Keitmenws. Onderwijs. Seieigi Nieuws. Laatste Seriebten. Posterijen en Telegrafie. Allerlei. üït de Pers. iarkttertefctM. teren was onvolledig. Wij verzuimden er bij te melden dat die f1000 was gegeven door ouders en particulieren. Nie mand make derhalve uit ons eerste be richt op dat die f 1000 ook van de ge meente zijn. Verplaatst van Amsterdam postkan toor naar Goes de kantoorbediende le klasse W. D. Jameiet. Op velen oefent de Tent der Zuider Tentzending schijnbaar oen wondere aan trekkingskracht uit. Gisteravond was zij weder overgevuld met een bonle schare, welke met groote aandacht luisterde naar het Evangelie, hetwelk in verschillende toespraken hen gebracht werd. Na ope ning door dr Schmidt werden aan de hand van het „de Ileere is een zon" uit Ps. "84 door ds den Boeft van Kruiningen schoone gedachten ontwikkeld. Nadat uit'dezen Psalm enkele verzen waren gezongen, bepaalde de heer 'Se- vensma van Amsterdam zijn gehoor bij de- voorspraak van Tezus Christus bij Zijnen Vader, waarna dooi' den heer Pe- termeijer van .Middelburg het slotwoord gesproken werd. Ook in deze samenkomst werden wij weder getroffen door de buitengewone stilte welke er onder de verschillende toespraken door de vergadering werd in ach! genomen. Hoort men des Zondags- in menigen kerkdienst het voor sprekers zoo hinderlijke hoesten, enz., hier heersch- te onafgebroken slille aandacht, niettegen staande vooral dezen avond de tent stamp vol was en de temperatuur daardoor wel een weinig drukkend. Hedenmiddag zonden dezelfde broe ders, welke dit Zaterdag deden, weder een Kindersamenkomst leiden. Hansweert. De sleepboot „Oor", kap. Visser, mot twee schepen cjp sleeptouw van Dordrecht naar Antwerpen, heeft op de Westerschelde bij' Walsoorden de scb.rotef en schroefas verloren. De sleep boot „Arie 2",'die daar juist passeerde, heeft de „Gor" bier binnengebracht en de 'schepen verder naar Antwerpen gesleept. Gisteren passeerden alhier over de Schelde drie Zweedsch© onderzeeërs, wel ke een bezoek aan Antwerpen hebben ge bracht Bruinisse. Alhier is door de gemeente politie in beslag genomen een vermoede lijk valsche gulden, dragende de beeltenis der Koningin en liet jaartal 2898. Retranchement. Bij werken voor den :aanleg van een trambaan moest een deel der voormalige wallen worden opgegra ven. 'Daarbij zijn zes menscbengeraamten 'gevonden, die, naar .men vermoedt, af komstig zijn uit het begin der 17e eeuw, toen bij Retranchement, dat een verster king is geweest aan den mond van het voormalige Zwin zeeslagen werden ge leverd. Breskens. Gisterennamiddag is door C- V. A., wonende alhier, inbraak gepleegd in een woning, waarvan de bewoners af wezig waren. Door den 'dader werd bij die gelegenheid een geldsbedrag ont vreemd. De ter plaatse gestationeerde marechaussee stelt een onderzoek in. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Hemelum, door J. H. G. Stap te Nes en Wierum. Bedankt voor Oostvlieland, door C. A. Schenk te Donkerbroek. Geref. Kerken. Beroepen te Driesum, dr S. P. Dee te Dwingelo; te Engwierum, Th. Bergsma te Drogeliam; te Westmaas en te Strijen, K. Sietsma, cand. te Den Haag. De inspecteur van politie te Ooster beek, de heer C. de Jong, heeft eervol ont slag gevraagd, omdat hij' van plan is aan de theologische school der Chr. Ger. Gein. te Apeidoom de studie voor pre dikant te gaan volgen. Van professor tot koster. Over het lot van de Russische geleerden is reeds veel geschreven. Thans leest men in een der Duitsehe bladen, dat de Rus sische hoogleeraai' in de kerkgeschiedenis Glubokowski als koster van een kerk in Zagreb in Servië zijn brood verdient. Ds C. L. Voorhoeve te Vlissingen herdenkt. 29 Sept. a.s. zijn 35-jarigo evan geliebediening. Hij stond achtereenvolgens te Denekamp en '(sedert 23 April 1893) te Vlissingen. Ds C. R. van Lelyveld te Dinther herdenkt 22 Sept. a.s. zijn 35-jarige evan geliebediening. Hij stond achtereenvolgens te Schoonebeek, Appelscha, Goes (1891 1905), Diepenveen, Valkenheide en Dift- ther (sedert 26 Aug. 1917). D>s R. Hamming nam Zondag jl. op hartelijke wijze afscheid van de Gcref. Kerk van Doorn. Hij nam tot tekst Jes. 63 vs. 7a en sprak over het vermelden van de goeder tierenheden des Heeren aan ons bewezen en bracht in herinnering den rijken ze gen, dien do Heere in deze 41/2 jaar ge schonken heeft. Daarna volgden toespraicen. Ouder!. Fiool' sprak een hartelijk woord van dank en liefde en liet zingen Ps. 121 vs- 4. Vervolgens sprak Ds S. Datema, van Drie bergen, namens de classis en de Kerk van Driebergen en Ds G. Veenendaal, van Amerongen. Sadlioe So en dar Singh. Een brief van' Mr Mc. Coll, een Zendeling, die het voorrecht heeft veel met Sadlioe -Soendar Singh samen te arbeiden, bevat slecht nieuws aangaande den gezondheids toestand van den Sadlioe. Hij schrijft: „Zijn longen zijn aangedaan en hij is niet meer bij machte de hooge berghellingen te beklimmen. Hij heeft besloten intus- schen bij ons te komen wonen en uit te trekken naar de dorpen van de „Hill States". Geslaagd te Eindhoven voor de acte nuttige handwerken mej. M. C. A. v. d. W alle te Hulst. Benoemd tot tijdelijk leeraar aan de R. H. B. S. te Zierikzee B. D. II. von Arnim aldaar. Aan de Rijkskweekschool voor on derwijzers te Middelburg zijn benoemd tot kweekclingen, P. A. van der Pluijm, C. M. Rijkaard; J. Hegberg en J. Brevet, allen te Middelburg; C. G. Maes, P. Dek ker, A. J. F. de ..Bolde, C. M. ,van Oorschot, Di. F. W. de Haas, allen te Vlissingen; J. A. Rijnberg en J. D. Franke, beiden te St. Maartensdijk, H. Dronkers, Schore; J. Glerum en A. P. Sandee, beiden te lerseke, L. A. van Datiune, Kortgene, C. van der Linde, Biezelinge; J. A. Mol, Geersdijk, A. Kunst, St. Phi- lipsland en C. 'A. A. Kouman, Rilland- Bath. De persoonlijkheid van den onderwijzer. In den lndischen Volks raad zei de heer Aay 0.111. dit: „Mijns inziens komt het er voor den openbaren onderwijzer, dus voor het openbaar on derwijs, niet in de allereerste plaats op aan., wat hij buiten, maar wel wat liij in de school verricht. Is zijn werk in de school .goed geeft hij onderwijs, zoo als dat van hein door de overheid wordt verlangd, propageert hij gedurende de schooltijde ngeen politieke of ontoelaat bare ideeën, dan voldoet hij .geheel aati hetgeen de overheid van hem mag ver gen." De Directeur van Onderwijs antwoordde daarop „Het slot van dezen zin zou ik wil len doen luiden: dan voldoet hij aan de voorwaarde om buiten administratieve straffen te blijven. Maar wanneer, zooals de heer Aay zegt, de roep en de deug delijkheid van liet Européesch neutraal onderwijs hem ter harte gaat, zon ik hem er op .willen wijzen., dat juist de re putatie van "het openbaai' onderwijs zeer nauw verbonden is aan de reputatie van den openbaren onderwijzer en dat al gjjn gedragingen buiten de school als liet ware medewerken om die reputatie te vestigen of te bederven." Miss.chie nliebben van hun standpunt beide heere nwel gelijk, schrijft B. S. in de Indische „Chr. Qnd,". Maar voor ons hebben ze beiden 'on gelijk. De oorzaak zit hierin, dat aan den openbaren onderwijzer de onmogelijke eisch gesteld wordt, dat hij in de school zij, wat hij daarbuiten nog minder wezen kan: een neutraal man. Zet ook den openbare onderwijzer in een school waar l>ij kan. blijven, wat hij daarbuiten is, en het zal hem mogelijk zijn, de school de reputatie te geven, die ze krachtens haar beginsel behoeft. Dat kan de kracht van het Bijzonder Onderwijs zijn. Voor den onderwijzer aan die schooi is zij niet een arbeidsterrein dat feitelijk buiten zijn leven als man in de maatschappij valt, maar de school vormt één geheel met heel zijn verder leven en streven. Theol. School te Kampen. De officieele opening van het vernieuwde gebouw dei' Theol. School te Kampen zal in tegenwoordigheid van Minister De Vis ser plaats vinden in besloten kring aan den middag van den 17den September. Pes avonds zal een bidstond worden gehouden, waarin hoopt voor te gaan Dr C. Bouma van Zwolle. De vergaderingen op den Theol. Schooldag, don 18den Sept., staan onder leiding van Prof. Dr H. Bouwman. Het openingswoord zal wor den gesproken dooi' den rector der Theol. School, Prof. D;r A. G. Honig. Vervolgens zal een referaat worden gehouden door Dr K. Dijk, van Den Haag. In de middagvergadering hoopt als spreker ^op te treden Minister H. Colijn, met 'het onderwerp: „Christendom en wereld". Theol. School te Apel doorn. De nieuwe cursus aan de Theol. School der Chr. Geref. Kerk te Apel doorn vangt 16 Sept. aan. Thans worden 16 sfduenten, behalve zij, die uit eigen middelen gtudeeren, opgeleid geheel voor rekening van de Chr. Geref. 'Kerk zelve. Ongelukken. Te Culemboig is een pas gehuwde jonge man, die bezig was, uit een schuit grond te rijden voor de steenfabriek, in de Lek gevallen en verdronken. Te Krewerd (Gr.) is het 3-jarige zoontje van een arbeider in een gracht verdronken. Een veekoopman werd 's avonds bij Posterholl (L.) op zijn thuisreis door een collega onverhoeds aan gevallen en met messteken levensgevaar lijk verwond. Tevens werd hij beroofd van .een bedrag van f500. De dader is aan gehouden. Te Crailo bij Blaricum zijn twee auto's tegen elkander gereden; de bestuurder van een der auto's werd in bedenkelijken toestand opgenomen. Te Groningen kwam een dame in aanraking met een brandend gasfornuis en werd met ernstige brandwonden naar liet zie kenhuis vervoerd. Aldaar werd bij het viaduct een ladingmeester door een trein gegrepen en ernstig aan liet hoofd ver wond. In de mijn Maurits te Lutterade (Limburg) werd bij liet schieten van steenkool een arbeider gedood en drie anderen werden zwaar gewond; terwijl in de mijn Emma te Nutli (eveneens in Lim burg) een arbeider door afvallend ge steente werd gedood. Op de kermis te Zaandam viel in een zweefmolen een meisje van een der schommeltjes door hel loslaten van een ketting, die 0111 een barer beenen sloeg, dat geheel werd af geknepen. Daarop viel zij en werd ernstig gekwetst. De zweefmolen werd op last van de politie gesloten. Een 100-jarige. Mej. de wed. H. Kasemier geboren Anna Brookema te Sappemeer, bereikt 28 September den 100- jarigen leeftijd. Ze is 28 September 1824 te Borgercomnagnic geboren, waar zij op groeide, huwde met II. Kasemier, over leden 1897. ,en uit welk huwelijk 8 kin deren werden geboren. Een overleed op jeugdigen leeftijd; thans zijn nog 5 kin deren in leven, allen gehuwd. Het oudje is thans over-over-grootnioeder en heeft meer dan 150 nakomelingen. Haar ge zicht, gehoor en verdere zintuigen zijn nog zeer goed, eveneens liaar verstand en geheugen. Ze loopt, nog vrij rechtop- en kan zich in huis normaal bewegen. Of schoon in haar jeugd niet sterk, kon zij zich in de latere jaren in een goede ge zondheid verbeugen. Dr J. Pb. v. Staveren. De heer J. Pli. v. Staveren, oudste zoon van dr W. B. v. Staveren te Rotterdam, klein zoon en naamgenoot van wijion ds J. Pli. v. d. Land aldaar, is op 33-jarigen leeftijd onverwachts overleden, na een kortston dige ziekte, aan boord van een stoom schip op reis naar Indië, waar de over ledene zich als arts zou vestigen. Op den wand van 't portaal iu liet politiebureau te Leiden prijken de navol gende regelen Heden de belastingplaatjes Want kan alles komt een end Ook aan 't uitstel van den fiscus E11 't geduld van den agent. Oplichting. Een Nederlander, die zich Karei van Bergen noemt en beweerde te Weenen liet filiaal van de Amslerdam- sche meel- en graanfirma C. van Heeden te leiden, heeft de Bavi'isclie Warenver- mittlung für landwirtschaftliche Genos- senschaften te Munchen voor een zeer aanzienlijk bedrag opgelicht. Door bemid deling van een Oostenrijkschen kapitein, die inmiddels gearresteerd is, verkocht van Bergen een fictief Donau-schip met meel aan genoemde Beiersclie firma. Naar de Weensche politie heeft vastgesteld, be staat er te Weenen in het geheel geen filiaal van de firma van Heeden. Fan Ber gen is al sedert 15 Augustus met ach terlating van groote schulden spoorloos uil de Oostenrijksclie hoofdstad verdwe nen. Mislukte inbraak. Eergisteren - avond is ingebroken in de drukkerij van mej. de wed., v. W.. Muurhuizen, te Amersfoort. Gearresteerd zijn 3 Amster dammers, die vermoedelijk daarbij be trokken zijn. Niets is ontvreemd. Waar schijnlijk hebben zij zich in liet perceel vergist en waren zij van plan in het, nabij gelegen Agentschap van de Nederlandschs Bank in te breken. De inbraak werd verijdeld door het thuis komen van do bewoners. Ook een vierde persoon is gearresteerd, die den geheelen middag voor de inbraak in ge zelschap der drie inbrekers is geweest. Maandagnacht is de boerderij van den landbouwer Niebier te Schoonoord tot den grond afgebrarpj. 's Mans geiten en kippen kwamen in de vlammen .om, de koeien konden worden gered. De be woners, waaronder familie met kinderen uil Rotterdam, moesten door een verbrij zeld raam gered worden. 100 j a a i'. Te Ransdorp is over leden de 100-jarige weduWe Van Zijl. Wonderlijk bewaard. Eergis- terennacht bij een hevig onweer (e .Ilar- lingen sloeg de bliksem in de woning van een sluiswachter en vernielde dak en schoorsteen, terwijl van een houten schot, staande tussclien twee bedden, waarin drie kinderen sliepen, een plank werd weggeslagen, de hoofdkussens verschroei den docli de kinderen kregen geen letsel. D|o Pi'ins en de W inke 1 i u f- f r o u W. De romantiek is nog niet dood. Prins Allano don Andrea Colouna, een zeer geziene gast in Romeinsche adelliike kringen, trad: dezer dagen een winkel te Genève binnen om zijn kleerenkast wat aan te vullen. Een winkeljuffrouw' trad naar voren en met de grootste bereid willigheid heeft ze een uur lang aller lei artikelen aan den kieskeurigen prins voorgelegd. Deze werd door de lieftallig heid der jongedame zoo getroffen, dat hij haar subiet tot vrouw vroeg. Het meisje wilde w'at graag, maar de familie van den prins schudde vol ontzetting het hoofd. Het werd op de jours der Ro meinsche adellijke kringen een prachtig onderwerp voor misprijzende gesprekken, doch de Prins zette door. Het huwelijk werd "ingezegend en het was een wkt mooie bruiloft. Do 30-jarige Prins en de 23-jarige Prinses zagen er overgelukkig uit. Maai' nu komt het tweede bedrijf (Centrum. 1 VLISSINGEN. De heer J. G. v. Niftrik heeft ontslag genomèn als wethouder en tevens als lid van den gemeenteraad. Goes. Het Rijkstelegraafkantoor alh-iei behandelde iu de maand Augustus 1924: Telegrammen: verz. 1292 ontv. 1153 overgen. 1805 totaal 4250. Gesprekken: verz. 5115 ontv. 4086 lobaal 62, totaal 9263. Voorts werden door de Hulpkantoren op Zuid- en Noord-Beveland behandeld Kantoren. Verz. Ontv. Tot. Baarland Biezelinge 20 20 40 Borsselen Colijnsplaat 50 37 87 Driewegen Ellewoutsdijk 's Gravenpolder 18 23 41 's Heer Arendskerke 18 31 49 's Heerenhoek 's Heer Hendriksk. Heinkenszand 20 41 61 Hoedekenskerke 16 12 28 Kamperland 31 38 69 Kapelle 37 52 89 Kats 6 12 18 Kloetinge 13 25 38 Kortgene 31 33 64 Kruiningen 96 110 206 Kwadendamme 7 14 21 Nieuwdorp Nisse 13 14 27 Oudelande 18. 16 34 Ovezande 17 18 35 Rilland 30 48 78 Schore Waarde Wissenkerke 37 28 65 Wolfaartsdijk Gesprekken. Kantoren. Verz Ontv. Tot. Baarland Biezelinge 150 168 318 Borsselen Colijnsplaat 236 198 434 Driewegen Ellewoutsdijk 's-Gravenpolder 256 270 526 's-Heer Arendskerke 193 228 421 's-Heerenhoek Heinkenszand 88 110 198 Hoedekenskerke 57 43 100 Kamperland 235 146 381 Kapelle 487 484 971 Kats 66 43 109 Kloetinge 35 14 49 Kortgene 216 148 364 Kruiningen 383 371 754 Kwadendamme 66 38 104 Nieuwdorp Nisse 56 63 119 Oudelande 119 87 206 Ovezande 123 95 218 Rilland 273 199 472 Schore Waarde Wissenkerke 89 52 141 Wolfaartsdijk Hollanders in don vreemde. Uit het Brusselsch „Laatste Nieuws" knipte „De Maasboda" het volgende straattooneeltje, waarbij weer een zoo gaarne buitcnlandsclie talen sprekende Nedeiiandsche een rol speelde: Te Brussel. Op den hoek van de straat,, de politie agent. Hij ziet den regen vallen, en wacht kalm op de komende gebeurtenis. Ze komt. Uit den regen komt een stem: Mai'sé-aux-Grains, Mesjcu? De politieagent kijkt. Ziet een zeer be regend gelaat onder een overgrensche regenpet, verlegen kijken. Mai'ché-aux-Grains, zegt Politie, le Nou veau ou le Vieux?1) Het beregend gelaat verroert geen vin. II y en a deux2), herhaalt Politie. Het beregend gelaat krijgt een kleur. English? vraagt Politie medelijdend. Nononon! Italianio Nononon Holland Holland? waarom hebt ge 'tniet sef- fes gezegd? Wij kennen hier Vlaamsch. Niemand spreekt het. Omdat gij zelf eerst met Fransch uit pakt. Probeer het maar gerust anders 1) Graanmarkt, de oude of de nieuwe? 2) Er zijn er twee. Niet minder leuk is 't volgende stukje, 't speelt te Antwerpen, waar iedereen Ne- derlandsch verstaat. Bij de Zuidstatie stappen een heer en twee dames, van benijdenswaardigen leeftijd op lijn 1. Hun wezen, hun keu rige, degelijke kleedij verraden, dat zii Nederlanders zijn. D:e heer, die bezig is nikkel biieen te zoeken, vraagt aan een der gezellinnen: „Zeg Kitty, hoe is dat in 'tFransch: Hopland?" Kitty krijgt een kleur en hakkelt: „Pays dePaysde. Ik weet het niet, maar vraag om Avenue de l'Empe- reur, dan moeten wij <j'r toch ook dicht bij zijn." De trambeambte komt. Trois Avenue de EEmpereur,1"1 com mandeert de heer met flinke stem. D'e trambediende trekt een bedenkelijk gezicht, kijkt de drie reizigers en de anderen die 'took gehoord hebben, eens aan en zegt: „Avenue de EEmpereiir be staat niet." Verwondering op de Nederlandsche ge zichten. „U bedoelt waarschijnlijk Avenue de Keyser, genaamd niet naar den een of l) De Nederlander bedoelde drie kaartjes naar do Iveizer-Lei. -1 anderen keizer, maar ter blijvende bui de gewijd aan den grooten scliilder Nico- laas Keyser, die vlak bij de Nederland sche grens geboren werd." Scliaanite-blossen op de Nederlandsche gezichten, die nu: „ja. ja" knikken. De beambte knipoogt tot de andere reizigers, die eens fijntjes glimlachen. En toen de drie bij de Keyser-lei uit stapten en zich een oogenblik stonden te oriënteeren, riep de gedienstige man hun nog toe: „daar is do Keyser-leiI" „Ja, maar", zei Kitty in zuiver Neder- landsch, „wij moeten naar liet Hopland." „Och, dan moette een stuk terugtrap pen," adviseerde een der mede-reizigers, die niet weinig Jachten 0111 de Neder landers, die Fransch wilden sproken. Gelijkheid. Op velen heeft het socialisme een be- tooverenden invloed gehad, omdat het de gelijkheid predikte. f Idealisten bekoorde zulks uit 110b .do overwegingen en vele anderen gevoelden zich tot liet socialisme aangetrokken door het speculecren op de 'afgunst, die de zondige mensch zoo gemakkelijk jegens zijn rijkeren buurman voedt. Zoodra liet socialisme zijn weldaden over liet nieuschdom zou uitgieten, wer den de tegenstellingen opgeheven. De lei ders van de bedrijven en de arbeiders zouden op hetzelfde peil leven en groote welvaart aller deel zijn De groote aantrekkingskracht op de inassa schuilde goeddeels 111 die eenvou dige uiteenzetting', dat, dei kern van het socialisme was gelijkheid en t daardoor meer stoffelijke welvaart voor allen. De roede propagandist Zwertbroek schreef: dan ook in „Het Volk" van 7 Januari 1922, dat dit de socialistische levensvisie is, die „in al hetgeen iemand meer bezit of meer geniet dan zijn broe der, onrecht ziet". In de dagelijksche propaganda wordt veelal in deze richting gewerkt, stelsel matig haat en afgunst bij do arbeiders ge kweekt cn op de laagste instincten der massa gespeculeerd. Voor enkele maanden wist de „Voor waarts" nog zoo, roerend de tegenstelling te teekenen t.usschen den directeur van een onderneming, die in een auto rijdt en zijn Iïantoorlooper, die door de sneeuw en modder baggert Zoodra de ernstige sociaaldemocraten bp wetenschappelijke wijze de doorvoe ring van liun idealen moeten uiteenzet ten, worden andere klanken gehoord. Dan krijgt men allesbehalve den indruk, dat in de socialistische maatschappij: de „di recteur" en de „kantoorlooper" hetzelfde zullen verkrijgen. Rusland, waar die prachtige „levens visie" is toegepast, is dan een baken in ze© en beaamd wordt de waarheid van de schets van Clingc Dtoorenbos: t „Jantje vroeg in-eens aan tafel: „Wat is communisme, pa?" Pa, die 't duidelijk uit wou leggen, Dacht een oiogcnblikje na. 1 „Doorgaans is er niets te eten In een Communis tenrijk: Iedere burger krijgt zijfn portie, Alle porties zijn gelijk"., Door de ervaring geleerd, is de bev lofte van gelijkheid uit het wetenschap pelijk socialisme geweerd. In do popu laire propaganda mag zij: alleen nog min of meer verholen diensten bewijzen. In het Socialisatie-rapport wordt be looning overeenkomstig praestatie in uit zicht gesteld en den leiders dor bedrijven een ruim inkomen beloofd; veel ruimer dan van de arbeiders. Ja, de deskundige bij uitnemendheid, de heer Wihaut, kwam in „Het Volk" verklaren, dat onder socialistische heer schappij de toestand veel gelijkenis zal vertoonen niet de tegenwoordige .staat van zaken. Hij schreef: „Die socialistische voortbrenging zal uiterlijk veel gelijkenis hebben met de kapitalistische. In de socialistische zal, evenals in de kapita listische, ©er meer dan minder de tech niek tot liaar hoogste uitleving' komen In de socialistische voortbrenging zullen, evenals in de kapitalistische, j eiders en volgers zijn. Op de plaats van de leiders zullen wij de allergeschiktsten, de allerbekwaamsten 'hebben to brengen, die er zullen bestaan". Met die groiotere bekwaamheid en die hoiogere plaats zal de belooning' dan na tuurlijk moeten harmonieeren. Zoo ivordt in de meer betaekenenda socialistische literatuur geschreven. Die directeur in de auto en de kantoorlooper in de sneeuw baggerend, zijn voor de pro paganda onder de groote massa, die de porties niet graag ongelijk ziet. iO'OSTBURG, 3 September. Tarwe f 19 a f 20, Gerst Chevalier f 13,50 a f 13,75, Rogge f 12, Haver f 12, Kroonerwten f 19 'a f20,50. i i GOES, 2 Sept. Peren: Triumphe de Vienne f 12f31, Souvenir de Congres f6f 15, Seigneur d'Esperen f7f 14, Bon Chretien Williams f 6f 15, Marg. Marillat f 10f.14, Clapps Favorite f 8 f 17 Beurré de Merode f 4f 8, Beurré' -d'Amanlis f 7f 21, Beurré Hardy f 9 f 18, Beurré Lebrun f 6f 10, Dr Jules Guyot f6ƒ13, William Ducbesse f6 f12, Jutteperen f7f21, Maagdeperen f6 f 10, Vijgeperen f 4f 7, Ronde Perzik peren f3f5, Lange Perzikperen f9, Pe-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 3