I. f li 7 snelheid was 28 K.M. in het uur. De Z. R. Ill heeft een breedte-doorsnede van 27,64, een lengte van 200 meter; zijn gasinhoud bedraagt 70,000 M3.; zijn vijf motoren praesteeren 2000 P.K.; zijn snelheid is reeds genoemd. Tusschen die beide luchtschepen ligt niet alleen een technische ontwikkeling, die weg is ook bezaaid met mislukkingen en rampen. Toen het eerste luchtschip bij Echterdingëh in stukken ging, werd graaf Zeppelin door een openbare inza meling dadelijk in staat gesteld zich ver der te wijden aan zijn uitvinding. Tot het begin van den oorlog heeft hij 25 luchtschepen gebouwd, waarvan er toen nog 11 waren overgebleven; de andere bestonden reeds niet meer. Een daarvan, de Victoria Louise, had echter nog 384 reizen gemaakt en daarop 8134 personen vervoerd. In het geheel zijn van de voor den oorlog gebouwde Zeppelins 8 als verouderd gesloopt, 7 door atmosferische invloeden Jen onder gegaan, 4^ verbrand of ontploft, 1 strandde gedurende den oorlog aan de Deensche kust, 1 werd door vliegers in Dusseldorp vernield en 4 vielen ten offer aan vijandelijke ver dediging. Gedurende den oorlog zijn er 87 lucht schepen door de werf te Friedrichshafen afgeleverd. Daarvan- stierven er 20 een natuurlijken dood; 13 werden n.l. als ver ouderd gesloopt eu 7*-zijn bij den vrede aan de geallieerden uitgeleverd. Afgedre ven, gestrand, verongelukt zijn 12 sche pen, verbrand zonder toedoen van den vijand eveneens 12, in Duitsche loodsen vernield 7 schepen, 1 is er verdwenen, de rest van 35 schepen is door vijande lijke verdedigingsmaatregelen of aanval len bezweken. Na het -einde van den oorlog zijn nog 4 luchtschepen gebouwd. Hieronder de L. Z. 114, de aan Frankrijk geleverde Dixmude, die in het vorige jaar in de Middellandsche Zee met 50 man veron gelukt is. In het geheel heeft de Zeppelin- werf 118 luchtschepen voltooid; het getal 126 in den naam L. Z. 126, die ook wel aan de Z. "R. III gegeven wordt, is hier aan toe te schrijven, dat 10 bouwnum- mers niet bestaan hebben. 116 schepen zij beteekenen een groote ervaring. De grootste, totnogtoe door een Zeppelin afgelegde reizen zijn geweest, die van de aan Italië uitgele verde L. Z. 90, die einde 1920 bij het ledigen van de gashouders gebroken is en die van 2631 Juli 1917 een ononder broken tocht van 101 uren en 61000 K.M. heeft volbracht. Bekend is ook de tocht van de L. Z. 104, die gedurende den oorlog van Janbcfli in Bulgarije naar Khar toem in Soedan en terug vloog, waarbij het luchtschip in 95 uren 6750 K.M. heeft afgelegd. Het goudschip „Laurenlic". Het begin van den goudschat vau de „Laarentic" waarvan reeds herhaaldelijk gewag werd gemaakt, is thans volgens offieieel-e berichten door de Engelsche admiraliteit geborgen. Het succes heeft alle verwachtingen overtroffen. In het geheel zijn 3166 staven gouds bovenge bracht. Het geredde goud heeft een waarde van ongeveer 4.750.000 p. sterling. Boven dien is er voor meer dan 250.000 p. st. aan zilveren specie bovengebracht. De „Laurentic" werd in Januari 1917 door de Duitschers getorpedeerd. Bij het ber gingswerk deden voortdurend 60 man boven water dienst, terwijl ongeveer een dozijn van de meest bedreven duikers bij beurten onder water werkzaam waren. Millerand weer in de politiek. De Fransche politieke kringen zijn niet weinig in beroering gebracht door het bericht, dat Millerand besloten heeft zijn politieken terugkeer op 11 November te bepalen en daartoe dien' gewichitigen ge denkdag heeft gekozen om te Straatsburg een politieke programrede uit te spreken. Omtrent het program, dat de oud-presi dent van de republiek daar zal ontwik kelen, kan nauwelijks twijfel bestaan. Men dient niet te vergeten, dat het den llden November 1919 was, dat de heer Cle- menceau eveneens te Straatsburg de rede voering hield, die het uitgangspunt is geweest van de nationale politiek, door het bij de jongste verkiezingen geslagen nationale bloc gevoerd. Korte Berichten. De wijnoogst in de z.g. Basse-Bour- gogne, op de heuvels van Chalon, is over het algemeen gunstig uitgevallen wat de kwaliteit van den wijn betreft. Ook is er meer wijn dan men gedacht had. Sederf enkele dagen is er te Parijs een nieuwe brigade politie-agenten aan het werk. Zjj dragen een donkerblauwer! met rood afgezetten band om den arm met in het midden een metalen paarde- kopje. Want het is de taak van deze agen ten toe te zien, dat er in de straten, van Parijs geen paarden mishandeld worden, door slecht aangespannen te zijn of door opzettelijke wreedheid van de voerlieden. Uit Rovigo wordt gemeld, dat een wa tervliegtuig op het balkon van een huis gevallen is. Drie jonge meisjes werden gewond. De bestuurder en zijn helper zijn gedood. Het vliegtuig vloog in brand met het gevolg, dat de brand oversloeg op het huis, dat geheel door het vuur ver nield is, terwijl ook aangrenzende huizen schade geleden hebben. De Belgische socialistische afgevaar digde Célestin Bemblon, die voor Luik, in de Kamer zit, wordt in zijn partij be-' ticht van bolsjewisme. De Luiksche partij federatie, die zich met deze beschuldiging heeft bezig gehouden, heeft besloten de f andere federaties des lands te raadplegen om na te gaan oL de houding van Dem blon van dien aard is, dat hij voor uit sluiting uit de partij in aanmerking komt. Gisteren hebben zestig procent van de stakende mijnwerkers van de Borinage (België) het werk hervat. In verband met de verwaarloozing der mijnen gedurende de staking, konden slechts 7500 van de 12.000 mijnwerkers die zich aanboden, aan den arbeid gaan. De Wahabieten zijn Mekka binnen gerukt. Naar de „Times" meldt zou in de heilige stad Mekka de cholera zijn uit gebroken. De Wahabieten hebben de ver zekering gegeven, dat de vreemdelingen te Mekka veilig zullen zijn. Do toev-oer van graan blijft in ge heel Rusland, ook in Oekraine beneden het gemiddelde. De prijzen van rogge zijn in de laatste dagen wederom 3i/2 pet. gestegen. Men dringt er op aan, de boeren door drastische maatregelen ertoe te dwingen, het graan aan de regeerings- inkoopbureaux te verkoopen. Het grootste deel van het te koop aangeboden graan wordt door particulieren opgekocht. De vliegtocht Nederland I n d i Het Haagsche Aneta-kantoor heeft van Van der Hoop uit Plovdiv, d.d. 14 Oct., het volgend telegram ontvangen „Hoezee! Guilonard acht afdoende en snelle reparatie van het toestel ter plaatse mogelijk. Indien het voor half November gereed is, kan ik starten voor Batavia. Het terrein is geschikt voor hot vertrek." Schriftelijk beantwloorde vragen. Op vragen van den heer Kersten betref fende bewaking van den sp oor weg over weg bij seinpost 25 onder Krabbendijke heeft de minister van Waterstaat geantwoord Uit het onderzoek, ingesteld omtrent de aanrijding van e.en met kolen beladen wagen op 12 September j.l. bij seinpost 25 onder Krabbendijke, door trein no. 3, komende van Bergen op Zoom, is geble ken, dat de bestuurder van den wagen den trein zeer goed had kunnen zien aankomen, doch volgens zijn eigen verkla ring niet heeft opgelet. Diat .de hoeren zouden weigeren hun suikerbieten aan do haven van Krabbendijke te leveren, is bij onderzoek niet bevestigd. De bij den overw'eg aanwezige boomgaard laat het uitzicht op 13 Meter uit den spoorweg over een afstand van 800 M. vrij, welk uitzicht voor het louter plaatselijk verkeer voldoende wordt geacht. De oprit van den parallelweg naar den spoorweg is opgehoogd. Dieze parallel weg ligt echter aan de ander© zijde van den spoorweg dan de boomgaard. De mededeeling, dat wekelijks 3000 wagens zouden passeeren schijnt op een misverstand te berusten, daar burge meester en Wethouders van Krabbendijke reeds eerder hebben bericht, dat 3000 voertuigen per jaar den' overweg over gaan. Gebleken is, dat slechts een ge ring aantal kinderen den overweg ge bruikt en dat deze kinderen, zonder een omweg te maken, over den van afslui tingen voorzienen overweg ten westen van het station Krabbendijke de scho len kunnen bereiken. Bij opheffing van afsluitingen van overwegen wordt den gemeentebesturen steeds aanbevolen in de scholen de aandacht op de opheffing te doen vestigen. In het voorgevallene kan geen aanleiding gevonden worden om den overweg weder te doen bewaken. Op vragen van mevrouw BakkerNort betreffende ongelijkheid ten aanzien van de berekening van het koersverschil tus schen den Nederlandschen en fndischen gulden bij verzending van postwissels uit Indië naar Nederland en omgekeerd, heeft (Je minister van koloniën geantwoord: Inderdaad wordt in Nederl.-Indië bij het verzenden van een postwissel naar Nederland met het koersverschil tusschen den „Nederlandschen" en den „Indi- schen" gulden rekening gehouden, terwijl daarentegen in Nederland bij verzending van een postwissel naar Indië daarmee geen rekening Wordt gehouden. Djlt laatste houdt verband met de bestaande regeling, volgens welke de hier te lande plaats vindende verrekeningen wegens den post-, wisseldienst tusschen de Nederlandsche en de Indische postadministratiën tegen den pari-koers plaats vinden. Op grond van de overweging, dat deze regeling tot minder billijke gevolgen leidt, is de ondergeteekendo met zijn ambtge noot van waterstaat in overleg getreden, ten einde daarin zoodanige wijziging te brengen, dat pok hier te lande, voortaan de koers van den dag kan w'orden ge volgd, zonder dat de postdienst scha'le daarbij heeft. Van me centen blijf je af! De socialistische wethouder De Miran da heeft aan gemeentewerklieden trach ten duidelijk te maken, dat eenige loons verlaging noodzakelijk was, dat anders alle andere arbeiders er te meer voor bloeden moesten; dat anders gewichtige cultureele belangen, óók van beteekenis voor den arbeider, zouden worden ge schaad. Wat voegt liem een der zijnen toe, naar Miranda's eigen getuigenis? „Mijn vriend De Miranda mag zeggen, dat rekening moet worden gehouden mot cultureele belangen, maar de heer De Miranda moge daarmee rekening houden: van onze centen blijft hij af!" Ziedaar de verheffende socialistische moraal 1 Zij culmineert hij zeer reien in het van echt solidaristischen gemeen schapszin getuigende woord: Van me centen blijf je af! Voor ernstige mannen onder de leiders dpr S. D. A. P. toch Wel om moedeloos te Worden na al de idealistische en eco nomische preek]esMaar.... wie wind zaait zal storm oogsten De prijsstijgingen. Het Centraal Bureau voor de Statistiek te 's-Gravenhage deelt het volgende mede betreffende de indexcijfers der groot- en kleinhandelsprijzen. Groothandelsprijzen Algem. index- Voeclingsmidd. cijfer. e. d. 1913 100 100 1919 304 296 1920 292 252 1921 182 187 1922 160 160 1923 151 143 1924: Januari 156 153 Februari 158 158 April 154 151 Juli 151 149 Augustus 151 151 September 158 161 Wer<( in het persbericht over Augustus medegedeeld, dat in het algemeen een stijging viel waar te nemen, het index cijfer over September 1924 toont in ver gelijking met Augustus, aan, dat thans een veel sterkere stijging heeft plaats gehad. Het algemeen indexcijfer steeg met 7 punten (Augustus 151, September 158), terwijl dat der voedingsmiddelen met 10 punten omhoog ging en het in dexcijfer over Februari 1924 (het hoog ste indexcijfer in 1924), overtreft. Met 10 en meer punten stegen de ar tikelen: macaroni 10, erwten 10, varkens- vleesch 11, haver 15, zemelen 15, vlas 16, mais 17, thee 19, melk 27, hooi 35, kalsvleesch 35, en eieren 40do daling daarentegen komt voornamelijk voor reke ning van het artikel: katoen namelijk met 23 punten. Kleinhandelsprijzen 1913 100 1919 212 1920 234 1921 179 1922 157 1923 145 1923 1924 Januari 148 150 April 149 152 Juli 145 150 Augustus 143 150 September 142 152 October 145 De Ned. Ohristen V.rouff snbond. (Vervolg.) In de algemeene vergadering van de zen Bond werden als leden van het hoofdbestuur herkozen de dames mevr. A. C. Diepenhorst-de Gaay Forlman en mej. H. S. S. Kuyper. Des namiddags hield prof. mr. A. Ane- ma een rede over den Volkenbond. Hij behandelde wat de Volkenbond naar zijn Wezen is, hoe hij is samengesteld, Wat door den Bond al is gedaan en waf practisch van den' Bond is te Wachten. D;e Volkenbond is een lichaam om te maken dat aan de statenanarchie ten minste eenigermate een einde komt; een begin om de staten inplaats van anarchie te brengen tot een éénheid in zekeren zin. Geen Statenbond en geen superstaat, maar een permanent Statencongres. Geen besluit kan genomen Worden of de Staten moeten het zelve nog goedkeuren. De Bond bestaat uit twee lichamen: de raad en de vergadering. Die raad doet de loopende zaken af en de ver gadering behandelt de algemeene zaken en komt daartoe ééns per jaar bijeen. Dan zijn er nog een aantal kleinere or ganisaties. Verder een 5-tal commissies van r aadgevenden aard en daar naast worden nu en dan losse commissies be noemd. Komende op de derde vraag gaf spr. een overzicht van eenige werkzaamheden van den Bond; o.a. is veel gedaan tot bestrijding van den handel in blanke slavinnen en van den opium. Op ander gebied mislukte echter de Volkenbonds actie. De grondslag is echter gelegd voor een heter begrijpen der volken onderling. Daarna volgde nog een en ander over het probleem van den oorlog. Die staten ken nen rechtsgeschillen, belangengeschillen en internationale geschillen. Het onbe perkt recht van oorlogverklaren is nu uit. Met een geschil tusschen twee Sta ten bemoeit de Bond zich niet. Rechts geschillen gaan naar het Permanente Hof van Arbitrage. Maar belangengeschillen gaan naar den Volkenbond. Geoorloofd was de oorlog alleen in dien beide partijen zich niet aan een advies willen houden of indien de Raad niet komt tot 'n eenstemmig advies. Ook de sancties van het internationale recht werden nagegaan. Naar de nieuwe rege ling is nu alléén een verdedigingsoorlog geoorloofd en een oorlog om te straf fen het onrecht. Overigens is alle oorlog misdaad. Op het gebied van het inter nationale recht is dus een groote schrede vooruitgegaan. De vraag is nu Wat van een eu ander in de practijk zal terecht komen. Het staat vast dat er Wel eens oorlogen zullen komen. Maar wel dient te worden, bereikt, dat de oorlogen zeldzaam wor den en dat ideaal is te bereiken. Met het instituut vau den Volkenbond is dus wel wat te doen, -concludeerde spr. Maar de publieke opinie dient te wor den verbeterd. De oorsprong van die pu blieke opinie ligt voor een groot deel in handen van de vrouw. Strijd tegen genot-, eer- en machtzucht dient te wor den gevoerd om die opinie te bewerken. Tegen die drie -zonden is de vrouw door God op bijzondere manier gewapend, de drie zonden op het gebied van het inter nationale leven. Laat dan de vrouw zich aangorden voor die taak om aldus de publieke opinie te helpen vormen. De volkenbond! bestaat 'uit menschen en die menschen worden voor drie kwart door de vrouw opgevoed. Schenke Hij die in den Hemel is op dit alles Zijn zegen en s(rekke het al ad majorem Dei gloriam, eindig de spreker. Mevrouw A. van Hoogstraten Schoch uit Zeist sprak een slotwoord, uitwei dende over de heerlijkheid der eenheid van het geloof in Jezus Christus en de groote verantwoording van het lid zijn van den Ned. Chr. Vrouwenbond. Tenslotte bracht mej. mr. G. F. Katz hulde en dank aan de presidente voor haar leiding gedurende al de jaren van liet bestaan van den Bond. God zegene a, zeide spr,, in uw' arbeid en in uw gezin, in de maatschappij en in den Bond. Nadat daarna het laatste vers van psalm 121 was gezongo)h, eindigdd prof. Anema nipt. dankgebed. Allerlei. Bij de Tweede Kamer is ingekomen de Indische begrooting voor het dienst jaar 1925. Voor den geheelen dienst is liet cijfer rond 46 millioen gunstiger dan dat voor 1924. De gemeenteraad' van Ooltgensplaat besloot de' salarissen van burgemeester, Wethouders, secretaris, gemeente-ontvan ger en veldwachter met 10 pet te ver lagen. Tweede Kamer. Gisteren is de Kamer begonnen met de behandeling der Tariefwet. Men zou denken, dat na al de agitatie, die ge voerd is, ongeveer alle Kamerleden vol brandende belangstelling voor deze zaak zouden zijn en dat de tribunes berstens vol zouden zitten. Niets van dat alles. Die Msb. schrijft: Eie belangstelling zoowel in de Kamer als op de tribunes was niet bovenmate, ja zelfs gering te noemen, en de vrij suffe atmosfeer in ons Lagerhuis had nog weinig van de kritieke spanning, welke de behandeling van belangrijke onderwer pen gewoonlijk vergozeJt. Zoo is dan op een heel makke wijze de behandeling van de Tariefwet ingezet. Met kalme aandacht en zoo> nu en dan een vergenoegd glimlachje, als wilden ze zeggen: „Diat zal ik je straks wel eens duidelijk maken", luisterden achter de groene tafels de ministers Colijn en Aal- berse naar hetgeen de heeren hadden in het midden te brengen. President Koo ien troonde gemoedelijk onder den dof groenen baldakijn als iemand, die den tijd heeft om alles aan te hooren, wat de afgevaardigden te zeggen hebben, zich zoo nu en dan den tijd, den langen tijd der redevoeringen, eens kortend met een opmerking of grap tegpn iemand, die zich in zijn nabijheid bevindt. De Kamerleden, hier en daar in de zaal of in de koffiekamer verspreid, over het olgc-meen weinig aandacht scheukend aan. de wijsheid, die voor hen wordt op- gedischt. Dit, om zoo ongeveer een idee te geven, hoe het er den eersten dag van de behandeling der Tariefwet in do Kamer uitzag. Eerste spreker was dhr Oud (V- IX)/ daarna volgden de heeren Vliegen (soe.- dem.) en v. Gijn (V. B-). Ze bleken /alle drie tegenstanders van het ontwerp te zijn. Wie zou het ook anders verwachten? Onbegrijpelijk, dat dhr Oud durfde be weren, dat de behandeling van de Ta riefwet zoo overhaast gaat. Tusschen af- deelingsonderzook en openbare behande ling zijn enkele maanden verioopen en nieuwe gezichtspunten werden Hoor de drie sprekers gisteren allerminst ge opend. De redevoeringen waren repetities van de afdeelingsverslagen. Dat vrijzinnig- en soc.-democr. zeggen: „de Tariefwet is niet moer noodig, want de rijksmiddelen gaan vooruit", verwon dert zeker niemand. Maar dat een ernstig wetenschappelijk man als v. Gijn met vage termen ook zoo iets durft beweren, is toch onbegrijpelijk. Elat do financiëele toestand er gunstiger uitziet dan men had verwacht, niemand, die zulks met meer genoegen zal erken! nen dan minister Colijninderdaad zo-u het misschien mogelijk zijn, wanneer de vereischte 12 millioen dit jaar niet ge stort worden in het Invalidite-itsfonds (wat intusschen de verplichting tot die storting niet doet vervallen) zal het misschien mo gelijk zijn d-e begroeting' toch zoo ten- naastebij sluitend te maken. Maar niet alleen om c-en sluitende begrooting te krijgen is de Tariefsherziening noodig; do minister wil er ook do gefegenneid door openen, om de veel te hooge directe belastingen eenigszins te verlagen, zoo als hij! in de stukken duidelijk heeft uit eengezet. En heeft men van liberale zij'de óók niet gejammerd over die veel te hooge directe belastingen'? De lmksche heeren zijn blijkbaar doods benauwd voor „het beschermend karak ter" der Tariefwet. Datbeschermend ka rakter schijnt plotseling voor den dag to springen, als het hoffingspercentage van 5 op 8 wordt gebracht. Vreemd toch! Ja, maar, zegt mijnheer v. Gijn, als do Tariefwet dient 'om de werkloosheid te verminderen, zie je, dan zijn we aan „het beschermen". Wie snapt het? Hoe fel ook de anders bedaarde v. GijD uitviel, blijkt wel uit het volgende Maar rechts, en gjj Minister, durft niet eerlijk voor het protectionistisch karak ter van het voorstel uitkomen, riep hit fel uit. Minister Colijn is volbloed protectio nist. Bij de komende verkiezingen zal spr. dat het volk wel duidelijk maken. In het rustoord voor ouden van dagen, Vredestein, te Wissenkerke zijn tot Vader en Moeder benoemd de hee M. Ver'are en echtgenoote te Rilthoven (M. C.) Huilobroec'k te Go.es. De vermaarde Vlaamsehe dichter-zanger zal op Maandag 20 dezer in den 'schouwburg Prins van Oranje optreden. Dat is een verheugend berichtje, want dat beteekenfc dat onze muziek en zangminnaars weer eens een avond van kunstgenot, oen avoik van p aangename verpoozing zullen kun nen meemaken. Iedere maal, dat Ilulle- broeck in onze stad optrad, vond hij een volle zaal en een uiterst dankbaar gehoor. Ongetwijfeld zullen weer zeer ve len zich opmaken.om hem te gaan hcorein. Hullebroeck's kunst laat zich niet om schrijven. Men moet zoo'n avond zelf meemaken, men moet de intense beko ring van zijn zang over zich laten komen, men moet zijn uitleg en zijn geestige! zetten hooren. En dan geeft men zich volkomen over: Men zingt met den bard meo en men gaat naar huis in opgewekte stemming. Men leze verder de advertentie in dit blad. Eenoemd tot ontvanger der directe belastingen en accijnzen te Stadskanaal (Gr.) dhr F. Pekelder, Rijks ontvanger te Koudum (Fr.). Onder de in de eerste woek yp.n. October te Bergen op Zoom ingekomen burgers behooren ook: A- A. Geense, van Ellewoutsdijk; p. Koster, van Schore; G. Visser, van Vlissingen; W- Kastelein, van Vught; F. J. Klink, van Zierikzee; J. Blok van Terneuzen, en M- Breure te Wemel- dinge, allen van het verplcgingspersoneej op Vrederust. Derde tentoonstelling voor Handel en N ij verheid te Mid delburg. Verzonden zijn door de com missies voor bovengenoemde tentoonstel ling de circulaires aan hen, die men gaarne onder de deelnemers zou tellen, lu die circulaire wordt herinnerd aan de betuigingen van tevredenheid over het verloop der tweede tentoonstelling in Mei j.l., door inzenders zoowel uit als buiten Middelburg uitgesproken bij de sluiting, waarbij de wensch werd uitgesproken, in 1925 weer een tentoonstelling te orga niseer en Voor de tentconstelling, dio het comité tracht te doen plaats hebben in 1925 en wel van 20 tot 28 Mei, kan in 14 verschillende groepen worden inge zonden en wel: 1. voedings- en genot middelen; 2- meubileering en stoffeer- derij; 3- machincriën werktuigen; 4. gouden en zilveren werken; 5- verpak- kings- en reclameartikelen6- bouwvak ken; 7- electriciteit; 8. kunstwerken; 9. textiel-industrie; 10- Sanitaire artikelen; 11. bloemen en planten; 12, landbouw werktuigen; 13- lederwaren; 14. diversen. Het comité wijst verder o.a. op de gun stige ligging van Middelburg voor zulk een tentoonstelling en legt er den nadruk, op, dat twee Marktdagen vallen in den tcntoonstellingstijd en ook de Hemel vaartsdag. G»ea. De verplaatsing van den assi stent L- H. Sterk alhier naar "Rotterdam, (postkantoor), welke op 13 October j.l. zou plaats hebben, is nader bepaald op 1 November 1924- Kloettnge. De wijkzuster ontving ten bate der wijkverpleging uit deze gemeente (met dank een gift van f 5- Oud elan de. Met dank door do wijkzus ter ontvangen een gift van hier en eert uit Ellewoutsdijk, te zamen f 5,50- Koudekerke, Aangifte is gedaan bij den veldwachter, dat bij een arbeider van diens land een hoeveelheid gekuilde aard appelen des nachts zijn ontvreemd. Westkapelle. In do raadsvergadering van Woensdagavond was afwezig P- Peone. Op een verzoek van Jb Verhulst om een gedeeltelijke ontheffing van vroongeld, over den eersten weitrjd door het heer- schen van mond- en klauwzeer werd met alg. st. besloten afwijzend te beschik ken. .Van de Ghr. Burgerschool" te Middel- "burg was bericht ingekomen, dat inge volge de onderwijswet deze gemeente mOet bijdragen f 14,79. Voor kennisgeving werd aangenomen het bekende verzoek van de Z-L.M. betreffende de "duiven. Vjm B- en W. van Middelburg kennisgeving, dat deze gemeente moet bijdragen in de kosten van Nijverheidsonderwijs over 1922 f 328,-35. Van God. Staten de wijziging in de verordening terug ontvangen o® het artikel, vermeldende, dat brandweer diensten niet meer kunnen worden afge kocht, in te tiekken. aangezien dit in stiijd is met de gemeentewet. Behoudens goedkeuring van Ged. Staten, werd de afkoopsom van brandweerdiensten alsnu bepaald op f 100- De gemeentebegrooting 1925 weid vervolgens vastgesteld in ont vang en uitgaaf tot een bedrag van f 40.791,921/2 met een post van on voorzien van f 1692,511/2- Naar aanlei ding hiervan vraagt de heer Louwerse, of door Ri. en W. ook nog gerekend is een bedrag uit te trekken voor werkver schaffing, indien dat noodig mocht blijken- Na enkele inlichtingen zegt de voorz-* dat dit een zeer moeilijk punt is, doch inciien het noodig mocht zijn, zullen per sonen, waar het best van vastgesteld kap vo bij g< I worden, dat hulp worden gesteld. Tot cursus van leerlinge gen leeftijd, worden als hoofd en M zer. Bij de rondvraa Kam naar de kaso]; vanger, niet uit wan of ontvanger, doch der zaken te loeren opneming wordt vraagt met het. oog bare wegen, of rijksweg en den H( zou kunnen met afv Re modder komt da den straatweg. Die te zullen doen nazi Veere. Alhier is den Hamme-Hcssels teraad alhier. Die tot de vrijz. dein. Meliskerke. Woc een voltallige vergad gemeester de Keijzei schrijven dat de gem f 26.42 aan de Een adres der Z. over maatregelen Tenscha.de. De schad ie verordening blijf W. kwamen met een hondenbelasting, zul ran een vroeger meerderheid van B. belasting te heffen per jaar, wat door werd. Weth .de Bi dat een heffing van om het teveel op genoeg is voor vele nen, Welke een ho luxe, doch tot bestri delijk gedierte op er sen,,w'at wordt aüngi ren Koppejan, de de Buck). Die ingccj behandeld en aange drag van f9252 in nadat over verschille ning was gewisseld van oordeel dat de ontvanger te hoog v zaamheden -daaraan verminderd. In de vi werd als lid der sch, gewezen dhr I. Matt bode werd benoemd veldwachter. [De vergoeding L. op f 10.261/2 per leer ten nog verslag uit tot aankoopen terr plaats en stelden v< rein aan te zeggen, coord ging. Wegens i verlichting werd voi van B. en W. de opsteker gebracht 0| rondvraag dhr Matt had naar het reglerr de vergadering 'gesl ging voor in dankzei Nieuw-Namen. Zat jarig jongetje, dat Was geklommen, daa dat hij onder den w'a been Werd verbrijzel het ergste. Een Waar jeugd. AxeL Dinsdag verf secretaris bracht rap nader onderzoek dei meento-ontvanger; dit derzoek en moet con te veel i s van f 2571 voor om het te v< na de goedkeuring en 1924, wat wordtl Met 5 tegen 4 st', zend beschikt op e durende de l'inksterd voor Carroussel cn mogen nemen. Op v recteur-Generaal van werd aangenomen dj huizen der Woningbo den van gezinnen W loon verdienen om betalen aan B .en wordt gegeven een t aan diegenen die d1 king komen; elk geva] beoordeeld worden men werd de Tjoliti vuld met het verbo ten los vliegen ge_ 15 Maart—15 Mei. D grooting. Het presen den werd verhoogd voor allen te samen soon en per keer. Ziekenhuis te Terne ken. Tbofen. '„Het Volk" Plaatsing van den koil tuigen M- a Ridderlef meenteraad) naar gesteld. Groote handelsveetent De gisteren door /leningen werden gis "1 de groote tent mocj baalde prijzen 'uilgere (nk bracht vooraf eïl arbiters voor de moeilijke taak. Intusschen was de ^stelde reclame-optoc den rondrit door do st n ^el Liaarin waren mee» Pen en voorstellingen ook geen wonder, d| stelling was. toen dl stad trok en dat orl

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 2