde aan zijn leven te maken. In het Binnengasthuis is hij thans onder v oortdurend politietoezicht. Noodweer. Een hevig onweder heeft boven het gebied van Trescenta (Italië) gewoed en dit geheel overstroomd, Ei' werd enorme schade aangericht aan huizen, spoorlijnen en veestapel. Drie her ders weiden gedood. Vrees el ijk. In den nacht van Zondag op Maandag zijn in een kinder tehuis te Baden bij Ween en zes kinderen, die tegen diphteritis ingeënt waren, over leden. Men vermoedt, dat de smetstof scheikundige veranderingen had onder gaair. I Wat een mop. Het Agramsche blad „Morgen", verzekert, dat bij den aanleg van den spoorweg tussclren Ogoe- lin cn Knin alles in verkomen orde is geschied; de stations zijn ®ereed,de. tun nels en bruggen zijn voltooid, wachthuis jes en allo verdere onderdeden zijn klaar, alleen heeft men vergeten de rails te leggen. Zoodat van een in exploitatie brengen voorloopig niets kan komen. Oplichting. Aan de Dluitsche Bank te Berlijn werd ongeveer een week geleden een chèque aangeboden van f30.400 Hollancisch geld door zekeren Karl Ecke (niet Albert zooals aanvankelijk is gemeld), die bekend was bij deze bank. E'aar de Duitsche Bank dit bedrag aan Hollandsch geld niet bad, werd de cheque geëndosseerd naar Amsterdam. Eie aan bieder, daarvan op de noogte, heeft het geld daar Woensdag j.l. in ontvangst ge nomen. Alle papieren schenen in orde te zijn; later bleek echter, dat zij valsch waren- 250 billioenmark gevonden. Ten gemeentehuizc te Oeffelt is aangifte gedaan, dat onder die gemeente zijn ge vonden 250 billioen mark. Inlichtingen hierover zijn te bekomen bij dem burge meester van Oeffelt. Van een moedige reading maken de Engelsche bladen gewag en wel van de redding van vier kamermeis jes Uit een hotel te Oban in de Schotsche hooglanden door een matroos. Zaterdag ochtend ontdekte de uitkijk van het oor logsschip Beaufort, dat het Queen's hotel in brand stond. Hij maakte alarm, en de commandant van het schip zond onmid dellijk oen luitenant met 50 man naar den wal om hulp te verleenen. De bewo ners van het hotel hadden dit reeds ver laten, op 4 kamer-meisjes na, die op de bovenste verdieping opgesloten zaten. Die langste ladder, die beschikbaar was, bleef nog 1.75 M. beneden het balcon, waarop de meisjes zich bevonden. Die matroos Wales, een stevige knaap, be klom do ladder en wist met een sprong van de bovenste sport de spijlen van het balcon te grijpen, waaraan hij zich ver der naar boven heesch. Hij liet nu achter eenvolgens do vier meisjes aan een touw naar beneden en bond daarop het touw aan de spijlen vast en liet zichzelf er langs glijden, tot hij de ladder weer be reikt bad. Het hotel brandde tot den grond toe af. Toen men Wales bij zijn terugkeer aan boord g^lukwenschte en prees om zijn moed, zei hij, dat het maar een peulschilletje geweest was, dm op het balcon te- komen en dat verder alles vanzelf was gegaan. AMSTERDAM. V. D. De advocaat-gene raal bij het Gerechtshof eischte heden te gen mevrouw Desmet een gevangenisstraf van drie jaar, met aftrek van 1 jaar pre ventief, zijnde dezelfde straf, welke haar door (le Rechtbank te Den Bosch was opgelegd. AMSTERDAM. V.D. De beklaagden in de zaken van dén diefstal van den geld- trommel uit de postauto en van rolien kleedingstoffen zijn heden tot gevangenis straffen van 2 tot 2i/2 jaar veroordeeld. VELDHOVEN bij Eindhoven. Gister avond ontstond bij het kienspel ruzie tus- schen zekere v. Dl, en v. d. H. De laatste kreeg ten slotte een messteek in de hartstreek en werd in zorgwekken- den toestand weggevoerd. Dje dader werd in arrest gesteld. Het kienspel ging intus- sclien door, maar de politie maakte pro ces-verbaal op tegen 35 personen. DRN HAAG. V.D. De heer II. 11. van Kol is voornemens dezer dagen te be danken als lid der Eerste Kamer. Opvol ger zal zijn dhr F. L. Ossendorp, oud-lid der Tweede Kamer. AMSTERDAM. V.D. Mr Vissering, pre sident der Nedcrl. Bank, zal 6 Nov. naar Zuid-Afrika vertrekken. Vandaar zal hij naar Indië reizen. PARIJS. V.D. De erkenning der Sovjet- regeering zal heden door Frankrijk plaats hebben. VLISSINGEN- Maandagavond arresteer de alhier een agent van politie iemand, wegens dronkenschap. In de St Jacobs- straat kwam de man te vallen en de agent kon hem niet meer opkrijgen. Toen de man met hulp van andere agenten naar het bureau was gedragen, consta teerde een inspecteur, dat hij een enkel gebroken had. De politie.dokter spalkte zijn voet en na ontnuchtering werd de man naar het gasthuis overgebracht. VLISSINGEN- Betreffende de vergade ring van commissarissen der stoomvaart maatschappij Zeeland, waarin een nade re regeling met de firma Müller werd ge troffen, kunnen wij nog mededeelen, dat de winst voor de firma Müller gelimiteerd is geworden en eventueele meerdere winst aan de „Zeeland" zelf ten goede komt. OOST- EN WEST-SOUBURG. De heer J. Holthuijzen, Vrijheidsbond, lid van den gemeenteraad, die bedankt heeft, wordt opgevolgd door den heer A. Wisse. Wisselkoersen. Amsterdam, 23 Oct. 2.45 u. Berlijn 60i/.(60% F'russel, 12.1512.25 Parijs I3.221/2—I3.321/2 Londen 11.451/411.46 Dollar 2.54i/8—2.543/8 Door P. A. de W„ 35 jaar, koopman te Goes, is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis der Rechtbank te Mid delburg van 17 Oct. j.l., waarbij hij ter zake van belastingwetovertreding is ver oordeeld tot f 100 of 5 dagen hechtenis. Failliet verklaard Pieter de Ruijter, zonder beroep te Zaamslag, en de'N.V. Garage, Agentuur- en Handelsmaatschappij Luxor te Middelburg. v. H. te K. Te persoonlijk. Kattendijke. Gisteren werd door nota ris Pilaar publiek verkocht 64 A. 40 cA. bouwland in Reijmershoek, aan de dia conie der Ned. Herv. Gemeente alhier voor f 1110 per geniet is voor het geheel f 1821,71. (Goesche Crt.) Goes, 28 October 1924. Graanmarkt. Nieuwe Tarwe f 12 f 16, Goudgerst f 14f 15, Kookerwfen f 20f 21, Kroonerwten f 16—f 21, Bruine Boonen f23f29, Maanzaad f40, Kar- wijzaad f39. Aanvoer klein; handel slap. Boter per K.G. f2,40, middenprijs per 1/2 K.G. fl,20, winkelprijs f 1,30; eieren per 100 stuks f 11, middenprijs per 25 stuks f2,75, winkelprijs 12i/3 cent. Aanvoer: fabrieksboter 54 pond, ver kocht a f 1,40. Boter 280 pond. Eieren 350 stuks. Éendeieren 50 stuks. Afwijken de boter verkocht voor f0,90. V. P. N. Aanvoer 4500 eieren. Prijs f 11,20 per 100 stuks. MIDDELBURG, 2 Oct. Op de veiling werdén de volgende prijzen besteed: Po ters 3, Spinazie 2023, Wagenaars 43 47, Uien 15, Spruiten 1624, Beurré' Clairgeau 25, Nouveau Poiteau 67, Sol dat Laboureur 615, Kleiperen 4—5, Gie- ser Wildeman 7, Bergemot 27, William Duchesse 1213, Rietperen 8, Duchesse de Brabant 12, Kweeperen 14, Sterappels 58. Zure Bellefleur 89, Goudreinet 812, Champagnezoet 12, Zoete Veenen 813, Mispels 16, Tomaten 32—40, Blau we Druiven 6667 cent, alles per K.G.; Kropsla 2357, Bloemkool 16$9, Boe- rekool 14-18, Andijvie 1022, Komkom mers 5160 cent, alles per mandje; Roode Kool 1762, Savoije Kool 2462, Witte Kool 38 cent, alles per 10 stuks; Selderij 513, Prei 5984, Kroten 31 43, Peen 3255, Rapen 3053, Ramme nas 634 cent. VLISSINGEN, 27 Oct. 1924. Consei- ler a la Cour 11, Beurré Clairgeau 20 William Duchesse 1620, winter- louwtje 1, Besy van Schonauwen S, Pondspeer 511, Kleineer 1"2, N. Poiteau 814, Gieser Wildeman 4 7, Soldat Laboureur 8, Curé 15, Gro ninger Kroon 18, Goudreinet 1625, Bismarck 11, Roode Ribben 10, Wit te ribben 13—15, Tuinzoet 1720, Warnersking 26, Sterappels 1822, Perzikappel" 11, Fransche Paradijs 13, Zure Bellefleur 1216, Jacq. Lebel 18, Zoete Ermgaard 18, Blauwe Drui ven 66, Poters 4, Uien 33,5, Spina zie 2021, Koolraap 1,52, Sprui ten 14—25, Wijnpeeën 34, Peeën 2 3, Suikerboonen 2830, Snijboonen 22, Princessen 5460, Tomaten 19 -^29 ct., alles pier K.G. Kipeieren 115117, Eendeieren 87 ct., beiden per 10 stuks. Boerekool 2 3,5, Roode kool 36,5, Witte kool 45, Savoye kooi 36, Bloemkool 422 ct., alles per stuk. Selderie 1 3, Bleekselderie 7, Pirei 710, Peeën 3,57, Kroten 2,5-—5, Rammenas 0,5 1,5, Rapen 45 ct., alles per bos. Veldsla 1325, Andijvie 436, Zu ring 34, Sla 2036 ct., allesi per mand. TELEGRAPHISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen in den ochtend van 28 Oct., medegedeeld door het Kon. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 768,6 te •Co- runa, laagste 747,7 te Skagen. Verwachting tot den avond van 29 Oct.: Meest matige tot krachtige zuidweste lijke wind, betrokken of zwaarbewolkt, waarschijnlijk regenbuien, zelfde tempe ratuur.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 3