Compleefen Inboedel, SUIKERBIETEN Fa i. FIKSE - Zeeuwsche Hypotheekbank OUDS 15000 Kipperingen Tandarts BLAAUW, Wetenschap en Kunst. Land- en Tuinbouw. BnrgeriBkn Stang. sZS'e"e;<w.)18 SM- Dinsdag 23 September 1924, 's morgens te 1G nnr Woensdag 24 September 1924, 's middags te één nnr: m* Openbare Verkooping Winkelhuis te koop morgen geen spreekuur. Abonneert U op dit Blad 0/ Pandbrieven a 100 ii a 98'/0/ Pandbrieven a 96 ln stukken van f 100. Notarishuis - Nliddeiburg. Boeken en platen, Antiek en Modern Zilverwerk, Groote collectie porcelein. DRINKT Hup itiryupiuyijii, miuOSLus™, iarktSiBrf&Éte verkoopen w.b. Brandkast (Vogel). F= OUD, analyst. Woensdag 24 September 1924, Compleet Oud-Hollandsch Ameublement, zwaar model, op Dinsdag 7 October 1924, Een Woonhuis met Schuurtje en Erf, te Goes, BRANDSTOFFENHANDEL BISjft steeds het voordeeligst adres wat betreft kwaliteit en prijzen. ontvangen in soorten en kleuren. De Roode Toren, Middelburg. Sogardstraaf D 51, Middelburg. middelburg. /o ln stukken van f 1000.- en f500 5 neus. In zorgwekkenden toestand is hij in het gasthuis opgenomen. Gisteren middag is een 60-jarige koopvrouw die met een handwagen door Dordrecht reed, door een auto aangereden. Ernstig ge wond is zij naar het ziekenhuis overge bracht. Een persoon, die o.p den Haarlemmerweg te Amsterdam tegen een auto aanreed, waardoor hij met zijn rij wiel kwam te vallen, werd door een achterop rijdende auto overreden, hoewel terstond geremd werd. Met ingedrukte borstkas is hij naar het gasthuis overge bracht. Het 11-jarig zoontje van den heer H. te PatersWolde, dat eenigen tijd geleden ernstig gewond werd door aan rijding met de tram, is thans overleden. Oude fundamenten. Te Groenlo is men bij het verrichten van graafwerk voor het leggen van electrischo kabels op twee plaatsen gestuit op de fundamenten van de oude muren der vroegere vesting Grol. In 't moer as gezonken? Prof. Alexander Darroch, van de hoogeschool te Edinburg, die op het eenzame eiland Jura, aan de Westkust van Schotland, zijn vacantie doorbracht, is van een groote wandeling, die hij door heuvel achtig drasland wilde doen, niet terugge keerd. Er zijn verschillende groepen op uitgetrokken om hem te zoeken, maar tot dusver heeft dit niets opgeleverd. De eilanders denken, dat hij van den weg af moet geraakt zijn en weggezakt is in een van de moerassen tusschen de ber gen, zoo gevaarlijk voor menschen die niet met de plaatselijke omstandigheden vertrouwd zijn. Een individu. De rijkspolitie te Eindhoven heeft aangehouden den Diuit- scher J. H., oud 27 jaar, sinds 14 da gen aldaar werkzaam als landbouwers knecht, wegens niet te noemen handelin gen met een minderjarig meisje. Hij is ter beschikking gesteld van den officier van justitie in Don Bosch. Ook een huwelijk! Te Oirscliot is een jonkman van 18 jaar in onder trouw met een weduwe van 48 jaar. Het landgoed van den hertog van Aremberg te Enghien (België) is voor- loopig gemijnd op 3 miljoen 200 duizend francs door den tegenwoordigen huurder. Over 14 dagen geschiedt de toewijzing. Plotselinge dood. Op het sta tion der electrische spoor te Rotterdam werd een 75-jarige vrouw uit Bergschen- hoek plotseling onwel. Ze zakte ineen en werd de wachtkamer binnengedragen. Daar kon een geneesheer, die zich toe vallig op het perron bevond, slechts den dood constateeren. Baby d o o d g e v o e d. Bij het officieele gerechtelijk onderzoek naar de doodsoorzaak van een 17 maanden ouden baby te Manchester, die verleden Zondag plotseling stierf ten huize van buren, waar de moeder het kind in bewaring had gegeven, legde een dokter, die het lijkje geschouwd had. een merkwaardige verklaring af. D;e dood was volgens den medicus te wijten aan een hart-defect, veroorzaakt door een overladen maag. Dit laatste orgaan, zoo verklaarde de dokter, bevatte een „enorme hoeveelheid voed sel, inzonderheid aardappelen. De moeder zeide, evenwel dat haar kind naar haar meening niet genoeg te eten had gehad. Een portefeuille me t 122.000 gulden gevonden. Men meldt aan de ,,'s Hert. Carl." uit WychenDinsdag passeerde een motorrijder de Graafsche l aan. Toen hij gepasseerd was en even daarna terugkwam, hield hij twee wielrij ders aan, waarmede hij in druk gesprek kwam. Dit ziende begaf zich Joh. van Haren, rijwielhandelaar te Wychen, naar het drietal èn vernam dat er een porte feuille verloren was. Joh. van Haren deelde mede, dat hij een portefeuille had gevonden met een inhoud van honderd- twee-en-twintig-duizend gulden en op weg was om de politie er mede in kennis te stellen. De blijdschap van den motor rijder laat zich begrijpen. Hij deelde mede dat hij G. G. S., fabrikant te Utrecht was en van 's Bosch kwam. Nadat ge noemde heer den eerlijken vinder had toegelicht hoe de portefeuille er uitzag en welke de inhoud was, overhandigde van Haren het verlorene, waarveor hij een belooning ontving van honderd gulden. Inbraken. Gisternacht is te Alphcn aan den Rijn in de Torenstraat op twee plaatsen ingebroken. In het perceel bewoond door B. werden kasten en laden openge broken en doorsnuffeld. Een portemonnaie met eenig geld wordt vermist; de munt gasmeter moest .Jjet eveneens ontgelden. In het andere perceel, bewoond door v. d. IJ., werd ook de muntgasmeter geforceerd en de inhoud meegenomen. To Lisse is in den nacht van Dinsdag op Woensdag ingebroken in het kantoor van de bloembollenhandelaren Rutgers en Veldhuijzen van Santen. Een zil veren horloge en een nikkelen horloge, als mede een bedrag aan postzegels en geld wor den vermist. De grootste reddingsboot der wereld. De Brilsche draadlooze dienst meldt, dat Woensdag op de Mersey de grootste reddingsboot der wereld zal worden te water gelaten. Zij vormt het jongste en krachtigste type motorreddingsboot dat gebouwd wordt en is de eerste van haar vloot van meer dan veertig ne^torreddingsbooten, die alleen afhangt van motorkracht. Zij heeft twee mo toren van 80 P.K. in een afzonderlijke water dichte machinekamer, twee kajuiten, waarin den schipbreukelingen warm eten en drinken kan worden verstrekt, terwijl er in het geheel plaats is voor ongeveer 150 personen. Zij is uitgerust met een zoeklicht, een kanon om een lijn weg te schieten en evenveel waterdichte compartementen als een moderne slagkruiser, zoodat de boot practisch gespro ken, niet kan zinken. Een ontrouw curator. De vorige week- liep te Nijmegen een gerucht, dat do heer D. G. M., van beroep rentmeester van het Kroondomein, - die sinds jaren alhier een kantoor heeft, voortvluchtig was met mede neming van een groote som gelds. Men sprak van eenige tonnen. Intusschen is nu een bevel tot zijn aan houding door de justitie uitgevaardigd. Wü vernamen dat de heer M. wordt gezocht, verdacht van verduistering in zijn kwaliteit van curator van den heer J. J. L. van Heunen Deze laatste was indertijd zeer gefortuneerd. Hij liet o.a. het z.g. kasteel op de Mooker- heide bouwen, dat eenige jaren geleden werd verkocht. In 1917 werd de heer L. onder curateele gesteld en de bewuste rentmeester als zijn curator benoemd. Deze moet het vermogen van den heer L. slecht beheerd hebben, zoodat er laatstelijk nog slechts f 100.000 onder zijn berusling was. Het bevel tot aanhouding van M. is uitgevaardigd, omdat men hem verdenkt van verduistering van laatstgenoemd bedrag. De rentmeester, die omstreeks 50 jaar oud is, heeft zijn domicilie te Heemstede, waar zijn vrouw en twee kinderen wonen. (Tel.) - 1 Een geneesmiddel voor tuberculose? De Hongaareche bladen bevatten verslagen van het 7de congres van de Vereeniging v;m Hongaarsehe geneeskundigen, dat dezer dagen te Boedapest is gehouden. In een van de zittingen van dit congres heeft Dr Desiderius Kuth gesproken over de nieuw'- ste geneesmiddelen voor tuberculose. Volgons zijn meening is er geen beter middel om de tuberkelbacillen te doodon dan een uit treksel van noteblaren en den bolster van de gewone noot. Dit middel wordt door in jectie toegediend, het doet in het geheel geen pijn en veroorzaakt onmiddellijk een grooterf eetlust, wat een van zijn belangrijkste uitwerkingen is. Tc Jeiia heeft men een tuberculoselijder met dit middel behandeld en volkomen genezen. Ook de proeven, die men er in het St. Johannes-ziekenhuis te Boedapest mee genomen heeft beloven uit nemende resultaten. De nieuwe behandelings wijze is vooral voor Boedapest van veel belang, aangezien daar iedere maand meer dan driehonderd menschen aan tuberculose sterven. De oogst in de Haarlemmermeer. De landbouwers in de Haarlemmermeer zijn thans druk bezig de te veld staande gewassen binnen 'te halen en wanneer het weer goed blijft, verwachten zij: tegen Zaterdag a.s. het grootste gedeelte van den oogst binnen te hebben. Hoewel men aanvankelijk dacht, dat het koren en de erwten door den langdurigen regen vrijL wel voor kippenvoer bestemd zouden kun nen worden schijnt de oogöt toch nog wel mee te zullen vallen. Die qualiteiti van het gewas zal wel geen eerste soort zijn ,doch gebleken is, dat er zeer goed koren onder den oogst schuilt en althans geschikt is voqr het gebruik. Het beschot is zeer gloed te noemen. Het moet in het voornemen liggen van enkele landbouwers in den polder om de volgende week Maandag reeds met het bietenrooien een aanvang te maken. In de hoofdvaaxt te Hoofddorp groeit het aantal schepen, dat op bevrachting wacht geleidelijk aan. Het vorig jaar werd om streeks half September met het rooien begonnen, zoodat men nu toch niet veel later zal zijm („Bott-") Goes. Afloop aanbesteding bouwen win kel met pakhuis en bovenwoning van Corns, v. d. Reepe alhier. Inschrijvers; firma J. M. J. Schrijver Zn. f 29.650; L. P. Korstanje, Wemeldinge, f28.840; W. van de Linde, Kattendijke, 27.600; A. J. Rijk, Heinkenszand, f 27.500; L. Oele, 's-H. 'Hendrikskinderen, f27.500; Wk J. van Doeselaar f27.490; J. Baarends -J. Hopmans f27.400; M. F. Goedemondt f27.250; J. L. Allewijn, Hoedekenskerke, f 26.250; firma W. J. v. d. Weert Zn. en A. de Bruijne f25.800; P. Chamuleau f25.690; J. M. van Riet f25.300; A. Drij- gers f23.360; J. Hendrikse, Schore, f22.700; C. A. Corstanje f22.500; H. vaa Sabben f21.290. Zij, achter wier naam geen woonplaats is vermeld, wonen te Goes. ftóiszsta. Rechtbank te Middelburg. Zitting van 19 Sept. 1924. De volgende vonnissen werden uit gesproken: oplichting: A. L., 30 j., grossier in s igaren te Middelburg, vrijgesproken, Overtreding Warenwet: B. M., 19 j., vischventer, Arnemui- den, bevestiging van het vonnis van den Kantonrechter te Goes, f 15 of 15 d. h.niet inzage geven van ziijn koopmansregisterC. K., 27 j., op- kooper Schoondijke, vernietiging van het vonnis van den Kantonrechter te Oostburg en vrijspraak; overtreding motor- en rijwielwet: Chr. Wj. L., 19 j., chaufféur te Kapclle, vernietiging van het vonnis van den Kantonrechter te Goes f 25 of 25 d. h. met ontzegging van het recht om een motorrijtuig te besturen voor den tijd van 1 jaar; het veroorzaken van lichamelijk fet- sel door schuld: Fr. v. B., 29 j., mon teur, Hansweert, vrijspraak; diefstal van vee uit de weide: C. de B., 26 j., arbeider, Roosendaal, 1 jaar gev. J. A. S., 23 j., arbeider, Poortvliet, 1 jaar gev.; óvertr. veewet: J. Pi d. W., 57 j., landbouwer, Ureischor, ver nietiging van het. vonnis van den Kan tonrechter te Zierikzee, f 100 of 50 d. h.meineed: A. C. B., 19 j., zon der beroep, Oostburg, 6 m. gev.; ver duistering: J. J. WL, 33 j„ schipper, Botterdam, 6 m. gev.; heling: M. Q. 38 j., opkoopter, Schore, vrijspraak"; overtr. motor- en rijwielreglement: J. L., 65 j., autodienstondternemer, We meldinge, vernietiging van het vonnis van den kantonrechter te Goes en vrijspraak. Klacht wegens bel eed i- g i n g. Gemeld wordt, dat door het oud-lid van de Tweede Kamer, aen heer F. J. W. Drion, een klacht is ingediend bij den officier van justitie te Amsterdam, wegens beleediging en smaadschrift, tegen professor Fr W. Freiherr von Bissing, hoogleeraar te Utrecht, naar aanleiding van diens'ar tikel in de Deutsche Wochenzeitung für die Niederlande van 6 Sept. j.l. GOES, 18 Sept. Peren: Bonne Louisse d'Avranches 1536, Triumphe de Vienne 15—30, Calahasse Carafon 1114, Spaan- sche Wijnperen 817, Margl Marillat 14, Maria Louisse 89, President Roosevelt 15, Beurré Hardy 1727, Beurré d'Aman- lis-712, Beurré de Merode 510, Beurré Superfin 16, Beurré Clairgeau 710, Beurré Durandeau 58, Beurré Six f 11, Beurré Lebrun 612, Soldat Laboureur 69, Lange Perzikperen f 12, Ronde idem 47, William Duchesse 917, Dubbele Bergemotten 78, Vijgeperen 914, Maag deperen 7i2; Diamantperen 46, Mar- sepijnperen 35, Duifjesperen 4, Cons. k la Cour 24, Schellebellen 36, Witte Cozijn 6, Pondsperen 56, Callebouts- peren 24, Diverse Peren 18, Afval- en Kroetperen 13 gulden, alles p. 100 K.G. Appels: Transp. de Croncels 1825, The Queen 18, Manks Codlin 15, Jacques Lebel 1013, Nelsons Glorie 11, 'Ster appels 917, Landsberger Reinetten 7 9, Baumans Reinetten 68, Constan ten de Groot 79, Lemoenappels 14, Goudreinetten 13, Present van Lunteren 68, Notarisappel 510, Groninger Kroon 8, Bismarck 78, Schutters Reinetten 6 7, Grofzuur 512, Princefese Noble 9, Oranje Reinetten 67, Peperappels 7, Honingzoet 711, Zoete Tobber 8, Pomme d'Oranje 10, Zoete Appels 68, Afval- en Kroetappels 13 gulden, alles per 100 K.G. Diversen: Pruimen 2632, Tomaten 12, Groene Noten 1314, Snijboonen 15 19, Princesseboonen 1132, Uien 2, Witte Kool 1.20, alles per 100 K.G.; Perziken 2—6, Komkommers 2.20, Augurken 0.15 -0.31, Noten 0.43, Bloemkool 10, Roode- kool 2.90, Savoije kool 34, Andijvie 2.40, alles per 100 stuks; Patrijzen 0.52 per stuk. Van 11 tot 17 September. VLISSINGEN. Ondertrouwd: H. Wever, 25 j. (ën J. van Biemen, 27 j. J. Schrier, (25 j. en T. N. de Visser, 23 j. W, Kol- fer, 31 j. en D. Kole, 31 j. Getrouwd: P. A. Besuijen, 24 j. <m K. Holzner, 20 j. A. Landman, 38 j. en A. Kopmels, 29 j. Bevallen: H. C. Aspeslagh, geb. Pot ters, z. M. M. Brugman, geb. Geeve, d. M. I. Ratelband, geb. de Vos, z. P. C. C. Labruijère, geb. v. d. Buuse, z' J. van Haveren, geb. Duine, d. A. S. H. v. d. Berge, geb. Hardenberg, d. M. Weerpas, geb. Krul, z. Overleden: A. L. Timmerman, weduw naar y. J. Limonard, 80 j. J. Wallast, weduwe v. F. H. C. Daenen, 91 j. (Vliss. Crt.) SOUBURG. Geboren: Pieter, z. v. Ste ven v. d. Broeke en Maatje de Rijcke. Maria, d. v. Pieter van Eenennaam en Martina Hollestelle. Levenloos aangegeven: een d. v. Ja cobus Mallie en Elizabeth Bostelaar. (Vliss. Crt.) Van 1219 September 1924. IERSEKE. Gehuwd: Hendrik Tramper, 25 j. jm. te Krabbendijke en Jannetje Kole, 24 j. jd.Johannes Kole, 30 j. jm. en Johanna Elisabeth Wisse, 21 j. jd. Geboren: Maria Jans, d. v. Willem Ver boom en Maria Tanneke Vercoutcren; Aaltje, d. v. Nioolaas Hoebeke en Maatje Minnaard. Overleden: Janna Maria de Koeijer, 81 j., weduwe van Dingenis van Stee. TELEGRAPHISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen in den ochtend van 19 Sept., medegedeeld door het Kon. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 768.0 te Magdeburg en Dresden, laagste 736.3 te Haparanda. Verwachting tot den avond van 20 September Zwakke tot matige, later toenemen de zuidelijke of Zuidoostelijke tot zuid- wêstelijke wind, aanvankelijk nevelig tot licht- of halfbewolkt met weinig of geen neerslag, zelfde temperatuur. Ondertrouwd LEENDERT DIELEMAN Pz. en PIETERNELLA LOUWERSE JD. Huwelijksvoltrekking 3 Oct. a.s. Voor de deelneming ons betoond bij het overlijden van onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Over grootmoeder MARIA CHRISTINA GELOK Wed. C Quist zeggen wij hartelijk dank. Uit aller naam, CHR. M. QUIST. Middelburg, 19 Sept. 1924. Nieuwe Vlissingsche Weg E 143. Voor de deelneming betoond bij het overlijden van onze geliefde Moeder, Behuwd- Groot- en Over grootmoeder' Wed. S. MEIJERS—Willemse, zeggen wij hartelijk dank. Uit aller naam, W. JANSE. Vrouwepolder, 19 Sept. 1924, De Notaris J. C. BLAUPOT TEN CATE zal wegens sterfgeval van den Weled. Geb. Heer A. KEISER BezichtigingZaterdag a.s. tegen betaling van 10 eent en Maandag a.s. gratis, van 10—12 en 1—4 uur. De Taxateurs Vendumeesters DE GROOT HONDIUS. VOORSCHOTTEN - CRED1ETEN. Op fatsoenlijke voorwaarden wordt zonder en met borg aan alle solide personen geld verstrekt. Br. met postz. voor antwoord aan het A'tlainsch Crerêiei- en Ad ministratiekantoor Admiraal de Ruyterweg 34, A~msterdam. Het etiquet met den Vaïendamaiec VOOR UWETËN 't Is beter dan iets anders PURMEREND De vrachten voor de leveringen op het zevenjarig contract bedragen: Spoorvrachten Noord-Kraaijert 's Heer Arendskerke Kape'le f 2.42'/i -2.36% -214% Kruiningen- 2 07 '/a Scheepsvrachten (ongeveer) Zuid-Kraaijertf 1.80 De Piet2. Goes -1.20 Wemeldinge Hansweert 1.10 Voor de bietenleveranciers is dus levering aan het water hit voordeeligst. Kapelle, 16 Septemb r 1924- J. C. PILAAR. !l. TE GOES. ZONDAG 21 SEPTEMBER. Voorin, half 10: Ds. R. J. v. d. Veen. Avond 6 uur: Idem. Collecte voor Bartimëus. Opleiding voor ie gedeelte in clubjes van vier leerlingen (duur I jaar). Ook privaatlessen. Aanmelding voor 1 Oct.; uitv. inlicht, gratis. Vorige candidaten allen geslaagd. C.. A. DE LOOZE. Direct. R, H. B. S. Goes. De Notaris H. R. STRUVE te Middelburg, is voornemens op des namiddags 2 uur, voor de villa „Ruimzicht" aan den Grintweg te Domburg, publiek te verkoopen a bestaande ingebogen Buffet, Tafel, Theetafel, Canapé, 2 Leuningstoe len, 4 Stoelen en 2 Voetenbankjes. Voortspitchpin Ledikant, compleet gewoon Ledikant, Bedden, Matras sen, Buffetkast, groote Kleerenkast, Tafels, Stoelen, Spiegels, Schilde rijen, Waschtafel met toebehooron, Nachtkastjes, wit, Eetservies (gra niet) 78 stuks, Gascomfoor, Gas lampen, Ganglooper, Kleeden, Kar petten, Raam en Overgordijnen, Insteekhaard, Watervat, 40 Kippen, Tortelduiven in verschillende soor ten, Brandhout enz. Bezichtiging op den dag van ver koop van 10—12 uur. des avonds te 8 uur, in „de Prins van Oranje", voor de Erven BRUuL, ten overstaan van Notaris PILAAR, te Goes, van: aan de Piet Heinstraat, nummer 6, groot 3 A. 36 c.A. Verhuurd aan Anth. Bruël, uiter lijk tot 1 Januari a.s. met vrij bovenhuis en anex pakhuis, uitkomende aan een zijstraat op zeer drukke stand te Middelburg, voor vele doeleinden geschikt, leeg te aanvaarden Nov. a.s. Brieven met postz. voor antwoord onder letter B Boekhandel FEIJ, L. Burg Middelburg. OPGERICHT 4 APRIL 1875. ENGRQS DETAIL NUTSSPAARBANK, Slken dag geopend van 101 uur Donderdags van 1012 uur en l2 uur. Woensdag- en Zaterdagavond bovendien van 78 uur. Rente 3 pCt.uan één tot 13000 suiden, per dag berekend. Inlichtingen omtrent spaarbusjes worden gaarne verstrekt. HET BESTUUR TE KOOP: een Vos, Stamboek, Merriepaard (mak) ook zeer geschikt om alleen te wer ken, bij C. DE NOOD, Noordweg, Middelburg. TE KOOP AANGEBODEN een Schuldvordering op Otto Klingebeil te St.-Laurens, groot twee duizend gulden. Inlichtingen te verkrijgen bij J. GELOK, Beenhouwerssingel te Middelburg. VERKRIJGBAAR i gi0/ /2 /O 0/ /O 12 /O uitlatende a pari in 25 jaar. D e Directie: Mr. A. A. DE VEER. Mr. M. C. VAN DER MINNE. e—b—a—Bsa^ fi nii—mi«B2aa«B—

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 3