Laatste Berichten. Finaaeieële Berichte». it de Pers. Posterijen en Telegrafie. Telegram». Allerlei. Lantl- en Tninbonw. Openbare ferkoopmgsa es ?er- pacbtiagen. Aanbestedingen. Vendam heeft nu aan de direetie ran. tram ■en booten het verzoek gericht om te wil len berorderen, dat aan de jeugd geen giften meer worden gegeven. Papierwee ld e. Een advertentie in een Noordelijk blad, waarin een portier voor ■een fabriek werd gevraagd, leverde tot resul taat op, dat de Administratie van dat blad in vier dagen een aantal brieven ontving, ter zwaarte van 4 K.G. Maansverduistering op 14 Augustus. Op 14 Augustus a.s. zal er een volledige maansverduistering zijn, die kort na den maansopgang begint en tot na midder nacht duurt. Het merkwaardigste verschijnsel) dat bij totale maansverduistering kan worden waargenomen, is de omstandigheid, dat ook de totaal verduisterde maan niet geheel ver dwijnt, doch in een zwak, maar duidelijk roodachtig licht blijft schijnen. Dit verschijn sel is een gevolg van de aarde-atmosfeer. Wanneer de aarde, evenals de maan een lichaam zonder dampkring was, dan kon de in de schaduw der aarde 6taande maan geen zonlicht opvangen en aangezien de aardö haar dan. oök de niet verlichte zijde toe keert, zou zij" totaal voor onze blikken moeten verdwijnen. De dampkring der aarde veroor zaakt echter, evenals een vergrooting een straalbreking en buigt de zonnestralen bin nenwaarts en dus naar de maan toe. Bij den langen weg door de lucht worden de roode stralen van het zonlicht belangrijk minder verzwakt dan. de blauwe en dit is de reden, waarom de verduisterde maan een roodachtig schijnsel vertoont. Eenzelfde verschijnsel neemt men waar, wanneer de op- of ondergaande zon. aan den horizon staat en dan steeds rood schijnt (het avond- of morgenrood), doordat haar stralen een langen weg door de dampkringslucht hebben af te leggen. Een sluwe truc. Vele goedgeloovige Inwoners der gemeente Mechelen (L.) zijn de dupe geworden van een slimme oplichters truc. Drie heeren ventten per auto de huizen af met stof van slechte kwaliteit. Lukte het niet, die stoffen aan hoogen prijs van de hand te doen, dan werd den bewoners! «en prachtig gouden horloge met ketting aan geboden; omdat de heeren in geldverlegen heid zijn, moet het prachtig uurwerk tegen elk aannemelijk bod van de hand. De chauf feur komt er ook bij te pas, en fluistert den niets kwaads vermoedenden menschen in het ■oor: biedt een twintig gulden, als het lukt geeft u mij een fooitje, ik ben zelf ook maar een- arme chauffeur. Maar in dien tijd is het horloge door een ander vervangen en de koopers ontvangen een horloge, dat nauwe lijks eenige guldens waard is. Ook geven de heeren. een garantiebewijs af, naam en plaats waar ze logeeren. Zij, die tijdig heb ben ingezien, dat ze bedrogen waren, hebben zich bij de politie gemeld, die ter plaatse naar de logeergasten informeerde, doch het bleek, dat ze daar onbekend waren. De po litie is de daders, een paar heeren uit Sit- tard, al op het spoor. Nieuwe aardse hoeken, in Ja pan. Volgens een Reutertele-gram uit (Tokio is te Hojo en Taleyama, in de provincie Awa Zaterdagavond een vrij hevige aardbeving waargenomen. Negen personen werden ge dood. Een 102 -jarige. Te Whiston (Lan cashire) is een zekere mrs Janet Newberry dezer dagen 102 jaar oud geworden. De 102- jarige heeft als verpleegster drie verschil lende oorlogen meegemaakt. Op 19-jarigen leef tijd huwde zij met zekeren Alexander Hamilton een. huzaar en trok met hem successievelijk naar W.est-Indië, Finland en Canada. Ook maakte zij met hem den Krim-oorlog mede. Na den Krim-oorlog keerde zij met haar echt genoot naar Canada terug, waar de man overleed. Zij sloot een tweede huwelijk met een zeevarende. Deze stierf in 1890 en zij. keerde aan. boord van de „Lusitania" naar Engeland terug. Mrs Newberry 'heeft het leven geschonken aan 14 zoons en 1 dochter. Se dert Maart 1907 bevindt zij zich in een in richting voor ouden van dagen.^ De 102- 'jarige kan nog zonder bril zien, maar zij is een weinig doof. Zij weet zich nog te berinneren hoe zij in haar jeugd met ljaar moeder en ^drie broers van Londen naar Liverpool reisde per ouderwetschen postwa gen. De reis duurde 14 dagen. Onderweg werden zij door struikroovers bestolen. Zij maakte ook in haar jeugd zulk een stren gen winter mede, dat de Theems 19 we ken lang dichtgevroren lag. R ij w i e 1 d i e v e n. Te Venray tracht ten Vrijdag een tweetal minder gunstig uit ziende personen voor een luttel bedrag twee rijwielen, te verkoopen. Zij. werden door de marechaussee aangehouden. Bij onderzoek bleek, dat beide rijwielen, in een kerkgebouw te Zwolle gestolen waren. De twee aan gehoudenen, die ook in 't bezit waren van een aantal inbrekerswerktuigen, zijn op last van den ofEicier van justitie te Roermond, naar Nijkerk overgebracht, aangezien zij. ook mog verdacht worden van diefstal met braak aldaar. Verduistering. De Marechaussées te Roosendaal hebben aldaar aangehouden en in verzekerde bewaring gesteld een be diende van een expeditiekantoor aldaar, on der verdenking een aanzienliik bedrag ten ïiadeele van zijn patroon verduisterd te bebben. Geschaa kt. Een bewoner van Am sterdam heeft een klacht ingediend, dat zijn !17-jarige dochter door een 23-jarigen man geschaakt is. Mgnbrand hij Belfort. Bij een poging om een brand te blusschen in een mijn bij Belfort, zijn door een ontplofEing .dertien brandweerlieden gedood en talrijke gewond. Een rumoerige gemeente raadsvergadering. Vrijdag 'heeft de ge meenteraad van Rhenen vergaderd. Het voor naamste punt van de agenda was de bekende kwestie van den aankoop van het landgoed Avegoor door de gemeente. Ged. Staten ran Gelderland hadden naar aanleiding van een door vijf Raadsleden, de heeren Meyer c.s. en van ingezetenen uit Dieren, Ellecom, De Steeg, Rheden en Velp ingekomen verzoeken om goedkeuring te onthouden aan het raadsbesluit tot aan koop van het landgoed Avegoor in de Pasto riekamp te Ellecom, deze stukken in han den gesteld van den raad om .advies. B. en Wi. adviseerden om Ged. Staten te verzoeken, de adressen voor kennisge ving aan te nemen en het raadsbesluit zoo spoedig mogelijk goed te keuren. De min derheid van den raad protesteerde heftig tegen de houding der adresseerende Raads leden. Vooral van de zijde der soc.-democra- ten werden verwijten geslingerd naar het hoofd van. het raadslid Meyer. De heer Braak man (S.-D.), dikwijls tot de orde geroepen door den voorzitter, verklaarde o.m., dat de betrokken raadsleden leugen op leugen had den gestapeld, dat hij den heer Meyer als onbetrouwbaar had leeren kennen, enz., terwijl de heer Jansen (V.-D.) mededeelde, dat hg zich schaamde met den heer Meyer in den- raad te zitten. Vele' raadsleden zagen in het adres der raadsleden een uiting van een zekere kliek onder de burgerij, die het er op gemunt zou hebben om den Burgemeester van zjjn plaats te wippen. Speciaal was men verbolgen over de uitdrukking der adresseerende leden, dat de raad gebiologeerd zou worden door den Burgemeester. De heer Meyer gaf een uitvoerige uiteen zetting der feiten en uitte een scherpe cri- tiek op de handelwijze van B. en W|. Her haaldelijk werd hij< geïnterrumpeerd door den voorzitter, die verklaarde, dat dit raadslid onwaarheden sprak. Na de rede van den 'heer Meyer verklaarde de Burgemeester, dat hij op hetgeen, de heer Meyer had gezegd geen woord zou antwoorden. Ook gaf spre ker te kennen, dat hg niet meer de verga deringen van de commissie van het grond bedrijf zou bijwonen, zoolang de heer Meyer in deze commissie zitting had. Een voorstel van den heer Meyer (Neutr. groep) om B. en Wl uit te noodigen om 't voorstel tot aankoop van Avegoor opnieuw voor te bereiden en het met een schattings rapport en exploitatie-rekening aan den raad voor te leggen rierd verworpen met 14 tegen 5 stemmen. Het voorstel van B. en ,\V. om aan Ged. Staten goedkeuring van het Raads besluit te verzoeken, werd aangenomen met 15 tegen 4 stemmen. De discussie over deze kwestie duurde zonder onderbreking van 10 uur 's morgens tot half vier 's middags. Een raar geval. Een raar geval heeft zich in den trein GladbachAken, in den nacht van Donderdag op Vrijdag j.l., afge speeld. In de retirade werd de reizende Rudolf Schwarz uit Aken totaal ontkleed, hangende aan zgn voeten en met een prop in den mond, gevonden. Het slachtoffer werd na bevrijd te zijn in hoogst uitgeputten toe stand naar het Ziekenhuis gebracht, waar hg pas tegen den avond verhoord kon wor den. jfet schijnt, dat het slachtoffer eerst verdoofd werd. De politie heeft een streng onderzoek ingesteld. Droge put. Niettegenstaande de over vloedig gevallen, regen is er nog geen water In den algemeen bekenden 232 voet diepen Echoput te Hoog-Soeren, welks bodem dit jaar voor het eerst sedert menschenheugenis droog is. Gelijk velen bekend is, is deze put ge graven op last van koning Lodewgk Bonaparte. Een korpsmaaltijd. Van militaire zijde schrijft men aan de Tel. Ter gelegenheid van den a.s. verjaardag van. de koningin zijn de officieren van den bijzonderen vrjjwilligen landstorm, behooren- de tot het landstormkorps „Nieuwe Holland- sche Waterlinie" tot een korps-diner uitge- noodigd. Een en ander geldt tevens om Jjen- nis te maken met den nieuwen commandant van dat korps. Tegen een dergelijken gezamenlgken maal tijd zou op zichzelf geen bezwaar bestaan, ware het niet, dat door de Nationale land stormcommissie aan de deelnemers gratis ver- voerbewijzen werden verstrekt en ter ge- moetkoming in de kosten een bedrag van twee gulden. De deelnemers aan dit korps-diner genie ten dus vervoer voor Rijks-rekening en bo vendien een bijdrage in de kosten van twee gulden, waarbij en nu ziet men, dat men van hoogerhand schijnt te begrijpen, dat een dergelijke uitgave in dezen bezuinigingstijd niet toelaatbaar is aan de deelnemers is verzocht om in, verband met de heerschende bezuinigingscampagne, geen ruchtbaarheid aan deze zaak te geven. ('t Bericht ziet er niet bijzonder geloofwaar dig uit. Als 't waar is, is zulk een. hande ling zeer te laken, hoewel ook in zekere kringen van beroepsmilitairen in mobilisatie tijd en- daarna veel is gedaan, wat niet door den heugel kon. Eventueele tegenspraak zul len- wij gaarne op- of overnemen. Red. Z.) De aardbeving in Turkestan. De aardbeving in het district Ferhana iri Turkestan- blijft veel ernstiger gevolgen te heb ben gehad, dan aanvankelijk werd vermoed. 41 personen zijn gedood, 3100 huizen ver nield en 1200 door aardverschuivingen be schadigd. De catestrofe had als centrum het dorp Pokrofskaja, waar van- de 600 'huizen er slechts 4 intact zgn gebleven. Droogte in Spanje. In Spanje heerscht sedert de laatste vier maanden een zeer schadelijke droogte. De oogst loopt groot gevaar. In het Zuiden des ^ands leeft de landbouwersbevolking in armoede. Talrijk zjjn de dorpen, waar men geen water in voor raad meer heeft. Zelfs het rivierwater zou 'hier en daar opgebruikt raken. De hitte in Amerika. Uit New- York wordt gemeld: Zooals gemeld, leden de oostelijke staten van Amerika de laatste da gen- onder de groote hitte, die er gepaard ging met een ongewoon vochtig gehalte van de atmosfeer. Eergisteren- bedroeg de .tempe ratuur 100 gr. Fahrenheit. Verschillende doo- delijke gevallen van zonnesteek deden zich voor. In een mijn ingesloten. Vijftig mijnwerkers zijn in de Irriyama steenkolen mijn in de provincie Tukushima door een mijngasexplosie ingesloten. Men vreest dat allen zgn omgekomen; negen lijken zijn reeds opgegraven. Misdadige fotografen. Uit New- York wordt gemeld, dat vier jonge lieden, enthousiaste amateur-fotografen, te Middleton gearresteerd zijn- bij een poging om den trein New-YorkOntario van de Western Rail way te doen ontsporen. Zij verklaarden tot deze misdaad te zijn gebracht door hun verlangen een foto te kunnen nemen van een „echt" spoorwegongeluk. Tegen de insecten. Naar aanlei ding van het bericht over een door den heer H. Daan- te Santpoort uitgevonden verdelgiags- middel tegen vliegen en andere insecten, deelt men aan de „N. R. Ct." mede, dat een dergelijk middel, Flyosan genaamd, even: eens met een spurt te verspreiden, reeds 'het geheele zomerseizoen toegepast is. Flyosan is in den oorlogstijd uitgevonden door Plow- field, een Amerikaansch officier van gezond heid, die aan het hoofd stond van een hospitaal op de groote scheepswerf van. Hog Island te Philadelphia. Om de slaapplaatsen en eetzalen vrij te houden van ongedierte, heeft hij na langdurig onderzoek de genoemde vloeistof samengesteld, die als damp met een sproeispuit uitgespoten wordt. Brutale diefstal. Zondagavond laat is te Valkenswaard een brutale diefstal gepleegd. Een auto, merk Essex, stond voed de deur van Hotel du Commerce aldaar. Terwijl de chauffeur even binnen was, werdl de auto door twee onbekende heeren in gang gezet, waarna zij in razende vaart er mee wegreden, in de richting van Eind hoven. De politie te Eindhoven had de ver schillende grenskantoren gewaarschuwd om de dieven te achterhalen, doch tevergeefs. Gistermorgen kwam uit Zundert, bij de Bel gische grens, bericht binnen, dat de auto daar onbeheerd langs den weg was gevonden. Aug. 13 Veere, hofstede, Loeff. 13 Wolphaartsdijk, kap. boerenio spa», en verpachting veldvruchten, v. Dissel 13 Wemeldinge, vrachtrijdersinspan, veldvruchten, de Wilde Heijboer. 14 Bergen op Zoom, verpachting staate- gronden onder Rilland-Bath, Perée. 14 Kloetinge, oppervruchten, fruit, enz., v. Dissel. 14 Kapelle, afbraak, de Wilde en Heij boer. 15 Veere, inspan, Blaupot ten Cate. 15 Serooskerke, bouwland en huis, De Neeling. 15 Kapelle, oppervruchten, van Dissel. 18 Veere, veldvruchten, Blaupot ten Cate. 18 Wemeldinge, oppervruchten, Kram. 19 Brigdamme, dubbel huis, voormalige school en inventaris, Blaupot ten Cate. 19 Goes, appels en peren, v. Dissel. 20 Wolphaartsdijk, winkelhuis, schuur, Pilaar. 20 Oudelande, 2 huizen en meubilair, Beth. 20 Vrouwepolder, meubilair, veldvruch ten en hoïsteedje, De Neeling. 21 Middelburg, huizen, Hioolen. 21 Biezelinge, huis, bouwterrein, Kram. 22 Biggekerke, bouwland, veldvruchten, Loeff. Sept. 10 Middelburg, inspan, De Neeling. Goes, Schore, Wemeldinge, Ierseke, Kruiningen, Kattendijke, bouw- en weiland, Pilaar en Treub. 's-Heer Arendskerke, Kloetinge, Ier seke, Schore, bouw- en weiland, Hóef- lake en v. Dissel. Oct. 15 Nieuwdorp, inboedel, slagersgereed schap, de Wilde Heijboer. 1925 Febr. 25 Wolphaartsdijk, kap. boereninspan, Van Dissel. Aug. 14 Bergen op Zoom, bouwen paviljoen, enz., Knevel, Ermelo. 28 Kortgene, bouw school en onderwrj- zerswoning. Opz. Louwers, Kats. 'ALMELO- V- Dl- De Almelosche recht bank veroordeelde heden wegens opruiing den communist Brommert tot 5 maanden gevangenisstraf en Van 'tReve tot 4 mnd beiden met aftrek der preventieve hech tenis. Het verzoek van het O- M- tot in hechtenisneming werd door de rechtbank afgewezen. - i BERGEN OP ZOOM- V- D- Gisteravond half 6 moest een militair vliegtuig uit Soesterberg bij Bergen op Zoom een noodlanding maken. Bij de landing stoot te de machine tegien een stuk spoorrail en sloeg over den kop. Die beide inzittenden een sergeant-vliegenier en ©en waarne mer, kwamen met den schrik vrij'. Het toestel was erg beschadigd en zal wor den gedemonteerd. OOSTERBEEK. V- Dl. Alhier is op1 66- jarigen leeftijd overleden dhr C- H. v. Dorp, oud-wethouder van Rotterdam. LONDEN. V- O- Uit W|ashington wordt gemeld, dat een Amerikaansche kruiser bevel heeft ontvangen, naar Honduras te varen, in verband met den opnieuw uitgebroken burgerkrijg. LONDiEN- V- D- Verwacht wordt, dat Donderdag het protocol der Londensche conferentie zal worden geteekend. HOEDEKENSKERKE. In de raadsvergade ring van Maandagnamiddag waren afwezig met kennisgeving de heeren Steenbakker en de Regt. De Burgemeester voorzitter. De voorzitter deelt mede, dat bij de kasopname door het B. A. de boeken en kas van den ontvanger van dat middel in orde zgn be vonden, dat op 30 Juli j.l. in bet krankzin nigengesticht te Venray is overleden de krank zinnige J. Kuilenbroek, sedert 1889 voor ge meenterekening verpleegd en dat door den alhier gevestigden geneesheer Dr C. Koek wegens vertrek naar elders eervol ontslag is aangevraagd als gemeentegeneesheer voor de .Combinatie Baarland's-GravenpolderHoede- kenskerke met 15 October a.s. Goedgekeurd wordt daarna de vernieuwing voor 30 jaar der uitgifte van grond in erfpacht aan P. J. Hoek van Dgke alhier, voor f 1.40 's jaars, zijnde deze met 31 Dec. a.s. verstreken. Goedgekeurd wordt de rekening van het B. A., over 1923 in- ontvang op f 8917.211/2, in uitgaaf op f 8612.48, dus met een batig saldo varï f 304.731/2. Voorloopig vastgesteld wordt ook de gemeenterekening 1923 in ontvang op* f 72.558.391/2, in uitgaaf op f 67.244.75V2, dus met eeni batig saldo van f5313.64. Op voor stel van B. en Wi. wordt het bedrag te betalen voor het leggen van suikerbieten tegen' den dijk van de haven evenals over 1923, bepaald op f1200. Bij de rondvraag be-s spreekt de heer .Walraven- de wenschelijkheid tot het wegnemen van de scherpe bocht in den ,weg van 's-Gravenpolder naar Kwaden- damme, bij de hofstede, bewoond door D. B. van Krugnen. Besloten wordt pogingen daar toe aan te wenden. Daarna sluiting. Precies n-aar wenecli. „Mijnheer de redacteur, ik zond u dezer dagen een artikel, met het verzoek, het een geschikte plaats te geven." „Ja, dat is al gebeurd." „Wanneer dan, en waar?" „Gisteren. In mg'n papiermand." (Msb.) Lang gewacht. De gast zit te wachten op zijn bestelde biefstuk. Het duurt eindeloos. Eindelijk roept 'hij .den piccolo. „Jongen, heb ik bij jou een biefstuk be steld?" „Ja, mijnheer!" „Nou, ik had je bijna niet meer herkend, zoo ben je in dien tusschentgd gegroeid". Wisselkoersen. Amsterdam, 12 Aug. 12.30 u. Berlijn 0.60O.6O1/2 Brussel 13.2013.30 Parijs 14.471/214.571/2 Londen 11.6311.64 New York 2.552.56 jif Een nieuwe karwjjvariëteit. Vooral bij warm, zonnig weer ga,at er bij het zichten van karwij (©en schenn- bloemigp plant) steeds veel zaad verloren. Bit heeft dr K- Zijlstra, directeur van de plantkundige afdeeling aan het Rijks- landbouwptoefstation te Groningen, aan leiding gegeven om te trachten een vari ëteit te kweeken, die het zaad vast houdt, ook wanneer de oogst op' warme, zonnige dagen plaats vindt. Het zaad van zijn cultures is voo-r ge- ruimen tijd ter beschikking van de prak tijk gesteld en de daarmee in Juli ver kregen resultaten kunnen alleszins be vredigend worden genoemd: bij gewone variëteiten gingen weer groote hoeveel heden zaad verloren, zoodat het zichten zeer omzichtig moest plaats vinden, liefst als 'tgew-as nog nat wa,s va.n dauw; bij' de door den heer Z. gekweekte variëteit was er van zaaduitval daarentegen zoo goed als geen sprake, terwijl de opbrengst pier H.A- even groot bleek als die van j de ouderwetsche rassen. Een wonderkoe. In de „Veldbode" wordt .melding ge maakt van een wonderkoe, ditmaal niet uit Friesland of Holland, maar uit Hon garije. 1 Dieze koe, die tot het in Wjeiszenburg inheemsche landrais behoort en voortdu rend vanwege d© stamboekvereeniging ge controleerd werd, is „Augjusta 26 van Martonvajar". Op 2 Mei bracht zij als vijfde kalf ©en ètier ter wereld van 35 K-G-, (het ge middeld gewicht van ©en kalf van onz© veerassen is 15 20 K-G-; de stiertjes iets zwaarder dan de koe-kalveren) die na 16 dagen een min kreeg, daar het toen goed ontwikkelde kalf de van den gewel digen uier laag hangende spenen niet. meer kon bereiken. Die melker moest bij het melken plat op den gro-nd gaan zitten. Augusta 26 had gedurende de melkeriji van 303 dagen van 3 Mei 1923 tot en met 29 Februari 1924, gegeven 11.055 K.G- melk met gemiddeld 5-85 ptet vet. Andere koeien van hetzelfde slag in de zelfde omgeving geven 15002500 K G- met gemiddeld 3-54 pet vet. In 5 mel- kerij-perioden gaf Augusta 64.703 K.G. melk; het gemiddeld dagvetprocent was 5-85 pet. De koe heeft een gjewicht van 550 K.G. De Friesche koe Beintema JI, waarvan in het „Hbld" melding werd gemaakt, gaf in 322 dagen 9.021 K.G. melk met een gehalte van 3-45 pet aan bot er vet. Goede tijding. „De Standaard" schrijft; Ei begint schot te komen in de onder handelingen der regeering met de orga nisaties van ambtenaren inzake de nieu we salarisregeling, noodig geworden ten gevolge der bezuiniging. Die go-ede tij ding kwam toch, dat de regeering zich kon vereenigen met de voorstellen, dio haar werden gedaan door de Commissi© van Advies voor de Arbeidsvoorwaarden der Rijkswerklieden, voorstellen, die met op' één na algemeene stemmen door de Commissie waren aanvaard. Medegedecdd woTdt, dat het hier een ambtenaarsgroepi geldt, omvattende 14000 personen. Allicht sullen nu, in verband met dit resultaat, ook de plannen omtrent bet lager militair personeel worden her zien een overeenkomst met dit per soneel in tevredenheid aan weerszijden worden verkregen. Diaar geldt het een groep van 10000 personen. Even vlot schijnt het te zullen Ioopen met het. georganiseerd overleg, omtrent de belastingambtenaren. Donderdag 7 Aug vergaderde toch de bijzondere commissie waarin het verzoek van den Minister van Financiën om advies omtrent de nieuw- ontworpèn schalen van bezoldiging werd behandeld. Besloten werd den minister te berichten, dat de commissie, die om trent enkele onderdeelen nog wel wen- schen had, zich in hoofdzaak met. de voorgestelde salarissen kan vereenigen. Zoo komen wiji op den goeden weg. Aan weerszijden heeft men, zooals van zelf spreekt, iets laten vallen en van Regeeringswege is het voorbehoud ge maakt, dat vóór 1 September van het volgende jaar de salarislast, in verband met de draagkracht van ons volk, nog maals zal moeten gewogen. Maar uit alles blijkt thans ook weer, dat de Regeering het overleg op .prijs stelt en zich alleen laat leiden door haar groote zorg voor het welzijn van ons volk en ook van haar ambtenaren. Dat, in weerwil van de wijze, waarop' van revolutionaire zijde gewerkt wordt' om een tegenstelling te scheppen tusschen Regeering en ambtenaar, dit allengs in steeds broederen kring doordringt, wekt Vertrouwen voor de toekomst. Wij twijfelen niet, of de tijd zal komen, dat ook de ambtenaren erkennen, dat jhet juist Minister Colijn was, die het best gezorgd heeft, dat zij in zoo goed moge lijke conditie bleven, en hun financieel© positie te midden van ons volk zoo goed mogelijk werd gehandhaafd. TELEGRAPHISCH WEERBERICHT. van 1 2Aug., medegedeeld door het Hoogste barometerstand 762.9 te Neu- fahrwasser; laagjste 748-0 te Stornoway. Verwachting tot den av. van 13 Aug.; Zwakke tot matige zuidelijke tot wes telijke wind, half tot zwaarbewolkt of betrokken, toenemende kans op' regen- of onweersbuien, aanvankelijk nóg war mer. f Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzenders onbekend zijn. Terugontvangen in het tijdvak van 25 Juli tot en met 9 Augustus 1924 ten Piostkantore te Goes. Brieven, binnenland: Mej. Dingma Smallga, zonder plaats van bestem ming;" Mej. Stijns-friederich, Urmond; C. v. d. Dorpel, Middelburg. Briefkaarten, binnenland: F. J. van Zeijl, 'Goes; Jannetje v. d. Boomgaard, zonder plaats van bestemming; Gan- zeman, Oveziande; Jo Jeziasse, Kloe tinge; Machine, Rijwiel- en Autofa- briek „Simplex", Amsterdam. Briefkaarten, buitenlandDe Clercq;, St.-Amandsberg. N. B. Den afzenders wordt aanbe volen op alle te verzenden stukken hun naam en adres te vermelden, op dat deze bij onbestelbaarheid aan hen kunnen worden teruggegeven. Voorts is het gewenscht alle stuk ken- steeds van een volledig adres, straatnaam en huisnummer te voor zien. Opfeave uitsluitend betreffende het postkantoor te Middelburg en zijn hulp postkantoren. Aan bovengenoemde kantoren werd in den loop der maand Juli 1924 op spaar bankboekjes ingelegd f 75-089,97 en te rugbetaald f 63-667,51. Derhalve meer in gelegd dan terugbetaald f 11.422,46. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes bedroeg 50. Boor tusschenkomst dezer kantoren werd ter Directie op staatsschuldboiek- jes ingeschreven nominaal f 2500 en af geschreven nominaal f 11000- Dierhalve minder in- dan afgeschreven f8500- Het aantal nieuw uitgegeven staatsschuldboek- jes bedroeg 1. Opaave uitsluitend betreffende het piostkantoior te Goes en zijn hulp- piostkantoren. Aan bovengenoemde kantoren werd in

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 3