T im Laatste BerieMen. Burgerlijke Stand. ssarMserigMea. Uil de Pers. I B. en W.. Ier vierk. M. |n voor den m die maat- [n, welke in der brug te het tijdelijk zullen ver- onkundig vaat openen niet tot de ichoort, doch [en Wühehni- jten worden I van zetters- ris zoodanig F. vajt der nid zich op- Jen welgeval- Icht niet voor Irking te kot- In voordracht lling aan van Vr het eerste c.) en A- de er en J. W. het twee- jder Peijl en |i en P. Cha- Jvan Waren. If, adjunct-di- Inst van Wa- lomstig haar prleend, werd Jesloten deze lis verbonden 1 te vervullen, stellen een tkking de sa- pOO- -De ge en pover re- meldden er tdh de direc- pldoende ge- Iroin in over- In tegen ver- |en voor hen sollicitan te van f 4000 Jerhoogingen. van grond, lier verzoek/ een stul de Vosmaer- legenwoordia t otr dat de lannen inder- liijcsvoorschot 1bouwen van jileggen van grond, door Jrloren hoek. J verzoek wel len, doch het Itekend voor woningen daarop reeds r stellen daar- I wijzen. en Rijwiel laar voor de de leerlin ge het mid- als speel- kn R. en W. |d i. die, wel- an genoemde het verkeer van grond, pi 1924 werd tien jaren. IZeeland" in uk gemeente- |ierk. M.. ge le, tegen een 125 per cen- Iteur van de I verband met lait 'de akte verbonden, (erfpacht. |aan aan de W'. bestaat Jerzoek geen Ing Gasthuis, het Gasthuis |n door den kondheid ge- Iging van hi kten op de eland te Con or het Gast- Iten met de Inden gelegen lder verorde nt Gasthuis te 1 dieno ver een van grond, tbouwvereen. van de ge- Jekig stukje plan II tus- Ireeniging en leeniging „St. ld aan J. van lAls bouwter- hgens de lig- x B. en W. len koopster 1915 wer- Jarieven. be de Verorde- |ten voor den zijn de ver- gestegen dat nheden thans L hetgeen B- L. Op grondi Jjnoemd arti- an. 1925 te >lRt: 1. roor en geleider »>1 e 10.65; 2. voor een werkman zonder ge reedschap f0.35; 3. voor een werkman met gereedschap f 0.40. Verpachting Jachtrecht. Ingevolge art. 3 van de Jachtwet is de gemeente thans gerechtigd tot het genot van de jacht op de aan de gemeente in eigendom toebehoorende gronden. B. en W. stellen voor dit genot van de jacht te verpachten, doch meenen, dat de op pervlakte van dit jachtterrein te gering is om een publieke verpachting te houden. Daarom wordt onderhandsche verpachting voorgesteld. Rijks Hoogere Burgerschool. Opgericht is een Stichting „Fonds ter bevordering van den bloei van de Rijks Hoogere Burgerschool te Goes" welke stichting zich in de allereerste plaats ten doel stelt de bevordering dat aan die school zal verbonden worden een lite- rair-economische afdeeling. Alvorens de Stichting zich tot den Minister kan wen den .moet zii in het bezit zijn van een waarborgfonds van ruim f 8000, welke gelden voor een klein gedeelte reeds door ouders van leerlingen e.a. zijn bii- eengebracht. Door het bestuur wordt ter verkrijging van de benoodigde gelden een beroep gedaan op (le kassen der belang hebbende gemeenten. Aan den raad wordt gevraagd een bijdrage ten behoeve van het fonds tot een bedrag van f 4000. B .en W. stellen voor dit bedrag beschik baar te stellen. Stukken voer den gemeenteraad van Vlissingen. Door het bestuur van het St. Joseph Ziekenhuis is een bezwaarschrift inge diend tegen den aanslag in de zakelijke belasting op het bedrijf over 1924, groot f444. B. en VV. deelen mede. ,dat bij de instelling van deze belasting liet be doelde bestuur aanvankelijk niet werd aangeslagen. Nadat gebleken was. dat de raad van beroep voor de directe belas tingen te Zwolle het St. Elisabethsgast- huis te Deventer, waarin ook slechts lief dewerk werd uitgeoefend, als een be drijf had aangemerkt, meenden B. en W. het St. Josephziekenhuis te moeten aan slaan. Nu heeft echter de Hooge Raad iu cassatie de bedoelde beslissing van den Raad van Beroep te Zwolle vernie tigd en teruggezonden naar dien raad om na te gaan of de exploitatie van het gasthuis te Deventer winst beoogt en of zulk een inrichting onder de bedrijven is te rekenen. Bij een nader door B. en W. ingesteld onderzoek is gebleken, dat de inkomsten van 'tSt. Josephgesticht worden aangewend voor rente en aflos sing van ten behoeve der inrichting opge nomen kapitaal en ten bate van de verzor ging van armen en weezen, 'daar het gesticht geenerlei subsidies uit de open bare fondsen geniet. Van het beoogen van winst is ten aanzien van de zieken verpleging geen sprake. B. en W. stellen daarom vernietiging van den aanslag voor. Een tweede bezwaarschrift tegen een aanslag in dezelfde belasting is inge komen van de directie, van de Neder- landsche Spoorwegen, die is aangeslagen voor f348, daar de directie van mee ning is, dat 'hare werkplaats ,te Vlis singen niet mag worden aangeslagen. Zij meent niet alleen, dat haar personeel in die werkplaats komt te vallen onder de uitzonderingsbepalingen van art. 242 e der gemeentewet, doch ook dat zii; ten onrechte .is aangeslagen, gezien het ar rest van den Hoogen Raad van 2 Mei 1923. B. en W„ herinneren er aan ,dat reeds op 29 Maart 1922 afwijzend op een be zwaarschrift van de directie is beslist, welke beslissing door den raad van be roep te Middelburg dd. 15 Dec. 1922 werd bevestigd. B. en W. geven toe, dat de stations buiten de belasting vallen, piaar niet de werkplaats. Wat betreft het aan gehaalde arrest zeggen B. en W. dat naar hun meening een verwijzing naar die be slissing he.t standpunt van de directie niet kan versterken, wat B. en W. uit voerig uiteenzetten. Op grond van het bovenstaande stellen B. en W. dan ook voor het bezwaar schrift van de directie der spoorwegen ongegrond te verklaren en den aanslag te handhaven. Waar gebouwd zal worden in het villa park tusschen den Vrijdomsweg en den Koudekerkschen straatweg en de nieuwe laan loopt over het terrein, waarop des tijds het oude „Bakkersdorp" lag, stellen B. en W. voor deze laan den naam te geven van Bakkersdorplaan. In verband met de op 30 Mei door den heer van Oorschot gestelde vraag en de daarop gegeven toezegging om een onderzoek in te stellen naar de plaats waar een trap, toegang gevende tot het strand aan den Boulevard de Ruvter en den Boulevard Bankert, zou moeten worden gemaakt, hebben B. en W. met toestemming van Ged. Staten een plan ontworpen en vragen zij f450 voor de uitvoering daarvan. Ongelukken. Te R'dam is een 10-jari- ge jongen door 'n auto overreden, tengevolge waarvan hij inwendige kneuzingen bekwam. Te li dam ia Zaterdag een 3-jarig kind van een schipper te water geraakt en verdronken. Het UJ je werd na een uur dreggen opgehaald. e Amsterdam is bij het verrichten van werkzaamheden op het dak van een per- c. ...eea 65-jarige man, vermoedelijk door uitglijden, op de binnenplaats gevallen. Hij was terstond dood. In het Binnengast huis aldaar overleed een werkman, die daar in waa opgenomen na een val in een diepe kolenbergplaats. Vrijdagmiddag is te Schoonhoven een ongeluk gebeurd. De gebroe ders M. uit Rotterdam hadden de fruitveiling bezocht en wilden per trein huiswaarts keeren. De trein was reeds in beweging, toen zij toch probeerden op het achterbalcon van den laat- sten personenwagen te springen. J. M. sprong mis en werd door den goederenwagon over het linkerbeen gereden dat beneden de knie totaal werd verbrijzeld. Ook aan het rechter been en het hoofd werd hij verwond. Na verbonden te zijn, is M. per auto naar het ziekenhuis te Gouda vervoerd. Het zoon tje van den heer J. N. te Helder, dat bij zijn grootvader te Grootebroek logeerde, is uit een boom gevallen met het gevolg, dat hij onmiddellijk dood was. Te Emmerik is het 9jari-g zoontje van den Nederlandschen schipper De Groof van zijn schip in den Rijn gevallen en verdronken. Zijn vader, die hem ter redding in het water nasprong, ver dween mede in de diepte. Het vorig jaar was reeds een 15-jarige zoon van denzelfden schipper in den Rijn verdronken. Te Bel- lingwolde is de vrouw van H. K. bij on geluk door een geweerschot getroffen. Zij is aan de gevolgen, overleden. Tusschen Mon ster en 's-Gravenzande zijn twee sleepers wagens, waarvan de een den ander wilde pas- seeren, tegen elkander gereden. De voorste wagen, die aangereden werd, kwam in een sloot terecht en de voerman is verdronken. Vliegongeval. Een Goliath-toestel van de Fransche Farman-ljjn, dat Zaterdag ochtend te 11.30 van Schiphol was opge stegen, was tengevolge van een motorstoring gedwongen kort na de opstijging weder te landen. Daar het toestel nog geen hoogte van beteekenis had gekregen, kon het niet naar Schiphol terugkeeren, maai- was go- noodzaakt buiten het vliegterrein te dalen. By het maken van een sprong over een sloot werd het landingsgestel van het vliegtuig ge broken en het toestel tot stilstand gebracht. De passagiers stapten ongedeerd uit, behalve een heer, die vóórin het toestel had gezeten en door den schok tegen den voorwand licht aan het voorhoofd was gewond. De cabine zelf had niet de minste schade geleden. Anti-milita iristen met revol vers. Zaterdagmorgen had ten huize van den heer Hof te Terwispel een betreurenswaardig ongeluk plaats. Daar vertoefden twee anti-mili taristische sprekers, die te Wijnjeterp het woord zouden voeren. Eén van hen bezat een browning en verklaarde de werking aan den ander. Toen deze laatste de heer Blaauw, onderwijzer te Schoten het geladen wapen over zou nemen, ging het schot af. De kogel trof hem in het onderlijf. Eenige uren later is hij overleden. (Crt.) De verduisteringen aan de B oa z b an k te Ze i st. De drie verdack- •7 ten van de malversaties aan de Boaz-Bank te Zeist, zijn naar Utrecht overgebracht en ter beschikking van de justitie gesteld. Een der gearresteerden, zekere Z. uit Ysselmuiden, wordt er van verdacht de verduisterde gelden gebruikt te hebben voor het oprichten van een drukkerij in zijn woonplaats. Voorts zou hij verschillende personen hebben opgelicht. De justitie heeft de boeken en bescheiden der drukkerij iu beslag genomen. Het onder zoek door de Zeisterpolitie heeft aangetoond, dat inderdaad de intertijd door den directeur verduisterde gelden reeds weer waren aan gezuiverd door familieleden. De directeur moet het geld hebben aangewend voor speculatie met medeweten van zijn bediende. In totaal moet do directeur zich daartoe indertijd een bedrag van pl.m. 6000 hebben toegeëigend. Do bediende moet echter ruim f 40.000 heb ben verduisterd, welk bedrag niet weer werd teruggestort, maar aan allerlei werd uitge geven. De boeken, welke de bediende onder zijn berusting had, werden dadelijk na do arrestatie door de politie in beslag genomen, doch het heet, dat de bediende er tevens een eigen administratie op nahield om in de officiëele bescheiden zijn onrechtmatige han delingen aan de controle te kunnen onttrek ken. Onder de clientèle van de Boazbank behoort ook het Chr. Lyceum te Zeist en het moeten vooral de lyceumgelden zijn, die door den bediende ten eigen bate werden aangewend. Strafgevangenis te koop. De strafgevangenis te Appingedam, die niet meer gebruikt wordt, zal op 24 September e.k. bij inschrijving verkocht worden. Typhus. Te Kampen komen in den laat- sten tijd verschillende gevallen van typhus voor, echter tot heden nog niet met doode- 1 ij ken afloop. Autobus omgeslagen. Een vracht auto te Rotterdam wilde een autobus pas- seeren. De voertuigen gingen te dicht langs elkaar, de vrachtauto raakte de autobus in de flank en wierp deze omver. Van het tiental passagiers, dat er zich in bevond, werden er drie licht gewond. Geheime distilleerder ij. Bü een inval door eenige ambtenaren der accijnzen en een inspecteur van politie werd te Am sterdam een geheime distilleerderij ontdekt. Er werden 190 flesschen met inhoud in be slag genomen. Brutale diamantenroof. Te New- York heeft op klaarlichten dag een brutale diamantenroof plaats gehad. Drie bandieten drongen de kantoren dér firma Feldenheimer Jacoby, welke negen verdiepingen hoog ge legen zijn, binnen, bonden de firmanten, be machtigden voor ongeveer 100.000 dollar on gekloofde diamanten en gingen er vandoor. De politie omsingelde het 16 verdiepingen hooge gebouw, maar de dieven waren ver dwenen. j Sensationeele belegering. Een sensationeele belegering tan een wei- gerachtigen huurder heeft te Parijs plaats ge had. De man, een genaturaliseerde Oosten rijker, Izaak Ignatius Zabo geheeten, had zijn huur niet betaald en. waa desondanks niet van zins, zijn woning te verlaten. Toen de politie hem met geweld uit het huis wilde zetten, verscheen Zabo met een revolver. Daarop werd er een offensief met traanver- wekkend gas op den Oostenrijker geopend, doch deze zette alle vensters zijner woning open en liet het gas door den wind, welke door de kamer blies, aan de afzenders re- tourneeren. Zabo werd echter tenslotte over weldigd en gearresteerd. Weer meegenomen. De winkelier S. te Museelkanaal verzorgt sinds twee jaar het kind van een ongehuwde moeder. De moeder zelf was aan een goede betrekking geholpen. Zij schijnt het echter niet zonder haar kind te hebben kunnen stellen en heeft dit nu op een slinksehe wijze teruggehaald. Zjj wist de winkeliersvrouw en het kind mee te krijgen in een winkel, nam toen het kind over en, terwijl de winkeliersvrouw stond uit te zoeken, verdween zij met het kind in een auto, waarin nog twee heeren zaten. De pleegouders zijn zeer bedroefd. Bij den burgemeester is aangifte gedaan. Er zal ech ter weinig aan de zaak te doen zijn. Aangenaam ver rastl Employe bij de tram te Drachten krijgt boodschap: dade lijk op 't kantoor komen. Ik op 't kantoor!? Nou, d'r heen. Daar staat, de opzichter. „Heb jo vandaag geen vrijaf?" Nee; geen verlof gevraagd vandaag. Maar weet ge dan niet, dat ge vandaag 25 jaar in dienst zijt van de tram?" Nee: daar had-ie waar lijk niet aan gedacht; rekende pas in Novem ber. Hij had in ontvangst te nemen: primo: een gelukwensch namens de direktie; secundo: enveloppe met inhoud. Dat laatste gaf aan 't gelieele geval nog een behoor lijken inhoud(Volk.) n Lastige u i t ze 11 i n g. De Bui ten Brouwersstraat te Amsterdam stond Za terdag in rep en ,roer ter gelegenheid van de uitzetting van den huurder wegens huur schuld. Toen de deurwaarder met de vervul ling van zijn plicht aanving was de bewo ner, die drie hoog achter huisde, niet aan wezig, zoodat 't aanvankelijk goed van stapel liep. Nauwelijks hing echter het hijschtouw uit den zolder om den inboedel daarmede op straat to brengen .of de eigenaar van het bedreigde huisraad kwam opdagen om ter stond te beginnen den deurwaarder en zyn helpers te sommeeren hun werk te staken. Hü zette aan zijn bevelen kracht bij door heftig te zwaaien en te dreigen met een ijzeren schoenleest. Vervolgens ging hij naar den zolder, sneed het hijschtouw aan stukken en hing een rooden doek op aan den hijscli- haab. Inmiddels had zich ongeveer de geheele buurt, voor zoover aanwezig voor het be wuste perceel geplaatst en de deurwaarder vond het dan ook raadzaam de hulp der politie in te roepen. Deze kwam in vrij sterken getale opdagen, waarop de woede van het slachtoffer zoo mogelijk nog grooter werd. Met (dlerlei projectielen bombardeerde hij de politiemannen. Dakpannen en verschillende kleinere stukken van het huisraad kwamen achtereenvolgens naar beneden. Toen de waar nemende commissaris op het terrein van het tumult verscheen, stelde deze tegenover het verzet van den woedenden schoenmaker de waarschuwing dat van de vuurwapenen zou worden gebruik gemaakt. Do man stoor de zich daar echter niet aan en verklaarde zich tot het uiterste te zullen verzetten. Hierop trokken de agenten de revolvers en en werd het zolderraam, van waar uit het bombardement geleid werd met scherp be schoten. Hiervoor scheen de schoenmaker eenig respect te hebben, althans hij trok zich terug echter niet dan na eerst nog een ijzeren schoenleest en het hijscbblok op straat te hebben doen belanden. Onder aan voering van teen inspecteur trokken daarna eenige agenten met de revolvers in de hand naar de derde verdieping, waar zij echter nog geen onbelemmerden toegang vonden. Hier vonden de politiemannen naast den schoenmaker ook zijn vrouw, die ook aan het verzet deelnam qn een kachel als af- weerinstrument gekozen had. De man stond met een groot stuk hout de politie op te wachten. Na 'eenige waarschuwingen echter werd van het gebruik der verweermiddelen afgezien en gaf de schoenmaker zich over. Hij werd naar het bureau, overgebracht. De uitzetting kon nu verder ongestoord voort gang vinden. VVettenrommel. Men meldt uit Go- rinchem aan de Voorw.Alhier deden zich deze week twee gevallen voor van niet-aan- gifte bij geboorte. Het eene gold zekeren B., die dit voor de tweede maal weigerde. Bij een vorige maal is de vrouw gestraft met hechtenis. We hebben dan ook te doen met een z.g. principiëele weigering. Man en vrouw willen in het geheel niet met de Nederlandsche wettenrommel te doen hebben. In het andere geval bemerkten de betrokken autoriteiten aan een geplaatste advertentiel, dat bij een familie een kindje geborenwas, hetwelk niet was aangegeven. Door den amb tenaar van den Burgerlijken Stand is hiervan te bevoegder plaatse kennis gegeven. .Bliksem ingeslagen. Vrijdag nacht is de bliksem in het bekende Jagershuis te Hummelo geslagen. Gordijnen werden af gerukt, een kozijn verbrijzeld en in verschil lende kamers verwoestingen aangericht. Brand werd niet veroorzaakt. De bewoners kwamen met den schrik vrij. Verduistering door een post-, beambte. De politie te Dordrecht beeft gearresteerd eu aan den rechter-commissaris overgeleverd den postbeambte M. v. N., werki zaam aan de afdeeling Rijkspostspaarbank. De betrokkene is in voorarrest gesteld als ver dacht van valschheid in geschrifte en het plegen van verduisteringen tot een bedrag van ongeveer duizend gulden. Op Mars. Naar uit Hamburg wordt gemeld, heeft Prof. Graff op de Hamburger sterrenwacht bij de bestudeering van Mars tal van kanalen en verschillende landstre ken kunnen oonstateeren, die kunnen gelden als bewijs ran de aanwezigheid van een vaste land op Mars. Verder heeft hij zwarte plek ken ontdekt, die waarschijnlijk zeeën zijn en ook gele vlekken, welke men nog niet heeft kunnen verklaren. De Brusselsche bank. Vrijdag middag vervoegden zich plotseling tpn kan tore der Brusselsche Bank te Amsterdam, de substituut-officier van justitie, de rechtercom missaris en een inspecteur van politie bene vens eenige rechercheurs, ten einde huiszoe king te doen .Er werden, volgens de Tel., een aantal effecten en bescheiden in beslag genomen en overgebracht naar het Huis van Bewaring. Daarheen gingen ook een broeder van den in Duitschland gearresteerden Brie- dee benevens een compagnon. Zij keerden, na gehoord te zijn, naar het kantoor terug. Briedee en de Jong bevinden zich nog in Duitschland in hechtenis. Neder 1. Meisjes handelaars. Te Kempen heeft de politie twee Nederlan ders gearresteerd, als verdacht van meisjes handel. Ze hadden twee meisjes uit Dussel- dorp en Horst-Emscher bij zich, die ze naar Nederland wilden brengen onder voorspiege- geling vgn een goede betrekking. De inbraak in 'tbankcorres- pondentschap te Kampen. Zooals men zich herinneren zal, zijn indertijd ge vangen genomen in verband met de inbraak in het korrespondentschap der Nederlandsche Bank te Kampen twee Amsterdamsche „jongens van de vlakte", n.l. Ben Westerbaan en Max Mayer, benevens een Kampensche koopman, H. Brands. De eerste twee zouden met een auto naar Kampen gegaan zijn, waar Brands hun geholpen heeft om de inbraak te plegen. Er werd f 74.000 en een zak met f 500 gestolen. Alle drie de beklaagden zijn intusschen vrij gesproken bij gebrek aan bewijs. De heeren bleven echter achter slot en grendel, omdat zij alle drie nog voor andere zaken wat te goed hadden. De politie vernam veertien da gen geleden, dat een kippenkoopman uit Kam pen, zekere Kok, in een café in Purmerend zijn mond voorbijgepraat had .Dadelijk werd een onderzoek ingesteld, met het gevolg, dat de kippenkoopman, de vrouw van H. Brands en haar zoon werden verhoord. Naar wjj vernemen zou de vrouw bekend hebben, dat de inbrekers bij haar nachtverblijf hadden gekregen. Voor deze hulp ontving zij voor korten tijd geld, dat haar zoon in Amsterdam op een zeker adres bijna wekelijks ging halen. In samenwerking met de Amsterdamsche po litie werd de zaak toen verder nagegaan, met het gevolg, dat in Kampen en in Amster dam een zestal personen werden gearres teerd. Drie van hen zijn voor den Officier van Justitie geleid, terwijl de anderen na verhoor zijn vrijgelaten. Bij degenen, die vastgehouden zijn, isi vrouw Brands en haar zoon. Uit de verklarin gen, die voor de politie zijn afgelegd, heeft men de verwachting geput, dat het thans mogelijk zal zijn, de schuld van de drie' vroegere beklaagden te bewijzen. Bjj1 de per sonen, die by dit onderzoek zijn betrokken en die thans zijn gearresteerd, heeft de politie huiszoekingen gedaan. Groote geldbedragen werden jiiet gevonden. Dit behoeft geen ver bazing te wekken, daar de meeste der be trokkenen er al dien tijd maar op los ge leefd hebben. (Volk) HELMOND. V.D1. Hedenmorgen 10 uur is de olieventer M. v. S. op den over weg nabi' Helmond door een uit de richting Djeurne komende trein verplet terd. Hij was op slag dood. De olie- kar en hond werden vermorzeld. Die hoo rnen waren niet neergelaten. De politie stelt een onderzoek in. ZEIST. V.D. Hedenmorgen is hier brand liTtgebroken in Bartimeus. .het Christelijk blindeninstituut. D]e brand ont stond op de bovenste verdieping, waar- een gaskomfoor in brand geraakte. Perso- i neel en kinderen waren gelukkig allen J wegens vacantie afwezig. Eén onderwijzer bevond zich in het gebouw. De water schade is groot. Verzekering dekt de schade. BEILEN. V.D,. Op den overweg nabil Beilen is hedenmorgen een paard en wa gen door een uit Groningen komenden. Drtrein gegrepen en vermorzeld. De land bouwers Koerts en Konings werden ge dood. Het paard en een der slachtoffers w'erden 1 K.M. meegesleurd. PARIJS. Die Fransche Kanier nam gis teren met 336 tegen 204 stemmen het votum Van verbouwen in de regeeringj aan. ROTTERDAM, 25 Aug. '24. Graanmarkt. Tarwe jarige met minder aanbod hooger Verkocht, puik© f 17f 17.25 a f 17.40, nieuwe met be perkt aanbod, verkocht naar kwaliteit van f 14—f 16.25 a f 16.50. Rogge f 11—f 12. gerst chevallier f 13f 13.50.. winter en zomergerst f 13f 13.50, haver f 11.40 f 11.90, kleine groene erwten in de be slist puike kwaliteiten hooger betaald naar kwaliteit van f 16f 20. Kroon- erwten niet getoond. Schokkers vrijwel onveranderd naar kwaliteit van f 16—f 19, alles per 100 K.G. De lijwielplaatjesdiefstallen. Die politie te Vlissingen heeft op heeter- daad. betrapt een man, die bezig was het soldeersel van een rijwiel plaat je los eto maken. D|e man is ter beschikking der justitie te Middelburg gesteld. Dankbaarheid der Finsche journalisten: De Finsche Journalisten, die o.a. een paar dagen te Vlissingen hebben vertoefd, hebben uit dankbaarheid voor de ont vangst aan den burgemeester van Vlis singen f 160 doen toekomen voor de slachtoffers van de visschersramp. Te Vlissingen is op de ree gekonuH het Engelsche stoomschip Farewaii met den tweeden telefoonkabel Djomburg En geland aan boord. MIDDELBURG. Bevallen; G- van Sluijs- Soetens, z.; E. do Kuyper-Hageman, d.; P. J. Huijsman-Van Varik, d.; N- Roelse- Otté, d.; E- Louweise-Van Wijoarda, d.; C- Vogel-Til roe, d. GOES Geboren; Willem Samuel, z. v. Oomelis Adrianus Diuvekot en Elisabeth Anna Lansen. Rotterdam, 25 Aug. 1924. Veemarkt. Aanvoer433 vette run deren, 231 vette kalveren, 1081 schapen en lammeren, 1344 varkens. Prijzen per V2 K.G.: koeien 45, 52,5 55, 6062,5 en 65, ossen 52, 55, 61, stieren 42,5, 47,5, 54., vette kalveren 72,5, 80, 87,592, schapen 3641, lammeren f30f36 p. st., varkens 39, 40, 42. Koeien en ossen aanvoer ruim, handel redelijk, prijzen ongeveer op dezelfde hoogte- Stieren aanvoer zeer klein, han del kalm, prijzen vrijwel onveranderd- Vette kalveren aanvoer behoorlijk, handel tamelijk, prijzen ongeveer als Dinsdag 1.1. Schapen en lammeren aanvoer iets he ter, handel luiachtig, prijzen met weinig verandering. "Varkens aanvoer vrij ruim, handel tamelijk willig, prijzen iets stijver, hoewel de topprijs met moeite kon wor den bedongen. Zaden. Blauw Maanzaad f 42f 44', Karwijzaad f40f41, Koolzaad f 19—f21. Vlas. 4000 K.G. Holl. geel fl.70— f 2.10, 4000 K.G. Gropingsch f 1.80 f 2.25. Aardappelen. Brielsche Eigenhei mers f 2.75f 3.50, Zeeuwsche Eigen heimers f 2.60f 2.90, Blauwe Eigenhei mers f2.80—f3.20, Westlandsche poters f 1.50—f2.30. Eieren f 7.25f 8.25 per 100 stuks. GOES. Veiling van 23 Aug. 1924. Peren: Clapp's Favorite f 17f 32, Precose de Tre- voux f 17f 19, Dr Jules Guyot f18f22, Petite Marguerithe f 8f 15, Bon Chretien William f 12—f 14, William Duchesse f 10 f 14, Dr Cornells f 15, Beurré de Mérode f 10 f 16, Beurré d'Amanlis f 11f 18, Juttepe- ren f 11f28, Diamantperen f4f9, Marse- pijnperen f 4f 6, Dirkjesperen f 3f 8, Gro ninger Bergamotten f5, Limburger Bergamot ten f 5, Bruine Heerenperen f 6f 11, Noord- Holl. Suikerperen f 5f 7, Wittebroodsperen f 3f 5, Scharlakenperen f 4f 8, Callebouts- peren f 5f 6, Goudballen f 4f 6, Kruidpe- ren f 3f 5, Afval- en Kroetperen f 1f 4, alles per 100 K.G. AppelsThe Queen f 18f 27, Buch. d'Ol- denburg f 10f 15, Manks Codlin f 11f 19, Witte Calville f 17, Eckleville Seedling f 15 Lord Grosvenor f 16, Cox Pomona f 14f 16, Transp. de Croncels f 14f 20, Paesgood Non- suck f 14, Codlin Keswick f 9f 16, Lord Suf- field f 12f 14, Jacques Lebel f 12f 15, Gul- derling f 811, Baumans Reinetten 12 f 14, Bismarck f 11f 13, Lemoenappels f 13 Grofzuur f 9f 13, Ganzebout f 10f 13, Cel lini f 10f 14, Keizer Alexandre f 12, Clasie- appel f 6, Blomzoet f 10, Afval- en Kroetap- pels f 4f 6, alles per 100 K.G. Pruimen: Washington f40£51, Reine Clau de f 53, Dubbele Witte Wijnpruimen f 46— f 59, Burbank f 26f 36, Belle de Louvain f 23f 40, Reine Victoriapruimen f 20f 35, Abrikoospruimen f34, Prince Pruimen f 14- f 24, Okkelanen f 15f 18, Marbelanen f 12 f 14, Eng. Krozen 15, Kouwelijnen f 13, Di verse pruimen f 1f 12, alles per 100 K.G. DiversenWitte bessen f 14, Roode bessen f 15, Tomaten f 19, Snijboonen f 18, Princes- seboonen f 14f 17, Groene boonen f2 f 6, Uien f 4, Kleine Uien f 2, Zilveruien f 2f 4, Aarddappelen f 4.40f 5.20 alles per 100 K.G. Komkommers f 1f 4, Augurken 0.1027, Bloemkool f24, Roode kool f5f7, Savoye' kool f 3f 4, Meloenen f 24f 33, alles per 100 stuks. KRABBENDIJKE, 23 Aug. 1924. Groote vei ling: Clapp's Favorite f9.40f36, Durandeau f 9.40, Bon Chretien William f 6.10, Goud- ballen f .510, Jodenperen f 1.10f 2, The Queen f 20f 32, Zure afval f 1f 4, alles per 100 K.G. Behoorlijke voorlichting. „Patrimonium." schrijft; 'Volkspetitionnementen zij:n eigenaardige ondernemingen. Die menschen worden uit- genoodigd, of aangespoord, soms gedron gen om voor ©en bepaalde zaak hun hand- teekening te zetten. En voorlichting ontbreekt zeer dikwijls. Voor vele menschen is dit in sommige gevallen ook niet noodig). Over de zaak in kwestie zijn ze jaren lang ingelicht of die valt zoozeer met hun levens- en politieke beschouwingen samen, dat zij zich 7 onder bezwaar voor of tegen kun nen uitspreken. 1 Het groote petitionnement voor Plaat selijke Keuze, ging met zoo volledig mo gelijke voorlichting gepaard: openbare ver gaderingen, zeer ruime geschriftversprei- ding bij tienduizendtallen werden ze gedrukt artikelen in de pers, enz. Nu de Tweede Kamer het wetsontwerp opnieuw aannam, is er door eenige hee ren een adresbeweging tegen op touw gezet, die onmiddellijk door den drank handel overgenomen is. Van juiste voor- j lichting is hierbij echter geen sprake. Het adres ligt in «afé's en hotels ter teekening

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 3