üBCsnlaad. lilt ie Profil». Overwerkte zenuwen woordigers van het parlement, van de ver schillende betrokken ministeries, van graanimporteurs en verbouwers, van meel fabrikanten, bakkers en verbruikers. De minister van landbouw heeft medegedeeld dat het bureau de middelen zal zoeken om het tekort aan tien millioen ceiï'onaar graan te dekken. Volgens den minister moet Frankrijk in de toekomst geen bui- tenlandsch graan meer invoeren en dus den graanbouw bevorderen. De regeering, die reeds maatregelen heeft getroffen ter verlaging van den prijs der meststoffen, zal bij de Kamer een wetsontwerp indienen tot verlaging van den prijs der meststof fen, welke Duitschland levert ingevolge de schadevergoedingsovereenkomst. Zij zal voorstellen de invoerrechten op meststof fen af te schaffen, de vrachttarieven voor meststoffen, zaad en landbouwproducten te verlagen en liscale faciliteiten in over weging te nemen ten gunste van land bouwers, die een voldoende oppervlakte van hun grond met graan bezaaien. hebben in de eerste plaats een kalmeerend en versterkend middel noodig. Mijnhardt's Zenuwtabletten geven kalmte en nemen onrust, gejaagdheid en overspanning weg. Koker 75 ct. Bij apoth. en drogisten. Korte berichten. De bezettingstroepen van het Roer gebied hebben bevel gekregen nu ree'ds de bezetting onzichtbaar te maken door het vermijden van openbare marschen, parades en militaire muziek. Een Poolsch vliegtuig heeft onlangs boven de stad Beuthen in Opper-Silezië strooibiljetten, welke zware beleedigingen voor Duitschland bevatten, laten vallen. De Poolsche gezant te Berlijn heeft de verontschuldigingen zijner regeering aan geboden en verklaard, dat het gebeurde op een misverstand berustte. Het bestuur van den bond van bak kers te Rome heeft de aandacht der re geering gevestigd op het feit, dat specu lanten groote voorraden tarwe en meel hebben opgekocht en deze thans vast houden, waardoor de prijzen opnieuw stijgen. Zij geven in overweging de voor raden, die zich in het land' bevinden, te doen vaststellen en deze eventueel te re- quireeren om de stijging tegen te houden. Het bestuur van St. Mary's Hospital te Londen heeft besloten voortaan geen vrouwelijke studenten in de medicijnen meer toe te laten. Uit San Diego (Californië) wordt ge meld: Twee marinevliegtuigen zijn tegen elkander gebotst. Twee personen werden gedood. Een persoon ontsnapte aan den dood door een parachutesprong. Uit New-York wordt gemeld, dat commandant Diesman verbrand is te Glan- dale (Californië), doordat zijn vliegtuig tegen een eleetrischen kabel vloog. Sir Perc Scott is overleden. Hij heeft altijd verklaard, dat met het bouwen van onderzeeërs de groote pantserschepen ver ouderd zouden zijn. In de mijnen van de Borinage (Bel gië) was heden het werk overal volledig hervat. Te Doornick is bijgezet het uit Duitschland gekomen stoffelijk overschot van het R.-K. kamerlid Hoyois, die tijdens den oorlog als politiek gevangene in Duitsclïland werd opgesloten en aldaar is overleden. De gemeenteraad van Flensburg heeft besloten dr Eckener, de commandant van de Z. R. 3, die in deze stad is geboren, het eereburgerschap aan te bieden. In het Speldorfer bosch is men be gonnen met het bouwen van een mauso leum voor Hugo Stinnes. Het wordt een koepelbouwwerk ter doorsnede van 28 meter en 20 meter hoog. Het rijksindexcijfer is in Duitschland tengevolge het duurder worden van de levensmiddelen, in deze week weder met 1,7 pet. gestegen. Een nader onderzoek naar de schade door de overstrooming te St. Petersburg aan de rioleering toegebracht, heeft uit gemaakt, dat het betonnen riolennet over een lengte van 270,000 sazjen, het houten van 108.000 sazjen bedorven is, terwijl op ruim 3000 plaatsen de rioleering is ingestort. Ook is groote schade toege bracht aan de granieten Newa-kade, op sommige plaatsen zoo ernstig, dat zich daar bevindende huizen gevaar loopen in te storten. Sommige standbeelden heb ben eveneens geleden, terwijl door den storm 600 boomen ontworteld zijn. De salarisactie van het Rijkspersoneel. De Msb. meldt: Voor wat het onderhoud tusschen den ministerpresident en een 5-tal leden der R.K. Kamerclub betreft, meldt de Res. Bode, dat „in dat onderhoud met den meesten nadruk betoogd werd, dat de meerderheid der Katholieke fractie de regeering in dezen niet langer stetinen kan." Deze voorstelling van zaken is volstrekt onjuist. Namens de Katholieke Kamerclub werden besprekingen gevoerd, waarbij de verlangens der ambtenaren naar voren werden gebracht. Verzocht werd daarmee rekening te houden bij de behandeling en vaststelling van het met ingang van 1 Januari a.s. in werking tredend IC,on. besluit (salarisbesluit), zulks met het oog op de verbetering ran den toestand van 's Lands financiën en de gestegen index cijfers. Gevraagd werd nadere overweging van de 1 October j.l. ingegane korting van 5 pet. Van welingelichte zijde wordt nog op gemerkt, dat het Rsb.-bericht niet juist kan zijn, reeds hierom niet, wijl aan 't gewijzig de bezoldigingsbesluit, dat, gelijk onlangs werd gemeld eerst dezer dagen van den Raad van State met het advies van dat college is terugontvangen bij de regeering, nog geen publiciteit is gegeven, zoodat het opzeggen van steun, gebaseerd op den nog niet bekenden inhoud der re- geeringsvoorstellen omtrent de salarissen der rijksambtenaren niet bestaanbaar of uiterst voorbarig moet worclen geacht. fn een driestar „Niet zenuwachtig wor den" schrijft „de Standaard" De laatsten tijd doen allerlei geruchten in verband met de nieuwe salarisregeling de ronde. Die geruchten verwekken onrust; méér den noodig is. Die cijfers toch, waarop het publiek vergast wordt, verdienen, naar men ons van bevoegde zijde meedeelt, geen ver trouwen. Het is mogelijk, waarschijnlijk zelfs, dat die cijfers Wel eens gestaan hebben in een ontwerpregeling, maar dat svas dan vóór de schaaf er overheen was ge gaan. Laat men dit alles vooral bedenken, waar getracht wordt het personeel tot onberaden stappen over te halen. Het is altijd verkeerd aan zulk een aandrang ge hoor te geven, maar hoe erg zou het zijn, indien men in een oogenblik van ver hitting iets had gedaan waarvoor later blijken zou geen enkele grond te hebben bestaan. Terwijl men niettemin de gevol gen van onberaden handeling zou heb ben te dragen. Mij raden ieder, zijn protesten maar binnen te houden, tot de regeering met hare regeling gereed is en die publi ceert. En der regeering zouden wij willen adviseerenwacht daarmee geen uur lan ger dan onvermijdelijk is. Juist omdat, naar wij vernamen, die re geling heel wat beter schijnt te zijn dan de agitatoren willen doen gelooven. Gee stel ij ke verzorging onzer militairen. Men schrijft ons uit Breda: Gedurende de herhalingsoefeningen van 15 Sept. tot en met 25 Sept. werd van Christelijke zijde krachtig gearbeid in hel belang onzer militairen. Het Bestuur vap het Militair Tehuis, de besturen der ver schillende Chr.-Militaire Vereenigingen en de Geref. Kerk werkten gemeenschappelijk. Aan Ds. Donner, predikant van genoemde kerk, werd hulp verleend door Dis J. van Nes van 's Gravenhage, door de be moeienis van Deputaten voor de Verzor ging der geestelijke belangen der militai ren. In het Militair Tehuis vergaderde eiken avond een zoo groot getal militairen, dat ruimte te kort schoot, waarom ook naar een tweede en derde gelegenheid moest worden omgezien. Dieze samenkom sten werden door Ds van Nes geregeld bezocht, terwijl de Huisvader hem hier in ter zijde stond. Ook in de kazerne werd gelegenheid gegeven tot Bijbelle zen en zang. Hiervan werd door zeer ve len gebruik gemaakt. Drie avonden werden samenkomsten gehouden in het kerkge bouw der Hervormden, die door vele militairen werden bezocht. De laatste sa menkomst waren zeker 800 militairen te genwoordig. Op den eersten avond spra ken de legerpredikanten Ds Petersen en Ds Ruysch van Dugteren; den tweeden avond Ds Van de Wall en Ds van Nes; den d rden arend Fs Dcnn r en' D|s L eff De toespraken werden afgewisseld door het gezang eener Chr. Vereeniging, ter wijl ook voor eiken avond de mede werking van een solist(e) verkregen werd. Ze hebben veel bijgedragen tot het wel slagen der samenkomsten. In al deze vergaderingen was ook nog een bedui dend aantal burgers uit Breda en omge ving. Zondag 21 September werden in de Gereformeerde Kerk drie aparte diensten voor de militairen gehouden en wel 's morgens 9 uur, 's middags half drie en 's avonds half acht. D|s Donner en Ds v. Nes preekten in deze diensten. 'De op komsten waren zeer bevredigend. Aan allo militairen van Gereformeerden huize was een gedrukte kaart gezonden per post met de plaats en den tijd van samen komst op dien Zondag. Tot het verkrij gen van deze adressen kwam ons alle hulp toe van de zijde der militaire autori teiten. Met dankbaarheid mag op al dezen arbeid worden teruggezien. Er was een aangename samenwerking tusschen Her vormden en Gereformeerden, terwijl de Raad der Gereformeerde Kerk te Breda bijzonder Ds v. Nes erkent voor wat door hem in die dagen is verricht ge worden. Het was zeker een bemoediging voor hem en allen, die aan deze actie hadden medegewerkt, dat van de zijde dei militairen met woord en daad deze ar beid werd gewaardeerd. S. D|. wethouders en de vak beweging. In het Volk schrijft de secretaris van van den Centralen Nederlandsc.hen Ambte- naarsbond tegen een beschouwing van de redactie van dat blad aangaande gemeen telijke loonpolitiek. Aan het slot van hel stuk des heeren Lub heet het: „In Amsterdam laat de Partij toe, dat de wethouders zonder haar te raadplo gen, eigenmachtig de loonpolitiek bepa len. Wij begrijpen deze houding van de partijfederatie niet. Het is echler ten slode haar eigen zaak en de vakweging heeft zich met deze organisatorische verhou dingen binnen de partij alsnog niet te bemoeien. Wij kunnen evenwel verklaren, dat ons hoofdbestuur zich nimmer door soc.-dem. wethouders als onmondige kin deren zal laten behandelen. En eerst wanneer bij deze heeren dat besef vol doende is doorgedrongen, en zij van hun burgerlijke regenten-opvattingen voor goed zijn genezen, eerst dan zullen con flicten als bij deze loonsverlaging hoogst waarschijnlijk kunnen worden vermeden". Dat is wel zuiver Nederlandsch. De G1 i n d li o r s t. In het Gebouw voor Kunsten en We tenschappen te Utrecht werd 15 October een vergadering gehouden van deze stichting. De voorzitter sprak aan de hand van 2 Cor. 9 een openingswoord, waarin hij de taak van het bestuur een allesbehalve aangename taak noemde, maar ook wees op de opbeurende feiten, o. a. de benoe ming van den directeur, waarin Gods leiding kenbaar was. De notulen der -ver gaderingen van Februari en April werden gelezen en zonder opmerkingen goed gekeurd. De Statutenwijzigingen werden met al- gemeene stemmen goedgekeurd. Voor vier vacatures in het bestuur werden ge kozen de heeren dr P. Ie Grand, Chr. v. d. Heuvel, B. Harrenstein en dr J. G. Scheurer. Bij de bespreking van het reorganisatie plan voerden verschillende afgevaardigden van diaconieën het woord. Hoewel de groote moeilijkheden, waarin de stich ting verkeert, niet worden vergeten, was toch de algemeene verwachting dat de Glindhorst kan behouden worden, mits alle diaconieën hun schouders er onder zetten. Na breede bespreking wordt dan ook met bijna algemeene stemmen het reorganisatieplan aangenomen. De kerke- raad van De Glindhorst doet een beroep op alle kerkeraden, om, indien predikan ten gevraagd worden in den dienst des •woords op de stichting voor te gaan, daarvoor toestemming te geven. Gevraagd werd nog wanneer het be stuur het reorganisatieplan als geslaagd beschouwt. Geantwoord werd, dat met af lossing en het uitvoeren van alle plan nen gewacht wordt totdat alle crediteu ren hun instemming met het plan hebben ingezonden. Meegedeeld kon worden, dat de schulden bij de handelscrediteuren (pl. m. f 77.000) op f 13.000 na zijn af betaald. Een aanmerkelijk gedeelte ervan is geschonken. Voorts werd meegedeeld, dat in de eerste negen maanden van dit jaar reeds f 11.000 is bezuinigd. Ver schillende afgevaardigden spraken hun hoop en verwachting uit, dat nu spoedig alle diaconieën krachtig zouden gaan steunen. Na deze opgewekt en aangename ver gadering werd overgegaan tot een ver gadering van het 'Suppletiefonds, waar van een afzonderlijk verslag komt in het correspondentieblad van de diaconieën. Alleen kan vast worden meegedeeld, dat de Statuten en het Huishoudelijk Regle ment werden goedgekeurd. In artikel 1 werd bij wijziging bepflald, dat het doel van het Suppletiefonds zal zijn: le. het dekken van tekorten op de verpleeggelden der eigen voogdijkinderen. Reeds is door ongeveer 150 diaconieën f9000 per jaar toegezegd. Wanneer alle diaconieën nu spoedig dit voorbeeld volgen, komt het benoodigde bedrag gemakkelijk bijeen. Het bestuur van De Glindhorst deelt voorts nog mee, met hartelijken dank, dat voor het jongenspaviljoen een orgel is ontvangen van Wed. G. te Hilversum, een schrijfmachine van C. te Delft en eenige boeken. Er is npg behoefte aan goede lectuur voor jongens en meisjes. Ook wordt nog met aandrang gewe zen op het tekort van 1923, waarvoor bij 'ds Hagen reeds is ingekomen f 16000 en enkele obligaties, maar waarvan nog enkele duizenden ongedekt zijn. Giften van diaconieën en particulieren worden nog gaarneingewacht. Bezuiniging? Men meldt uit Ede aan de Msb.: Zooals bekend worden dit jaar de ca detten in het eerste studiejaar opgeleid aan de scholen voor verlofsolficieren. Een op zichzelf zeer goede maatregel. Wie echter mocht denken, dat hierdoor het verband met de Academie te Breda en het onderwijs aldaar in dit eerste jaar verbroken zon zijn, vergist zich. Oorlog acht blijkbaar het onderwijs alhier niet voldoende, vandaar dat de leerlingen van de K.M.A. extra les krijgen van een leeraar van de Academie in wiskunde en die bestemd voor hel Indische leger boven dien in Maleisch, waarvoor deze leeraren uit Breda geregeld overkomen. Verhaal van pensioen- brjdragen. Ged. Staten van Gelderland hebben aan de gemeentebesturen in het gewest mede gedeeld, dat bij het college, in verband met de door vele gemeentebesturen ge uite verlangens, geen bezwaar zal bestaan goedkeuring te verleenen aan raadsbe sluiten, waarbij met ingang van 1 Jan. 1925 verbaal van pensioenbijdragen op gemeente-ambtenaren of verhooging van het geldenae verhaal wordt toegepast, indien, daarbij rekening houdende met het genoten salaris zulks in verhou ding tot de salarieering in overeenkom- komstige of gelijkwaardige betrekkingen in 's rijks dienst of in dienst van andere gemeenten matigheid wordt betracht. De Algemeene Landsdrukkerij. Naar aanleiding van een bericht van „de Tijd", dat de. regeering opheffing ran de Algemeene Landsdrukkerij over weegt, heeft de Msb. zich gewend tot den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, onder wiens departement, de Landsdrukkerij ressorteert. De Minister deelde mede, dat nog niet tot opheffing is besloten, doch dat de zaak wel in onderzoek is. Legesheffing van J a ch t a k te n. De Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw stelde zich tot dusver op het standpunt dat een gemeentelijke hef fing van leges voor de afgifte van jacht akten niet hooger behoorde te gaan dan tot 20 pet. van de aan het rijk verschul digde rechten, in verband waarmede on derscheiden verordeningen, waarin een heffing van 50 pet. was opgenomen, ter wijziging werden teruggezonden. Thans heeft de Minister aan de Colleges van Ged. Staten bericht, dat hij bij nadere overweging van oordeel is, dat een hef fing van ten hoogste 50 pet. nog wel met den regel van art. 254 der Gemeentewet in overeenstemming is te achten en dat dus in den vervolge tegen een dergelijke hef fing geen bezwaar meer zal worden ge maakt. Iedereen heeft bij tijden een zacht laxeermiddel noodig voor de lever en in gewanden. Foster's Maagpillen werken rechtstreeks op de lever, wekken de vloeiing der gal op en verschaffen natuur lijke werking der ingewanden. Slaap, eet lust en een goed humeur worden door Foster's Maagpillen verzekerd. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen f0.65; in apotheken en drogistzaken. (10) De kerkbrand te Burgh. Men meldt ons, dat niet een loodgieter de oorzaak is van den kerkbrand te Burgh, maar dat toenmaals uit zuinigheidsover wegingen een grof-hoefsmid op het dak van de kerk aldaar heeft gesoldeerd. Waar ons op den dag van den brand van officieele zijde te Burgh telefonisch werd gezegd, dat „loodgieters" op het dak werkzaam waren geweest, is onze vergissing, die wij bij deze herstellen, te begrijpen. Overigens herinneren wij slechts aan den kerkbrand te Vlissingen en te Zutphen, om aan te tQonen, dat ook het te werk stellen van vakkundige loodgieters geen waarborg tegen brand biedt. Het Centraal Stembureau voor de verkiezing van leden der Provinciale Sta ten van Zeeland, verklaarde heden geko zen tot lid dier Staten, mevr. EI. Bergsma- Bergsma (V-D.) inplaats van dhr J. G. van Niftrik. Energie ui l g .e t ij. b e w e g i n g. De „Haagsche Post" bespreekt het winnen van energie uit de getijh-eweging en maakt daarbij melding van ook in ons land in deze richting genomen proeven. Bij den bouw van een groote schutsluis in het kanaal door Zuid-Beveland te llanswoert heeft men een proef-object gemaakt, waar bij bestudeerd wordt, welke moeilijkhe den zijn te overwinnen in het bijzonder bij vorst en storm, maar vooral door de ongelijkheid der 'getijden. Van de al daar te bereiken resultaten zal afhan gen, of men elders er toe over zal gaan om b.v. bemaling van polders te dom geschieden met uit de beweging van eb en vloed onttrokken .energie. In Zeeland o.a. zal daartoe gelegenheid genoeg be staan, indien de proeven aan de ver wachtingen beantwoorden. Sinds eenige jaien bestaat er b.v. een combinatie die plannen heeft ontworpen om een gedeelte van het Sloe, gelegen tusschen den spoor- wegdam in de lijn Middelburg-Goes en de Wester-Schelde tot bassin in te rich ten, en het in en uitstroomende water tengevolge der eb- en vloedgetijden, aan te wenden tot het drijven van turbines, welke op hun beurt weer de electrisehe energie moeten leveren voor een bemaling van den polder, welks drooglegging even eens wordt overwogen. A. J. M a r c u s s e. Die heer A. J. 'i Marcusse, hoofdcommissaris van politie te Amsterdam heeft zoo lezen we in „Die Standaard" begin Augustus de stad met vacantie verlaten, welke vacan- tie hij te Bergen op Zoom en op Noord- Beveland hoopte door te brengen; mede omdat hij weer last had van de kwaal, waarhan hij nu reeds geruimen tijd leed. Na beëindiging van zijn verlof is de heer Marcusse echter niet naar Amsterdam teruggekeerd, zulks in verhand met zijn gezondheidstoestand, doch met ziekenver lof in het Zuiden des lands gebleven. Dit heeft echter niet het gewenschte re sultaat gehad, en óp medisch advies heeft de heer Marcusse zich thans naar het buitenland, naar een warmer klimaat, be geven. Goes. DA. spreken a.s. Woensdag avond in een openbare samenkomst van het Leger des Ileils alhier, Commandant en Mevr. Ridsdel, voorheen waren zij leiders van het 'L. d. H. in Nederland. De commandant is de oudste officier van het L. d. H. over de geheele wereld, maar ontwikkelt nog een buitengewone werkzaamheid, 's Avonds vóór den aan vang der samenkomst zal een optocht mst muziek worden gehouden. Kruiningen. Vrijdagavond vergaderde de gemeenteraad. Afwezig dhrn Kole en v. d. Straaten. Van de Z.L.M. is een ver zoek ingekomen, om bij verordening te verbieden duiven te laten uitvliegen. Na de beëediging van dhr Die Nooijier als gemeente-ontvanger, feliciteerde de voorz. hem als zoodanig en schetste hem alsl een ijverig, nauwgezet ambtenaar in zijn Yoiïge gemeontehetrekkiugen alhic-r en twijfelde niet, of als onjvangor zal de Gemeente in hem een flink ambtenaar vinden; terwijl hij den afgetreden heer N- F. van Dijke dankte voor zijn bewezen diensten. Met alg. stemmen werd de be- gjooting 192-5 van het Burg. Armbestuur goedgekeurd in ontvang en uitgaaf van f 11.859,32Vs, waarin begrepen is een subsidie uit de gemeentekas' van f 1000- Bij de nu aan de orde zijnde begrooting der inkomsten en uitgaven der gemeente hield dhr Visscher een algemeene be schouwing, waarin vooral de vrijz. de mocraten het moesten ontgelden; en ver schillende posten volgons zijn oordeel ge schrapt of verhoogd moesten worden. Punt voor punt werd de begrooting be handeld; hij de post vergoeding woning- huur gemeentepolitie, stelt dhr Dtek voor deze met 1' 100 te verminderen voor v. Kleunen. In stemming gebracht was al leen do voorsteller D|ek er voor. Bij de post subsidie burgenvacht ad f50 stelt dhr Visscher voor deze te schrappen, llij meende, dat. deze niet gesteund dien de te worden, daar een groep inenschen zich oefent met geweer om menschen te slachten en dat ihij tegen het militairisme 'is, en zelf niet graag een moord op zijn geweten wou hebben. D|e voorz. merkt op, dat de regeering deze zaak nog steunt en ook daarom deze post op do begroo ting staat en dat de burgenvacht geen militair instituut is. Dhr Francoijs ver dedigt deze post, door dhr Visscher er op te wijzen, dat juist, omdat er zoo velen zijn, die tegen de burgerwacht zijn dit het beste bewijs is, dat deze er nood gedwongen nog zijn moet, en kan niet begrijpen, dat een gemeenteraadslid, die deel uitmaakt van het wel gevend gezag, tégen een burgerwacht kan zijn, die dat gezag wenscht te beschermen. Het voor stel tot schrapping wordt verworpen met 3 stemmen voor, n.l. Visscher, Dek en Elsman. De jaarwedde van den gemeentewerk man, L. Duindam, wenscht dhr Visscher te herzien door periodieke verhoogingen in uitzicht te stellen. B. en W. hadden voorgesteld f 104 te verheugen. Het voor stel-Visscher kreeg alleen zijn eigen stem voor, zoodat het voorstel van B. en W. werd aangenomen. Om f 1000 meer op dé begrooting te brengen voor straten, stemden alleen voor dhrn Visscher, Els- man en Sinke. Ook het voorstel van Visscher, omi het tarief van den gesubsidieerden autobus dienst op Vlako te verlagen van £0,30 op f0,25 wordt met alle stemmen, be halve van dhr Visscher verworpen. Ook bij de belastingheffing vond dhr Visscher de verlaging van 2 op lVz pet niet wenschelijk. Hij zag liever de aftrek voor noodzakelijk levensonderhoud ver hoogd, waarop de voorz. deed uitkomen dat juist in Kruiningen een alleszins bil lijke en sterke progressieve belasting wordt geheven. Bij den post marktgelden (inkomsten kermis) onthouden dhrn Min naar en Francoij's hun goedkeuring hier aan. De post O. L. school wordt als me morie gehoekt in verband met aanhangi ge plannen voor verbouw. De begrooting wordt daarna in zijn geheel met alg. stemmen goedgekeurd in ontvang en uit gaaf van f 145.688,0572, met een onvoor zien van f3420,70- Die vergadering wordt oaaina gesloten. Wolfaart8dijk. Vrijdagmiddag vergader de de raad. Afwezig met kennisgeving! het lid Noteboom. Onder de ingekomen stukken was o.m. een schrijven van den Alg- Ned. Wielrijdersbond, waarin werd verzocht om de wegen en stralen in beheer bij. de gemeente zoo mogelijk te- voorzien van een rijwielpad. Daar er in deze gemeente slechts enkele wegen zijn, die in beheer zijn bij de gemeente en tevens voldoen aan het verzoek van dien Bond en andere, o.m. de Dorpstraat, niet voor verbreeding in aanmerking kunnen komen, stellen B. en W. voor, het schrij ven voor kennisgeving aan te nemen waarmee de raad zich vereenigde. De ge- meentebegiooting 1925, aanwijzende in ontvangst en uitgaaf f 63.250,0772, werd op advies van de commissie belast met het onderzoek, zonder op- of aanmerkin- kingen goedgekeurd. Eveneens de begroo ting van het Burg. Armbestuur voor 1925 in ontvangst en uitgaaf vermeldende een bedrag van f7115,78- Tot lid van het B- A. werd met alg stemmen herbenoemd Eihr A- Weijns. Een verzoek van het! dagelijksch bestuur der Z-L.M. inzake aan vulling van de politieverordening, betref fende het opbokken van duiven, werd. voor deze gemeente .overbodig geacht en daarom niet ingewilligd. Een verzoek van het Dep. van de Maatschappij tot Nut van 't algemeen, om gebruik te mogen maken van twee verlichte en verwarmde schoollokalen, 0111 beurte te Oud-Sabbinge en te Oostkerke, met de noodige leer middelen en tevens een subsidie Van f 100 lokte eenige bespreking uit. Het verzoek werd ingewilligd met 4 stemmen voor en 2 tegen. (Voor: Van Strien, Lindenbergh. Goetheer en Valkier; tegen: Van Wel en Ovorbeeke). Met alg. stommen werd ingewilligd een verzoek van M- Tramper om gebruik te mogen maken van een verlicht en verwabmd schoollokaal te Oostkerke, tot het geven van een teeken cursus voor ambachtslieden. Ben gedeelte Van de begraafplaats te Oud-Sabbinge, zijnde groot 30 A- en als bouwland inge richt, werd gegund aan den hoogsten inschrijver J. Verstelle voor f61 d®11 hoop en per jaar. De vórige pachter be taalde voor hetzelfde perceel f20 Per jaar. De verpachting geschiedt voor 7 Achtereenvolgende jaren. Hierna sluiting- Alhier is opgericht oen cursus in eerste hulp bij ongelukken en verband!' leer, enz., welke cursus gegeven vroed' onder leiding ran den piaatsoljjkea g"y

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 2