lerkniews. vail machines en. ketels is voorzien, zal Vrijdag a.s. naar Rotterdam vertrekken, en dan tevens den proeftocht houden. Goes. Het eigenaardige geval doet zich weer voor, dat de Roomsch-Katholieken door de N. Z. Crt. worden gewaarschuwd tegen twee tooneelstukken, welke opge voerd worden in het Schuttershof .waar- Van de pachterRoomsch-Katholiek is. Gisteravond bracht de Harmonie Ho- -sanna een ovatie aan den heer P. O. Labrijn ter eere van de Koninklijke on derscheiding hem te beurt gevallen. Deze gelegenheid werd benut door het hoofd comité om, met afgevaardigden der buurt- commissies en vertegenwoordigers der be- toogers zich mede naar den heer La brijn te begeven. Zoo trok Hosanna onder het spelen van een vroolijke marsch de brug bij dhr Labrijn over, voorafgegaan door het Hoofdcomité en gevolgd door betoogers, waaronder de buurtvereeniging Nieuwstraat, met vaandel. Voor de wo ning voerden het woord o.a. de heeren Janse, voorzitter van Hosanna, Oon- ■standse en Bastmeijer. Hosanna zorgde voor de noodige afwisseling en liet fan fares klinken, terwijl 't Wilhelmus en Zeeuwscli Volkslied niet Werden ver geten. Na nog een marsch ten gehoore te hebben gebracht werd afgemarcheerd. Kioetinge. De wijkzuster ontving uit deze gemeente ten behoeve der wijkver pleging met dank een gift van f 2.50. Ritthem. De postambtenaar A. A. de Ruijsscher te Ritthem heeft metingang van 1 Oct. a.s. eervol ..ontslag aange vraagd. Ritthem. Dinsdagmiddag hield de ge meenteraad een openbare vergadering. Al le leden waren tegenwoordig. Van den gemeenteveldwachter J. H. Vink was inge komen een dankbetuiging voor de hem ■toegekende vergoeding ad f 25 voor onder houd van een rijwiel. De gemeentereke ning over 1923 wordt vastgesteld in ont vang op f 19.840.03 en in uitgaaf op f 21,526.79. De gemeentebegrooting voor hel jaar 1925 wordt aangeboden. Een wij ziging in de begrooting 1924 wordt goed gekeurd- Breskeins. Maandagmiddag had hier een droevig ongeval plaats. Toen ©en der wagens van dhr A- Gambier door de Zand straat reed,, liep spelenderwijze zijn zoon tje van pirn. 3 jaar onder de wielen. Het kindje kwam te vallen en kreeg een der wielen over bet lichaam. Die dood trad terstond in. („M- 0-") Verplaatst de telegrafiste Wi. F. 0. Plagge van het telegraafkantoor Middel burg naar het post- en telegraafkantoor •te Beverwijk in den rang van kantoor bediende. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: te Huizen 0- B- Holland te Kampen. Bedankt: voor Aalburg P. Kruyt te Nieuwe Tonge. Geref. Kerken, Tweetal to Zalk: cand. J. Los te Dien Haag en cand. G- Staal Jr te Zwolle. Eeroepon te Naarden: G- van der Zan den te De Bilt; te Lollum dr G- J. Goslinga te Oostbem. Aangenomen naar Kommerzijl en be dankt voor Onderdendam, Wjons, Over- schild en Duurswoude door K- v. d. Meu ten, cand- te Garijp. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Zaamslag: J. Tolsma te Zeist. Baptisten Gem. Beroeplen te Nieuwe Pekela J. Hekhuis ■te Muntendam. Waarschuwing. Ds E. Prinsen te Enschedé, schrijft aan „De Stand.": In 't bijzonder worden pred., ouderl., en diakenen gewaarschuwd voor zekeren persoon, zich noemende Zuwelle, die-op allerlei wijze geld zoekt- los te kloppen hij Geref. ambtsdragers. Hij geeft voor uit Enschedé te komen, werk te zoeken nu te Arnhem, dan te Rotterdam enz. Nu is hij betonwerker, dan werkt hij op een baggermachine. Wat hij verder beweert van Enschedé is be slist onwaar. Bovendien is zijn naam ver zonnen; hier totaal onbekend. Reeds lan gen tijd is deze persoon op deze wijze bezig geld te „leenen", enz. Geslaaga voor akte Diuitsch L. O-, dhr L. J. J. Beerden te Hulst; voor de hoofdakte te Rotterdam mej. J. Willemsen te Nieuwdorp en dhr P. p. j. Strijers te iVnssmgen. s Ongelukken. Ia een onbewaakt oogenblik klom een tweejarig kind te Rotter dam ia het openstaande raam van de eerste verdieping der ouderlijke woning. Het kind verloor het evenwicht en stortte naar be neden. Het is eenige uren later in het zieken- uis overleden. - Hen meisje uit Venlo, met vacantie te Woensel, kreeg bij het spelen in e weide een lievigen trap van een paard tegen het hoofd. In zorgwekkenden toestand werd het kmd opgenomen en naar het zieken- mns te Eindhoven vervoerd. De heer M. V., hoofd der Chr. School te Zuilichem, rriAf °oecien(*e te Dinteloord, had het ongeluk een motor op reis naar Zeeland, nabij Rilland vrij ernstig in botsing te komen met een auto. De heer V. viel met een smak op den grond - en kreeg een gapende hevig bloedende hoofdwonde. De chauffeur van de auto verbond hem met een noodverband. Per auto werd do heer V. naar het gasthuis te Bergen op Zoom vervoerd om daar definitief te worden verbonden. De motor is zwaar be schadigd, doch de heer V. is gelukkig buiten levensgevaar. ï>e familie van schipper de G. te Dirksland ontving bericht, dat het hoofd des gezins met één kind te Emmerik over boord gevallen is, waarbij beiden zijn verdronken. Toen gistermorgen de heer G. op zijn motor in matigen gang door Tilburg reed, wilde de 60-jarige mej. T. op het laatste nippertje nog de straat overstreken. Zij werd aangereden en tegen den grond ge worpen. Met oen zeer ernstige hoofdwonde en in bewusteloozen toestand werd zij naar het gasthuis vervoerd. Te Tilburg kwam een Belgische auto, waarin een Nederlandsche fa milie gezeten was, met een vaart van circa 70 K.M. aangereden. Een artillerist, die negen jonge paarden leidde, werd jepasseerd. Een der paarden schrikte en sprong op de auto, hetgeen ten gevolge had, dat de voorruit en het stuurrad verbrijzeld werden. De auto slingerde tegen een boom en werd geheel vernield. De inzittenden kwamen er als een wonder goed af; zij liepen slechts onbeteeke- nende wonden op. Een nieuwe attractie.Op het Noordplein te Rotterdam heeft zich Zaterdag avond dezelfde vertooning herhaald als dev week daarvoor. Aan den eenen kant van het plein was de heer Liters, s.d. lid van den Raad, bezig de sociaal-democratie te ver heerlijken, terwijl aan den anderen kant zijn collega Van Burink den menschen inprentte, dat de sociaal-democratie een gevaar is voor den arbeider. 't Was Zaterdagavond dus zeer woelig op het vroeger zoo stille Noordplein. De voor naamste reden was thans echter, dat een politiepost, uit twee agenten bestaande, was geplaatst voor den melksalon Noordplein 30a. De eigenaar van deze zaak, zekere C., is een eigenaardig heerschap, die voortdurend met de rechtbank in contact staat. Al eenige maanden hebben daar groote beleedigingen van een burgemeester uit een naburig dorp voor de deur gehangen, waarvan, zooals nu na een onderzoek is gebleken, niets waar is. Nu had de eigenaardige eigenaar een ver gunning om een café te drijven. Deze werd echter ingetrokken, maar ondanks dat ging de man kalm door met verkoopen. Een ver gunning om een melksalon te drijven, zooals hij zijn inrichting noemt, wilde hijl niet aan vragen. De man ging ondanks de talrijke bekeuringen door met verkoopen. En den laatstem tijd verscheen hij telkens in de deur opening om de voorbijgangers met zijn grieven bekend te maken. Wanneer echter in de verte de helm van een politieagent zichtbaar werd, trok hij zich ijlings terug. De politie is het herhaaldelijk bekeuren en het zonderling gedrag van den man moede geworden en heeft krachtige maatregelen ge nomen. De man is volgens de wet niet ge rechtigd eeni café te drijven en dienten gevolge heeft men er voortdurend een wacht voor de deur geplaatst, waardoor geen be zoekers meer naar binnen kunnen gaan. Na tuurlijk is het publiek vol belangstelling voor deze zaak. Drommen menschen staan telkens voor de deur van de „melksalon". Het rij- verkeer wordt soms gestremd door de op dringende menschen, die door de agenten tot doorloopen worden aangespoord. De Harskamp-relletjes en nog wat. Men schrijft aan „De Rott.": Zooals de vorige week reeds is gemeld hebben in den Harskamp verschillende relletjes tusschen infanteristen en cavaleristen plaats' gehad. We ontvangen thans van een paar personen eenige gegevens, die er op wijzen, hoe treurig slecht daar de toestand geregeld is. De jongen, iemand van Christelijken huize, schrijft aan zijn ouders steeds iederen avond binnen te moeten blijven, daar het in het kamp- een verschrikkelijke bende is. Het eenigste „ver maak", dat er in het kamp is, zijn drie kroegen. Daar gaan de soldaten des avonds dan ook 'heen, met het gevolg, dat velen zich dronken drinken. Hierin zal dan ook wel de voornaamste oorzaak tot het relletje van de vorige week te zoeken zijn, dat de meeste militairen beschonken waren, terwijl er ook een groote jalouzie tusschen beide wapens bestaat. Er zijn dan ook talrijke jongens, die daar, in den Harskamp, voor hun geheele leven worden bedorven en door de anderen worden medégesleept in het drin ken. Zooals ook wordt verhaald, was het eten enorm slecht. De wormen en ander ongedierte kroop vaak uit het brood; het vleesch was niet eetbaar, de aardappelen groen en niet half gaar, enz. De oefeningen, welke gehouden moesten worden, werden groote geld verspillingen. Verschillende onderofficieren zei den tegen de soldaten: „Paft de kogels maar weg, jongens, zooveel te eerder zijn we er af", j In alle mogelijke richtingen werden de scherpe patronen dan maar weggepaft, zonder dat j men op eenig doel mikte. Dat er geen on- gelukken gebeurden is te verwonderen, daar, zooals onze zegsman en ooggetuige zeide, de mitraillisten achter hun machine vandaan, draafden, daar hun de kogels om de ooren floten door het slechte richten. De soldaten die in den Harskamp nu geweest zijn, ver klaren blijde te zijn hot kamp te kunnen verlaten. Zü gevoelden zich alsof zij in den oorlog waren geweest, zoo verklaarden zij. Wat betreft de vechtpartij van de vorige week, kan nog worden medegedeeld, dat er veertien militairen naar het hospitaal moesten worden gebracht. Een militair had met de kolf van een geweer zulk een. slag op het hoofd gehad, dat zijn neus gehèel plat ge worden wasl Dat van regeeringswege eens in deze Harskamp-janboel ingegrepen werd, zou hoogst noodzakelijk zijn. Hartjesdag in Amsterdam. De symptomen van den Hartjesdag worden steeds minder. Elk jaar opnieuw moet zulks gecon stateerd worden. De groepjes verkleede en bedelende kinderen, die overdag met zwart gemaakte gezichten rondkropen, worden schaarsch en nu is het al zoo erg geworden, dat de dagblad-fotograaf, die zich een be hoorlijk kiekje wil verzekeren, ze in de stad moet gaan zoeken. Anders is het des avonds. Van feestvieren kan men allang niet meer spreken. Het is meer een systematisch gesar van de politie en van de brandweer ge worden een en ander verlevendigd door vuur werk. Dat men dit afsteekt „ter plaatse waar- zulks behoort", niemand kan daartegen be zwaar hebben. Maar, wanneer men met de rotjes, donderbussen, voetzoekers, zevenklap pers en hoe al deze stukken ook mogen heeten de politie en de brandweer bestookt, wanneer men tonnen, kisten en balken opeen stapelt, met petroleum overgiet en er den brand in steekt, totdjat de boomen beginnen te schroeien, dan' mag van eenigszins ontaarde pret ge sproken- worden. Dit was ook gisteravond het geval. De „Hartjes-vuren" vlamden in de Oosterpark- en Dapper- kwartieren weer lustig op. De jeugd sleepte als vanouds balken, oude stoelen, tafels, kisten en matrassen aan, mate rieel, dat natuurlijk weken te vroren reeds verzameld was. De gevaarlijke rotjes en voet zoekers ontploften bij tientallen. Herhaaldelijk werd dit knalmaterieel met voorbedachten rade tusschen het publiek geworpen en dat er geen ongelukken gebeurd zijn, mag zeker een won der heeten. Om tien uur begonnen de motorspuit en een reserve-spuit hun rondgang te maken. Syste matisch werden alle straten van de Dapper- buurt afgewerkt en elk vuur, dat men tegen kwam, werd met behulp van de Vechtleiding gebluscht. De brandweerwagens werden met een hoeraatje begroet en wanneer het vuur gebluscht was, klonk een spottend applaus. En de rondrit zou nog langer geduurd hebben, wanneer niet een onweersbui voor de verdere blussching had gezorgd. (Tel.) - Ook aangenaam! Te Bandjar, een afgelegen stationnetje in den Preanger (Java), werd den derde-klas-passagiers van den trein Soerabaja-Bandoeng aangezegd even uit "te stappen, daar wegens overbelasting van den trein gerangeerd moest worden. Op een ge geven Oogenblik zagen de reizigers echter don trein vertrekken zonder de drie achterste derdeklas-wagens. Daar stond men eenzaam en verlaten. Teh slotte werd een gepeperd telegram naar den hoofdinspecteur der staats spoor gezonden, waarin gewezen werd op de „rotte regeling". Laat op den avond kwam men eerst te Bandoeng aan. Naweeën van den oorlog. Door de stoomtrawler Penolope IJm. 74 van de Mij Praxis was van den bodem der zee een stuk van een oude mijn opgevischt. Men dacht, dat het ding geen kwaad meer kon en liet het dus aan boord liggen. Terwijl het schip binnen lag, poogde de nachtstoker V. uit Velseroord de koperen deelen er af te halen. Plotseling had een exploisie plaats en vlogen .de scherven in de rondte. V. werd ernstig in het gelaat getroffen en zal wellicht een oog moeten missen, terwijl eenige andere, daar werkzame arbeiders, lichtere won den bekwamen. Het geval strekt tot een waarschuwing om ook met schijnbaar geheel krachteloos oorlogsmateriaal voorzichtig te zijn, Boos weer in Engeland. De storm van Maandag, die dertig uur duurde, woedde ook gisteren nog langs de Engelsche kusten en op vele plaatsen gingen de wind vlagen vergezeld van donder en hagelbuien. Gister was het in Londen slecht weer. Van scheepvaartongelukken is nog geen melding gemaakt, doch de onstuimige golven hebben wel schade berokkend aan vele badplaatsen. De snelheid van den wind bedroeg zestig mijl per uur in de hoogere luchtlagen, waardoor 't luchtvaarverkeer over het kanaal werd onder broken. Een- inval. Onder leiding van don commies-verificateur der accijnzen Van Liere te Gorinchem werd te Arkel een inval gedaan in een perceel, bewoond door A. v. L., van wien werd vermoed, dat hij frauduleus ge distilleerd fabriceerde. Op den zolder werd een volledige installatie aangetroffen, die in beslag werd genomen. Proces-verbaal is op gemaakt. Meer dan 1 millioen omgezet. Aan de veiling der Langendijker Groentencen- trale is over do maanden Juni en Juli voor een bedrag van f 1.085.658 geveild, een som, die nog nimmer is .bereikt. Voor sommige groenten, als bloemkool en peen worden prij zen besteed, die fabelachtig zijn. Ook de prijzen der vroege aardappelen, waarvan, de campagne thans is afgeloopen, zijn uitmuntend geweest. Het onwee r te Amsterdam. Het korte maar hevige onweer, dat Maandagmorgen boven Amsterdam woedde, was vergezeld van sterke windvlagen. Een van deze windvlagen vernielde het kinder-tentenkamp aan de Reinier Vinkeleskade. De konsternatie was groot, daar de regen neerkletterde. De brandweer werd te hulp geroepen om assistentie te verleenen. Alles liep zonder ongelukken af. Het onweerde zwaar. Speciaal boven de Nieuwe Zijdsvoor burgwal. De passagiers van een der wagens van lijn 2 werden tenminste plotseling opge schrikt door een harden knal, die met den bliksemstraal samenviel, en onmiddellijk ge volgd werd door een kletterenden donderslag. De knal scheen van het aehterbalcon te komen. Ietwat onthutst keken de passagiers elkaar aan. De kondukteur glimlachte. „Hij is in de automaat geslagen", deelde hij ge ruststellend mee. De tram reed rustig door. Honderd meter verder volgde een nieuwe blik semstraal begeleid door een nieuwen klap van „de automaat". Het begon gevaarlijk te worden. Ten derden male sloeg de bliksem die lijn 2 zoo hardnekkig achtervolgde, „in do automaat", met een slag, die menig passa gier bleek om den neus deed worden. Ver scheidene passagiers verlieten, ondanks den stroomenden regen, de tram. Het onweer in het Westland. Het onweder dat Dinsdagmorgen te Loosduinen en boven het verdere Westland woedde, heeft heel wat schade aangericht. Bij den heer C. v. B. werd een tuinarbeider uit Munster door den, bliksem tegen den grond geslagen. Toen zijn patroon hem vond was hij bewuste loos en verlamd. Door den geweldigen hagel slag, die het onweer vergezelde, werd zeer veel schade .toegebracht aan de te velde staande producten, van vele was het blad afgeslagen of verscheurd. Van sommige vrucht- boomen werden takken vol vruchten afgerukt, de hagel lag als een dikke laag op den grond. De Lutine. Lloyd's heeft een contract afgesloten met 2 ingenieurs uit Delft om te trachten in een bepaalden tijd eon gedeelte van de lading der Lutine te bergen. Gelijk bekend is de Lutine.met een grooten voorraad goud en zilver van ongeveer 300.000 pond aan boord in den nacht van 9 op 10 October 1799 tusschen Vlieland en Terschelling gezon ken. Verschillende pogingen om een gedeelte der kostbare lading op te halen, zijn tot nu toe gedaan, doch zonder resultaat. Granaatontploffing. Te Wyt- schaete ^(België) vond een 19-jarige jongeman met zijn kameraad een granaat. Zij gingen er aan morrelen, totdat het oorlogstuig eensklaps met een geweldigen knal uit elkaar sprong. Eén der twee jongelieden, werd op slag ge dood, de andere werd deerlijk aan een arm en een been gewond. Politiecensuur op dagbladen We lezen in de „Rsb.": „Reeds jaren wordt eiken avond „De Resi dentiebode" bezorgd aan de politiebureaux te Den Haag, waar dan een exemplaar in de agentenwacht ter lezing wordt gelegd. Zoo ge beurt het nu nog, alleen is ons blad in het bureau van de 7de sectie onder censuur gesteld. De -hoofdinspecteur, de heer Stellinga, heeft n.l. gelast, dat voortaan de courant eerst bjjj hem of bjj een dienstdoenden inspecteur moet worden gebracht ter keuring. Staat er niets in wat onaangenaam voor eenige politie- of brandweerautoriteit kan zijn, dan mogen de agenten de courant lezen. Is echter het tegenovergestelde het geval, staat er een cri- tiek op de politie-organisatie in of op de politie, dan wordt dit uitgeknipt en eerst daarna wordt de courant aan de agenten ge geven. En niet alleen de „Residentiebode", maar ook natuurlijk de „N. R. Crt." en „Het Ilaagsche Volk" deelen dit lot. En dat nog alles vanwege de critiek die deze bladen, op verzoek van den heer Van 't Sant zelf, eenige maanden geleden hebben uitgeoefend. Nu de critiek verkeerd uitviel, werd de boycot toegepast. Zoowel door heer als knecht. Het krijgt zoo langzamerhand veel weg van een operette-vertooning I" Een drankschip voor de Ame rikanen? Al meer dan een maand kruist een stoomschip van 17.000 ton onder Engel sche vlag net buiten de 12 niülsgrens voor de Amerikaansche kust bij Nieuw York. Tegen be taling van vijf dollar mag men aan boord en kan zich in een buitengewoon weelderig ingerichte bar te .goed doen aan welke alco holische dranken men maar lust. Zij liet dan tegen buitensporige prijzen: een whiskeysoda kost IV2 dollar, een flesch champagne 15 dol lar. Het fuif-schip bevat voorts een balzaal en een bioscoop. Een miniatuur van het Vrij heidsbeeld in de Nieuw Yorksche haven siert het dek. Men kan in het schip logeeren van 15 dollar per nacht. Dit zaakje is dus alleen iets voor rijke lui! Men heeft tot nu toe niet kunnen nagaan aan wie het schip eigenlijk toebehoort. Het linnen enz. was gemerkt met den naam Ivaiser Friedrich der Grosse (van den Norddeutschen Lloyd). Maar dit schip is tijdens den oorlog vergaan, en sommige matrozen meenden dan ook dat men te doen had met de vroegere Kronprinz Wilhelm. Te Nieuw York heeft men het verhaal zeer sceptisch ontvangen, en deze twijfel is nog toegenomen, toen een onder zoekingstocht door de kustwacht niets op leverde. Inbrekers aangehouden. Door de Rijksveldwacht te Voorburg zijn aangehou den twee inbrekers uit Den Haag, die uit een tijdelijk onbewoonde villa te Rijswijk een partij zilveren voorwerpen hebben gestolen ter waarde van f 500. Rotter da m onder water. Giste ren kwam Rotterdam onder water te staan. Althans in de laag gelegenstad. De geweldige regenval maakte do stad op sommige plaatsen eensklaps tot een Venetië. In enkele straten stond het water wel een halve meter hoog, zoodat men met een vlot naar huis moest varen. Zoo in de Crooswijkbuurt met z'n nog niet gerioleerde, particuliere straten. Van grondwater had men nog veel meer te lijden. Van do meeste huizen stonden de kelders blank. In de sousterrainwoningen ondervond men dit alles op een minder aangename ma nier. Hier en daar zag men dan ook gister middag, dat het geheele meubilair in zulke woningen lag rond te drijven of een flink eind in het water staan. Men had op zoo iets niet gerekend. Meestal werden de men schen door het water verrast. Er is heel wat schade aangericht. Gisteravond was men voor veel woningen bezig om met pompen het water uit kelders gf woonkamers te ver wijderen. Hier en daar moest de Geneeskun dige Dienst een zieke weghalen, die door het water bedreigd werd, dat de woningen binnenkwam. Anderhalf. Met een vliegtuig uit D&ntzig zijn gisteren te Berlijn twee vari été-kunstemakers aangekomen, die 's och tends telegrafisch geëngageerd waren en 's avonds te Berlijn moesten optreden. Die een is een reus van 2.60 M- en zijn part ner een dwerg van slechts 45 c.M- lengte. Een kindje voor den snel trein. De sneltrein AmsterdamParijs die van Roosendaal te ongeveer 11 uur naar Antwerpen vertrekt en dit traject zonder stoppen aflegt, bleef tusschen Es sen en Antwerpen plotseling met een geweldigen ruk stilstaan, zoodat de rei zigers door elkaar geschud werden. Men begrijpt wel, dat elkeen verbaasd en ver schrokken informeerde naar dezen plot- selingen stilstand. Wat was hot geval? De machinist ha.d op de lijn, nog slechts op korten afstand van de machine eeri kindje bemerkt, dat midden tusschen de rails stond. Hij haalde direct de rem men over en dteed den trein stoppen, die op slechts enkele stappen afstands van het kindje bleef staan. Diit, een klein peu- terke, met blond krullekopje, stond met een paar groote kijkers naar dat groote gevaarte voor hem te staren. De machinist sprong van zijn machine en pakte het kindje, dat eerst nog wat bleef staan, op. Na een klein tijdje kwam tenslotte de vader van het kindje opdagen, die zijn kleintje zocht. De moeder was afwezig. Onweer. Gisterochtend is in de boerderij van dhr L- te Oostvoome de bliksem geslagen. De brandweer kon met groote moeite het woonhuis tegen ver branding beschermen. De landbouwschuur is geheel uitgebrand. Verzekering dekt de schade. Gisteren is de "bliksem ge slagen in de boerenplaats van W-, on der Marum. De huizinge is afgebrand. De kinderen heeft men met moeite kunnen redden. Doodsla g- Op de machinefabriek en scheepswerf van,P. Smit te Rotterdam heeft gistermiddag tijdens het schaftuur de fabrieksarbeider v. Zruzie gekregen met den 40-jarigen fabrieksarbeider A- C- De man maakte zich zoo driftig, dat hij een stuk hout opnam en daarmee A. C- een slag op' het hoofd gaf, tengevolge waarvan deze bijna «ogenblikkelijk over leed. Het lijk is naar het ziekenhuis over gebracht en de dader is op' het politie bureau in bewaring gesteld. Verduistering. Te Zeist zijn gearresteerd de directeur van het bij kantoor der Boaz-bank met een van zijn kantoorbedienden, en diens schoonvader, verdacht van verduistering tot een bedrag van ongeveer f50.000 ten nadeele van de bank. Nader wordt gemeld: Die politie arresteerde in den nacht van Maandag op' Dinsdag' te Bosch en Duin in een villa een 21-jarigen kantoorbediende V. K. uit. Zeist en diens schoonvader Z. uit IJselmuiden, de eerste verdacht van een belangrijke verduistering, gepleegd bij de Boazbank te Zeist, de laatste verdacht van heling. Ook de dir. van genoemde Bank, mr DL werd gearresteerd, eveneens (Verdacht van malversatiën. Gebleken is, dat de directeur inderdaad zich gelden van de Bank toeëigende, doch ze tenvolle weer heeft aangezuiverd. Die fraude van den directeur was echter bekend aan den be diende, die, wetende dat de directeur niet tegen hem zou durven optreden, reeds een jaar lang geld van de Bank verduis terde. De politie kreeg' echter verschil lende aanwijzingen, waaruit bleek, dat de bediende boven zij'n stand leefde, hetgeen aanleiding gaf tot een onderzoek, waarbij Vrijdag werd aangetoond, dat er inder daad gelden verdwenen waren. Te Kam pen, waar de bediende kort geleden ;in het huwelijk was getreden, werd hij1 niet meer aangetroffen, doch bekend werd, dat hij met zijn schoonvader vertrokken was naar Zeist, waai' beiden, gelijk gemeld, ten huize van een kennis werden aange houden. Dp bediende bekende, waarbij! tevens aan het licht kwamen de vroeger gepleegde handelingen van den directeur die in zijn woning: werd aangehouden. Het totale bedrag', door den bediende verduisterd, is nog' niet vastgesteld. Hoog water op den Rijn. Naar men uit Frankfort a,, d. M. meldt, was sen de Rijn en zijn rivieren sterk tenge volge van den. aanhoudenden, sterken re genval. Die waterstaat te Frankfort waar schuwt zeer hoog water. Die burgemeester van Lon den heeft een safaris van f 120.000, waar van hij echter lang niet zijn staatsie kan ophouden. Uit eigen middelen moet hii evenveel uitgeven, om zijn vorstelijke waardigheid hoog te houden. D;e lord- mayor van Londen moet redcren dar feestmaaltijden geven en den dag zijner installatie kwam hem op f 25.000 te staan. D'e lordmayor heeft een eigen geestelijke, j een zwaarddrager, een kamerheer, een drager van zijn gouden staf, een stoet van bedienden, koks, koetsiers en trom petters. De Engelschman houdt niette genstaande zijn nuchterheid veel vau tra ditie, wat blijken kan in het parlement en in de rechtzaal en niet het minst als de koning bij plechtige gelegenheden zich in. het openbaar vertoont. iiIIlllH" j OOSTEREND' (Texel). Dié bliksem is in geslagen in de boerderij' van v. Looij. De geheele boerderij is afgebrand. Vijftig varkens kwamen om. ROERMOND- V- D. Te Azenraij nabij Roermond staan wegens de hevige re gens der laatste dagen de landerijen plm. 20 cM. onder water. Het water komt uit Dwitschland afzakken met zulk een hoe veelheid, dat de beken het niet kunnen bevatten. De oogst staat op het veld te rotten. De toestand is hopeloos. In meer dere plaatsen in den omtrek van Sittard beerscht eveneens zulk een toestand. IJMUIDiEN. V.D. Hedenmorgen hebben de vakorganisaties in het visscherijbe- drijf vergaderd, in verband met het te wachten conflict in dit bedrijf. Hot ad vies der besturen luidde om voorloopig te blijven varen, onder voorwaarde, dat onmiddellijk onderhandelingen zullen ge opend worden, welke deze maand moeten eind'gen. Deze onderhandelingen moeten gevoerd worden op voorwaarde, dat 1/4 van de opbrengst, waarmede de gage wordt verminderd, weer zal worden toe gekend. Dit advies werd met 144 tegen 112 stemmen verworpen. Daardoor is de

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 3