Politie. Kerknieuws. OrterwBs. Ingezonden Stokken. aÊSMjji Nieuws. Laatste Berichten Allerlei. Eetle. Vrijdag viel een man van af een wagen juist met het zitvlak op een hooi vork, welke hem diep in het lichaam drong. Op medisch advies werd de man in bedenkelijken toestand naar het zie kenhuis te Brugge vervoerd. Ned. Herv. Kerk. Beroepen t.e Warmenhuizen (toez.) (1. Hornstra te Bellingwolde. Geref. Kerken. Bedankt voor Sint Laurens door A. Scheele te Kapelle-Biezelinge; voor Hendrik Ido Ambacht door S. de Vries te Ambt Vollenhove; voor Giessen O. en Nieuwkerk door R. v. Reenen te Put ten; voor Ulrum door H. v. d. Zanden te Wapenveld. Chr. Ger. Kerk. Aangenomen naar Sneek door ,T. Ho- vius, cand. te Komhorn, die bedankt heeft voor Biezelinge, Drachten, Oud.-Beijerland, Steenwijk, Gouda, Kampen en Broek op Langendijk. Goes. Nadat des middags, niettegen staande het ongunstige weder toch nog met circa tweehonderd kinderen een goedgeslaagde bijeenkomst gehouden was onder leiding van brs Bomroeljé .Potter en Janse v. Noordwiik. (rok (les Zater dags, doch vooral des Zondagsavonds de tent der Zuider Tentzenaing groote scharen. Zaterdagavond spraken Or Schmidt en Ds v. d. Vis, terwijl gisteravond eerst het Évangelie verkondigd werd door Dhr Petermeijer van Middelburg, waarna dhr Segall, stadszendeling uit Tonden, een korte toespraak hield, welke door dhr Petermeijer vertaald werd. Het slotwoord werd hierna door Ds v. d. Vis ge sproken. Niettegenstaande ee.n zware on weersbui, gepaard met hevigen slagregen, gedurende deze laatste samenkomst over onze stad trok, bleef de vergadering, mede door de goede leiding, zeur rustig, onder het zingen van verschillende op wekkingsliederen. Heden, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag worden ook middagbijeenkomsten gehou den, welke aanvangen te 3 uur en één uur duren. Dr Gunning schrijft in zijn „Pniël": Rome. In den laatsten tijd wordt er telkens een aanhaling van mij in R.-K. bladen gedaan, waarin ik constateer dat Rome alléén het bijbelsch ideaal van de iêénheid dor Kerk handhaaft; maar stel selmatig laat men dan weg wat er bij mij op volgt dat de R. Kerk onmoge lijk de ware Kerk kan wezen, omdat zij dronken is van het bloed van Gods heiligen en in haar onverdraagzaamheid het t eg e n d e e 1 van de Moede r, die wij behoeven. Ik begeer absoluut geen polemiek met Rome, maar af en toe is toch zulk een recht-zetten van scbeef- 'getrokken zaken wel eens noodig. Ik eer en waardeer gaarne in Rome het vele goede, dat ik er aantref, maar liet „mar telaarscanaille" schonk mij toch mijne naaste broeders en zusters. Nu de bevestiging van 19 belijdende leden te O. en Nijehorne (waar de predi kant ds Pijnacker Hordijk orthodox is en de ouderlingen en diakenen modern zijn en de ouderlingen, 'niet bij de „aan neming" wilden assisteeren, zoodat de leeraar hen op eigen hand onderzocht en toeliet, wat in strijd is met art. 38 van het reglement op het Godsdienstonderwijs) door 't Prov. kerkbestuur van Heerenveen' is geweigerd, zijn deze toegelaten door 'den orthodoxen kerkeraad van Hoomster- zwaag (predikant ds v. Lonkhuijzen). Hiertegenover zijn 80 moderne leden van Oude en Nijehorne „aangenomen" door 'den modernen kerkeraad van Knijp©. Slachtschaepkens Christi. Van der Wal (uitgever te Bruinisse) zet gang achter deze mooie uitgaaf. Reeds is men aan de 10e aflevering toe; 't werk 'zal verschijnen in ongeveer 20 afleve ringen. Geslaagd te Rotterdam voor de jhoofdacte de heer Dl- A. Oranje te Slie- drec'ht. (Verbeterd bericht). Te Nijmegen de dames J. Versteeg: te Oosterbeek en J. 0. J. Zandee te Zetten. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Het schrikkelijk autobus-ongeval te Heino. Geachte Redactie^ Nu iedereen vervuld is van het ont- 'zettend .ongeval, dat te Ileinoi met een (autobus plaats vond, kan het zijn nut hebben te wijzen op de veiligheidsbepa lingen, die het publiek gaarne door de Regeering getroffen ziet en waarbijl het toch somtijds mistast. Want het eigen- todige bij1, dit ongeval is wel dit, dat Öe verongelukte autobus voorzien was van de zoo hooggeprezen nooddeur. Was dit niet het geval geweest, dan ware licht de verzuchting geslaakt: „Was de bus nu maar van een nooddeur voorzien geweest, dan was het niet gebeurd". Nu geschiedde het ongeluk toch, ondanks do nooddeur. Het blijkt daaruit duidelijk, dat bet voorschrift, dat elke bus voorzien inoet zijn van ©en nooddeur, niet vol doende is, en dat het aanwezig1 zijn van teen nooddeur niet d i e veiligheid brengt, welke men aaarvan verwacht. Reeds in bet Aprilnummer van dit jaar van het maandblad „De Autobus", werd dit door mij in een artikel over „De Nooddeur" opgemerkt. Het kan zijn nut hebben, di! hier af te drukken. „D e Nooddeu r". Rij een zilveren huwelijksfeest, dat in een zaal werd gevierd, merkte een geestig spre ker eens op, dat het voor den bruidegom toch in zijn woning wel uit te houden was geweest, want hoewel hij vaak bij' het zil veren echtpaar over huis kwam, had hij toch nimmer een deur gezien mot het opschrift: „nooddeu r", terwijl er in de publieke zaal waarin het feest gevierd werd, zelfs twea waren. Waarop de bruidegom verzekerde, dal do spreker dan nooit goed gezien had, wanl elk fatsoenlijk huis pleegt toch minstens één nooddeur te bevatten. Hieraan dachten we, toen we dezer dagen alom de wenschelijkheid van een nooddeui in de autobus hoorden bepleiten. Wat is nu een wagen zonder nooddeur? De men schen moeten op een gegeven oogenblik, als er gevaar is, toch spoedig den wagen kun nen verlaten. Ook de stedelijke overheid en, naar men zegt, straks het Rijk, zal de con cessie voor een dienst mede-afhankelijk stel Ien van- het zich bevinden van een nooddeui in de bus. Het is zeker, dat het publiek op een- nood deur gebrand is. Men wil bij eventueele ongo lukkenveiligheid. Men redeneert aldus1, dat er door twee deuren meer menschen vlug ger wegkomen dan door één. Wij geven dit in normale gevallen ze ker toe. Als de bus stilstaat ter plaatse van bestemming en er is geen gevaar, zooda! het uitstappen regelmatig geschiedt, dan zal bij twee uitgangen de wagen spoediger ledig zijn dan bij- één. In gevallen van w e r k e 1 ij k gevaar geven wij dit niet toe. Het hebben van een nood deur alleen waarborgt o.i. geen meerdere veiligheid. Wij vinden steun voor deze b© wering in de praktijk en in de wijze waarop de stedelijke overheid te Amsterdam hare bussen rijdende op Watergraafsmeer heeft in gericht. Het ontbreken van een tweede deur gaf immers de bus den naam van „Kraaien* knip". Als een nooddeur werkelijk zoo onmis baar is, diende de overheid bij het exploitee ren van autobuslijnen toch zeker in den bouw van haar wagens het voorbeeld te geven. De onmisbaarheid van een tweede deur blijkt dan ook niet in de praktijk. Wat toch gebeurt er zoodra er een ongeluk plaatsgrijpt? Dan snellen alle inzittenden naar de deur, zoodat er niemand uitkomt. Nietwaar, dat kan ieder zich goed voorstellen. Het blijkt dan ook steeds bij groote en kleine ongevallen, dat de nooddeur gedwon gen fraaiigheid is. Van veel meer nut zijn: „groote, zakkende, zijramen". Wij zagen nog kort geleden ee'n bus in de sloot terecht komen en het viel ons op- hoe spoe dig deze, geheel gevulde, bus, ledig was, doordat allen door de ramen naar buiten- kropen. Dat ging vlug en gedeeltelijk ook zonder letsel. Aan de deur dacht blijkbaar niemand. Een bus af te keuren wegens het gemis van een tweede deur, lijkt ons dus niet noodig. Wil de ondernemer zulk een deur, omdat het publiek er angstig naar kijkt, dus om vertrouwen te wekken, ons is het goed. Do overheid stare er zich echter niet blind op. Wel zie ze scherp toe, dat de zijramen flink groot zijn en gemakkelijk te openen. Hoo meer zakkende zijramen, hoe beter, niet al* leen voor de frischheid des zomers, maai voor de veiligheid. Onze overtuiging is, dat bij een ongeval meer menschen door de ra men ontkomen, dan door de hooggeprezen nooddeur. Het -spijt mij, dat dit woord, in April van -dit jaar neergeschreven, op zóó droe ve wijze bewaarheid is geworden. Laat jh-et mij aanleiding mogen zijn, om, als het publiek o-p veiligheid gesteld is, het te laten letten op wat meer dan een tnoodde-ur. Het publiek kijkt nog veel to weinig naar een degelijken dienst, naar degelijke wagens. De eene a.utobusdienst na den anderen wordt ingesteld. Het publiek maakt er ©en aardigheidje van. Aan wat voor dienst men zich toevertrouwt, er wordt niet bij gedacht. Of de ondernemer en zijn chauf feurs voldoende verantwoordelijkbeidsbe-* sef bezitten, er wordt niet naar gevraagd. Br zijn diensten, die meer op ©en kwa- jomgensboiel gelijken, dan op een -ern- stigen, degelijken dienst. Ik zal hier 'geen namen noemen, omdat de tijld nog niet daar is. Maar het ongeluk te Heinoi zij; een waarschuwing voor liet publiek. Men kan zich in een autohusdienst er nu eenmaal niet mee afmaken, dat ieder wel eens te-en ongeluk of een ongelukje heeft. Dót mag betrekkelijk waar zijn, maar even waar is het, dat er ongelukken zijln, die in een degelijken dienst, met degelijk toe zicht op de wagens, niet mogen voor komen. Het zou mij spijten, als het autobus- bedrijf, dat zooveel toekomst heeft, zou schade lijden, enkel, omdat er menschen zijn, die er zoo- lichtvaardig! mee om springen. Laat het schrikkelijk ongeval te Beino geen oorzaa,k zijn, dat de goe den moeten lijden om de kwaden. KRAAK STEEMANN- Ongelukken. Een landbouwer te Borger is door een paard getrapt, aan de gevolgen waarvan de man is overleden. Bij het visschen in de Waal van de kade af te Nijmegen viel een 9-jarige knaap te water en verdronk. Tevergeefs werd naar zijn lijk gedreigd. Te Haarlem is eenigen tijd geleden een 8-jarig ventje door een auto aangereden. Thans is het aan de gevolgen dier aanrijding overleden. In een timmer werkplaats te Meppel is de 20-jarige J. K. met zijn rechterhand in een fraismachine bekneld geraakt, waardoor hem een deel van dat lichaamsdeel met vier vingerk werd afge knepen. De heer Randerath uit Heinsberg is te Rotterdam eergisteren met zijn motor fiets tegen een paard met wagen gereden. Ifij1 .jverd dood opgenomen. Het au to-on gel uk te Heino. Men schrijft uit Raalte: Zaterdag had hier vanaf de Ned. Herv. Kerk de begrafenis plaats van vijf der slacht offers van de auto-ramp, allen wonende in den omtrek van deze gemeente. Het was een droeve stoet, die zich onder een stort regen langzaam voortbewoog naar het kerk hof. De volgorde was als volgthet stof felijk overschot van Bertha Kappert, vervol gens dat van G. J. Wissink, A. Breumer en dan de baren van de twee dochters van Schaasberg, gevolgd door de familie. De 4 diakens der Ned. Herv. Gemeente droegen bloemstukken, afkomstig van hel gemeente bestuur, van het kerkbestuur en van Baron Bentinck van Schoonbeten. Op het kerkhof werden onder meer opge merkt de burgemeester van Raalte, omhangen met ambtsketen, dominé J. Cramer der Ned. Herv. Gemeente, de wethouders, een groot aantal inwoners van Raalte en omgeving en de heer Th. Oltmans1, oudste raadslid, waar een der dochters van Schaasberg dienstbode was. Rondom het groote graf schaarde zich de familie, zeer onder den indruk, wel het meest do familie Schaasberg. Uit dit huwelijk wer den 17 kinderen geboren .waarvan er nu nog slechts 5 in leven zijn. Do twee Dinsdag overleden dochters waren mede-koslwinsters. Dominé Cramer hield een lijkrede. Om het graf van de vijf slachtoffers zal een hekwerk worden geplaatst, terwijl een steen het droeve einde zal vermelden dezer jonge jammerlijk om het leven gekomen menschen. De gemeentenaren zullen in de kosten bij-dragen. Willem Bannink, Vrijdag overleden, zal Dinsdag hij deze 5 veronge- lukten worden bijgezet. Ook het lijk van 't zevende slachtoffer, T. Neussink, is Zaterdag te Wezepe ter aarde De predikant der Herv. gemeente, ds Haas sprak een troostrede uit. Toezicht op autobussen. Door het gemeentebestuur van Velsen is bepaald, dat alle in die gemeente stationeerende auto bussen een achteruitgang moeten hebben, wel ke van de binnenzijde gemakkelijk te openen moet zijn. Deze bepaling treedt op 1 October in kracht om de autoh-ushou-ders in de ge legenheid te stellen eventueele veranderingen in de komende maand te kunnen aanbrengen. Autobus gekanteld. Op den rijks weg lussohen Soest en Amersfoort is een autobus der firma Stalenhoef en Voskuilen gekanteld, doordat er een achterwiel afliep. De bus kwam terecht tegen een met een paard bespannen wagen met lasten eieren bevracht. Door den schok brak liet lemoen van den wagen, en het paard sloeg op hol, eenige kisten vielen van den wagen en een zeer groot aantal eieren braken. Van de auto bus waren aan één zijde alle ruiten gebro ken. Een passagier liep een lichte verwon ding op. In deze zelfde stad reed een automobilist, die 't blijkbaar niet goed kon, met zijn auto een fruitwagen aan. De fruithandelaar, die bezig was met het bedienen van klanten, had den wagen met een ketting vastgebon den. Tengevolge van de aanrijding schrok het paard en ging er, nadat de ketting was stukgetrokken, met den wagen van door, tot het kwam te vallen. Toen kantelde de wagen, zoodat een groote hoeveelheid fruit over den grond verspreid geraakte, hetgeen een be langrijke schade voor den fruithandelaar he- teekende. Te Bergen op Zoom is Zaterdagavond terwijl de heele stad feestte ter gelegenheid van den verjaardag der Koningin, de groote zagerij en kistenfabriek aan den ^Parallelweg langs de Zeeuwsche spoorlijn met zijn ge- heelen inhoud in vlammen opgegaan. Eerst Zondagmorgen kon de laatste spuit inrukken. De schade, o-p een ton begroot, wordt slechts gedeeltelijk door verzekering gedekt. Rijwieidief. Sedert dagen werd de omgeving van Oss onveilig gemaakt door rij- wieldieven die dagelijks him slag sloegen. Eindelijk mocht het de politie gelukken het spoor te vinden, doordat een persoon te Nistelrode zijn rijwiel erkende, hetwelk door B. uit Oss bereden yverd .Deze kon even wel bewijzen het rü-wiel te hebben gekocht hij J. D. te Vorstenbosch- (gem. U-den) waar de politie toen een huiszoeking deed. Niet minder dan 5 rijwielen kwamen te voor schijn, tevens nog een kar met alle moge lijke onderdeelen van gedemonteerde fietsen. De man is zwaar geboeid naar Den Bosch overgebracht. P o e d e r o ij e n. Nader blijkt, dat Ged. Staten van Gelderland naar aanleiding van het Kon. Besluit tot alsnog toelating van Th. ten Hagen en G. C. Haasakker als raads lid, het raadsbesluit tot toelating van A. van Ooijen en A. Groeneveld hebben vernie tigd. De raad bestaat weer uit *7 leden. Twee kinderen vermoord. Twee twaalfjarige meisjes uit ICönigstrasse te Aken (D'.) waren sinds 18 Augustus spoor loos verdwenen. Een tuinman vond by: spit- werk in een tuin aan de Turmstrasse de lijkjes onder den grond verborgen. De arme slachtoffers zijn vreeselyk verminkt. De po litie speurde het terrein af. Van de(n) moor denaar^) is nog geen spoor gevonden. Radio en Boekhandel. Als een gevolg van de geweldige vlucht, welke de radio heeft genomen, melden Amerikaansche bladen, heerscht onder de boekhandelaars een groote depressie. Voortdurend constateeren zij een vermindering van hun boekenverkoop1. Alleen in het jaar 1923 werden te Now-York 385.000 boeken minder verkocht dan in de laatste voorafgaande jaren. Vastgesteld is, dat de draadlooze deze si tuatie heeft teweeggebracht. Een onderzoek dat de boekhandelaars bij hun vroegere af nemers instelden wees uit, dat zij die anders lazen, nu hun genoegen stelden in de radio. Wij Iiooren nu concerten en theaterstukken, zoo werd geantwoord, lezingen en predicates, effectenbeurzen en de laatste nieuwtjes zon der eenige inspanning. Het moet daarom niet verwonderen, dat de gehoorspieren uw hoe ken een ernstige concurrentie aandoen. Ondanks het herhaaldelijk met nadruk gegeven verbod om munitie-deelen op- to nemen of mee te nemen uit Berlijn, hebben manschappen van het in Jiiterborg liggend rijksweerbataljon eergisteravond een niet ont plofte granaat mee naar het kamp genomen, waar zij ontplofte. Negen man werden ge wond. Een van hen is ondertusschen reeds overleden. Aardbeving. Op de seismografischo afdeeling van het Pruisische Geodatisch insti tuut te Postdam, is een aardbeving van mid delmatige sterkte waargenomen, waarvan de haard ongeveer 9000 K.M. verwijderd zou zijn. Clemenceau's automobiel heeft nabü Saint-Vincent sur Jard, waar hij zijn vacantie doorbrengt, een oude vrouw van '74 jaar overreden. De vrouw overleed onmiddellijk. Juist een week geleden was het oudje uit het ziekenhuis gekomen en bij haar kinde ren gaan inwonen. Uit Guadalajara wordt gemeld, dat een Amerikaansche vrouw haar zoontje doodde, dat verminkt was geworden door bandieten, die een groep toeristen nabij Dan Marios in den staat Julisco hadden aangevallen. Een jeneverboom. In een dei' drooggelegde staten van Amerika, in Noord Utah is een jeneverboom ontdekt van meer dan 3000 jaar oud. Deze vreemdeling in hot Amerikaansche Jerusalem meet 42 voet in lengte en 7 voet 6 c.M in door.snee nabij den wortel. Het vreemde van het geval is, dat deze boom door den bosehdienst der Ver- eenigde Staten (immers een land, waar de jenever geweerd wordt) een bijzondere be scherming zal genieten. Wij vermoeden, dat dit natuurwonder in een museum zal terecht komen, als een stuk historie uit den tijd, „toen er nog gedronken werd". Msb. Barraud, de schilder van de wereldbe roemde reclame der gramophoonplaten „His Master's Voice" (zijns meesters stem: de be kende hond, die aan de gramofoon staat te luisteren!) is te Londen overleden. De hond, welke Barraud tot model had gediend, was Nipper, de kleine foxterrier van zijn broer. Het schilderij was indertijd voor 100 pond sterling aan een gramophoonfirma ver kocht. De spoorwegramp in E n g.- 1 n d i Het aantal dooden bij de verschrik kelijke spoorwegramp tusschen Muitan en La hore is reeds tot 95 gestegen. Een Europee- sche baby, die uit den trein was geworpen, werd op eenigen afstand van de plaats der ramp gezond en zonder eenig letsel door de moeder teruggevonden. De tooneelen moe ten hartverscheurend geweest zijn. Vier wa gons waren gelijkvloers afgeschoren. Het ge kerm der gewonden, het hulpgeroep der vrou wen, het zoeken naar familieleden in den sissenden stoom en den fantastischen gloed van de brandende wagons, omgeven nog door de duisternissen der vroege morgenuren. Van alle kanten werd onmiddellijk hulp gerequi- reerd, speciale treinen en militaire ambulan ces met doktoren en verbandmateriaal afge zonden. De ernstig gewonden zijn naar Mont gomery overgebracht, de minder zwaar-gekwet- sten naar Lahore. Die tragedie van het rii- wielplaatje. „Ons Noorden" schrijft: Onze stadsredacteur heeft demenschen al honderdmaal gewaarschuwd: Dienkt om je rijwielplaatje. Gisteren schreef ie er nog twee aan doenlijke stukjes over. Vanmorgen moest ie in der haast er gens heen voor een berichtje. Hij nam de fiets, reed .weg en werd aangehouden: geen rijwielplaatjeI 'tLag al een maand op z'n bureau! Per gunst en gratie is de bekeurder er zich van komen overtuigen. V Toch moest ie mee. De hoofdredacteur zei„Maar eerst z'n werk". De commies zei: „Maar eerst moet-ie mee. Hij kan 't ook laten." En zenuwachtig, ging hij ynee. Er stonden al zeer veel fietsen te wach ten. Men geloofde hem. Maar hij moest f3 betalen. Er waren zooveel dubieuze gevallen. Zelfs zij die het rijwielplaatje op zak hadden... moes ten betalen. De letter der wet .niet waar. Rapport etc. zal misschien nog wel ko men. Maar 't berichtje Te Vlissingen is in den afgeloo- pen nacht ingebroken in hot gebouw der gemeentelijke groenten- en fruitveiling. Een poging om de brandkast te forcee- ren is mislukt. MIDDELBURG. Te 12 uur werd op het Molenwater een door veel publiek bijge woonde parade gehouden, waarbij de troep werd geïnspecteerd door Majoor Mathol de Jongh. Bij de parade was namens de marine aanwezig H. M. Manicus. Nadat eenmaal langs den Majoor en de andere aanwezige officieren was gede fileerd, was de korte plechtigheid af- geloopen en marcheerde de troep door een deel der stad naar de kazerne terug. -Het bestuur van de vereeniging: „Vlissingen Vooruit" heeft het volgende telegram aan H.M. de Koningin gezonden; „Het bestuur van de Vereeniging „Vlis singen Vooruit", nog geheel onder dein indruk van Uwe Majesteits gevoelvol op treden bij Haar laatste bezoek a^an Vlis singen, biedt Uwe Majesteit zijn hartelijke gelukwenschen op Uwer Majesteits ge boortedag en spreekt den hartgrondigen wensch uit, dat Uwe Majesteit nog lange jaren voor ons Vaderland zal blijven gespaard". ROTTERDAM. Wegens Koninginnedag heden geen marktnoteering. GEXÈVE. De vijfde bijeenkomst van den Volkenbond is hedenmorgen alhier geopend. Er was enorme belangstelling. De openingsrede werd uilgesproken door Hijmans, minister van Buitenl. Zaken in België. Daarna werd overgegaan tot be noeming der leden van de Verificatie commissie. In den namiddag zal overge gaan worden tot verkiezing van den pre sident en samenstelling van de agenda. BERLIJN- Volgens de Londensche bla den is Mardon,ahl voornemens te Genève ©en nieuw vredesplan te ontwikkelen, waaraan groote beteekenis wordt gehecht. Over den inhoud is echter nog niets he kend. BERLIJN- Alhier is een kruitmagazijn in de lucht gevlogen, waarbij 15 personal werden gedood. SCHIEDAM. Eenige Rotterdamse!©' b©- iastmeambtenaren. fcybben Zaterdagmor gen ©en wagen in beslag genomen, be leden met kippenrennen, waaronder men 300 Liter spiritus vond. In den loop van den dag werden niet minder dan 8 personen gearresteerd, aan gezien men vermoedde, dat de spiritus ^afkomstig was van diefstal en wel uit de opslagplaats van de firma .Gebr. De Groot- 'Men verwacht meerdere arresta ties. Gevonden voorwerpen. In de maand Augustus 1924 zijn aan. het buy eau van politie te Goes onder staande voorwerpen als gevonden aange geven, en zijn aldaar verdere inlichtingen betreffende deze voorwerpen te bekomen. Twee zilverbons van f2.50, een vul penhouder, een cocarde van een militaire pet, een zilveren schakelarmbandje, een belastingplaatje voor een rijwiel, een zil veren broche, een zakmes, eenige man telceintuurs, twee mondharmonica's, een kinderkruiwagen, een gouden broche, een wollen handschoen, een kindermatrozen muts, een R.-K. kerkboekje, een bruin- lederen portefeuille met inhoud, een sier- haarspeld, een ceintuur van een regenjas, een haarstrikknijpertje, een kindermuts, een lederen riempje, een armbandje met gouden sluiting, waaraan vier snoeren bloedkoralen, een gummi kinderregenman- tel, een signaalhoorn van een motorrijtuig, teen beerenrijwiel, een wagenmoer, een gummibol van een autohoorn, een nik kelen kokertje met inhoud, zeven stuks verschillende damesportemonnaies met en zonder inhoud. Goes, 1 September 1924. D© Commissaris, van Politie, E. C. WIERTS VAN COEHOORN. Raad.... Mussolini, arme jongen, Moet .je van je zetel af? Is je (jedje uitgezongen? Is 't weer Mussolini-af Is een hem niet langer mode i In je Maccaroni-land En wordt jij, al ga je noode Plots'Iing maar weer afgedankt? Weet je, groote krantenschrijver, Hoe dat alles is geschied? 't Komt, omdat jij door je ijver, 't Dagbladlezen schieten liet. Nooit eens las, hoe Eng'lands kroonprins, Waar jij zoo van leeren kon, Voor geen labours heeft te vreezen, Sinds hij aller harten won Door in allo groote bladen Te gewagen van zijn zwak Voor de paarden, voor de baden, 'Ja zelfs voor het boksersvak. Mussolini, wou je geeren Nog met uitgestrekten arm, 't Italjaansche volk regeeren, Koop dan eerst een ranch of farm. Boks met wereldkampioenen, Sla vooral hun lip tot bloed, Laat de kranten 't niet verbloemen, Dat je ook aan Zweedsche doet. Eiken avond, eiken morgen Zoo'n berichtje in de krant, Aarts-fascist, heb dan geen zorgen, Sportsmen zet men niet aan kant! (Msb.) 1) Mussolini was vroeger journnalist in den Balkan. MIDDELBURG, 29 Aug. 1924. Aardappe len 46, Poters 2, Snyboonen 721, Prin- cessen 1525, Postelein 5, Wagenaars 11, Spinazie 812, Astracan 1013, N.-H. Sui kerperen 16, Tomaten 719, Clapp's 10 21, Dirkjes 4, The Queen 1017, Bergamot ten. 6, Jutten 1016, Oomskinderen 514, Scharlaken 28, Pruimen 2454, St.-Janap- pels 418, Keswick 28, Hondsmuil 7, Cox Pomona 8 ct., alles per K.G. Komkommers 849, Andijvie 1342, Kropsla 3578, Bloemkool 6125, Augurken 17413, Perzi ken 7478 ct., alles per mandje. Karoten. 10 34, Peen 1127, Rapen 3650, Rammenas 32, Roode kool 3866, Savoye kool 27110, Uien 1238, Selderie 414 ct., Prei 100 ct., alles per 10 bos. GOES, 30 Aug. 1924. Peren: Triumphe de Viënno f 28f 34, Seigneur d'Esperen f 10 f 18, Dr Cornelis f 16, Dr Jules Guyot f 12 f 16, Clapp's Favorite flOf20, Jultepe-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 3