Binnenlani ill lie Provincie. erkmesws. Onderwijs. De onderteekening van het eind- verdrag te Londen zal waarschijnlijk dooi de gezanten geschieden, zoodat extra-rei zen voor afgevaardigden vermeden wor den. De Duitsche volkspartij keurde de houding van de-regeering tijdens de Lon- densche conferentie goed. Polen heeft geweigerd zijn goedkeu ring te hechten aan de benoeming van Wojkof tot Russisch gezant te Warschau- Wojkof, die indertijd het doodvonnis van den tsaar en zijn gezin mede ondertes- kend heeft, is eenige jaren geleden ook door Canada als Russisch gezant gewei gerd. De begrafenis van het stoffelijk over schot van het Italiaansche Kamerlid Mat- teotti zal met groote plechtigheid te Frat- ta Polesine, de geboorte plaats van den doode, plaats hebben. De weduwe van Matteótti heeft op het Italiaansche volk een beroep gedaan, de eendracht en den vrede onderling te bewaren. Overleden is de Fransche generaal de Mitry, die in Juli 1918 de Fransche operaties te Chateau Thierry leidde en de Duitschers terugwierp. „Limburg b ij N e d e r 1 a n d". Een correspondent van het Hbld. schrijft dat hij thans van bevoegde zijde bericht gekregen heeft, dat de Minister-President Jhr Ruys de Reerenbrouck in zijn rede op den Katholiekendag te Maastricht slechts historische gebeurte nissen heeft willen belichten, waarin een herinnering aan de annexio- nistische actie in België en de spontane uitingen onzer landgenooten in die dagen niet kon ontbreken. Wel heeft de heer Ruys, de lijn der jongste historie vol gend, ten slotte gewaagd van de waak zaamheid die altijd geboden is, en van de hoop, die iedereen koestert, dat een dergelijke actie niet meer herleven en onze zuidelijke landstreken bedreigen zal, Snaar aan deze zinsneden mag geen bijzon dere beteekenis worden gehecht. Zij vloei den, allerminst voort uit bekendheid met feiten, die op een nieuwe annexionnis- tische bedreiging zouden wijzen. Den heer Ruys moeten dergelijke feiten althans niet bekend zijn. En de berichten van de „Bredasche Courant" en de „Residentie bode", welke bladen reeds verschillende aanleidingen noemden voor hernieuwd annexionistisch gevaar, missen dan ook eiken grond. Voor verontrusting bestaat geen enkele reden. Het blad meent, dat de minister zich dan toch al heel weinig gelukkig heeft uitgedrukt. Wij zouden willen gelooven, dat hier teen misverstand bij den betrokken ver slaggever in het spel was, maar dat wordt hoogst onwaarschijnlijk door de omstan digheid, dat de minister zijn rede, naar de „Residentiebode" meldt aan den ver slaggever van de „Maasbode" heeft, ter hand gesteld. Het schiereiland Wieringen. Mr H. Smeenge, lid van den Zuider zeeraad, heeft Vrijdag met eenige ande ren de wandeling EwijcksluisWieringen over den nieuwen dijk in het Amstel- diep gemaakt. Een lang gekoesterden wensch zag hij daarmee in vervulling gaan. Het Eerste Kamerlid heeft aan het „Hbld." van deze wandeling een en an der medegedeeld. Het was een machtig, groot werk, dat hij zag en dat nu betrekkelijk wel een voudig scheen, maar dat toch niet meer of minder beteekende dan afsluiting van 'tAmsteldiep met zijn vroeger zoo sterke stroomen, het verbinden van Holland met het eiland Wieringen en het leveren van het bewijs, wat in dezen tijd ernstige en kundige mannen op dit gebied in korten tijd vermogen. Al is het werk nog bij: lange na niet gereed, de dijk nog niet over zijn volle lengte op de gewenschte hoogte, met de oevervoorziening is men toch reeds hier en daar begonnen. Een draagbaar spoor biedt gelegenheid, om voor het afmaken van het werk de grondstoffen van vaste punten over den dam te vervoeren. De goede zorgen, de vaste wil, de groote kennis en voortvarendheid van den heer Wortman en de zijnen, aldus mr. Smeenge, 'zoowel hoogere als lagere ambtenaren, en niet minder de deugde lijkheid van het werk van de aannemers van Hattem en Hofman, met hun helpers en arbeiders, hebben het mogelijk ge maakt in een betrekkelijk korten tijd een nieuwen toestand te scheppen, over de totstandkoming jy aarvan velen herhaal delijk twijfel hebben uitgesproken. Een eeresaluut moet den genoemden personen daarvoor worden gebracht. Wat zii de den, geeft voor de drooglegging der Zui derzee hoop voor de toekomst, maakt het mogelijk te blijven gelooven in de totstandkoming van het groote werk, door den ingenieur Lely, den tegenwoordigen oud-minister van waterstaat, voorzitter van den Zuiderzeeraad, 25 jaar geleden op zoo eminente wijze voorbereid. Behalve veel anders zal, zoo ging mr. Smeenge verder, verbetering.van den wa.- terstaatkundigen toestand van een zeer groot deel van ons land, van de afsluiting van de Zuiderzee, het gevolg worden. Daarom is mr. Smeenge. die de nadeelen van het heden voor sommige provinciën kent, zeer dankbaar voor het gereed komen van dezen dam, een 'mooi begin van het werk, dat in den vreemde ook groote belangstelling wekt. Op deze wijze ons grondgebied te vergrooten, meer ge legenheid te scheppen om zelf voor het noodige te kunnen zorgen, ziedaar, naar zijn oordeel, een arbeid waarop wij trotsch mogen zijn. De postclièque- en girodienst- De directeur van den postchèque- en girodienst maakt bekend, dat de stortings formulieren van de laatste uitgaaf, nil. die, waarop geen ruimte is gelaten om naast het nummer van den rekeninghouder ook diens naam en naast het bedrag' in cijfers ook dat in letters te vermelden, tegen ■terugbetaling van het daarvoor ver schuldigde bedrag aan de post-, bij- en hulpkantoren kunnen worden ingeleverd. De stortingsformulieren van vorige uit gaven blijven, evenals dit met de giro- en chèque-formulieren en de modellen G 15b (kennisgevingen van' bijschrijving van verzamelgiro's) het geval is, bij herope ning van den dienst geldig. De lijsten G 15a, groot en klein model, voor ver zamelgiro's blijven van alle uitgaven geldig. De modellen G 39a, G 71, G 72 en de machtigingsformulieren tot automatische afschrijving zullen na heropening voor- loopig met kunnen gebruikt worden. De bestemming, welke daaraan is te geven, zal later worden bekend gemaakt. Aan de rekeninghouders, wier rekening volgens de hun door het centraal giro kantoor verstrekte opgaven nog in debet staat en die zich met. die opgaven heb ben accoord verklaard, wordt dringend verzocht thans ten spoedigste tot aan zuivering van hun tekort over te gaan- Hun, die verklaard hebben van meening te zijn, dat er tusschen hun boekhouding en die van het girokantoor nog eenig 'verschil aanwezig is, wordt mede verzocht 'ten spoedigste aan te zuiveren, voorloopig tot dat gedeelte van het bedrag, waar omtrent geen verschil meer aanwezig is- Den rekeninghouders, die sedert de slui ting van den dienst op 4 October 1923 zijn verhuisd .en daarvan nog geen be richt inzonden, wordt verzocht daarvan ten spoedigste kennis te geven aan het centraal girokantoor, afdeeling algemeene kaken. De rijwielbelastingwet. Op vragen van het Tweede Kamerlid Ebels: - 1. Is het den minister bekend, dat aan het voorschrift, volgens hetwelk men ter bekoming van een kosteloos rijwiel- merk zich in persoon en op de gewone diensturen op een belastingkantoor moet vervoegen, door vele arbeiders ten platte- lande wegens den grooten afstand tus schen hun woonplaats en het belasting kantoor slechts met opoffering van een belangrijk deel van hun dagloon kan wor den voldaan? 2. Zoo ja, is de minister dan bereid, zoodanige maatregelen te treffen, dat dit 'bezwaar, hetwelk voor deze arbeiders de bij de wet bedoelde tegemoetkoming groo- tendeels weer verloren doet gaan, zoo veel mogelijk worde opgeheven? heeft de minister van financiën geant woord 1. Het kan niet worden ontkend, dat het bedoelde bezwaar zich ten platte- lande zal kunnen voordoen. 2. Van den eisch, dat men ter beko ming van een kosteloos rijwielmerk zich in persoon aan het kantoor van den ont vanger moet vervoegen, kan echter moei lijk worden afgeweken. Militaire salarissen. Aan de op 1 Januari a.s. in dienst zijnde jaarwedde genietende militairen, die voor 1 Mei j.l. gehuwd zijn of ten genoege van den minister van oorlog kun nen aantoonen, dat zij op 1 Januari a.s. kostwinner zijn, en voor wie de bezoldi ging met inbegrip van de kindertoelage volgens de voor 1 Mei 1924 van kracht geweest zijnde regeling meer dan 20 ten honderd dier bezoldiging hooger zal zijn dan de nieuwe bezoldiging met inbegrip van de kindertoelage, wordt voorloopig gedurende het jaar 1925 een zoodanige persoonlijke toelage toegekend, dat zij in totaal 20 ten honderd der eerstbedoelde bezoldiging met inbegrip van de kinder toelage minder zullen ontvangen. De wethouders van Valken s- waard. De kommissie van onderzoek uit den Raad van Valken swaard, die de prak tijken der wethouders zou onderzoeken, heeft, hare taak beëindigd. Vandaag zal de Raad bijeenkomen, waarin de kommissie haar verslag zal uitbrengen. Uit de beste bron verneemt „Het Volk", dat het rapport der kom missie eenvoudig vernietigend is voor de wethouders. Er zal een motie in den Raad komen, die zoo goed als zeker wordt aangenomen en waarin ernstig op direkte ontslagname der weihouders wordt Aangedrongen. Indien de wethouders hier aan geen gevolg zullen geven, is de Raad voornemens tot geen enkele uitvoering van werken en zaken die geld kosten, het besluit te nemen, omdat men meent dat uit het onderzoek afgeleid mag wor den, dat zaken, waarmede geldelijke be dragen gemoeid zijn, niet in het belang der gemeente door genoemde wethouders worden ondernomen. Geen sluitend budget. Naar de „Msb." verneemt, is de Re- geering er niet in geslaagd, de staats- begrooting voor het volgende jaar slui tend te maken, al mochten hare be moeiingen ten dezen er toe leiden, dat een aanzienlijk deel van het tekort is weggewerkt en men een beduidend eind weegs is voortgeschreden in den koers naar het herstel van het financiëel even wicht. De nieuwe salarisregeling. De regeering heeft aan de Commissie van Advies voor de arbeidsvoorwaarden van Rijkswerk!ieden, den volgenden brief doen toekomen: Aan het door uwe commissie aan de Regeering gedane verzoek, nog eens ern stig te overwegen, of de noodzakelijke bezuiniging niet op andere wijze kan wor den gevonden dan door een nieuwe ver laging der loonen, is door de Regeering voldaan. Zoodanige overweging was te meer geboden, omdat ook de Regeering er van overtuigd is niet tot verlaging van het salarispeil te mogen overgaan, indien de noodzakelijke bezuiniging op andere wijze kan worden verkregen. De Regeering is echter tot geen an dere conclusie kunnen komen dan deze, dat de in 's lands belang dringend noodige sluitend making der Staatsbegrooting on mogelijk kan worden verkregen zonder naast het nemen van tal van andere maatregelen opnieuw tot salarisver laging over te gaan. En het was voor de Regeering een groote voldoening te mo gen ontwaren, dat uwe commissie zich in dat geval zij het ook met sommige wijzigingen vrijwel eenstemmig met de haar gedane voorstellen heeft kunnen vereenigen. Ook de voorgestelde wijzigingen zijn door de Regeering nauwgezet overwogen, omdat de financieele gevolgen daarvan zich niet beperken tot de Rijkswerklieden, doch ook van vèrstrekkenden invloed zijn op de nieuwe loonen en salarissen, die met ingang van 1 Januari 1925 voor de veel en veel grootere groep ambtenaren- werklieden, zoomede voor de ruim 10.000 bij leger en vloot vrijwillig dienende mi litairen beneden den rang van officier zullen moeten gelden. Het is mij aangenaam uwe commis sie te kunnen mededeelen, dat de Regee ring, daarbij: geleid door de gedachte, dat het aan het Rijkspersoneel op te leggen offer zoo klein mogelijk zal moe ten zijn, bereid is, de belangrijke finan cieele gevolgen van het wijzigingsvoorstel te aanvaarden, echter met dit voorbe houd, dat vóór 1 September 1925 ander maal zal zijn te overwegen, in hoeverre de schatkist dezen salarislast zal kunnen dragen. Met dit voorbehoud worden zooals gezegd de wijzigingsvoorstellen uwer commissie zonder eenige beperking door de Regeering geaccepteerd, terwijl zij daarenboven inzake den kindertoeslag be reid is tot een tegemoetkoming in dezen zin, dat het percentage daarvan voor het jaar 1925 zal worden gebracht op 3 pet. met behoud van het minimum van f 1 per kind en per week. Fietsers, opgepast! Bij de uitvoering der Rijwielbelasting wet is aan de betrokken ambtenaren de instructie gegeven, om de eerst© vier we ken niet te verbaliseeren. Ten onrechte is hieruit de conclusie getrokken, dat.gedu rende de geheele maand Augustus geen proces-verbaal ingevolge die wet zou wor den opgemaakt. De „Tel." verneemt thans, dat de Minister van Financiën een schrijven heeft rondgezonden, waarin wordt bepaald, dat te beginnen met 29 Aug. a.s. ieder, die zijn rijwiel niet voor zien heeft van het voorgeschreven be- lastingmerk, behoort te worden gever baliseerd. Allerlei. Gedep. Staten van Utrecht hebben de begrooting 1924 der gemeente Amersfoort niet goedgekeurd, omdat f52.000 als bate uit de Bedrijven waren gesteld. De Raad van Amersfoort heeft besloten het stenografisch verslag der raadsverga deringen niet meer te laten drukken, maar te volstaan met een verkort verslag, door den stenograaf uit zijn stenogram te trek ken. Het stenogram zal echter eigendom blijven der gemeente, om bij meenings- verscliil over het gesprokene te laten uit werken. Geen geld voor schoon heid. De gemeenteraad van Ossenisse, in welke Oost Zeeuwsch-VIaamsche ge meente een nieuw gemeentehuis wordt gebouwd, had op verzoek van Ged. Staten advies ingewonnen van de Pro vinciale Zeeuwsche Schoonheids- en Ar- chaelogische commissie en deze had wen ken gegeven. De raad is echter van mee ning, dat het ontworpen gebouw zoo goed is en al de bijkomende mooie din gen maar meer geld kosten. Indien de commissie uit haar eigen middelen een duizend gulden zou willen geven, zou de raad er zich wel mede kunnen ver eenigen. Bij Kon. besluit zijn met ingang van 16 Augustus benoemd tot luitenant ter zee der 3de klasse de adelborsten R. E. 't Sas en O. de Booy; tot officier van den marinestoomvaartdienst der 3de kl. de adelborst J. Ilajenius; tot officier van administratie der 3de kl. de adelborsten J. Dekker, G. van Beusekom en J. C. W. Jobse. Ben tweed© telefoonkabel van Engeland naar Nederland. Wiegens het drukke telefoonverkeer tus schen Engeland en Nederland is reeds lang behoefte aan een tweeden kabel. Kr zal nu, als het weer daarvoor gunstig is morgen (Vrijdag) worden begonnen met het lc-ggen van dezen tweeden kabel van Domburg naar Engeland. De eerste kabel werd van Engeland naar Domburg ge>- legd, doch voor ©en tweeden heeft men het beter gevonden, daarmede te Dom burg te beginnen. Die kabel bevindt zich aan boord van het Engelsche stoomschip' „Faroway". F a il i s sem en ten. Failliet ver klaard: M- Geelhoed, aannemer te Mid delburg'; W- L- de Bre©, aannemer te Mid- burg'; en Firma Geelhoed De Bree, aan- nemens te Middelburg. Officier van gezondheid 1ste kl. bij de zeemacht G. C. van der Heuvel wordt te Vlissingen belast met den ge neeskundigen buitendienst en met den geneeskundigen dienst bij het garnizoen aldaar. De nieuwe burgemeesters. Wij meldden reeds de benoeming van burgemeesters te Tholen, Poortvliet en Scherpenisse Air A. J. v. d. H oeve, be noemd te Tholen, is 25 jaar oud, stu deerde aan de Vrije Universiteit, promo veerde aldaar in Maart 1923 en is onge veer een jaar werkzaam ter gemeente secretarie te Giessendam. Mr v. d. Hoeve behoort tot de A.-'R. Partij. Zijn vader is burgemeester van Molenaarsgraaf c.a. De heer W. Dr on kers, benoemd te Poortvliet, is reeds geruimen tijd secre taris dier gemeente. Zijn politieke rich ting is ons niet bekend. Hij is 49 jaar oud. De heer D. J. V i s s c h e r, benoemd te Scherpenisse, is 28 jaar oud, is werk zaam ter secretarie te Hoogland, behoort tot de A.-R. Partij en is een zoon van het Kamerlid prof. H. Visscher, naar ons wordt medegedeeld. De officier van den marine-stoom vaartdienst le kl. J. Jongepier wordt 1 September ter beschikking gesteld. Aan den onbez. R. v. W. J. J. Jong bloed te Koewacht is op zijn verzoek met ingang van 1 September a.s. eervol ontslag uit zijne betrekking verleend. Middelburg. Oorlog op de Vei ling. Zooals uit een advertentie in ons blad bleek, heeft de heer C. Polderman alhier den oorlog verklaard aan de Coöp. Veilingsvereeniging Walcheren. Er bestond reeds wrijving, maar de naaste aanleiding tot het conflict is, naar de „M. Ct." meldt, het volgende: Het reglement der veiling schrijft voor, dat de kooplieden óf contant moeten be talen óf twee borgen moeten stellen. Van .den heer P., die naar zijn zeggen steeds contant betaalt, werden ook twee borgen gevorderd, en waar de heer P. nu reeds 20 jaar zonder dat op de vei ling koopt, wenscht hij aan dien z.i. on- billijken eisch niet te voldoen. Hierbij kwamen nog moeilijkheden over de be taling van gelden, die de heer P. van de veiling rnoet hebben, en ten slotte werd hem de toegang tot de veiling ontzegd. Niettegenstaande dit laatste is de heer P. Maandag toch op de veiling gekomen, en heeft hij gemijnd. Zijn bod werd niet aanvaard en hem werd door den direc teur gezegd heen te gaan; toen hij dit niet deed, werd de hulp der politie in geroepen. De heer P. ging toen, maar al de andere leden van den Koopmans- bond volgden. Dinsdag kwam de heer P. weer en werd hij opnieuw verwijderd door een agent. Dinsdagavond heeft de Koopmansbond vergaderd en aan het bestuur van de Veiling een ultimatum gesteld. Vóór he den (Donderdag) 12 uur wordt een ant woord verlangd op den eisch, dat de heer P. zonder het stellen van borgen, waar moet kunnen koopen, daar de bond anders tot andere maatregelen zal over gaan. Gistermorgen werd inmiddels van het bestuur der Coöperatie een schrijven ont vangen, meldende, dat de heer P. bor gen moet stellen. In afwachting van het antwoord op het ultimatum, zouden de kooplieden gisteren gewoon komen koo pen, en zou dë heer Polderman gisteren de veiling riiet bezoeken. Van een uit Leeuwarden naar Mid delburg verzonden rijwiel bleek bij aan komst het belastingplaatje verdwenen te zijn. Bij de politie alhier werd ook aan gifte gedaan van diefstal van zulk een plaatje. Goes. Deze week is een neringdoende alhier de dupe geworden van een slu- wen bedrieger. Terwijl het al schemer de, kwam iemand in den winkel en be taalde zijn inkoopen met een „rijksdaal der", die naderhand bleek een valscli vijffranc-stuk te zijn. Het geldstuk is zeer slordig nagemaakt, zoodat de truc bij dag licht zeker niet gelukt zou zijn. Men passé echter op, vooral in deze kermisdagen, nu er allicht verschillende vreemde per sonages rondzwerven. Waarde. In de gisteren gehouden Raadsvergadering werd gunstig beschikt op verzoek van de Muziekvereen. aldaar, tot overname door de gemeente van de bestaande muziektent. De gemeentereke ning 1923 werd vastgesteld in ontvang op f 38687.06, en in uitgaaf op f 31664.87, alzoo met een batig saldo van f7022.19. Verder werden nog eenige reclames schoolgeld behandeld. Zierikzee. Gistermorgen was de vracht rijder Hendrikse van Kerkwerve bezig zijn motor van zijn wagen schoon te maken en vloog de benzine in brand. Twee kinderen die er bij stonden werden door de vlam aangegrepen. Een kind werd ver brand en overleed spoedig. Het andere ligt bedenkelijk. II. bekwam zelf ook brandwonden. Door met een brandende lucifer in den motor te zien gebeurde dit. ongeluk. Eikerzee. Door den werkman P. Dale bout alhier, werd Jn het land gevonden een ballon, opgelaten te Margate, Enge land. Blijkens de aangehechte kaart is er een afstandswedstrijd gehouden voor rekening van de krant „Daily Graphic" te Londen. Voor de verst afwonende vinders zijn prijzen beschikbaar gesteld van 5, 2i/2, 1 en V2 pond sterling. Na tuurlijk is aan voornoemd dagblad van de vondst kennis gegeven. (Z. Nsb.) Thoien. Benoemd tot gezworene van het Waterschap „De Vrije Polders" de heer L. J. Mol, alhier. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te IJsselmonde, J. P. Buis kool te St Pancras. Aangenomen naar Oudelande door W. Wagter te Koekange (Stand.). Geref. Kerken. Tweetal te Hoogeveen (vac.-F. W. H. Bramer), J. Hoek te Soest en H. Mool- huizen te Krommenie. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Broek op Langendijk, cand- J. Hovius te Kornhorn. De Roomschen en 't ge bruik van Gods Naam. Djkwiils is opgemerkt, dat Roomschen, die hun ker kelijke plichten niet spoedig verzuimen, zich zoo kunnen te buiten gaan door het misbruiken van Gods Naam. We willen daarmee niet zeggen, dat zoo iets onder Protestanten nooit gevonden wordt. Maar geloovige, vrome Protestanten zijn toch soberder in het gebruik van !s Heeren Naam en zullen dien niet licht ijdel gebruiken. Van de hand van Dr W. G. J. van Koevorden, den voorzitter van de Room- sche apologetische vereeniging „Petrus Canisius", vinden we nu omtrent het verwjjt aan de Roomschen, in het tijd schrift „Het Schild" de volgende beken tenis met vermaning: „Waar is het bij vele, overigens brave, Roomschen die den hoogheiligen Naam van God als stopwoord in den mond heb ben, die misschien wel uit devotie des morgens den Zoeten .Naam Jezus eeren met een litanie, maar den ,dag door telkens en telkens onteeren door er een uitroep van te maken en daar niets in zien. Denk eens aan het tweede ge bod! „En de zaak wordt nog ernstiger: im mers de andersdenkenden ergerden zich terecht aan zulk een misbruik. Brengt u dikwerf het .offertje van uw gebed voor de bekeering uwer dwalende broeders, prachtig; steunt u het werk van „Petrus Canisius" door uw biidra- gen, God zal uw mildheid loonen; maar in naam van ai wat .loont, verzwaar uw zonde van het misbruik van Gods Naam niet door ergernis." Tso'enderij. Ds v, d. MJeulen) van Sauwerd vertelt in bet „Fr. kerk blad" van een bezoek, dat hij bracht in een zijner vroegere gemeenten en het ge sprek met een goede kennis. Al pratende kwamen we van 'teen op het ander en kregen het onder moer ook over „tsoenderij". 'tWas namelijk voor gekomen, dat ergens in den omtrek een gezin bezocht werd met ziekte van een der kinderen. Wat voor ziekte het was, ■weet ik niet, maar wel, dat in weerwil van medicijnen en verpleging de kleine niet beter werd. Toen was er iemand, die het vermoeden uitsprak, dat het kind betsjoend (betooverd) moest zijn. Die ouders ontvingen den raad, met een stuk krijt ©en kruis te teekenen op' den dorplel van hun woning, dan zou de eerste, die daar ove-rheen stapte, als to ovenaar bekend worden en het kind moeten „ze genen", om het te onttooveren. Wat een dwaas bijgeloof, vindt ge niet? Ons Avond- in, aaiformulier waarschuwt tegen zulke dingen met de woorden: „allen, die vee of menschen, mitsgaders andere dingen zegenen, en die aan zulke zegeningen ge loof hechten". Diergelijk© personen mogen niet naderen tot de Tafel des Heeren, omdat zij' zich openbaren als ongeloovigen, die van de allereerste der twaalf geloofsartikelen zijn afgeweken. Wanneer wij toch gelooven in God den Vader, den Almachtigen Schep per des hemels en der aarde, belijden we daarmede, da,t Ilij de eenige Oorsprong is van alle goed niet alleen, maar ook van alle kwaad, dat Hij ons in dit jammerdal toeschikt, zoodat we ons betrouwen van alle schepselen aftrekken en op Hem al leen stellen. Al ontkennen we niet, dat de vorst der duisternis onder Gods toe lating ons kwaad kan doen, zooals de geschiedenis van 'den vromen Joh ge noegzaam duidelijk maakt, we weten even zeer, dat de Hecre onze Koning is, Die ons behoudt. Zoodra we aan tsoenderij gaan gelooven en wat daarmee samen hangt, zondigen we tegen het eerste ge bod. In dat gebod eischt de Heerc, naar de schoone verklaring van onzen cate chismus, dat ik zoo lief, als mij mijner ziele zaligheid is, alle tooverij (tsoenderij) zal mijden en vlieden. Het is dan ook wel treurig, dat soms nog in Christelijke kringen dat onheilig'en goddeloos bijgeloof gevonden wordt. D e onderwij ssalarisse 11. De „Rotterdammer" schrijft: Het financieel regeeringsbeleid in zake de onderwijzerssalarissen is niet bijzon der gelukkig te noemen. Er is een t,e betreuren vasthouden aan 'eenmaal, ondanks vrijwel algemeenen te genstand, aanvaarde beginselen, dat niet kan worden verdedigd. De gelegenheid, daarop te wijzen, doet

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 2