Telegramm.' Laatste Bertcaten. Posterijen en Telegrafie. Harfcttartslrtra. Burgerlijke Stand. Rechtszaken. tot het kantoor, waar zij: de brandkast forceerden en openden en het zich daarin bevindende wisselgeld meenamen. te Pittsburg zijn door de ineen storting van een muur van een kantoor gebouw vijftien menschen gedood en zestig ernstig gewond. Uit Konstantinopel Wordt gemeld, dat 30.000 Grieken aldaar aanzegging hebben gekregen Turkije binnen tien da gen te verlaten daar zij anders door de politie uit het land zullen worden gezet. Te Chicago is Weer een neger gelyncht, en vermoedelijk weer de ver keerde. De oorzaak lag in de aanranding van een blank meisje. Bij deze gele genheid werd de neger door een woe dende blanke menigte doodgeslagen en -geschopt. De politie kwhm, als gewoon lijk, tusschenbeide toen het te laat was, en om verdere ras-onlusten te voorko men wordt het stadskwartier waar de neger gelyncht Werd. streng bewaakt. De stemming tegen de negers schijnt er niet beter op te worden sedert vele zwarten uit de zuidelijke plantage-staten naar de steden van het noorden, zooals Chicago. ?ijn komen wonen. Mexicaansche roovers hebben bij Calandrio (Mexico) een trein doen ont sporen en geplunderd. Negen passagiers werden gedood, waaronder twee Ameri kanen. Troepen vervolgen de roovers. De Zeppelintocht. De Z R III is niet uit Friedrichshafen vertrokken Wegens _de plotseling ingetreden sterke temperatuursverhooging, Waardoor de draagkracht van het schip aanzienlijk is verminderd. Het luchtschip komt niet over Rotterdam, doch zal een Zuidelijke koers nemen, namelijk over Bazel—BordeauxGolf van Biscaye— A z oren. Zanni. D|e Argentijnsche vlieger Zannjj is te Kasoemigaoera aangekomen. (Kasoemigaoera is het meertje ten noordwesten van Tokio waar het hoofd station is gevestigd voor Watervliegtui gen. Het bericht beteekent dus dat Zanni te Tokio is aangekomen. Hij ving zijn tocht aan te Amsterdam.) De Sh en andoah. Het Ameri- kaansche bestuurbare luchtschip Shenan doah is te San Riego aan de Westkust van de Vereen. Staten aangekomen. De snelheid gedurende het laatste deel van de reis Was 60 Eng. mijl per uur. (Een Engelsche mijl is 1609 meter). De transcontinentale reis van het lucht schip is op .sommige punten zeer gevaar lijk geweest. Toen het boven de Rockv Mountains vloog, geraakte het in een storm. Het luchtschip bereikte toen een snelheid van 74 Eng. mijl per uur en steeg tot een hoogte van 6800 Eng. voet. Intusschen is het vertrouw'en in de bestuurbaarheid van het luchtschip door deze reis zoo gestegen, dat er zelfs sprake van is het schip een tocht naar de Noord pool te laten ondernemen. Twee meisjes uit Noord-Schoot© (R.) de gezusters Hallemeersch, waren Don derdag naar de kermis van Merck-em' gie- weest en keerden 's avonds huiswaarts in gezelschap van een soldaat, evenals zij te Noordschoote woonachtig. Geko men op het gehucht Poezele, tusschéri Noordschoote en Steenstraete, werd het groepje aangevallen door een kerel, die verscheidene revolverschoten loste. De soldaat werd aan den voorarm getroffen. Die twee meisjes vluchtten, maar een haier werd door een kogel geraakt en viel. De moordenaar sprong op haar toe en maakte haar af met messteken. Het arm© slachtoffer was slechts 18 jaar oud. Haar zuster had zich intusschen in de gracht geworpen en moest machteloos toezien, hoe het monster zij'n razernij bot vierde. Hij, is een Rakere Jules D|es- ramant, te Meckemi, die in 1912 reeds, tot 20 jaar opshiiting werd veroordeeld voor een moord', nagenoeg in deizelfdei omstandigheden begaan. De schabouwe- lijfce nietdeug kwam los in 1919, krach tens do wet Vanderveld© op de voor waardelijke in vrijheidstelling. Het pai'ket van Yperen is ter plaatse gekomen voor het gebruikelijke onder zoek. Die booswicht is gevlucht en wordt opgespoord. Hij had eenigen tijd gewerkt op de hoeve der weduwe Hallemeersch, terwijl de zoon zij'n krijgsdienst deed. („Standaard") Twintig staatsbeambten, werkzaam op het station Brest zijn in staat van beschuldiging gesteld wegens diefstal en acht-en-veertig wegens heling ten nadeele van den staat. Be Fransche staatsspoorwegen hebben in het jaar 1913 niet minder dan 495 millioen aan schadevergoeding moeten betalen voor verloren geraakte, of gesto len goederen. Wie zal zeggen, hoeveel hiervan op rekening komt van de dief stallen, door genoemde keeren gepleegd? De diefstallen geschiedden door het uit 3en "trein werpen van pakketten, welke door medeplichtigen in veiligheid werden gebracht. Bij huiszoekingen zijn talrijke gestolen artikelen in beslag genomen. Tafelmessen., pantalons, bretels, blouses, schoenen, stukken stof van allerlei kwa liteit en kleur, bonten, fietsen en jacht geweren behoorden tot den buit. De diefstallen moeten zeker reeds 'twee jaar geduurd hebben en familieleden der dieven kregen gestolen voorwerpen ten geschenke. Ook eetbare waren werden verdeeld. Talrijke blikken conserven ver dwenen, alsmede kilo's boter, eieren en uesschen wijn en likeur. De vrouw van een beambte vervaardigde een costuum uit gestolen fluweel en bonten. Het geheel v'erd met zijde geroerd en het overschot der bonten diende voor bedvulling en dekens. Er waren bij de gestolen goederen stoffen van kostbare kwaliteit. Naar een Lloyds-telegram uit New- York meldt, is het Amerikaansche stoom schip „President Polk", bij de pier in brand gevlogen. Die brandbleef tot een deel van het schip beperkt. De „President Polk" had ongeveer 1000 ton lading aan boord. D:e goederen heb ben aahzienlijke schade geleden. Het schip helt gevaarlijk over. Er wordt van verscheidene dooden melding gemaakt. Eergisteren werden in den trein bij Charleroi tw'ee bedienden van een mijn-onderneming, die een bedrag van ongeveer 200.000 francs aan salarissen voor de arbeiders van een bank hadden gehaald, door een onbekend gebleven persoon aangevallen en zoodanig ver wond, dat men voor het leven van één der bedienden vreest. De aanvaller is er met het geld van door, zonder dat men eenig spoor van hem heeft gevon den. Te Stockport (Engeland) stortte de zijgevel van drie oude woningen in, ter wijl de bewoners te bed lagen. Een oude vrouw, werd tengevolge van het ongewone nachtelijk rumoer, dat deze instorting veroorzaakte, Wakker om tot de eigenaardige ontdekking te komen, dat de helft van haar bed op 30 voet hoogte hoven de straat hing te zweven. Zij vertelde later, hoe zij het kussen onder haar hoefd voelde Wegglippen. Voor zij goed en Wel de oorzaak hiervan had kunnen ontdekken, was de zijmuur van haar slaapkamer verdwenen. Dé vrouw' kwam, evenals de andere bewo ners der drie Woningen, met den schrik vrij. Het grootste deel van het meubi lair Werd vernield. Zaterdagmiddag is boven Gosselies (België) bij oefeningen met zeven vlieg tuigen een der leerling-piloten uit een der machines gevallen en op slag gedood. De president der Fransche repu bliek Gaston Doumergue bracht gisteren en heden een bezoek aan zijn geboorte dorp Aigues-Vivres bij Nimes,, en aan het huis, waar hij geboren werd, en dat al langer dan drie eeuwen aan de (Protes- tantsche) Doumergues heeft behoord. He den Maandagmiddag heeft hij in dat huis twee uur vertoefd bij zijn zuster de oude mevrouw Combes. Ook kwamen de vrien den zijner jeugd hem de hand drukken. Men was er algemeen wat trotsch op dat „Gaston" kwam. Te Boedapest 'is de paardenfokker 'Arthur Egedy, die eenigfen tijd lid is geweest van 'liet parlement, vermoord ge vonden in een der vertrekken Van zijn kasteel. Er hebben verschillende arresta ties plaats gehad, waaronder die van kijn schoonzoon, dert bankier Dr Ernst Frohreic'h en een dienstmeisje, die wor den verdacht tezamen deir moord te heb ben gepleegjd. - Te Moskou heeft in de Russische nationale bibliotheek een felle brand ge woed. Een gedeelte van de vijfde ver dieping is uitgjebrand; tal van kostbare boeken werden een prooi der vlammen. Bij de pogjngpn om het vuur meester te worden, zijn eenig© brandweerlieden zwaar gewond. 1 j -De rechtbank te Aken heeft vonnis geWezen in de moordzaak tegen Künzle, die op 31 Augustus j.l. twee meisjes ver moordde. D© jury veroordeelde den moor denaar tweemaal ter dood, wegens twee gepleegde moorden; tot 5 jaar tucht huisstraf, wegens zedelijkheidsovertreding en intrekking van alle burgerrechten ge durende het geheel© leven. Aan de groote betooging van Zon dag bij het monument van wijlen den Spaanschen anarchist Ferrer te Brussel, namen ook 200 buitenlandsche gedele geerden deel, waaronder ook Nederlan ders. De Spanjaard Ortega y Gazzet, ge wezen onderstaatssecretaris, voerde het woord. Eenigen tijd geleden werd te Bel grado een Fransch kapitein Carlier, tot twintig jaar tuchthuis veroordeeld, we gens moord op een Zwitsersch koopman te Belgrado. Carlier hield tot het laatst zijn onschuld vol. De moord was volgens hem door een onbekende gepleegd. Thans zal dit proces worden herzien. Er schijnt nieuw materiaal gevonden te zijn, waar door de onschuld van den Franschman zou komen vast te staan. Het Belgische Kamerlid Louis Strauss, de liberale oud-schepen van Ant werpen is, ondanks zijn 81 jaren, nog een krachtige figuur. Hij heeft nu pas weer een reis naar Canada en de Ver. Staten gemaakt om de middelen na te gaan ter versterking van de handelsbe trekkingen tusschen deze landen en Bel gië, waarvan hij Zaterdag in goede ge zondheid te Antwerpen is teruggekeerd. Naar men weet, is Strauss van jongs af aan een krachtig strijder geweest voor de beginselen van den vrijhandel. Heel België door wordt een nieuwe vrij aanzienlijke stijging van de prijzen der levensmiddelen waargenomen. In ver band met het duurder worden van het meel dat, sedert de vorige week, van fres. 167 tot fres. 180.25 de 100 "K.G. is ge stegen, is de prijs van het brood op 1.70 het K.G. gebracht; 'de vereenigingen van hakkersbazen achten een verdere stij ging tot £r. 2 en meer zeer waarschijn lijk. In de groote steden kost een K.G. boter thans 24 a 25 francs, een ei 75 a 90 centimes, een K.G. Hollandsche kaas 22.50. In de Borinage (België) zijn de ge moederen nog nietc bedaard, al ia hel ook niet tot botsingen gekomen, zooals Vrijdag. Ondanks het verbod van samen scholingen trokken overal groote troe pen mijnwerkers door de straten. De gen darmerie was aanzienlijk versterkt. Het parket van Bergen heeft ter plaatse een onderzoek ingesteld naar het gebeurde te Hornu en Wasmes. Intusschen heeft het Centraal Comité der mijnwerkers met 28 tegen 15 stem men besloten Woensdag a.s. het werk te hervatten. In de te Berlijn Donderdag ontdekte geheime werkplaats van de Duitsche com munistische partij bleken niet minder dan 640 valsche passen vervaardigd te zijn. De politie heeft een lijst van Re bezit ters dezer passen gevonden, waarop de namen van de bekendste communistische leiders voorkomen. Ten einde de communistische voor mannen in het bezit te kunnen stellen van alle gewenschte legitimatiepapieren, had men briefpapier en enveloppen van een groot aantal industrieel© en commer- cieele ondernemingen nagemaakt. Ook dit briefpapier is in beslag genomen. Gewapende gemaskerde bandieten hebben in het bosch van Vincennes bij Parijs eergisteravond twee Zwitsers over vallen. Zij poogden hen te berooven 'doch toen de Zwitsers zich verzetten, maakten zij van hun wapens gebruik en schoten de heide vreemdelingen neer. Rotterdam, 13 October 1924. Graanmarkt. Tarwe ruim ter markt. Lager verkocht en bijzonder in de tus- schensoorten niet te ruimen, in de puike kwaliteit van f 16—17- Extra prima en zaai daarboven betaald, overigens naar kwaliteit van f 1013- Roggé lager f 14 15- Gerst chevallier flauw gestemd' 'f 14,50—15,25. Haver eveneens flauw ge stemd f 1013,50- Erwten, klc ine groene puike vrijwel onveranderd f2023, ove rigens lag|er en niet geheel te ruimen f 1518- Kroonerwten onveranderd f 17 20. Schokker Erwten, prijshoudend, puike f2021, overigens f 1519- Brui ne boohen vrijwel onveranderd, puikei f2829,50, joverigens naar kwaliteit f 1525, alles per 100 K-G. Vliegtocht Nederland-Indië. D|e rapporten van Van der Hoop AMSTERDAM, V. D. 13 Oct. De brie ven, door Van der Hoop aa,n het Comité '„Vliegtocht Nederland-Indië" gezonden, waarin de eerste trajecten beschreven worden, en ook de noodlanding te Phi- lippopel, komen nu achtereenvolgens bin nen. Die eerste brief, door van der Hoop geschreven is 'gedateerd 1 October en afkomstig uit Praag. Hieronder volgt de inhoud van dit eerste schrijven. Alle begin is moeilijk. Ook het begin van een vlucht Amsterdam-Batavia, wan neer men met een zwaar belast toestel na een periode van tamelijk veel regen moet starten van een modderig' vliegveld van de hoofdstad des rijks. Lang duurde het, voor de vaderland- sche bodem er toe kon besluiten, zijn kinderen los te laten, maar eindelijk kwamen toch de wielen van den grond én was de Indië-vlucht begonnen. Als het nu ook maar heusch ©en- Indië-vlucht Wordt. Een Praag-vlucht is het in ieder 'geval reeds, en dat is al een "heel mooi ding. Men denkt wel eens, dat vlieglen 'onveilig is, maar de bemanning van de H-NaOG voelde zich werkelijk veilig, toen een luchtkolom van een paar honderd (meter hen scheidde van. persfotografen, filmoperateurs en handendrukkende be langstellenden. Eindelijk was de periode van praten en schrijven, van hopen en vreezen voorbij. Of de zaak zal lukken, kan alleen da toe komst loeren, maar in ieder geval vliegen Mjl. Die reis van Amsterdam naar Praag verliep vandaag vlot en zonder veel' émoties. "Wij startten 7 uur 25 Greenwich Lain Time van Schiphol en landden 2 uur 55 te Praag, dus na 7 uur 30 minuten. Bij het vertrek werden wij uitgeleide gedaan door een escadrille van Soes- terberg, een van de Marine en een toe stel van Fokker. Volgens afspraak vlo gen wij eerst over Amsterdam, waar de 'Stoomschepen in de haven vergunning hadden, ons een afscheid toe te fluiten. Dank zij het geraas van den motor hoorden wij natuurlijk niets, maar het Was toch heel aardig, boven alle schepen een stoompluimpje te zien. Toen ging het naar Soesterberg, waar wiji nog even laag langh de hangers vlogen en waar de escadrilles ons verlieten. Een toestel bleef nog ften poosje bijl ons, maar reeds om 8 uur 48 G- H. T. passeerden wij! tusschen Almelo en Nordhom de Dluit- sc.he- grens, onder uitbundige vreuglde- betuigingen. Hadden wij tot nu toe langs goede landmerken gevlogen, zooals kar halen en spoorwegen, na Nordhom werd Üe zaak lastiger en en moest een tijdlang op een oompas genavigeerd worden. Uit de ervaring op de Kopenhag|en-lijn weet ik, hoe gemakkelijk een vlieger boven de 'eentonige Duitsche laagvlakte den weg kwijt raakt. Bk riep dus Poelman uit de kabine, die juist bezig was met een zeer diepzinnig gezicht zijn literair© pci- gingen bot te vieren door tien eersten steen te Iegg|en voor ©en dagboek.- "Ik geloof, dat dit het begin en het einde Van dit journaal was. Pum kwam naast mij zitten en stuurde op het compas, dat tusschen twee haakjes uitstekend bleek te voldoen en ik controleerde den koers pp de kaart. Dit ging zoo door text BrairD- sche, een plaatsje ten noorden van Qsnal- bruck. Hier werd de zaak eenvoudiger, doordat wjj een uitstekend kenmerk te pakken kregen, namelijk het Hannoversch kanaal, dat wij volgden tot Hannover toe. Rechts van ons zagen wij gl® eer ste bergen, namelijk het Wiehen Gebirgle; overigens nog mak; niet hooger dan -een meter of vijf honderd. Een mooi punt was Minden aan de Weser, waar het Hannoversch kanaal in een groote aquaduct over de Weser ge voerd wordt, die daar door de Porta Westphalica uit het gebergte komt. Toen ging het verder over het vliegveld van Hannover naar Magdeburg aan de Elbe, een mooie stad, vanuit do lucht gezien. Korten tijd later kwamen wij, de Elbe volgende in het Elbsandsteingpbirge, waar de rivier zich prachtig tusschen de hooge steile oevers kronkelt en dat de afschei ding vormt tusschen de DiuitSche laag vlakte en het oude koninkrijk Rohemen. Nog een eindje vlakte, een draai langs Praags hooge burcht, een blik op de lan- 'dingsmerken, de motor afgezet, en wij .stonden weer op den grond na zeven en een half uur. Ben buitengewoon vriende lijke ontvangst door den Commandant van het vliegveld, op last van de Tsjecho- Slowaksch© Regeeringl, een blik op de Moldau vanaf het prachtige oude Hrad- cany en nu onder de wol. Morgen komt er weer een dag van 920 kilometer. DEN HAAG. De procureur-generaal bij den Iloogen Raad heeft in de quaestie Blueband geëisclit den Staat in het onge lijk te stellen en de beslissing van 't llaagsche gerechtshof le bevestigen. PARIJS. Anatole France is overleden. Wemeldlnge. Maandag werd vanwege het Burgerlijk of Algemeen Armbestuur de bouw begonnen van een te stichten gebouw voor Armenverzorging voor ouden van dagen, met den eersten steen te leggen door den burgemeester dezer gemeente, dhr. F. Wabeke Azn. Alvorens tot deze daadwerkelijke steenlegging over te gaan, memoreerde hij eerstens, hoe talloos vele malen het denkbeeld tot op richting van zulk een gebouw in bespre king overwogen werd en toch nog steeds tot de vrome onvervulde wenschen bleef behooren. De overtuiging van de nood zakelijkheid van deze stichting heeft thans voor het College van Armbestuur vaster vorm gekregen en, gezien de reeds aan wezige fondamenten en de toebereidselen voor (leze formaliteit staat nu vast: in onze gemeente komt een verpleeghuis, dat een einde zal maken aan sommige toestanden, die in deze gemeente behoor lijk anders zouden moeten heerschen. Een gelukkig en verblijdend vérschijnsel is het, dat wij nu nieuwe bannen zien ge opend, banen van humaniteit, banen van Chr. barmhartigheid; de mannen en vrou wen in dienst onzer maatschappij' afge werkt, nu niet achter gelaten in armoede en ellende, maar, nu aan ieder daartoe in de termen vallend, een nette huisves ting, kortom een behoorlijk menschwaar- dig levensbestaan op hun ouden dag. Na de Gemeente en Armbestuur geluk gewen scht te hebben, met deze verwerke lijking van het vooropgestelde doel, heeft hij in tegenwoordigheid van het Armbe stuur, aannemer en uitvoerder, de eerste steen gelegd. Na nog uitgewijd te hebben over de voortreffelijke ligging van dit gebouw en hij de hoop uitgesproken had, dat ook de uitvoering in goede verstandhouding on derling en zonder ongelukken moge plaats hebben besloot de burgemeester met den wensch, dat dit gebouw onder Godes ze gen moge medewerken om het lijden te verzachten, de ellende te heelen, de ont beringen te verminderen en aan vele onzer ouden van dagen een tevreden rustigen ouden dag te bezorgen. Dihr L. Dominicus, lid van het bestuur, dankte namens dit bestuur allen voor hun tegenwoordigheid en in het bijzonder Burgemeester Wabeke, die aan het ver zoek gaarne gehoor heeft gegeven den eersten steen van dit ideaal-gebouw' te leggen. Daarin ziet spr. een bewijs dat de vertegenwoordigers van de gemeente sympathie voor deze daad gevoelen, blij kend in het medeleven van dit door ons thans in uitvoering gebracht doel, en hoopt verder op aller medewerking in de vervulling van deze taak en besluit verder ook met de Wensch, dat dit ae- bouwi verder een heilzame werking mag uitoefenen. Opgave uitsluitend betreffende het postkantoor te Middelburg en zijne hulp postkantoren, gedurende de maand Sep tember 1924. Aan bovengenoemde kantoren werd, in den loop der maand, op spaarbank boekjes ingelegd f 71.367.25 en terugbe taald f 56.074.30. Derhalve meer inge legd dan terugbetaald f 15.292.95. Het aantal nieuwi uitgegeven spaarbankboek jes bedroeg 65. Door tusschenkomst dezer kantoren werd ter Directie o.p staatsschuldboek- jes afgeschreven f 900. Opgave uitsluitend betreffende bet postkantoor te Goes en zijn hulppost kantoren, gedurende de maand' Septem ber 1924. Aan bovengenoemde kantoren werd, in den loop der maand, op ,spaarbank- boekjes ingelegd .f 42.066.78 en terug betaald f46.662.51. Derhalve minder in gelegd dan terugbetaald f 4595.73. Het aantal nieuw:uitgegeven spaarbankboek jes bedroeg 34. Door tusschenkomst dezer kantoren werd "ter Directie op staatsschuldboek jes afgeschreven f 6000. Rotterdam, 13 October 1924. V e e m ar kt: Aanvoer336 vette runderen, 138 vette kalveren, 1953 schapen en lamme ren, 1005 varkens. Prijzen per Vs K.G.Koeien 371/»50 521/2, 571/2—60 a 624/2, ossen 50, 55, 57, vett ekalveren 65, 7072V2, 871/290, scha pen 36, 43. Lammeren f 32f 42 per stuk. varkens 44, 46, 49. Koeien en ossen, aanvoer goed. Handel zeer langzaam. Prijzen bijna onveranderd. 1 Vette kalveren, aanvoer redelijk. Weinig handel'. Prijzen alleen voor puikbeste ieta beter. Schapen en lammeren iets ruimer aanvoer. Handel traag. Prijzen iets lager. Varkens aanvoer flink. Handel flauw. Prij zen hooger dan vorige week. Voor 't buiten land werd niet gekocht. Zaden: Bruin Mosterd f 63f 65, Geel Mosterd f 30f 33, Blauw Maanzaad f 50— f 52, Karwijzaad f 45f 46, Lijnzaad (blauw) f 23—f 24, id (wit) f 27f 29; Kanariezaad f28—f30, Koolzaad f24—f25. Vlas: 4370 K.G. blauw f 1.80—f2.25, wit Zeeuwsch niet aangevoerd, 4450 K.G. Holl. geel f 1.75—f2.10, 5000 K.G. Groningsch f 1.90—f 2.15. Aardappelen: Brielschee Eigenheimers f 4.20f 4.60, Zeeuwsche Eigenheimers f 4 f 4.25, Blauwe Eigenheimers f 4—f 4.50, Zeeuw sche Bonte f 5.60f 6, Zeeuwsche Blauwe f5.60—f6, Poters f2.75—f3.60. Eieren f 10—f 12.50. GOES, 11 October 1924- Peren; Beurré CI a irgeau 1422, B- Wilhelmina 10, B. Drirandeari 715, B. Ddel 12, B. Super fin 20, Soldat Laboureur 712, Willi ams Dmchesse 15—22, Duich. d'Angou- lêne 25, Triumph© de Jodoigne 79, Comtesse de Paris 7, Nouveau Poitéau 812, Bëzy van Schonauwen 714, Groene Chaumontel 56, Maagdeperen 10, Joden peren 57, Le Lectier 10, Pondsper 46, Gieser Wildeman 79. Kleiperen 68, IJzerperen 56, Afval en kroetperen 1—4. Appels: Goudreinetten 17—28, Ster- lappels 1518, Notari sappel 13, Bis marck 11, Groninger Kroon 912, Drib bel© zure Bellefleur 18, zure Bellefleur 812, Fransche Bellefleur 5, Lady Ilen- nyker 10, Jac. Lebel 610, Zoete Bel lefleur 710, zoet© Cam page 9-11, Afval- en kioetappels 16- Diversen: Blauwe druiven f70, Sprui ten f20, Boontjes 21, Uien (groote) 4, Uien (kleine) f3> Poter Aardappelen 2-80 340, alles per 100 K.G.; Bloemkool 11, Augurken 018, Noten 0,46, alles per 100 stuks; Patrijken 0-450.74 per stuk. KRABBENDIJKE, 11 Oct. Groote vei ling. Cox Oranje Pipping 634, Zure Bellefleur (boomgewas) 412, Peperap pels 7, Nouveau Poiteau 57, Bonne Louisse 724, Zure afval 12, zoete af val 6V Kroetperen 2 gulden, alles per 100 K.G.; 30.000 K.G. Zeeuwsche blauwe aardappelen 45.20, 5000 K.G. blauwe po ters f 1.75, 5250 K.G. Eigenheimers f3.90, alles per H.L. Kleine veiling: Blauwe Druiven 630 cent per K.G. Wisselkoersen. Amsterdam, 13 Oct. 1924, 1.30'u. nm. Berlijn 601/261. Londen 11.47—11.48 Brussel 12.32i/2—12.40 Parijs 13.421/2—13.50 New-York 2.551/4—2.553A' GOES. Huwelijks-aangifte: Jan Kornelis Da gevos, jm. 26 j. te Kloetinge en Marg-a- retha Stefess, jd. 23 j. GeborenAdriana Suzanna, d. v. Hendrik Luitwieler en Anna Ferdinanda Huijsman; Anna Maria, d. v. Eduard van Hoorn en Elizabeth Kajjser. Overleden: Jan Almekinders, 89 j., wed. v. Maatje Hoek van Dijke. Kantongerecht Hulst. Overtreding Verzekerings wetten. Tegen J. de B. te Clinge, klompenmaker, werd wegens het verstrekken van on ware inlichtingen op grond der Invalidi teitswet en het niet-plakken van zegels f 124 boete of 61 dagen hechtenis ge- eischt. Tegen denzelfden werkgever werd wegens het niet invullen der loonlijsten f10 subs. 10 dagen hechtenis geëisckt. Kantongerecht te Opsfbitrg. Tegen E. D'., landbouwer te'" Biervliet, werd wegens het niet verstrekken van inlichtingen op grond va» art. 313 der Invaliditeitswet f 50 of 50 dagen hechtenis geëischt. Tegen H. v. d. V., landbouwer te Biervliet, werd wegens het niet plak ken van zegels f34 of 34 dagen hechtenis geëischt. Tegen de huisvrouw van ge noemden werkgever werd wegens het niet verstrekken va.n inlichtingen f 50 of 50 dagen hechtenis geëischt. TELEGRAPHISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen in den ochtend van 13 October, medegedeeld door het Kon. Meteor. Instituut. Hoogste barometerstand 778.8 te Memel, laagste 758.8 te Akureyri. Verwachting tot den avond van14 Oct. Meest zwakke Oostelijke tot Zuidelijke wind, nevelig tot licht- of halfbewolkt, weinig of geen neerslag, aanvankelijk iete kouder. 1

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 3