Kerknieuws. Onderwijs. LaiM- en Tuinbouw. boord van Hr lts „Tromp", de officieren van administratie 3e kl. J. Dekker en en R. H. Cooke en aan boord van Hr Ms Gelderland" de officier van administratie 3e kl. J. 0. W. Jobse. Monument voor J. H. van Dale. Naar wij vernemen, zal bij de onthulling van het monument vopr J. H. van Dale te Sluis H. M. de Koningin vertegenwoordigd worden door Haren ka merheer i. b. d. Jhr W. Z. van T'eij- lingen te Oostkapelle. Middelburg. Als het mooi weer wil wor den, belooft het a.s. Donderdag voor Mid delburg een bijzonder drukke dag te wor den. Wij bedoelen den Reclame-marktdag georganiseerd door den Marktkooplieden- bond „Bendracht maakt Macht", welke nu reeds tweemaal daarmede een groot succes had. Evenals vorige jaren zal Woensdagavond een vergadering worden gehouden in het Militair Tehuis, terwijl Donderdag weder een wedstrijd wordt ge houden in versierde en keurig geëtaleer de kramen. Reeds zijn toegezegjd 3 eere- prijzen, 3 eerste, 3 tweede en 3 derde prjjzen. Hen bijzonderheid zal zijn een tent, waar bloempjes worden verkocht ten bate der bestrijding van de tbc., onder de Marktkooplieden en hun gezinnen. Het is nog niet zoo heel veel jaren geleden, dat de winkeliers het opkomen van de markt als een strop voor den winkelstand beschouwden en de marktkooplieden als ernstige concurrenten. Wij hebben steeds gemeend, dat een bloeiende markt de men- schen lokte en dus ook drukte veroorzaak te, in het voordeel waarvan ook de winke liers en andere neringdoenden zouden deelen. Dat wij daarin goed hebben gezien blijkt ons uit de biljetten, van het markt- feest, die wij bij verschillende winkeliers die met de markt zelf niets hebben uit te staan, zien ophangen. Dit bewijs van in stemming met bet Marktfeest doet ons ook met vertrouwen het verzoek tot het Uitsteken van de vlag overbrengien aan de bewoners van de Markt en omgeving. iVooral ook voor de Rurgbewoners is daartoe aanleiding, omdat dien dag ook (in de Abdij) de jaariijiksche Ringrijderij wordt gehouden en die vooral voor de Vreemdelingen zulk een bijzondere attrac tie blijft. Niet minder dan 84 personen gaven zich op en er za,l dan ook op drie banen moeten worden gereden. Weder om zal moeten worden verdedigd of ver overd de Zilveren wisselbeker van H. M- de Koningin, terwijl een tweeds beleer, zooals verleden jaar gemeld, aangeboden door den bekenden schrijver dr Van Loon, voor het eerst een door alle deelnemers begeerd bezit zal vormen. Zaterdagmiddag, om kwart over 12 kwam een motorrijder, B., uit de Lange- viele de Markt alhier oprijden. Hij moest leen groote bocht maken, omdat enkels daar staande personen, ondanks herhaald toeteren, niet uit den weg gingen, en kwam daardoor op eten viertal meters van het trottoir, dat juist verlaten was door de 35-jarige mej. Di-, geboren W., ■wonende aan de Winterstraut- Deze schrok van den motor en ging dan links, dan rechts; de Motorrijder kon hierdoor pok geen uitweg vinden en reed de juf frouw aan, die zoo ernstig kwam te vallen dat zij een ernstige rechterbeenbreuk be kwam en op medisch advies per rijwiel- brancard naar het gasthuis werd ver voerd. Gedurende ongeveer een kwartier had de ongelukkige op de steenen gelegen, en hadden omwonenden door het bren gen van kussens en van een glas water getracht het leed zooveel mogelijk te ver zachten. I Goes. „De Zoom' 'deelt mede, dat Vrij dag het parket uit Breda, oen onderzoek instelde ter plaatse, waar op 26 Juli het auto-ongeluk bij Woensdrecht gebeurde, waarbij wijlen dhr J. J. de Jonge ernstig werd verwond. Alle getuigen waren hier voor opgeroepen. Dhr P. A. Liefbroer uit Bergen op Zoom werd als deskundige ge hoord. Donderdagavond acht uur vergadert de Raad. Punten van behandeling zijn; Notulen. Stukken. Afschrijving van belas ting. Voorstel tot vaststelling van ver ordeningen tot regeling van Leergangen voor de praktijk en tot heffing en invor dering van schoolgeld daarvoortot het ppnieuw benoemen van mej. J. H. de Sjonge tot gemeente-vroedvrouw; tot wij ziging der begroeting Grondbedrijf 1924, tot het doen aanbrengen van een auto matische telefooninstallatie in het Stad huis. Verzoek van het bestuur der voor malige Chr. school aan de Wijngaardstraat om toekenning der gemeentelijke, vergoe ding, bedoeld in art. 100 der L O.-wet ,1920, over 1922. Voorstel tot wijziging der gemeentebegrooting voor 1924; tol nadere wijziging, der verordening op het financieel beheer van het gemeente-gasf- bedrijf. Verzoek van G- Slaakweg te Öve- zand om gedeeltelijke kwijtschelding van leggeld; van K- M- Koppejan om verbete ring van den waterafvoer' bij het perceel Voorstad 43; van het hoofdbestuur van „Schuttevaer" om verbetering der rege ling van het openen en sluiten van de brug te Wilhelminadorp. Voordracht voor benoeming van twee leden in het Col lege van Zetters. Voorstel betreffende het salaris van den te benoemen scheikundige bij den Keuringdienst van Waren. Ver zoek van D .0- W. Meijter, om hem te verkoopen een stuk grond in Bouwplan I. Wijziging der Motor- en Rijwielverordening Vaststelling rekening Burg. Armbestuur over 1923 Wijziging van de begrooting van het gasthuis over 1923- Voorstel tot verpachting van gemeentegrond aan de veevoederfabriek „Zeeland"; tot wijziging der verordening voor het Bestuur van het gasthuis; tot verkoop van een stuk ge meentegrond in Bouwplan II aap de wo- ningbouwvereeniging „Help U Zeiven"; (ot wijziging der verordening op de Heffing van rechten voor den Reinigingsdienst. Verzoek om machtiging tot onderhandsche verpachting van het genot van de jacht op de daarvoor in aanmerking komende gemeentegronden. Aanbieding gemeente rekening over 1923- Verzoek van het be stuur" van de Stichting „Fonds ter be vordering van den bloei der Rijks Hoogore Burgerschool te Goes" om subsidie uit de gemeentekas tot vorming van een waarborgfonds tot verbinding vair .een literair-economische afdeeling aan die school. Hanswe«rt. Gisterennamiddag ontstond brand in 4e machinekamer van het Bel gisch motorjacht „Varouni". Door het flink optreden van de bemanning en eenige toegeschoten schippers mocht het gelukken den brand met emmers water te blusschen. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Nlsse. In de Zaterdagavond gehouden raadsvergadering waren alle leden aan wezig. Die begrooting van het Burgerlijk Armbestuur voor 1925 werd goedgekeurd iii ontvang en uitgaaf op f 8077,85 VV Dje Gerneenterekening over 1923 werd voor- loopig vast gesteld op f 29.634,91 in ont vang en f29.267,13 in uitgaaf. Goed slot f367,78. - Westkapelle. De kustliclrtwaclrter J. van Rooijen, bij het groote kustlicht alhier, heeft tegen 1 November as- eervol ont slag aangevraagd, wegens meer dan 55- jarige leeftijd met een diensttijd van ruim 33 jaar. Ned- Herv. Kerk. Aangenomen naar Hansweert (toez.) door A. G. B. ten Kate, hulpprediker te Heemstede; naar Broek op Langendijk door J. Jukema te Rinsumageest. In het Vlissingsch predikbeurten blad schrijft ds W. A. B. ten Kate, dat het hem opgevallen is, dat er in de ge meente zoo betrekkelijk weinig huwelijken worden ingezegend. Verleden jaar haddon er 34 huwelijksinzegeningen plaats- Dat is van het geheel toch een ldein percen tage en ds ten Kate noemt dat een zeer treurig feit. Uit het geringe getal van huwenden, (lie over hun huwelijk Gods zegen aanroepen, die hun huwelijk willen doen wijden in de kerk, spreekt groote onverschilligheid tegenover de eeuwige dingen- De heer A. Luteijn te lerseke hoopt Zondag 5 October zijn intrede te doen bij de Ned. Herv. Gemeente te Goudriaan- Ottoland, na bevestigd te zijn door Prof- Dr J. A. C. van Leeuwen van Utrecht. Waarde. De bevestiging en 'intrede van ds C. van der Waa, beroepen predikant alhier, is bepaald op 19 October a.s. De bevestiging zal plaats hebben door ds Kijne, vroeger te lerseke- Ds P. F. van den Nieuwenhuizen te Nijkerk herdacht gisteren zijn 40-jarige evangeliebediening in de Ned- Herv. Kerk. Hij stond achtereenvolgens te 's-Graven- polder (18841888), Woudrichem en (sinds 1894) te Nijkerk- Hij bevestigde gisteren zijn pleegzoon cand. Hoekzema als predikant te Willege-Langerak. De heer P. de Feijter, cand. te Axel, zal Zondag den 21sten Sept. a.s. zijn in trede doen bij de Geref. kerk te Boorn- bergum, na bevestigd te zijn door ds J- H. Lammertsma van Appingedam. Jtet werk van ds Wagter in Drente. Zooals reeds is gemeld, heeft ds W. Wagter, Ned. Herv. pred. te Koekan- ge, het beroep naar Oudelande aangeno men. Dit bericht is in de Koekanger ge meente met ontroering vernomen, daar er sterke banden gevormd zijn tusschen gemeente en pastor. „In de a.s. Herfstmaand zal het 24 jaar zijn", zoo schrijft men uit Koekange aan de „Nederlander", „dat ds Wagter de gemeente van Koekange naar beste krach ten heeft gediend. En dat wil wat zeggenl Veel is hier n.l. in dien tijd ten gunste en goede veranderd! De Koekanger bevol king toch was destijds nog al „rumoerig" en niet bepaald „gemakkelijk", gelijk trouwens in meerdere Drentsche dorpen 't geval was, en soms nog is. Met vaste hand, streng doch tactvol en liefderijk, is deze voortvarende evangelieprediker te gen alle minder gewenschte toestanden zoodanig met kracht opgetreden, dat mo menteel Koekange een der meest geeste lijk bloeiende, meelevende kerkelijke ge meenten is uit heel deze omgeving. Het ligt voor 'de hand, dat velen hun herder en leeraar van jaren her straks noode zullen zien heengaan." Prof. dr S. D. van Veen. f Te Zeist is overleden prof. dr S. D. van Veen, oud-hoogleeraar in de godgeleerdheid aan de Universiteit te Utrecht. De overledene was geboren te Lemmer. Hij studeerde aan de universiteit te Utrecht en promo veerde in 1888 aldaar tot doctor in de Godgeleerdheid- Hij bekleedde het predik ambt achtereenvolgens te Molkwerum (1881), Rijperkerk (1884), Dedemsvaart (1886), Groningen (1887), Rotterdam (1896) en w-erd in 1896 benoemd tot hoogleeraar in de Godgeleerdheid aan de Universiteit te Utrecht. Prof. van Veen was ridder in de orde van den Nederl. Leeuw. Vele werken van zijn hand zijn verschenen. De Ned- herinnert er nog aan, dat de overledene op 10 Oct. 1921 ontslag ge nomen heeft als hoogleeraar en zich toen te Zeist heeft gevestigd- In politiek op zicht was prof- van Veen een geestver want van jhr. Lohman. Hij behoorde vroe ger met zijn broer tot de vrije anti revolutionairen- Bij Kon. Besluit is met ingang van 1 September 1924 benoemd tot directeur van en leeraar aan de R.H.B.S. te Zie- rikzee H. de Noo. Bzu, te 's Gravenhage en tot tijdelijk leeraar aan de R.H.B.S. te Vlissingen A. Potjewijd. Geslaagd voor de hoofdakte te Rot terdam de hoeren; A- Bakker te Heerjans- dam, L- G- J. Lockefeer te gt Jansteen, M- A- de Looff te Kamperland, J. Lou- werse te Koudekerk© (W-). En voor nut tige handwerken te Rotterdam de dames; N. A- van Dalen te Aardenburg en H. S. van Male te Schoondijke. Döor B. en W. van Vlissingen wordt aan den Raad voorgesteld aan de lloogjere Handelsschool opnieuw te benoemen voor het tijdvak 1 Sept. 1924 tot 31 Aug. 1925 tot tijdelijk leeraar in de Geschiedenis en Staatswetenschappen dhr A Potjewijd, tot tijdelijk leerares in Engelsche Han delscorrespondentie mej. P. M- Taat en tot tijdelijk leeraar in Fransehe Taal en Handelscorrespondentie dhr A. J. M. Bracke. Voor hetzelfde tijdvak stellen R. en Wi. voor opnieuw te benoemen aan de HandelsherhalingsschooJ de heeren: C. v. Alten voor Duitsch, J. Q. Brand voor Handelskennis en Handelsrekenen, J. But ler voor Nederlandsch, E- Hoek, voor ge wone vakken, J. J. Laernoes voor Fransch en gewone vakken, D'. van Maris voor Aardrijkskunde en gewone vakken, A. Mets voor Duitsch, Z- 0- Leclorcq voor Machineschrijven en I. Sinke voor boek houden, maöhineschrijven en stenografie. Al de voorgedragenen wonen te Vlissin gen. „E f f a t h a". De penningmeester, W. L- B. den Rlaauwen, Den Haag, Ant. Duyckstraat 49, deelt ons mede, dat hiji voor het Bouwfonds uit de Uniecollecte te 's Gravenpolder van den Correspondent aldaar f 12 heeft ontvangen. Geslaagd te 's Gravenhage voor het 2e gedeelte Notarieel examen dhr W. J. M. Koole, geboren te Ellewoutsdijk. Groote Handels-veetentoonstelling te Goes Het is een verblijdend teeken, dat in 'dezen tijd van malaise, waarin het ge- 'lieele handels- en bedrijfsleven onder (den druk der tijdsomstandigheden een moeilijke periode doormaakt, de energie niet sluimert en steeds personen gevon den worden, die bereid en in staat zijn den toekoinstigen bloei van een tak van onderneming te bevorderen. Het mag als algemeen bekend verondersteld worden, dat de provincie Zeeland, welke in do veehouderij en den veehandel een belang rijke plaats inneemt en jaarlijks duizenden stuks vee in en uitvoert, nog niet, zooala de andere provinciën, waarin de veeteelt bloeit, een jaarmarkt bezit. Dit overwegende, beeft de Bond vari Zeeuwsche [Veehandelaren, op voorstel Van d en heer N. S- Fr enk te Zierikzeo die zich reeds te voren van de mede werking van verschillende vooraanstaan de personen verzekerd had, besloten, om op 15 October a.s. in het nijvere, zich sterk ontwikkelende stadje Goes een groo te tentoonstelling van handelsvee te doen houden met als doel om daardoor zoo mogelijk den weg voor een jaarmarkt te banen.' 1 -.4 [if! i Die afdeeling Westelijk Zuid-Beveland van de Zeeuwsche Land bouwmaatschappij Verleent hierbij zeer veel medewerking en zal zoo mogelijk aan deze expositie een ïruittentoonstelling verbinden, terwijl do te Goes bestaande vereenigingen plannen in voorbereiding hebben voor gevel versie- ringen, étalage wedstrijd- en andere at tracties gedurende de tentoonstelling. Ook van het gemeentebestuur van Goes werd reeds veel medewerking ondervonden De Raad van Goes heeft aan het Comité reeds een subsidie toegezegd Men is nog doende een eere-comité ba vormen, waarin reeds zitting hebben wil len nemen do heeren Dl D- v. d. Bout, waarn. burgemeester van Goes, Mr Diele man, voorzitter der Z.LM., Mr Fokker, burgemeester van Zierikzee, N- S- Frenk, Eere-voorzitter van den bond van Zeeuw sche veehandelaren, M- de Haas, voorzit ter van den Znid-IIollandschen Bond van Veehandelaren, H. A- Hanken, directeur van den Wilhelmanapolder, Tj- B. E- Kiel stra, secretaris der Z.LM., Ir Kuijper, directeur der Rotterdamsche Tramweg- Maatschappij, J. W. van Oeveren, Lid der Prov. Staten van Zeeland, Dr Steliouwer, Dlistricts-veearts te Middelburg, A- Trom petter, voorz. van den Nederlandschen Bond van Veehandelaren en A- va,n dei Weyde, lid van God. Staten van Zeeland Een terrein, groot 5 H-A-, is welwillend door den heer Rijk te Goes aan het Comité afgestaan. Een ha ml e 1 s veert e 11 toon stelling is tot nu toe in Nederland nog nooit gehouden, terwijl deze in het buitenland reeds lang populair zijn en daar bewezen hebben, zoowel voor den handel als voor den landbouw groot nut te hebben. De uit voering der gToot opgezette plannen van het Comité zal tevens den band tusschen onze provinciën onderling nauwer helpen toehalen. Wat Zeeland in het bijzonder betreft, zal, indien uit deze tentoonstelling een jaarmarkt geboren mag worden, zoo als het Cömité wenscht en verwacht, in leen lang gevoelde behoefte worden voor zien. Dje vooruitzichten voor het welslagen der tentoonstelling zijn gunstig, doch voor een volledig succes is noodig belangstel ling van heel Nederland en medewerking uit alle kringen, die met veeteelt en vee handel in relatie staan. WÜ' hopen dan ook, dat ieder, die daartoe in staat is, het zijne er toe zal willen bijdragen om deze tentoonstelling te doen slagen. De secretaris van het uitvoerend comité is dhr J. Gloude te Zierikzee, telefoon no. 4- Hoenderpest in ons land. In de omgeving, van Woudenberg en Scherpenzeel heerscht een kippenziekte, waarvan de voornaamste verschijnselen bestonden in groote somnolentie, sterke blauwe verkleuring van de kam en groote sterfte. Na den dood werden puntvormige bloedingen gevonden in tal van organen. Het bacteriologisch onderzoek was steeds negatief. D|r Baudot komt tot de gevolg trekking, dat we hier te doen hebben met hoenderpest. Nadere bijzonderheden zul len spoedig gepubliceerd worden. Stukken voor den Gemeenteraad van Goes G emeente vroedvrouw. B. en W. stellen voor met ingang van 1 Sept. a.s. wederom Mej. J. H. de Jonge een aanstelling voor drie jaren als ge meentevroedvrouw te verleenen, ingaande op 1 Sept. a.s. Telefoon-installatie Stadhuis. Nu de hulpbode tevens loopjongen voor den gemeente-ontvanger in militairen dienst is getreden ter vervulling zijner eorste-oefeningsplicht, hebben B. en W. hem eervol ontslag uit zijn tijdelijke func tie verleend. Uit een oogpunt van bezui niging zouden zij deze functie niet op nieuw willen vervullen- De bode moet zich dan echter veel meer op straat bevinden dan anders en arbeid verrichten ten kan tore van den ontvanger, waardoor hij dagelijks geruiinen tijd afwezig is en dus niet meer de telefoon vair het stadhuis kan bedienen. Dit heeft de bijzondere aandacht van B. en W. gevestigd op de onlangs ontvangen aanbieding der N.V. Nederlandsche Huistelefoon Mij., welke den laatsten tijd complete automatische installaties voor gecombineerd in- en extern verkeer in huur aanbiedt. Volgens deze aanbieding zou een installatie voor het stadhuis met aansluiting van de voor naamste vertrekken per jaar kosten f 162.50. Hier staan tegenover de vol gende besparingen: jaarwedde liulpbode f 390, vermindering abonnementskosten Rijkstelefoon f 64.50. Totaal f 454.50. Zoo dat een bezuiniging wordt verkregen van f 292 per jaar. B. en W. stellen voor in dien geest te besluiten. Vergoeding L.O. Het bestuur der voormalige Chr. school aan de Wijngaardstraat vraagt om de ge meentelijke vergoeding als bedoeld in art. 100 der Lager-onderwijswet 1920 of wel krachtens het voormalige art. 59 decies der Lager-onderwijswet 1878 over het jaar 1922 voor de tijdelijke onderwijzeres mej. H. Kuiper, zulks over het tijdvak van 1 Januari tot en met 31 Aug. en voor een totaalbedrag van f 1026.67. Van ge noemde leerkracht is over het reeds ge melde tijdvak de wedde niet door het Rijk aan het Bestuur vergoed. Waar art. 100 der L.O.-wet 1920 op 1 Januari 1921 is inwerking getreden is het, teneinde op de vergoeding als door het Bestuur gevraagd wordt aanspraak te kunnen maken, noodzakelijk, dat ge durende de jaren 1921 en 1922 aan de gelijksoortig openbare school, t.w. de M.U.L.O.-school (later school C) boven tallige onderwijzers werkzaam waren. Waar dit niet het geval is geweest zal het Bestuur krachtens het bepaalde bij dit artikel geen reclrt op de vergoeding kunnen ontleenen. B. en W. stellen daarom voor uit te keeren krachtens het bepaalde bij het tweede lid van het met ingang van 1 Januari 1921 vervallen artikel 59 decies der L.O.-wet 1878. Gemeente-Gasbedrijf. Gedep. Staten hebben enkele opmerkin gen gemaakt ten aanzien der door den Raad op 22 Febr. 1924 vastgestelde ver ordening tot wijziging van die op het financieel beheer van het gemeente-gas bedrijf. Met de Gascommissie waren B. en W. (en zijn zij nog) van oordeel, dat de voor een commercieel bedrijf, gelijk het gemeente-gasbedrijf, op te maken be grooting slechts het karakter kan dragen van een raming. Een bindende begroo ting toch legt het bedrijf op ongewenschte wijze aan banden. Evenwel hebben Gedep. Staten aan hun eisch vastgehouden. B. en W. geven daarom in overweging, aan de naar voren gebrachte wenschen te voldoen in afwachting dat mettertijd aan de gemeente-gasbedrijven meer vrijheid van handelen kan worden verleend. Leggeld. De heer C. Slaakweg, houthandelaar te Ovezande, verzoekt om restitutie van leggeld, daar het schip, waarmede door hem een partij boonren zou verzonden worden, wegens averij niet op tijd kon arriveeren. Het leggeld heeft bedragen f5.70; de verhooging wegens te laat ver voer 21 dagen ad f4.55 f95.55. Daar het verzuim inderdaad buiten de schuld van adressant ligt, stellen B. en W. voor hem meergemeld bedrag ad f 95.55 te restitueeren: Waterafvoer in de Voorstad. De beer K. M. Koppejan verzoekt om verbetering van den waterafvoer bij het perceel Voorstad 43. Volgens rapport van den Directeur van Gemeentewerken is deze verbetering wel gewensebt, doch is daarmede een uitgaaf gemoeid van f 160. B. en W. stellen daarom voor af wijzend op het verzoek te beschikken. Brug te Wilhelminadorp. Het Hoofdbestuur der Schippersveresni- ging „Schuttevaer" verzoekt oan die maat regelen te willen bevorderen, welke in den vervolge tijdig openen der brug te Wilhelminadorp of seinen van hot tijdelijk gesloten blijven dier brug te zullen ver zekeren. Adressant is blijkbaar onkundig van het feit, dat de regeling van openen en sluiten der bedoelde brug niet tot de competentie van den Raad behoort, doch tot die van het bestuur van den Wilhelmi- napolder. In dien zin zal moeten worden bericht. College van zetters. Op 31 Dtec. a.s. treden als zoodanig af dhrn D Dekker en J. F. van dei- Leeuw. Dhr Dekker is bereid zich op nieuw een benoeming te laten welgeval len; dhr van der Leeuw wenscht niet voor teen herbenoeming in aanmerking te ko- fmen. Tot het opmaken van een voordracht bieden B. en W. een aanbeveling aan van acht personen, t.w.; Ie. Voor het eerste dubbeltal: a. Di- Dekker (aftr.) en A. de Bruijne b.; J. M. J. Schrijver en J. W. van de Weert J. Ozn. 2e. Voor het twee de dubbeltal: a. J. 0. van der Peijl en 'A- A. de Vos:, b. II. Vissers en P. Cha- muleau. Keuringsdienst van Waren. Nadat mej. H. H- de Wolff, adjunct-di rectrice voor den Keuringsdienst van Wa ren, als zoodanig overeenkomstig haar verzoek eervol ontslag was verleend, werd uit zuiirighoiclsoverweging besloten deze functie, waaraan een salaris is verbonden van f 5200f 6600 niet meer te vervullen, dochin haar plaats aan te stellen een scheikundige van welke betrekking de sa- larisgrenzen zijn f 3000— f 6COO- Do ge dane oproeping heeft echter een pover re sultaat opgeleverd. Weliswaar meldden er zich 25 sollicitanten aan, doch de direc teur acht geen van hen voldoende ge schikt Dp directeur- geeft daarom in over weging een oproeping te doen tegen ver hoogd salaris. B. en W. stellen voor hen te machtigen tot oproeping van sollicitan ten op een aanvangsjaarwedde van f 4000 met de gewone periodieke verhoogingen. Verkoop van grond. De heer D'. C. WMeijer verzoold om aan hem te verkoopen een stul grond in Bouwplan I aan de Vosmaer- straat, grenzende aan zijn tegenwoordig eigendom. B. en W- merken op, dat de gwiatt- in. de, beide pouwplannen inder tijd zijn aangekocht met Riiksvoorschor teneinde te dienen tot het bouwen van woningen en niet tot het aanleggen van moestuinen. Ware het stuk grond, door adressant gevraagd een verloren hoek. dan zou inwilliging van zijn verzoek wel licht nog overweging verdienen, doch het leent zich integendeel uitstekend voor den bouw van één of twee woningen; door een ander persoon is daarop reeds voorkeur gevraagd. R. en W. stellen daar om voor het verzoek af te wijzen. Wijziging Motor- en Rijwiel- verordening. Met bet oog op het gevaar voor de schoolkinderen, hoofdzakelijk de leerlin gen van school B, voor wie liet mid denplein der Beerstenmarkt als speel plaats wordt gebezigd, stellen B. en W. voor, den zuidelijken rijweg, d.i. die, wel ke is gelegen aan de zijde van genoemde school, af te sluiten voor het verkeer met motorrijtuigen. Verpachting van grond. Bij raadsbesluit van 16 Mei 1924 werdi besloten voor den tijd van tien iaren. aan de Veevoederfabriek „Zeeland" in erfpacht uit te geven een stuk gemeente grond groot ongeveer 850 vierk. M.. ge legen aan den Westhavendijk, tegen een jaarlijkschen canon van f0.25 per cen tiare en per jaar. De directeur van de fabriek verzoekt evenwel in verband met de hooge kosten, welke aan 'de akte van uitgifte in erfpacht zijn verbonden, bedoelden grond niet in erfpacht, doch in pacht af te staan aan de Veevoederfabriek. Bij B. en Wt bestaat tegen inwilliging van het verzoek geen bezwaar. Wijziging verordening Gasthuis. Door het bestuur van het Gasthuis wordt in verband met den door den Inspecteur van de Volksgezondheid ge- uiten wensch om de verpleging van lii- ders aan besmettelijke' ziekten op de eilanden Zuid- en Noord-Beveland te con- centreeren te Goes, waarvoor het Gast huis contracten moet afsluiten met de besturen van de op die eilanden gelegen gemeenten, verzocht art. 2 der verorde ning voor bet bestuur van het Gasthuis te wijzigen. Bi. en W. stellen dienovereen komstig voor. Verkoop van grond. Het bestuur van de woningbouwvereen. „Help U zeiven" wil gaarne van de ge meente koopen een driehoekig stukje overgebleven grond in bouwplan II tus schen de woningen dier vereeniging en die van de 'Woningbouwvereeniging „St. Willebrordus" thans verhuurd aan J. van Luijk voor f10.per jaar. Als bouwter rein is dit stukje grond wegens de lig ging onverkoopbaar, zoodat B. en W. het toejuichen, dat zich een koopster voor dien grond aanmeldt. B. en W- stellen als prijs voor f 1 per vierk. M. Heffing van rechten voor den Reinigingsdienst. Bij raadsbesluit van 16 Dec. 1915 wer den reeds vastgesteld de tarieven, be doeld in art. 2 letter I van de Verorde ning op de heffing van rechten voor den Reinigingsdienst. Sedert dien zijn de ver schillende prijzen zoodanig gestegen dat de daarin bedoelde werkzaariiheden thans beneden kostprijs geschieden, hetgeen R. en W. niet noodig achten. Op grond daarvan stellen zij voor genoemd arti kel met ingang van 1 Jan. 1925 te wijzigen en te lezen als volgt: 1. voor een voertuig met een paard en geleider

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 2