Zaterdag 30 Augustus 1024 38e Jaargang Bank voor Zeeland f PM AN SPAARBANK Buitenland. Binnenland. fDEPOSST bij inschrijving ,A. |40l B.) WEILAND 2 B WEILÜHD lij inschrijving tuboomen, AND TE KOOP gerwooahuis Mo 281 mermanskneolif louwerse, me Bakkersknecht l terstond in dienst te ihuwd) op een d°rP eland. Brieven letter De Zeeuw" te Goe^ ke Dienstbode Oil nummer bestaat uit twee bladen ~EERSTE BLAD. IJlt M Provincie. GOES, Rentevergoeding 4.08 Kerkniesws. r' I ie Kade H 52 Telefoon 498- liën 's seeringen imd Geld reemde Wissels Credietbrieven Assurantiën eiken Dinsdag in het Oostende. r, voor 7 jaar, inn, 'ov. 1924: lweg tegenover het A. Abrahamse. plweg tegenover de jjden vóór 5 Septem- iciit ten kantore van IVE te Middelburg, ingen worden ver :ontani B. BURGER Jz. te [.70 M., wassende te de weide, in pacht ter. Idoet de eigenaar, en vóór of op 2 Sep- uur N. T., ten kan- laris VAN DISSEL iar nieuw gebouwd pionsweg te Krab- ei'zien van gas- en Aanvaarding nader linen. |igen Woensdag 3, sn Vrijdag 5 Septem nam. van 2—5 uur Ie vragen en inlichtin- len bij TH. FOSSEN roodwinning. gebrek aan opvolger: druk beklante ikszaak, ^-Billart met Vergun- in het centrum der |urg. Voor serieuze boeken ter inzage, fcr letters R B Firma Middelburg. KOOP: |mboekmerrie 9 j<; inkerbruin Rijtuig' ar. Worden onder antie verkocht. LROENEWEGE, fcr, Hoedekenskerke. KOOR: ;alf*aars, ling. W. DE BUCK, E KOOP: :en, oud 20 maanden, VILLEMSE, Vrouwe- E KOOP: g vos Merriepaard. Meiwerf, Gapinge. oor A. IRAAIJEVELD, Da® .burg, vraagt tegen nacht. Zich aan te voorkeur 's avonds e of met October Vleid gevraagd, kan. Wed. KODDE, irg. Drukkers-Exploitanten Q0STERBAAN LE C0INTRE GOES Bureaux: Lange Vorststraat 68—70, Goes Te!.: Redactie no. II; Administratie no. 58 Postrekening No. 36000. s. Bijkantoor te Mjddelburg: Flirma F. P. DHUIJ, L. Burg. Tel. no. 259 *DeZeeuw VERSCHIJNT ELKEN WERKDAG. Abo.nnementsprijs: Per 3 maanden, franco per post, f3. Losse nummersf0.0$ Pr Ij s der Advertentie n: 1—4 regels f 1.20, elke regel meer 30 ct Bij abonnement belangrijke korting. 31 AUGUSTUS. Zeeland en Drenthe hadden dit jaar hunne Oranjedagen, toen zij meer dan één dag hun beminde Vorstin in hun midden hadden, Haar van nabij mochten aanschouwen. Haar als 't ware opnieuw als Hun geëerde Landsvrouwe mochten be groeten. Zeeland vooral zal zijn pas zoo geest driftvol gevierde Oranje-Feestdagen niet vergeten. Zijn kinderen en kindskindoren Kullen nog vaak, vele jaren zelfs daarna, er van spreken. De band die Oranje aan Zeeland, en Zeeland aan Oranje verbindt, is weer hechter geworden. Het waren heerlijke dagen en stonden die daar in alle deelen onzer provincie werden doorleefd. God zij geloofd voor zoo groote voorrechten dit Gewest ge schonken, en voor de gelegenheid om, vooral in de hoofdstad, het verbond met zijn Koningin te mogen vernieuwen. Het waren echte Oranjedagen! Doch de eigenlijke Oranjedag breekt morgen, Zondag, aan; wanneer Oranje in den huisèlijken kring op Het Loo, den geboortedag der beminde draagster van den Oranjenaam herdenkt, en de Konin gin, uit de hand van Haar Koninklijke Moeder, haar Prins Gemaal en hare Prin selijke Dochter hunne gelukwenschen en geschenken, en van Hare naaste omge ving de bloemenhulde in ontvangst neemt. En dan volgt Maandag de dag, waarop het gansche Vaderland, bij feestzang en klokgelui, bij 't wapperen van vlag en vaandel, aan zijn geëerbiedigde Koningin hulde biedt of in de stilte van bidver trek en huiskamer heil en zegen van den Vader der lichten voor Haar af smeekt. Welk een blijde inkomst vierde onze Landsvrouw in Zeelands schoone landou wen, in Drenthe's steden en dorpen, in Hilversums lanen en volkswijken. Doch niet minder blijde zullen op 31 Augustus weerklinken in de hutten en paleizen cle danktonen voor dit dierbare gespaarde leven, en do gebeden om blijvenden ze gen voor dit achtbaar Hoofd van den Staat. Gebeden, die ook Hare lieftallige Doch ter, Haar beminde Moeder en Haar fier en Echtgenoot zullen omvatten. Hoe jammer dat er ook onder ons volk een geslacht opgroeit, dat zijn Koningin niet eert, omdat het God niet vreest. Moge ook voor hen in onze woningen en bedehuizen een gedurig gebed opgaan, dat ook zij gewonnen „worden voor den dienst van Hem, tot Wiens lof onze da Costa eenmaal zoo treffend zong: 't Behoud van eiken zegen - Oranje en Neerland, hoort! Is in Gods gunst gelegen, Zijn vrees, Zijn dienst, Zijn Woord. Wie dit nog met den ontslapen dich ter eens zijn, zullen ook straks weer eenstemmig aanheffen hun Soli Deo Gloria en ook .dat andere: Leve de Koningin! En met een variant op Mozes' beê in Deuteronomium 336 Dat Oranje leve en niet sterve, en dat zijne lieden van getale zijn! Aangenomen. Gisteren, te laat om nog in ons Vrijdag nommer te worden opgenomen, ontvin gen wij onderstaand telegram: BERLIJN. Alle Daweswetten zijn in den Rijksdag aangenomen; ook de Spoorweg- wel verkreeg de vereischte twee derden meerderheid. Daarmede is de Londensche overeenkomst bekrachtigd. Centrale van Rijkspersoneel. Het Dagelijksch Bestuur van de „Cen trale van Vereenigingen van personeel in 's Rijksdienst" had de Besturen van de bij de „Centrale" aangesloten organisaties in buitengewone vergadering bijeengeroe pen om verslag te doen van de door het Dagelijksch Bestuur gedane stappen in zake salaris-actie en samenwerking be treffende deze actie met andere organisa ties. De vergadering hechtte hare goedkeu ring aan de afscheiding van de „Cen trale" van het Algemeen Nederlandsch Vakverbond en het Comité van Neutraal Overheidspersoneel, en zij droeg het Be stuur op, alsnog bij de Regeering stap pen Ie doen de aanhangige noodlottig geachte salarisregeling niet in te voeren. - llel faillissement van L. Wondergem, sigarenwinkelier te Middelburg, curator mr A. J. v. d. Weel te Middelburg, is geëindigd door in kracht van gewijsde gegaan accoord. Nu van Rijkswege -geen gelden voor aanleg van waterleidingen meer worden gegeven, is dit voor den Raad van '"Be heer van de op Schouwen en Duiveland ontworpen waterleiding geen reden om het bijltje er bij neer te leggen. De raad gaat door met zijn plannen en vertrouwt het noodige geld te kunnen leenen tegen 5 of 51/2 pet. Als de betrokken gemeente raden de ontworpen voorstellen goedkeu ren, zal de waterleiding er ook zonder Rijkssteuri kunnen komen. Bij resolutie van den minister van financiën is met ingang van de 437ste staatsloterij benoemd tol. collectrice te Goes mevr. J. C. van Lisbergen, weduwe van H. M. van Vulpen te 's-Gravehhage; te Middelburg mej. A. J. van Benthem, te Nieuwer Amslel; te Amsterdam mevr. G- J. M. Boots, weduwe van G. J. de Jongh, thans te Goes; to Utrecht o.a. mevr. A. J. L. T. Koster, weduwe van W. II. Jaco- metti, thans te Middelburg. -Bij de directe belastingen, enz. zijn verplaatst met ingang van 26 Aug. de kommies le klasse A. J. Wuijckhuise van Roosendaal (vis.) naar Den Haag D. B. T. (tijd.); met 15 Sept. de kommiezen le ld. A. de Schipper van Vlissingen (h.) en C. 3- Maat van Middelburg, beiden naar Amsterdam I. A. Ingetrokken de verplaatsing van den kommies lc ld. v. d. Werf van Zierikzee naar Utrecht. Middelburg. Zooals reeds gemeld, geeft liet Middelburgsch Muziekkorps Maandag avond een muziekuitvoering op het Molen water, gevolgd door een fakkeloptocht. Indien een en ander niet, door gaat, ■zullen vlaggetjes op den toren dit aan kondigen. Goes. Men lette vooral op de adverten tie in dit nommer in zake Toelating -Am bachtsschool. Advertentie en deze ver wijzing worden slechts eenmaal geplaatst. Goes. Be 's Heer Hendrikskinderen- straat is weer een mooie auto's-zaak rijk geworden, nu de heer J. M. Kooien haar vernieuwd, verfraaid en uitgebreid heden heropende. Wij grachten een be zoek, en namen een goeden indruk er van mee. De garage is een prachtige ruimte geworden waar plus minus twintig .auto's gestald staan. In de garage ligt een ondergrondsche benzine-tank met on geveer 7000 Liter, die in verbinding staat met de benzinepomp die buiten op ,het trottoir staat. Die garage is door glazen schuifdeuren van de werkplaats afgeslo ten. De electr. motor voorziet het gan sche .gebouw van licht en verschaft te vens de drijfkracht voor hier aanwezige draaibank, boormachine en slijpinricliting. Een glazen dak versterkt het overigens toch voldoende daglicht, dat van drie zijden het gebouw binnen komt. Naast de werkplaats bevinden 'zich de showroom en liet kantoor; en boven eerstgenoemde afdeeling (den winkel) het magazijn, waar een ruime voorraad van alle mo gelijke onderdeelen, assessoirs en andere luxe-artikelen voor auto's gerangschikt liggen. D|e heer Kooien is tevens vertegen woordiger van de Studebaker en Citroen auto's en o.a. van de motor-rijwielfabriek Ilarley Davidson. Hem zij een goed bestaan en een ruime omzet toegewenscht. Gelijk te verwachten w'as, ziin gis teren door de politie vele fietsers bekeurd weensg gemis van een rijwielplaatie. Men zij dus gewaarschuwd. Ook gisterenavond was er weer veel belangstelling in de Tent der Tent zending. Wegens het weer waren er geen menschen van buiten, dit was goed te merken. Zeer goede woorden werden ge sproken door de predikanten Van Vliet, Steinz en Kamsteeg. Die leiding berustte bij dr Schmidt. Het door „Euphonia" op Maandag avond 1 Sept. te geven concert op de Groote Markt te 8 uur naar aanleiding van H. M.'s jaardag zal luiden: la. Oude Wilhelmus, S. Valérius; b. Zeeuwsch Volkslied, J. Morks; 2- „Stead- fest and True", marsch, C. Feike; 3. Ouverture „Walram", M. J. II. Kessels; 4. „Estudiantina", grande valse, Waldteu- fel; 5. „Prinses Juliana", marsch, J. Horst '6. „Liberty"marche Americaine, A. Mes sier; 7. Fantaisie Romantique, L. Mon- tagne; 8. Jubileumklanken (1898—1923), J. Horst; 9 Harlequin", polka burlesque, A. Zikoff; 10. Grande Fantaisie sur '1'Opera „Faust", M. J. H. Kessels. Met verwijzing naar de annonce in dit nommer vestigen wij de aandacht op de voorgenomen uitvoering van „IIo- .sanna" in den tuin van het Schuttershof. Het zal ook nu weer niet aan belangstel ling bij begunstigsters en begunstigers, en verdere belangstellenden ontbreken. DirectieMr. ANT. VAK BERCKEl, I0S VELTHUIJSE. Kantoor Groote Markt 21. Telefoon T4 en 204- lersekeG D VAN OOSTEN, Lepelstraat. Tel. 28. 's-HeerenhoekJ. A. CLARIJS, Molendijk. Tel. 4. Kloetinge. Gemeenteraadsvergadering van Vrijdag. Afwezig met kennisgeving dhr. W. F. K. Lenshoek, en wegens on gesteldheid dhr. D. Sinke. De notulen der vorige vergadering worden onveranderd vastgesteld. Ingekomen stukken: 1. Van Ged. Staten schrijven, dat de verorde ning op de heffing van leges op jacht- acten niet voor Kon. goedkeuring vatbaar is, daar als datum van inwerkingtreding 1 Juli 1924 is genomen, dus voordat de verordening Kon. goedgekeurd kon zijn. Hieruit volgt dus, dat dit jaar nog geen leges geheven mag worden en dat de reeds betaalde gelden zullen worden tè- ruggegeven. Vervolgens komt in behande ling een verzoek van het bestuur van de stichting fonds ter bev ordering van den bloei der R.H.B.S. te Goes, om voor de oprichting van een iiterair-economi- sche richting aan die school een subsidie to mogen ontvangen van 10 cent per inwoner, dus voor Kloetinge ongeveer f180 per jaar. De voorzitter zegt, dat de afdeeling dit jaar wel zonder subsidie zal tot stand komen, daar het vereischte aantal leerlingen wel aanwezig zal zijn. Dan betaalt bet Rijk de kosten ervan, doch onder garantie, zoodat de vereeni- ging toch moet instaan voor de kosten, die ongeveer f 8000 bedragen. De lieer Trimpe vindt de belangstelling in deze kwestie van de ouders der leerlingen niet groot. Ook deze kunnen een bij drage verleenen. Er zijn ongeveer 140 ouders en een bedrag zooals hij: vernomen heeft van f 400 vindt hij zeer gering. Hij vindt, dat de gemeente niet moet voor gaan, maar dat eerst de ouders der leer lingen alles in het werk moeten stellen f8000 bijeen te brengen en dan zoo noo- dig de gemeente nog. Hij zal dan ook nu tegenstemmen om een subsidie te verleenen. Ook de heer Straub is deze meening toegedaan. Hij is van meening, dat wanneer een ouder voor zijn kinderen Middelbaar Onderwijs wenscht, hij ook zelf de kosten van dat onderwijs moet betalen. En te meer nog, dat het meest kinderen van gegoede menschen zijn die de school bezoeken en die de kosten best zelf kunnen betalen. Ook komt er nog bij, dat de gemeente reeds een bedrag van f 300 per leerling moet betalen. De hee- ren Eversdijk en Van Liere zijn het met het Fonds eens, dat, wanneer aan de R.H.B.S. in Goes geen literair economi sche afdeeling tot stand komt vele leer lingen naar Middelburg zullen gaan en dat op den duur de R.H.B.S. te Goes te niet zou gaan, hetgeen te betreuren zou zijn. Die heer Hoogstrate vindt de belang stelling van de ouders ook niet groot en sluit zich bij het gesprokene van den heer Straub aan. De heer Straub zegt toch nog moeilijk zijn stem te kunnen bepalen en stelt voor dit punt tot een volgende vergade ring aan te houden, misschien zijn dan meerdere gegevens bekend. Hiertoe wordt met aigemeene stemmen besloten. Daarna komt aan de orde het voorstel van B. en W„ om de woning, bewoond door Dl. Lankester, eigenaar' Ls. Dekker, onbewoonbaar te verklaren met een ter mijn van ontruiming van één \aar. Wordt met aigemeene stemmen besloten. Ver volgens wordt de begrooting 1924 gewij zigd. Uit het Rapport der Commissie tot na zien der gemeente-rekening over 1923 blijkt dat de rekening tot geen oomerkin- gen aanleiding heeft gegeven. Met algem. stemmen wordt besloten de rekening 1923 voorloopig vast te stellen met een to taal in ontvang op f 63422.45 en in uit gaaf op f 62374.95, alzoo met een goed slot van f 1047.59. Vervolgens leest de voorzitter het rap port voor van do commissie tot nazien der rekening 1923 en begrooting 1925 van liet burgerlijk armbestuur alhier. De commissie is van oordeel, dat er ge zinnen in het Armhuis vertoeven, die daar niet thuis behooreu, terwijl door 3 gezinnen slechts f 1 huur per week be taald wordt. Door deze zeer lage huur worden genoemde bewoners weerhouden naar een andere woongelegenheid om te zien. Verhooging der huur zou daarom zeer gewenscht zijn. Hiero pwordt, meege deeld, dat het Burg. Armbestuur reeds stappen doet om de bewoners (3 gezin nen) het Armhuis te doen verlat m. Voorts lieeft de Commissie de opmer king gemaakt dat de tarieven van het Algem. Burger Gasthuis te Bergen op Zoom belangrijk lager zijn dan die van het Gasthuis te Middelburg. Dn commissie geeft in overweging yoortaan de goed koopste inrichting te nemen. Na nog enkele opmerkingen wordt genoemde re kening goedgekeurd met een totaal aan ontvangsten van f 22452.60 en aan uitg. van f 17837.87, alzoo -met een batig slot van f 4614.73. Ook de begrootin? 1925 van genoemd college wordt goedgekeurd met een totaal aan ontvangsten e,n uit gaven van f 17588.82. In behandeling komt een verzoek van de ingezetenen der gemeente om plaat sing van een lantaarn en verplaatsing aan den weg „den Tol"van den Bosch. Daar deze straat weinig verlicht is stel len B. en W. voor het verzoek in te wil ligen. Wordt met aigemeene stemmen goedgevonden. Daarna sluiting. Boifssele. Vrijdagmiddag hield de ge meenteraad vergadering. Het verzoek van het bestuur der stichting fonds ter be vordering van den bloei der Rijks Hoogere Burgerschool te Goes om subsidie voor een literair-economische afdeeling aan die school werd van de band gewezen. Nog is door den Raad aangekocht het woonhuis van dhr de Hullu. Dit huis is voortaan bestemd voor de gemeentepolitie. Daarna sluiting. Wolfaartsdijk. Vrijdag vergaderde de ge meenteraad. Na het gebed deelt de voor zitter mede, dat bij de oproeping voor sollicitanten in de vacature van onder wijzer ontstaan wegens het verleende ont slag aan J. Nooin zich 45 sollicitanten hebben aangemeld. Eenige ingekomen stukken werden voor kennisgeving aan genomen. Do gemeenterekening 1923 werd voorloopig vastgesteld in ontvang op f79.184,39, uitgaaf f65.073,22, batig slot f14.111,06. De rekening van het 13.A. over 1923 werd vastgesteld in ontvangst op f9294,61., uitgaaf f6772,36, batig slot f 2522,(25. Van P. Ossewaarde, J. J. Broek hoven en J. Kallemein was een verzoek ingekomen om uit de gemeentekas te mogen ontvangen de bouwpremies eer tijds door den raad vastgesteld. B. en W. adviseerden om geen der verzoeken in te willigen, daar geen van allen voldoen aan liet besluit te dier zake genomen in de vergadering van 9 Mei 1921, in welke vergadering de verordening tot het verleenen van gemeentelijke bouwpremies werd vastgesteld. De heer Van Strien meende, dat er. toch wel termen aan wezig waren de premie te verleenen al was het dan ook tot kleiner bedrag, waarbij de heer Van Wel zich aansloot. De voorzitter lichtte toe, dat er niet gesproken kan worden van grooter of kleiner bedrag, bet bedrag is in de ver ordening vastgesteld en aan deze ver ordening voldoen geen van de aanvra gers, zoodat B. en W. niet anders kun nen adviseeren dan tot afwijzing. Wil de raad vrijgeviger zijn dan dient eerst liet vroeger genomen raadsbesluit inge trokken te worden en een nieuwe ver ordening worden vastgesteld. Na nog eenige bespreking van dlir. Noteboom, die het volkomen met liet advies van B. en W. eens was en o.m. zeide, dat het voortdurend blijkt, dat het moeilijk is de lijn te trekken tot het al of niet verleenen van de bouwpremie, hij zichzelf afvraagde of niet de tijd gekomen was liet vroeger genomen raadsbesluit in te trekken en de bouwpremie te doen verval len. Tot stemming overgaande werd met 5 tegen 2 stemmen besloten geen der ver zoeken in te willigen. Op een verzoek van J. Kallemein om van 'de gemeente te mogen koopen een perceel bouwter rein aan den Molenweg ter breedte van 8 Meter werd met aigemeene stemmen besloten hierop gunstig te beschikken. De begrooting van het B.A. 1925 werd den raad aangeboden met een inkomst en uitgaaf van f 7115,78, met een post van onvoorzien van 12522,78. Op voorstel van B. en W. werd met alg. stemmen besloten om tot uitvoering van Artikel 7 der Ziektewet een overeenkomst aan te gaan met het Gasthuisbestuur te Goes tegen 1 cent per inwoner per bed en per jaar. Op verzoek van liet bestuur der stichting van een fonds ter bestrijh ding van dc meerdere kosten welke voort zullen spruiten uit splitsing van de 4e en 5c klasse van de R.H.B.S. te Goes werd verzocht om een bijdrage in eens van 10 cent per inwoner, zijnde voor deze gemeente pl.m. f 250, werd na eenige bespreking gunstig beschikt met 2 stem men tegen, van de heeren Overbeeke en Van Wel. Bij de rondvraag stelde dhr Noteboom voor het besluit tot het verleenen van gemeentelijke bouwpremie in te trekken, als zijnde veel te moeilijk te omlijnen. Dhr Overbeeke zeide dit voorstel te zul len steunen omdat oolc hij meende dat de grens tot het al of niet verleenen van bouwpremie zeer moeilijk is te trekken. Andere leden meenden dat de tijd nog niet was aangebroken het besluit in ts-- trekken. Voor het voorstel tot intrekking stemden Nodeboom, Overbeeke, Linden* bergh, tegen intrekking Valkier, Goet- lieer, Van Wel en v. Strien. Dhr v. Wel informeert in verband met de op roeping van sollicitanten voor de oüenge- vallen betrekking van onderwijzer aan de openbare school te Oostkerke, naar het aantal leerlingen der openbare school te Oud-Sabbinge en of er geen gevaar be staat van genoemde school een onder wijzer op wachtgeld gesteld moet worden, met het oog p_p het aantal leerlingen. De voorzitter antwoordde., dat er niet de minste aanleiding hiervoor is. Dhr v. Strien vraagt of er geen legesgelden vastgesteld moeten worden voor jachl- acten. De voorzitter antwoordt dat er door den raad niet is besloten legesgelden te heffen en door B. en W. hiertoe niet is geadviseerd omreden het inkomen der gemeente bij eventueele heffing van le gesgelden zeer weinig zou worden ver groot. Een desbetreffend voorstel van dhr v. Strien werd met de stemmen van de heeren v. Wel en v. Strien voor en blanco Goetheer, verworpen. Colijnsplaat. De gemeenteraad verga- gerde Vrijdag voltallig. De gemeentereke ning 1923 werd op voorstel van den heer .Verburg, als lid der commissie van on derzoek, voorloopig vastgesteld in ont vang op f90.158,29 en in uitgaaf op f 88.015,37, alzoo met een goed slot van f2142,92. Eveneens werd goedgekeurd de ■rekening van liet electriciteitsbedrijf, be dragende in ontvang f 12.501,92, in uit gaaf f 12.369,35, goed slot f 132,56. Op het verzoek om een bijdrage van f0.10 per inwoner, voor het fonds literair-eco nomische afdeeling H. B. S. te Goes werd afwijzend beschikt. Voor de Jevering van felectrischen stroom werd het tarief voor- lloopig vastgesteld op 55 cent per kilowatt fen de meterhuur op 30 cent per maand. De heer Verburg informeerde bij de rond vraag naar het tijdstip waarop des mor gens zal worden aangevangen met het verstrekken van electrisch licht, waarop wethouder Ridder mededeelde dat inder tijd is besloten daarmede 15 September te beginnen en 15 Maart te eindigen. Die beer Verburg stelt voor, reeds 1 Septem ber te beginnen des morgens electrisch Jicht te verstrekken, daar een groot aan tal ingezetenen reeds thans des morgens kunstlicht noodig hebben. Na eenige be spreking werd besloten, in het vervolg vanaf 1 September tot 1 April des mor gens het electrisch licht te doen branden. Hoek. Vergadering van den gemeente raad (Donderdag). Afwezig dhr van Doe selaar. Op een verzoek van de muziek- en zangvereeniging om een muziektent te mogen bouwen, waarvoor zij een. verhoog de subsidie aanvragen, werd besloten de muziektent op kosten der gemeente te bouwen. De begrooting van het Borg. Arm bestuur werd vastgesteld tot een bedrag van f2770,58V2 in ontvang en uitgaaf. De gemeentebegrooting voor 1923 werd aangeboden. Tot onbezoldigd ambtenaar van den burg. stand werd benoemd dhr 'J. Dregmans, ambtenaar ter secretarie al hier. B. .en W. werden gemachtigd om een lcasgeldleening aan te gaan ad f 4000. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Vlissingen, door A. de Voogd te Assen. Geref. Gemeenten. Beroepen tg Enkhuizen, J. Vreugdenhil te Borssele. Oud Geref. Gein. Beroepen te Delft, Th. Korporaal te Rotterdam. Haamstéde. Ten behoeve der geref. kerk zal een nieuw kerkgebouw met consisto riekamer worden gebouwd. Het kerkge- i

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 1