Bit te Prarade. Ingezonden Stikken. Tegen Slapeloosheid, Overspanning, Gejaagdheid, Prikkelbaarheid en Examenvrees, gebruikt men de Zenuw&tillende en Zenuwsterkende Mijnhardt's Zenuwtabletten. gemengd Hienws. zullen niet aanvaard worden. Geen vrije •tribune dus voor iedere gedachte, maar wel ruimte voor gedachtenwisseling tus- schen hen, die eenzelfde uitgangspunt aanvaarden. Niemand verwachte voorts een jagen naar nieuwe verrassende vond sten. Het doel ligt dichter bij, is eenvou diger van aard. Verdieping van inzicht met betrekking tot de toepassing onzer beginselen op de onderscheidene tijdvragen staat op den voorgrond. Wij roepen Antirevolutionaire Staat kunde een „Welkom in het leven!" toe; hopend en verwachtend, dat het doel van de uitgave zal worden bereikt. Allerlei. De rijwielbelasting heeft tot 1 Oct. opgebracht f 5.233.008. Dje raming voor het gehe-P- jaar was 3 millioen gulden. In totaal zijn dus verkocht f 1.744.336 belastingplaatjes. De Minister van Oorlog moet voor nemens zijn, indien de centralisatie der opleiding van verlofsofficieren te Kampen in de Tweede Kamer niet voldoenden steun vindt, den tegenstanders tegemoet te komen, door de school te Breda te laten bestaan en die van Amersfoort naar Kampen over te plaatsen. Stukken voor den Gemeenteraad van Goes De commissie voor de Restauratie van de Groote Kerk vraagt om het gemeente lijk subsidie voor deze restauratie bij Raadsbesluit van 10 Febr. 1921 bepaald op f500 per jaar en bij besluit van 20 April 1922 voor de jaren 19221930 ver hoogd tot f750, te brengen op f1500. Aangezien wij bezwaar hebben, de ge- meentebegrooting voor bet aangegeven doel jaarlijks nog meer te bezwaren, stellen wij U voor, den bovenaangegeven termijn van 6 jaar te verdubbelen en mitsdien te brengen op 12 jaar, waar door tenslotte het totaal-bedrag even hoog is als voor het geval dat de jaar- Irjksche bijdrage verdubbeld Werd. Inzake het adres van bew'oners van den Willem Zellew'eg, om aldaar straat verlichting aan te brengen luidt het ant woord Zoolang bedoelde Weg particulier eigendom is ligt het o.i. niet op den weg der gemeente dezen op haar kosten te verlichten. Mitsdien adviseeren wij U het verzoek af te wijzen. Bij de aanbieding van de gemeentebe- grooting voor 1925 merken B. en W. op: Tot ons genoegen blijkt het mogelijk, de geraamde opbrengst der directe be lastingen met f 9000 te verminderen. Aan gezien de provincie reeds het maximum aantal opcenten op de personeele belas ting 'heft, waardoor deze in totaal vrij drukkend is, hebben wij gemeend u te moeten voorstellen, het aantal gemeen telijke opcenten van 90 terug te bren gen tot 70, waardoor de opbrengst met circa f4000 vermindert. Die overblijven de f 5000 zouden wij willen zien aan gewend tot vermindering der belasting naar het inkomen. B. en W. adviseeren om te voldoen aan het verzoek van het Dagelijkscb Bestuur der Zeeuwscbe Landbouw-Maat- schappij om een bepaling in het leven te roepen, waarbij wordt strafbaar ge steld het laten uitvliegen van duiven gedurende het tijdvak 15 Maart tot 1 Mei van elk jaar, zulks ter beteugeling van de schade, welke door deze dieren aan versch bezaaide akkers pleegt te worden toegebracht, en aan de Verordening op de Straten, Stegen, enz. een nieuwi ar tikel toe te voegen. Inzake salarissen en loonen van het gemeentepersoneel hebben B. en W. aan den Raad het volgende medegedeeld: In opdracht van TJwen Raad hebben wij de salarissen en loonen van het ge meentepersoneel aan een nadere be schouwing onderworpen. Wij hebben daarbij een berekening gemaakt van de bestaande loonen per uur en per week en vervolgens nagegaan, hoe deze ei zullen uitzien bij een vermindering met 10 resp. 20 pet. Vervolgens hebben wij, ter voldoening aan het bepaalde bij art. 70 van het Werk liedenreglement, de organisaties dei werklieden gehoord en, overeenkomstig onze gewoonte, ook die der ambtenaren. Onze algemeene indruk is (en de rap porten der organisaties versterken ons iri deze meening) dat de salarissen en loo nen alhier, gezien de huidige kosten van levensonderhoud, zeker aan den la gen kant zijn. Wij hebben dit reeds vroeger uitvoerig aangetoond; het .zou geen zin hebben, in herhalingen te tre den. Wil men echter op de kosten van per soneel bezuinigen, dan staan er nog wte- gen open, die niet leiden tot aantasting van de bestaansmogelijkheid der gezin nen. In de eerste plaats willen wij in dit verband verwijzen naar ons voorstel tot vermindering van het secretariepersoneel, en ons besluit tot niet-vervulling der functie van hulpbodé. Verder is sedert 1 Januari j.l. het politiepersoneel met twee man vermin derd, waardoor het minimum-aantal agen ten, hetwelk voor een eenigszins be- noodig werd geoordeeld (12 man nlus 1 hoorlijk functionneeren van den dienst hoofdagent) is bereikt. Een en ander geeft reeds een besparing van meer dan £5600. In de derde plaats kan de werktijd wor den verlengd. In de vierde plaats kart voor bet nieuw aan t estellen personeel een verminde ring worden ingevoerd. Diit heeft zoo veel minder bezwaar dan een verlaging, toegepast op de in functie zijaden, om dat de sollicitanten vooraf van de nieu we salarissen op de hoogte zijn, zoodat elke zweem van willekeur is buitengeslo ten. Wij hebben mitsdien de eer, Uwen Raad voor te stellen: le. Met ingang van den eersten dag der week, volgende op dien der dag- 'teckening van Uw besluit, den daarvoor ïn aanmerking komenden wefktijd van het gemeentepersoneel te vermeerderen mét omstreeks 10 pet; Se. Voor de ambtenaren, welke in functie lieden na de teekening van TJw desbetreffend besluit, de salarisnormen te bepalen op omstreeks 90 pet van de thans geldende; 3e. te bepalen, dat de normen in sub 2 bedoeld, voor de op den datum van Uw besluit in functie zijnden, zullen wor- öen ingevoerd, zoodra Uw Raad, ge zien de kosten van levensonderhoud, daartoe het tijdstip gekomen acht; 4e. alle salarissen te bepalen op 80 pet van de thans geldende normen, zoo dra Uw Raad, gezien de kosten van levensonderhoud, meent dat het tijdstip daartoe is aangebroken; 5e. te bepalen, dat de besluiten, sub 3e en 4e bedoeld, niet zullen worden ge nomen, alvorens het personeel in dé, gelegenheid is gesteld, zijn gedachten dienaangaande kenbaar te maken, waar- lip het zich, desgewenscht, door een of meer bestuurders zijner organisaties kan doen bijstaan. De resultaten van bovenbedoelde wij zigingen, welke in de betrekkelijke sala risverordeningen moeten worden verwerkt zijn in bijgevoegde staten aangegeven. Ook de bepaling van artt. 18 en 23 van het werkliedenreglement zal daar toe moeten worden herzien; de Ambte naarsverordening, welke geen bepalingen omtrent belooningen en werktijd bevat, kan ongewijzigd blijven. Die visscbers uit Rreskens vangen den laatsteri tijd zeer veel garnalen, doch hebben dahrvan toch slechts poovere fi- nancieele resultaten, daar de verkoop naar België miniem is. Die garnalen wor den nu voor 25 ent per K G. in de ver schillende gemeenten van Zeeuwsch-V1 aan deren bij auto's vl uitgeleur. Donderdagavond, toen het al donker was, wilde de moeder van het weeshuis te gt Annalaiul iets uit 'de keukenkast halen, maai" zij opende bij vergissing de kelderdeur, die zich daarnaast bevond, met het gevolg, dat zij in den kelder viel, en zonder bij kennis te zijn gekomen, eeni- ge uren na het ongeval overleed. Door de gemeentepolitie te Terneu- 'zen is in bes'ag genomen een vermoedelijk, valschen gulden, dragende de beeltenis der koningin en het jaartil 1925. Met Staatscourant 193 zijn ver zonden afdrukken der statuten van de Jachtvereeniging „Grijpskerke", gevestigd te Grijpskerke. Goes. De Geref- Mannenvereen. „Cal- vijn" alhier hield haar eerste vergadering in dit seizoen. De voorzitter sprak er zijn blijdschap over uit, dat in deze eerste vergadering er zoo'n groote belangstel ling was; dat geeft goeden moed ook voor .de volgende vergaderingen. Een zes tal nieuwe leden gaven zich op. Door den heer A. A. Nederhand werd een „inleiding geleverd over „De Anti christ". Op uitvoerige wijze werd stil gestaan bij hetgeen de Heilige Schrift, de historie en de fantasie aangaande den Antichrist hebben gezegd. Voorts werd in den breede gehandeld over het optreden van den Antichrist, zooals dat wordt ge profeteerd, over zijn verhouding tot de kerk, het cultuurleven, enz. Ook werd stilgestaan bij hetgeen in de H. S. wordt vermeld aangaande den Wederhouder, de twee Getuigen en de totale levensomkee- ring tijdens de heerschappij van den Antichrist. Het was een leerzame avond. Jammer, dat de tijd te kort was, om over dit hoogst belangrijke onderwerp uitvoerig van gedachten te wisselen. 's-Heer Arendskerke. 1 November a.s. zal dr H. v. Iwaarden alhier zijn 25-jarig jubileum herdenken als geneesheer dezer gemeente. Opdat deze dag niet ongemerkt voorbij zou gaan, heeft een comité gelden ingezameld, om den jubilaris een blij vende herinnering te kunnen aanbieden van de geheele burgerij. Kapeile. Zaterdagavond bracht het fan farekorps „Ons Genoegeh" alhier aan haren voorzitter, dhr H. Blok, een sere nade met zijn 35-jarig huwelijksfeest. D|hr E- Vervaat, vice-voorz., memoreerde wat dhr Blok vanaf de oprichting voor het korps als voorzitter is geweest. Nlsse. In de Zaterdagavond gehouden raadsvergadering waren alle leden tegen woordig en werden de volgende zaken behandeld. Op een verzoek van de stich ting R.H.B.S- te Goes werd afwijzend be schikt. Besloten werd voor wegsver be te ring plm. 35 vierk. M. grond aan te koopen van M- Mol. Die verordening op de veraeeling en bevolking der gemeente werd gewijzigd in verband met aange brachte schade door tamme duiven. De gemeentebegrooting voor 1925 werd be handeld en vastgesteld in ontvang en uitgaaf op een bedrag van f 20-679,30 met een poet van onvoorzien groot ad, f 799,031/2- Aan W. Bos werd wegens vertrek uit de gemeente ja^r qntheffingl van hondenbelasting verleendDe be grooting van den keuringsdienst voor vee en vleesch, kring Heinkenszand voor het jaar 1925 werd goedgekeurd. Besloten werd het Dorpsplein niet meer te ver pachten. 's-Heer Abtskerke. Door B. en W. dezer gemeente is benoemd tot onder- brandmeester dhr C- van Liere. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Den Bommel C. J. v. d. Graaf te Kockengente Nieuwolda dr J. Th. Ubbink te Roodeschool; te Hauwert L. A. F. Reddingius te Scher- penzeel; te Delf shaven W. J- v. Lok horst te Bennekom. Aangenomen naar Lobith door T. Leen- dertz te Renesse. Bedankt voor Paterson (N.-Am.) door Bouman, godsdienstonderwijzer te Stel lendam. Geref. Kerken. Aangenomen naar Garrelsweer door J. H. Staal te Wierden. Bedankt voor Lollum door H. Th. van Munster te Echten. Chr. Ger. Kerk. Bedankt voor Biezelinge door P. de Smit te N. P-ekela. Eenigen tijd geleden heeft in de bladen een bericht gestaan, waarin werd medegedeeld, dat de zes samenwerkende zendingscorpora ties vóór 1 Januari 1925 nog f 500.000 noodig hadden om zonder schulden het jaar te kun nen eindigen. Een enkele verklaring hierbij is niet on dienstig. Een gedeelte van deze f 500.000 is waarschijnlijk gedekt door inkomsten waarop de corporaties, gezien de gegevens van vo rige jaren, mogen rekenen. Zij hopen zeer, dat deze bedragen nog geheel zuilen inkomen, maar volle zekerheid is hieromtrent niet. Van de Georganiseerde Guldenscollecte wordt gehoopt op f20.000. De inkomsten der zen dingsbusjes worden dit jaar geschat op- f 550.000, waarvan reeds f 20.000 is in gekomen. Tegen het s eind van 'het jaar wordt gerekend op pl.m. f 100.000 van de Afdee- lingen, Classicale acties, enz. Zal men in de week van 2330 November een bedrag van f 200.000 a f 300.000 berei ken? Wel zullen alle krachten moeten worden ingespannen om het jaar zonder schuld te eindigen. Een dringende opwekking in. gansch Nederland is zeer noodig. Geslaagd te Utrecht voor het exa men apothekersassistent mej. A. J. J. Bui tendijk te Goes. De Uniecollecte bedroeg te Groede met Nieuwvliet f81,05. Wij vestigen de aandacht onzer le zers op de advertentie in ons vorig nom- mer van het Instituut voor lichamelijke opvoeding, opleidingsinrichting tot het vor men van leerkrachten voor het Chr. On derwijs. ,Hanenburglaan 242, Den Haag, waar prospectussen op aanvrage gratis te bekomen zijn. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.] De weg, die winst brengt. Barendrecht 'heeft een veilingslokaal als vele plaatsen in ons, immers voor het groot ste deel, landbouwproducten-exporteerend land. De weg naar dit veilingslokaal is voor eeni gen tjjd voor een deel gemoderniseerd en de gebruikers van dezen weg kwamen eenige maanden geleden tot een conclusie, die..*., van meer beteekenis is, dan men, zoo op eersten oogopslag, zou zeggen. In den aard- beien-tijd kwamen ze namelijk tot de ontdek king, dat de aardbeien, vervoerd langs dezen weg, zooveel minder te lijden hadden van het horten en stooten, dat zevijf cent per plofje meer opbrachten. Daar er in dezen tijd welke circa vijf a zes weken duurt per dag 40 wagons worden geëxporteerd, beteekende dit voor de gezamenlijke exporteurs twee duizend gulden pieer winst per dag. En dat alleen door een modemiseering van den weg, die dus allang door deze meerdere winst is betaald. Ons Jand, zuiver genomen, is er toch voor namelijk een, dat landbouwproducten expor teert, en Barendrecht is één van de vele plaatsen; zou de meerdere opbrengst van onze producten op de wereldmarkt niet als hier in Barendrecht al heel spoedig de meerdere kosten van een beter wegennet ruim en ruim dekken, en nog een behoorlijke extra winst overlaten Die meerdere winst gold, in het onderha vige geval, niet uitsluitend degenen, die per auto verroerden, maar allen, want schokt en hort soms alleen de iauto langs den weg, en niet de kar met paarden bespannen? Is daar geen schade aan het vervoerde artikel? Het zijn niet alleen diegenen, die per auto den weg gebruiken, niet alleen diegenen, die per auto of ander voertuig langs den weg ver voeren, die baat hebben bij een goeden weg het is een heel volk, dat bij hooger markt prijs voor een exportartikel op de wereld markt, wint, door grooteren bloei, aan rijk dom. Een volk, dat landbouwproducten op de wereldmarkt brengt en in één plaats, per dag, op één export-artikel f2000 méér winst maakt, omdat een stuk weg, luttele kilometers lang, verbeterd is verliest dat niet tonnen met elk etmaal, dat nog getalmd wordt op het geheele wegennet de kuilen te dichten? En dan zwijgen we nog van de industrie producten, van al wat, voor dagelijksch ge bruik bestemd, duurder is, omdat er zooveel kapot gaat bij het vervoer niet alleen per auto langs de wegen. Zeker, de bedrijfsautohouder heefi minder kosten, als hij door beperking van zijn auto reparatie-rekening goedkooper expediteert maar is het niet 't heele volk, dat wint, als het artikel, minder beschadigd aanko mend, als exportartikel meer opbrengt, als im port-artikel minder kost. Uit die verschillen wordt veelal de bloei van een geheel volk geboren en des te meer, waar de kosten ervoor, hoe enorm o genschijnlijk als hier, in zoo korte spanne tijds, uit de overwinst, alreeds gedekt zijn. J. DE BR. L. Een asfalt macadamweg, gemaakt volgens de Shelfalt penetratie-methode. Vliegtocht Nederland-lndië. 's-Gravenhage, 10 October 1924. Heerengracht 13. Mijne Heeren, Zonder geldelijken steun van de regeering is het Comité Vliegtocht NederlandIndië er in geslaagd, door particuliere bijdragen hier te lande en in Nederlandsch-Indië de noodige fondsen bijeen te brengen 'om liet vliegtuig aan te koopen, uit te rusten en onder volledige en zorgvuldige voorbereiding den tocht te doen aanvangen, waarbij echter slechts een zeer geringe geldreserve overbleef voor on voorziene gevallen. De tocht is onder de "beste vooruitzichten aangevangen, doch helaas door een niet te voorzienen tegenslag ontijdig afgebroken, na dat nog slechts het Europeesche gedeelte van het traject was afgelegd. B(j het comité bestaat de vaste overtui ging, dat de vliegtocht, ongeacht dezen te genslag, moet worden volbracht en zulks te meer, nu op zoo overtuigende wijze blijkt, hoe warme belangstelling deze nationale daad bij het Nederlandsche volk geniet en hoe van alle kanten de wensch levendig wordt, dat de tocht niet zal worden opgegeven. Intusschen zal voor de voortzetting en vol tooiing van den tocht de financiëele reserve, welke ons overblijft na dit ongeval niet meer voldoende zijn. In verband hiermede achten wij ons verplicht een beroep te doen op de offervaardigheid onzer landgenooten en roepen wij uwe medewerking in, om in uw geacht blad een inschrijving te openen voor bijdragen ten behoeve van het fonds van ons comité. U bij voorbaat voor uwe medewerking dan kend, teekenen wij, hoogachtend, Namens het Comité Vliegtocht Neder landIndië, het uitvoerend comité, C. J. SNIJDERS, voorz. F. PLESMAN. W. A. GROENEVELD—MEIJER, eecr. Doodt de uilen toch niet! Uit verschillende streken van ons land be reiken ons weer berichten over het vangen en dooden van uilen. Het lijkt wel, dat het nooit voldoende tot de menschen zal door dringen, dat vele van de in het wild levende diersoorten nuttig zijn voor onzen arbeid. Alle in ons land voorkomende uilen maken zich verdienstelijk jegens den landbouw door het wegvangen van muizen en onze Vogel- wet rangschikt deze vogels dan ook terecht onder de beschermde soorten. Meer dan 90 pCt. van het voedsel der meeste uilensoorten bestaat uit muizen en andere dieren, die schadelijk zijn voor onze gewassen. Is het dan niet ergerlijk, dat men de uilen niet méér ontziet? In hun eigen belang be- hooren de landbouwers er voor te zorgen, dat er in hun schuren en op hun landerijen geen enkelen uil meer gedood wordt. Wij verwachten veel goeds van de bepaling, opgenomen in art. 7, sub d der Jachtwet 1923, n.l. dat een jachtacte voor den tijd van twee jaren onherroepelijk zal worden ge weigerd, indien de aanvrager veroordeeld werd wegens overtreding der Vogelwet, derhalve ook voor het dooden, vervoeren, enz. van uilen. Onze Vereeniging heeft de Politie-autoriteiten gevraagd te willen bevorderen, dat aan de bescherming der uilen zooveel mogelijk de hand worde gehouden. Tot een ieder richten wij het dringende verzoek„Doodt de uilen toch niet, spaart de helpers van den land' b o u w e r". Het Hoofdbestuur der Nederlandsche Ver eeniging tot Bescherming van Vogels. Dr A. E. H. SWAEN, Voorzitter. J. DRIJVER, Secretaris. Amsterdam, Heerengracht 260266. Combinatie van Fruitteelt en Pluimvee houderij. Tusschen deze beide bedrijfstakken kan een zeer gunstige samenwerking bestaan. In de boomgaarden, wanneer deze althans niet te laag zijn gelegen en ook niet dicht beplant, dat de zon het grasdek niet kan bereiken, vinden de hoenders gedurende het grootste gedeelte van het jaar een deel van hun voer, terwijl de boomgaarden baat vinden bij het veroberen der schadelijke insecten door het pluimveevolkje, dat voor een larf, rups, worm, luis of kever zonder genade is. Al lang is daar op gewezen, maar de bezit ters der groote boomgaarden bleven even lang Oost-Indisch doof. Toch schijnt er eenige kentering te zijn ontstaan, wanneer we dit althans mogen afleiden naar Betuwsohe be richten. In geen jaren zijn we in Zuid-Limburg ge weest, zoodat we niet weten hoe het daar staat. Teneinde een juist overzicht te verkrijgen en tevens eenige berekeningen te kunnen maken, zullen we, in overleg met den Ir D. Bloemsm», tuinbouwconsulent voor Gelderland, er toe overgaan een onderzoek in te stellen naar het verband, dat er thans reeds bestaat tusschen grasboomgaarden en pluimveeteelt Mochten deze gegevens nog niet voldoende versterkt kunnen worden, dan zullen wij er toch ten zeerste prijs op stellen, dat men er van nu af aan rekening mede gaat houden om ze na ver loop van een jaar wol te kunnen geven. In het bijzonder roepen we voor deze be langrijke aangelegenheid de medewerking iu der Heeren Land-, Tuin- en Pluimveeteeltonder- wyzers. De volgende vragen zien we dan gaarne beantwoord lo. Hoeveel kippen worden door U per H.A. grasboomgaard gehouden; hoeveel in totaal en welk ras. 2o. Welke voedermiddelen en voor welk bedrag voert u aan die hoenders; zoo moge lijk voor iedere maand afzonderlijk op te geven. 3o. Hoeveel eieren worden door u van die hoenders gemiddeld per kip en per maand geraapt; zoo mogelijk voor iedere maand afzon derlijk op te geven. 4o. Hoe groot is het bedrijfskapitaal, dat u in de afdeeling Pluimvee heeft gestoken. 5o. Hoeveel bedraagt de netto winst per jaar, per kip, per H.A. 6o. Valt door U ook een gunstige invloed waar te nemen van het houden van Pluimvee in boomgaarden, ten opzichte van de vruch tenopbrengst (vermeerderde vruchtenop brengst; vermindering bedrag spuitkosten en bemesting). 7o. Alle andere bijzonderheden welke door U in deze van belang worden geacht. De antwoorden te richten aan Redactie van „De Kloinveeteell", Mariastraat 77, Apeldoorn. Ongelukken. Te Arnhem is een besteller van de Stoomboot-Onderneming „Concordia" van de vrachtauto der on derneming gesprongen en onder den we gen geraakt. Hii werd overreden en ,gaf na enkele oogenblikken den seest. Onder Krissen is bii de zandgraverij aan den grindweg naar Markelo een groot brok zand naar beneden gestort; een ar beider en een 13-jarige jongen Werden onder het zand bedolven. Nadat het zand was weggegravenv. bleek, dat de jongen reeds was overleden. Die toestand van den arbeider is levensgevaarlijk. Vrij dagnacht zijn onder Rucphen twee kom- miezen door eenige stroopers, die zri vervolgden in het hoofd gescholen. Een twintigjarige boerenknecht is door een tram te Rijperkerk overreden en ge dood. Het lijk Was vreeselijk verminkt. D'e rivierpolitie te Rotterdam beeft het lijk opgehaald van den 49-jarigen dokwer ker F. uit Schiedam, die op de Werf van Wilton bij het verven van het daar liggende stoomschip „Sitoebondo" te wa ter geraakt en verdronken Was. In de ouderlijke woning te Rotterdam trok een drie-jarig zoontje, toen het" op de tafel geklommen Was, een vollen koffiepot om. Die heete koffie stroomde van de tafel en kwam terecht op een kind van een jaar, dat op den grond te spelen zat. De kleine bekw'am ernstige brandwonden in het gezichtje en aan het bovenlijf. Die brandwonden waren van dien aard, dat het kindje na eenigen tijd stierf. Te Amsterdam reed Zondagmorgen een auto in vliegende vaart tegen een handkar, die door een 75-jarigen koopman voortge duwd werd. Beide hij die in de auto zat en hij die de- handkar reed werden ernstig verwond. In het Huis van Bewaring te Am sterdam is overleden Guurtje Helder, die onder den naam van Annie Pa.scal her haalde malen van zich heeft doen spre ken. Zij is op de R. IC. begraafplaats St. Barbara begraven. De officier van justitie te Tiet heeft ambtshalve een klacht wiegons las ter (smaadschrift) ingesteld tegen den heer O. de Beus te Culemborg, naar aanleiding van diens artikelen' in „De Arbeid" over den heer Blok, commissaris van politie aldaar, in verband met den dubbelen moord te Culemborg. (Tielsch Nsbl.) In den trein, die 6.29 uur aan het Centraal-S.tation te Amsterdam aankomt, verwijderde Vrijdagavond een reiziger, die een citybag met f 60.000 bij zich had, zich nabij Haarlem even uit de cou pé en begaf zich naar het toilet. Hij liet zijn tasch in de cóupé achter. Toen hij terug kwam, was de tasch verdwenen. Vermoedelijk is de dief uit den trein ge sprongen daar in den Wagon niets werd ontdekt. (Volk.) Het hospitaal-kerkschip De Hoop is van zijn derden kruistocht op de Noord zee te Ymuiden teruggekomen. Op deze reis heeft de geneesheer de heer dr Th, G. van Asperen, 30 patiënten behandeld, van wie 3 zijn meegenomen naar ïmui- den, die van daar naar hun woonplaats zijn vervoerd. Tegen een persfotograaf, die zonder toestemming van de ouders een foto heeft gemaakt van het dezer dagen in een kast op school opgesloten meisie te Delft, heeft de politic pieces-verbaal opge maakt wegens overtreding van de Au teurswet. Vrijdagnacht is te Bergen op Zoom (en dat voor de derde maal in korten tijd!) ingebroken in het kantoor der wasch- en b1 eekinrichting „De Zoom eigenaar de heer J. O, 0. Asselbergs De dievcD hebben zich toegang ver schaft door uitbreken ran 't paneel der kantoordeur, waardoor ze toegang kreflm*

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 2