Qrierwüs. Predikbeurten. Slaten-Seseraal. gemengd ienws. Allerlei. Mtszato. leep ïeteppo, tabestefepo, m, B riefwisselfng aarktteictóEB. Bsrgerlike Stasi andere kerken en gemeenschappen. De aanmerkelijk vele „onkerkelijken" zijn sinds 1918 wel voor 'tovergroot gedeel te uit de Roomsche kerk afkomstig. Ben zeer belangrijk verschijnsel is het ontstaan der nationale Tsjecho-Slowaak- sche kerk met haar half millioen zielen in 1921, op 't moment, wel reeds 800-000 zielen tellende. Dieze kerk is uit Oud-nati onale motieven ontstaan, en grondt zich op de oud-traditioneele Hussietsche idee- ea. Haar karakter is: liberaal-Evangelisch met conservatief vasthouden van den ou den, rijken eeredienst- (Aldus schrijft „Het •Handelsblad", wat niet zeggen wil, dat haar kwalificeering juist is, deze „libera len" zijn althans geen geesteskinderen van Huss, den v'oorlooper der Hervorming die in 1413 te Praag voor het geloof levend verbrand werd). De ruim 990 000 Bvangeliscnen, die sinds 1921 wel we,er met een 50090 zijn aangegroeid, vormen drie groote groepen de Boheemsche Rroederkerk die 't hans lot een 290 000 zielen brengt, de Evau- geliscnen van Augsburgseho (Luthersche) belijdenis (Duitsch en Poolsch mede in begrepen) 550 000 en de Evangelisehen van Helvetische (Gereformeerde) belijde nis (eveneens Duitsch en Poolsch mede inbegrepen) ongeveer 210000 zielen. De groote theologische levensimpulsen ontvangt de kerkelijke beweging door mid del van ue in 1919 gestichte Evaagelisch- Thcologischc Huss-Faculteit aan de Uni versiteit te Praag. Het getal theologie studeerenden wast hier gestadig. Ze zijn b$ de zoo sterk groeiende kerken ook zoor noodig. Goes. Benoemd tot onderwijzer aan de Koningin Emmaschool te Dien Haag de heer A. J. Lamain, oud-leerling van de Chr. Normaalschool alhier. Geslaagd aan de universiteit te Am sterdam voor het candidaats examen rechten de heeren A. D. Koeleman en J. van Gastel. Bevorderd tot arts te Utrecht de heer P. A. v. cl. Hoeven. Geslaagd voor' het examen bewaarschoolonderwijzeres acte B, o.a. de dames D. Versteeg en M. ,T. Vleugel te Rotterdam, J. Potappel, P. M. Blok, M. Th. Griep en A. C. van Ko- gelenberg te Den Haag. Krabbendijke. Benoemd tot onderwijze res met ingang van 1 Januari aan de te openen Herv. School (benoemd hoofd dhr Dey) mej. Roctert Steenbruggen te Gro ningen. Er waren 28 sollicitanten. Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. ds Homburg, nm. ds Steinz, av. ds v. Beusekom van Ierseke. Wilhelminadorp, vm. ds Steinz, nm. geen dienst. Hansweert, 2.30 u. ds v. "d. Waa van Waarde, 7 u. prof. Kallay. Geref. Kerk. Ierseke, vm. en nm. leeskerk. Tweede Kamer. Dhr Gerhard (soc.-dem.) vroeg gis ter-en te mogen interpielleeren over de ambtenaarssalarissen en het georga niseerd overleg. Dinsdag zal over dit verzoek worden beslist. Toen ging de Kamer ahn de arti- kelsgewijze behandeling der Tarief- wet." Alle ingediende amendementen, (en het was een heele massa), wer den gisteren verworpen of ingetrokken (Alleen dhr Vliegen had een succesje. De minister nam zijn amendement be treffende borstels, schuiers, enz. over). Minister Colijn stond pal en wees telkens *>p; het gevaar ,van ver minderde opbrengst. Werden alle amendementen aangenomen dan zou de tariefsverhooging in plaats yan 15 miljoen er maar 7 opbrengen 1 Deze uitlatingen van den minister ontlokten heftige protesten van de lin kerzijde. De heeren Boon, Oud, Vlie gen en Dresselhuys vlogen op 's mi nisters woorden aan, alsof daaruit viei af te leiden, dat verder praten van links overbodig was. .De heer Oud sprak al van„er den boel door jagen door rechts". De heer Dressel huys was al van 'plan „ergens anders heen te gaan, als dat de methode zou zijn", enz. Jammer alleen was, dat de minis ter zwichtte voor den drang van links, om de Nieuw-Malthusiaansche mid delen inplaats van met 50, zooals Z.Exc. eerst wilde, met 8 piet. te be lasten. Wij betreuren dit ten zeerste. Het was 'een bescheiden poging om door sterke prijsverhooging het gebruik dezer middelen tegen te gaan. Jammer is ook, dat niet één der rechtsche leden het voorstel van den minister ®vernam. Krijgen we nu op denzelfden grond ook verlaging van den drankaccijns? Ongelukken. Mijnwerkers, die naai hun werk gingen, vonden, gistermorgen langé den weg onder de gemeente Valkenburg in bewusteloozen toestand en bloedend, een fruit koopman liggen. Blijkbaar is het slachtoffer, dat in zorgwekkenden toestand verkeert, dook een auto of motorrijder aangereden. De man is naar het hospitaal te Heerlen gebracht. Uit de Schie te Rotterdam is het lijk op gehaald van een 51-jarigen schippersknecht die van boord van een daar liggend klipper schip te water was geraakt en verdronken. De 18-jarige zoon van den landbouwer S. te Krim (gem. Ambt-Hardenberg), hanteerde al spelende een geladen buks. Op een gegeven moment viel het wapen en ging af. De jongen werd door een kogel in den rug getroffen. Donderdagmorgen kwam een blinde telefonislo die werkzaam is aan de gemeentetelefoon in Amsterdam tengevolge van den regen door weekt binnen. De portier plaatste haar bü een stookgelegenhcid, die gebezigd wordt om een waterketel te verwarmen. Nadat zij daar eenigen tijd vertoefd had, sprong plotseling de waterketel uit elkaar. De telefoniste kreeg de gloeiende kolen over do voeten en liep daar door ernstige brandwonden op. Ook een werk man, die in de nabijheid stond, werd getroffen. Zijn verwondingen echter zijn niet ernstig. De gemeente-veldwachter D. reed per fiets te Veldhoven, toen do stoomtram hem pas seerde. Van de richting Eindhoven kwam een landbouwer met een vracht steenen. Het paard schrikte voor de tram en sprong opeens mid- den op den weg. De veldwachter botste met zijn borst tegen een der boomen van de kar. Kreunende van pijn werd hij opgenomen en naar zijn woning gebracht. Zijn toestand is zeer zorgwekkend. Donderdagavond glipte met zijn rijwiel nabij! Amersfoort de 18-jarigo S. en werd door een goederenauto overreden. Naar. het St. Elisahethsgasthuis vervoerd, over leed hij na korten tijd. Te Rijssen geraakte een driejarig kindje onder een omvallend hek. Het bekwam zoodanige kwetsuren, dat do dokter geen hoop op herstel kon geven. De 73-jarige schippersvrouw G. P. te Groningen, die dezer dagen hevige brand wonden bekwam, is in het ziekenhuis aldaar overleden. Het Delftsche geval. De onder wijzeres, die te Delft een leerlinge in de kast opsloot, en vergat haar te bevrijden, is over geplaatst naar 1 een andere school derzelfdo schoolvereeniging. De leerlinge is ook naar die school overgegaan! (Hdbl.) Verontreiniging van spoor- wegcoupé's. Door de directie der Neder- landscho Spoorwegen is het betrokken perso neel er op gewezen, dat wanneer door de rei zigers rijtuigafdeelingen worden verontreinigd, door spuwen of op andere wijze, zooals door het plaatsen van voeten op zitbanken, do reizigore op het ongeoorloofde en op het hinderlijke, dat de medereizigers hiervan on dervinden, zijn te wijzen en dat het door gepaste waarschuwing tegen dergelijke over tredingen moet optreden. Tevens heeft de directie nog eens in her innering gebracht de bepalingen, omtrent de handhaving van het rookverbod in de tremen, Inzonderheid wordt daarbij de aandacht geves tigd op het verbod om reizigers, die rooken in een afdeeling „niet rooken'' te laten in stappen Verduisteringen. Uit Dedems- vaart meldt men nader: Wegens gepleegde fi- nanciëele fraude werd de eerste ambtenaar ter secretarie P. D. (gem. Avereest), door den Raad der gemeente in zijn functie ge schorst. De verduisteringen moeten hoofdzake lijk betreffen gelden van den burgerlijken stand1 en reeds gedurende eén zestal jaren gepleegd zijn. De heer D. was iemand, die men alge meen" vertrouwde, vandaar de verslagenheid, welke bij velen gevonden wordt. Een rattenplaag. Te Steenwijk met zijn oude grachten krioelt het van ratten. Dat die dieren niet alleen brutaal maar' ook gevaarlijk zijn, bleek ten huize van een be woner. Toen de moeder op het angstgesohrei van een in de wieg slapend kind kwam toe- loopen, om te zien, wat de kléine scheelde, sprong zoo'n onguur beest uit het bedje en bleek het, dat het bezig was geweest met aan een der vingertjes te knagen. Een rare penningmeester. De gemeentepolitie to Leeuwarden hoeft proces- verbaal opgemaakt tegen den penningmeester van de afdeeling Leeuwarden van de Federatie van Sigarenmakers, verdacht van verduistering van een belangrijke geldsom ten nadeele van de kas zijner vereeniging. Weer aangehouden. Dezer dagen werd melding gemaakt van een Duitschcr, die op transport van Zulphen naar Enschedé uit den trein wist te springen. Zijn vrijheid heeft niet lang geduurd. Donderdagavond is hü te Eefde aangehouden. De sprong uit den trein had hem geen kwaad gedaan. Een bekentenis van den dader. Volgens mededeelingen van den verdediger van K. van M., in den geruchtmakenden moord te Wychen, heeft K. van M. zelf verklaard, den gewelddadigen moord gepleegd te hebben. K. van M. had voor de Arnhemsche Recht bank slechts gesimuleerd. Inbrekers aan het werk. Men meldt ons uit Oostelijk Noord-Brabant, dal daar blijkbaar weder een inbrekersbende in actie is, welke het voornamelijk gemunt heeft op de zuivelfabrieken. Wij vernamen van inbraken of pogingen tot inbraken in zuivel fabrieken te Oss, Hunk, Oploo, enz. Nergens was de buit groot. Van de daders is nog geen spoor ontdekt. Jeugdige boefjes. Twee meisjes van een jaar of 17, behoorlijk gekleed, kwamen gisterenavond in een park te Haarlem een dame vragen of zij een rijksdaalder kon wis eelen. Zij deed dit en even later kwam een der meisjes terug met de mededeeling, dal mevrouw in 'I donker een cent had gegeven in plaats van een kwartje. Zij verwisselde het geldstuk, maar thuis bemerkte zij, dat niel alleea de verwisseling van het kwartje een truo was geweest, maar ook dat de rijksdaalder een chocolade-rijksdaalder Vas 1 Waarschuwing. De hoofdcommis saris van politie in Den Haag vestigt de aandacht op het feit, dat P. A. C. Stennebrink en P.. F. van der Bromen, tegen wie rseds meermalen is gewaarschuwd, zich Ihans geves ligd hebben in het perceel Louise de Co- lignystraat 124 in Den Haag, alwaar zij op gericht hebben een R.K. Landbouw-, Han dels- en Credietbank. Ook is bij deze instelling werkzaam een zekere C. Olie. De hoofdcom missaris geeft in overweging, alvorens rela ties met deze personen aan te knoopen, in lichtingen in te winnen bij de commissaris der politie, afdeeling A. Stakers-tirannie. Bij de Haag- scho politie is aangifte gedaan, dat gister morgen in Leidschendam een 37-jarige man, die aan een werk bij de Bijenkorf in Den Haag werkte, door stakers mishandeld is. Hij kreeg eenige kneuzingen aan hot hoofd. De gasverstikking. Wij meldden dat te Den Haag door gasbedwelming een man en diens dochtertje bewusteloos in hun wo ning zjjn gevonden. Ze zijn in het ziekenhuis weer hij kennis gekomen. Het bleek, dat de vader uit moedeloosheid de gaskraan heeft opengezet en een eind aan beider leven wilde maken. Gevolgen van verplichte win kelsluiting. Men meldt ons uit Zuid- Scharwoude: Het. raadslid Zeeman, die sterk had geijverd voor een verplichte Zondag sluiting van allo winkels (waartoe door den (raad met 5 tegen 2 stemmen werd besloten), gaf daarover zijn vreugde op zoo'n uittartende wijze te kennen in tegenwoordigheid van een sigarenwinkelier, die zich het meest in zijn affaire achtte getroffen, dat er een vecht partij ontstond tusschen dezen en het raadslid waarbij den laatste het bloed langs het gezicht stroomde en hem do haren uit het hoofd werden getrokken. Diefstallen te Ca pellen. Op het buitengoed van M. Dupont te Capellen (even over de grens) worden sinds langen tijd allerhande diefstallen vastgesteld, waaronder flesschen wijn, zilverwerk, karpetten, linnen goed, dekens, enz. Alhoewel men sinds lang vermoedens had op'gen werkman, zekere V., kon men hem toch niet betrappen. De rechter lijke dienst werd van deze diefstallen op de hoogte gebracht, en oen rechterlijk officier die een bezoek bracht ten huize van V., vond daar nog een ledige flesch wijn, dragende hetzelfde merk, zooals M. Dupont er bezit. V. werd op het gerechtshof langdurig onder vraagd door den officier totdat hij- volledige- bekentenissen aflegde. lij maakte tal van door hem gepleegde diefstallen hekend. Men ging tot een huiszoeking bj een opkooper over en daar werden tal van gestolen voorwerpen aangeslagen. Geheimzinnige ziekte. De Ber- Ijnsche correspondent van het „Journal" re produceert uittreksels uit de bladen in Oost- Pruisen, volgens welke er oen geheimzinnige ziekte, die somtjds doodeljk is, aan de Prui sische kust heerscht. De „Echo des Ostens" zegt, dat er hoven de oppervlakte der zee een laag giftgas hangt van 50 c.M., welk gas volgens een oud-strijder indontiek is met de giftgasscn uit den oorlog. Roovers. Op den weg van Clentarf, op ruim 3 K.M. van Dublin, hebben gewa pende bandieten een motorfiets van de post met een zjspannetje vermoesterd. Zj reden er mee weg, maar lieten haar later op den weg achter. De politie te Dublin keek uit naar menschen, die de stad binnenkwamen. Toen agenten naar twee mannen toegingen, die boven op een tram zaten, werden zij met revolverschoten ontvangen, welke werden be antwoord. De bandieten sprongen van de tram, snelden een zijstraat in en- ontsnapten. Een gewonde man werd later in hechtenis ge nomen. De post is ongerept teruggevonden. Veel w j ver j. In Zuid-Afrika bestaat onder de Kaffers in hun kralen veelal het instituut der veelwjverj. Onlangs zjn nu de uitkomsten gepubliceerd van de volkstelling in de Zuid-Afrikaansche Unie gehouden in 1921. Het was daarbj gebleken, dat ergens in Noord-Transvaal een man woonde, die 51 vrouwen had. Hj was echter een op huweljks- gebied nog al bescheiden'en ingetogen man vergeleken bj een Kaffer in het Zoutpansge- bergte, die er 79 ^rouwen op na hield, welke hem 134 zoons en 50 dochters hadden ge schonken. Hoeveel nakomelingen de man met de 110 vrouwen .had wordt niet vermeld. Wel lezen we van een Kaffer met 55 vrouwen, 51 zoons en 42 dochters. Dc veelwjverj in Zuid-Afrika vervalt echter meestal volstrekt niet tot dergelijke excessen. Immers de statis tiek gaf 718.292 gehuwde mannen met 852560 gehuwde vrouwen. Voor do kleurlingenrassen in Zuid-Afrika valt verder te oonstateeren, dat z(j in toenemende mate het christendom aanhangen en dat het analfabetisme onder hen afneemt. Wat de toetreding tot het chris tendom betreft, deze is aanzienlijk: het anal fabetisme is echter nog altjd regel, de kennis van lezen en schrjven uitzondering bj de Z- Afrikaansche kleurlingen. Een muur verplettert drie kindereu. Tjdens een hevig onweer had een drietal meisjes te Pietrabugnon nabj Bas tia een schuilplaats gezocht achter een ouden muuur. Door langdurige overstrooming reeds verzakt, werd een groot gedeelte van den muur door den stormwind omver geworpen, mei het gevolg, dat twee der meisjes onder do stukken bedolven en vreeseljk verminkt wer den. Zjj werden dood opgenomen. Het derdo kind was eveneens zwaar gekwetst, doch leefde nog. Sneeuw in Engeland. De Engel- sohe bladen deelen in hun weerberichten mee, dat op de toppen der Pennjnsche bergketen (van Northumberland naar Derbyshire) de eerste sneeuw gevallen is. De Zwarte woud-Donau uitge droogd. Sedert Juli ligt het Dounaubed tusschen Immendingen en Mohringen volko men droog. Zulks is te meer opvallend, daar de regenval in den afgeloopen zomer juist zoo overvloedig was. Men trekt uit dezen toe stand de gevolgtrekking, dat de spleten, waar door het water wegsjpelt, zioh zeer verbreed hebben. üpeaöare Verkeopiagea es Ver- pachtiaijea. Oct. 27 Kattendijke, bouwland, Pilaar. 28 Biggekerke, Grijpskerke, Sint Laurens, nieuw hout, Rosier en Vervaat. 28 Middelburg, inboedel, Notarishuis. 28 Goes, beestiaal, de Wilde en Heijboer. 29 Kleverskerke, nieuw hout, Rosier en Vervaat. 29 Goes, vendutie, de Wilde Heijboer. 29 Heinkenszand, boomen, Pilaar. 29 Domburg, meubilair, Blaupot ten Cate. 30 Nisse. olmen en canada's, Pilaar. 30 Grijpskerke, landbouwersinspan, Blau pot ten Cate. 30 Middelburg, .nieuw hout, Rosier en Vervaat. 30 's-H. Hendrikskinderen, hoefje, Pilaar. 3D Middelburg, winkelhuis, v. d. Harst. 31 Ierseke, woon- en winkelhuis en meu bilair, Schram. 31 Vrouwepolder, inspan, Struve. 31 Nisse, canada's, Pilaar. Nov. 5 's-Heer Arendskerke, bouwland, v. Gils en Pilaar. 5 Schore, weiland, v. Gils en Pilaar. 6 Middelburg, heerenhuis, tuingrond, en huis, Ittmann. 6 Oudelande, Inboedel, enz., de Kok. 7 Goes, olmen, Pilaar. 10 Wilhelminadorp, boomen, Pilaar. 13 Middelburg, huizen, Struve. 21 Oostkapelle, paarden, rijtuigen, enz., Struve. Rilland, huis, Pilaar. Wolfertsdijk, bouwland en dijk, Pi laar. Dec. Wolfertsdijk, huis, Pilaar. Ellewoutsdijk, huis en dijk, Pilaar. Febr. 25 Wolphaartsdijk, kap. boereninspan, Van Dissel. 26 Ovezande, inspan, Beth. Colijnsplaat, inspan, Heijboer. De naam co car de. Onze sol daten droegen reeds vroeg pluimen op hun stormhoeden, getooid met de kleuren van den vorst dien zijl dienden. Zulk eeen Vederbos werd meestal vervaardigd van banc vee ren en daarom in latcren tijd coqarde of coearde (van het Fransche coq: haan) geheeten. Dleze naam bleef be houden, toen men de pluimen verving door een bal van lint, of katoen, koper of tin. (Politiegids.) Hoe Sherlock Holmes aan z ij n naam k w a m. Sir Arthur Conan Doyle, de schepper van den onsterfc- Iijken Sherlock Holmes, vertelt in zijn pas verschenen memoires, hoe hij er bij kwam zijn detectivi-held den naam "te geven die zich zulk een onstereflijken room heft verworven. ,(ik koos den naam Holmes," zoo ver telt Conan Doyle, „omdat het een heel gewone naam is en ik breken wilde met de gewoonte om roman-personen bui- tennissige namen te geven of een detec tive bijvoorbeeld „Scherp" of „Slim" te noemen. Aan den naam Sherlock kwam ik echter op geheel andere wijze. Ik was indertijd een hartstochtelijk cricketspeler, en won bij een belangrijken wedstrijd de partij van mijn medespeler, die Sher lock heette. Deze naam bleef mij nadien natuurlijk steeds in de gedachten en ik koos hem, toen ik een min of meer romantische aanvulling zocht van den gewonen naam: Holmes. Zoo kwam mijn held aan zijn naam." (Politiegids.) Rechtbank te Middelburg. Politierechter. Zitting van 24 October 1924. De volgende personen waren gedag vaard: I. A. F., 35 j., werkman te Sluis, wegens diefstal van 30 K.G. aardappelen en een zak met 40 K.G. aardappelen, ge ploegd te Sluis op 13 September 1924. Eisch er» uitspraak 1 maand gev.straf; R. G., 23 j., veldarbeidster te Zuidzande, wegens het doen van een valsche aangifte aan de maréchaussée te Oostburg, dat zij op 21 Dec. 1923 nabij, het erf van I. L. te Cadzand door twee mannen met een mom bakkes voor was aangerand, wetende dat dit onwaar was. Eisch en uitspraak 1 maand gev.straf met voorw. proeftijd van 3 jaar; A. B. L., 21 j., cafébediende te Schore, wegens mishandeling van M. H. S. te Schore op 20 September 1924. Eisch f 15 .of 15 d. h. Uitspraak vrij spraak; A. B., 21 j., koopman te Goes, wegens het niet voldoen aan de vor dering van den rijksveldwachter Coene te Philippine op 21 September .jl. Eisch en uitspraak f 15 of 15 d. h.; M. S., 37 j., koopman te Axel, wegens opzette lijke beleediging van de maréchaussée te Axel op 16 Sopt. 1924. Uitspraak f 15 of 15 d. li.; Th. R. F., 18 j„ arbeider te Philippine, wegens het niet voldoen aan het bevel van een ambtenaar toen hij daar een rijwiel zonder licht bereed. Eisch en uitspraak f 15 of 15 d.li. Een ongelukkige klap. Voor de Rotterdamsche rechtbank heeft zich te verantwoorden gehad een 24-jarige werkman, die 19 Augustus een andoren werkman met een zwaar stuk hout, dat hij met beide handen ophief, een slag op het hoofd toegediend had, ten ge volge waarvan deze man onmiddellijk is overleden. Beklaagde bekende. Men had in het schaftuur in een loods van Smit's Machinewerf gezeten, er werden grapjes gemaakt, beklaagde was op een oogen- blik boos geworden en had „met een stuk hout den ander op het hoofd geslagen. Beklaagde was bang weggeloopen en zelf naar den portier geloopen. De grapjes gingen over het meisje van beklaagde's broer. Eisch 6 jaren gevangenisstraf. Bij verrassing failliet ver klaard. Een scheepvaartmaatschappij, die onder beheer werd gesteld van een waarnemenden bewindvoerder, en in ver band daarmee een ander adres kreeg, werd onlangs bij verrassing failliet ver klaard. Wat bleek? De oproeping was in de bus gedaan, niet op No. 107 maar op No. 117 van de straat, waar de nieu we bestuurder kantoor hield! Clandestiene distil leer de rij en. Voor de Haarlemsche recht bank dienden gistermiddag vijf zaken van personen, die in de gemeenten Haarlem, Heemstede, Schoten en Santpoort clan destiene distilleerinrichtingen of toestellen er op na hadden gehouden. In totaal stonden 8 beklaagden terecht en waren er 47 getuigen opgeroepen. De Rijksadvocaat eischte tegen ieder der beklaagden voor elke overtreding 1 maand gevangenisstraf met uitzondering van een vetsmelter waartegen hij f 1000 boete eischte. De subs, officier van justitie vroeg bevesti ging van allo door den Rijksadvocaat gevraagde straffen. Wisselkoersen. Amsterdam, 25 Oct,. 10.30 „u. Berlijn 60Yr603/4 Brussel 12.17V212.25 Parijs 13.25—13.35 Londen 11.433/411.44y4 Dollar 2.542.54V2 Biggekerke, Gisteren werd door notaris II. C. ittmann te Middelburg publiek ge veild: a. een huis, schuur en erf, groot 8 A. 25 c.A., gemerkt A 8, in de Dorp straat voer f4934 aan J. Gorbijn alhier; b. een huis, schuur en erf gemerkt A 57, groot 98 c.A. in de Stationsstraat. Opge houden op f634. P. te B. Eén dergelijke mededeeling behoort niet onder provincienieuws, maar in de advertentierubriek thuis. Red. I KAPELLE-BIEZELINGE. Kleine vei ling van 24 Oct.: Peren: Doyenne de C5o- mice 30, Nouveau de Poiteau 1220, Duch. d'Angouleme 814, Öomt. de Paris f 16, Joden peren 4—8, Schellebellen 6 8, Durandeau 12, Pondsperen 47, Beurré Clairgeau 2028, Besie van Scho- nauwen 1624, Gieser Wildeman 8—12, Kleiperen 36, Winter Suikerij 35, Groene Chaumontel 46, diverse peren. 36, kroetperen 13 gld., alles "per 100 K.G. Appels: Sterappels 2026, Goudrei- netten 1225, Zure Bellefleur 915, Court-Pendu 8—10, Remb. Mortier 8 10, 'Campagne zoet 8—11, Hollandsch zoet 7—9, Bijenkorf 1114, Pomme d'Orange 1216, Tuinzoet 1621, Arm- gaard 811, Hondsmuil 9, kroetappels 26, diverse appels 48, Blauwe Drui ven 70 gld., alles pér 100 K.G.; noten 0.23—0.50, roode Kool 3-6, Witte Kool 36 gld., per 100 stuks; Fazanten f 1.50. VLISSINGEN. Veiling van 24 Oct. Br Rachelier S. Be Clairgeau 1426, William Duchesse 1330, Winterlouwtje 26, Be Durandeau 1014, Besy van Schonauen 10, Pondspeer 312, Alex. Lambré 5, Kleiperen 12, N. Poiteau 59, Petit Margriet 5, Soldat Laboureur 1522, Gie ser Wildeman 410, Todepeer 5, Re d'Aremberg 18, Groninger Kroon 816. Goudreinct 8, Bismarck 812, roode rib ben 1516, witte ribben 13, Tuinzoet 16 20, Warnersking 28, Sterappel 2022, Ribstons Pipping 13, zure Bellefleur 9 16, .Tacq. Lebel 910, zoete Erm- gaard 21, Dantziger kant 20, Blauwe Druiven 5660, uien 45, Spruiten 9— 20, kroten 44,5, Wijnpeen 5, Peen 56, Snijbooncn 1045, Princessen 1863, To maten 2834 ei, alles per K.G.kip- cieren 116, eendeieren 97 ct. p. 100 st„ Boerekool 1^-2, roode kool 25, witte kool 14, savoije kool 27, bloemkool 434 ct., alles per stuk; selderij 36, prei 59,5, peen 5—7,5, kroten 4—6, rapen 3,55 ct., alles per bos, andijvie 8—43, postelein (winter) 40, peterselie 10 —12, sla 30 —45 ct., alles per mand. COLIJNSPLAAT. Geboren: 18 Oct., Cornell» Jacobus, z. v. Cornells Hoogerheide en Tona Koole. Gehuwd: 15 Oct., Jacobus Jan v. d. Weele 26 jr jm en Cornelia Maria Haringman, 22 jr Overleden: 16 Oct., Cornelia Hage, 73 jr echtgen. van Jan Pieter van der Weele. K0RTGENE. Overleden: 19, Adriana Min- naart, 75 jr, echtgen. van Ddngenis Schrier. (Adv. Blad,) KRUININGEN. Van 16—23 Oct. Geboren: Fransiscus Petrus, z. v. Antonius Hubertua Goedemondt en Exnelie Bijokaart. Overleden: Suzanna Pieternella Julia, 5 jr d. v. Carolus Ludovicus Fransiscus Beijernaort en Adriana .Hendrika Ilubertina Capello. OndertrouwdJohan Lodewijk Beukelman, 23 jr te Schiedam en Hendrika Frederika Ma- thilde Ejjke, 20 jr. (Kr. Crt.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 3