Mo £70 Donderdag 18 Augustus f©£4 88e Jaargang -Sulteolaiiö. [sche Biggen, osirï Koe, Koeien, toUDSTER- Dienstbode Pomo«a £9 G- Calville 21, Paes- Lebel Ï9 If 16, Eckle- f 10—f 14, Alexander Menagerie Present van f 1.2, Fran- ir f 8f 11, ibbeling f 10 et f 9f 12, i, Zoete ap- tappels f3 -f 57, Reine [pruimen f 46 f 50f 56, iurbanck f 23 28,, De Mont- f 27—f 33, Roode Eicr- idem f 21 [2, Okkelanen -f 17, Kouwe- |lf 10, alles Lomaten f14, lien f2f7, [20, Princesse- boonen f8 iel en £2.50 [loemkool f 10 rvoijekool f 3, f2.60, Kom- £0.26—f 0.36, [damsche vei- ki aangevoerd gieren f7.15 ?.5Q. iRBERlGHT. den ochtend Idoor het Kon. (765.3 te Scilly, rond van 28 ld uit Weste- olkt met tijde- llijk enkele re- Inweer. Zelfde DE NESLING is ieptember 1924, te 2 uur, aan de |het huis T no. 21' den heer W. DA- liddelhurg, verkooften s aard oud 8 jaar, 7 lelkkoeien, 1 Kalf- loud 16 maanden, J Kippen, 5 Loop- [gen, Platte wagen, [Boerenwagen, Hon- lichine, Kortmolen, iMangelrasp, Krui- Schoppen, Vorken, hg, Galghouten en Iders, Reep en Blok- jLangtouwen, Water- lakken, een -partij 1 Staken en Horden, Lp, Paarden^ant, Ipenals Karn, Melk- Is en Jukken.,- Is Tafel, Klok, Lam- lureau. Tas en Etweide en [zal worden gepre' lekening. tSE Lz, Westhoek [dagheden te koop bij H. BRASSER, KOOP: IVISSER, Domburg Ld heer te Krabben, ■tegen 1 October o- OUilSTER, middel» kunnende koken en voorzien, der No. 12, Bureau le Goes. Ud gevraagd, Moesboseh, Koud on 30 Gulden P® Fes: ARENTfl^- |o», 22 jaar P- irne geplaatst f ei. taak, ala W' lett C Bureau v Soes. Drukkers-Exploitanten OOSTERBAAN LE COiNTRE 0OES Bureaux: Lange Vorststraat 68—70, Goes Te!.: Redactie no. ii; Administralleno. 58 Postrekening No. 36030. Bijkantoor te Mjddelburg: Firma F. P. DHIJIJ, L. Burg. Tel. no. 259 2*>e Zeeuw VERSCHIJNT ELKEN WERKDAG. Abonnementsprijs; Per 3 maanden, franco per post, f3. Losse nummersf0.05 Prijs der Advertentiën: 1—4 regels f 1.20, elke regel meer 30 ct Bjj abonnement belangrijke korting. *HMp»<S»M«HZ<a9aCBAi Duitschland. De debatten in den Rijksdag van gis teren bevatten niet veel licht voor die van heden. Toch is de indruk algemeen dat de partijen die der communisten en nationaal-socialisten uitgezonderd zich wel zullen neerleggen bij of verceni- gen met de regeeringsvoorstellon. Op de zen uitslag wijst ook het feit dat de Duitsche volkspartij twee resoluties in gediend heeft, welke de stemming en de jneening der natie met bescheiden be slistheid zeer juist schijnen weer to geven. In de eerste verklaart zij, dat de aan neming der Londensche overeenkomst en van het plan-Dawes geen hernieuwde er kenning betcekent van Duitschlands schuld aan den wereldoorlog. Zij protes teert veeleer opnieuw plechtig tegen het in het verdrag van Versailles omtrent het ontstaan van den wereldoorlog uitgespro ken oordeel, dat geenszins in overeen stemming met de historische feiten is. De rijksregeering heeft van elke gele genheid gebruik t.e maken om op dit rechtsstandpunt de aandacht te vestigen; mogen ook de andere bij den wereldoor log betrokken volken de waarheid huldi gen, opdat aldus een duurzame grondslag voor een vreedzame samenwerking kan worden gelegd. In de tweede resolutie wordt verklaard, dat de onderhandelingen omtrent han delsverdragen met Frankrijk en België niet onder den druk mogen staan van de voortdurende militaire bezetting van ge bieden buiten het verdrag van Versailles om. De rijksdag zou een onder zulk een druk tot stand gekomen verdrag niet mo gen aannemen. Ten slotte hoeft v. Raumer (Duitsche volkspartij) bij den rijksdag een voorstel ingediend om de drie wetten in verband met het plan-Uawes buiten werking te doen treden, 'zoodra de rijksregeering constateert, dat de leening van 800 mil- lioen aan Duitschland niet tot stand komt. Een voorstel dat wel voorzichtig van de baan geschoven zal worden, nu uit alle oorden des Rijks drang op den Rijksdag geoefend wordt, om de overeenkomst van Londen toch maar aan te nemen. Doch hoe het zij, de Duitsche regeering zal in elk geval de Londensche overeen komst teekenen. Engeland. Men is hier niet zoo algemeen inge nomen met de overeenkomst van Londen. Men vertrouwt den Fransehen bondgenoot niet. In den boezem der regeoring schijnt dit wantrouwen ook te zijn doorgedron gen. Snowden heeft reeds .gewaarschuwd tegen de gevaren, welke voor de Britsche industrie kunnen voortspruiten uit een Fransch-Duitsch verdrag. Van heel wat ernstiger aard zijn de klachten, die zich vermenigvuldigen in arbeiderskringen dat veeds het Dawes-rapport zelf, met zijn teparatiebetalingen in kolen van Duitsch land aan Frankrijk de Engelsche arbei ders zal treffen. Nu is wel de mogelijkheid niet uitge sloten dat Mac Donald een en ander nog wel in 't gelijk breit, maar alles is mo gelijk, ook een nederlaag in het Parle ment, en derhalve ook een ontbinding der beide Huizen, en een nieuwe verkiezing in December, waarop de verkiezingsagenten der labourpartij bereids gewezen zrjn. En 't zat wel zoo zijn, al bezweert de premier alsnog dit gevaar, in de toekomst zal wel blijken dat de pientere Duitscher zijn kolen naar Frankrijk brengt en de Engelsche bondgenoot met zijn kolen blijft zitten. Als de Roer maar eenmaal weer vrij is. Hier zouden protectiemaatregelen wel iets kunnen doen, maar men zit met -de liberale vrijhandelaars. Voeg hier nu nog bij de moeilijkheden met Ierland, en vooral die, welke voort spruiten uit het verdrag met Rusland, dat onder dwang van den uitersten linker vleugel gesloten is, terwijl de communis ten een steeds driester houding aan nemen en de regeering steeds minder bij machte is zich aan bun invloed te ont- trekken, en gij stemt toe dat om haar door de snel toenemende werkloosheid toch reeds verzwakte positie de regeering niet te benijden is. Relletjes in den Rijksdag. Bet was gisteren een bedroevende zit ting. Keeds hij den aanvang was er duide- spanning merkbaar over de am- nestievoorstellen, door de communisten mgectiend. Do communist Scholem drong er zelfs op aan, dat zijn wegens hoog- f,!?1"1? 'n gevangenis vertoevende actiegcnooten morgen geboeid in het is zouden worden gevoerd, om onder po itietoezicht hun stem te kunnen uit- Daarna stelde een nationaal- a ïst voor, alle politieke gevangenen rge voeten te stellen. Hij grondde zijn voorstel daarop, dat het pact van Lon den in do vrijstelling van de ergste land verraders, n.l. van de separatisten, voor ziet. Toen de democraat Brodauf opstond en verzet aanteekendc, ontstond er een geweldig tumult. De scheldwoorden, die door de zaal vlogen, werden door woe dend gebrul overstemd. Van rechts drongen de nationaal socia listen ïn de richting van den spreker op, van links ijlden de communisten toe. Democraten, socialisten, centrumsleden sprongen van hun banken op, hetzii om zich te bergen, hetzij om daadwerkelijk aan den veldslag rleel te nemen. De president rammelde wanhopig met zijn bel en verliet ten slotte de zaal. De zitting was daarmee gesloten. Toen ontstond er een vuistgevecht tusschen communisten eener-, en democraten en socialisten anderzijds. Zaaldienaren schoten toe om de hoeren te scheiden, doch hadden daarbij geen succes. De propvolle tribunes waren als één man opgestaan en gaven door luide kre ten bun walging te kennen. Inmiddels was Brodauf hot middelpunt van den strijd geworden. Ilij weerde zich dapper met een krantenstok, maar kon toch niet verhelpen, dat hij 'verschei dene vuistslagen in zijn gelaat opliep, waarvan een hem bijna een oog kostte. Ook werd er een socialistische hand en een bril uit elkaar geslagen. Het reus achtige lid van de volkspartij, dr Cremer die de gewoonte heeft 's zomers altijd in een tropencostuum te verschijnen, smeet een der communistische strijders over den vloer. Na ongeveer vijf minuten trokken de verschillende partijen weer in hun stel lingen terug en kon Walraff de zitting opnieuw openen. Hij verklaarde, dat de scène, die pas had plaats gehad, een der bcschamendste vernederingen was die het volk konden treffen, De rechtscho partijen en de tribunes stemden daar luidkeels mede iu. Na verloop van eenigen tijd werd de zitting opgeheven, om het seniorencon vent gelegenheid te geven, over het ge beurde te beraadslagen. Het resultaat daarvan was, dat '.de president permissie kreeg voortaan do politie tegen weerbarstige leden in het geweer te brengen. Daartoe was reeds spoedig gelegenheid, want toen het huis weer bijeen kwam, werden er drie der voornaamste commu nistische belhamels voor eenige dagen geschorst. Toen zij weigerden te zaal te verlaten, liet de voorzitter ide tri bunes ontruimen, verzocht den leden zich in de wandelgangen terug te trekken en liet de politie binnen inarcheeren; 20 detectieves in civielwerden luidkeels door de communisten met het zingen van de internationale en met eenige moppen be groet. De linker banken werden door de po litie omsingeld, maar op een opvordering verlieten de belhamels rustig het gebouw. Toen de zitting weer geopend werd ging men tot een proefstemming over de tweede lezing van de hangende wets ontwerpen over. Om redenen van obstructie eischten de communisten hoofdelijke stemming en werden daarbij door de nationaal-socia- listen ondersteund. Het was een teeke nend schouwspel mannen als generaal Lüdendorff en den antisemiet Wulle op te zien staan, om de voor een flink deel Joodsche communisten in hun campagne tegen het Duitsche volk te ondersteunen. De verschillende stemmingen leverden als resultaat 247 tegen 171 stemmen op en er is dus geen twee derde meer derheid in het zicht. Inmiddels begint morgen de derde lezing. De onrust in Soedan. Gedurende de laatste dagen is, naar de Engelsche bladen melden in verschil lende steden van Soedan een Arabische circulaire verspreid onder den titelBloed is beter dan inkt voor het beschrijven van de geschiedenisrollen van eer en roem. Het document zou van een ex- officier, die onlangs tot gevangenisstraf veroordeeld werd afkomstig zijn. Die cir culaire spoort de Soedanneesche natie aan in haar huidige houding te volhar den en de Engelsche Wapenen en vlieg tuigen niet te vreezen. Egypte heette ongewapend maar het "dwong Engeland dit land te erkennen. Soedan moet even eens zoo handelen. De tekst is in het algemeen vijandig ten opzichte van den bestaanden toestand en hij besluit met een lang jeve koning Foead Zaghloel Pacha en Ali Abdel Latif. Deze laatste is de officier, aan wien Se circulaire wordt toegeschreven. Korte berichten. Te Berlijn overweegt men amnestie te verleenen aan hen, die hebben deel genomen aan den strijd in het Roergebied en een algemeene amnestie voor de poli tieke gevangenen. Van de te Boedapest gevangen ge zette Duitsche onderdanen die den moord op Erzberger op hun geweten Jhebben, moet er een uit de gevangenis ontsnapt zijn. Er is in Engeland een nieuwe epi demie van mond- en klauwzeer uitgebro ken iu 't graafschap Lincolnshire. Twaalf duizend stuks groot en klein vee zijn af gemaakt. Te Christiania is in de papierindustrc waar een staking dreigde, een vergelijk tot stand gekomen. Zoowel de patroons als de werklieden hebben het door den bemiddelaar voorgestelde loontarief aan vaard. De staking in de steenbakkerijen is geëindigd. Te Parijs heeft de senaatscommissie, zitting nemende als hoog gerechtshof, gra tie verleend aan Joseph Caillaux. In het bezette gebied is een Duit scher <Joor een Belgischen soldaat neer geschoten. De Duitscher had geen acht gegeven op het haltgeroep van den Bel gischen post. Het decreet, waarbij indertijd aan Duitschers verboden werd Ceyloiï te be treden, is afgejoopen en zal niet her nieuwd worden. De stakers van de Goudenhuis-mijn te Johannesburg zijn weer aan het werk gegaan. Hun eischen zijn aan een arbi trage-commissie voorgelegd. De Turksche regeering heeft zich be reid verklaard het geschil mét Engeland over Mosoel aan den volkenbond voor te leggen. Door de overgave van de haven van Obidos is de opstand in Brazilië als ge ëindigd te beschouwen. Er kwamen in het tijdvak van 20 Juli tot 20 Augustus in liet district Astra kan 823 pestgevallen voor, waarvan 698 met doodelijken afloop. Volgens een Wolff-bericht uit Katto- witz zou bij het onderzoek nopens een belastingontduiking bij de Hohenlohe- fabrieken (zie ons vorig no.) gebleken zijn, dat drie beambten valsche beschuldigin gen verspreid hadden. Die beambten zijn onmiddellijk ontslagen. De revolutionaire rechtbank te Kief heeft 24 leden van een tegenrevolutio- naire organisatie ter dood veroordeeld. De veroordeelden, onder welke een vrouw, werden dadelijk terechtgesteld. In China broeit een burgeroorlog tusschen de provincies Tsjekiang en Ki- angsoe ten gevolge van twisten tusschen de betrokken Toetsjoens over het bezit van het. arsenaal en de forten bij Sjanghai, Het gevaar van den toestand ligt in het feit dat Sjanghai nabij ,het tooneel van den te verwachten strijd gelegen is terwijl de vijandelijkheden zich kunnen ontwik kelen tot een nieuwen oorlog tusschen Woe-pei-foe en Tsjangtsolin. De poenale sanctie in de inter parlementaire Unie. Uit Bern wordt aan het Hbld. geseind onder dagteekening van gisteren: In de vergadering der Interparlemen taire Unie kwam het bij de behandeling van de mandaten tot een incident tus schen de heeren van Kol en Treub. De heer van Kol wees op het bestaan van den koelie-arbeid in de Nederlandsche .koloniën als publiekrechtelijke straf voor het niet nakomen van particuliere con tracten en^ vroeg instelling van een stu diecommissie voor die zaak. Mr Treub had geen bezwaar hiertegen doch viel den heer van Kol scherp aan en zelde, dat deze niet sprak namens de Neder landsche delegatie. Bedoelde kocliedien- sten komen nog slechts op de buiten bezittingen voor. De rapporteur de lieer Moutet nam daar nota van doch huldigde den heer van Kol als den pionier voor de verbetering van het lot der inlanders. Het congres heeft besloten de gevraagde, commissie te benoemen. Zondag sarbeid. Ook dr Schokking heeft namens de Chr. Hist. Unie een brief aan den minister van arbeid gericht, waarin gewezen wordt op de ontevredenheid, onder de bevolking van Ede ontstaan, door het verleenen van vergunning tot Zondagsarbeid op de kunstzijdefabriek aldaar, waardoor naar dhr. S. schrijft het meerendeel der bewo ners zich in hun godsdienstige overtui ging aangerand gevoelt. V e r h o o g i n g t a b a k s a c c rj n s. Het regeeringsvoorstel tot verhooging van den tabaksaccijns is blijkens bet voor- loopig verslag door de a'fdeelingen in de Tweede Kamer ongunstig ontvangen. Zeer vele leden hadden tegen dit wets ontwerp ernstige bezwaren. Zij betreurden het zeer, dat reeds zoo kort na de invoe ring van den tabaksaccijns een voorstel tot verhooging wordt gedaan. Bij de in voering gaf meer dan één lid, zij liet aar zelend, zijn stem aan het desbetreffende wetsontwerp in liet vertrouwen, dat het bij den toen voorgestelden accijns zou blijven. Dat reeds zóó spoedig een voor stel tot verhooging van dien accijns wordt ingediend, meenden de bedoelde leden destijds allerminst te behoeven te vree zen. Te minder leek een zoodanig voorstel 'waarschijnlijk en te meer past daartegen thans een woord van protest, wijl de om standigheden voor de tabaksnijverheid reeds geruimen tijd verre van gunstig zijn. Onze bij uitstek nationale sigarenindustrie verschaft tegenwoordig aan veel minder personen arbeid dan vroeger het geval was. Van 1916 tot Juli 1923 liep het aan tal sigarenmakers van 15.000 tot 12.000 terug. Het verbruik van sigaren in het binnenland is sedert 1914 met bijna 30 pet. verminderd. Nieuwe accijnsverliooging zal nieuwe vermindering van liet gebruik tengevolge hebben, met daaraan noodzakelijk ver bonden vermeerdering dor werkloosheid. Hierbij komt nog, dat er vooreerst niet aan valt te denken, dat tegenover de ver mindering van het bimienlandscli verbruik een vermeerdering van den uitvoer zal komen te staan. Vele van deze leden zouden tegen het ontwerp een belangrijk bezwaar minder hebben, indien de daarin vervatte regeling biet beteekende een handhaving en toe passing van de onjuiste verhouding tus schen de heffing op sigaren eenerzijds 'en die op rooktabak en sigaretten ander zijds. Juist de sigarenindustrie geeft den meesten handen werk. Hierbij komt, dat in de sigarenindustrie ongeveer de helft, van het personeel uit huisvaders bestaat, ter wijl in de sigarettenindustrie en in de tabakskervcrijen hoofdzakelijk door jeug dige personen wordt gewerkt. Met klem werd door deze leden aan gedrongen op de door lien bepleite gelijk heid in heffing. 1 Voorts wenschten deze leden zeer ern stig te waarschuwen tegen het verlioogen van den accijns, voor zoover deze sigaren betreft. Een gelijk bedrag als door de regeering wordt verlangd, zou naar hun meening kunnen worden verkregen door een beffing van 10 pet. op sigaren, 20 pet- op rooktabak on 30 pet. op sigaretten. Andere leden zonden niet gaarne liun slem aan een verbooging van den tabaks accijns willen onthouden, omdat deze ver hooging een onderdeel uitmaakt van de plannen der regeering om te geraken tot herstel van het budgeiair eyenwicht. Zij waren echter toch ook van meëning, dat de sigaren buiten deze accijnsverliooging moeten blijven, 'wijl de sigarenindustrie op dit oogenblik een zoodanige verhooging niet zonder aanzienlijke schade zou kun nen dragen. Gevraagd werd, of het niet mogelijk zou zijn een verhooging van den accijns op sigaren te voorkomen, door verhooging van het invoerrecht. Enkele leden verklaarden, hoewel on gaarne, aan het wetsontwerp hun stem te zullen geven. Intusschen verklaarden 'ook zij het op prijs te zullen stellen, in dien van verdere belasting van de sigaren industrie zou kunnen worden afgezien. Vele leden gaven de regcering in over weging nog eens ernstig te onderzoeken, of niet een ander stelsel, waaraan de on dervonden bezwaren niet kleven, kan worden ingevoerd. Gevraagd werd in dit verband, hoe hoog een belasting bij de bron zou moeten zijn, opdat daaruit een zelfde opbrengst als thans zou worden verkregen. Gevraagd werd nog, of het niet ge- wenscht is, het recht voor de tabaksver gunning eenigszins te verhoogen, ten einde de bona fide winkeliers eenigermate te beschermen tegenover concurrenten, die op die betiteling geen aanspraak kunnen maken. Niet toelating als Raadslid. In de openbare vergadering van den Raad van State, afdeeling voor de ge schillen van Bestuur, werd o.a. het vol gende Kon. Besluit voorgelezen: Th. ten Hagen en G- O- Haasakker, die door het hoofdbureau benoemd waren verklaard tot leden van den raad van Poederoyen, waren door dien raad als zoodanig niet toegelaten bij besluit van 27 Juli 1923- Dlit besluit werd door Ged. Staten van Gelderland vernietigd, omdat van een beslissing van den raad nog geen sprake kon zijn, daar nog niet de geloofsbrief als bedoeld in art. 31 Ge meentewet was ingezonden. In het Kon. Besluit, waarbij hét besluit van Ged. Staten werd gehandhaafd, werd tevens overwogen, dat het feit. dat aan appellant geen kennisgeving is gedaan als in art. 12 is voorgeschreven, zijn rech ten niet verkort, aangezien hij, nadat aan bedoeld voorschrift zal zijn voldaan, bin nen den in art. 17 gestelden termijn zijn geloofsbrief alsnog bij den Raad zal kun nen inzenden, en dit College alsdan over de toelating zal hebben te beslissen. Intusschen had de Raad op 24 Aug. 1923 inplaats van Ten Hagen en Haas akker, de aangewezenen A Groeneveld en A. van öoyen tot leden van den raad toegelaten. Daarop hadden Ten Hagen en Haasak ker alsnog van den voorzitter van het hoofdstembureaii de kennisgeving van hun benoeming tot lid ontvangen en hun ge loofsbrieven ingediend. Die raad heeft hen op 19 Februari 1924 echter niet toege laten, op grond, dat de raad reeds het maximum-aantal leden had bereikt. Ged. Staten hebben dit besluit gehand haafd, omdat anders een met de wet strijdige toestand zou ontstaan. Die Kroon heeft thans het besluit van den raad van 24 Augustus 1923 in strijd geacht met art. 17, aangezien, waar Ten Hagen en Haasakker door verzuim van den voorzitter de kennisgeving, nog niet was verstrekt, de plaatsen, waarvoor zij waren gekozen, niet geacht konden wor den opnieuw te zijn opengevallen. Het raadsbesluit over de niet-toelating werd dan ook vernietigd, terwijl ten Ha gen en Haasakker alsnog tot leden van den raad werden toegelaten. (Een onzes inziens juiste beslissing, die echter vragen doet, of de raad van Roede royen voortaan, zij het ook voorloópig, negen leden zal tellen inplaats ven de wettelijke zeven Hoe 't gaan moet bij het nemen van besluiten, bijvoorbeeld met meerderheid van één stem?) Ten bate van het Roode Kruis. Een aardige manier van medewerking der Posterijen wordt te Amsterdam toe gepast, daartoe bij Koninklijk Besluit in verband met art. 23 bis der postwet1) gemachtigd aan de inzameling van gelden ten behoeve van de vereeniging „Het Nederlandsche Roode Kruis". Vergunning is n.l. verleend aan het Roode Kruis om gebruik te maken van briefkaarten, waarop de afzenders, behalve het ver schuldigde port, een of meer Nederland sche frankeerzegels kunnen hechten, waar van de waarde bestemd is, om aan het Roode Kruis ten goede te komen. Het staatsbedrijf der P. T- T. keert dan (later) aan het Roode Kruis een be drag uit, gelijk aan de totale waarde der frankeerzegels, gehecht op vorenbedoel de briefkaarten, na aftrek van het ver schuldigde poit. Een en ander tot ultimo- 1925- Als vergoeding voor de administratie kosten zal de vereeniging „Het Roode' Kruis" 15 pet van hetgeen zij op deze wijze ontvangt, aan de posterijen heb ben te betalen. U Art. 23 bis der postwet bepaalt, dat bjj K. B. de gelegenheid is voorbehouden tot andere bemoeiingen der posterijen dan de gewone postale. De nieuwe postzegels. De nieuwe postzegels van Chris Le- beau van 1, 2, 2V2 en 4 cent, die de postzegels van Die Klerk (1 en 2 cent) Die Koos (2i/2 cent), en v. d. Vecht (4 ct) zullen vervangen, zullen, naar het „V-ad." meldt, weldra verkrijgbaar zijn. De blauwe Van 4 cent is reeds te koop. Lebeau heeft zijn oorspronkelijk ontwerp wel gewijzigd doch niet geheel veranderd. De postduif, 'die bovenaan het zegel is geteekend, is thans niet geheel en face te zien, maar houdt den kop naar links. Die andere kleu ren van deze serie zijn 1 cent (rood), 2 cent (oranje) en 21/2 cent (groen). Het formaat is even groot als de vroegere zegels, evenals de nieuwe postzegels met de beeltenis van de Koningin door Jan Veth. Die nieuwe zegels van een type zullen zijn: 4 door Chris Lebeau ontwor pen en de overige door Jan Veth. Die oude zegels van 1, 2, 2l/tf en 4 cent worden niet meer bijgemaakt en opge bruikt, evenals de Koninginnezegels en de mooie jubileumzegels van W. A. van Konijnenburg. De nieuwe postzegels van Jan Veth, die bij 5 cent beginnen, zijn eenvoudig. De Koningin kijkt naar links. Bovenin staat in een cirkel Nederland en in de on derste helft van den cirkel Postzegel. Aan den- onderkant staat duidelijk het waarde cijfer. Allerlei. Die Koningin-Moeder begeeft zich Za terdag voor de verjaardag der Koningin naar Het Loo,. om daar tot Maandag te blijven. Het Tweede Kamerlid, de heer Scha per, heeft, wegens verandering van woon-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 1