I Laatste Berichten. Allerlei. Bnrgerljjke Stand. ingezonden Stukken. Openöare Verkoopinges en Ver pachtingen. ij de ringrijderij. |ntvingen «ij de* de tweede maal feliciteerde hem hoeveel rlngem ;e een schichtig1 snschte hen veel (beslissendenj Inemers met hum ■rhij. ;den nu de Zuid leiding ran den Lder begeleiding Ze werden keu- in H. M. toonde voor. Toen de i, kwamen een netje" (Guusje |en Marina Zan nses aanbieden an Morksj .en: liedjes van A. te lerseke). ihr Houtekamer :ostuum was en .e toiletjes wer kneemsters. Werd dhr Hou den, Die hem uitvoering. De |deelnemers gin- incident deed platform door sprong het pu- pvolg, dat het vrouw, zekere |allegangebuurt ram. Zij werd agedragen en dr Snoek naar worden ver- Iras ernstig ge le Buck (Jacoo liobureau door jiad haar been stig bezeerd er auto thuis kapte nu in de |en gang reed waarbij aan einde kwam; It, Ganzepoort- lnaar het Sta le Koninklijk». Ir het Station In den trein pamelden de )ranje, alhier, Indse aan alle een diploma Irinneringsme- de vereeni- lOIympia, Ka- U.D.I., Wöl- |bbendijke.. van de afd. K. N. G. V.' Imedewerldng, lie uitstekend I turners dank |r de verleen- zeer de ver- J 10 uur (aan- I) werden in Irijzen aan de O. Labrijn, het woord, van de blijd- ïoningin was vangst. Daar- banje is voor lale deugden. Igen het Wil- ^rd voldaan „Vreemde- |ster, aan de oor het aan- |tsch costuum van Neder- kr. keurt het „als zii het stuum afleg- het comité Y.V. dankt krschriift het- iBevelandsch mond van jtt de Prinses in de ge- het niet zoo ch costuum 5 er ons voor. dragen op llegenheden. stellen. Spr. die de rei- iit deel van rwachtingen lersierde til- Ij. J. H. E. |der werden behaaldle fcrtLinden- ]le heer en nskerke, 3e loetinge. 4e [Kapelie, 5e Lindenbergh Ihokerse en Knkenszand, Tindenbergh- JLhr. M. v. Ie pr. mej. ]>ort, 's Gra- larinck en ke, 11e pr. |A. O. Zan- Verbraack kingen. 13e ar J. Neer- voort te 's Gravenpolder, 14e pr. de heer en mevr. A. I. v. Bijke, 's Gravenpolder. 15e pr. mej. N. de Braai en P. Dekker Mz„ te Kloetinge, 16e pr. mej. J. H. E. Elenbaas en 0. Boogerd te Hoedekens- kerke, 17e pr. mej. Jac. Dees en P. v. Dijke te -'s Gravenpolder, 18e pr. mei. Zus Zandee en A. Sinke te Kloetinge, 19e pr. mej. J. Lindenbergh en F. de Groene, Wemeldinge, 20e pr. de heer en mevr. J. v. Iwaarden, Heinkenszand. De winnaar van den eersten prijs, de heer Koert, bracht namens de ringrijders H.int- aan het bestuur van Vreemdelingen verkeer voor het jaarlijks organiseeren van de ringrijderij. Intusschen had op de Groote Markt on danks de neerstortende regen een concert plaats. Van lampionverlichting, en van den lichtstoet kon, jammer genoeg, echter niets komen. Toch gingen nog enkele groepen de stad door. Zoo noemen wij de mooie re clame voor de firma Gebr. Zwartendijk te Rotterdam. Een ridder te paard (dhr M. Does vervulde deze rol) met zijn schildknaap (de jongeheer Jan Brouwer) reed door de straten, onder leiding van den heer H. J. v. Vlijmen, vertegenwoor diger der firma. En ook de 35 meisjes trotseerden den regen, al moesten ze in plaats van in 'twit in regenmantel ver schijnen. Biljetten op Oranjepapier, waar op) een aardig vers op de rooktabak der firma, merk „Roodklaverblad" en de namen der Goessche verkoopers vermeld, werden, evenals 's middags bij de ringrijderij, ver spreid en met gulle hand werden pak jes rooktabak rondgledeeld, zoodat me nig roofcer de kwaliteit der tabak zal kunnen beoordeelen. Na afloop van den rondrit werden de meisjes getracteerd. Hoewel er van een eigenlijke versie ring der stad geen sprake was, meenea wij toch nogmaals te mogen vermelden de beide fraaie artistieke eerepao eten bij het Station en in de Wjlhelminastraat. Jammer genoeg konden de lampdons aan de laatstbedoelde poort geen dienst doen. Ook bij den winkel der fa Wilking was een uiterst smaakvolle versiering aange bracht. Naar wij vernemen heeft Prins Hendrik gevolg gegeven aan de invitatie van dhr notaris Pilaar en is Z.K-H. gisteravond, met de heeren jhr Tets, jhr Voo Müller, •jhr Die .Jonge van Ellemeet, Baron van Geen en jhr Verheijen weder naa,r Goes gekomen. Djhr Pilaar haalde met zijn auto en een huurauto het gezelschap le 9 uur aan den Koninklijken trein af. Ten huize van dhr Pilaar werden verver- schingen gebruikt. Het was de bedoeling hier den lichtstoet voorbij te zien trekken, doch zooals wij' reeds meldden deze ging vanwege den regen niet door. Te half elf werd naar het Schuttershof gereden en werd een kijkje in de .zalen en den tuin genomen. Bij het binnenko men steeg een uitbundig giejuich op. De Prins gaf nogmaals zijn blijdschap te kennen over de hartelijke ontvangst van 's middags. Het was duidelijk merk- 'baar, dat de Koninklijke familie getroffen was door de spontane hulde "te Goes. Te kwart over élf verliet het gezelschap Goes weer en arriveerde precies 12 uur te Kruiningen. Naar Zeeuwsch-Vlaanderen. Nadat de nacht in den trein te Kruinin- gen-Ierseke was doorgebracht, wérd de trein hedenmorgen vroeg naar het sta tion Vlake gereden, waar de Koninklijke gasten den trein verlieten en waar ter verwelkoming aanwezig was de burge meester van Schore, de heer J. G. van Nieuwenhuijzen, met zijn beide wethou ders. Bij de brug lag de Hydrograaf ge meerd, en begaven de vorstelijke personen zich aan boord en bracht de Hydrograaf hen naar Hansweert en zoo de Wester- schelde over naar Walzoorden, waar het bezoek aan Zeeuwsch-Vlaanderen (Ooste lijk deel) een aanvang nam. Jammer, dat het weer ook nu aanvankelijk niet mee werkte. Daar Hulst ditmaal niet zou worden aangedaan, waren hier te Walzoorden aanwezig de burgemeester van Hulst, de heer F. 3. M. L. van W.aesberghe en de beide wethouders. De muziek liet zich hooreu en de in spectie van de afdeeling Zeeuwsch-Vlaan deren van den Vrijwilligen Landstorm had hier plaats. Te ongeveer 10 uur klaarde het weer geheel op en brak het zonnetje door. Geen wonder, 'dat de feestvreugde er niet wei nig door verhoogd werd. De volgende plaats was Kloosterzande, de gemeente Hontenisse, waar de burge meester^ do heer K. J. A. G. baron H-'Ollot d Escury zijn. opwachting maakte en waar weer zang en muziek weerklon ken. Na bet korte oponthoud voor het raad huis werd naar den Tasdijk gereden ter bezichtiging van het monument, dat» door Z. K. H. Prins Hendrik daar is onthuld, ter herinnering aan de komst van H. M. de Koningin in 1906 na den grooten watersnood, waarbij o.a. een groot deel der gemeente Hontenisse onder water werd gezet en juist op de plaats Waarvan at H. M. toen het overstroomde land gade sloeg. Te Hengstdijk burgemeester L. A. E. van Esbroeck en te Stoppeldijk, burge- meester P. L. de Wael, hadden de gewone voorstellingen en huldebetoogingen plaats doch te Zaamslag werd uit de auto's gestapt en begaven de vorstelijke gasten zich op het bordes van het raadhuis tot het aanhooren van een lied, ter eere van dit bezoek gemaakt door den heer de Kraker. Het was hier burgemeester J. de Feijter, die de Koninklijke gasten ontving, doch een officieele ontvangst had hier toch niet plaats. Dit was evenmin het geval te Axel, burgemeester F. Blok, te Westdorpe, en te Sas van Gent, burgemeester L. W. G. Hoefnagels. Van deze laatste plaats werd over Sluis kil en Driewegen naar Terneuzen gereden, waar direct naar de Markt werd gereden om na begroeting 'door burgemeester J. Huizinga, op een estrade de uitvoering van een cantate aan te hooren. Na deze cantate waarvoor de Koningin zich zeer erkentelijk toonde, werd naar de haven gereden om vandaar weder met de Hydrograaf naar Breskens te varen voor het bezoek aan West-Zeemvsch- Vlaanderen. Te ongeveer twee uur kwamen de hooge gasten daar aan wal. Op den steiger werd de Koninklijke Familie opgew'acht door den burgemeester van Breskens en de raadsleden. Nadat de burgemeester aan H. M. was voorgesteld, zong een zangkoor begeleid door een fanfarecorps een lied, en nadat de Koningin te Breskens nog was aangeboden een exemplaar van het werk: „Het landje van Cadzand" begon de auto tocht door Westelijk Zeeuwsch-Vlaande ren, welke tocht voerde langs Schoondijke, Oostburg en Aardenburg. In elk dezer plaatsen verbleef de Koninklijke familie enkele minuten, zonder de auto te ver laten. Van Aardenburg werd gereden naar Sluis. Even voordat deze plaats bereikt werd, stopte de Koninklijke auto om den directeur van het Fransche Pensionaat St. Jozef, den heer Everiest Abbel, ge legenheid te geven de Koningin een bou quet aan te bieden. Te Sluis aangekomen, reed de Konink lijke familie naar het gemeentehuis, waar in de Raadszaal de ontvangst door den Raad plaats had. Die burgemeester hield' hier de volgende toespraak Majesteit, De gemeente Sluis heet Uwe Majesteit en Uwe Koninklijke familie van harte welkom op haar grondgebied en het is namens de geheele bevolking, dat ik Uwe Majesteit dank zeg voor de hooge gunst van dit bezoek. Toen Z. M. Koning Willem 111', Uw hooggeachte Vader, op 24 Mei 1862 deze gemeente met een bezoek vereerde, werd Z. M. uit ruim tweehonderd kindermonden het volgende lied toegezongen: Oranje en Nederland Zijn immer nauw verwant In vreugde en smart; Die band zij onze kracht, D'ie eendracht onze macht, Die leuze nooit veracht Door 'tNederlandsche hart. „Oranje en Nederland één", de leuze onzer voorvaderen is ook onze leuze Majesteit, onze leuze uit overtuiging, om dat wij weten, dat wij naast God aan het Huis van Oranje veel verschuldigd1 zijn- Bange dagen hebben wij doorleefd, Ma jesteit, maar in de ure des ge vaars heb ben wij meer gevoeld nog dan anders, dat Oranje en Nederland, Oranje en Z. Vlaanderen door een band van liefde en trouw zijn verbonden, zoo hecht, dat hem te verbreken nutteloos zou zijn. Uw Moederlijke liefde in die dagen van ge vaar heeft onze harten van dankbaar heid doen zwellen en die dankbaarheid hebben wij onomwonden uitgesproken door onze onwankelbare trouw' aan Uw Vorstenhuis, aan Nederland. Oranje en Nederland, Oranje en Z.-Vlaan- deren één blijve onze leus, blijve de leus onzer kinderen. Moge God Uwe Majesteit nog lange ja ren voor ons behouden en Uw' bestuur zegenrijk doen zijn voor het eene Neder land. Moge Hij Uw Koninklijke Dochter de wijsheid harer Moeder schenken, opdat zii de voetstappen moge drukken van Haar. die wij zoo gaarne noemen: Onze innig- geliefde Koningin". De Koningin beantwoordde deze toe spraak. Van het Raadhuis begaven de hooge gasten zich naar de Kon. Kantwerkschool, waar de Koningin ontvangen werd door den voorzitter van het bestuur en de directrice Mej. Metz. De voorzitter van het bestuur der school sprak de Koningin toe. De school werd bezichtigd en de thee werd aangeboden. Uit Sluis reed de Koninklijke familie langs Groede naar Breskens terug, waar zij aan boord ging van de „Hydrograaf" die haar naar Vlissingen overbracht. Ongelukken. Toen Woensdag de landbouwer Van E„ uit Druten, met de fiets van Nijmegen terugkeerde, kwam hij te Winssen, bij het passeeren van een autobus te vallen. Een wiel van de bus ging over hem heen en hij werd op slag gedood. Gisterenmiddag kreeg een van de werklieden bij de Maaswerken te Belfeld een betonbak op zijn lichaam. Zwaar gewond werd de man naar het ziekenhuis te Roermond vervoerd, alwaar hij overleed. Woensdagmiddag is te Alblasserdam een autobus met passagiers van den dijk gereden. Zeven passagiers werden gewond waaronder enkele ernstig. Drie doktoren en eenige leden van eerste hulp bij ongelukken hebben spoedig de eerste verbanden gelegd. Het chassis van de bus is geheel versplinterd. Onder Oldenzaal is verdronken de 24-jarige V. leerling-machinist bij de Nederlandsche Spoorwegen. Zijn kameraden slaagden er niet in, toen ze hem in de diepte zagen verdwijnen, den man bijtijds te redden. Te Lisse is de 14-jarige Arie Jansen uit Leiden, toen hij van een nog niet geheel stilstaande vrachtauto sprong, ge vallen en door deze auto overreden. De knaap kreeg een der wielen over het hoofd en was terstond dood. Moordaanslag. De bakker Wij- ma te N.-Buinen, werd des nachts wak ker geroepen door iemand. W. deed de deur open, ontving een slag tegen het hoofd en moest geneeskundig worden be handeld. Aangehouden is deswege Geert M„ uit een woonwagen te Stadskanaal. Oude balk gevonden. Bij de verbouwing van een huis der familie Geldhuis te Aalten is een oude balk te voorschijn gekomen met het opschrift: O, God, laat ons beërven een eerlick leven en een zaligh sterven. Anno 1687 den 12 November. Qevaarlijke „aardigheid". Gisteren is te Honselersdijk een houten pakloods uitgebrand. De oorzaak van den brand was een ongepaste aardigheid. In de loods, waar tomaten werden .verpakt voor verzending naar Engeland, hadden de jeugdige inpakstertjes papieren strik ken in het haar gedaan. Een der be- drijfschefs had daarop de „aardigheid" den papieren strik van één der meisjes in brand te stekken, waarop deze, uit angst, dat ook het haar vlam zou vat ten, de brandende strik in een pak hout wol wierp, waarvan het gevolg was, dat in een oogwenk de loods in lichte laaie stond. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, begon onmiddellijk eenige goederenwagens der W.S.M. weg te rij den en kon zich daarna bepalen tot het nathouden der naastliggende houten lood sen. De bedrijfschef werd door de politie voorloopig gearresteerd tot het instellen van een nader onderzoek. Een middel tot verdel ging van insecten. De heer H. Daan, te Santpoort, heeft een middel ge vonden om vliegen en andere insecten 'te verdelgen. Gisteren is in een boerderij te Santpoort een demonstratie gehouden. In een stal met koeien, waarin het krioel de van de vliegen, werd het praeparaat met een eenvoudige spuit in de ruimte verspreid. Het resultaat was verrassend; bij honderdtallen vielen de vliegen op den grond. Ze waren alle een verstikkingsdood gestorven. Een proef bij malariamuggen leverde eveneens uitstekende resultaten. Het praeparaat is onderzocht door prof. dr H. Alderstaff, te Utrecht, directeur van het Rijks Serologisch Instituut. Deze heeft verklaard, dat het voor menschen en die ren absoluut onschadelijk is. Insecten kun nen echter in de atmospheer, door het praeparaat teweeg gebracht, niet meer ademhalen. In een normaal geval is bjjj het behandelen van een stal 50 gram vloeistof noodig. Waar dit ongeveer op 25 cent komt is het middel zeker niet duur, daar de stal dagenlang voor vliegen wordt behoed. De moord in Den Haag. Met betrekking tot den in den morgen van den 24en Juli op den heer v. d. Stijl in de Riemerstraat te ,s Gravenhage ge- pleegden moord bevat het Algemeen Po litieblad een uitvoerige bekendmaking. Daaruit blijkt o.a., dat, voor zoover kan worden vastgesteld, uit de woning wor den vermist: een gouden heeren-remon- toirhorloge (oud en vrij dun), gouden wijzers, witte wijzerplaat, groot plat glas met smal gouden randje (geen dubbele kast), met doublé ketting (achtvormige schakels) en een zilveren schakelketting; een gouden schuingeribden beerenring; een oude bruin- of zwartlederen porte feuille, inhoudende bankpapier (hoeveel onbekend); een vrij, groote poortsleutel, een sleutelring met eenige sleutels, 18 a 20 bladen, gescheurd uit een kasboekje (schoolcahiervormig), voorzien van roode en een dubbele blauwe lijn, met het hoofd: fol. Ontvangsten. Maand... Uitgaven en betrekking hebbend op ontvangsten en uitgaven van de door hem verhuurde perceelen. De commissa ris van politie der afd. C te 's Graven hage verzoekt dringend een onderzoek te willen doen instellen naar het alibi van personen, die voor verdenking ten deze in aanmerking zouden komen (Woensdag avond en Donderdag), naar bloedvlekken op kleeding enz. en naar versche verwon dingen van verdachten, zoomede naar de vermiste voorwerpen. Op een geldkistje ter plaatse van het misdrijf is een vin gerafdruk gevonden, welke niet van het slachtoffer afkomstig is. Noodlottige granaatont- pdoffing. Te Peperinghe (Vlaanderen) liggende in het voormalige oorlogsfront- gebied, vonden drie kleine jongens, allen broertjes, een granaat langs den weg liggen. Thuis gekomen gingen zij naar de schuur en draaiden den kop van het projectiel los. Eensklaps weerklonk een geweldige knal. De granaat was ont ploft en had één der jongens een been en een hand afgerukt. ,De twee anderen werden ernstig gewond. De eerste stierf twee uren later, terwijl zijn twee broer tjes waarschijnlijk behouden zullen kun nen worden. De vierling, van Rambouil- 1 e t. Een der vier babies welke een maand geleden gelijktijdig aan het echtpaar Mounier te Rambouillet geschonken wer den, is overleden. Groote hitte. Een Reuter-tele- gram uit New York meldt: De Oostelijke staten hebben onder een zeer groote hitte te lijden, gepaard gaande met een bij zonder hoog vochtgehalte der lucht. Dui zenden personen brengen den nacht in de parken en langs het strand door. OADZAND. Tusschen paalhoofden 13 en 14 spoelde gisterenavond aan het strand alhier aan het lijk van een mans persoon, vermoedelijk behoorende tot de den storm van jongstleden omge komen visschers. BUSSUM. V.D'. Hedennacht hoorde een agent van politie in zijn woning verdachte geluiden. Hij begaf zich in allerijl naar beneden en bemerkte, dat daar een individu bezig was zijn krachten op het slot van een kast te probeeren. Zonder zich te bedenken, viel de agent den man aan, die na een korte worsteling het hazenpad koos. Na een. revolver te heb ben gegrepen, snelde de agent den in breker na. De agent loste een schot in de richting van den vluchtende, maar kon hem niet achterhalen. Hedenmorgen bleek, dat de inbreker, een 26-jarige los werkman, door het schot levensgevaarlijk is gewond. Hij is in het ziekenhuis op genomen. NEW-YORK. V.D'. Na een vreeselijke hitte is thans West-Wisconsin geteisterd door een tornado (orkaan). Een groot aantal personen zijn gedood en gewond. LONDEN. V.D. In Zuid-Japan heeft een typhoon gewoed. Het spoorwegverkeer is ontwricht. Telegraaf- en telefoonverbin dingen zijn vernield. Door den vloed zijn 2000 huizen verwoest. Aug. 11 Kapelie, oppervruchten, aardapjele*, Kram. 12 Sint Laurens, inspan, Blaupot te* Ca te. 12 Goes, winkelhuis, Pilaar. 13 Veere, hofstede, Loeff. 13 Wolphaartsdijk, kap. boereninspas, v. Dissel. 13 Wemeldinge, vrachtrijdersinspa*, veldvruchten, de Wilde Heijboer. 14 Bergen op Zoom, verpachting staats- gronden onder Rilland-Bath, Perée. 14 Kloetinge, appels en peren, v. Dissel. 14 Kloetinge, oppervruchten, fruit, enz., v. Dissel. 14 Kapelie, afbraak, de Wilde en Heij boer. 15 Yeere, inspan, Blaupot ten Cate. 15 Serooskerke, bouwland en huis, De Neeling. 15 Kapelie, oppervruchten, van Dissel. 18 Veere, veldvruchten, Blaupot ten Cate. 18 Wemeldinge, oppervruchten, Kram. 19 Brigdamme, dubbel huis, voormalige school en inventaris, Blaupot ten. Cate. Een knoop in den zakdoek. Naar men wil is het middeltje een knoop in den zakdoek leggen om een en ander niet te vergeten, afkomstig van de Chi- neezen. Vóór zij hadden uitgevonden om door geschreven woorden de herinnering aan gewichtige feiten te bewaren, voor zagen zij in dit gemis door lange snoe ren met knoopen. Door een buitengewone verscheidenheid in die knoopen aan te brengen, konden zij allerlei zaken uit drukken. Hun oudste geschiedenis is al leen door deze knoopen bewaard. Toen keizer Tzchung-Hi omstreeks 1800 iaar voor Chr. het eerste letterschrift uit vond. werd bet knoopenschrift afgeschaft; alleen de knoop in den zakdoek is tot heden bewaard gebleven. Het herinnert nog aan bet gebruik in de grijze oudheid. Wie onzer die de knoop in den zakdoek niet eens noodig heeft? (Schouwvenster.) Geen.klein verschil. Voor- heen mocht de handelsreiziger van zijn clientèle, als hij zijn offerte gemaakt en de orders genoteerd had, den vriende lijken afscheidsgroet hooren: Houd je maar goed! Thans hoort hij meestentijds, nog voor hij uitgesproken is: Houd je goed maar! Eergevoel. Zakkenroller: Sta jij al in het misdadigersalbum? Inbreker: „Al"? „Al"? Jij ongeluk! Jij leelijke dilettant! Ik sta il'r al van de oprichting af in! Wrange 1. De gouverneur van Ber lijn, Wrangel. van wien wij onlangs reeds een anecdote ten beste gaven, had den officiëren van zijn kurassiersregiment ten .strengste verboden in dienst de zooge naamde danssporen te dragen. Toch ge beurt het bij de inspectie, dat een jong officier die luxe dingen aan zijn laarzen heeft. Onmiddellijk luidt het vonnis: drie dagen kamerarrest. De gestrafte, niet op zijn mondje gevallen, waagt het den veld maarschalk er op te wijzen, dat hjj zelf immers ook die verfoeide danssporen draagt. Glimlachend klopt Wrangel zijn onder geschikte op den schouder en zegt: „Je hebt gelijk, mijn zoon, volkomen gelijk. Ook ik ben in gebreke en daarom ver klaar ik bij dezen, dat je m ij n drie da gen kamerarrest meteen kunt afzitten." gehouden voor het passeeren van de* vorstelijken stoet en optochten, 't Was op enkele oogenblikken wel eens een giedrang, maar dat is men bij zulke fees ten wel gewoon, men had er pret bij. Maar toch, M. de R., was het een on aangename verrassing des middags. We waanden ons veilig op de straat rond het Marktplein, maar neen, de geheele massa meDSchen werd.,de zijstraten in gedreven. Ik behoorde er ook bij. 'tWas aan de Gortstraat. Een politie te paard riep: „Vooruit!" en rende.de rijen door om de menschen de Lange Gortstraat in te jagen. Die Marktbewoners waren zoo welwillend een staanplaats voor hun ra men te laten innemen. Het werd ons niet gegund. Zooals een bond doet bij een kudde schapen, zóó werden wij verdre ven. Toen men eenmaal tot staan ge komen was, wat hoorde men toen? Pro testen, verwenschingen, gehuil van kin deren en bleeke gezichten van het zwakke geslacht. Zie, M- de R,., dat was het ont haal van ons middaigbezoek aan de Markt. Was het reeds te voren verboden? Han delden wij tegen het verbod? Weineen, niemand was het zich bewust. Middelburg, 6 Aug. 1924. R- Van 31 Juli6 Augustus 1924. VLISSINGEN. Ondertrouwd: J. Wege- ling, 29 j. en E. M. F. Carstens, 27 j. A. J. Prince, 28 j. en H. Dijkshoorn, 25 j. P. A. Besuijen, 24 j. en K. Holzner, 20 j. J. H. Nieuwenhuis, 28 j. en S. J. Termeulen, 19 j. Getrouwd: C. J. Boer, 23 j. en S. vaa Opbergen, 21 j. W. K. Leijdekkers, 21 j. en J. E. Hilhorst, 19 j. A. J. Bevers, 22 j. en M. F. de Meulder, 21 j. P. Altenburg, 30 j. en E. J. Meuldijk, 23 j. M. F. Kok, 25 j. en M. J. F. J. Rein- ders, 23 j. Bevallen: H. C. Daane geb. Goeroe, z. W. v. d. Velde geb. Jongepier, d. M. v. d. Berg, geb. de Bart, d. Overleden: J. v. d. Velde, jd. 67 j. E. A. Verschelde, man van M. E. C. Brackx, .48 j. N. Brasser, vrouw van II. v. d- Graaf, 57 j. J. Verbiezen, vrouw van C. Abbenhuis, 49 j. (VI. Crt.) SOUBURG. Geboren: Adriaan, z. r. Andries van Maldegem en Wilhelmina Flipse. Leunis, z. v. Willem Goedhart en Wilhelmina Barentsen. Cornelis, z. v. Andries van Schijndel en Jannetje Sbe- ketee. (VI. Crt.) Van 18 Aug. 1924. IERSEKE. Huw.-afk.Pieter Gort, 55 j. jm. te Middelburg en Antonia Jacoba Vijgenboom, 41 j. jd. te Middelburg, on langs te Ierseke. Geboren: Adriana. d. v. Machiel Kos ter en Adriana de Koster; Franciscus Jo hannes, z. v. Wilhelmus Koole en Ro- sina Durinck; Adriaan, z. v. Francoois Timmerman en Susanna Verdonk. Overleden: Christiaan Everse, 44 j„ echtg. van .Elizabeth de Haan; Jacobus van Willegen, 67 j., wednr van Suzanna van Boven, eerder van Adriana de Fouw. Gedurende de maand Juli. OUDELANDE. Geboren: 16, Jacoba Cor nelia, d. v. Arij Goud en Johanna Nijsse; 17, Neeltje, d. v. Johannes op 't Hof en Catharina de Dreu; 21. Cornelia Magda- lena, d. v. Johannis Dobbelaar en Kla- zina Priem. Overleden (te Vlissingen), 19, Jacoba Cornelia Goud, 3 d„ d. v. Arij Goud en Johanna Nijsse. GRIJPSKERKE. Geboren: 7, Wilhelmi na Cornelia, d. v. Jan Wisse en Hen- drika Coppoolsé. Overleden: 3, Willem Krijiger, 74 j.aar, echtgenoot v. Johanna: Ppplpe. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur, Het was feest. Woensdag 6 Augustus 1924 zal lang in herinnering blijven. Men heeft genoten. Overal werd met weinig, moeite ruim baan Middelburg, 7 Augustus. Boter f 1,15, particuliere prijs fl,25. Eieren f 7, particuliere prijs f 8. Eend- eieren geen aanvoer. VLISSINGEN, 7 Aug. Aardappelen 5— 6, wagenaars 25, snijboonen 620, princessen 1820, tomaten 2533, zure St. Jan 1315, madaleine 2235, kruis bessen 1825, witte bessen 1821, roode bessen 1225, spuitjes 1425, morellen 4045, suikerij 413, precose de tre- voux 2231, scharlakenperen 10, zomer- louwtje 1820, keizerin 1219, keswick 18, zjlveruien 1030, hondsmuil 1520, pruimen 4052, clapps 33 c., alles per K.G.; kipeieren 7073 c. per 10 stuks; roode kool 7,514,5, savoije kool 312,5, bloemkool 441, perziken 415,5, kom kommers 0,52,5, meloenen 3559 c., alles per stuk; selderie 13, uien 35,5, peeën 3,56,5, kroten 44,5, ramenaa 2,53,5, rapen 0,55, gladiool 1340 c., 'alles per bos; andijvie 9104, posteleijn 1, kervel 1315, peterselie 522, zuring 15, sla 650 c., alles per mand; fram bozen 1230 c. per klein mandje. KRABBENDIJKE, 5 Aug. Groote vei ling. Mooie meisjes f5f7,90, suiker peren f 8f 18,40, bergamotten f 5.10f 8, blauwe pruimen f18, alles per 100 K.G. TELEGRAPHISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen in den ochtend van 8 Aug:., meegedeeld dom het Kon. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 773.4 te Va.- lentia; laagste 753.3 te Hapananda. Verwachting tot den av. van 9 Aug.: Matig©, later afnemende wind uit noor delijke richtingen, half tot zwaarbewolkt, weinig op geen regen, overdag warmer.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 3