Kerknieuws, Onderwijs. gemengd Mienws. Telegrammen. Dit de Pers. w or jen, dat hulp nooidig blijkt, te werk worden gesteld. Tot onderwijzers aan den cursus van leerlingen na den leerplichti gen leeftijd, worden benoemd P de Vos als hoofd en M Dieleman als onderwij zer. Bij de rondvraag vraagt de heer De Kam naar de kasopneming bij den ont vanger, niet uit wantrouwen in B. en W- of ontvanger, doch alleen om den loop der zaken te loeren, waarna de laatste opneming wordt voorgelezen. Louwerse vraagt met het oog op de moeilijk begaan bare wegen, of bij 'het begin van do rijksweg en den Hoogeweg, dit verhard zou kunnen met afval van straatsteenen. De modder komt dan niet zoo direct op den straatweg. Die voorz. zegt toe, dit te zullen doen nazien. Veere. Alhier is overleden mevr. Van den Hamme-Hessels, lid van den gemeen teraad alhier. Die overledene behoorde tot de vrijz. dem. partij. Meliskerke. Woensdag hield de raad een voltallige vergadering. Voorzitter bur gemeester dc Keijzer. Ingekomen was een schrijven dat de gemeente bij moet dragen f 26.42 aan de gezondheidscommissie. Een adres der Z. L. M. was ingekomen over maatregelen tegen eventueelc dui- Tenscha.de. De schade is hier miniem, dus le verordening blijft ongewijzigd. B. en W. kwamen met een concept verordening hondenbelasting, zulks naar aanleiding van een vroeger genomen besluit. Dn meerderheid van B. en W. stelde voor een belasting te heffen van f5 per dier en per jaar, wat door den voorz. verdedigd werd. Weth .de Buck is van meening dat een heffing van f2.50 voldoende ia om het teveel op te ruimen en hoog genoeg is voor vele maatschappelijk klei nen, w'elke een hond houden niet uit luxe, doch tot bestrijding; van klein scha delijk gedierte on erven en in bergplaat sen, ^w'at wordt aangenomen (vóór de hee ren Koppejan, de Korte, Matthijsse en de Buck). Die ingotjiende begrooting w'erd behandeld en aangenomen met een be drag van f9252 in ontvang en uitgaaf, nadat over verschillende posten van mee rling was gewisseld. Algemeen was men ran oordeel dat de vergoeding gemeente ontvanger te hoog was, omdat de werk zaamheden daaraan verbonden, zoo zijn verminderd. In de vacature W. Wisse Kz. werd als lid der schattingscommissie aan gewezen dhr I. Matthijsse. Als gemeente bode Werd benoemd dhr D;uine, gemeente veldwachter. [De vergoeding L.O.-w'et werd bepaald op f 10.261/2 per leerling. B. en W. brach ten nog verslag uit over hun pogingen tot aankoopen terrein nieuwe begraaf plaats en stelden voor een geschikt ter rein aan te zeggen, waarmee de raad ac- coord ging. Wegens uitbreiding der straat verlichting werd- voor 1925 op voorstel van B. en W. de vergoeding lantaarn opsteker gebracht op f 65. Nadat in de rondvraag dhr Matthijsse nog gevraagd had naar het reglement van orde, werd de vergadering gesloten. Dihr Koppejan ging voor in dankzegging. Nieuw-Namen. Zaterdag viel een vijf jarig jongetje, dat op een bietenwagen Was geklommen, daaraf met het gevolg, dat hij onder den Wagen geraakte en zijn heen Werd verbrijzeld. Die dokter vreest het ergste. Een Waarschuwing voor onze jeugd., AxeL Dinsdag vergaderde de raad. De secretaris bracht rapport uit omtrent het nader onderzoek der kas van den Ge meente-ontvanger; dit is reeds lang in on derzoek en moet constateeren dat er een te veel i s van f 2575. B. en Wi. steWen voor om het te veel terug te geven na de goedkeuring der rekeningen 1923 en 1924, wat -wordt aangenomen. Met 5 tegen 4 stemmen Werd afw ij zend beschikt op een verzoek om ge durende de Pinksterdagen een staanplaats voor Carroussel en Zweefmolen in te mogen nemen. Op voorstel van den Di recteur-Generaal van de Volksgezondheid werd aangenomen dat, wanneer in de huizen der Woningbouwvereeniging hoof den van gezinnen Wonen, die te weinig loon verdienen om de huur te kunnen betalen aan B .en W. de bevoegdheid Kvordt gegeven een toeslag toe to kennen aan diegenen die daarvoor in aanmer king komen; eik geval zal dan op zichzrii beoordeeld worden. Met 5 ,tegen 4 stem men w'erd de politieverordening aange vuld met het verbod van duiven te la ten los vliegen gedurende de periode 15 Maart—15 Mei. Dlaarna kwam de be grooting. Het presentiegeld der Raadsle den werd verhoogd van f 100 per jaar voor allen te samen op f2.50 per per soon emper keer. De subsidie aan hel Ziekenhuis te Terneuzen Werd ingetrok ken. Tbofen. „Het Volk" meldt, dat de over plaatsing van den kommies bij de belas tingen M- 0. Ridderhof (lid van den ge meenteraad) naar Amsterdam, is uit gesteld. Groote hand«lsveetentconstelling te Goes. De gisteren door ons vermeide be sinningen werden gisterenmiddag half 4 m de groote tent medegedeeld en de be haalde prijzen uitgereikt. De heer N. S. Picnic bracht vooraf dank aan de jury's arbiters voor de vervulling van de moeilijke taak. i Intusschen was de op het terrein op gestelde reclame-optocht vertrokken voor den rondrit door de stad. i R e c 1 a m e-o p t o c h t- Diaarin waren meerdere aardige groe pen en voorstellingen te zien. 't Was dan ook geen wonder, dat er veel belang stelling was. toen de optocht door de stad trok en dat er ook herhaaldelijk lachsalvo's uit het publiek opstegen. We noemen o.a. de leuke reclame voor de artikelen van de Pinna Trimpe, Lan- geforststraat (een boot met schoorsteen en gemaskerde bemanning). Op den wagen van de „Dordtseae To ren-pudding", waarop oen flinke toren, was geplaatst, waren enkele meisjes ge zeten, die reclame maakten voor de pud ding dezer firma. Zelfs eon baby werd uit een reuzen-zuigflesch met do producten dezer fabriek gevoed. De kleine scheen maar niet genoeg te krijgen! De fa J. A. en L. G- Witte kwa'm als altijd met een artistieke reclame uit. Op den wagen was een reuzenflesch ge plaatst met 4 vaten en tal van flessch-en wijn, waartusschen smaakvol groen en bloemen waren aangebracht. Voor de Amstel-bieren was een groot reclame-vat op een wagen geplaatst. Do heer P. Louiss© uit Kapellc had gezorgd, dat vier pracht:Chevrolet-autü's in den stoet meereden. Wat zagen ze er keurig juit I Een auto, voorzien van reclame-borden zorgde er voor, dat ook de Fordjes niet vergeten werden. Do heer J. M. Kooien te Goes reed met een Studebaker-auto, die ook een indruk van netheid en degelijkheid maakL Die hoer J. 0- Krijger te Goes, die re clame maakte voor de Renault's en Old mobile's had in een dezer auto's een le vende figuur van autobanden doen plaats nemen. Wel origineel! Twee „Indianen", een op den motor en een in het zijspan, maakten reclame voor de Indian-motorfietsen. Vermelden we nog, dat „Handelsbe langen" en „de Hanze" d-e niet-georga- niseeido middenstanders tot aansluiting- aanspoorden. De optocht maakte-, voorafgegaan door het muziekgezelschap „Euterpe" van ilcin- kenszaud, een rit door het grootste ge deelte van d-e stad. To-en de prijsuitdeëling' was afgeloopen verlieten de meeste bezoekers het terrein. Het was er vrij druk geweest. Het aantal verkochte kaarten bedroeg bijna 2500, ■ongeacht degenen, die in een of andere kwaliteit of als geleider van bet vee op het terrein moesten zijn. Het buffet in de groote teint werd be diend door den heer P. D- Verstraat© te Zierikzee. Die benoodigde wijlnen, likeuren, enz. waren geleverd door de fa J. A. cn L. G- Witte. 1 - Slot. Te zeven uur vereenigden -gisterenavond de leden /der verschillende comité's en enkele gerioodigden zich aan een maaltijd in het Schuttershof. De smaakvolle wijze, waarop de tafels waren aangericht, bewees reeds dat do regeling van de zaak in goede handen was. Ook de spijzen lieten zich, na den voor velen verrnoeienden dag, best sma ken. De spijskaart, versierd met het em bleem van den dag (een koej zag er aardig uit. Die heer N. S| .Frenk droeg het tafel presidium op aan den heer Di. W. Linden- bergh, voorzitter van den kring Weste lijk Zuid-Beveland der Z.L.M. Talrijke toespraken werden gehouden, ■waaruit wel viel op te maken, dat de tentoonstelling als geslaagd kan worden beschouwd. Het Dagelijksch Bestuur werd vooral geprezen om de organisatie van de tentoonstelling. Ook wij willen gaarne een woord van dank brengen aan het adres dezer heeren, voor de Wijze, waarop het ons mogelijk werdi gemaakt onzen arbeid te verrichten. Slechts één opmerking: men verzorg© het officieel programma w'at beter dan u/u het geval Was. Fouten (verkeerde indeeling, etc.) daarin zijn voor publiek en verslaggevers zeer hinderlijk. Melden wij nog, dat het in de stad nog lang druk bleef en dat er voor het slot-concert van „Euphonia" veel belang stelling was. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Dorkwerd (toez.) A. Steen beek, eand. te Woudsend; te Warns (toez.) E. A. Lazonder te Tricht; te Ernst (toez.) D. Ozinga te Pernis. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Rijssen door H. Kieviet te V-eenendaal. Te Sn-eek, een tot nog toe over wegend moderne kerk, zijn de rechtzin- nigen zoo ver vooruitgeschreden in getal, dat bij de stemming voor notabelen een rechtzinnige gekozen werd en voor de herstemming 6 rechtzinnigen tegen 3 mo dernen in aanmerking komen. -Ds G. de Boer, Herv. predikant te Dwingelo, en bevorens te Oldehove, oud 39 jaar, is overleden. Hoe is dat „ai!" in de psalmen ge komen? (b.v. Ps. 25:2.) Het is, verklaart ds Schilder in de Reformatie, omdat de Hooge Baad der „zeven vrije landen" in de 18e eeuw de nieuwe psalmberijming voorbereidende tot degenen, daartoe gesteld, 'n gebod deed uitgaan dat die berijming desnoods wrie melen mocht van stomme e's, gelijk ze dóétl maar dat Heer „Heer" zou zijn en nooit „Heere" worden mocht. En daarom mocht het niet zijn, wat voor de hand lag: „Heere! maak mij Uwe wegen Door Uw Woord en Geest bekend!" Maar moest het blijven„Heerl" en om nu den regel vol te krijgen, daarom moest dit ai! er bij. Dank zij de Hoog Mogende Heeren Staten-Generaal derVer- eenigde Nederlanden óf ook degenen, die zij daarover hadden gesteld. Onze Feesten. Prof. Grosheide schrijft in „N.-Hollands Kerkblad": In verjjand met Zondag 10 van den Catechismus is meer dan eens de vraag gesteld': wat is moeilijker, in tegenspoed geduldig of in voorspoed dankbaar te zijn. Doorgaans luidt dan het antwoord, dat het tweede het meest bezwaarlijke is. Nu zij dadelijk opgemerkt., dat .men zich ook hier wachten moet om het te zoe ken in het buitengewone. Heel ons leven dient God als een dankoffer te zijn toe gewijd. En wie dat verstaat, zal het in voorspoed dankbaar niet in de eerste plaats trachten te volbrengen door uit stekende daden te verrichten, doch lie ver pogen de zonde te bannen uit zijn bestaan en steeds meer te leven naar Gods heilige wet. Dat neemt niet weg, dat bijzondere tijdelijke of geestelijke voorspoed ook onze bijzondere dankbaarheid vragen kan. Wat niet alleen .behoeft te bestaan in het geven van extra bedragen voor den arbeid in Gods Koninkrijk, al mag dat allerminst ontbreken, er kan ook toe be lmoren het verkoeren in verheugde stem ming om op een feestdag in den kring van familie en vrienden den naam des Heeren te loven. Dat zijn onze feesten, die ons in de Schrift niet verboden, doch eerder aan bevolen worden. Het oude Israël mocht zijn hoogtijden vieren en gelijk ons hu welijksformulier het uitdrukt Christus zelf heeft den huwelijken staat geëerd door Zijn tegenwoordigheid, giften eri wonderteekenen te Kana te Galilea. Kunnen Gereformeerden feest vieren? Men hoort wel eens zeggen van neen. Wat op onze feesten geboden wordt, is vaak niet veel meer dan flauwiteiten om van erger niet te spreken. En wie het anders poogt, in te richten, kan er soms wel te voren van verzekerd zijn, dat zijn gas ten zich niet zullen vermaken. Dit heeft er toe geleid, dat velen on der ons een afkeer van feesten hebben. Ze schamen zich, ovér hetgeen er gebeurt en ze weten het niet beter te ,doen. Dan maar liever niet. Toch, het onthoudingsstandpunt betoe- kent niet -slechts een verarming van het leven, het kan ook beteekenen een te kort schieten in dankbaarheid jegens God den Heere, voor de weldaden, die Hij schonk. Daarom is het vraagstuk van onze fees ten -er niet een van .weinig, maar van veel belang. Het gaat er om hoe we op1 gepaste wijze in den kring der onzen den naam des Heeren zullen groot maken. Maar dan zullen we ook moeten begin nen onze feestdagen op deze wijze te beschouwen. Zoolang ze slechts blijven' de gelegenheden om zichzelf en anderen te vermaken, om eens goed uit te lachen, zooals we het anders eigenlijk niet zou den durven doen, is er geen kans op verbetering. Het. karakter van het feest bepaalt, hoe het zijn zal. En elk feest is een bieden van lof en dank aan den Heere onzen God. Het is w-el noodig, dat we dit punt eens wat meer gaan overwegen. Dan zal ook de begeerte om iets te hebben voor onze feesten, iets dat past bij den kring, waarin we leven en waar mee we ons toch waarlijk kunnen ver heugen. Geslaagd te Utrecht voor het exa men apothekersbediende de dames J. Raamsdonk en E. Kole, beiden te Vlis- singen. Te 's-Gravenhage voor het exa men M. O. akte KI de heer A. A. van Duijse te Nieuw Namen. En voor het stuurliedenexamen 3e stuurman 'de hee ren J. Heebels, R. Gerding, J. Nieboer, D. Stada en E. Bergman. De gemeenteraad van Amsterdam benoemde .gisteren jnet 20 stemmen tot hoogleeraar in de uitlegging van het Oude Testament aan de Universiteit aldaar de beer dr I. J. Palache tegen 19 st. op den eenig voorgedragene prof. dr F. M. Th, Böhl. De eerste is een. Israëliet, de tweede een orthodox Protestant! Onzichtbare onderwijscon- t r o 1 e. Er doet zich, in Vlissingen, een geval van onzichtbare controle op het onderwijs voor, dat stellig geen navol ging verdient. Men meldt ons dat op de Zeevaartschool aldaar in verschillen de lokalen een apparaat is aangebracht, dat in verbinding staat met de kamer van den directeur en deze in staat stelt, de lessen, en alles wat in de leslqjfalen gesproken wordt, te beluisteren. Op de laatste jaarvergadering van de Vereeni- ging tot Bevordering van het Zeevaart- onderwijs is dit geval ter sprake geko men en ernstig veroordeeld. - (Tel.) Ongelukken. Te Rotterdam is opgehaald het lijk van de 37-jarige G-, die gisteravond uit haar woning werd ver mist. In een mestpoel nabij de woning •verdronk het 2-jarig dochtertje der fa milie S- te Bochöltz. Te Woensdrecht is een kind van lpj jaar in een put ge vallen en aan de gevolgen overleden, Gisteravond kwam de onderwijzer W. uit Oss per motor met een tamelijke vaart van Heesch gereden en bemerkte door den neerslaanden rook der stoomtram niet een naderende Ford-auto uit de rich ting Oss. Uitwijken was niet meer moge lijk, zoodat de auto hem tegen d«n grond sloeg. i£et gebroken rechterbeen en deer lijk verminkt, werd de ongelukkige op genomen en naar het R.K. ziekenhuis te Oss vervoerd. De motor is totaal ver nield. In Den Haag is een 6-jarig kind door een auto-bus overreden en gedood. Te Nietap (Gr.) is de 14-jarige A. per fiets, door een wagen met vlas aan gereden Een rad van den wagen ging hem over -de borst, waardoor een paar ribben werden gebroken. Zijn toestand is zorgwekkend. De schilders knecht W- viel te Middelharnis van het dak eener villa op straat. Een dokter con stateerde een armbreuk, polsbreuk en twee gebioken ribben. Per motor moest hij onmiddellijk naar het ziekenhuis te Rotterdam worden vervoerd. „Et' waren geen kinderen". Db H. Jansen, de legerpredikant, maakte on langs een oefeningsreis mee met een onzer oorlogsschepen. Ook aan Bordeaux werd een bezoek gebracht, waarbij ds J. zich met de hem vergezellende soldaten verwonderde over de voorbeeldige orde in een der parken. Geen baldadigheid werd er gezien, geen bloem werd vernield, geen bloempje ge schonden. Maar zoo vertelt -els Jansen in een der bladen er waren ook geen kinde- ren. In het kleine plantsoen, dat in Dien Haag voor mijn huis ligt, zijn des mid dags meer kinderwagens te zien, dan ik in het park Bordeloise gezien heb. 't Was zoo in 't oog loopend, dat een vaar onze matrozen zei: „Eiominé, hebben de men- schen hier geen kinderen?"- Inderdaad, men heeft'-er geen kinderen. Er waren duizenden en nog eens duizen den menschen in dat park, maai- men had er geen 500 'kinderen bijleen ge kregen. Wij hebben er twee uren in ge wandeld en wij ontmoetten één kin derwagen. Is het niet verschrikkelijk? Neen, als dan ons volk eens een dagje naar Scheveningen of Katwijk of Zarid- voort gaat! Wat een kinderen! Wat een toekomst! 'tNeemt wel af. De propagan da, die er ook teh. o-nzent voor geboorte beperking gemaakt wordt, mist haar uit werking niet. en vooral bij: ons opkomend geslacht is er duidelijk een streven merk baar, dat»in die richting wij^t, maar met Frankrijk vergeleken zijn wij nog rijk be- weldadigd. Alleen zou ik ons voilk hier willen toeroepen: zie in deze naar Frankrijk, waar de kinderzegen in de oogen des volks tot een vloek is geworden, met al de ontzettende gevolgen, die daaraan ver bonden zijn en laten wij niet alleen waken voor de instandhouding, maar ook voor do 'heiligheid van het huwelijk, want er is niets, dat het huwelijk meer onthei ligt dan een beperking van da geboorten. Automobiel-oplichters. Bij een autohandelaar to Arnhem vervoegden zich Maandagmiddag A- R., een bekende van de justitie uit den smokkeltijd, en zekere G- Zij, ko-chten een tw-eedehandschi auto en zouden deze met Duitsch geld betalen. Na lang over en weer praten werd de koop gesloten voor 1000 goud mark. Die motor werd aangezet -en op het oogenblik, dat het tweetal wegreed, werd den autohandelaar een waardeloos biljet van 1000 mark in de hand ge drukt. Inmiddels verdwen-en de oplichters met de grootste snelheid, welke de twee- -dehan-dsche auto kon bereiken, rilt het gezicht. Door de Arnhemsehe recherche werd een onderzode ingesteld, waarbij bleek, dat de beide personen den auto te Zr. tphe-n .te koop hadden aangeboden, doch daarbij geen succes hadden. Zij wa ren vervolgens naar Arnhem teruggereden Hun arrestatie aldaar is daarop gevolgd. De auto werd teruggevonden. Een roofmoord voorkomen. Onlangs hebben wij medegedeeld, dat de Haar- lemsche recherche te Haarlemmermeer een belangrijke aanhouding had gedaan. Zij hield n.l. twee Haarlemsche inbrekers aan, toen deze trachtten in te breken bij een varkens koopman A„ een 42-jarige man biji N.-Vennep. De instructie tegen deze beruchte inbrekers is thans gesloten, zoodat de zaak binnen kort voor de Haarlemsche rechtbank voor komt. Daarom bestaat er thans geen reden meer om te verzwijgen, welke bpoze plannen de Haarlemmers, zekere P. S., en'J. T., beiden mannen van 29 jaar, hadden. Ziji zijn reeds herhaaldelijk met de politie in aanraking ge weest. S. had pas vijf jaren gezeten. De Haarlemsche recherche had er de lucht van gekregen, dit beide avonturiers van plan waren A. een bezoek te brengen, 's Avonds zouden zij hem in zijn garage overvallen en vermoorden, om zich daarna van zijn geld meester te maken. Het was bekend, dat A. soms veel geld in huis had. In dien tijd ongeveer f 5000. Daarom werden de gangen van beide Haarlemmers zeer nauwlettend na gegaan. Op een avond trokken de booswichten inderdaad naar den Haarlemmermeer en de recherche maakte, dat zij eerder ter plaatse was dan de inbrekers. Aan S. en T. werd gelegenheid gegeven, om uitvoering te geven aan hun voornemen, doch zij werden gear resteerd,- vóór zij den varkenskoopman kon den overvallen. Dat de inbrekers er inderdaad op uit waren om A. te vermoorden, blijkt wel uit het feit, dat zij met messen en een staaf ijzer gewapend waren. Het was het doel om in de garage te gaan slapen, aldus luidde hun eenige verontschuldiging. (Tel.) Aangehouden f1esschentrek- kers. Te Haarlem zijn gearresteerd de gebrs De Jong, verdacht van allerlei oplichtingen, niet alleen daar, maar ook te Amsterdam. Met hun drieën hadden zij, gelijk ook reeds gemeld werd, te Amsterdam een Spaar- en Voorschotkas opgericht. Re oudste noemde zich directeur, de beide anderen waren dan de vertegenwoordigers. De bedoeling was, dat aan menschen de gelegenheid -gegeven zou worden op kaarten epaarzegels te plakken van 10.50, fl.en f2.50. Volgens het reglement dat aan de achterzijde van de kaart stond, konden de spaarders als zij f 5 op him kaart hadden, een voorschot aanvragen, let wel aan vragen. Want het was dan nog de vraag! of het gegeven wérd. Indien er meer dan één jaar f 10 op een kaart had gestaan, kon 6 pCt rente gegeven worden. Maar alles was fictie. Als zij in een stad flinke bedragen aan spaar geld verzameld hadden, werd hun kantoor opgegeven en verdwenen 'zij weer naar een andere stad, om daar een nieuw kantoor te vestigen en nieuwe slachtoffers to maken. In Amsterdam werden 600 slachtoffers gemaakt. Menschen, die dit geld gestort hadden, hoorden niets meer van do Spaar- en Voorschotkas. In de hoofdstad hebben zij. zjch nog met ver schillende andere flosschentrékkerijen bezigge houden. Een der nu aangehoudene verdachten., ging er zelfs prat op, dat zü de geheele begrafenis van hun vader, kist, koets, rij tuigen, kransen, enz. klaar gespeeld hadden zonder een cent te betalen. Toen het- vuur hun te Amsterdam te na aan de schenen werd gelegd, zijn de oplichters naar Haarlem vertrokken. Zij hebben te Haarlem ongeveer 50 a 60 slachtoffers gemaakt voor bedragen van f 0.50f 2.50. Na een week verdwenen de heeren: De recherche hield evenwel een waakzaam oog. Het kwam haar toen der oore, dat de gebr. De Jong te Rotterdam aan het werk waren gegaan. Toen werd door den commissaris van politie te Haarlem hun aan houding gevraagd. Die aanhouding is geschied door de Amsterdamsche recherche, die blijk baar op den loer lag. De aangehoudenen zijn nu te Amsterdam. (Tel.) Eenrijwielplaatje opzijn hemd. In een Friesch. stadje werd een jongen aangehouden, die geen belastingplaatje op zijn fiets had. Hij had echter het plaatje wel', zijn moeder had het voor zekerheid tegen diefstal' vastgenaaid opzijn hemd (Tel.) Het zonderlinge verliaal- Om trent den Dkiitscher in vrouwekleerem die per auto op weg zon zijn naar Doorn, verneemt do Zutph'. Crt het volgende: Wel is dezer dagen bij Oldenzaal een Amc-rikaansche dame over de grens ge komen met een Mercedes-auto, Avelke da me een hekel had aan passen-controle, V-n daarom nogal van zich afsprak. Maar haar pas bleek in orde. Het was een vrouw. Haar naam komt overeen met dien, waarmee de Duitscher in het be richt werd aangeduid: Von Kaulowitz. Zij is niet gearresteerd en niets wijst er op, dat et ook maar in de verste verte sprake van was, dat zij booze plannen had. i - Dirijvende Universiteit-Een drijvende universiteit, zoo wordt uit New Y ork gemeld, is dooi- een groep Ameri kanen opgericht. Deze heeren hebben een grooten transatlantischen stoonier gechar terd en dezen aldus doen inrichten, dat 400 studenten aan boord van dit vaar tuig een plaats kunnen vinden, benevens een aantal professoren en bedieningsper soneel. Behalve theoretische cursussen, zullen er practische colleges gegeven wor den in de aardrijkskunde, de geschiedenis, kur.st, botaniek, enz. D|e collegetijd duurt een jaar en in 'dien tijld zal er een reis run de wereld gemaakt worden. 'Op het. program van den eersben tocht staan: bezoeken aan Japan, China, Indië, Grie kenland, Turkije, Itilië, Algiers, Tunis, Spanje, Duitschland, Nederland, Scandi navië, Frankrijk en Engeland. Ge va.ajrlij'k bandiet. Gerald Chapman, de bekende straatroover, die drie jaar geleden met zes gewapende handlangers op één der drukste gedeelten van Broadway te New-York een postwa gen tegenhield -en er mét waardepapieren ten bedrage van meer/ dan 200 0C0 pd st. vandoor ging, werd eergisteren betrapt, terwijl hij bezig was, een brandkast open te breken in een zaak to New-Britain/ Hij schoot een politieagent neer, die hem verrastte en ontkwam. Chapman was iy2 jaar na het bedrijven van bovenbedoelden straatroof uit de gevangenis te Atlanta, ontsrapt. In Georgia gearresteerd, vlucht te hij, zwaar gewond, een paar dagen later uit het gevangenishospitaal. 'AMSTERDAM- V. D. Naar wiji verne men, zijn in verband met de vermoede lijk gepleegde onregelmatigheden der Apo- dro-obligatic-le-eningen, wetlke voortgezet werden door de z.g. sport-paleisjes-combi- natie, door de politie gearresteerd de leiders v. d. Hamer, Uilenburg en G. Kraak. Naar de andere leiders J. Kraak en Mebius 'wordt gezocht. 'AMSTERDAM'- Y. D. Er is een consor tium gevormd, dat de voorbereiding heeft ter hand genomen voor een tijdens de Olympiade in 1928 te Amsterdam te hou den wereldtentoonstelling. Die onderhan delingen met vooraanstaande personen uit handelskringen doen verwachten, dat het grootsche plan zal slagen. KROMMENIE. V. D. Doordat een film vuiur vatte, is gisteren brand uitgebro ken in een bioscoop-gebouw. Er ontstond een paniek. Verschillende personen spron gen uit de loge. Enkelen bekwamen lichte 'kwetsuren, maar de meesten kwamen met den schrik vrij. WASHINGTON- V. D. Vernomen wordt, dat de Ajnerikaansche regeering na het aanvaarden van de Zeppelin Z R III 2.200.000 dollar op de Duitsche schade- vergoedingsrekening zal afschrijven. Niets is ons te dol. Deze uitspraak is, als wij ons! niet vergissen, afkomstig van een der com munistische leiders.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 3