f Dit de Pers. OPENBARE VERKOOPING 1. Een zo Land- m Tninboflw. Rechtszaken. jjarMlaeiiBhten. BargerlHke Stand. 31. Een perceel Bouwterrein, een net Dienstmeisje. Aanbeveling. Voor WINKELIERS en ZAKEN1ENSCHEN, die hun Cursus voor Waterbouwk. Opzichter te GOES. BEESTMAL. Dinsdag 19 Augustus a.s., Kaifkoeien, Kalfvaarzen, gekalfde Koeien en ge kalfde Vaarzen. TPAMSVALIA RlJWJELfABRIffi MIDDELBURG Inlichtingen bij den Agent JACOB SNOODIJK, Keizerstraat, Qoes. Woensdag 20 Augustus 1924, 2 Woonhuizen Eenige Meubilaire Goederen, Openbare Verkooping te Middelburg. op Donderdag 21 Augustus '24, 1. Een dubbel Woonhuis en Erf 2. Een Huis met Tuin de Op per vruchten, Een Hofsfeedje, I EEN ERVAREN VEEHOUDER OUIIKVS UIERZALF verkoopen op Zaterdag 23 Augustus 1924 1. Een Huis, Schuur en Tuin 2. Een Huis, Schuur en Tuin 3. Een Huis en Erf met Tuin De juffrouw hielp mee, omdat ze geen flauw idee had, waar dat heen moest. Nou staan ze allemaal op hun kop, zei ze na een tien minuten. Mooi, sprak onze wraakgierige land weerman en hij voegde er aan toe: G-gaat u er n-nou maar opzitten. En hij smeerde hem zeer snel. Nauwelijks had hij kans gezien, door het 'Achterom te verdwijnen, toen, goeds moeds en onschuldig Jo Jacobs tot zich zelf zeide: H-hier-hier moet het zijn. Hij betrad den winkel en zeide: Kan-ik kan-ik hier 'n kilo-kilo-kilo Maar de oude heer Van Zanten en Van Zanten Jr waren thans persoonlijk in den winkel Sftawezig. Met dat gevolg, dat korporaal Jo Jacobs in het hospitaal werd opgenomen. LX De reislust. lu het Friesch Dagblad maakt „Uitkijk" enkele opmerkingen over de reislust, die zich in onzen tijd van velen meester maakt. Er wordt veel gereisd in den na-oork)g- s.chen tijd. Bij tien- en honderdtallen trekt men in groote groepen over de grenzen, naar Duitschland, Zwitserland, Italië, enz. Verre reizen worden gedaan. Maar of men na dat „reizen" dat soms meer het karakter van „gereisd worden" heeft veel verhalen kan is een andere vraag. Doch dat daargelaten. Wij wilden even de aandacht vestigen op wat „Uitkijk" schrijft, omdat daarin opmer kingen worden gemaakt, die overweging ver dienen. „Hoe ik, aldus „Uitkijk" over die „reis lust" denk Och, dat zal weinig gewicht in de schaal leggen I Het woord der Schrift wijst het al uit Hetzij dan dat gijlieden eet, hetzij: dat gij drinkt, hetzij dat gij (een uitlandsche reis onderneemt), doet het al ter eere Gods. En. dat in gezond-Bijbelschen zin. Wanneer ik, na harden, maandenlangen ar beid, in een verfrisschende buitenlandsche reis, nieuwe krachten gaar om mijn in spannende bezigheden straks weer een jaar lang te ijveriger te behartigen; wanneer ik niet reis op de dagelijksche maaltijd-menu's, of om es lekker te „hangen" in de kussens van den trein, maar alom in de natuur den Schepper bewonder, die al dit schoons in 't aanzijn riepwanneer ik met de oogen flink open opmerk en vergelijk en de menschen. en toestanden in het buitenland ziende, beter waardeer, wat God ons volk in ons eigen vaderland schonk. Wanneer ik op, die manier reis. D|an doe ik het, zij 'tmet veel gebrek, ter ©ere Gods. i Of ik de onkosten van mijn inkomen aft nemen kan en mag, is tenslotte iets, dat ik voor mezelf heb uit te maken, waar een lander zijn neus niet .heeft in te steken; doch wat ik dan ook des te nauwer voor mezelf heb te onderzoeken. Geeft God er mij de middelen voor ,dan mag ik deze goede gaven ook gerust uit Zijn' hand aanvaarden. En geeft Hij er mij de middelen niet voor, of belet Hij mij op andere wijze er van te genieten, door mij te binden aan mijn woning, om wat reden ook, dan zal ik mijn naaste bok weer niet benijden het is alles zoo Gods bestel over ons en dat is goed. Een fout echter maakt, wie bij; 't ©ver rekenen der kosten alleen aan zichzelf denkt. De dienst des Heeren is er ook. En de armen, die Hiji ons naliet, blij ven er óók. En daarom ben ik sterk voor een „vrij willige leisbelasting", die geheel blijft tus- schen God en onze ziel, en die hierop neerkomt, dat we onze reissom bijeen tellende een vast procent daarboven gaan en dat eerst als „dankoffer" den Heere brengen. Maar dan niet, zooals ik hoor, dat 't een enkele keer wel eens hier of daar gaat bij een trouwerij in de kerk, dat de toiletten en de auto's of rijtuigen duur zijn en de huwelijksmaaltijd fijn en dat er vier en tachtig cent wordt gecollecteerd voor de „arme ledematen" van Christus' kerk. Dat is geen „dankoffer" maar ..'n fooitje en dat is toch te erg ivo daar mee aan te komen dragen in eten dienst des Heeren." Het kan zeker voed ziin hit reizen ock van dezen kant te bezien. Er zijn menschen die steen en been klagen over de slechte tiiden. Die hunne biidragen voor kerk en school vermin deren. Die met een bezorgd gezicht ver klaren voor ie zending niet moei te kun nen offeren en die hun leedwezen be tuigen dat ze zich aan allerlei Christelijke actie moeten onttrekken. Maar diezelfde menschen hebben geen bezwaar om eenige hond;,don guldens neer te tellen voor het maken van een buitenlandsche reis. om to Er maar mee te kunnen doen aan de mode van den dag. Tegen het bevredigen van den reis lust kan in het algemeen gee'n bezwaar worden gemaakt. God heeft de aarde den menschenkin- deren gegeven, ook om zich op die aarde in de heerlijke natuur te verlustigen en te genieten, van wat door menschen ge wrocht werd. Maar als die reislust alleen bevredigd kan worden, door op de uitgaven van den arbeid in Gods Koninkrijk te bezuinigen, laten we dan toezien. V Directe uitvoer van oude kippen en jonge hanen uit Zeeland. De heer B. van Asperen Vervenne, Rijks- Pluimveeteeltconsulent voor Noord- en Zuid- Holland, Zeeland en Utrecht te 's-Gravenhage, tijdelijk verblijfhoudend te Domburg, wjjst er op, dat Duitschland evenals voor den oorlog onze groenten, ons fruit, onze eieren en ons slachtpluimvee koopt met het gevolg, dat de prijzen, dezer artikelen op een .zoo danig peil zijn gekomen, dat de tuinbouw meer Ioonend is, terwijl de uitkomsten van het pluimveebedrjjf aanmerkelijk gunstiger zul len zjjn dan verleden jaar. In Zeeland is die handel in slachthoenders echter buitengewoon slecht georganiseerd, waardoor men van die betere prijzen voor oude kippen en jonge hanen maar heel weinig merkt, integenstelling met den toestand in andere provincies, waar veel hoogere prijzen worden betaald dan verleden jaar. Een firma uit Berlijn 'heeft zich tot het ministerie van Binnenlandsche zaken en land bouw gewend met de vraag of het mogelijk zou zijn een partij van tenminste 50.000 eenden uit Noord-Holland te koopen en direct naar Berlijn te zenden. Bedoelde firma is naar den heer van Asperen Vervenne ver wezen en is deze sedert een paar weken bezig om deze leverantie voor elkaar te brengen en tevens heeft hij van deze ge legenheid gebruik gemaakt om te trachten een leverantie van oude kippen en jonge hanen uit Zeeland op dezelfde wijze te be werkstelligen. Beide zaken zijn thans in zoodanig stadium (de kooper heeft met den heer van A. Noord- Holland en Zeeland bezocht) dat de kans zeer groot is, dat binnenkort de eerste wagons bij wjjze van proef zullen afrollen, zoodat de consulent den tjjd gekomen acht, om de medewerking van de pers in te roepen om den pluimveehouders in Zeeland met een en ander op de hoogte te stellen. De prijs, die uitbetaald zal worden zoowel van oude kippen als voor jonge hanen be draagt netto 75 cent per K. G. levend ge wicht, zoodat de oude kippen, die in Zeeland in doorsnee 3 tot 4 pond wegen f 1.15 tot f 1.50 per stuk zullen opbrengen, de jonge hanen mogen niet minder wegen dan 6 ons. Kleinere kunnen als zijnde te jong, de reis niet verdragen. Het wachten is op speciale wagons uit Duitschland, deze zijn geheel in gericht voor het transport van levende hoen deren en kunnen ieder 1500 stuks bevatten. Zoodra de wagons er zijn, zal de consulent de leveringsdagen vaststellen en tijdig bekend maken. Rechtbank te Middelburg. Politie-rechter. Zitting van 15 Augustus 1324. De volgende beklaagden waren gedag vaard: P. v. d. H., 64 j., schipper te Goes, wegens mishandeling van D. J. v. d. Visse op 12 vJuni j.l. te Goes. Eisch f 15 of 15 d. h., uitspraak f10 of 10 d. h.Ci. J. v. d. E„ 34 j., 'schipper te Ierseke, wegens diefstal van schelpen te Kats, op 3 Juli j.l. Eisch f 20 of 20 d., uitspraak f3 of 3 d.D. H. d. W., 40 j., koopman te Hontenisse, wegens mishandeling. Eisch en uitspraak 14 d. gev.straf; Ci. M. d. J., 28 j., M. C. d. J., 27 j., arbeiders te Zaamsïag, wa gens mishandeling van J. O. de Vos te Zaamslag op 28 Juni 1924. tie eisch en uitspraak f 10 of 10 d., 2e eisch en uit spraak vrijspraak; Ci. J. d. K-, 18 1 slager te Colijnsplaat, wegeas het wegmaken van een horloge van J. Platschorre, door het in zee te werpen op 6 Juli. Eisch en uitspraak f 10 of 10 d.A. Tj.. 50 j., veehandelaar te Middelburg, wegens be- leediging van P. v. Luijk, te Breskens op 2 Juli. Eisch en uitspraak f 10 of 10 d.; L. M. H., 43 j.. koopman, Oude- lande, wegens beleediging van Marinus Wisse te Oudelande op 10 Juli. Eisch en uitspraak f 10 of 10 d.J? F., 48 j„ arbeider te Colijnsplaat, wegens belee diging van den surveilleerenden veld wachter P. Slager, te Colijnsplaat in den nacht van 12 op 13 Juli j.l. Eisch en uitspraak f 15 of 15 d. h.L. S., 27 j.. werkman, J. 29 j.N Werkman en J. M.. visscher, te Arnemuiden werden be klaagd dat zij pp 12 Juli j.l. te Veere den surveilleerenden rijksveldwachter P. Staal hebben beleedigd. Eisch en uit spraak ieder 14 d. gev.I. A. F., 34 j., werkman, Sluis, wegens wederspannig- heid te Breskens op 7 Juli j.l. tegen de marechaussee, die hem arresteerde we gens dronkenschap. Eisch en uitspraak f 15 of 15 d. h.O. O., 48 j., koopman. Zierikzep wegens mishandeling. Eisch en uitspraak f5~ of 5 d.J. v. S„ 58 i., visscher, Zierikzee, wegens beleediging van den surveilleerenden agent van po litie A. v. d. Hoek. Eisch en uitspraak f15 of 15 d.; J. K., 20 j., zonder be roep te 's Hertogenbosch, wegens bede larij te Domburg op 28 Juni j.l. Eisch 7 d., uitspraak 3 d. h.S. S. R., 42 j„ schipper, Philippine, wegens diefstal van een hoeveelheid mossels op 27 Mei j.l. te Biervliet. Eisch f25 of 25 d. h., uitspraak f 15 of 15 d. h.Wl B., 30 i.. kreeftenvisscher, Ierseke, wegens het ver nielen van een beun te Wemeldinge, op 27 Juni 1924. Eisch f20 of 20 d. h., uitspraak vrijspraak. Buiten vervolging gesteld met last tot invrijheidstelling J. K„ 26 j., werkman te Sluis, gedetineerd te Middelburg, be klaagd geweest van diefstal. Namens het bestuur der Vereeniging tot Christelijke verzorging van Krankzinnigen in Zeeland, is Donderdag door den architect E. Knevel op „Vrederust" aanbesteed het bouwen van een paviljoen voor 86 patiënten, het uitbreiden en verbouwen van het keuken gebouw, het maken van 16 kamers voor verpleegsters en het verhoogen van den watertoren. Minste inschrijver was de heer A. M. Baljeu te Middelburg voor f208.243. SER00SKERKE. Door notaris de Neeling is gisteren publiek verkocht 34 A. 30 c.A. Bouwland nabij ,,'t Huis Om" 'voor f 1001 aan G. Jobse alhier. Het huis op het dorp A 20 en 53 A. Bouwland bij de hofstede van P. de Buck werden opgehouden. VLISSINGEN, 15 Aug. Zoete St. Jan 1516, kruisbessen 1011, witte bes sen 1624, roode bessen 2025, ooms kinderen 1123, suikerij 15, N.-H. sui kerpeer 38, pree. de trevoux 1223, cellina 15, bismarek 8, keswick 1216, hondsmuil 13, excleville seedling 1314, Julius Huiot 29, The Queen 12, clapps 1820, pruimen 2043, zilvemien 10 25, aardappelen 46,5, suikerboonen 13 14, dubb. princes 1415, wagenaars 5 —6, snijboonen 13—20, princessen 18 29, tomaten 1013 c., alles per K.G.; kipeieren '66 c. per 10 stuks; roode kool 59. witte kool 3,5, savoije kool 615, meloenen 1214 c., alles per stuk; sel derie 2,54, uien 1,53, peeën 13,5, kroten 0,53, rapen 0,54,5 c., alles per bos; andijvie 1354, posteleijn 219, kervel 1416, spinazie 27, peterselie 9 8. zuring 210, sla 560, wagenaars 1080, bloemkool 4135, alles per mand augurken 3040 c. per 100; frambozen 2031 c. per mandje. Van 814 Aug. KRUININGEN. Gehuwd: Florentinus Franciscus Ludovicus Maria Claassen, 35 j. te Tilburg en Adriana Hendrika An- tonia den Boer 28 j. te Kruiningen; Jan Philipse, 58 j. te Kruiningen en Jacoba van Liere, 54 j. te Krabbendijke; Jan Bruggeman, 33 j. en Jacoba Haasdonk, 23 j. Geboren: Huijberdina Dan Anna, d. v. Johannes Adrianus Geervliet en Akke Agatha Schot; Marinus, z. v. Dignus do Puijt, en Adriana Koman. Overleden; Maria Cornelia, 3 .j, d. v. Marinus Kole en Maria van Stee. KORTGENE. Gehuwd: 30, Abraham 'Cornelis de Smit, 25 j. jm. te Amster dam en Tannetje Noordhoek, 21 j. jd. Geboren: 31, Adriana, d. v. Dingenus Markus Verhulst en Adriana van Strien. KATS. Geboren: 27, Aarnout Pieter, z. v. Joost Schrier en Lijdia de Wild. WISSENKERKE. Geboren: 4 Aug., Ma rie Jannetje, d. v. Cornelis Arie Geluk en Lena Wisse. COLIJNSPLAAT. Overleden: 29, Maria Witte, 81 j., wed. van K. den Toonder. (Adv.Bl.) SOUBURG. Ondertrouwd: Krijn van Wallen burg, 24 jr en Maria Wilhelmina Kaashoek 21 jr Jacob Polderman 26 jr en Wilhelmina Maria Louwerse 25 jrv VI. Crt. Over de maand Juli WEMELD'INGEOndertrouwd: Hendrik Hannewijk, 38 j- jm. en Hendrika Lena Tazelaar, 33 j- jd. onlangs te Kloetinge; Gerxit Frederik Visser, 23 j. jm. te Spaarn- dam fen Cornelia. NeeJtje Lindenbergh, 22 j. jd. Gehuwd: Jan Adriaan de Rourgraaf, 27 j- jm. en Jannetje Pieternella (Burger, 24 j- jd. Geboren; Aagtje, d. v. Martinus Fh>- russe en Helena Maria van Poelje. Overleden te Biergen op Zoom; Maria van der Hart, ongeh., 9.9. j. In plaats van kaarten. Ondertrouwd M. PIETERS E en P. VAN DIJK. Kruiningen, Snellemarkt. Middelburg, Nieuwstraat C 223. Huwelijksvoltrekking D.V. 5 Sep tember a.s. Ondergeteekende zegt hartelijk dank voor de vele bewijzen van belangstelling, ontvangen op 9 dezer, ook in bijzonder aan "het Fanfarecorps. L. WATTEL. N. en St. Joosland, 16 Aug. 1924. Notaris J. C. KRAM te Kapelle, zal op Donderdag 21 Augustus 1924, ▼oorm. 11 uur (N.T.) in de herberg van J. Menheere te Biezelinge, ten verzoeke van dhr. ED. VERVAAT te Kapelle, publiek verkoopen met Schuur, Waschhok en graa ien Tuin (gedeeltelijk beplant met fijne vruchtboomen) groot plm. 16 A. 32 c.A. (plm. 125 R). naast perc, I, groot plm. 6 A. 28 c.A. (plm. 48 R De perceelen ziju zeer gunstig ;elegen nabij station en veiling te lapetle. Het huis is voorzien van electrisch licht, waterleiding en verdere gemakken. Op gebruik bij de betaling, uiter lijk 1 October 1924. Een deel der koopsom kan als eerste hypotheek op de perceelen gevestigd blijven. Bezichtiging eiken Woensdag en Donderdag vóór de veiling, van S5 uur. De perceelen worden eerst afzon derlijk en daarna gecombineerd ge veild Mevrouw Mr. GOEDBLOED— Lucasse vraagt met 1 Nov. a.s. Door de Zwolsche Paarden- en Vee- verzekering Maatschappij, gevestigd te Zwolle, Ossenmarkt 26—27, Diree- i teur: G. H. J. Tervoert, werd de i schade van mijn afgemaakte Koe tot, j mijn volle tevredenheid gereaeld, wat mij aanleiding geeft „de Zwol- j sche", mede om hare lage en vaste premiën, bij iederen Paarden- en i Veehouder ten zeerste aan te be- j velen. M. v. d. GUCHTE. Kloetinge, Augustus 1924 VertegenwoordigerDE KANTER j HORDIJK's BANK te GOES. Hoofd-lnspecteurJ. M H0UTER- j MAN te Wolfaartsdijk. debiet in de provincie Zeeland wen- schen uit te breiden, is „DE ZEEUW" I het aangewezen Dagblad voor adver- j tentie-reciame. VRAAGT ADVERTENTIE-TARIEF. Nieuwe leerlingen kunnen "per 1 October worden toegelaten ter opleiding voor het examen in 1926. Zij, die niet in het bezit zijn van een diploma eener H. B. S. of M. U. L. O., zullen zich aan een toelatingsexamen moeten onder werpen. Nadere inlichtingen verstrekt gaarne de cursusleider M. P. DE LOOFF te G o e s Aanmelding vóór 16 September. DE WILDE HEIJBOER, deurw. zullen des namiddags om 2 uur (N T.), aan Café „Tivoli" te Goes (Stationsweg) verkoopen: De Notaris L, A. BETH te Ove- zande, zal op te Oudelande, ten verzoeke van den heer 1. DE JAGER, aldaar, in het openbaar verkoopen: a. voormiddags II uur (N. T.), in de herberg van de Wed. J. Lous, met Erven en Tuin te Oudelande, aan de Doelstraat, samen groot 8 Aren 96 Centiaren. Te veilen in 2 perceelen en in massa. b. namiddags 2 uur (N. T.). aan het woonhuis van den heer A. ZANDEE, tegen contante betaling, als: Tafels. Stoelen, Spiegels, Klok ken, Lampen, Kachels, Ledikanten, Glas- en Aardewerk, enz. De Notaris W. HIOOLEN te Middelburg is voornemens in het openbaar te verkoopen des avonds 8 uur, in het Veilings gebouw Mercuries", aau de Koe- poortstraat te middelburg: met Kippenhok, steenen Var kenshok, Boomgaard en Moes land, aan den Noordstraatweg te Brigdamme, in de gemeente Sint Laurens, gemerkt B 2, kadaster sectie D, no. 501, groot 17 Aren 40 Centlaren. Te aanvaarden 1 November 1924 of zooveel eerder mogelijk. op het Zand, iu de gemeente Kou- dekerke, gemerkt D 103, kadaster sectie D, nö. 1389, groot 168 c.A. Te aanvaarden 15 September 1924 of zooveel eerder mogelijk. Bezichtiging der gebouwen 20 en 21 Augustus 1924, des voormiddags van 10 tot 12 en des namiddags van 2 tot 4 uur op vertoon van een bewijs van toegang met verdere inlichtingen gratis verkrijgbaar ten kantore van den Notaris. Notaris J. C. KRAM te Kapelle, zal op SHaandag 18 Augustus 1924, des avond-s 6 uur (O.T.) in de her berg van dhr. M. Korstanje te We meldinge, voor de heeren E. Linden bergh, L Dominions, A Wabeke, Corn. Burger, J. de Zeeuw, J. A. Dominicus, Matth Kole, Mejuffr. de Wed C. de Schipper, Gez. Wabeke, het Burgerlijk Armbestuur, de Herv. Kerk J. Ferdi nandusse e. a., publiek verkoopen wassende in diverse boomgaarden onder Wemeldinge en Kapelle. Breeder bij biljetten. De Notaris A. DE NEELING is voornemens op Woensdag 20 Augustus 1924, des nam. ll/i uur in het café Halfweg" van den heer Caljoüw, aan den Veerschen weg, publiek te verkoopen: bestaande in Woonhuis, B no 145, Schuur en verderen Timmer met Tuin, Bouwland en Sprink, aan den Kruis weg in de gemeente Vrouwepolder, bewoond geweest door wijlen den heerABR. CALJ0UW, samen groot 55 Aren 57 Centiaren (lgemet± 125 roeden) in 8 perc. en gecombineerd. En onmiddellijk daarna op voormeld Hofsteedje: Windmolen, Ladder, Kruiwagen, Spaden, Houweelen, Erwtenpikker, Rieken, Vorken, Bijl, Hamer 6 Kip pen enz. Meubilaire Goederen, als Boog- kabinet, Hoekkast, Tafels, Stoelen, Kachel, 2 veeren Bedden met toe- behooreo, Dekens, Kastklok, Spie gels, Lampen, koperen Ketels, ijzeren Potten, Petroleumstellen, Keulsche Potten, Stoven, T-oggen, Meelkist en Rroodblikken, Wasch- tobbe, Spekstandaard, Glas- en Aardewerk. Vruchten, als Aardappelen, Suikerbieten en Witteboonen. Te bezichtigen, de gebouwen Zaterdag 16 Augustus van 9—7 u. en Woensdag 20 Augustus des voormiddags en het Land Zaterdag 16 Augustus den geheelen dag en Woensdag 20 Augustus des voor middags. kent de voordeelen vau boven alle andere middelen ter genezing van harde uiers en zeere spenen bij het vee. In bussen van f0.50 en f 1. bij Uw Drogist of Winkelier. Hoofdagenten FIRMA B. MEINDERSMA. Den Haag, Amsterdam, Sneek Te Middelburg bijPAUL VAN SLUIJS&Co.te Goes bijW. F. DEN HERDER. te ARNEMUIDEN. De Notaris W. HIOOLEN te Middelburg, is voornemens in het openbaar te des namiddags 3 uur, in het café van den heer P. Leenhouts te Arnemuiden aan de Langstraat te Arnemuiden, gemerkt A 153, groot 3 Aren 60 Centiaren. Verhuurd voor f4,— per week. aan de Langstraat aldaar, gemerkt A 152, groot 1 Are 62 Centiaren. Verhuurd voor f 1.50 per week. aau de Nieuwstraat aldaar, gemerkt j A 82, groot 1 Are 9 Centiaren. Verhuurd voor f3 per week. Onkosten 8'/2 Bezichtiging der gebouwen daags voor den verkoopdag van 10 tot 12 en van 2 tot 4 uur en op den verkoopdag tot 2 uur. Alles breeder omschreven bij gedrukte notities, met verdere in lichtingen gratis verkrijgbaar ten kantore van den Notaris.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 3