Allerlei Telegram». WetensG&ap en Knnsl Recbtszakei larkierisMei. Burgerlijke Stand. Opes&are Yerkoopisgea en Ver pachtingen. „Was je stout geweest, Mientje, dat je in de kast w'as opgesloten?" vroegen we. „Och, meneer, ik had met een ander meisje even zitten praten, ziet u, en toen moest ik in de kast. Om vier uur is de juffrouw! fn de kast geweest om haar mantel en hoed weg te halen. Zij zag me niet en ik durfde niets zeggen. En toen, ziet u, toen het later zoo stil werd in de klas, begon ik wat bang te wérden: Ik dacht, dat ze me vergeten zouden en begon hard te "huilen, maai er kwam niemand. Toen "heb ik heel hard geroepen, tegen de deur getrapt en gehuild om m'n moeder en vader Maar het bleef zoo stil en het werd zoo donker. Toen ben ik op een hoop teekenboeken gaan zitten en zoo in slaap gevallen. En toen heb ik geslapen tot het Weer licht was. Ik ben plaatjes gaan kijken, en toen vonden ze me. De politie heeft de onderwijzeres een verhoor afgenomen en de zaak is nu in onderzoek. Het hoofd der school heeft haar voorloopig een paar dagen vrijaf gegeven. Vermoedelijk zal het muisje nog wel een staartje hebben. De Brusselsche B ank-a f- iaire. Het wil ons voorkomen, schrijft de Tel., dat in de zaak van de ontvluch ting van een der directeuren van de Brusselsche .Bank, Briedé uit de strafge vangenis te Bonn een en ander niet geheel in den haak is. Zoowel de iu- stitie als de politie te Amsterdam laten zich over het geval niet uit. Toch kun-' nen wij nog het volgende mededeelen: In den aanvang, toen Briedé en De Jong naar de strafgevangenis werden overgebracht, plaatste men hen in af zonderlijke cellen. Het duurde echter niet lang of zij w'erden samen in één cel ondergebracht. Déze cel Werd bovendien na eenigen tijd in een meer confortabel vertrek herschapen. Zoo Werden er bij voorbeeld tw'ee bedden geplaatst, terwijl de kribben er uit verwijderd werden. Des te verder de tijd vorderde, des te aangenamer Werd het verblijf in de gevangenis gemaakt. Het tweetal kreeg een oppasser, wien het vergund -was boodschappen in de stad te verrichten. Ongeveer een maand geleden werd zoo- Wel Briedé als Dé Jong de z.g. bewe gingsvrijheid toegestaan. Deze strekte zich zelfs uit tot in den tuin, die bet gebouw omgeeft. Het is in elke gevangenis voorschrift dat de directeur de uitgaande brieven van zijn arrestanten naleest; dezelfde cen suur Wordt toegepast op de ingekomen brieven. In Bonn Was hiervan later geen sprake. In- en uitgaande correspondentie bleef gesloten en kwam in dien toestand in de handen van de Brusselsche Bank- directie. Tal van Amsterdamsche vrienden en zakenrelaties werden tot de gevange nen toegelaten. Zoo konden de broeder van Briedé alsmede de procuratiehouder van de Brusselsche Bank vrij toegang tot de logeerkamer in de gevangenis krijgen. Hetzelfde Was het geval met de echtgenooten van het tweetal, die in een 'hotel aldaar hun intrek hadden ge nomen. 4 Op 31 Augustus boden Briedé en Dé Jong ter gelegenheid van de verjaardag van de Koningin een fuifje aan hun lotgenooten aan, die het overigons niet zoo prettig hadden als de Hollanders. Er Werd op ham, Worst en gehakt getrac- teerd, terwijl ook voor de bewakers deze dag niet geheel onopgemerkt voorbij ging. Er zijn in B.onn echter meer Hollanders en spoedig waren deze feiten hun bekend; Ook te Amsterdam w'erd door de vrienden van de beide arrestanten de loftrom pet op uitbundige wijze geblazen over de humane wijze, waarop de Diuitsche justitie in deze den Hollanders tegemoet kwam. Het spreekt vanzelf, dat bet gebéurde ter oore kw'am van de justitie te Am sterdam. Deze drong aan op een strengere controle over de beide gevangenen. Onge veer ter zelfder .tijd Werd te Amsterdam het gerucht verspreid, dat het tweetal binnenkort zou vluchten. Dit gerucht w'erd gistermiddag bewaarheid, toen Brie dé plotseling verdwéen. Verwacht wordt, dat ook De Jong op de vlucht zal slaan indien niet van hoogerhand door den Buitschen minister van Justitie wordt in gegrepen. Ook Wat betreft de uitlevering schijnt iets niet in orde te zijn. Dé usantieele termijn, die ongeveer zes weken duurt, is reeds lang verstreken en nog steeds wordt te Bonn geen aanstalte gemaakt het tweetal hierheen te expedieeren. Zijn wii wel ingelicht, dan is van Hollandsche zjjde het laatste woord in deze zaak nog niet gesproken en kunnen verdere offi- cieele stappen verwacht worden. Dood op de stoep. De SO-jarige S. te Veendam, commissaris van de Ned. Hypotheekbank en groot vervener, kwam des avond in gezelschap van de kegelclub'. Na het afscheid moet hij door een be roerte zijn overvallen. Zijn dochters, on gerust over zijn uitblijven, vonden zijn lijk op de stoep. Nog meer malversaties. B. en W. van Hilversum hebben Wederom een gemeente-ambtenaar niet eervol ont slagen Wegens gepleegde malversaties, welke echter niet in verband staan met die, waarvoor de vorige week twee amb tenaren zijn ontslagen. Nader vernemen w'j, dat de betrokken ambtenaar is de deurwaarder bij de gemeentebelastingen M., die wegens verduisteringen is ontsla gen. De justitie heeft de zaak in banden. De strijd tegen de roofho- len. Eenige maanden geleden heeft de Amsterdamsche politie den strijd tegen de roofholen en Wel in 't bijzonder in de omgeving van de Warmoesstraat Weer krachtiger en op een andere wijze aange pakt. Vijf der meest beruchte perceelen zijn toen op bevel van 13. en VV. geslo ten en daarvoor een vaste politieoost geplaatst, terwijl de overige perceelen die als roofholen bekend staan, eiken avond gedurende korter of langer tijd door de politie Werden gepost. Het eerste resultaat van deze maatregelen is ge weest ,dat de eigenaars van de verdachte perceelen, op wie de politie-autoriteiten eerst tevergeefs een beroep hadden ge daan. nu noodgedwongen zijn gaan mede- wérken. D'e maatregelen hebben nu dit succes gehad', dat de vaste posten voor de vijf gesloten perceelen zijn ingetrokken, omdat de roovers en roofsters die daar Woonden vertrokken zijn en de perceelen aan andere bewoners zijn verhuurd. En wat de overige perceelen betreft, op 't oogenblik zijn er nog slechts een tiental der 24 perceelen onder politie-controle, daar uit de andere perceelen de roovers en roofsters zijn verdwenen. In de laatste maanden hebben dan ook, op een enkele uitzondering na, in de Warmoesstraat- buurt geen beroovingen plaats gehad. Voorts is de politie bekend, dat verschil lende bekende roovers en roofsters, ver jaagd door de maatregelen, Amsterdam metterwoon hebben verlaten. Een ze 1 f m o o r d roorko- m e n. In Schoten w'erd proces-verbaal opgemaakt, tegen D. M., wonende te Am sterdam, w'egens overtreding van de wa penwet en verzet tegen de politie. Dé om standigheden, waaronder die overtredin gen plaats hadden, waren echter zeer ongewoon. Na een droevig huiselijk too- neel zou de Amsterdammer zelfmoord plegen. Hij 'haalde een geladen revolver van vrij groot kaliber uit den zak en richtte dit wapen tegen zie... Toevallig was een politieagent aanwezig, die hein wilde beletten, die daad te volvoeren, doch de Amsterdammer was van deze tusschenkomst niet gediend. Ilij weigerde het wapen af te geven en verzette zich krachtig tegen den agent. Het was een angstige worsteling die toen ontstond en die wel een kwartier duurde, zoodat het te verwonderen is, dat het wapen in dien tijd niet is afgegaa-n. Eindelijk Was de agent overwinnaar en het wapen werd in beslag genomen. Dé Amsterdammer kreeg- toen een bekeuring wegens liet dragen van verboden Wapenen en bo vendien nog w'egens verzet tegen de po litie. Hij had zich niet mogen verzetten tegen de inbeslagneming van den revol ver. (Tel.l Massavergiftiging. Eenige dagen geleden, aldus de Bandoengsche correspondent van het Bat. Nbl., heeft in het vijftiende bataljon, vierde compagnie een' massavergiftiging plaats gehad tenge volge van het eten van bedorven zalm in blik. Vijftig man zijn hierdoor onge steld geworden, vier zijn momenteel ern stig ziek en een fs reeds bezweken. Dit alles is het gevolg van grove onverschil ligheid, die welhaast misdadig is te noe men, w'ant op de blikjes stond duidelijk vermeld „Even vóór het gebruik te ope nen". Desniettegenstaande heeft men toch den avond te voren de blikjes reeds opengemaakt, den geheelen inhoud in een pot gedaan en eerst den volgenden ochtend bij het ontbijt verstrekt. Voorts is ook gehandeld in strijd met de regle menten, die uitdrukkelijk voorschrijven, dat alle eten in blik direct na opening dient genuttigd te w'orden. Dé ofifcier, Weiast met het toezicht op het eten, op wiens bevel bovenbedoelde verstrek king van levensmiddelen is geschied zal daarvoor ter verantwoording geroepen Worden. Het is trouwens niet de eerste keer, dat een dergelijke vergiftiging plaats had, echter nooit met zooveel slachtoffers als gevolg. Van een kostbare spéld. Eenigen tijd' geleden kWam een juffrouw bij de politie te Amsterdam een speld deponeeren, Welke een diamant bevatte van groote waarde. De juffrouw vertelde^ dat zij' deze speld reeds jaren geleden had gevonden, maai' haar achteloos er gens had' neergelegd in de meening, dat de steen een Waardeloos stukje glas Was. Dloor een toeval kwam het kleinood weer eens te voorschijn, toen een kennis, die verstand van diamanten had, het geheim van de hooge waarde onthulde. De juf frouw was zoo eerlijk het voorwerp naai de politie te brengen. Deze ging de re gisters na en ontdekte dat ongeveer vijf jaren geleden een Engelsche dame van de vermissing van een dergelijke speld aangifte had gedaan. Haar adres w'as echter niet meer bekend. De politie heeft ijverige pogingen aangewend haar op te sporen, teneinde haar haar eigendom te rug te geven. Maar het succes w'as nihil. Van de dame is niets meer vernomen. De juffrouw' is thans voor haar eerlijkheid beloond; zij heeft het kleinood, waarvan zij thans de waarde kent, teruggekregen. (Hbl.) Een ongeval aan een sui kerfabriek. Dinsdagmiddag Werd de omgeving van de suikerfabriek' „Frisia" te Franeker opgeschrikt door een hevigen knal, gevolgd door een sissend en flui tend geluid van ontsnappenden stoom. Het bleek, dat in de machinekamer een vliegwiel uiteengespat was. De stukken van dit zware wiel vlogen met ontzet-4 tende kracht door het lokaal, alles vernie lend w'at in den weg gtond. Geen stuk bleef heel. De rondvliegende deelen trof fen ook de stoomleidingen, verbonden aan machines in andere lokaliteiten, met hevig geraas kwam de stoom vrij'. Een arbeider bevond zich in het lokaal en werd aan zijn beenen verwond door een stuk staal. Voor een suikerfabriek is 'n stopzetting in dezen tijd een heele strop. Brand. Te Zevenbergsche Hoek is de groote landbouWschuur van den landbouwer A. geheel afgebrand. De schuur Was geheel gevuld met granen. Oorzaak onbekend. De schade wordt ge deeltelijk door assurantie gedekt. Te Posterholt zijn huis, schuur en stalling van den landbouwer v. d. V. afgebrand. Behalve eenig meubilair kon niets ge red Worden. Verzekering dekt de schade. Portefeuille gevonden. Bij het verrichten "van grondwerk voor het electriciteitsbedrijf onder de gemeente IJsselmuiden bij Kampen, vond gisteren een Werkman een portefeuille inhouden de f 700 aan bankpapier. Te oordeelen naar <jpn toestand der portefeuille heeft deze daar al zeer lang gelegen. Het bankpapier is echter nog gaaf. De Russische kroon ju weel en. Gemeld wordt dat „een con sortium in België 140.000 karaats Rus sische diamanten heeft gekocht, die voor een groot deel afkomstig zijn van de kei zerlijke Russische kroon juweel en,- De Waarde d -zer steenen wordt geschat op 18 millioen gulden. Spoorwegongeluk in Ita- 1 i Gisternamiddag is de sneltrein Parijs Rome bij het station Santa Margarita in Ligurie gederailleerd. Verscheidene Wa gons werden verbrijzeld. Tot nu toe zijn zes lijken onder de puinen uitgehaald, alsmede 15 gewonden. Valsche passen. Dé .politieks politie te Berlijn heeft een Werkplaats ontdekt, waar passen, belastingpapieren en dergelijke documenten op groots schaal werden gedrukt. De leider dezei drukkerij is een bekend man in de com munistische beweging. Chineesche 'zeeroovers. Zeeroovers lcw'amen aan boord van het dienstschip „Toelsjoe" van Shanghai, overweldigden de equipage, schudden 300 passagiers uit en ontscheepten een enor- men buit bij Hongkong. V a 1 s ch e e f f e c te n. Uit Berlijn wordt gemeld: De politie beeft verval- schingen op groote scbaal ontdekt van effecten, die door de voortvluchtige da ders ter verkrijging van meer dan 2 mil-™ lioen goudmark als leeningsonderpand bii verschillende bankiers belegd waren. Storm aan de Siciliaan- sche kust. Tijdens een hevigen storm is nabij Trapini een zeilschip vergaan-. Acht opvarenden zijn omgekomen. Tenge volge van de hevige stortregens zijn de- laag gelegen gedeelten der stad Palermo overstroomd. Ontploffing. Gistermorgen is vlak bij Pontellier-sur-Saone (Frankr.l een vrachtwapen waarop 1800 kilo kruit vervoerd w'erden, in de lucht gevlogen. Dé wagen werd totaal vernield, terwijl de twee paarden, die hem trokken, op slag w'erdpn gedood. D;e voerman, die enkele oogenblikken voor de ontploffing onraad bemerkte, had zich 'tijdig in vei ligheid gesteld, zoodat hij met den schrik vrijkwam. Op de plaats, waar de ontplof fing plaats had, wérd een kuil van 10 bij 5 meter in den grond geslagen. In de omgeving wérd vooral aan de ruiten veel schade aangericht. Woordvorming b ij kinde- r e n. Hoe kinderen onze taal kunnen ver rijken met aardige, zuiver beeldende woorden) merk ik sedert lang bij mijn oudste dochtertje op. Als vader een punt aan zijn potlood slijpt, vraagt ze: „ga je weer je potlood schillen?" (Ik vind dat „schillen" veel beter de handeling weergeeft dan „slijpen".) Toen ze ruim twee-en-een-half jaar was, kon ze de deur nog niet goed openen en jammerde op 'n keer: „Vader, ik kan niet bij het slui- te rt je". Maar het aardigste vond ik, toen ze eens een tramkaartje omhoog wierp en naar het neerfladderend pa piertje wijzend, uitriep: „kijk het eens vlinderen 1" Inderdaad kunnen kinderen soms heel aardige neologismen (nieuwgesmede woor den) vormen. Men vindt daarvan nu en dan voorbeelden aangegeven. Zoo vinden we vermeld, dat een kind sprak van een sinaasappel „uitkleeden", wat heel wat beeldender is dan schillen. Ouders, die met studeerende belangstelling acht slaan op de uitingen van hun kinderen, kunnen soms verrassende waarnemingen doen. LONDEN. V. D. Hedennacht na de zitting van het Lagerhuis, waarin de regeering de nederlaag leed, heeft een kabinetszitting plaats gehad. Hedenmorgen had een nieuwe zitting van het kabinet plaats. Daarna werd Mac Donald door den Koning ontvangen. De pre mier adviseerde Z. M., het parlement te ont binden. De Koning heeft hieraan zijn goed keuring gehecht. AMSTERDAM. V. D. Het Gerechtshof deed heden in hooger beroep uitspraak tegen C. I., ex-directeur ran het Ckr. Dagblad „De Amsterdammer", die 17 Mei j.J. door de rechtbank wegens verduistering en valschheid in geschrifte is -veroordeeld tot 1 jaar en 6 mnd. gevangenisstraf. Het Hof heeft dit von nis vernietigd en veroordeelde bekl. tot 1 jaar gevangenisstraf met aftrek van 9 mnd. preventief. De eisch was: 1 jaar en 4 rond, mek aftrek van 4 mnd. preventief. Oct. 10 Goes, afbraak, De Kok. 10 O.-Sabbinge, huis, werkplaats, enz., Pilaar. 10 Domburg, Aagtekerke, Westkapelle, nieuwe houtwaren, Rosier Vervaat. 11 Meliskerke, Zoutelande, Koudekerke, nieuwe houtwaren, Rosier Vervaat. 13 Meliskerke, afbraak, r. d. Harst. 13 Souburg en N. en St. Joosland, hout waren, Rosier en Vervaat. 14 Nieuwdorp, inboedel, slagersgereed- schap, de Wilde Heijboer. 14 VrouWepolder, Oostkapelle en Se- rooskerke, houtwaren, Rosier en Vervaat. 15 Koudekerke, inspan, et- en nagras, mangels, Loeff. 15 Meliskerke, huis en inboedel, Loeff. 16 's-Heer Hendrikskinderen, inspan, r. Dissel. 16 Driewegen, verpachting bouwland, Beth. 17 Gees, boomen, Pilaar. 22 Goes, meubilair, Pilaar. 23 's-H. Arendskerke, hofstede „Plant- lust", Hoeflake en v. Dissel. 23 Goes, zachte olmen, Hoeflake en v. Dissel. 23 Driewegen, bouwland, Pilaar. 24 Biggekerke, huizen, Ittmann. 24 Kortgene, beestiaal, Heijboer. 29 Goes, vendutie, de Wilde Heijboer. 29 Heinkenszand, boomen, Pilaar. 30 Grijpskerke, landbouwersinspan, Blan- pet ten Cate. 30 's-H. Hendrikskinderen, boefje, Pilaar. Nov. 21 Oostkapelle, paarden, rijtuigen, enz., Struve. Nov. of Déc. Wolfertsdijk, bouwland en dijk, Pi laar. Febr. 25 Wolphaartsdijk, kap. boereninspan, Van Dissel. 26 Ovezande, inspan, Beth. Colijnsplaat, inspan, Heijboer. Een nieuwe ziekte? In- de „Medical Science Abstracts" komt een artikel voor, 't welk een vreemdsoor tige ziekte behandelt, Waarvan sinds 1912 in Engelan nog slechts 70 gevallen wérden geconstaieerd. Déze ziekte komt voor bij jeugdige personen en in het begin der puberteitsjaren en is altijd doode- lijk. Alle onderzoekingen hebben tot nu toe gefaald om de oorzaak te ontdekken. Men vermoedt, dat de ziekte in de lever ontstaat en een zeker vergif verwekt, dat een gedeelte der hersenen aantast. Of deze ziekte een nieuwé is of een oude, welke opnieuw is geobserveerd', verklaarde een specialist aan een „D'ailv- MaiT'-rapporter, kan ik niet zeggen. Het is een van de ziekte-mysteries, waarvoor wij nog geen oplossing Weten. Kantongerecht ie Goes. Doer den kantonrechter zijn veroor deeld wegens overtreding Leerplichtwet: J. R., A. R., J. d. J., M. d. J., J. Z., A. R., M, R, Ovezande, P. R., 's-Heerenhoek, W. W1., 's-H. Arendskerke, A. L., Nisse, C. d. W., Borssele, J. d. K., Ierseke, F-. F., L'. M., K. d. J. 's-Heerenhoek, J. B., H. d. L., Rilland-Bath, A. L., Kapelle, J. L'. v. H., Kortgene, allen geen straf toegepast; P. D., Kortgene, f0.50 subs. 1 dag; M. V.,' Kapelle, C. d. J., 's-Heerenhoek, H. G„ Kruiningen, L. v. L., 's-Gravenpolder, L. A.s Rilland-Bath, J. Z., Wissenkerke, fl subs. 1 dag; D. V., Wissenkerke, W. v. L., Ovezande,. C. R., Kapelle, f3 subs. 3 d.; M. R., Ovezande, L. V., 's-Heerenhoek, f5 subs. 5 d., Ie herh. G. J. d. B-, Wis senkerke, f5 subs. 5 d., 2e herh. G. d. J., Kattendijke, geen straf toegepast; venten op openbaren weg te Kapelle zonder ver gunning van Burgemeester en Wethou ders: F. J. R., A. v. Z., Sas van Gent, f3 subs. 3d.; te Kapelle met auto te snel rijden dan aangegeven met borden: M. C. d. D., Goes, fö subs. 1 w. t.sch.; met auto rijden zonder rijbewijs: M. C- d. D., Goes, fö subs. 1 w. t.sch.; met auto rijden over rijwielpad zonder dat dit noodzakelijk was: W. B., Goes, R. F., Bergen op Zoom, fö subs. 5 d.; met trac tor rijden over een weg die daarvoor verboden is: G. PI., Middelburg, f5 subs. 5 d.; 's avonds fietsen zonder licht: H- B., Ierseke, f3 subs. 1 w. t.sch; J. P. D., Colijnsplaat, J. H. R., J. L. S„ Wissen kerke, J. G., C. G., Kwadendamine, J. M., Goes, C. R-, ''s-II. Arendskerke, W'. J. P., M. V., Whlphaartsdijk, C. B., Nieuwdorp, E. M. v. Z., Raamsdonkveer, f3 subs. 3 d.; dronkenschap: L. J., 's-Gravenpolder, A. t. B., Amsterdam, A. B. L., J. C- v. d- B., Sch-ore, C. d. K., C. d. K., Goes, P- J' V., Ierseke, fö subs. 5 d., Ie herh. M. K., Sommelsdijk, f 15 subs. 15 d. Door L. S. te Goes is hooger beroep aangeteekend tegen bet vonnis van den kantonrechter te Goes, waarbij hij is ver oordeeld wegens het wederrechtelijk een ander in zijn veiligheid van beweging be lemmeren tot fö subs. 5 d. Een onbekwame chauffeur. D« Almeloscbe rechtbank deed uitspraak in de zaak H. S- M., terzake, dat hij- op den avond van 5 Maart met een vracht auto, welke bij bestuurde, raej. T. S. in den rug zou hebben aangereden, waar door zij viel en een wiel van de auto over haar linkerbeen ging, dat op twee plaatsen brak en zij zelf daardoor maan denlang bedlegerig is geweest en haar beroepsbezigheden niet kon uitoefenen. Bekl. reed pas voor de tweede maal met de auto en miste de bekwaamheid om deze om den hoek te rijden. De ambtenaar van het O-M. had de vorige week ver oordeeling van bekl. gevraagd tot twee weken gevangenisstraf. E'e rechtbank ver oordeelde beklaagde tot 2 maanden ge vangenisstraf, doch voorwaardelijk, met ontzegging om gedurende twee jaren mo tor te rijden. F.evolverbandieten. Voor de Arnbemsche rechtbank is Dinsdag behan deld de zaak tegen de beide jeugdige bandieten, die gemaskerd en met een browning gewapend, een inval hadden gedaan in een kantoor te Arnhem en daar, na den boekhouder te hebben be dreigd, het kantoor doorzochten, geen geld vonden en daarop het hazenpad kozen. Kort na dien inval, op 9 September j.l., weiden beiden gearresteerd, op de pu blieke tribune van de Arnhemsehe recht bank. i Die beklaagden, oen 23-jarigé bakkers knecht en een 21-jarige kleermakersknecht bekenden het feit. Zij woonden in Rotter dam en zetten daar het plan ineen om op de meest moderne wijze op roof uit te gaan; zij kochten maskers en een grooten, gelen bril als vermommingsarti kelen, een browning en een gummistok. Het eerst wilden zij te Beekbergen hun slag slaan bij den gewezen patroon van den eersten beklaagde. Diaar werd het bakkersknechtje gekneveld, terwijl het tweetal in den vroegen morgén van 29 'Augustus het buis binnendrong, maai', onraad bemerkend, op de vlucht sloeg- In het kantoor op de Rijnkade was de eerste beklaagde ook bekend, en hij wist, wanneer do boekhouder alleen was. Het resultaat van den inval liep op niets uit. De subs.-off. van justitie wees er cfp, dat een feit als dit doet denken aan daden van Parijsche autobandieten. In verband met den ernst van het feit, eischto spr. tegen ieder der bekl. 5 jaar gevangenis straf. De verdediger wees op de psy chologische factoren, welke bij deze zaak een rol hadden gespeeld. Bekl. lazen de tective-romans, bezochten bioscopen en lieten hun fantasie vrij spel. Na de mis lukte inbraak te Beekbergen was de in val aan de Rijnkade wel degelijk als een kwajongensstreek te beschouwen. Pi. drong aan op onmiddellijke invrijheidstel ling en voorwaardelijke veroordeeling van beklaagden, subsidiair verzocht pl. een psychiatrisch onderzoek. Dé onmiddellijke invrijheidstelling werd door de rechtbank geweigerd- Uitspraak 21 October, Middelburg, 9 Oct. 1924. Graanmarkt. Aanvoer ruim. Tarwe f 11-f 18, witte boonen f22f32.50, ronde bruine boonen f30f40, kroon- erwten f 17—121.50, Maanzaad f48 f53, lange bruine boonen f25f30. Boter f 1.15, part. fl.25, kipeieren 10 ct., part. 11 ct., eendeieren 8,5 ct., part. 9,5 ct. KRABBENDIJKE, 8 Oct. Groote veiling. Rembours Puppelé 817, Bonne Louisse (afval) 78, Nouveau Poiteau 36 gul den, alles per 100 K.G. OOSTBURG, 8 Oct. Tarwe 13—18, Gerst (chevallier) 1515.25, Wintergerst 15—15.50, Rogge 14.25, Haver 13.50, Kroonerwten 20—20 50, Bruine boenen 24 —29. MIDDELBURG, 8 O tobr. princess' tt- boonen 2047, snijboonen 1146, sprui ten 1829, William Duchesse 58, Gieser Wildeman 26, tomaten 1024, Noveau Poitean 48, maagdeperen 10 13, Soldat Laboureur 9, zure Belle fleur 2—8, druiven 80, alles per K.G.; kropsla 3—41, augurken 2151, bloem kool 871, andijvie 1019, molsla 58 63, alles per mandje; peeën 1827, kroten 1526, rapen 1545, prei 50 61, alles per 10 bos, savoye koel 10 29, roode kool 615, beiden per 10 stuks. GOES. Huw.-aang.Jacobus Mesman, 26 j. jm. en Margie Maria Jansen, 27 i. jd. te Terneuzen. Gehuwd: Christiaan van Fraassen, 27 j. jm. en Cornelia Focke 26 j, \d. Van 1923 Sept. VLISSINGEN. Getrouwd: A. Timmer man, 22 j. en M. R. S. Maldeghem, 24 j. Overleden: J. Theune, 79 j., weduwe v. J. V. de Wijze. Gedurende de maand September. POORTVLIET. Gehuwd: Christiaan Ma- rinus Bevelander, jm. 29 j. en Cornelia Adriana van der Male, jd. 24 j. Geboren: Maria Cornelia, d. v. Ma- rinns Cornelis Goudzwaard en Maatje Jozina van Oudenaarde. Overleden: Johannis Evert van der Slikke, 80 j., weduwnr. van Sara Johanna Bruijnzeel. TELEGRAPH1SCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen in den. ochtend van 9 Oct., medegedeeld door het Kon. Meteor. Instituut te D© Bilt. Hoogste barometerstand 769.8 te Coryna, laagste 748.2 te Seydisfjord. Verwachting tot den avond van 10 Oct.: Matige, wellicht tijdelijk krachtige Zuidelijke tot Zuidwestelijke wind, meest zwaarbewolkt of betrokken, waarschijnlijk regenbuien, over dag iets zachter.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 3