ïrs. taws. BecMszakes. Tategrasmgi!. Allerlei. enz. MarMterêMeB. Burgerlijke Stand. Advertentiën. door hem verzonnen is. AFBRAAK VE RKOOPING Notarishnis - Middelburg. plm. 2000 Sesschen Wijn, 1 ATTENTIES Nieuwe Woensdag 15 October 1924, RATTEN- OF MUIZEN-PLAAG 1 WH n wel nog een oor het verlies •den. 'Ti, Zijlstra, Oud en. het ontwerp, volgende duide- Is is de regee- ang der Kamer de duurte. De der Kamer tot et moest dienen loen verknopen zen. Het crediet nd. De Handels muren. wapenen oals de midden- 1 heeft gedaan, nu geliquideerd, erlies van circa i oor lijk afgewik- irleenen van het de schade voor L25.000 terug te er dit wetje nog zitting heeft de verlof gevTaagd rstaat te mogen houding inzake raven van Vlis- lit verzoek wor- ïksche katnp te fn op oen feilen Het dreigement leeds vernomen. Irijliandol en pro- 1 betrekken, tracht voor wijdloopige waarbij men facht wakker t© aar men meent, |n winst hebben verantwo ordelijk ld van ons volk leit toe, dat de ffcan worden ver- (gevaar van ons ld. begrepen, dat de jan het tarief, een Iziening, mee die- Ir ons volk zoo te doen komen. Verhinderen, door r bezig te. houden fctie of vrijhandel Bij zal zijn eigen wordt het, als Jrt willen houden Erbinnen het zich proeft te bewegen, 1 verscherping van n van de liberale blijkbaar goedge- dag aan dag de J'biteercn aan het In verandering in willen welen, sters willen aan- voeren, enz. nonsens natuur- pr op, omdat er op zoek is naar |lf de grenzen van te overschrijden, kwaad toeken, lien ontbreekt het ver het af of niet iiet voorstel-Tarief- •ug. het feit, dat tot leen ook voorstan- ©rkenden, dat er |he tonde nz "bij het ke was. Wij noem- l)f. Trenb. Wij' we- Kamer van Koop- Lacht op het feit, ciaal-Eemocraten, [bezwaar aangaven wan protectionisme nen dus' geneigd, -lden. Thans komt Ie verdonkeren en n werken, et natuurlijk noo- figenlijke doel van Mwet duidelijk uit- ok niet, of de ko- Tweede en Ber- ïtheid van ons in- Een drie en een Itterdam is gister van de eerste éta- ning te Rotterdam kwam een hersen- st in het ziekenhuis In opgenomen. kte de heer S. 1® oomtram naar Alk' |rlijk verminkt aan pgenomen en over aten school- ding van het ge.val e vergeetachtigheid ijzeressen aan e011 een meisje Q0* heelen nacht in een kast bleef zitten, zijn we eens gaan praten met den secre taris van de plaatselijke commissie van toezicht op het lager- en voorbereidend onderwijs, schrijft de Tel. Een doorge voerde vergelijking met het gebeurde te Baarn is hier totaal misplaatst. Want ter wijl het vergeten van den zwerver in het nachtverblijf, de bekende vreeselijke ge volgen had was hier van gevolgen geen sprake. Het kleine Mientje zat rustig plaatjes te kijken toen men de kast opende en kwam geheel ongedeerd te voorschijn. Dteze omstandigheid en hot feit, dat hier allerminst van opzet der onderwijzeres sprake is, maken het dan ook zeer onwaarschijnlijk, dat er termen zouden zijn, om de betreffende onderwij zeres strafrechtelijk te vervolgen. Ook is er hier van overtreding der L. 0.- w'et geen sprake, daar de wet zich in 't geheel niet over het straffen uitlaat. Wel staat in de Onderwijsverordenin gen van bijna alle gemeenten in Neder land de bepaling, dat lichaamsstraffen verboden zijn, en zal dit waarschijnlijk ook wel het geval z'ijn met het school reglement van de bewuste bijzondere school te Delft, omtrent opsluiten van kinderen zijn echter nergens bepalingen gemaakt. De behandeling van deze kwestie be rust hier bij het bestuur van de betref fende school, hoewel ook het rijksschool- joezicht in dezen zoo noodig, een woordje kan meespreken. En aan dit be stuur zal liet dus moeten Worden over gelaten de onderwijzeres, na nauwkeurige beschouwing van alle omstandigheden, al of niet in hare positie te handhaven. Do or een ketting gered. Woensdagmorgen reed een atax die een passagier als inzittende had, langs het Rokin te Amsterdam. Plots slipte de wa gen en zwenkte naar rechts den walkant af. Het voertuig bleef met de voorwielen hangen aan een ketting, waarmede een boot met afbraak aan den kant gemeerd lag. Een enkel oogenblik bleef de auto in deze positie en van dat oogenblik maakte de chauffeur gebruik op de schuit te springen en kon de passagier het por tier openrukken en op den walkant sprin gen. Toen brak dc ketting en plompte (le atax in het water. Djoor den val bleek het voertuig verbrijzeld te zijn. De politie stelt een onderzoek in. Kinderlijkje gevonden. Te Scheveningen, nabij de strandbattcrij is Woensdagochtend het lijkje gevonden van een pasgeboren voldragen kind, dat naar het inzicht van de politie na de geboorte geleefd moet hebben. Behalve in een iïaagsc.he Courant, Was het lrjkie Gewik keld' in een witten vierkanten doek cn in een paars gebloemd' schort. Botsing tusschen auto en trein. De heer van Bi. uit Maastricht, die met zijn auto op den weg' van Gre- venbicht naar Obbicht reed, werd op de kruising van tramlijn en weg door de lo- komotief gegrepen, die de auto meesleur de en totaal vernielde. De heer van B., die tusschen de brokken van de auto en lokomotiefbuffers bekneld raakte, w'erd met veel moeite bevrijd. Hij klaagde over pijn in rug, schouders en beenen en is onmiddellijk per auto naar het zie kenhuis vervoerd. Twee inbrekers. Korten tijd geleden werd te Maassluis in een kan toor van den heer Haasnoot ingebroken. Een paar surveilleerende politieagenten, die onraad roken, stelden een onderzoek in, doch de daders bleken het hazen pad gekozen te hebben. Zij waren bezig geweest de brandkast aan de achterziide te forceeren en hadden bij hun over haaste vlucht een mooi stel inbrekers werktuigen achtergelaten. Het voorloopi? onderzoek van dien nacht wees uit, dat men hier met beroepsinbrekers, vermoe delijk Rotterdammers, te doen had. Aan een der politiebeambten, Werkzaam aan de vingerafdrukkenafdeeling der politie, gelukte het aan de hand van het mis- dadigersalhum een draad in handen te krijgen, welke tenslotte leidde tot de arrestatie van een der bewuste inbrekers te Rotterdam. Spoedig daarop hield men zijn helper eveneens aan. Beiden zijn voorloopig in het huis van bewaring achter slot en grendel gezet. Beukenoogst. Re beukenoogst is dit jaar bijzonder groot. Diesondanks werden hooge prijzen betaald. Per kilo Wordt f0.60 betaald. Vooral in de Mid- dachterallee met zijn groote beukenboo- pen, is de opbrengst groot en tot laat in den nacht hij het licht van een lantaarn 18 jnen bezig. Voor velen is dit een aar dige bijverdienste. Duurder aardappels. De aardappelprijzen in de Betuw'e stijgen met den dag. „Red Star" Wordt al tegen 8 en 9 cent de K.G. verhandeld en de noeren houden de partijen vast, omdat ze Dog hoogere prijzen hopen te maken. Drankschip verbrand'. Het iransche schip „Antoinette", dat behoort wt de drankvloot is verbrand en ter hoogte van de haven van NeW-York ge kken. Men neemt aan, dat de beman- n'ng het schip in brand heeft gestoken om alle bewijzen, dat er smokkelwaar aan oord was, te vernietigen. Kellnersoorlog te Kopen- hagen. Sinds den lsten October is er l6 Kopenhagen een verordening in Wer- ™ig getreden, volgens welke er een res- taurantbeiasting van 10 pet. moet gehe- ïen Worden op alle spijzen en dranken.. e kellners weigeren echter deze belas- mg van de restaurant-bezoekers in te vorderen, wanneer niet eerst een deel yan hun eischen in zake vaste bezoldi ging is ingewilligd. De regeering ver klaarde echter., dat dit een particuliere aangelegenheid tusschen kellners en pa troons is, en stond er op, dat de belasting zou geheven worden. Daar de kellners echter ook verder blijven Weigeren, deze belasting te heffen, hebben de restaura teurs aan alle kellners den dienkt op gezegd. Z ijn vader opgesloten. Gis teravond om 11 uur riepen bewoners van een pand in de Nieuwe Havenstraat te Den Haag een paar agenten van oolitic te hulp, omdat uit een aangrenzend per ceel hulpgeroep van een ouden man gehoord werd. Het betreffende huis werd geopend en daar werd in een kamer gevonden een 79-jarige man, die daar 's morgens vroeg door zijn zoon was op gesloten. Die zoon had den geheelen dag in politiebewaring gezeten, doch was om 8 uur 's avonds ontslagen. Raadselachtige verdwii- n i n g. Groote opschudding is te Londen verwekt door het raadselachtige verdwij nen van den heer J. C. Chadwich, een Welgesteld manufacturenfabrikant 'uit Leeds. Genoemde heer wandelde Zater dagavond, gekleed in avondtoilet en met slechts weinig geld in zijn zak, uit het „Strand Theatre" de straat op en sinds dien is niets meer van hem vernomen. Aardbeving. Het seismologisch observatorium te Potsdam deelt mede, dat de toestellen een sterke aardbeving geregistreerd hebben gisteren om 9 uur 50 min. 50 sec. 's morgens. De ^aardbeving heeft plaats gehad op een afstand van 3500 tot 4000 R.M. DEN HAAG. V. D. Naar wij vernemen, zal de Staat toch in haogcr beroep gaan van de beslissing in kort geding, be treffende de Blue Band-kwestie, teneinde een principieele beslissing uit te lokken. LONDEN- V. D. Het gedeelte der Da- wes-leening, dat in Europa geplaatst zal worden, is als volgt verdeeld: Engeland 12 miljoen pd st., Frankrijk, Nederland en Zwitserland elk 3 miljoen pd st. en België, Italië en Zweden elk IV2 mil joen pd st. De koers zal op 92; de rente 7 pet zijn. FRIEDRICHSHAVEN. V. D. De Zep pelin zal morgen, behoudens weeromstan digheden, zijn reis naar Amerika, aan vangen. Hij zal de zuidelijke route, via Zuid-Engeland en Zuid-Ierland nemen. Tijl- dens de reis zal draadloos geseind worden op 1510 M- golflengte. BERLIJN. V. Di. D|e Parijsche bladen melden verontrustende berichten uit Ma rokko. Die Spanjaarden hebben op twee plaatsen een verpletterende nederlaag ge leden. "en verloren 13.000 man aan doo- den, gewonden en gevangtenen. Wij Journalisten... Er zijn er die makkelijk schrijven. Voor an'dren is 't penwerk wat zwaar, Maar wat ons zoo bijster bevredigt Is 't schrijven met lijmpot en schaar. Anecdote van een beroemd mart! Victor Hugo (de Fransche dichter- schrijver) wij hadden indertijd het ge noegen hem bij zijn bezoek aan Zeeland van nabij te zien, Red. Zeeuw hield bijzonder van een kop sterke, zwarte kof fie, liefst gebrouwen van de allerbeste kwaliteit boonen, maar in elk geval zon der dat cichorei of een ander surrogaat werd gebruikt. Op een keer voerde zijn weg hem naar een afgelegen gehucht. De eigenaar'van de eenige daar ter plaatse gevestigde her berg hield er tevens een bescheiden krui- denierszaakje op na. „Verkoopt gij cichorei", informeerde Hugo aan de toonbank. „Zeker meneer". „Mooi, geef mij dan alsjeblieft uw ge heelen vooraad." De winkelier woog en woog en bracht het to-t ongeveer twee pond. „Weet gij zeker, dat gij niet meer hebt", drong de klant aan. „Absoluut zeker". „Ook niets meer in de keuken?" „Dat heb ik zelfs meegewogen". „Uitstekend. Zorg dan maar, dat ik een kop sterke koffie krijg." (Hbld.) Electrisch alarm bü inbraak en brand. De heer Joh. Visser, directeur van het Technisch Handelsbureau Joh. Vis ser, heeft voor eenige journalisten een toe stel gedemonstreerd, dat dient ter beveiliging tegen inbraak. Dit toestel bestaat uit een kastje, van waaruit naar de voor opensluiting of braak in aanmerking komende punten dra den worden geleid. Do installatie kan alleen door den gebruiker worden aan- of afgezet. De draden zijn door een loodkabel beschermd; het Js, tenzij het apparaat afgezet -is, onmo gelijk ze door te knippen zonder alarm te maken. Dit werd door proeven bewezen. Even eens bleek het onmogelijk te zijn het kastje waarin de vitale deelen van het apparaat ge sloten zitten, open te maken zonder dat alarm volgde. Het toestel berust op z.g. „ruststroom", bij verbreking waarvan onvermijdelijk alarm mioet volgen. Ruiten worden ingeschakeld door middel ran z.g. staniolband, een metalen band, die breekt wanneer de ruit barst of gebroken wordt en dan alarm Terwekt. Door mid del van een batterijtje van 4 volt werkt het toestel bovendien op een sirene, die op de lichtleiding is aangesloten. Het doel van deze «irene is bet afschrikken van de inbrekers en bat alarmeerem van do omwo nenden. ^Politiegids.) De vermoo rde boschwach ter. Gisteren w'erd voor de rechtbank te 's Hertogenbosch behandeld de moord zaak te Helvoirt. Op 6 Maart van dit jaar was de boschwachter, Frans Brekel- mans, een bejaard man, met een bijl doodgeslagen, Waarschijnlijk door iemand, dien hij op het kappen van hout had betrapt. Als vermoedelijke dader stond terecht H. B., landbouwer te Vlijmen. Deze verklaarde steeds en ook gisteren onschuldig te zijn. De eisch luidde zes jaar gevangenisstraf. De knoeier ij en te Leiden. Gister is weer voortgang gesmaakt met de behandeling der strafzaken betreffende de knoeierijen ten nadeele van den Staat bij den berucliten ziekenhuisbouvv te Leiden. In Juni zijn reeds drie personen veroor deeld tot ljaar, 6 maanden, en 1 jaar gev.straf. Gisteren waren weer vier be klaagden gedagvaard. Dieze zaken zullen wel eenige dagen in beslag nemen. Be klaagden waren J. M. de G., A. A. v. T„ aannemer te Oegstgeest, G. v. R., bouw kundige te Den Haag, en J. A. VV. V., rijksbouwkundige te Dien Haag. Niet min der dan 60 getuigen waren opgeroepen, onder wie oud-minister Cort v. d. Linden. Het getuigenverhoor gaf een kijlcie in het samenweefsel van knoeierijen. Een rijks-accountant deelde als getuige mede. dat het bedrag, hetwelk op onregelmatige wijze bij den bouw te Leiden is uitbe taald, het miljoen overschrijdt. Een andere getuige, een rijkscommies, verklaarde, dat hij onjuiste declaraties moest verwerken, wilde hij zijn betrek king niet kwijt raken. Weer een andere getuige, een rijksbouwkundige, kon wei nig meedeelen. Hij leed blijkbaar erg gan geheugenverzwakking. Hij wist zich wei nig te herinneren!! Er ontstond een debat onder de ge tuigen, wie de valsclie rekeningen op maakte. Iedere maand werden de gewone posten opgemaakt en dan werd vastge steld, Wat er „bij" gedaan moest worden. Gisteren kwam de Ilaagsche Rechtbank niet verder dan tot de zaak v. T. Het O.M. beschouwde hem als de stroopop, die de handelingen moest verrichten, wel ke de ambtenaren zelf niet konden of durfden verrichten. Als hef O.M. alle valsclie declaraties had willen behan delen, dan zou de rechtbank in geen 14 dage nklaar komen. D|e eisch luidde drie jaar gevangenisstraf. Middelburg. Bij' de gisteren door no taris Struve gehouden veiling werden publiek verkocht: Huis met erf en tuin, St. Janstraat H no. 196, groot 2 A. aan den heer M. Walraven qq. voor f5500 en een huis .en jerf aan de Spanjaardstr. E no. 86, groot 80 c.A. aan den heer A. J. Dekker voor f2450. Beide koo- pers Wonen te Middelburg. Vlisslngen. Woensdag werd door no taris van der Harst publiek verkocht het winkelhuis en erf Van Galenstraat 5, groot 1 a. 59 c.a. Kooper was M. J. Melker alhier voor f 2700. GOES, 9 October 1924. Peren: Doyenne de Cornice 3452, Soldat Laboureur 10 14, Comtesse de Paris 912, Bezy van Scho- nauwen 1315, Nouveau Poiteau 612, Cons, a la Cour 810, Curó 79, Williams Du- chesse 1215, Beurré Clairgeau 1523, Beur ré Durandeau 1115, Beurré Bachelier 6—10, Beurré Wilhelmina 7, Beurré van der Ham 25, Beurré Diel 812, Des Deux Seours 10 14, General Totleben 11, Winter Rietperen 916, Jodenperen 68, Groene Chaumontcl 67, Bruine Chaumontel 46, Winter Berga motten 57, Winterlouwtjes 7, Gieser Wil deman 79, Kleiperen 8, Pondsperen 57, St.-B.emey 67, Witte Cousin 6, IJzerperen 5, Afval- en Kroetperen 14 gulden, alles per 100 K.G. AppelsGoudreinetten 1626, Oranje Rei- netten 18, Landsberger Reinetten 1114, Cox Pomona 2334, Present van Lunteren 14, Sterappels 2123, Transp. de Croncels 21, Bismarck 1013, Dubbele Zure Bellefleur 13 Zure Bellefleur 913, Fransche Bellefleur 7, Court-pendu 910, Luntörsche Pippeling 9, Reinette d'Or 7, Fransche Holaart 10, Pomme d'Oranje 10—14, Zoete Campagner 912, Zoete Bellefleur 811, Zoete Armgaarde 8- 12, Huismanszoet 710, Afval- en Kroetperen 25 gulden, alles per 100 K.G. Diversen: Blauwe Druiven 54, Spruiten 12 18, Sjalotten 6, Kleine Uien 4, Wijnpeen 2 gulden, alles per 100 K.G. Noten f 0.34 f 0,31, Bloemkool f 15, Savoye kool f 3, Roo- de kool f 1f 5, Andijvie f 1,50, Augurken f 0,20, alles per 100 stuks. Patrijzen f 0,61 per stuk. KAPELLE-BIEZELINGE, 8 October 1924. Peren: Doyenne de Comice 2557, Beurré Hardy 2027, Beurré Clairgeau 1018, Du randeau 1016, Nouveau Poiteau 1218, Jodenperen 68, Peren zonder zaden 46, Pondsperen 68, Maagdeperen 13, Conseiller a la Cour 612, IJzerperen 48, Wintersui- kerü 4—6, Gieser Wildeman 79, Kleipeer 47, Beurré Diel 1218, Beurré Superfin 18, Diverse peren 48, Kroetperen 13 gul den, alles per 100 K.G. Appels: Transparente de Croncels 1836, i Goudreinetten 1827, Zure Bellefleur 1016 Zoete Bellefleur 710, Campagne zoet 10, Pomme d'Orange 11, Manks Codlin 1218, Gulderlingen 919, Jacques Lebel 918, Prince Albert 612, Paradijsappel 710, Ster- 1 appel* 2027., Bismarek 10—17, Diverse ap pels 4—8, Valappels 3—6, Kroetappels 2.70 gulden, alles per 100 K.G. Diversen: Noten 50—80, Bloemkool 812, Roode kool 57, Savoye kool 69, Witte kool 57 gulden, alles per 100 stuks. Blauwe Druiven 7478 ct. Honig 65 ct. per flacon. Eieren 11 ct., Eendeieren 10 ct. MIDDELBURG. Iluw.-aangiftcn: L. Boo gaard, 25 j. en P. J. Kerkhove, 22j.; A. van Offcnbeek, 27 j- en G. Joziasse, 22 j.; G- de Man, 31 j. en A. P. Willemse, 36 j. J, F. Zwigtman, 27 j. en S. E. Boone, 28 j-; W- A. P, L- Broeksma, 35 j. en T. P. Ruijtenbnrg, 28 j-; J. I. Cappon, 23 j. en S- G. Cornelisse, 21 j.; Z- Bouwens, 24j. en J. v. d. Weele, 24 j.; H. F. Geervliet, 27 j. en W. C. Wondergem, 23 j.; A'. A. Valkhoff, 25 j- en J. de Rijke, 23j.; G- J. Rommcns, 26 j. en A. M. Klumpp, 22 j. Gehuwd: 0. Rommers, 54 j. en L. A. de Steur, 54. j- Bevallen: G- Schuit-Stevens, z. Van 2 tot 8 October 1924 VLISSINGEN. Ondertrouwd: P. Maas, 24 j- en J. van Biemen, 19 j. J. J. Andriessen, 23 j. en C. W. Liebers, 20 j. L- de Bruijne, 43 j. en S. P- Oaxisse, 34 j. J. Flipse, 26 j. en A. Rommeljé, 25 jaar. Getrouwd: S- R. Vellenga, 26 j. en A- A- Schenk, 21 j. J, M- J- Kiviet, 29 j. en M- E. Proost, 30 j. Bevallen: S- M- Platteeuw, geb. v. d. jMeer, z. M- O. v. d. Hout, geb. Jansen, z. M. S. Th. Gombert, geb. Djecrop, d. P. M. de Bree, geb. v. Boven, z. A. B. M. Vriend, geb. Kroske, d. J. P. K. van Oorschot, geb. de Vos Bur- chart, z. J". Gillissen Verschage, geb. Ardewijn, d. Dl E. v. d. Jagt, gjeb. Jonckman, d. (Vüss. Grt.), SOUBURG- Ondertrouwd: Lein Corne lls Harthoorn, 22 j. en Pïeternella Faas- se, 19 j. Getrouwd: Willem Abraham Bruijhooge 24 j. en Dina de Vrieze, 19 j. Jan de Visser, 24 j. en Jannetje Pieternella Gi deons©, 23 j. Geboren; Elizabeth Cornelia, d. v. pie- ter Houtman en Jacoba van Schaik Jacob, z. v. Jacobus Oele en Klara Emi- lie Bodmann Jakoba Joihanna, d. v. Gouardus Petrus Peeters en Elizabeth van Sighem. David Pieter, z. v. Pieter Willeboordse en Elizabeth Cijlvat. "(Vliss. Grt) TELEGRAPHISCH WEERBERICHT, Hoogste barometerstand 770.1 te Tou- ton, laagste 741.0 te Vestmanoer. Verwachting tot den avond van 11 October Matige zuidelijke tot zuidwestelijke wind, meest half tot zwaar bewolkt, Waarschijnlijk weinig of geen regen, zelf de temperatuur. Zoo de Heere wil en zij leven, hopen onze geliefde Ouders A. i. VAN DEN BERG EN A. C. LUKAART, op 13 October a.s. hunne 25-jarige Echtvereeniging te her denken. Hunne dankbare Kinderen. Kloetinge, 10 October 1924. Heden overleed op het aller onverwachts, onze lieve Moeder, Behuwd- en Groot moeder L0UWERINA DE BREE, Wed. van Jae. Bimmel, in den ouderdom van ruim 74 jaren. Uit aller naam, Fam. J. BIMMEL. Domburg, 8 Oct. 1924. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een kort stondig lijden, mijne geliefde Echtgenoote en der kinderen zorgzame Moeder, Behuwd- en Grootmoeder JOHANNA POPPE, in den ouderdom van ruim 63 jaar. Allen, die de overledene gekend hebben, zullen besef fen, wat wij in haar verliezen. Uit aller naam, F. DEKKER. Oostkapelle, 7 Oct. 1924. De ondergeteekende betuigt zijn hartelijken dank voor de vele be wijzen van deelneming ondervon den bij het overlijden van zijn ge- li "f den Broeder, ABRAHAM DE REGT. SENT DE REGT. Kloetinge, 9 October 1924. Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele blijken/ van deelneming ons betoond bij het overlijden van onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgroot moeder, Mej. M. DUIJ VEKOT, geb. Louwerse. Namens de Familie, W. J. ROOSE, geb. Duijvekot. Koudekerke, 6 Oct. 1924. TE GOES. ZONDAG 12 OCTOBER. Voorin, half 10: Ds. R. J. v. d. Veen Voorbereiding H. A. Avond 6 uur: Idem. Woensdag 15 Oct 6V2 uur 's avonds hoopt op te treden P. KOLIJN (Oefe naar van Ds. Boone) in de Bogard- zaal, Middelburg. Ondergeteekende, ADRIAAN BA REN DSE Lz., wonende te Koudekerke, no. A 140, verklaart, dat de laster welke hij rondgestrooid heeft ten nadeeie van J. DEN HAMER en L. HUIJBREGTSE, Slagers en Koop lieden te Vlissingen, louter w.g.m. A. BARENDSE Lz. VOLOP Krullen Oude Bloedkoralen en Strikken Zeer voordeelig in prijs, bij JACQ. FRANK, Langedelft M'burg Reparaties mooie uitvoering en billijke berekening. m MELISKERKE. De Notaris J. L. VAN DER HARST is voornemens om op Maandag 13 October 1924, des namiddags half twee op de Hof stede Bouwmanslust van den heer KRIJN DEKKER te Meliskerke, publiek te verkoopeni DEN AFBRAAK van diens vroe ger Huis, bestaande uit groote par tij Balken, waarbij zeer zware/ Ribben, Kozijnen, Vensters, alle soorten Ramen, Deuren, Planken, partij Steen, Dakpannen, Plavuizen, groote partij Brandhout, Kaas- horde, Schalen en Gewichten, Wagen en wat meer zal worden gepresenteerd. Ten verzoeke van den Weled. Gestr. Heer Mr. J. Adriaanse, als curator in het faillissement van den wijnhandel „Het wapen van Zeeland", te Middelburg, zal de No taris J. C. BLAUPOT TEN CATE A contant verkoopen: des avonds te zeven uur, Tokayer port, Likeuren, Limona des, Slaolie, Mosterd, Azijn, enz. Te bezichtigen op den dag van verkoop tot 4 uur. Notities tijdig verkrijgbaar. De taxateurs vendumeesters DE GROOT HONDIUS. BESTELT UW DRUKWERK BIJ 00STERBAAN LE C0INTRE, GOES. Vandaag qpg tuut gij een eind maten aan de rallen- of muizen plaag door tel gebniit ran "RODENT" RATTEN VERGIF. Dit is de volmaakt ste en gemakke lijkste manier om van dit boosaardig en gevaarlijke ongedierte af te komen. Het roeit geheele ewermen uit in den tijd van één nacht. Iemand die het toepaste, vond eens honderd doode ratten na de eerste nacht dat hij het gebruikt had. Veilig, zeker, en vlug. Koopt thans een doosje en neemt een proef. Doosjes van 45 en 90 cent. Uw drogist verkoopt het. Imp. Fs. B. Meinderama, Deo Haas. Fabr. T. Harley, Apoth., Perth. Te Goes brj Fa GEBRs MULDER

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 3