Laatste BeriEhtea. Allerlei. Qpenöare Verkoopmpa 85 Ver pachtingen. een. Huis en brandden ge weide. Veel en prooi der niet verzekerd, dagmiddag sloeg de woning van Reewijk gelegen iand, doch de- Zondagoch- in de over- van de Storrn- ïbune is tot den zijtribunes zijn ■kering dekt de rerd een nood weg getroffen, ïoorsteen wsgge- bewoner ge- jr bijgekomen in èen harer is. de bliksem woningen te van een der chadigjd- Op ver- het huis waren eggeslagen, af- ïhtmeters stukge- ïeeft Zondag een rzaakt in den te- omgeving. Op is de bliksem materiaal werd le bliksemaflei- Zondag zijn irneveld vijf in door den blik- bij een anderen het hemelvuur gmiddag is bij de jonge land- eenige beamen getroffen en ge werden twee koei- te Warmer door i en Haag. Mr ieeft in de ,,N. iet politie-onder- Hij schrijft o.a.: een moeilijk ge- opvatting. Br ringen. Uit den pt met de hier blijkt, dat het is. Uit 'tscheu- boek van den m, dat de moor- er was. In het Lar ligt ook een draagt alt ijl een olijlvt, dat da ver tegen rente. Hij blijkbaar .lastig geschiedt door m. Wie was de deti vermoorde? wie de slechte hersenen is ook »an Mr Stipriaan. het scheuren van eek van den ver oor de hand ligt, kwade be mier as, xriit moet warden, aanleiding geweest inlichtingen te vra- eiten. belaste inspec- de bewering, dat ermoorde geld uit- rentenier verhuur- geldleeningen tegen bekend. In de boe- is daarvan niets je, dat de ver en waaruit een moordenaar zijn tsluitend cijfers cxm- algemeene kasboek in ongeschonden kon men vrij n 't kladboekje ge- de politie niet op vandaar, dat men de mogelijkheid, blaadjes heeft uit- e op een dwaal- s pellet j e- Een ■echt deed aangifte [oor een onbekende het gelaat gewor- end was- Het blijkt dit verhaal verzon- j wijze van spel- ur gjespuwd. Men petroleum in den mlengte afstand een spuwt in die# vlam ar een groote vlam heeft ook J- v. D- tede van petroleum .en mond genomen brandwonden aan ken op het hoofd lij toen het bekende rl ijk he id. Beu weg tusschen Slo- euille met f 30 000- ving van den eige- een bedankje. Zaterdagnacht tus- ingebroken bij de ïufacturier te Aals- de voorzijde een zoo in den winkel i is het aanwezige aangezien de heer iet worden gezegd, Die wed. B-, die it, heeft den dader Zij durfde echter gaan, anders was ;pen. Een persoon weer voor de wo- Veel regen. Ook in het Rijk van Nijmegen laat zich de te groote overvloed van regen in de laatste dagen geducht gelden. Die haver komt niet droog, schiet doov en wordt zwart D(e aardappelen dreigen te gaan rotten. Die boonen zijn reeds deels mislukt. Veel weiland staat onder water. Ben drie en vijftigjarige weduwe uit het dorp Hammer in Brandenburg is ge vangen genomen, onder verdenking de drie mannen, waarmede zijl is gehuwd ge weest, uit den weg te hebben geruimd. Die Boaz-bank te Zeist. Het ,,,Volk" meldt nog: Ter verklaring van de groote uitga ven, die Van K., de gearresteerde zich veroorloofde, heette het, dat zijn verloof de in IJsselmuiden niet onbemiddeld was,, terwijl wordt beweerd, dat in Kampen en IJsselmuiden, waar het geld eveneens op ruime schaal werd uitgegeven, ge meend werd, dat de aanstaande van mej. Z- kapitaalkrachtig was- Afgezien van de 18-jarige cchtgenoote van v. K- moet in ieder geval de tegenwoordige schoonvader wel van de herkomst van het geld hebben afgeweten en het gerechtelijk onderzoek zal dan ook wel uitmaken, hoeveel van het verduisterde in handen van den schoonvader is overgegaan, die althans als verdacht van heling werd aangehou den. Gelijk reeds werd medegedeeld, is de 21-jarige v. K- een paar tv eken geleden te Kampen in het huwelijk getreden. Schroomde hij niet, daarbij veel vertoon te maken, wat tot de ontknooping van het woeldeleven zou leiden, omdat een Zeister politieman daar toevallig van de deftige trouwpartij van den „rijken kan toorbediende uit Zeist vernam, men moet wel, ondanks zijn geraffineerdheid, een buitengewone domheid bij v. K- onder stellen, waar hij er evenmin tegen opzag in Zeist een nieuw gebouwd huis te huren waarvoor f 800 jaarlijks moest worden voldaan, terwijl zijn inkomen slechts f 60 in de maand moet hebben bedragen. Hij schijnt alzoo de illuzie te hebben gehad kalmpjes door te kunnen gaan met eigen machtige aanvulling van zijn behoeften. Contanten werden niet meer gevonden maar wel is gebleken, dat reeds een keu rige inboedel was aangeschaft en opge slagen in de timmermansschnnr van den vader. Het meubilair en daarbij een be hoorlijke hoeveelheid overig huisraad, fijn damast, enz., is door de politie uit de schuur naar het politiebureau overge bracht, waarmede een viertal autovrach ten gemoeid waren. 'Gevecht met een tijger. Se dert eenigen tijd was een zwarte panter gesignaleerd in de dessa Patalangan (O. Indië). Het beest maakte deze cotntrijen onveilig en had het voornamelijk op klein vee gemunt, zonder nochtans de kans te hebben gehad er eentje te verschalken. Zondagavond verliet een inlander zijn wo ning en nauwelijks buiten gekomen vloog 'de panter, 'die m den omtrek rondsloop, hein aan, denkende een makkelijke prooi in dezen te vinden. Die inlander was echter met een mes gewapend en bljjkbaar van een krachtige constitutie, zoodat bei ongure beest een hard gelag te betalen kreeg'. Na een ta melijk langdurig gevecht, waarbij' de- on verschrokken kerel verscheidene wonden opliep, wist hij met zijn mes den aan valler dermate te bewerken, dat het dier dood neerzeeg. Van opneming in het zie kenhuis ter herstel der kwetsuren, wilde hij niets weten; hij zag meer heil in de kracht van inlandsche kruiden, waarme de hij zijn wonden behandelde. Autobus omver. Zondagavond 'is te Eindhoven een autobus die te dicht bij de tramrails was geplaatst, door de stoomtram aangereden en om- vergeslingerd. Van de reizigers hebben er slechts twee lichte schrammen gekre gen. De auto is nagenoeg geheel ver nield. Inbraken. Zaterdag- en Zondag nacht zijn te V alkenswaard en te Leen de talrijke inbraken gepleegd. De dieven verschaften zich toegang door middel van ontsluiting van een raam met be hulp van een schop. Dieze schop is door de politie gevonden en in beslag ge nomen. Te Leende is o.m. ingebroken in het raadhuis, waar de dieven bliilc- baar in hun werk gestoord zijn. Daar is niets gestolen. In winkels en café'a "worden slechts kleine dingen gemist. Men vermoedt, dat de politie de daders op het spoor is. Er is beslag gelegd op een rijwiel, dat indertijd gestolen is bij een inbraak t« Veldhoven. De dader 'van dezen diefstal is gearresteerd. Vermoede lijk maakt hij deel uit van de bende, die aan de inbraken debet ris. Reeds zijn enkele personen gearresteerd. In de sloot. Gistermorgen is onder Oegstgeest een artilleriebespan- teng, thuisbehoorend te Leiden, door dat een der paarden van een auto schrok te de sloot terecht gekomen. Een der [rijders geraakte onder zijn paard,d och 'faust na veel moeite er onder vandaan te komen en zich te redden. De munitie wagen, dia op het droge bleef, zakte teep m den modder, doch men heeft er ken1 me'" Vereende krachten uitgetrok- Onbetrouwbaar nachtw*a- f r' wordt een vervolging ingesteld! i *e Laren, die als particulier fr»n„i kij een in aanbouw ziind hpn c,6? ^?n'nRen aldaar zich zou heb- hout gemaakt aan diefstal van In een gezin te leverworst ^Jten zieh na het eten van gekocht bij een slager in de buurt, verschijnseleu van vergiftiging voorgedaan. Drie kinderen uit dit gezin, de meisjes van 10 en 5 jaar oud en het IVa-jarige zoontje, zijn op last van een ter hulp geroepen geneesheer naar het ziekenhuis overgebracht. Hun toestand was gisteren redelijk. Die bij den slager nog voorradige worst is in beslag ge nomen. De in braak te Kampen. Wij meldden gisteren reeds een en ander over de arrestatie van eenige nieuwe verdach ten. De „Tel." vertelt er nog van: Het bleek al spoedig, dat te Amster dam een paar cafétjes zijn, waar nu en dan voor ieder, die het hooren wilde, openlijk over deze zaak gesproken werd. In deze tapperijtjes, die in de Jodenbree- straat en op de Nieuwe Heerengracht ge legen zijn, stak ook de recherche haar licht op. Na eenigen tijd werden geknipt zekere Willem Nadort, Jan Geseling, bij genaamd „de smid" en Goudsmit. Laatst genoemde dient, zoo bleek uit hot onder zoek, als de hoofddader te worden be schouwd, en niet Westerbaan, zooals men aanvankelijk bad vermoed. Jan „de smid" had <ie noodige gereedschappen geleverd, teneinde oe inbraak, wat de technische hulpmiddelen betreft, mogelijk te maken. Tegen alle drie bestonden, ook voor de laatste aanwijzingen kwamen, reeds ver moedens. Het onderzoek wees verder uit, dat in het cafétje op de Nieuwe Heeren gracht een biljet van f 1000 en eenig ander geld, vermoedelijk afkomstig van beide, althans van een der inbraken, ge wisseld was. Ook het feit, dat het drie tal op grooten voet leefde was al een aanwijzing op zichzelf. Met dat staat thans met vrij groote zekerheid vast, dat het allergrootste deel van den buit „erdoor gelapt" is, en dat de bank weinig, misschien wel niets van het gestolene zal terug zien. De huiszoekingen, die de politie bij de drie vermoedelijke daders Nadort, Gos ling en Goudsmit instelde, leverde geen kostbaar resultaat op. Hoogstens werd de meening versterkt, dat er veel geld ge weest moet zijn. Die gehouden enquete leveide evenwel nog meer resultaat op. Verleden jaar, tijdens de jubileumfeesten werd ingebroken bij den groentenhande- laar Van Vliet. Deze hield er een waar devolle verzameling postzegels op na, wel ke collectie tijdens de inbraak gestolen werd. De waarde bedroeg ongeveer f 1500 a f 1600- Deze verzameling werd ten deele opgespoord, waarbij uitkwam, dat de daders althans Duitsche Max en Ger- rit van der Heijden meer van dezen „kraak" afwisten. Gezocht. Men meldt uit Brussel; De politie heeft te Nederland en in Frank rijk het signalement bekend gemaakt van een bankier, E- de S., die verdacht wordt van verduistering van zes millioen francs D|e S- bad een kantoor te Ixelles bij Brussel; hij leidde een weelderig leven. Hij had een groot huis en verscheidene auto's. Men gelooft, -dat hij de wijk heeft genomen naar een van beide genoemde landen. 1 Ernstig ongeluk op den Rijn. Zaterdagavond is op den Rijn bj Duis burg het scheepje „Nordster", toen het van een sleep was losgemaakt, door de sterke stroom tegen een ander schip te recht gekomen en door midden gebroken. De Nederlandscbe schipper WKuyper, zijn vrouw en drie kinderen, die in de kajuit waren, zijn verdronken. Twee knechts, die op het dek stonden, vielen overboord, doch konden gered worden. Die oorzaak van het ongeluk is nog niet geheel duidelijk, men zegt, dat er een misverstand tusschen den kapitein en den schipper is geweest over de aanleg plaats. Ontploffing. Gistermiddag om streeks kwart voor zes heeft er te Rot terdam een ontploffing plaats gjehad in een pand aan den Oppert, waarin een wapenhandel, enz. is gevestigd. Daar was op dat oogenblik de 15-jarige J. V- in een, in het sousterrain naast de werk plaats gelegen magazijntje, bezig met hot ledigen van oude hagelpatronen. Het uit de hulzen 'komende kruit stortte hij in een bak, de ledige hulzen in een tonnetje. Door- onbekende oorzaak vond eensklaps een ontploffing plaats. De vlam sloeg den jongen in het gelaat en met ernstige brandwonden aan hoofd, handen en ar men werd hij naar het ziekenhuis ge bracht. Door den luchtdruk braken de ruiten van een lantaarn boven de werk plaats. Ook is een luik voor de gang in het sousterrain weggeslagen en op de straat terecht gekomen. Er ontstond brand in een bergplaatsje boven het vertrek, waarin de ontploffing plaats had, waar van de vloer bleek doorgebrand. Kruit damp en een zware rook bleven geruimen tijd in het geheele huis, op welks boven verdiepingen de kantoren der firma zijn gevestigd, hangen. Een noodmaatre gel. Dborden bevigen regenval van de laatste dagen zijn te Rotterdam straten ondergeloopen, daar de rioleeringsbuizen de massa's wa ter niet meer konden verwerken. Er was slechts één middel om het water spoedig weer kwijt te raken, n.l. het aftappen in de singels. De gemeentewerken zijn na rijp beraad tot dezen noodmaatregel over gegaan. Het gevolg was, dat het water van de verschillende singels verontreinigd werd. Nu bevindt zich in den Roerensin gel en den Noordsingel heel wat visch, die door het rioolwater bedwelmd geraak te en gemakkelijk te grijpen was. Zoo dre ven b.v. vette palingen, sommige waren 'een pols dik, aan de oppervlakte. Nar tuur!ijk waren er hier heel wat liefhebbers voor en dientengevolge werden de fraaie plantsoenen van de singels op sommige plaatsen erg beschadigd. De verzonken schat. Het ber gen der 7 millioen pond sterling aan ba ren goud uit de Laurentic van de White Star Line die in 1917 in den Atlan- tischen Oceaan bij Lough Swilly is ge torpedeerd, is nu practisch afgeloopen en men wacht alleen nog op eenige mooie dagen om de weinige staven goud. die zich nog in het schip bevinden eveneens naar boven te brengen. Volgens de Star heeft men op het laatste oogenblik toen men eigenlijk al meende dat alles was geborgen, nog een andere hoeveelheid van 200 staven ontdekt iri het voorste gedeelte van het schip. Men gelooft, dat de schatkamer van het schip de geheele zending goud die voor Amerikaansche bankiers bestemd was niet kon bergen en dat daarom de rest in het voor schip was geborgen. Dteze 200 baren werden geschat op èen Waarde van 210.000 pond sterling en zijn nu ook ge borgen. Het terugvinden van dit ont zaglijke bedrag uit het wrak wordt be schouwd als het knapste feit op het gebied van berging. De Laurentic was gezonken op een diepte van 30 meter en had 2879 baren aan boord, die in 1917 een waarde vertegenwoordigden van 6 millioen en bovendien nog 1 milli oen pond aan zilvergeld. Dit laatste is reeds geborgen. Jrict meeste succes had men in 1923 toen 1250 baren goud ter waarde van 21/2 millioen uit het schip werden geborgen en naar de Engelsche Bank werden overgebracht. GGedurende dezen zomer heeft het slechte weder het bergingswerk moeilijk gemaakt. Hij nam alles kalm op. Het „Utr. Dtold" schrijft: Zonder overdrijving mag worden gezegd dat, wat op den Catharijnesingel te Utrecht is gebeurd, nog nooit is voorge komen. Diaar liep midden op den weg een heer te lezen. Diat mag eigenlijk in dezen modernen tijd niet meer voorkomen. Die man liep te lezen. Wat nu zoozeer zijn aandacht boeide we weten het niet, maai- hij was zoo geabsorbeerd door de lectuur, dat hij nu eens links, dan eens rechts van den weg liep. Ilij liep, wat men noemt, te zeilen. Mag in dezen tijd ook niet voor komen. Die gevolgen bleven dan ook niet uit; er kwam een auto aan. En als de auto den aandachtigen lezer links wilde pas- seeren, zwaaide hij naar den linkerkant van den weg, wilde de chauffeur het rechts probeeren, ami lecteur verscheen opnieuw vlak voor den radiateur. Het kon niet anders, of er moest een. aan rijding gebeuren. Al lezende werd de man tegen moeder aarde geworpen, de auto ging over hem heen. Groot ongeluk. De menschen stroomden toe- Ze dachten min stens een bloederige massa te zien. Maar de man stond, alsof er niets was gebeurd kalm op, veegde de stof van zijn kleeren en wandelde verder, pikte den draad van het verhaal weer op, en vervolgde zijn weg lezend. Men zegt zelfs, dat hij', toen de auto over hem heen ging, de vin ger gehouden heeft bij de plaats, waar hij gebleven is, maar dat is nu niet meer te controleeren. Bovenstaand be richt is niet afkomstig van onzen on- geloofwaardigen verslaggever, maar van begin tot einde authentiek. Erand in een blindeninsti tuut. Gistermorgen brak te Zeist brand uit in „Bartimeus", het Chr. Blinden instituut aan het Zusterplein. De brand ontstond op de bovenste verdieping waar bij het koken van water de gasslang los raakte van het comfoor en vlam vatte. Het personeel en de kinderen waren ge lukkig allen wegens vacantie afwezig; al leen de onderwijzer-huisbewaarder bevond zich in het gebouw. De politie, en de brandweer rukten met vol materiaal uit, doch moesten nog assistentie vragen van de Biltsche brandweer. Met 'vereende krachten werd men 'het vu 111 meester, dank ziji de geweldige hoeveelheid water, die aan den voor- en achterkant in het gebouw werd gespoten. Een omvallende ladder en een straalpijp, die van het dak naar beneden kwam, veroorzaakten geen ongelukken. De waterschade is groot en dak en bovenverdieping brandden uit. Verzekering dekt de .schade. Ook het be lendende perceel kreeg veel waterschade. Een talrijk publiek volgde het blusschingis- werk. Een kloeke vliegenier. Een staaltje van groote kloekmoedigheid heeft de Engelsche sergeant Jackson-Brett van de Kon. luchtvloot uitgevoerd. Toen hij van 't vliegveld van Bircliam Newton in Norfolk was opgestegen, raakte zijin toe stel op een hoogte van 5000 voet door een lek aan het benzine-reservoir in brand Hij klom uit den stuurstoel op een der vleugels en, over den rand hiervan leu nend, wist hij de vlammen met een che misch bluschapparaat te bereiken en te dooven. In het vliegtuig bevonden zich nog 7 andere onderofficieren, die door zijn kloeke daad konden worden gered. De vlieger wist veilig op het vliegveld te landen. Behalve dat het hier en daar geschroeid is, leed het vliegtuig evenmin als de machine eenige schade. Een nieuwe dahlia-soort. In den zomer van 1921 werden in den tuin van het Kon. Zoöl. Bot. Genootschap te fs-Gravenhage uit zaad gewonnen eenige exemplaren van een rose stervormige dahlia, die wat kleur en vorm der bloem betreft een aanwinst beloofde te zijn. Sindsdien is het aantal planten vermeer derd en is tevens gebleken, dat de bloem constant is van kleur en vorm. Thans bezit het Genootschap 26 krachtige plan ten, die ook dit jaar weer rijk bloeien. Op een te Amsterdam gehouden keu ring van de Kon. Nederl. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde is deze dahlia door het K. Z. B. G. ter be oordeeling aangeboden, als gevolg waar van aan deze nieuwe soort werd toe gekend een getuigschrift van verdienste. Bestuur en directie hebben gemeend aan deze dahliasoort met toestemming van den voorzitter der Vereeniging Die rentuin diens naam te moeten geven, zoodat het Genootschap een dahliasoort rijker is geworden, die voortaan bekend zal zijn onder den naam van: enkel voudige stervormige dahlia President van der Heyden. MIDDELBURG. Ofschoon, gezien de pas achter ons liggende feesten, geen groote plannen bestaan voor een feestelijke vie ring van den 44sten verjaardag van H. M. de Koningin, heeft liet bestuur der Ver eeniging „Uit het VolkVoor het Volk" gemeend toch iets te moeten doen. Maan dag a.s. zal de vereeniging van half negen tot half 10 een concert op het Molen water doen plaats hebben door het Mid- delburgsch Muziekkorps, waarna dit een fakkeloptocht zal houden van het Molen water langs Koepoortstraat, Lange en Korte Singelstraat, Brakstraat, Dam Zz. (rustpunt), Korte en Lange Delft, Lange en Korte Burg, Abdij (rustpunt), Wagen straat, Hofplein, Lange Noordstraat, Markt. Op den Dam en in de Abdij zullen en kele nummers ten gehoore worden ge bracht. 27 Middelburg, tapijten, enz., Rosier en Vervaat. 27 's-Gravenpolder, boomvruchten, Neer- voort. 27 Kapelle, 2 woonhuizen, Kram. 27 Goes, appels en peren, Hollmann. 28 Middelburg, huis met pakhuis en bouwland, Ittmann. 29 Grijpskerke, landbouwersinspan, Blau- pot ten Cate. 29 Goes, afbraak, De Kok. 29 Middelburg, landbouwwerktuigen, de Neeling. Sept. 2 Goes, huis, Pilaar. 4 Wemeldinge, huis en meubilair, Kram. 3 Vlissingen, inboedel, vischnetten, Paap. 3 St. Laurens, inspan, Struve. 4 'Middelburg, huis met tuin, Blaupot ten Cate. 10 Middelburg, inspan, De Neeling. 10 's Heer Arendskerke, Kloetinge, ler- seke, Schore, bouw- en weiland, Hoef- lake en v. Dissel. 10 Goes, bouw-, weiland, tuingrond, v. Dissel. 11 Middelburg, huizen, bouw- en wei land, Struve. 24 Goes, Vendutie, De Kok. Goes, Schore, Wemeldinge, Ierseke, Kruiningen, Kattendijke, bouw- en weiland, Pilaar en Treub. Oct. 15 Nieuwdorp, inboedel, slagersgereed- schap, de Wilde Heijboer. Onderstaande berichten werden reeds ge plaatst in een deel onzer vorige oplaag. HELMOND. V.D. Hedenmorgen 10 uur is de olieventer M. v. S- op den over weg nabiï Helmond door een uit de richting Deurne komende trein verplet terd. Hij was op slag dood. De olie- kar en hond werden vermorzeld. De hoo rnen waren niet neergelaten. De politie stelt een onderzoek in. BEILEN. V.D. Op den overweg nabii Beilen is hedenmorgen een paard en wa gen door een uit Groningen komenden Ddrein gegrepen en vermorzeld. De land bouwers Koerts en Konings werden ge dood. Het paard en een der slachtoffers werden 1 >K,M. meegesleurd. ROTTERDAM, 25 Aug. '24. Graanmarkt. Tarwe jarige met minder aanbod hooger verkocht, puike f 17f 17.25 a f 17.40, nieuwe met be perkt aanbod, verkocht naar kwaliteit van f 14—f 16.25 a f 16.50, Rogge f 11f 12 gerst chevallier f 13f 13.50.. winter en zomergerst f 13f 13.50, haver f 11.40 f 11.90, kleine groene erwten in de be slist puike kwaliteiten hooger betaald naar kwaliteit van f 16—f 20. Kroon- erwten niet getoond. Schokkers vrijwel onveranderd naar kwaliteit van f 16f 19. alles per 100 K.G. Muurkrabbels in het ca chot. Zoo, als men binnentreedt, in de cel van de recherche te Den Haag, ziet men met groote letters staan: „God is Liefde". Dat is de verzuchting van een, die in dat lokaaltje zijn vergrijp overpeinsde, zij drukt hoop en wan hoop uit, maar hoop het meest, en het zal tot eigen troost geweest zijn. dat j de verdachte de spreuk met een of ander scherp voorwerp in het hout kras te. De muren zijn verder volgekrast met verzuchtingen. Er staan ook filosofische beschouwingen op. Zoo deze: „Gemak kelijker is het de dwaling te onder kennen, dan de waarheid te vinden de dwaling ligt aan de oppervlakte, maar komt men gauw op het spoor, maar deVerder is de schrijver niet ge komen. In een ander genre zijn de volgende opschriften ,,'t Kost je toch zeker vier jaar. zei de rus" (rus is afkorting voor recher cheur). „Met dieven vangt men dieven." „Ik zei, al kost het me levenslang, ik weet niets".. Deze voorbeelden geven de hoofdty pen weer van de velen, die in dat kamertje terecht zijn gekomen. De .misdadiger van beroep is gelaten en onverschillig scheldt oo ziiu viian- den, bedreigt ze, beschouwt die opslui ting als iets wat er bij behoort, {ils risico van zijn bedrijf. Maar de onge- lukkigen, die afgedwaald zijn, die bij ongeluk iets deden, komen in overspan nen toestand. Ze huilen en kermen .loo- pen met het hoofd tegen den muur. anderen zingen aan één stuk psalmen of bidden zonder ophouden. Er zijn er ook, die de hand aan zichzelf willen slaan en daarom wordt hun alles zooveel mogelijk ontnomen, hun zakken worden leeggehaald, zakdoek en bretels worden weg gedaan en zelfs de veters worden uit hun schoenen gehaald: de vrouwen moeten de haarspelden afge ven. En waar zij ze vandaan halen be grijpt men soms niet, maar nog hebben sommige verdachten scherpe voorwer pen, waarmede zij de muren kunnen beschrijven en dan krassen ze: „Voor een misstap behoef je niet al tijd te boeten, als je maar geen. „Onschuldig gevangen gehouden". „Lieveling". „Man, waak en bid". (Vad.l Honig eten! Menschen, menschen eet toch honig. Eet toch zoete zonneschijn Laat de bii uw kok en dokter Laat de bij uw helper zijn. Die aan bloed-armoede lijden, Vinden bij de honig baat; Radicaal wordt men genezen Door dat heerlijks uit den raat. Door de vele vitaminen Schenkt de bij een medicijn. Dat aan vele zwakken en zieken Uitkomst, heeling, hulp zal zijn. Zoekt genezing, zwakke lijders, Rij zoo'n mooi natuurproduct. Menschen, menschen, eet toch honig, Als U eenige krankheid drukt. Sterkt uw lichaam mee dë honig, Maakt u-zelve weerstandsterk. Honig geeft u nieuwe krachten Bij uw streven, bij uw werk. 't Is zoo makkelijk te happen, Zonder sous en kruid gereed, Altijd versch en altijd smakend, Licht verteerbaar wat men eet. t Kwelt u hoest of schrapend kuchen, Menschen, neemt de honigpot, Reuk en smaak zijn overheerlijk. Beide een verfijnd genot. Menschen, menschen eet toch honig, 's Morgens vroeg en 's avonds laat; Kracht, gezondheid, levensvreugde, Puurt ge uit den honigraat. .Z Nsb. J. H. Speenhoff. "Bi Goes, 26 Aug. 1924. Graanmarkt. Nieuwe Tarwe f 15, Oude Rogge f 11f 11.50, Haver f 11 f 12, Kroonerw'ten f 18f 20, Bruine Boo nen f 16f 19.50, Maanzaad f 40f 50, Karwijzaad f40f41, Koolzaad f20 f 22, Schokkers f 17f 18. Vrij goede aanvoer; handel kalm. Aanvoer boter 220 pond. Aanvoer fa- brieksboter 54 pond, verkocht a f 1.25. Afwijkende "boter verkocht ii 85 ct- Boter per K.G. f2.30, middenprijs per V2 Iv.G. f 1.15, winkelprijs f 1.25. Eieren per 100 stuks f 7, middenprijs per "25 .stuks fl.75, winkelprijs 81/2 ct. GOES. V. P. N. Aanvoer 16400 eieren. Prijs f 7.30 per 100 stuks. VLISSINGEN, 25 Aug. Roode bessen 35, dikstaart 5, oomskinderen 21, suikerij 25, N.-H. suikerij 38, precose de tre- voux 30, manks codlin 18, keswick 8 11, The Queen 1823, clapps 1533, lord Suffield 8, druiven 90104, pruimen 2356s carbonkel 5, zomeraagt 19, tarwe- appel 10, beurré de merode 910, schar lakenpeer 89, sweedenappel 14, cox pomona 16—18, kriekpeer 18, excleville seedling 1214, aardappelen 5,56,5, po ters 2,53, peen 23, suikerboonen 15 20. wagenaars 511, snijboonen 9 32, princessen 22)28, tomaten 1925 c., alles per K.G.; eieren 70 c. per 10 stuks; roode kool 59, savoijekool 713,5, bloemkool 3—30, perziken 10, komkom mers 14, meloenen 5763 c., alles per stuk; selderie 25, prei 1213, uien 3,5 4,5, peen 34,5, kroten 4ï5,5, rapen 4,56 c., alles per bos; andijvie 780, kervel 67, zuring 16, sla 25—41, bloemkool 1042 e., alles per mand; augurken 3040 0 per 100; frambozen 2031 c. per mandje. j, KAPELLE-BIEZELINGE, 25 Aug. Pe ren: Clapp's favorite f 18f25, william duchesse f 14f 1$, jutten f 17f 22, beurré de merode f 1216, beurré Aman- lis f 14f 16, N.-H. suikefij f 6, roode suikerij f 5, bergamotperen f 4, dirkjes peren f 4, duifjesperen f 4, scharlaken peer f 5, spekperen, f 7, kroetperen f 13. Appels: Keswick f 10f 14, lord Suf field f 12f 16, the Queen f 12f 22, du chesse d'Oldenburg f 16-f 20, striepelin- gen f6f8, mr Gladstone f 12f 16, zoete ribbeling f 10, Winschoter zoet f 10, Eva-appels f8—f 14, St. Janappels f6, Valappels f3fö. Pruimen: Washingtonpruimenf 40—f 64, witte eierpruimen f10f 52, reine victo-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 3