Gemengd Nieuws. Posterijen en Telegrafie. Telegrame®. Allerlei. Finaneieële Berichten. Laatste Bertefetea. Uit de Pers. iarMferisMg. ittrgerUjke Stani Rechtszaken Aanbestedingen. hetzeiide, ia nog meer, en vlugger, en secuur- -- Dertig varkens verbrand, der, dan gelijk de allop-athen doen, er zou Bij een brand in een schuur te Loosdui- nooit, menschelijkerwös gesproken, tekort aan nen zijn gisteravond dertig varkens ver- ehinine ontstaan. Red. Z.). brand. Veertig konden gered worden. Een Lourdes-achtig geval. Naar aanleiding van een mededeeling ovei een opmerkelijke genezing, te Lourdes waar genomen, in een der vorige afleveringen van het „Tijdschr .voor Geneesk.", beschrijft thans een bekend chirurg in dit weekblad het vol geilde geval: £en breuk van den bovenarm van een der tienjarigen jongen werd met een rek-verband behandeld. Nadat het verband verwijderd was, bleek er een goede beenigc genezing te zijn tot stand gekomen zonder dislokatie en zondei overmatige callusvorming. De arm kon echtei actief niet bewogen worden; zoowel de spie ren van de hand als van den onderarm waren verlamd. Het was een volkomen slappe ver lamming, ook de sensibiliteit was gestoord. Men gaf zich veel moeite om de functie to herstellen; baden, massage, heilgymnastiek, mochanotherapie, electriciteit, faradisch en galvanisch, niets mocht baten en eindelijk, werd de moed opgegeven. De eerstvolgende jaren bleef de toestand onveranderd. Toen werd de jongen door een tuinder te Beverwijk als hulp aangenomen om kleine karreweitjes to verrichten. Beladen met een vrij) zware mand, waarvan hij het hengsel met, do gezonde lin kerhand vasthield, liep hij door een aard beienveld. Voor het eerst van zijn leven zag hij overal om zich heen de heerlijke vruch ten, zij waren zóó voor het grijpen, wanneet hij zijn hand ter beschikking had. De mand neerzetten durfde hij niet, want dat zou zijn baas, die voor hem liep, dadelijk merken Evenals bij zijn oer-stamvader werd de zuchl naar de verboden vrucht onweerstaanbaar en overheerschte geheel zijn denkvermogen. Plot soling greep de verlamde hand een aardbei en bracht die naar zijn mond. Nauwelijks realiseerde de jongen wat gebeurd was, ol hij kwam vol blijdschap ons mededeelen, da! liij weer alles met zijn arm kon doen, da functie was volkomen hersteld. (Hand.) Het Guineesche biggetje als schildwacht. Gedurende 19211922 heeft in Nieuw-Zuid Wales een .pestepidemie geheerscht, waarvan men de besmettingsbron en het beloop zeer nauwkeurig heeft kunnen nagaan. Voor ont smetting der huizen werd cyaangas gebruik! en verder werden Guineesche biggetjes, naai het voorbeeld der Engelsch-Indische onder zoekers, als schildwachten geplaatst. De die ren werden voor dit doel in een kooi in gebouwen gezet; zijn vlooien aanwezig, dan vinden zij snel den weg naar het biggetje, besmetten dit met pest, die spoedig doodeljjk werkt. In Sydney werden deze schildwacht biggetjes geplaatst in gebouwen grenzende aan diegene, die besmet waren. Indien een van deze schildwachten besmet werd, werd het buurhuis onmiddellijk ontsmet. (Hand.) Synthese van Petroleum. D« Fransche chemicus, Mailhe, professor, heeft petroleum weten samen te stellen uit een aantal oliën en plantaardige voortbreng selen. Hij heeft te Parijs in, een bijeenkomst van scheikundigen waar ook de heer Kling, di recteur van het Parijsche gemeentelijk labo ratorium was, een mededeeling gedaan over de resultaten van zijn proefnemingen, waarmee hij er in slaagde petroleum samen te stellen, die al de eigenschappen vertoonde, van die, welke men in de aarde aantreft. Professor Mailhe heeft biji do substanties, die hij voor zijn petroleum-synthese noodig bad, ook spinazie gebruikt. (Hand.) Ongelukken. Op de Waal vóór Nijmegen heeft Zaterdagavond een met een sleepboot opvarende roeiboot, Waarin tw'ee personen zaten, water geschept, waardoor een hunner, de 25-jarigé B. II. baas op een baggermolen, in de rivier viel en verdronken is. Zaterdagmiddag Waren te Diinteloord 4 jongens van onge veer 10 en 11 jaar aan het 'spelen. Een ervan, L. K., zag onder aan de zeer schuine helling een staaldraad liggen: Hij wilde dezen clraad gaan halen, met het noodlottig .gevolg,- dat hij op het gladde gedeelte uitschoof en in het wa ter viel. Die drie kameraadjes begonnen te roepen en liepen van schrils; hard weg. De hulp ter redding kwam te laat. De jongen was reeds verdronken. Za terdagnacht is de 74-jarige E. te Glancr- brug in den slaap uit de bedstede ge vallen, doordat de voorste steunplank Was losgelaten. Met een gebroken been Werd de oude man opgenomen. Te 's Bosch reed Zondagmiddag een auto plotseling op twee passeerende voorbij gangers in. Een hunner w'erd door de auto gegrepen, die dWars over het li chaam reed, zoodat het bloed hem uit den mond spatte. Die gewonde werd per brancard naar het Ziekenhuis overge bracht. Zijn toestand scheen nog al ern stig. Hij is gehuWd en vader van zes hinderen. Te Sliedrecht is het 4- jarig zoontje van den heer DL K. gis terenmiddag bij het spelen in de ha ven te water geraakt en verdronken. Terwijl de ouders op het land Werk zaam warenverdronk een tweejarig meisje te Aduard (Gron.) in een sloot. Be heer E. te NieuwLAmsterdam is Zondagavond in een sloot verdronken. Te Rotterdam is een schilder op zijn Werk van een ladder van een hoogte van o k M. gevallen. Hij yjel met zijn borst °P een stuk ijzer, zoodat zijn borstkas Werd ingedrukt. Hij overleed spoedig aan aeze kwetsuren. Op den Dielftschen straatweg bij D:en Haag wilden gisteren drie dames' in een autobus stanpen. Zij hadden geen erg in de electrische tram, die kwam aanrijden. Ze geraakten alle drie onder de tram en werden zwaar go t Wond opgenomen en later naar het zie- i kenhuia overgebracht. Gezonken. Het vaartuig „Roe- lofje", van schiprer K.. geladen met bie ten, met bestemming naar Puttershoek. in nabij Gouda op eeu ondiepte geloo- pen, tengevolge waarvan* het is'gezonken. De schipper en zijn gezin konden zich redden. H. r vaartuig, dat gedeeltelijk bo ven het watoi uUsteekt. ligt niet hinder lijk voor de scheepvaart. V e er i v-d u-zend francs ver brand. Het; echtpaar Laurent te Lisieur, had in een houten kistje een som van 39.600 frs.. in bankbriefjes opgeborgen, waarvan 13.000 in bons van de „Défensé Nationale". Eenigc dagen geleden had de vrouw geld noodig en om er wat uit te halen bracht zij het naar de keuken, daarna borg zi: het alles voorloopig in het fornuis, 's Avonds stak zij het vuur aan zonder aan het kistje en den kost baren inhoud te denken. Toen het haar te binnen schoot, was de kant der kist, w'ellce tegen het vuur geplaatst was reeds verbrand', alsook de 39.600 frs. Schandelijke winst. Zaterdag heeft de burgemeester van Pernis in het openbaar een lichterschip verkocht, dat bii de Vondelingenplaat aldaar op' het droge Was gezet. Het schip is ge gund aan den hoogsten bieder, voor f60 Een half uur later is het in een koffie huis te Pernis onder de bieders verkocht voor f 1050. Brand te Bosch en Duin. Zondagochtend tegen 12 uur stond plotse ling de villa van den heer v. II. te Bosch en Duin (gemeente Zeist), terwijl de bewoners het huis een oogenblik ver laten hadden, in lichtelaaie. Ofschoon de vrijwillige motorbrandweer uit Bilt- hoven spoedig ter plaatse Was werden huis en "inboedel binnen een uur met den grond gelijk. Honderden toeschou wers uit de omliggende gemeenten stroomden toe per fiets of auto. De verf aan ljun broek. Ver leden week werd er ingebroken in een schilderswerkplaats te Rotterdam. D;e die ven moesten echter zonder buit aftrekken. Ze hadden zich door een bovenlicht toe gang verschaft en bij1 deze wijze van entree moesten ze, gelijk althans bii het politioneel onderzoek bleek, via een stel ling in een okermolen zijn gevallen. Dit ongeval is hun noodlottig geworden. De politie slaagde er in de ketelmakers J. en S-. aan te houden, die op hun schoe nen ep op hun broek okervlekken had den, welke ze maar gebrekkig hadden kunnen uitwisschen. Ofschoon ze beiden ten stelligste ontkennen, dat ze de inbraak hebben gepleegd, zullen zo door de verf op hun broek w'el een maandje gevange nisstraf aan hun broek krijgen. „Goedkoope" kolen. Vrijdag ventten te Hengelo twee Amsterdammers met brandstoffen. Ze verkochten de men- schen anthraciet voor f2.60 per H.L. Verschillenden kochten 5 tot 10 H.L. Achteraf bleek, dat ze nauwelijks de helft, hadden ontvangen en in plaats van an thraciet smeerkolen hadden gekregen. De politie beeft beide personen ingerekend. Botsing tusschen auto en tram. Te Heemstede is Zaterdagavond de auto van den heer L., uit Aerden- hout, in botsing gekomen met de tram. De heer L. wist zich, door uit de auto te springen, in veiligheid te stellen. De auto werd geheel vernield, terwijl de tram ernstig werd beschadigd. Persoonlijke on gelukken kwamen niet voor. Een oude diefstal opgehel derd. in 1918 Werd een voor een Am- sterdamsche bankinstelling bestemde brief met een geldswaardigen inhoud van f 25.000 en even zooveel duizend marken vermist. De verdenking viel op enkele leden van het postpersoneel, maar er waren toen niet aie bewijzen bijeen te krijgen, die tot arrestatie konden leiden. Intusschen zat de politie niet stil; de verdachten werden nagegaan en kort geleden waren zooveel bewijzen tegen een der vermoedelijke daders verzamelcj dat het oogenblik tot ingrijpen was aan gebroken. Er. werd een huiszoeking ge daan hij een postbeambte, wonende in de IJ. "Ij.-buurt, te Amsterdam, te wieus huize vele kostbare voorwerpen werden aangetroffen, alsook verschillende artike len uit het Postbedrijf afkomstig. De man kon niet voldoende opgeven hoe hii' de aanschaffing van die voorwerpen had kunnen bekostigen en bekende ten laatste dan ook zich aan diefstal van den geldswaardigen blief te hebben schuldig gemaakt. Nader wordt nog onderzocht of er andere personen bij betrokken zijn geweest. Stalen huis. Zaterdag is te Glasgow in één dag een stalen huis gebouwd. Eerst werden in de werkplaat sen de verschillende doelen van het sta len huis onderzocht, waarop een aantal arbeiders begon met het opzetten ervan. In IV2 uur waren de muren overeind'. Was de vloer gelegd en was het houten geraamte voor het dak bijna voltooid. En te 5 uur was het huis nagenoeg ge reed. Aangerand en bestolen. Te Groningen zün Zaterdagavond twee hee- ren, Waarvan een te Almelo woonachtig is, aangevallen door eenige ongure indivi duen en in een vechtpartij gewikkeld. Waarbij beide hoeren verwondingen heb ben opgeloopen. Een van beiden kw'am verder Zondagmorgen tot de ontdekking, J dat hem uit zijn portefeuille een be- j drag van f 170 was ontvreemd. De Gro- j ninger recherche heeft die zaak in onder- j zoek. - Door e s n s o e e 11W i a w i n e be - dolven. Terwiil een detachement Al penjagers oefeningen deed in de vallei van Susa, werden al de mansehaippen onder een sneeuwlawine bedolven. Tot nu toe werden slechts twee lijken terug gevonden. Vacantie voor gevangenen. Uit Londen wordt gemeld, dat veertig gevangenen, die tot vea-scheidene jaren gevangenisstraf veroordeeld zijn, en zich dóór goed gedrag -in de Maidstone-gevan» genis onderscheiden hebben, een vacantie van drie weken zullen doorbrengen in een bijzonder kamp op liet eiland Wight. Zij zullen niet gedwongen worden om te werken, behalve dan om het kamp schoon te- houden, en zich te kunnen bezighou den met lectuur en spel in de open lucht. Het is een eerste proefneming, die tot de geïnterneerden in andere gevangenis sen uitgebreid zal worden. Wat wij zeg gen wilden, is, dat niet ieder mensch, 'die geen aanraking met den strafrechter heeft gehau, drie weken vacantie heeft. Wij' althans hebben ons zoo'n weelde' nooit kunnen veroorloven. i: ia—iummmmmmammainfmum mm 1 iiiiwwui.j im Goes. Het Rijkstelegraaf kantoor alhier behandelde in de maand Sept. 1924 Telegrammenverz. 1092 ontv. 1199 overgen. 1700 totaal 3994. Gesprekken: verz. 5155 ontv. 4538 lokaal 57, totaal 10050. Voorts werden door de Hulpkantoren op Zuid- en Noord-Beveland behandeld: Telegrammen. KantoreD. Verz. Ontv. Tot. Biezelinge 9 21 30 Colijnsplaat 36 55 90 's Gravenpolder 14 25 39 's Heer Arendskerke 30 26 56 Heinkenszand 18 22 40 Hoedekenskerke 12 8 20 Kamperland 57 41 98 Kapelle 55 73 128 Kloetinge 25 39 64 Kortgene 35 42 77 Kruinmgen 57 102 159 Kwadendamme 10 7 17 Nisse 17 14 31 Oudelande 6 16 18 Ovezande 14 19 33 Rilland 32 45 77 Wissenkerke 38 20 58 Gesprekken. Kantoren. Verz. Ontv. Tot. Biezelinge 105 75 180 Colijnsplaat 248 215 463 's-Gravenpolder 234 260 494 's-Heer Arendskerke 322 352 674 Heinkenszand 108 108 216 Hoedekenskerke 67 50 117 Kamperland 242 175 417 Kapelle 488 552 1040 Kloetinge 28 9 37 Kortgene 319 195 514 Kruiningen 357 365 722 Kwadendamme 45 25 70 Nisse 83 57 120 Oudelande 80 62 142 Ovezande 110 122 232 Rilland 261 224 485 Wissenkerke 72 55 127 j MIDDELBURG. Hedenmorgen vertrok ken pen aantal Duitsche kinderen, die fiier korter of langer tijd verpleegd wer- den, met den trein van 9 uur naar hun vaderland. Het afscheid was zoowel voor de pleegouders als voor de kinderen, moeilijk. De inbrekers van tegenwooi- dig. Hoe de tegenwoordige tijden verschil len van de vroegere kan men het beste nagaan aan het doen en laten der inbrekers! Vroeger vond men bij- bet ontdek ken van de inbraak de meubels beschadigd, de gordijnen van de ramen gerukt, de kar petten en het beddegoed bevuild en tegen woordig, nu- er wetenschappelijk ingebroken wordt, merkt men van vernieling of verwoes ting niets niemendal. Vroeger zwaaiden de inbrekers met kaarsen, revolvers en ploer- tendooderetegenwoordig zitten zij aan uw tafel in rok gekleed. Vroeger slopen dieven en inbrekers uw huis binnen als ratten langs een trap; tegen woordig houdt er een sjieke auto voor uw deur stil'. Vroeger doorzochten de inbrekers uw heele huis, waar dan toch de waarden staken, die zij- hebben wilden; tegenwoor dig ontvangt gij geen inbreker meer of hij weet precies, waar gij uw waarden bergt en wat de gewoonten en gedragingen van u en al uw huisgenooten zijn. Geslepen, voor zien van de allermodernste en meest feillooze hulpmiddelen, katachtig snel en meedoogen- loosziedaar het jongste type van menschen, die het noodig achten u een beetje lichter te maken. (Politiegids) Wisselkoersen. Amsterdam, 7 Oct., 1.45 uur. Berlijn 61i/262 Brussel 12.371/s—12.42i/3 Parijs 13.47i/2—13.52i/2 Londen 11.4734—II.481/4 New-York 2.57142.57i/a' MIDDELBURG. Men verzoekt olis te melden, dat een boekje met entreekaarten voor het concert van het Motettenkoor op Donderdag a.s., bevattende de num mers 61100, verloren is. Men wordt dus gewaarschuwd deze nummers niet van een eventueelen vinder van dit boekje te koopen. Is dit reeds gebeurd, dan is aangifte daarvan, zoo mogelijk met aan duiding van den verkooper, gewenscht. LONDEN. V.D. Met de uitsluitende, doch belangrijke uitzondering van de Manchester Guardian, achten de liberale bladen het waarschijnlijk, dat de verkie zingen zullen plaats hebben op 8 of 15 November. Die politieke medewerker van de Manchester Guardian zegt; On danks de stormachtige aanwijzingen, ook na de zitting van het kabinet, kan ik verklaren, dat het waarschijnlijk is, dat de botsing tusschen liberalen en Laboor party op Woensdag zal worden verme den. De regeering zal niet Worden versla gen en na het debat zal er nóch snrake zijn van een aftreden der regeering nóch van ontbinding van het parlement. Wan neer deze verwachting in vervulling gaat dan kan ik ver/Ier zeggen, dat liet nog mogelijk is, dat do botsing van een maand later, inzake het Russisch verdrag, eveneens zal Worden vermeden. PARIJS. V.D. De békende Fransche schrijver Anatole France is stervende. OpHöare Verkoopmpa en ?gr- PGMIHP!!. Oct. 8 Middelburg, inboedel, Hioolcn. 8 St. Laurens, inspan, huisraad, Struve. 8 Vlissingen, winkelhuis, ,v. d. Harst. 9 Middelburg, huizen, Struve. 10 Goes, afbraak, De Kok. 10 O.-Sabbinge, huis, werkplaats, enz., Pilaar. 10 Domburg, Aagtekerke, Westkapelle, nieuwe houtwaren, Rosier Vervaat. 11 Meliskerke, Zoutelande, Koudekerke, nieuwe houtwaren, Rosier Vervaat. 13 Meliskerke, afbraak, v. d- Harst. 15 Koudekerk©, inspan, et- en nagras, mangels, Loeff. 15 Nieuwdorp, inboedel, slagersgereed schap, de Wilde Heijboer. 15 Meliskerke, huis en inboedel, Loeff. 16 's-Heer Hendrikskinderen, inspan, v. Dissel. 16 Driewegen, verpachting bouwland, Beth. 17 G-oes, boomen, Pilaar. 23 's-H. Arendskerke, hofstede „Plant- lust", Hoeflake en v. Dissel. 23 Goes, zachte olmen, Hoeflake en v. Dissel. 23 Driewegen, bouwland, Pilaar. 24 Biggekerke, huizen, Ittmann. 29 Goes, vendutie, de Wilde Heijboer. 30 Grijpskerlce, laudbouwersinspan, Blau- pot ten Cate. 's-H. H.kinderen, 'hoefje, Pilaar. Nov. 21 Oostkapelle, paarden, rijtuigen, enz., Struve. Febr. 25 Wolphaartsdijk, kap. boereninspan, Van Dissel. 26 Ovezande, inspan, Beth. Oct. 8 Vlissingen, bouwen van een verdie ping op hei Grandhotel Brittannia. 17 Middelburg, bouw melkinrichting, zuivelfabriek en directeurswoning maken van paalfundeering. Technisch bureau A. N. Zuivelbond, Van Speijk- straat 21, Utrecht. Zijn verdienste. Onder ditkopjie schrijft „De Standaard": Br is in Dien Haag een openbare ven gadermg gehouden. Een vergadering met debat. Sprekers waren Prof. Van Bmbd-en en Generaal Snijders. Onderwerp: een zijdige nationale ontwapening. Die- palm der verdienste in dit debat dient aan den Generaal te wo-rden toegekend. Geenszins alleen om het zwaarder wegen zijlner ar gumenten boven die van den hoogleeraar. Ook wel daarom. Maar niet daarom al leen. Zelfs niet daarom in de voornaam ste plaats. Dte hoofdverdienste van den Generaal ligt hierin, dat hij1 zich beschik baar heeft willen stellen om te worden uitgejo-uwd. Daardoor toch gaf hij! an deren de gelegenheid om zich een indruk te verwerv-en van de atmosfeer waarin gewerkt wordt. Sommigen hadden allicht gedacht, dat bij zulk een ernstige zaak die zoo weinig onder hi t bereik der massa ligt, een rustig wegen van het voor en tegen zou kunnen plaats vinden. Die er varing leerde nu het teegendeel. Niet het redelijk oordeel zegevierde. Tenslotte zegevierde het gebrul eener niet tot oor- deelen bevoegde massa. Dit gebeuren mo ge vo-or Generaal Snijders ni-et aangenaam geweest zijn, de demonstratie zelf is nut tig geweest- Wijl er -een diepe leering in sphuilt. Dae leering deed het welge zinde publiek op ten hoste van den Ge neraal. Zich daarvoor beschikbaar te stel len, dót is zijn verdienste. Diepe val. Dte belangstelling voor Se discussie tus schen "Generaal Snijders en Prof. .Van Embden schijnt ons een zeer ongezond verschijnsel. En het wil ons voorkomen, j dat het geweld van de geweldlo-ozen, het lawaai van een bende, clie blijkbaar q> een relletje uit, was, niet het ergste was, wat rondom deze-discussie viel op te mer ken. Erger allicht is nog de „neutraliteit." waartoe vele beschaafde lieden zijn ge daald, die klagen over de onmogelijkheid om een avond in zoetelijke rast te debai- tecren .over de vraag: of een volk een van zijn hoogste plichten al dan niet zal verzaken, en die- met dén Professor eens willen uitrekenen, waar het minste risico wordt geloopen: hij weerbaarheid of hij weerloosheid. Hieruit kan blijken, hoezeer het relativisme, dat alle waarheid de basis ontneemt, een breeden zoom van ons volk heeft aangetast. Het verloop moest ook wel zoo zijn. Als men de gro-o- te waarheden in het leven, waaruit de m/ensc.hhcid de eeuwen door haar le venskracht heeft geput, opzij zet dan kan het niet anders zijn, of ook de nationale zaak moet mee in de woeling van den twijfel worden weggezogen. Die fundamen ten wankelen. De mensch, die omtrent zijn eerste plichten met twijfel leert vra gen en aan het rekenen slaat wat voor hem het vo-ordeeligst is, de. stem van dien plicht al dan niet fe volgen, is reeds verloren. D-iscussio met hem leidt er toe, dat men den vpsten bodem verlaat en zich begeeft op het drijfzand, waarin zijn voet reeds weggleed. Het is mogelijk, dat het verloop dezer discussie velen de oogen opent, vooral voor het gevaar de zer „neutraliteit". Wij begrijpen, dat Ge neraal Snijders voor den v-ervolge alle debat van dien aard, als waaraan hij zich nu waagde, afzegt. Het. eenige wat wij kunnen doen, tegen het kwaad dat hier dreigt, is met ijlver de goed© begin selen te bepleiten en zooveel mogelijk onder het volk te brengen. Opdat het. allereerst gewapend is tegen den aan val, die erger is dan een oorlog. Goes, 7 October 1924. Graanmarkt: Nieuwe Tarwe f 11—f20, Goudgerst f 14.50, Haver f 12, Kookerwteir (19f20, Kroonerwten f 14f20, Bruine- Boonen f 20f 27, N. Maanzaad f 45f 50. Aanvoer tamelijk, handel 'kalm. Aanvoer boter 380 pond, fabrieksboter 54 pond, f 1.35. Boter per K.G. f 2.40, middenprijs per 1/2 K.G. f 1,20, winkelprijs fl.30. Aanvoer eieren 267 stuks. Eendeieren 70 stuks a 7 ct. Poelje-eieren 7 ct. Eieren per 100 stuks f 9,50, middenprijB per 25 stuks f 2.371/2, winkelprijs 11 ct. GOES. V. P. N. Aanvoer 8020 eieren. Prijs f 9.70 per 100 stuks. VLISSINGEN. 8 .Oct. 1924. Beurró Ilardy 1420, Beurré do Mérode 11, William Du- chesse 1113, Maagdeperen 1415, Marse- pijnpeer 611, Soldat Labourenr 912, Beur ré d'Aremberg 1117, Conseiller de la Cour 810, Bergamot 5, Beurré Antoinette 7, Ponds peer 58, Bonne Louise 17, Foppepeer 8, Jodenpeer 5, Beurré Durandeau 59, Souv. de Congres 15, The Queen 1618, Cox Pomo na 16, Zure Bellefleur 1012, Sterappel 14 19, Goudreinet 515, Lemoenappel 16, Zoe te Ribben 13, Tarweappel 12, Blauwe Drui ven 6769, Witt edruiven 16, Bramen 15, Uien 34,5, Spinazie 1016, Koolraap 22,5, Spruiten 1526, Peeën 22,5, Snijboonen 2232, Princessen 3946, Tomaten 710 ct., alles per K.G. Kipeieren 84, Eendeieren 81 c.t. beiden per 10 stuks. Roode kool 213, Witte kool 2,56, Savoye kool 36, Bloem kool 1020, Komkommer 0,52,5 ct., alles per stuk. Radijs 2,5, Selderie 0,53, Prei 49,5, Peeën 25, Kroten 23, Rammenas 11,5, Rapen'15,5 ct., alles per bos. An dijvie 648, Veldsla 1216, Kervel 8, Pie terselie 311, Zuring 15, Sla 1540 ct., alles per mand. Over de maand Sept. RILLAND-BATH. Huw.-afkond.Cornelia Rommers, 54 j. te Rilland-Bath en Laurina Anna de Steur, 43 j. te Middelburg. Gehuwd: 4, Halbe de Vries, 24 j. te Am sterdam en Pieternella de Hamer, 21 j. ta Rilland-Bath. Geboren6, Willem Marinus, v. Leen- ,dert Jacobus van der Maas en Cornelia Maria Ruist20, Jan Cornells, z. v. Jan Hoogesteger en Francina yan den Durpel. Overleden19, Maartje Maria van Gomel, 31 j., d. v. Jan van Gorsel' en Maatje Cor nelia van der Werff. ZOUTELANDE. Getrouwd4, Pieter Gif vat, 28 j. en Pieternella Wondergem, 22 j. Overleden: 16, Jacobus Bommeljé, 66 j., echtgen. v. Pieternella Adriana Clarisse. Mishandeling met doode- 1 ij ken afloop. Gisteren stond voor het Bossche Gerechtshof terecht A. T. uit Gastel, door de Rechtbank te Breda ont slagen van alle rechtsvervolging ter zake van de hem ten laste gelegde opzette lijke poging om zijn broer Johannes Tak te Oud-Nieuw'-Gastel van het leven te berooven door een revolverschot op hem te lossen, Waardoor deze getroffen en ge dood werd. De vrouw van held. deelde mede, dat er ruzie w'as ontstaan over de kinderen. Getuige werd door den ver- slagene mishandeld. Deze bedreigde haar met een drietand. Zij is op den grond fevallen en verslagene boven op haar. oen werden er twee schoten gelost. r De weduwe van den verslagene ver klaarde, dat haar man en de vrouwi van bekl. om den drietand worstelden. Toen bekl. het schot loste.,, worstelde

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 3