Allerlei. IiHHtzanden Stikken. laatste Berichten. H.H. BAKKERS. Zaak in huur of huurkoop, 7 op Vrijdag 8 Aug. bij de firma Hoek, werd gestolen, terecht is. De partij lijf goederen was afkomstig van een inbraak bij de firma Peek en Qoppenburgh. Die dader .is nog voortvluchtig, maar het lijdt geen twijfel, of hij wordt dezer dagen in gerekend. Die man heeft heel wat op zijn geweten en werd voor eenigen tijd reeds door de politie gezocht. Vodden en speelgoed. In een drukke straat van een dichtbevolkte buurt in Haarlem, ontstond een groote opschud ding, welke niet van een humoristisch kantje ontbloot, is. De „O. Haail. Crt" ver telt: Een voddenkoopman had op zijn wa gen een aantal kleine speelgoed-artikel tjes, welke hij in ruil gaf voor de afge dankte kleedingstukben en vodden, door de bewoners aan hem gegeven. Het be hoeft natuurlijk geen. betoog, dat deze ruil zeer in het voordeel van den vodden koopman was Eyenmin behoeven wij! te zeggen, dat de jeugd, door het speelgoed aangetrokken, bij moeder aandrong om voor wat „vodden" ook een ^arretje of popje te kunnen ontvangen. Zoo was 'took gesteld met Henk en Fiie, kleine kleuters, die reeds, zoolang de wagen in de straat was, er bij hadden gestaan, met smachtende blikken het spleelgo-ed aan te kijken, voornamelijk wan neer cfit in handen van een vriendje of vriendinnetje terecht kwam. Hun moeder was naar den dokter, zoodat zij niet in staat waren deze over te halen aan hen wat ter ruiling te geven. Toen evenwel het vriendje van Henk voor een mand vol vodden een mooi scheepje ontving, iels, waarnaar Henk al reeds geruimen tijd verlangd had, kon hij de verleiding niet langer weerstaan, en riep Rie om met deze te overleggen, of moeder het niet goed zou vinden, dat zij -ook wat aan den voddenkoop'man gaven. Het zusje, verlangende naar een popje, gaf als haar meening te kennen, dat moe der wel niet zoo „heel erg" kwaad zou zijn, waarop1 beiden hun stoute schoenen aantrokken en de linnenkast gingen in- gpecteeren. Het gevolg was, dat zij even later met hun armpjes vol goed hun „handel" aangingen. Rie kreeg haar pop, doch Henk viel de ruil niet mee, daar hij inplaats van een .scheepje, een mondorgel ontving, waa.rop hij dapper aan het blazen, was, totdat moeder roepend en 'zwaaiend met de ar men "hem riep. Moeder, thuis komende, had de linnenkast open gevonden en zag een aantal van de opgevouwen goederen door elkander en op den grond liggen. Na haar angstig gevraag aan de buren, kwam zij dra, de toedracht der zaak te weten. Zij' ging, na Henk en Rie eerst on der handen genomen te hebben, gevolgd door ©enige buurvrouwen en vriendjes en Vriendinnetjes van Henk en Rie, iftiar den voddenkoopman, die reeds een straat ver der was. Wjij! zullen hier maar niet ver melden de woorden, welke er tusschen de moeder en den koopman gewisseld wer den, voornamelijk toen de koopman van een teruggave der goederen niets wilde weten. Tenslotte moest deze het toch te gen de overmacht de buurvrouwen hielpen ook mede opgeven. De geheele hand wagen werd nagesnuffeld, of men de „bewuste" stukken vond. vf—Een motortramwagen ver brand. Gistermorgen is te Leiden vlak bij de remise een motorwagen van de electrische tram ScheveningenLeiden, door een defect in de isolatie van den weerstand in brand geraakt en geheel verbrand. De schade wordt op onge veer f25.000 geraamd, doch wordt door verzekering gedekt. Oneerlijk bediende. D|e re cherche te Haarlem heeft een kantoor bediende aangehouden, wonende aldaar, verdacht zich ten nadeele van zijn pa troon een bedrag van f1000 te hebben toegeëigend. Het grootste gedeelte van het .geld is in beslag genomen. Dje ver dachte is aan de justitie uitgeleverd. Een regeering bijna ver dronken. Zondag is de geheele Wür- tembergsche regeering bijna verdronken. De staatspresident met verschillende mi nisters maakten ais gasten van de ver- eeniging voor meer-onderzoek een motor boottocht o.p het meer van Oonstanz. Door het nemen van een te korte bocht j kantelde de boot en vielen alle ministers j in het water. Die Wurtembergsche regee ring schijnt echter uitmuntend te kunnen zwemmen en hield het hoofd dus boven water. Een droevige uitzondering daarop maakte de ministerraad Linder, die, waar schijnlijk tengevolge van kramp, onmid dellijk zonk en niet meer boven kwam. Inbraak. Gisterochtend in de vroegte is te Nijmegen ingebroken in den goud- en zilverwinkel van den heer Uven. De inbrekers hebben den geheelen winkel doorzocht en maakten 250 gouden ringen, talrijke gouden heeren- en dameshorloges colliers, armbanden enz. buit. Er wordt vermist voor een waarde van ongeveer i .000. Van de daders nog geen spoor. De eigenaar was niet verzekerd. Inbrekers aan het werk. e onbekende inbrekers, die in Gelder- nnüs Oosthoek o.a. in Arnhem en Nij- Va.?';e informatieposten blijken te !6n'. z^n weer aan 't werk. In de Ve- n c w®rc^ éérst ingebroken en nu schij- ter,Iagnacht weer inbrekers aan waai- V ?.ewceest te zijn in Maas en Waal. B*\ j®' in Leeuwten en Wamel ken T) i °P twee zuivelfabrie- petiiirV;',. ®u werden verbroken, maar buit maken de heeren Reen '^ooten teur v.E(Lfï h °1estelinR- exoedi- naar Den Haag verhuisd. Maar de reke ning, die hij er over indiende was, vol gens de familie, veel te hoog. Men kwam overeen, dat, daar de familie Zondag een bezoek aan oude kennissen te Bus- sum zou brengen, v. d. B. dan daar zofu komen om over de rekening te spreken. Zondagmiddag nu vervoegde de expediteur zich bij bedoelde familie. De besprekingen hadden echter niet het ge- wenschte resultaat. D,e expediteur maakte zich hierover zoo woedend, dat hii zijn schuldenaar aanviel en zoolang sloeg, dat de man bewusteloos bleef liggen. Diens echtgenoote, die haar man wilde helpen, gaf de woesteling een stomp in den buik. zoodat zij een dubbele breuk bekwam. De familie, in wier huis het tooneel zich afspeelde, wilde de politie opbellen, doch de woesteling kwam op het telefoneeren- de meisje aan, sloeg haar den hoorn uit de hand en rukte het telefoontoestel van den wand. Op het geschreeuw en tu mult werden de overburen opmerkzaam. Deze telefoneerden om politie-assistentie. Toen de politie verscheen had v. d. B. reeds de vlucht genomen; hij bleef den geheelen dag onvindbaar. Hij werd Maan dag in zijn woning gearresteerd. De toe stand van het mishandelde echtpaar is zeer ernstig, hoewel niet levensgevaarlijk. Zij mogen echter niet naar Dien Haag wor den vervoerd. (Tel.t Een zwijnenjager gegre pen. Toen Vrijdagmorgen een heer uit de Arbeidsbeurs te Rotter dam kwam, wachtte hem een on aangename verrassing. Zijn rijwiel, dat hij voor het pand had neergezet, was verdwenen. Hij liep een eind in wanhoop verder en was er juist getuige van, dat een politie-agent in de Brouwerssteeg iemand aanhield, die ondanks het ver bod daar op een fiets reed. Tot zijn groote verbazing bemerkte de benadeel de heer, dat de man, die een proces verbaal kreeg, zijn rijwiel bij zich had. Het verder verloop laat zich denken. On der begeleiding van'n groot aantal nieuws gierigen werd de dief naar het politiebu reau getrokken. Daar werd de zwijnen jager, zekere L. R., in bewaring gesteld, terwijl de eigenaar op zijn rijwiel verder kon rijden. Onweer te Amsterd am. Een kort maar hevig onweer dat gistermorgen boven Amsterdam woedde, was vergezeld van sterke windvlagen. De bliksem sloeg tijdens het onweer in op den Willems parkweg. De electrische geleiding kreeg belangrijke schade. Ook is de bliksem geslagen in het station voor draadlooze telefonie op de effectenbeurs, terwijl de berichten van het persbureau Vaz Ddas werden doorgegeven. De schade welke weid aangericht was spoedig hersteld. De regenval in de stad was ontzettend- Niet snugger. Een heer deed bij de politie te Den Haag aangifte, dat zijn portefeuille gerold was, inhoudende f 1300, rentemarken en rentezegels, ver moedelijk gebeurd terwijl hij met drie onbekende mannen in een huurrijtuig een toertje had gemaakt door de straten der Residentie. T r ei n r otov er s. Honderd rebel len, onder aanvoering van generaal Gua- delupte Sanchez, hebben een trein van Mexico City naar Vera Cruz, 25 mijlen van Jalapla, aangehouden en de loco motief en twee personenwagens doen ont sporen. Naar schatting zijn 20 menschen gedood, waaronder ©enige Diuitschers en Mexicanen. Een 12-tal personen werden gewond. Passagiers, met geweren van ge wonde soldaten in de hand, ijlden do militairen te hulp) maar vermochten niet de rebellen op de vlucht te jagen, die de reizigers beroofden. Troepen achtervolg den de roovers en wisten 7 hunner ge vangen te nemen. Die gevangenen werden zonder vorm van proces geëxecuteerd. Inbraak in kerk en school. Zondagnacht is ingebroken in de con sistorie der Geref. Kerk en in de Ghr. school te Wloubrugge. In de consistorie zijn twee kasten optengebroken. en de of ferbussen geledigd, in de school zijn even eens verschillende kasten optengebroken. Van eenov erreden hondje. Een chauffeur raakte op den Schinkeldijk nabij Schiphol het stuur kwijt van zijn auto over reed een hond en kwam daarna met de auto in het water terecht. De drie inzittend© hee ren konden zich met moeite redden. De eige nares van het hondje viel flauw. een familie van Bussum Middelburg. Gisteren werd door den directeur van gemeentewerken namens B. en W. aanbesteed het verrichten van verf- werk aan verschillende gemeentegebou wen. Inschrijvers waren de heer,en: Car- lier en Petterson, f 1413; A. J. van Miert, f1168; H. Sukkel f 1114.50; H. Pieterse, f1068; A, Heijboer, f1005; J. C. Lu- dikuse, f992; J. M. Huibregtse, f930; Wed. B. Ruitenbeek en W. Buitendijk, Goes, f847.50; C. W. Dekker en C. de Roo, Veere, f827. De zeven eerste in schrijvers wonen allen te Middelburg. Vlissingen. Bij de Zaterdag gehouden aanbesteding van het loodgieterswerk aan het R.-K. Ziekenhuis aldaar was inge schreven door de heeren J. de Klerk, Middelburg, voor f2849.30; Bezooijen, Vlissingen, f2769.60, en Van Oorschot en Damman, Middelburg, voor f2221. Aan de laagste inschrijvers werd het werk gegund. (M. Ct.) Het op 14 Augustus 1.1. aanbestede werk ter uitbreiding van de „Stichting Vrederust" te Bergen op Zoom, van welke aanbesteding de gunning vooralsnog werd aangehouden, is thans gegund aan A. Baljeu te Middelburg, die laagste inschrij ver was, voor f208.475. Wemeldinge. Gisteravond had ten over staan van notaris Kram de publieke ver huring plaats van de oppervruchten was sende in diverse boomgaarden in de ge meenten Wemeldinge en Kapelle, welke in totaal opbrachten de som van f5805 plus 8 pet. onkosten. MIDDELBURG- In het bericht van de huldiging van dhr Schütz was gisteren vergeten te melden, dat onder de aan wezige ledten van den raad zich ook dhr Van der Beke Callenfels bevond. MIDDELBURG- De belanghebbenden zullen de laatste weken de berichten der Middelburgsche veiling hebben gemist, de reden is, dat de marktmeester zegt geen tijd te hebben de noteering op te maken. LONDEN. Die Nederlandsche gezant, al hier, Jhr Mr R- de Marees van Swinderen, is bij een auto-ongeval in de buurt van Deal licht gewand. Een medisch onder zoek, ingesteld met X-stralen wees uit, dat de gezant een sleutelbeen gebroken heeft. t üseEÈsara Verkaogmgeft u ?er~ pach lagers. Aug. 20 Wolphaartsdijk, winkelhuis, schuur, Pilaar. 20 Oudelande, 2 huizen en meubilair, Beth. 20 Vrouwepolder, meubilair, veldvruch ten en hof steed je, De Neeling. 21 Middelburg, huizen, Hioolen. 21 Biezelinge, huis, bouwterrein, Kram. 22 Biggekerke, bouwland, veldvruchten, Loeff. 22 Baarland, afbraak, Neervoort, 23 Amemuiden, drie huizen, Hioolen. 23 Koudekerke, meubilair, Loeff 27 's-Gravenpolder, boomvruchten, Neer voort. 27 Kapelle, 2 woonhuizen, Kram. 28 Middelburg, huis met pakhuis en bouwland, Ittmann. 29 Grijpskerke, landbouwersinspan, Blau- pot ten Cate. 29 Goes, afbraak, De Kok. Sept. 3 St. Laurens, inspan, Struve. 10 Middelburg, inspan, De Neeling. 10 Goes, Vendutie, D,e Rok 10 's Heer Arendskerke, Kloetinge, ler- seke, Schore, bouw- en weiland, Hoef- lake en v. Dissel. Goes, Schore, Wemeldinge, Ierseke, Kruiningen, Kattendijke, bouw- en weiland, Pilaar en Treub. Oct. 15 Nieuwdorp, inboedel, slagersgereed schap, de Wilde Heijboer. 1925 Febr. 25 Wolphaartsdijk, kap. boereninspan, Van Dissel. de het is voor die ouders, hun zwak kind, dat zoo dringend behoefte heeft aan een flinken hap frissche lucht en stevige voeding, goed verzorgd te weten gedu rende ten minste vier weken in een ge zonde streek in een Christelijk gezin? O, ja! In een neutrale vaeantie-kolo- nie zouden zij allicht een plaatsje krij gen. Doch kan men het niet verstaan, dat de ouders van leerlingen van Christe lijke scholen verre de voorkeur geven aan goede verzorging in een Christelijk gezin. In de Christelijke vacantie-kolonies is er geen plaats. Die zijn reeds tot October toe bezet. Dan wachten zii lie ver tot het uiterste, altijd hopende, dat de goede tijding nog komen zal. .terwijl het nog zomer is. Nu i s het nog zo mer. Heeft niemand nu meer plaats? Zijn er geen Christelijke gezinnen meer, die een of meer van onze kinderen kosteloos gedurende een viertal weken willen ver zorgen? Jaar in, jaar uit mochten wij op deze wijze voor ongeveer 300 zwakke kinderen, alle leerlingen van Christelijke scholen in de groote steden van ons land, een plaatsje buiten vinden. Thans zijn wij nog nauwelijks op de helft. Zouden wij nu zoovelen moeten teleur stellen? Zou de Christelijke barmhartig heid zich alleen uitstrekken tot het vreemde, buitenlandsche kind en het zwakke kind uit het eigen laud worden vergeten? Wij kunnen het niet gelooven. Wij blijven hopen, dat nog velen bereid zullen worden gevonden hun hart en huis voor onze kinderen te ontsluiten. Wie heeft er nog plaats voor één of meer onzer kleinen? Die wende zich tot onzen secretaris, den heer G. Muys. Ie Hugo de Grootstraat 8, Amsterdam, die ook gaarne alle gewenschte inlichtingen geeft. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de redacteur, Als Zeeuw van geboorte heb ik met be langstelling en ook met blijdschap) de verslagen gelezen van het Koninklijk be zoek aan Zeeland. D|e groote liefde voor Oranje is bij. dit bezoek weer tot uiting gekomen. Gaarne had jk, en met mijl vele Zeeuwen, die zich elders bevinden, van dit alles getuige willen zijn. Het is van de V- V- V. een goede gier dachte geweest om bij dit bezoek aan H.K.H. Prinses Juliana een Zuid-Reve- landsch costuum aan te bieden. Velen zullen haar op den dag, dat zij: deze bleeding aan had, gezien hebben. Maar waarschijnlijk zullen er nog meer geweest zijn, die daartoe niet in de gelegenheid waren en gaarne een fotoi van Haar zou den hebben. Als nu bovengenoemde vereeniging eens verzocht aan H. M. de Koningin, om de Prinses in het Zuid-Bevelandsch costuum, voor den fotograaf te willen doen poseeren en dan deze foto's in Zeeland te laten verkoopen, ter herinne ring aan dit bezoek, dan geloof ik, dat de „V. V. V." zich aan vele Zeeuwen en oud-Zeeuwen zou verplichten. U, M. d. R., dankend voor de verleende plaatsruimte, ben ik, Uw dw. jln., M. j Naschrift. Wij kunnen den inzender j verwijzen naar de advertentie in dit nr. j van den heer Verschoore, photograaf te Goes. Deze ontving van H. M. op 7 Aug. de vereerende opdracht eeu photo van Prinses Juliana met enkele Zuid- Bevelandsche meisjes te maken. In deze opdracht is hij schitterend geslaagd, zoo als ieder, die de photo's ziet, zal erken nen. Dte uitvoering laat niets te wenschen over. Dhr. Verschoore ontving nu van H. 'M. toestemming tot verkoop dezer photo's, zoodat ieder die wil, zich zulk een photo (en dat nog wel tegen zeer billijken prijs) kan .aanschaffen. Red. Z. Heeft niemand meer plaats? De zomer gaat voorbij en helaas! onze „Vacantie Buiten"-kinderen blijven thuis. Tenminste de overgroote meerderheid. Een paar honderd wachten nog. Ze wach ten, de ouders, met verlangen uitziend el- ken dag weer, of er niet een gunstig bericht zal komen van het „Vacantie j Buiten"-bestuur, dat het een plaatsje heeft gevonden voor hun kind. Kan men het zich voorstellen, welk een vreug Conserveeren van eieren. Naar aanleiding van een paar vragen, die ons werden toegezonden, over het conserveeren van eieren, nemen wij hier iets over van wat het bijblad van „Onze Tuinen" over dit onderwerp vertelt: Hoofdzakelijk zijn drie bewaringsme- thoden in zwang, en wel: het kal ken, het bewaren in waterglas en het conserveeren door garantol. Als vierde moet hierbij nog genoemd worden het voor het grootbedrijf uitsluitend aan gewezen middel: het opleggen in koelhui zen. Mogelijk echter is het ook door an dere middelen, als keukenzout, kalium- silicaat, parraffine, aluin, salicylzuurop- tossing, vernis, collodium e.a. de eieren een tijdlang voor bederf te vrijwaren. Voor het inkalken van ongeveer 100 eieren heeft men noodig 6 a 7 pond versch gebrande schelpkalk, die men met I/3 gedeelte water gaat blusschen. Daarna vult men rijkelijk met water aan, tot men een verzadigde kalkoplossing gekregen heeft. Uitstekend zijn hiervoor geschikt Keulsche potten, ook wel tonnetjes of kuipjes, als ze maar niet lekken. Men voegt aan de vloeistof 1 ons keukenzout toe of een weinig wijnsteenzuur, om den kalksmaak, die zich altijd aan de eieren meedeelt, zooveel mogelijk te verminde ren. Op den bodem van het vat mag ge rust een kalklaagje liggen mits niet te dik, daar het kan gebeuren, dat de eieren hierin vastraken en bij het uitne men licht beschadigen. Boven op het wa ter vormt zich een dun vliesje onoplos baar calciumcarbonaat, dat de eieren van de lucht afsluit. Bij deze methode kan men evenwel niet voorkomen, dat de eieren een onprettigen kalksmaak krijgen. Ook de kalkschaal lost eenigszins op en wordt dunner waardoor de kalkeieren zich voor tafelgebruik minder eigenen, dan voor spiegeleieren of voor gebak. Bij het koken is het springen der schaal dan ook moeilijk te vermijden. „Het kan gebeuren, dat oude of eenigs zins gescheurde eieren, die niettemin toch ingemaakt worden, door bacteriën geïnfec teerd zijn. Sommige soorten dier bacte riën, die geheel buiten de zuurstof dei- lucht kunnen leven, de anaërobe, zetten hun werking in de kalkvloeistof rustig voort, waardoor een aantal eieren aan be derf onderhevig raakt. Vooral met het oog hierop is het noodig, slechts versche en onbeschadigde exemplaren uit te kiezen. Waterglas is bij eiken drogist te beko men. Men brengt 10 liter water aan de kook en onder aanhoudend roeren giete men langzaam 1 liter waterglas bij, daar dit met water moeilijk een gelijkmatig sa mengestelde verbinding aangaat. Daarna late men de vloeistof afkoelen, die men vervolgens over de eieren uitgieten drage er zorg voor, evenals trouwens biji het kalken, dat de eieren ongeveer 1 dM. onder de vloeistofoppervlakte blijven. Bij de waterglasmethode blijft de smaak der eieren beter intact, maar het koken levert eveneens moeilijkheden op. Om dit zon der ongelukken te doen verloopen, prikke men eenige gaatjes in het stompe einde der schaal. Een luchtige, frissche kelder is de beste bewaarplaats en men denke er vooral om, dat eieren erg gevoelig zijn voor sterke geuren van in de omgeving opgeslagen levensmiddelen. „Omtrent het garantol kunnen we kort zijn, daar dit door den drogist steeds af geleverd wordt met een erbij verstrekte gebruiksaanwijzing. Vermeld zij slechts, dat het middel goed voldoet en in de aanwending hoogst eenvoudig is. De eie ren zijn zoowel voor tafelgebruik als voor spiegeleieren geschikt. „Voor den handel worden de eieren bij massa's in koelhuizen opgeslagen bij j een temperatuur van even boven het vriespunt. Deze bewaarmethode is niet de goedkoopste en dient met veel voor zorgen te geschieden. Het resultaat is nochtans, dat koelhuiseieren in qualiteit vrijwel met versche eieren gelijk staan en door leeken hiervan moeilijk zijn te onderscheiden. Voor particulieren, die voor eigen gebruik eenige honderden eie ren willen opleggen, is deze wijze van be waren natuurlijk niet mogelijk." Goes, 19 Augustus 1924. Oude Tarwe f 14,50f 15, Nieuwe tar we f12,5014, Nieuwe rogge f 11, goud- gerst f 12,5018, kookerwten f1019,50, kroonerwten f 1620. schokkers f 15 19, karwijzaad f20- Aanvoer voor den tijd des jaars groot, handel vlot. Boter 2,30 per K G-, middenprijs f 1,15 pter 4/2 K-G-, winkelprijs fl,25. Eieren 6,20 pter 100 stuks, middenprijs 1,55 per 25 stuks, winkelprijs 7V2 cent. Aanvoer fabrieksboter 54 pbnd, verkocht a f 1,25 Boter 280 plond. Afwijkende bo ter 40 pond, verkocht a fO,85- V- P- N. Aanvoer 16.000 eieren. Prijs f6,50 per 100 stuks. VLISSINGEN, 18 Aug. 1924. roode hes sen 2630, Oomskinderen 620, stokerij 24, N- H. suikerperen 38, Astrakan 15, Precose de Trevoux 424, Andredes Spates 12, Scharlakenperen 11, Poise Madam 14, Dirkjes 35, Keswick 817, Sweedenappels 28, Bergemot 4, The Queen 12, Olapps 1223, pruimen 25 -37,5, zilveruien 1015, aardappelen 6 —6,5, poters 2,53, uien 4—4,5, peeën 14, Wagenaars 511, Snijboonen 12 —29, Princessen 2029, Tomaten 11 16, alles per KG-; Kipeieren 6566, eend eieren 64, per 10 stuks; roode kool 3,5 7-5, Savoye kool 813,5, bloemkool 220, pterziken 1216, komkommers 0,5 1, meloenen 2031, alles per stuk; Andijvie 1689, Posteleijn 22r—33, ker vel 1015, spinazie 1640, Peterselie 39, ruring 26, sla 13—49, alles per mand; frambozen 1442, pter mandje; augurken 3040 pter 100 stuks. KAPELLE-BIEZEL1NGE, 18 Aug. 1924. Kleine veiling. Peren: Clapp's Favo rite 1828, Oomskinderen 20, N H. Sui kerij 48, Roode Suikerij 35, Petite Marguerite 7, Bergamot 35, Bruine Hee renperen 610, Reurre Amanlis 12, Pre cose de Trevoux 28- Appels: Madelaine 22, Lord Suffield 1016, Keswiek 814, Mans Codling 712, Roode Clalville 12, Roode Perzikappel 1016, Witte perzik- appel 10, Goesche Marktappels 14, Fran- sche Schijven 7, The Queen 1836- Prui men. Washington 4864, Jefferson 44 —58, Boere Witte 2536, Prince pruimen 1217, Marbelanen 1012, Blinkers 10 —12, Blauwe pruimen 26, Diversen JO 12- Bioonen: Wagenaars 79, Groene boon en 79, Princessen 1113 gulden, alles per 100 K.G.; Snijboonen 0,33 0,37- Kool: Witte kool 38, Savoye kool 47, Bloemkool 617, Augurken 0,28 —0-33, 2e soort 0,260,30, 3e soort 0,27, Komkommers 13 gulden, alles per 100 stuks. GOES. Geboren: Jaques, zoon van Ja- quis Eversen en Maatje Adriana Over- beeke. TELEGRAPH1SCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen in den ochtend van 19 Aug, Medegedeeld door het Meteorologisch instituut te De Bilt. Verwachting tot den avond van 20 Aug. Matige, tijdelijk krachtige zuidwestelijke tot westelijke wind, zwaarbewolkt tot be trokken met tijdelijke opklaringen, regen en onweersbuien, zelfde temperatuur. Voor de deelneming, betoond tijdens de ziekte en na het over lijden van onze geliefde Echtge noote, Moeder, Behuwd' en Groot moeder SUZANNA MALJERS, betuigen wij onzen hartelijken dank. ADR. ADRIAANSE, Meliskerke, 18 Aug. 24. Oud leerlingen, ouders van schoolgaande kinderen, leden van de vereeniging der Chr. School te OastkapeSls, onderwijzers en alge vaardigden van Schoolbesturen uit omliggende gemeenten worden uitgenoodigd, om op 29 Augustus des avonds te 7 uur in de Chr. School tegenwoordig te zijn bij het afscheid nemen van den Weled. Heer S. K. LAANSMA als Hoofd der School. HET BESTUUR. Door onze 30 jarige ervaring kunnen wij uw breuklijden ver lichten, met de bandages, die wij U aanleggen. „FOCUS" - Firma A. R. DE MUIJNCK, Lange Burg, Middelburg. Bekwaam vakman, bekend met de luxe bakkerij zoekt liefst op Z Beveland. Brieven let ters B K Bureau van dit blad te Goes.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 3