Kerfcuienws. Predikbeurten. Gsragi Nieuws. Laatste BerieMen. Allerlei. üpenöare Yerkoepinpi sa ?er- pachtingen. Aanbestedingen. van Wester-Schonwen en niet in de wo ning is teruggekeerd. Bij onderzoek vond men toen aan het strand slechts een boek en haar voetspoor, dat voerde naar een strandhoofd. Men vermoedt, dat zij daar is afgegleden en door den stroom is medegevoerd. God ze^en je! In een lang geleden verschenen werkje van den lieer J. A. van Noppen, inhou dende een beschrijving van het eiland Walcheren, uitgegeven door den destijds te Middelburg gevestigden uitgever K. Ie iOointre, vond de Ned. een in het Zeeuwsch geschreven gedicht, afkomstig van een Walcherschen boer en ter gele genheid van het bezoek van H. M. de Koningin op 21 Augustus 1894 aan Zee land geschreven. H. M. was toen nog geen veertien jaar, thans is Zij jnet haar dochtertje van ongeveer gelijken leeftijd weer bij ons gewèest en ook ditmaal moet haar de aanhankelijkheid der Zeeu wen getroffen hebben. Wij laten "nu H. M. pas weer bij (ons geweest is, dit oude gedicht hier nog eens volgen: „God zegen je! God zegen je. O, Lieve Willemien!" Dat docht ik èel in stilte, Toen 'k joe voor 't eerst moch ziê. En noe je een stuitje bie ons was En van oens goeng a weêr, „God zegen je, God zegen je!" Dienk ik noe vee meer. Jae, 't is zó, lach mi mer nie uut, Al oordt et ier gezeid, Net zeo as 't in den mond komt En zo as 't arte leit. Men je noe is goed geziè, Joe en je Moeder, Kind! En ik en weet 't zeivers nie Wie ik wê 't liefste vind. Jie, joenk en blond, en in je doen Aol, wat ielk in een kind, t Mag erm of riek dan weze, toch Zo lief en aordig vindt. Jie, mee je blauwe kiekertjes, Waerin de maojesteit En aol wat antrekt in de guus,2) Zoo nier voor 't griepen leit. Zie, ik meen ik je Moeder noe, Mee aoles wat een man Of vrouw zo machtig antrekt, of Wat iemand wenschen kan. Zie, aol tijd deur, dag in, dag uut: Een moeder, vol van min, Vol werme liefde en 'artlik'eid, Mer toch een Koningin! En dat je bint, o Willemien! Die jie noe bint, och 'oor, Ik zei ik mer, net zo as 't is, Daer ei-je een moeder voor. Een moeder is voor 't kind een schat, Zeit ommers iedereen? En beter moeder, dan jie eit, E geen der guus2) er een. Jae, ik ook een moeder gaod,s) 'K ze in geen jeren meer; Ze goeng a dood, toen 'k joenk nog was, Ze daelde in 't graf ter neêr. 'Mer is op 't stille kerk'of noe Van 't graf niks meer te zien, Wat ze in mien arte is eit geleid E 'k nog! 'oor Willemien! Geen vuuftig jaeren konne dat IMien 'arte uutdrieve, 'oor! En dat ik zo gelukkig bin, Daer dank ik moeder voor. En zo as 't mien in 't leven goeng, Lief kind, zoo gaet 'et joe, Et beste, dat me kunnen of doê, Dat komt an moeder toe. En waf ik daerom dag an dag Wil bidde, Kind, is dat: „Bewaer, o God voor 't Konienkskind Der groöste levensschat. Diewaer der Moeder, want mi 'n 't Geziê, 'oe Zie der Kind In 't goeie voorgaet en 'oe Zie Di'r lievelienk bemint". En noe ik toch an 'tvraege bin Noe bid ik ook: „O God, Geef an de joenge Koningin Een 'eerlik levenslot. Of God m'n beê ver'ooren za, Weet ik 't nie, mer as In 't lange leven, dat je wacht, Is aoles anders was. 'As is die oogen, blauw en goed, Die noe zo>' elder stae, D'e smarte traenen briengt, jae kiek, Me binne er mee begae. Me liên dan aolemaele mee, Mer kom dan 'ier, want dan Za j' ondervinde, 'oe een Zeeuw Je draenen droge kan. Want, goeng j' ook ver, 'eêl ver van 'ier Jae, a scheidt land of zeê Joe ook van ons, ook dat is niks, Ons 'arte nam je meê- En 't Zeeuwsche arte, o Konienkskind, Dat bluuft je ook 'ouw_ en trouw Noe in de jaeren van je jeugd En laeter ook as vrouw. Me binne eenvoudig in ons doen. Jae, soms wê lomp misschien, Mer wat me zeie, meêne me Geloof dat, Willemien J' eit aolebei een plekje, 'oor, In 'tarte, dat je mint, Jie goeie Konienksmoeder, en Jie, 'eerlik Konienkskind. En wat me dochte, toen elkeen Je ier voo' 'teeste zag: „God zegen je! God zegen je!" Dat bidde m' aole dag. Oogenblik, poosje. 2) Kinderen. s). Gehad. Geref. Kerken. Bedankt voor Oldekerk door B. J. Lambers te Rouveen. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Gouda J. Horius, cand. te Kornhom. Een ontroerende gift. De heer H. M. Verbruggen, die eenigen tijd geleden te Axel is overleden, was voorlezer in de Ned. Herv. Kerk aldaar. Dat is hij 49 (negen en veertig) jaar geweest, en telken jare kreeg hij voor de vervulling van dit ambt een kleine vergoeding. Dit werd in alle sülte geregeld, terzijde gelegd en, nu, nu deze trouwe ambtsdrager, wiens hart zoo warm klopte voor de kerk, van zijn post went opgeroepen, kwam zijn dochter, mej. P. M. Verbruggen op vaders verzoek, voor de Ned. Herv. kerk van Axel, met een schenking van f 5000,(Ned.) Scholen van de Geref. Ge meenten. Ds Kersten, die geestverwante onderwijzers adviseert door te studeeren, deelt in de „Saambinder" mee, dat er straks 13 Chr. Scholen zullen zijn, die in verband staan met de Geref. Gemeenten. Politie-vakonderwijs. Na ge houden examen zijn o.a. toegelaten tot de model politievakschool te Hilversum voor het cursusjaar 19241925 A. M. Kreiken te Mid delburg en A. Hoogstrate te Wemeldinge. Gesl. voor ex. Nijverheidsond. (N II) dhr VV. Poppe to Lemmer, H. \V. Pot te Hulst en F. D. de Potter te St. Jansteen, voor Engelsch L. O. dhr J. C. P. M. Weststrate te Rilland-Bath en M. v. Willegen te Rotter dam; voor nuttige handwerken te Rotterdam mej. E. C. W. Risseeuw te Vlissingen. RILLAND. Benoemd tot hoofd der te openen school van de Geref. Gemeente dhr H. Katten- berg te Kampen. Ned. Herv. K-rJr. Zondag 17 Augustus. Goes, vm. ds. de Vries, um. geen dienst, av. ds Hofker van 's Heerenhoek. Wilhelminadorp vm. ds Kamsteeg, n a. ds de Vries. Rapelle, 6 u. Ds Jonker,(gewone dienst, spreekt niet voor Vrederust). Rilland, vm. en nm. ds Visch van Gent. 's Heer Arendskerke, vm. Ds Eulnfnk van Meppel, nm. Da de Voogd 's H. Hendrikskinderen, vm gpen dienst, nm. ds Kamsteeg. Ongelukken. Woensdag is te Jubbe- ga de 19-jarige schilder W. in een kelder gevallen. Donderdagnacht is hij aan schedel breuk overleden. Donderdagavond reed onder Wassenaar een auto bestuurd door W. B. C. A. Freiherr von Hauboldt Dachröder, tegen een boom. De beide inzittenden ,zijn vrouw en zün driejarig zoontje, werden ge wond. De laatste zoo erg, dat hij spoedig daarop overleed. De vrouw is naar hel ziekenhuis gebracht. Te Dalem bij Gorin- chem is de landbouwer v. d. G. bij het plukken van peren van de ladder gevallen met het gevolg, dat hij zijn nek brak en onmiddellijk overleed. Donderdagavond leg de zich een man uit Millingen te slapen tegen de glooiing van den Ooydijk bij Nij megen. Vermoedelijk is hü in den slaap van den djjk in do sloot gerold. Gisterenmorgen vond de politie zijn lijk. Het Czaar Peter standbeeld te Zaandam. Donderdagmiddag had een voor Zaandam zeldzame huldiging plaats. Uit een groepje vreemdelingen, rond het czaar- Peter-standbeeld verzameld, trad een dame naar voren en legde aan den voet van hel standbeeld een fraaien bloemruiker neer. Be doelde dame bleek te zijn de Russische prinses Amilackvay Aksen, te Parijs woon achtig en te gast bij de Amsterdamsche familie Maas Geesleranus, thans te Bergen verblijvend. Deze prinses was na ontzaglijke moeilijk heden het bolsjewistisch regime ontvlucht en na vele avonturen, dank zij de hulp van goede vrienden, door Finland en Engeland naar Frankrijk gereisd, waar zij een tweede vader land vond. Zij wilde haar aanhankelijkheid aan het Czarisme nog eens op bovengemelde manier toonen. Onweders in Dnitschland. In heel Dnitschland hebben zich, na de buiten gewoon stérke hitte, Donderdag talrijke zware onweders voorgedaan, die groote schade aan richtten. Ook gisteren werd door het nood weer schade aangericht. De mijnontploffing bh Char leroi. Op de plaats van de ramp waren op het oogenblik der ontploffing 15 arbeiders meest Marokkanen en Italianen, werkzaam, die op pen na onder het neerstortende puin werden begraven. Het reddingswerk wordt bemoeilijkt door de aanwezigheid van ver giftige gassen, die nog in de gangen hangen. Om 3 uur gistermiddag had men 3 lijken en een zwaar gewonde aan de oppervlakte gebracht. Men koestert weinig hoop de over blijvende mijnwerkers te redden. Trambotsing. Gistermiddag is de tram van Sandenburgerlaan naar Doorn te vroeg weggereden met het gevolg dat ze in een bocht van den weg tegen een tram, die uit Doorn kwam is opgereden. De machines en de balcons werden in elkaar gedrukt en vele passagiers werden verwond door de glasscherven, twee dames uit Zeist vrij ern stig aan het gelaat. De materieele schade is vrij groot. De Haagse he winkeldief stallen. Ten vervolge op berichten in ons bijblad omtrent de winkeldiefstallen bij de firma Kokshoorn en bij Eigen Hulp in Ben Haag wordt nog het vol gende meegedeeld: Het is niet geheel juist, dat de politie deze diefstallen op het spoor gekomen is door hgt feit, dat uit de Weefschool eenige tapijten gestolen waren. De po litie had reeds lang een der bedienden van de firma Kokshoorn niet vertrouwd en gevolgd, totdat zrj zich genoodzaakt zag in te grijpen. Op goed geluk heeft men toen een inval gedaan bij den heer W„ in de Tollensstraat. Bij nader on derzoek bleek inderdaad dat W. in de verschillende diefstallen samenwerkte met zijn moeder, hij wie ook de diefstallen werden beraamd. Een bericht, als zou mej. B. met de koopers naar de magazijnen gaan en daar de meubelstukken laten uitzoeken, waar na ze door een magazijnknecht geleverd werden én er zelfs valsche kwitanties werden afgegeven, is geheel onjuist. Van de gestolen goederen hield juffrouw B. zelf een groot gedeelte, verder gaf zij veel weg aan haar kinderen. Zij ver kocht echter niets. Ook van afgeven van valsche kwitanties is bij de politie niets bekend. Het bedrag van de ontvreemde goederen zal ongeveer f 6 a f 700 verkoopt bedragen. Omtrent de diefstallen bij Eigen Hulp kon meegedeeld worden, dat bij de huis zoeking bij mej. B- notch een vat boter, noch een mand eieren of een partij fles- schen champagne gevonden is. Die ge- beele zaak is, da.t Wi- wel eens bij Eigen Hulp kwam en daar boter kocht. Hij vroeg dan „een flinken doorslag''. Met de hulp van een winkelmeisje is het hem gelukt, zich op deze wijze een partij boter on rechtmatig toe te eigenen. Het is do po litie echter gebleken, dat er op deze wijze ten hoogste 15 K-G- boter gestolen is. Van "andere diefstallen bij Eigen Hulp is geen sprake. Van het personeel van Eigen Hulp is ook niemand gearresteerd. Of het winkelmeisje, dat in deze zaak 'de behulpzame hand geboden heeft, door de justitie vervolgd zal worden, moet nog uitgemaakt worden. Lastige arrestatie. Op last van de justitie begaf de rijksveldwachter D. zich Donderdag naar de woning van S. van W., een bezoldigd bestuurder van een vakvereeniging te Rotterdam, om diens 16-jarigen zoon G. van W., ver oordeeld om opgezonden te worden naar een tuchtschool, te arresteeren. De rijks veldwachter ondervond dadelijk verzet van den vader en de moeder van den jongen., die hem te lijf gingen en mis handelden. Met behulp van een paar col lega's heeft hij tenslotte vader, moeder en zoon gearresteerd, ondanks hun he vig verzet. Aug. 18 Veere, veldvruchten, Blaupot ten Cate. .18 Wemeldinge, oppervruchten, Kram. 19 Brigdamme, dubbel huis, voormalige school en inventaris, Blaupot ten Cate. 19 Goes, appels en peren, v. Dissel. 19 Goes, beestiaal, De Wilde Ileijboer. 20 Wolphaartsdijk, winkelhuis, schuur, Pilaar. 20 Oudelande, 2 huizen en meubilair, Beth. 20 Vrouwepolder, meubilair, veldvruch ten en hofsteedje, De Neeling. 21 Middelburg, huizen, Hioolen. 21 Biezelinge, huis, bouwterrein, Kram. 22 Biggekerke, bouwland, veldvruchten, Loeff. 23 Arnemuiden, drie huizen, Hioolen. 27 's-Gravonpolder, boomvruchten, Neer- voort. 27 Kapelle, 2 woonhuizen, Kram. 28 Middelburg, huis met pakhuis en bouwland, Ittmann. 29 Grijpskerke, landbouwersinspan, Blau pot ten Cate. Sept. 10 Middelburg, inspan, De Neeling. Goes, Schore, Wemeldinge, Ierseke, Kruiningen, Kattendijke, bouw- en weiland, Pilaar en Treub. 's-Heer Arendskerke, Kloetinge, Ier seke, Schore, bouw- en weiland, Hoef- lake en v. Dissel. Oct. 15 Nieuwdorp, inboedel, slagersgereed schap, de Wilde Heijboer. 1925 Feta. 25 Wolphaartsdijk, kap. boereninspan, Van Dissel. Aug. 28 Kortgene, bouw school en onderwij zerswoning. Opz. Louwers, Kats. De opstand in Afganistan. Het Russisch telegraafagentschap meldt, dat in Afganistan plotseling een nieu wen, krachtige» opstand tegen den emier en zijn hervormingspolitiek is uitgebro ken, welke heimelijk door de Engelschen wordt gesteund. Deze bezorgen den op standelingen geld en wapens. Den laat- sten tijd was de positie van den emier zeer versterkt,zulks in verband met de door hem te Djirga bijeengeroepen volks raad. Zulks was den Engelschen agenten een doorn in het oog. De opstandelingen hebben Abdul Kerim tot kroonpretendent uitgeroepen., die zijn heele leven in Britsch-nldië in Engelschen dienst heeft gestaan. De verbinding tusschen Kaboel en de regeeringstroepen is verbroken. Onder de vreemdelingen heerscht een paniek. Nieuwe aardbevingen in Ja pan. Gisterochtend vroeg zijn te Tokio vijftien zware schokken gevoeld. In de noordelijkste districten was de heving het hevigst. Daar heerschte een algemeene paniek. Volgens de berichten is de schade gering. Het communistische ge vaar in Bu 1 garij:e. Het Bulgaarsche telegraafagentschap meldt: Den 12den heeft een patrouille ten noorden van Boer- gas 20 kisten re rolvers met de bijbehoo- rende munitie, 10 kisten met hommen en 40 met karabijnpatronen ontdekt. De wa pens en munitie zijn van Russische her komst. De regeering meent de smokke laars van deze wapenen op het spoor te zijn. Oost, V/est. thuis best. We laten hier 'n „ervaring" volgen van een Hollandsche, die in Boedapest was gelogeerd, zooals die stond in hetHbl. „Wil je méé gaan om inkoopen te doen, dan moet je morgenochtend héél vroeg op", zegt mijn gastvrouw, „want als we een beetje te laat komen, hebben de boe- renvrouwtjes haar voorraad al van de hand gedaan; en moeten wij het zaakje van derden betrekken. De boel is minder frisch door 't versjouwen, enduur der'!" Ik heb reeds geleerd tijdens mijn kort verblijf in Boedapest, dat de huisvrou wen, die het ernstig nemen met haar plichten, dat ongelukkige „duurder" ten koste van véél moeite en geloop trach ten te ontgaan. Mijn gastheer 'heeft een Verantwoordelijke betrekking maar wat beduidt een grool salaris fh het Boeda pest van heden? Dat men wonen en eten kan meer niet! Het aanschaffen van een nieuw stuk kleeren is een probleem neen, een nachtmerrie! En elke prijsver- liooging van de levensmiddelen maakt de puzzle ingewikkelder en het leven nerveu zer voor de huismoeder, die zich de luxe van een gedienstige al heel lang niet meer veroorloven kan en toch nog tijd moet vinden om met ongelooflijke handigheid uit oud linnengoed nette gordijntjes te tooveren, zoodat haar woning een „ho me" blijft Mijn gastheer, die vacantie heeft, gaat ook mee naar de markt, en is het eenige mannelijke wezen tusschen heel de me nigte haastige vrouwkens-met-boodschap- manden! Gelukkig behoedt zijn groote slankheid hem meermalen voor pijnlijke botsingen. Wat hebben de tasschen en korven hier een geweldige afmetin gen!! Ik vergis me, als ik denk, dat wij in de markthallen zullen klaar komen naar beneden moeten we, waar uitgestrekte kelders zijn. De atmosfeer is er een wei nig zwaar, zoodat alle mogelijke geuren er in blijven hangen. Terwijl mijn gastvrouw met een boe- rc-nmenschje onderhandelt over een par tijtje knusse, dikke, bruine paddestoelen (staan ze bij ons in 't Hollandsche den- nenboschje niet nét zoo, en laten wij dit voortbrengsel van onzen bodem niet snood verrotten?) houdt een rappe Hongaarsche een heele redevoering tegen mijn gast heer dat het toch wel veilig is, de paddenstoelen eerst af te koken, liet maakt de kans op vergiftiging geringer „Zou je ze wel durven eten?" vraagt m'n gastheer me, goedig lachend. Na tuurlijk durf ik! Want werd de kans op vergift door de ijverige onbekende heusch uit bezorgdheid aangeroerd, of was daar afgunst, dat hot mooie koopje in ons mandje gleed?? Ineens zie ik mijn gastvrouw grijpen naar ronde, groene groeisels niet-ont- bolsterde noten lijken het, maar zijn er nu al noten? De koopvrouw wil van haar heelen voorraad af 't is een zwaar zakje, dat we mee te dragen krijgen! Maar wat zul je er aan doen? Wat we or> het oogenblik een beetje schappelijk koopen kunnen, daar moeten we maar gauw beslag op leggen niemand weet, hoe morgen de prijzen zullen zijn en wat méh ons leveren kan! Thuis krijg ik opheldering over de ge heimzinnige groene vrachten: onrijpe no ten zijn het, waarvan de „dop" nog niet houtachtig is. Met bolster en al moeten ze drie weken in telkens ververscht wa ter liggen, dan gaat er wat suikerstroop op en kunnen ze bewaard worden. Eten kan men dan het hééle gevalletje de bolster smaakt als sucade en alles te zamen is het een zeer voedzame lekker nij. Jamnier, jammer, dat ik wegga, vóór de delicatesse eetbaar is! Paddestoelen krijg ik wel; ik vind ze heerlijk. Nog andere Hongaarsche kostjes zijn er, waarmee ik me best vereeniffen kan, al brand ik het puntje van m'n tong aan de paprikas die al den gloed van Hongarije in hun bastje verzameld schij nen te hebben. Ik leer, dat Tokayer niet bij wijze van limonade te drinken valt maar als mijn ondeugende gastheer zijn ijver voor de producten van z'n va derland zóó ver drijft, dat hij me ook wil laten proeven van een Hongaarsch. ge neesmiddel dan hul ik me in ee* pantser van Hollandsche gereserveerdheid en zeg met een pruimen-mondje, „dat ik déze kennismaking liever uitstel tot ik wéér eens iu Boedapest kom!" 't Is in Holland toch makkelijker. De huisvrouw moge dan al es klagen, dat „de bel niet stil staat van morgen", maar men brengt haar met plezier zelfs de enkele komkommer en het kleinste kooltje franco thuis. Een klacht. Men schrflift aan het „Vad."} Er wordt tegenwoordig veel geklaagd over het moeien van onze kostbare rij- wielbelastingplaatjes. Zoo op het eerste gezicht zou menigeen daaruit schijnbaar logisch afleiden, dat de rijwielbelasting- plaatjesbevestigers niet deugen, maar ik geloof, dat de rij wiel belastingpl aat jes- bevestigersschroefjes door de dieven te gemakkelijk kunnen worden losgeschroefd, ■omdat ze over het algemeen te sterk wor den gesmeerd. Men zij dus zuiniger met het gebruik van rij wiel belastingplan tjes- bevestigersschroefjesolie; want men ge rieft daarmee alleen maar de dieven, en niemand heeft er eenig verder voordeel bij dan de rijwielbelastingplaatjesbeves- tigersschroefjesolieleveranciers. Mobilisati e-h erinneringe* Ze komen bij1 den tienden jaardag der mo bilisatie weer los, de leuke mobilisatie- grappen. f „Het Vaderland" schrijft o.a-: Mijn vriend Jo Jacobs was volmaakt Behalve dan op drie gebreken na. Behalve die drie gebreken was hij volmaakt. Zijn eerste gebrek was, dat hij stotterde. Dat was zijn schuld niet. Zijn tweede ge brek was, dat hij korporaal was. Dat was zijn schuld evenmin. Dat had generaal Snijders hem aangedaan. Zijn derde gebrek was, dat hij zich zoo beestachtig op zijn rang liet voorstaan, dat hij op zijn kaart jes liet drukken: JO JACOBS •Korporaal bij Harer Majesteits troepen te voet. En dat was wel wis en wezenlijk zijn schuld. Dat was pure pedanterie. Op een heerlijken zomerochtend wan delde korporaal Jo Jacobs eens op het Plein. En passeerde een oude landweer man. Die liep te praten met vrouw en. kinderen. K-kijkom eens hier, s-s-soldaat! riep: korporaal Jacobs. De oude landweerman kwam. Z'n vrouw en kinderen bleven onthutst staan wach ten. i "W-wf-waarom gr-groet je niet? vroeg Jo. Ilr zag u niet, zei de landweerman. G-g-ga dan z-zes passen terug en z-zie me dan eens w-wel, sprak korporaal Joi Jacobs. De landweerman ging zes passen terug, Salueerde zwaar en korporaal Jacobs was voldaan. Den volgenden ochtend, op denzelfden tijd, liep Jo Jacobs weer op het Plein, en wéér ontmoette hij den landweerman, ditmaal zonder familie. De landweerman salueerde al op 30 M. afstand, maar des ondanks riep Jo, Jacobs: K-W kom eens hier, s-s-soldaat! Wat zal d'r nou weer aan mankeeren? dacht de oude landweerman en kwam nader. G-gfga m-maar op do pl-plaats rast staan, genadigde Jo Jacobs en hij, voeg de er aan toe: Wee-weet jij deu ijfij'zer winkel van Van-Van Zanten? Jawel, kapitein, sprak de landweerman. Z-zog mi-maar: Korporaal, sprak Jo. Jawel, korporaal, verbeterde de oude landweerman. W-wijs me dien, gelastte Jo Jacobs. U loopt hier door de Lange Poten en zoo naar de Spuistraat en aan uw rechter hand ziet u de Passage. Die gaat u in en dan weer aan ïiw rechterband een hardsteenen pui. Op de ruiten staat: Van Zanten. Maar kan ik misschien die bood schap voor u doen? N-nee-nee, zeide de korporaal, ik-ik moet enkel-enkel Dia's dubbel, merkte de landweerman op. Enkel-enkel, vervolgde Jo doodgoeieg, een kilo-kilo-kilo. i I j. Da's alvast drie kilo, zei do landweer man weer. Kilo ko-koikoperen hè koperen kopspijkertjes koopen Nou, die wil ik met plezier even voor u halen, sprak de landweerman, die met Jo speelde als een kat met een muis. N-nee, je kan inrukken, zei Jo Jacobs. De landweerman salueerde, maakte rechts-om-keort-op-de-p!aats en verdween. Hij holde zoo snel als zijn oude beenen hem wilden dragen over Binnenhof en Buitenhof en draaide de Passage in, ter wijl de korporaal nog stond te kijken voor allerhande etalages in de Lange Poten. Die landweerman (die niet volmaakt, maar wraakgierig was) liep bij' Van Zan ten binnen. Goeie-goeie mfmorregen, zei bij. Morgen meneer, zei de winkeljuffrouw. Kan-ik( kan-ik hier 'n kiele-kiele-kiele 'n kilo ko-ko-koperen kop kop-kopspij- kertjes koo-koopen? 'nKilo koperen kopspijkertjes? Dat zal wel gaan, meneer, zei de winkeljuffrouw en ging wegen. Ze deed ze in een zakje en sprak: Alstublieft, da's 52 cent. Is dat precies een k-k-kilo? vroeg de landweerman. Dan-dan zetten we ze eens optop-op hun kop, zei de landweerman geanimeerd Hij schudde het zakje leeg op de toon bank en .ving geanimeerd het werkje aan-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 2