Uit de ProYineii Kerknieuws Onderwijs. Wetenschap en test. Uit ie Pers, gemengd Nieuws, gei-, oud-lid van de Tweede Kamer (waar in hij als anti-revolulionair heeft zitting gehad voor het district Oostburg tot 1891), van de Provinciale Staten van Woord- Holland en van den gemeenteraad van Alkmaar. De K. L. M. Ondanks het buitengewoon slechte weer de weerberichtendienst meld de storm boven het Kanaal, terwijl over al hevige slagregens .hagelbuien en har de wind het vliegen bemoeilijkten heb ben Maandag de K.L.M.-diensten regel matig gefunctioneerd. Er was zelfs een heel druk luchtreizigersverkeer2 toe stellen vertrokken van en naar Parijs, 2 van en naar Londen en 1 van en naar Kopenhagen. Ook het vliegtuig der Sabena, die dagelijks 50 a 70 K.G. post van Nederland naar Zwitserland vervoert en in 5 uur overbrengt, liet zich door het slechte weer niet afschrikken. Een voor het vliegen zoo ongunstige dag als gisteren bewijst wel, wplke enor me vorderingen de burgerlijke luchtvaart in enkele jaren heeft gemaakt, zoodat noch de ondernemingen noch de reizi gers zich door slecht .weer meer laten afschrikken. Eenigen van hen, die gis teren gevlogen hebben, verklaarden, dat ze het hoog in de lucht beter hadden dan op den grond en dat men in liet vliegtuig geen flauwe notie had, dat het zulk slecht weer was. Wedstrijd V. O. V. Bij den door de Vereen igirig van Ra den van Arbeid uitgeschreven wedstrijd voor de Vrijwillige Ouderdomsverzekering behaalde de Raad van Arbeid te Goes den hoogsten prijs, n.l. den eersten in de afdeeling A. Door de agenten van dezen Raad was dus in .het vierde kwartaal 1923 het hoogste bedrag ftan weekrenten per 1000 zielen bereikt. Een mooie pres tatie, welke óók bewijst, dat de V. O. V. in bedoeld gebied zeer gewild is. IDit bericht dient mede ter aanvulling en ver betering van een ons uit Kapelle toegezonden bericht. Red Z.) Ongelooflijk. Men schrijft ons uit Vlissingen: Diat vele menschen, niet tegenstaande herhaalde waarschuwingen nooit wijzer worden, is bekend. 'Wet wij thans gehoord hebben, grenst echter aan het ongeloofelijke. Er is een vrouw (of liever was, want de vrouW is in- tusschen overleden) die lijdende was aan een borstkwaal en daarvoor be handeld werd door den natuur-geneeskun- dige B. uit Rotterdam. Deze geneeskun dige had de vrouw sinds eenige maan den onder handen, doch de gewenschte genezing bleef uit. Er was volgens hem nog slechts één middel en hier komt het ongeloofelijke. Die vrouw moest genezen worden door een jongen hond. Dezen hond moest onmiddellijk na de geboorte Ide hals worden afgesneden en dan moest het dier verder worden opengesne den. Daarna moest het cadaver op de wonde der vrouw worden gelegd en daar op 24 uur blijven liggen. Deze raad van den natuur-geneeskundige werd opge volgd. D'e vrouw is nu Vrijdag i.l. over leden na ontzettend te hebben geleden en zonder dat haar verder eenige medische hulp was verleend. De politie kwam het verhaal ter oore en de „natuur geneeskundige" B. is te Rotterdam aange houden en naar Vlissingen overgebracht. Die justitie zal hier nu wel kennis van nemen en zullen wij daarvan allicht nog wel meer hooren. Luitenants ter zee 2e kl. T. Vos en J. J. van Stuijvesant Meijen zijn over geplaatst van Vlissingen naar het wacht schip te Willemsoord. Goes. Naar aanleiding van de uitspraak der Middelburgsche Rechtbank van 15 dezer schrijft de „G. Crt.": Het betreft de veroordeeling van P. v. a. H. tot 10 dagen hechtenis of f 10 boete, voor het feit, dat hij een bal dadige jongen een welverdiende afstraf fing heeft gegeven. De baldadigheid der jeugd, die vaak bijna in misdadigheid ontaardt, heelt dezen gestrafte op twee manieren tot haar slachtoffer gemaakt. ■Ten eerste doordat het jongetje, dat altijd bij hem thuis en op de werf is en bijna zijn pleegzoontje is geworden, terwijl het rustig in het kanaal roeide, door een der kwajongens, die de haven onveilig maken, met steenen gebombardeerd is en dientengevolge twee gaten in zijn hoofd zijn gegooid. Ten tweede doordat onze rechtspraak het uitwijst, dat de in gerechte woede ontstoken v. d. II. voor een overigens onschadelijke aframmeling van den steenenwerper, wordt gestraft met 10 dagen hechtenis of f 10 boete, leder zal het zeker met ons eens zijn, dat hier het optreden van P. v. d. H. een te verontschuldigen handelwijze is om aan dit laffe gedoe den kop in te drukken en hét van iemand, die nog bloed in plaats van karnemelk in zich heeft,niet anders is te verwachten. Vanavond zal door „Hosanna" aan den heer P. C. Labrijn een serenade worden gebracht. De vereenigingen die aan de huldebetooging te Middelburg deel namen en de overige leden dier vereeni gingen worden verzocht zich achter de muziek aan te sluiten. Afmarsch S1/* uur van gebouw „Samuel' 'in de Wijngaard straat. Vlissingen. Tot stationchef alhier is be noemd de heer Hartman, thans te Dieren- Doesburg. Op het terrein van de Ned. Petro leum en Asphaltfabriek (Nedpam), waar in den nacht van 24 op 25 Juli zulk 0 een hevige brand uitbrak, lagen nog steeds een paar hoopen steenkolen te smeulen en vooral bij duisternis was het goed zichtbaar, dat het daar nog niet pluis was. Gistermorgen heeft nu de brandweer met een motorspuit en door het uiteen halen van de steenkolen ook hieraan een einde gemaakt. Vlissingen. De Duitsche delegatie is Zondag per mailboot „Mecklenburg" uit Engeland teruggekeerd en met een extra- trein naar Berlijn vertrokken. Kloetinge. De wijkzuster ontving met dank voor verleende hulp uit 's Heer Abtskerke een gift van f 5 en uit 's Gra venpolder 2 giften elk van f 2.50. Baarland. In de Zaterdag gehouden raadsvergadering werd de gemeentereke ning 1923 voorloopig vastgesteld in ont vang ad f 26.192.281/2, in uitgaaf ad f24.i44.03, dus met een goed slot van f 2048.25i/2- Be gemeentebegrooting 1925 werd aangeboden in ontvang en uitgaaf ad f 23358.351/a, met een post van on voorziene uitgaven, groot f 759.68i/2. De begrooting van het burgerlijk armbestuur 1925 werd goedgekeurd in ontvang en uitgaaf ad f3385.26i/2, met een post van onvoorziene uitgaven ad f 861.2Gi/2. Tot lid van het burgerlijk armbestuur werd in de vacature-A. Huijzen Cz. benoemd de heer K. Zeevaart. (M. Ct.) Hansweert, Het ledige sleepschip „Flu- viale l", schipper Meyer, kwam alhier ■gisterenmiddag in de buitenhaven in aan varing met uitgaande motorschip „Anna" schipper v. d. Werf. De „Anna" bekwam midscheeps avery, doch de „Fluviale XI" bekwam geen schade. Beide schepen kon den de reis voortzetten. Hei ledige sleepschip „Oran-je Nas sau" schipper Hovestadt, komende van Gent en bestemd naar Dordrecht, is gisterenavond wegens den harden wind op den Oostberm in de buitenhaven ge varen, waardoor het schip lekkage be kwam. Na het reddingskleed te hebben omgetrokken en het schip te hebben leeg gepompt kon men de reis voortzetten. Helnkenszand. Gisteravond sloeg tij dens een onweersbui de bliksem in de schoorsteen van een huis, echter zonder brand te veroorzaken. De schoorsteen is j geheel vernield, evenals eenig huisraad terwijl een ruit werd verbrijzeld en ook nog een buitenblind werd beschadigd. Ge lukkig bevonden de bewoners zich niet In buis toen de bliksem insloeg. Borssele. Maandagmiddag werd gemeen teraadsvergadering gehouden. Door den raad werd besloten om een 20 A. grond te koopen van de Wed. Dekker—De Feij- ter, teneinde de begraafplaats te vergroo- ten De rekening van bet B. A. werd vast gesteld in ontvangst op f 1415, in uitgaven f 1434.60, aldus een te kort van f 19.60. De begrooting van het B. A. werd vastge steld op ontvang en uitgaaf f 1405.39. De gemeenterekening bedroeg in ontvangst f49880.22, uitgaven f 46185,69. Goed slot f 3694.53. Op de voordracht zetters werden geplaatst 1. J. Bruinooge Jz., plaatsvervanger M. de Regt Joziasz.; 2. J. Fier burg Mz plaatsvervanger C. Melis. De gemeente Driewegen had verzocht 'tege moet te komen in het tekort op den vleeschkeuringsdienst. De raad besloot op dit verzoek niet in te gaan. Domburg. In de Maandagmorgen gebon den vergadering van den Raad dezer ge meente werd overgelegd een schrijven van Ged. Staten, waarbij zij mededeel den geene aanleiding te vinden tot het doen van verdere stappen ter zake van grenswijziging met de gemeenten Oostka- pelle en Aagtekerke. De voorzitter meent, dat, waai' fle gemeente Domburg zoo uit voerig de wenschelijkheid van deze wij ziging heeft betoogd en later nog in den breede de bezwaren heeft weerlegd tegen dit plan ingebracht, het den Raad wel zal verwonderen, dat zonder eenige verdere redenen op te geven thans door Ged. Staten een eind aan deze kwestie wordt gemaakt. Als zetters zullen worden voor gedragen de heeren H. Minderhoud, J. P. Abnekinders, A. v. d. Hage en P. van Sluijs. De gemeenterekening over 1923 wordt vastgesteld in ontvang op f 47557.84 en in uitgaaf op f 42954.83, dus met een goed slot van f 4603.01. De gemeente begrooting voor 1925 wordt overgelegd in ontvang en uitgaaf op een bedrag van f 46736.971/2- Thans komt aan de orde een voorstel van de A. Z. E. M. om de voorziening van electrische stroom vanuit Middelburg te doen geschieden. De voorzitter geeft eene uitvoerige toelichting op dit yoor- stel én legt eveneens over eene door B. en W. gemaakte berekening over de SEinanciëele uilkomsten van eene dergelijke voorziening. Oppervlakkig gezien is er naar zijn oordeel veel voor deze stroom voorziening te zeggen boven de thans gevolgde wijze. Een groot bezwaar daar tegen is echter dat vooruitgeloopen zou worden op de voorstellen, die zullen wor den gedaan door de Commissie, die is ingesteld om Ged. Staten te advisee- cen omtrent electriciteitsvoorziening van de middengroep in Zeeland. Deze voor stellen zullen waarschijnlijk binnenkort in komen en de gemeente zal dan in staat zijn vergelijkingen te maken. Dhr Abnekinders heeft evenals dhr van Sluijs bezwaar tegen het door de A. Z. E. M. gevraagde garandeeren van een minimum verbruik. Dhr Elout dringt aan op aanneming van het aanbod, uit de overgelegde berekeningen blijkt, dat in het ongunstigste geval het verlies min der zal bedragen dan bij de thans ge volgde voorziening, terwijl het zeer groote voordeel wordt verkregen, dat dag en nacht stroom wordt geleverd en tevens het risico voor maximale belasting door de A. Z. E. M. wordt gedragen. IDhr Westenburger £et aan de hand van een groot aantal cijfers het voordeel voor de gemeente uiteen van de thans voorgestelde wijze van stroomvoorziening, deze zal in allen gevalle goedkooper zijn dan de Provincie dit kan doen en de voorziening zal veel sneller geschieden. Zelfs in het. geval, dat de Provincie be sluit tot electriciteitsvoorziening van Wal cheren en Zuid- en Noord-Beveland zal het nog geruimen tijd duren voor de stroom in Domburg geleverd wordt. Hij dringt daarom sterk aan op aanneming van het voorstel van de A. Z. E. M. Dhr Die Visser kan het geheele voorstel nog niet overzien, hij zou daarom willen voorstellen, om nog geen beslissing te nemen, doch de beslissing aan te houden tot een volgende vergadering, B. en W. hebben dan tevens gelegenheid om nog een onderzoek in te stellen naar de onderdeelen van het voorstel, dat ter sprake is gebracht. Dhr Elout kan wei medegaan met dit voorstel, echter onder uitdrukkelijk beding, dat daardoor de zaak niet op de lange baan wordt gescho ven. Het voorstel tot aanhouding wordt daarna met alg. stemmen aangenomen. Dhr Van Sluijs wijst op' de noodzakelijk heid van verbetering van de omheining op het schoolplein. Op voorstel van dhr Wiestenburger wordt besloten palen, met gasbuizen verbonden, te plaatsen. Verder zijn klachten ingekomen over het opha,- len van huisvu.il, De voorz. zal deze klach ten onderzoeken. Dhr De Visser klaagt over het gedrag van de jongens op het strand, die hinderlijk voor de bezoekers zijn. Die voorz. zal de politie opdragen streng toe te zien. Poortvliet. Zaterdag had de vrouw van C. H. N., alhier, het ongeluk met een sterilisatietoestel te vallen. Zij kreeg daar bij het kokende water over haar bovenlijf. Dr Polderman van Scherpenisse ver leende de eerste geneeskundige hulp aan de deerlijk verbrande vrouw. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Nieuwe Pekela, S. A. v. Hoogstraten, cand. te' Utrecht. Aangenomen naar Amstelveen, door Ph. Peter te Warns; naar Paesens, door A. C. van Uchelen, cand. te Hilversum. Bedankt voor Vollenhove en Ferwerd, door Ph. Peter te Warns; voor Grams- bergen, door K. de Bel te St. Nico- laasga. Geref. Kerken. Beroepen te Hazerswoude, J. Gillebaard te Noord-Scliarwoude; te Zuidhorn, B. v. d. Werff te Helder; te Lutjegast, G. H. de Jonge te Vrijhoeve-Capelle. Aangenomen naar Appelscha, door cand. H. M. Ploeger te Amsterdam. Bedankt voor Heemse, door S. Neerken te Schoonoord; voor Elburg, Schoondijke (Z.), Engwierum en Oostwold (Oldambt), door cand. H. M. Ploeger te Amsterdam; voor Vreeswijk, door J. Hoekstra te Dalf- sen. Clir. Geref. Kerk. Bedankt voor Aalsmeer, door Joh. Jan sen te Leiden. Rijksschooltoezicht. Naar men aan de „N. R. Ct." mededeelt, is er op de kosten van het rijksschooltoe zicht zoodanig bezuinigd, dat thans ver scheidene nieuwe inspecteurs minder sa laris genieten als inspecteur dan voorheen als schoolopziener. Dit is vooral een ge volg van het feit, dat er nog al wat inspecties genoemd zijn naar derde klasse standplaatsen, waardoor op de toegekende salarissen 8 pet. kon worden gekort. Geslaagd te Rotterdam voor de hoofdakte van de 8 candidaten de heeren K. L. W. van der Maden en P. C. Schoe te Vlissingen. Goes. De heer L. K. van der Lin den, leeraar aan de Ambachtsschool al hier, is in gelijke betrekking benoemd te Arnhem met ingang van 1 October a.s. (G. Ct.) De schijnbare dood in Nederiandsche boomen. De redacteur van „Het Buitenverblijf had met Prof. Stomps een onderhoud over de z.g. boomenziekte, welke op ver scheidene plaatsen in den lande schijnt te heers chen. Tal van boomen geven den indruk alsof hun laatste levenstijd aangebroken 'is maar vertoonen niettemin veelal tezelf dertijd bet verschijnsel, dat als de top stervende schijnt, het onderste deel van den boom een rijkdom van nieuw leven voortbrengt. Wat te zeggen van dit oogen- schijnlijk onverklaarbare verschijnsel? De heer Stomps is niet zoo ongerust als vele anderen. De hoogleeraar is bij kans''in het geheel niet ongerust. „Want", zoo vertelt hij ons, „aan "het ontstaan van een reeks verschillende plan tend. c. boomenziekten tezelfdertijd ge loof ik niet. Het is bekend, dat in de natuur een groote specificiteit heerscht: elke plantensoort haast heeft haar eigen schimmelsoort, waarvan zij te vreezen heeft voor haar bestaan. Zoodat slechts een enkele bepaalde schimmel, een en kele bepaalde boomsoort kwaad kan doen! „Welnu, als ongeveer op denzelfden tijd verschillende boomsoorten symptomen gaan vertoonen, die ziekte-verschijnselen lijken, dan zou daaruit voortvloeien, dat tallooze boomen terzelfdertijd zouden zijn aangetast door de ééne schimmelsoort, die uit de vele bestaande voor hen ge vaarlijk zou zijn. Dit nu lijkt me niet zeer aannemelijk „Maar professor", vroegen we, „deedt ge zelf nog geen ervaringen ter zake op?" „Ik moet u bekennen van neen", ant woordde de heer Stomps. „Mijn eenige ondervinding als botanicus is, dat in den Hortus een mooie oude Tilia agentea den levensstrijd heeft moeten opgeven". „En de oorzaak?" Die oorzaak is misschien dezelfde als waai met- het door u genoemde „ziekte verschijnsel te verklaren valt. Sinds de oorlogsjaren schijnt, zooals algemeen be kend 'is, de natuiur wat in de war. D'e winter verglijdt veelal zonder noemens-, waardigen overgang in den zomer; de tus- 6chenp'eriode, de lente, schijnt te ont breken. En daardoor komt het voor, dat de grond bijwijlen vier, vijf, soms zes maanden bevroren is. Het gevolg is, dat 'tvoor eiken groei zoo noodige vocht on geregeld en onvoldoende tot de wortels doordringt- En daar dit verschijnsel zich nu reecis eenige jaren achtereen geopen baard heeft, is het m i. zeer wel mogelijk, dat juist nu, dus na enkele jaren herha ling, de nadeelige gevolgen van dien zich doen gevoelen. In casu door het verschijn sel dat u noemde". „Maar klopt die redeneering met het uitbotten van nieuw leven, terwijl de kroon van den boom zc£ goed als dor en dood is?" „Dit kan zeer zeker, want als nader hand te laat soms tot den boom voldoende vocht doordringt, is het in laatste instantie de kroon, die daarvan liet profijt ondervindt". „Ma,ai", opperden we nog, „we verna men ook een klacht uit de Betuwe, waar een boomgaard er oogenschijn]ijk heel triest uitzag. Schuilt daarin geen gevaar?" „Och, ik zou eerst moeten weten, of werkelijk een vakman de boomen in kwes tie ziele verklaart. Het maakt zoo1 licht op den leek den indruk, dat een boom dood schijnt, terwijl toch in werkelijkheid slechts een tijdperk van verslapping is ingetreden, dat veelal gevolgd wordt door hernieuwden groei en bloei. Iiets derge lijks vertoonen de Italiaansche populieren. „Resumeerende: voor een bijzondere angst lijkt mij vooralsnog geen reden. Wat oud en afgeleefd is, zal gedoemd zijn te verdwijnen En voor het jongere en sterke zal de natuur zorgen, ook al schijnt zij: de laatste jaren wel wat uit haar even wicht". Heiland Mensch. Stelselmatig wordt het ongeloof gepro pageerd en op die wijze de revolutie voor bereid. Daarvan spreekt ook wat in Duitschland gebeurde op den herden kingsdag van de grondwet. Bij die gelegenheid werd in het hoofdorgaan van de Soc. Democraten in Duitschland, o.m. het volgende geschreven: „Wij hebben God van den hemel naar de aarde gebracht. Wij weten, dat de mensch zwak is en eenzaam en door het ongeluk vervolgd; voor onze oogen willen wij Jiet beeld dragen van on- zeh broeder, die zich moeizaam door de verdrukking heen sleept, die uit dui zend wonden bloedt. En we willen, dat onzen kinderen geen ander beeld ge leerd zal worden dan dat van het aan gezicht des menschen. Wij weten, dat wij dieren kunnen worden, noch goden. Wij weten, dat liet onze bestemming is mensch te zijn, de aarde te bezitten, de akkers tot vruchtbaarheid te dwin gen, de steden te vervullen vau licht en van wijsheid. Wij gelooven aan de eeuwige wet van de evolutie; dat de kiem uit cle cel voortkomt, de aarde uit de zon, dat de zoon niet op den vader lijkt en dat de kleinzoon beter is dan beiden. „Heiland Mensch! Wij gelooven, dat gij uit de dieren voortspruit. Wij ge looven, dat gij bestaat om van de aarde een 'huis van schoonheid en vreugde te maken. Wij gelooven aati het aardsche einddoel." Openlijk wordt hier erkend dat men ge poogd heeft God te onttronen. Er is geen geloof in God. En van den hemel is geen verwachting. Men gelooft aan het aardsche einddoel en stelt zijne verwach tingen op den Heiland Mensch. Hier ligt de groote antithese tusschen de Soc. Democratie die den Christus als den Zone Gods verwerpt en het Christen dom, besluit de N. L. Crt. Mag dal alles zoo maar? „De Rotterdammer" schrijft: Als bewijs van de verregaande, onrust barende zedelijke decadentie en verwil dering, die na den oorlog in Duitsch land, Oostenrijk en Frankrijk vooral in getreden is, werd gewezen op 't schaam- ieloos optreden van naaktdanseressen. Ge beurde dit vroeger in nachthuizen en ach terbuurtkroegen, thans trekt dit voluptu eus bedrijf als 'n nieuwe attractie duizen den van de-voor-'t-oog-nette-en-gewon© burgers naar den schouwburg. Tot nog toe gebeurde dit in de groote steden buiten onze grenzen. Maar nu heeft men in één der groote-stadsschouwbur- gen óók van ons land 't zelfde zien ge beuren. De grond bleek voor dit doodelijk on- truid weltoebereid. Is hier misschien al 'n vrucht van de verderfelijke werking van enkele obscene blaadjes, waartegen wé laatst ernstig ,ge- svaarschuwd hebben? Het publiek heeft getoond, dat 't deze schunnige vertooningen op prijs stelt. En tie avonden, waarop naaktdanseressen op treden, zullen voortgezet worden. In 'n niet onvermaard dagblad werd gespot met ,t mislukken van de pogingen om dit optreden te verhinderen. We vragen ons ernstig af, of dit alles maar zoo door kan gaan? Of dan in 'n Christelijk land de Christelijke zeden zóó len ©enenmale vertrapt kunnen worden, dat de gebruiken van 't verworden-Rome- vlak-voor-den-ondergang hier ongestraft kunnen ingevoerd worden? Als dan de volksconsciëntie niet meer sterk genoeg tegen deze zonden getuigt, dan behoort de sterke overheidsarm met één slag aan deze voor Nederland onge hoorde schaamteloosheid 'n einde te maken 1 Ongelu kke n. Te Horn (L.) kwam een chauffeur met z'n auto bij het nemen van een te korten draai in bot sing met een personen-auto. De chauffeur van de personen-auto werd ernstig aan het hoofd gewond, en naar het hospitaal vervoerd. De inzittende dames kregen verwondingen door de glasscherven. De carosserie van den personenauto is groo- tendeels vernield. De motorrijder H. uit Grathem reed te Weert met zijn motor in flinke vaart tegen een bierwagen De motorfiets werd zeer zwaar beschadigd terwijl de berijder ernstige verwondingen opliep. Zijn toestand is ernstig. Te Rotterdam is een 8-jarige jongen van een sleeperswagen gevallen en onder een van de wielen terecht gekomen. Met een ge broken schedel en een gewond heen is hii naar het ziekenhuis gebracht; bii aan komst aldaar was hij overleden. Te Haarlem is een 47-jarige vrouw, die hand schoenen met benzine wilde schoonma ken, in de nabijheid van een brandend gascomfoor, in brand geraakt en aan de gevolgen overleden. Een zesjarig ion- getje te Bergsclienhoek is van een slee perswagen gevallen, met het noodlottig gevolg, dat het kind met het hoofd onder het achterwiel geraakte en gedood werd. De scliildersknecht Z., werkzaam aan een dak-karwei aan een school te Apel doorn, had het ongeluk door het dak raam te vallen, een hoogte van ongeveer 10 M._ In ernstigen toestand is hij naar het ziekenhuis vervoerd. Een mnge dame uit Den Haag kwam onder Oegst- geest in aanrijding met de electrische tram. Het slachtoffer kreeg ernstige hoofdwonden, o.a. werd de neus vrijwel geheel verbrijzeld, en moest naar liet ziekenhuis te Leiden worden vervoerd. Te Bloemendaal zijn twee motorrijders in botsing geraakt. Een hunner, een D'uit- scher, kreeg kwetsuren, evenals een Duit sche dame, die op de duo zat. Do gewon den werden per auto naar het ziekenhuis vervoerd. Te Overveen is een iuf- frouw uit Amsterdam, die het stuur van haar fiets kwijtraakte, tegen een winkel ruit .gereden. Zij kreeg wonden aan het hoofd en arm en is naar het ziekenhuis te Haarlem overgebracht. "Wesp veroorzaakt auto-on geval Een juffrouw uit Drachten was niet drie kinueren p&r auto op weg naar Holland Toen zij bij Willemsoord in de buurt van Steenwijfe waren gekomen, ver- loonde zich een wesp in den wagen, nabij het stuur. De chauffeur zoo 't kleine dier tje van zich afslaan en rijdt daardoor mei een aulo tegen een steenhoop aan. De moeder wordt het eerst, niet zonder moeite uit de auto gewerkt, dan verliest ze bijna 't bewustzijn, uit angst over haar drie kleine spruiten. Die kleinen ech ter komen als 'tware lachend onder de koffers vandaan en blijken ongedeerd, De auto was voor een goed deel vernield. („Volk") Familietwist. In een logement te Amsterdam is Zaterdagnacht een sinds lang bestaande familieveete tusschen de bewoners opnieuw ontbrand. Een kost ganger wildetusschenbeide komen, doch kreeg een steek in de rechterzijde en zakte bloedend ineen. Hij werd naar het gasthuis vervoerd. Die dader is gepakt. Inbraak te Rotterdam. Te Schiedam is door de politie een inval gedaan in het voormalig ziekenhuis, waar bij tal van voorwerpen werden gevonden, afkomstig van den inbraak bij de firma Hoek aan de Kruiskade te Rotterdam, die de, vorige week werd gepleegd. Het vroegere ziekenhuis te Schiedam diende wegens den woningnood verschil lende gezinnen tot woning. Mjen deed on der leiding van hoofdinspecteur Van Veen en inspecteur De Vries eeu inval in een vertrek, waar zekere Keijzer woonde. Hier werd een hoed gevonden, waarover hij geen inlichtingen wilde geven. Hiji deelde mede, dat een onbekende die had ach tergelaten. Later bleek, toen men in het vertrek kwam, dat men op' het oog had, dat de hoed aan een Diuitscher, zekere P. B. behoorde. Dieze had blijkbaar lucht van het nachtelijk bezoek gekregen en was gevlogen. Die vlucht had zeer overhaast plaats gehad, want alles had de Duitscher ach tergelaten. Men vond een groote p'artij verrekijkers, binocles, monturen van bril len, electrische strijkijzers, fotografie-toe stellen, enz.,, een waarde van meer dan f3500 vertegenwoordigende. Deze voor werpen waren in enkele koffers geborgen. Ook vond men nog een partij ondergoed en overhemden. Bij onderzoek bleek, dat alles, wat in den nacht van Donderdag

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 2